Ugrás a kommentre

EPVIII spoileres topik


Rog

Ajánlott hozzászólás

Viszont ami felmerült bennem az talán spoileres, ezért ideírom inkább (a Rian interjú talán csak ebbe topikba lett belerakva, úgyhogy ezt is ideírom):

 

Szóval egy korábbi Rian interjúból az rémlik, hogy azt mondta, humorosra fogja csinálni a filmet...

 

Ezzel szemben egy elég vészjósló címet és darkos logót kaptunk :hmm: Érdekes...

 

Erről az interjúról beszélek:

 

Rian Johnson többet is elmondott a filmről.

 

Tónusában a VIII. rész a szórakozást fogja szolgálni.

Johnson célja, hogy a film inkább legyen "fun" mozi, mint sem egy sötétebb középső darab. "Nagy durranást akarok! Legyen vicces, haladjon tovább a TFA és az "eredeti" Star Wars filmek nyomdokain."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alighogy visszatért szegény Jedi, máris az utolsó? :( Tetszetős cím, és elég konkrét. Legalábbis abból, amit eddig tudunk Luke szerepéről, szerintem egyértelműen rá utal.

Meggyőződésem, hogy Luke-ra utal a cím. Persze lehet olyan trükkös is mint a ROTJ. Állató jó cím, vészjósló is egyben. Rian pedig nem azt mondta, hogy humoros filmet csinál, hanem azt, hogy lesz benne az is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit értünk Jedi alatt? :)

 

Evvel a kérdéssel még Yodának is gondjai akadnának :P

 

A halálos ágyán közli Luke-kal, hogy még nem Jedi mert előtte áll Vader... 2 perccel később közli, hogy ha ő meghal, akkor Luke az utolsó Jedi... Most akkor Luke ott Jedi volt, vagy sem? :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Jabbát és Darth Mault. Esetleg még Grievoust. Te? :P

Akkor pontosítom bár Yoda elsőre is értette. :)

 

Mikortól lesz valaki "Jedi" ebben az időszakban? Ezt Rey-re vonatkozóan kérdezem. Mert ha meghal Luke a film alatt akár ő is lehet az utolsó Jedi attól függetlenül hogy még messze lesz egy valódi Jedi erejétől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez Luke! Nem lehet más!

És nem vészjósló. Az utolsó akcióhős, Az utolsó csillagharcos, Az utolsó Mohikán, Az utolsó szamuráj sem halt meg a filmben. Biztos lehet ezt fokozni... Szóval már az ep 6 óta ez Luke titulusa. Ennyi.

Még sem lehett az a cím, hogy Star wars ep8- Luke Skaywalker.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem amúgy Rey az utolsó Jedi, Luke pedig meghal :(

 

Arról meg szó sincs, hogy Rey-ből napok alatt Jedit farag Luke. Annyit tudunk, hogy pont ott kezdődik a film, ahol abbamaradt a 7. Azaz látni fogjuk Rey és Luke első beszélgetését. De, ez még mindig nem jelenti azt, hogy a film közben nem lesz egy nagyobb (pár hónapos) időugrás. Szerintem lesz. Máskülönben sok értelme nem volt Rey-nek elmennie Luke-hoz, mivel pár nap alatt nem fog normális képzést kapni. De pár hónap alatt már fejlődhet látványosabban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon jó, nagyon bátor cím, szinte trilógiazáró erősségű.

 

Meredek, de el tudnám képzelni akár, hogy Luke annyira az utolsó Jedi, hogy Rey-t már nem Jedinek képzi ki, hanem valami másnak. Ki tudja, mit talált Luke az első templomnál, ki tudja, valójában miért vonult remeteségbe, vajon miért nem akarta folytatni a Rend felélesztését... Lehet, hogy nem is akarja, legalábbis abban a formában nem, ahogy mi ismertük a Rendet (és ahogy ő is megismerhette időközben).

 

Vagy Luke meghal, és Rey lesz az utolsó Jedi. Vagy többesszámot jelent, és ők ketten az utolsó Jedik.

 

Mondom, nagyon jó cím... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem amúgy Rey az utolsó Jedi, Luke pedig meghal :(

 

Arról meg szó sincs, hogy Rey-ből napok alatt Jedit farag Luke. Annyit tudunk, hogy pont ott kezdődik a film, ahol abbamaradt a 7. Azaz látni fogjuk Rey és Luke első beszélgetését. De, ez még mindig nem jelenti azt, hogy a film közben nem lesz egy nagyobb (pár hónapos) időugrás. Szerintem lesz. Máskülönben sok értelme nem volt Rey-nek elmennie Luke-hoz, mivel pár nap alatt nem fog normális képzést kapni. De pár hónap alatt már fejlődhet látványosabban is.

 

Erre mondanám azt hogy eddig egyik SW filmbe se volt időugrás. Mindegyik pár nap alatt játszódott le, de eddig az se volt soha hogy egyenesen folytatódna egy SW film mint ahogy a most lesz. Szóval lehet hogy ebben is szakítanak majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon jó, nagyon bátor cím, szinte trilógiazáró erősségű.

 

Meredek, de el tudnám képzelni akár, hogy Luke annyira az utolsó Jedi, hogy Rey-t már nem Jedinek képