Ugrás a kommentre

EPVIII spoileres topik


Rog

Ajánlott hozzászólás

Szívesen megteszem, de nem én kezdtem. Ha visszaolvasol, született pár bejegyzés, miként a hírt sem én osztottam meg és nem is én kommentáltam először. Ez (szokás szerint) kívül esett a figyelmeden.

 

Ody többek között ezt írta (és ő is szúrta be ezt az elvben topiktól eltérő hírt):

 

Max. a b*zi rajongóknak. Szerintem csak húzzák a rajongók agyát.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy szóval sem mondtam, hogy te kezdted, de nagyon nagy átlagban te vagy az, aki litániát ír a témához nem kapcsolódóan és felfűti annyira a kedélyeket, hogy aztán másról sem fog szólni napokig a topic. Attól, hogy nem te kezdted, még lehetsz az az okos ember, aki nem folytatja, inkább befejezi. ;)

 

Megjegyzem, valóban az lenne a legcélravezetőbb, ha eleve be sem lenne hurcolva ide a téma, hiszen ezzel pont mi tartjuk a felszínen és érjük el, hogy újra és újra előjöjjön. Annak sem látom sok értelmét, hogy ezzel szándékosan húzzuk az erre érzékeny rajongók agyát - akik meg így felhúznak más rajongókat, és máris egy öngerjesztő, negatív folyamat részei vagyunk. Majd ráérünk ezen károgni, ha Finn megcsókolja a filmben Poe-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl van beszélve! :peace: De szerintem bőven elfért ide. Ha már hírbe került és szegről - végről kapcsolódik a filmhez, nem tartom problémásnak az ezzel kapcsolatos vitát, de mivel a fórum nem az én tulajdonom, így a döntés sem az én kezemben van. Csak arra reagáltam, amit Ody beszúrt.

 

Egyébként vettem a fáradtságot és utána jártam, se a TFN fórumán, se máshol nem találtam egyéb hivatkozást. Úgy hiszem, hogy ez egy abszolút marginális dolog volt az EPVIII hírek "tengerében".

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna én pont a TFN fórumán találtam ezt a hivatkozást az Ep VIII-as topikban.

 

http://boards.theforce.net/threads/boyega-teases-a-possible-poe-finn-romance.50038841/

 

Úgy értettem, hogy nincs egyéb hivatkozás, ami az eredeti hivatkozás valóságtartalmát megerősítette volna. Az eredeti bejegyzést akár Supershadow is elkövethette volna. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor lehet,hogy az sem igaz, amiket Boyega nyilakozgatott, meg az Ep VIII rendezője nem tweetelt egy rajzot, amin smárol a két karakter?

A tweet igaznak igaz abban az értelemben, hogy feltette, de nekem elég nyilvánvalónak tűnik, hogy csak poénból, mert ő is csak röhögni tud ezen. Ha követed Johnson tweetjeit, láthatod, hogy főként humorizálásra használja.

Boyega sem mondott semmi olyat, ami igazolná, hogy ezek homokosok. Bomarr ezt nagyon jól levezette, és Zééé szavaiban is van igazság mind a Disney témához történő hozzáállásában, mind a homoszexuálisok "reklámértékében". Inkább az ilyeneknek higgyél, semmint a kattintásvadász hírportáloknak, amik szánt szándékkal hozzák fel újra és újra a témát, kiforgatva, eltolva a hangsúlyokat, úgy alakítva a mondatokat, hogy aztán mindenki rákattintson.

Én személy szerint ezért szeretem a videóinterjúkat, ott látom a nyilatkozó testbeszédét, hallom a hangját, nem pedig egy bulvár újságíró torz szavai jönnek át.

 

És ismétlem, ráérünk akkor károgni, amikor Poe lesmárolja valamelyik filmben Finnt. Addig ez csak fölösleges vészmadárkodás, ami engem személy szerint irritál, mert nem ilyenekről szeretnék itt olvasni. Viszont amíg rákattintotok, amíg a felszínen tartjátok, addig nem fog megszűnni. Sőt, még a végén sikeresen eléritek, hogy bekerüljön - ez extrém eset, de nem feltétlen lehetetlen. A negatív, sok vitát kiváltó reklámnál nincs jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel maximálisan egyet tudok érteni! Feleslegesen felkapott marhaság, kár rajta idegeskedni.

 

Inkább beszéljünk arról, hogy a kiadott teaser videó vajon azt jelenti, hogy az EPVIII eleje úgy követi a korábbi részt, mintha egy apró képszakadás lett volna?

 

Nekem az jött le, hogy újra felvették a jelenetet, hiszen Luke arca (bár ez csalóka is lehet) láthatóan vékonyabb, beesettebb. Ez viszont példa nélküli lenne a Star Wars filmek történetében, hogy időben a két rész között nincs jelentős eltérés. Ti szívesen látnátok egy olyan Star Wars filmet, ami közvetlenül ott veszi fel a fonalat, ahol a korábbi résznek vége szakadt? Az EPVII vége már önmagában is kuriózum, hiszen eddig egy rész sem ért eddig véget egy ekkora cliffhangerrel. Én egyébként Luke arcával fejeztem volna be a jelenetet, a vége helikopter shot számomra kicsit furcsa.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt anno már hivatalosan megerősítették, hogy 1 év fog eltelni a két rész között.

 

Akkor ebből kimaradtam. Érdekes....ugyanakkor a teaserben látott felvételre nem ad kellő magyarázatot. :) Biztos vagyok benne, hogy újra fel lett véve.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az viszont nem kizárt, hogy a jelenet közvetlen folytatását látni fogjuk. Ez megtörténhet visszaemlékezés formájában is akár. Vagy ezzel kezdődik a film, az 1 év ugrást pedig a filmen belül is meg lehet oldani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szivesen vettem volna egy olyan kezdést, ahol a bekúszó szöveg után feltűnik a Falcon, miután kilépett a hipertérből, és közeledik a bolygó felé, ahol Luke éli mindennapjait, és innen vennénk fel a fonalat. Kicsit olyan lenne, mint a Vissza a jövőbe folytatások. :)

 

Így viszont azt tudnám elképzelni, hogy vagy az Első Rend egy csillagrombolóját látjuk ismét bekúszni a képbe vagy egy másik hajót az új Ellenállás bázis felé tartani (merthogy a régi helyről iszkolniuk kellett, az fix...).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább beszéljünk arról, hogy a kiadott teaser videó vajon azt jelenti, hogy az EPVIII eleje úgy követi a korábbi részt, mintha egy apró képszakadás lett volna?

Ezt én is feszegettem korábban. Én úgy gondolom, hogy ez csak egy kedveskedés, és Johnson - mint egy stafétabot átadásaként - kapta meg a lehetőséget, hogy leforgassa az ep7 záró képsorát. Sokatmondó, hogy a jelenet befejezése után jelenti be, hogy "isten hozott mindenkit a 8. rész forgatásán."

El tudom képzelni, hogy az ep8 záróképsorát pedig Treworrow forgatja le.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy a videó a forgatást és nem a filmet harangozza be.

 

És már csak azért is biztos, hogy ez az ep7 forgatásának idején készült, mert legjobb tudomásom szerint a stáb az ep8-ra nem térhet vissza Skellig Michael szigetére, így az ep8-hoz az ottani romokat stúdióban kellett megépíteniük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A buzuláshoz kicsit visszatérve. Csak azért hoztam be ide megint, hogy végleg megnyugodjon mikiwan. :D Szerintem az érkezett reakciók tökéletesek a kedélyek megnyugtatására. :P

 

Akkor ebből kimaradtam. Érdekes....ugyanakkor a teaserben látott felvételre nem ad kellő magyarázatot. :) Biztos vagyok benne, hogy újra fel lett véve.

Szerintem is egyértelmű, hogy ez a jelenet nem az ami a film végén volt. Az jobb, minden szempontból. Ez kicsit fura, de hangulatkeltőnek megteszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is egyértelmű, hogy ez a jelenet nem az ami a film végén volt. Az jobb, minden szempontból. Ez kicsit fura, de hangulatkeltőnek megteszi.

 

Nekem is ez jutott eszembe, de egy jelenetet 20x is felvesznek, tehát lehet, hogy végül Dzséjtnek lesz igaza és ez csak egy gesztus volt Ria irányába. De azt tartom, hogy az EPVII végére nem kellett volna a végső helikopter shot. Olyan hegylakós érzésem van, amikor látom a távolodó alakokat a szírten. :) Mondjuk az egész sziget túlságosan földhöz ragadt, titkon remélem, hogy van a föld alatt valami kazamata, mert ez így meg sem közelíti Dagobah misztikusságát. Azt kell hogy mondjam, ebben a prequel (Lucas) sokkal jobb volt.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen pont írni akartam, de Zéé megelőzött, hogy egy jelenetet rengetegszer felvesznek nem egyszer sok kis variációval. Így akár Rian is felvehette. Viszont tavaly ősszel kiadták hírbe, hogy Rian és a stáb elvonultak Skellig Michael szigetére, hogy felvegyenek egy rövid jelenetet az ep.8-hoz. Volt is egy kis félreértés mert mivel még az ep.7 bemutató előtt jártunk az első hírek arról szóltak hogy JJ ment ki utóforgatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg így volt, mert újra kiutaztatták Hamillt. Ez tényleg igaz! Ráadásul a teaserben nekem sokkal vékonyabbnak, szárazabbnak tűnik az arca és mint tudjuk, nagyon sokat fogyott decemberben, mert tweetelt magáról nem egy képet. Amikor az eredeti jelenetet felvették, akkor így nézett ki:

 

fo4rsp6xeddoasgrxwe6.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem bejött Ahch-to vízi világa a sok szigettel, de abban egyetértek, hogy lehetne több is mert ez így vékony. Mondjuk van is rá esély mert most stúdióban forgatnak ami talán lehetővé teszi a föld alá "építkezést".

 

Akkor ez a jelenet mégis az EPVIII -ból lesz?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mese feladata az alapvető erkölcsi értékek közvetítése. Ebbe nem fér bele a mentális és szexuális problémák, az abúzus, a transzneműség, vagy a transzsexualitás bemutatása. Nem azért, mert ezek a dolgok nem részei az emberiségnek, hanem mert a köztudatba való beemelésükkel egyszersmind kiemeljük azokat a mentális problémák sorából és ez mindig rossz üzenet. A homoszexualitás egy nemi identitászavar, aminek számos lelki eredője lehet, éppen úgy, ahogy a szenvedélybetegségeknek. Az alkoholizmust vagy a dohányzást se propagálja a Star Wars, ahogy a kábítószer fogyasztást se. Maradjunk meg az alapvető természeti értékeknél és ne akarjunk minden csoportnak megfelelni. A Star Wars addig működik, míg univerzális erkölcsi értékekre épít, ha ettől eltérünk, az így nyert nézőközönséggel sokkal többet veszítünk, mint amennyit nélkülük nyerhetnénk. Őrizzük meg a Star Wars tanító jellegét és próbáljuk meg függetleníteni a sokszor mérgező mainstream ideológiáktól.

 

Zééé! Most olyan szinten egyetértek veled, hogy arra nincs szó! Sőt! Több szóból álló kifejezés!

 

Ha SW-ben elkezdenek élesben buzulni, nekem ennyi volt ez az egész!!!

 

Update: Öööö... bocs. Hirtelen reagáltam a témára, akkor még nem olvastam végig a hsz-eket. Én sem akarom folytatni a témát, a legjobban annak örülnék, ha fel sem merült volna/elő sem jött volna.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom ez lehet az, akor ami a 8-ra csúszik, vagy elmarad akkor..

 

Szerintem sajnos ez a koncept az ami nem így valósult meg, mert Rey a szabadban találkozott Luke-kal a szigeten. Ezt már nem fogják így leforgatni, mert minek.

 

Zééé! Most olyan szinten egyetértek veled, hogy arra nincs szó! Sőt! Több szóból álló kifejezés!

 

Ha SW-ben elkezdenek élesben buzulni, nekem ennyi volt ez az egész!!!

 

Update: Öööö... bocs. Hirtelen reagáltam a témára, akkor még nem olvastam végig a hsz-eket. Én sem akarom folytatni a témát, a legjobban annak örülnék, ha fel sem merült volna/elő sem jött volna.

 

Disney meg a buzulás. Ugyan már. Marvelben sincs.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sajnos ez a koncept az ami nem így valósult meg, mert Rey a szabadban találkozott Luke-kal a szigeten. Ezt már nem fogják így leforgatni, mert minek.

Szerintem is. De ha nem is így, azért lemehetnek egy holokronért, vagy akármi. Vajon tényleg itt lenne az első Jedi templom? Pár jó kis jelenetet el tudnék képzelni.

Rey kardjának megépítésével is kezdődhetne a film. Nagyfilmben úgysem volt még ilyen. Kicsit kárpótolna azért ami a Jedi visszatérből kimaradt.

Bár lehet, hogy Rey marad annál amit örökölt, ha már Luke nem fogadta el. De remélem lesz sajátja és Luke-meg kettővel tolja majd..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fórumon írta valaki, tehát a fórum a forrásom. :)

 

 

Egy hivatalos canon-idővonalon volt feltüntetve az 1 év különbség a két rész között. Valaki berakta a fórumra

 

Akkor az biztos nem volt hivatalos. Lehet hogy tényleg 1 év lesz a de sehol nincs még ez leírva/kijelentve hivatalosan. Elég sok helyen olvasgatok és pletyka szinte se volt még ezzel kapcsolatban semmi info. Arról nem beszélve ha ez tényleg kilet volna jelentve akkor magyar portálok is lehozták volna. Ennél jóval kisebb hír értékű Star Wars híreket is lehoznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sajnos ez a koncept az ami nem így valósult meg, mert Rey a szabadban találkozott Luke-kal a szigeten. Ezt már nem fogják így leforgatni, mert minek.

Ez a concept egyébként sem sikerült valami szerencsésen, mert ez a fajta póz és beállítás inkább jellemző egy Sith-re, semmint egy Jedire.

 

Szóval, ha azt látod, hogy 200 vagy 250 millió, az nem a látvány ára. Az az egész film ára.

Még a marketing költsége hozzájön ehhez, mert úgy rémlik, hogy azzal külön számolnak, és nem kis tétel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben Rian is tweetlet egyet, egyenesen a forgatásról. Mekkora már az a házfalnyi blue screen ott hátul? :D

 

http://twitter.com/rianjohnson/status/700643359405125633/photo/1

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.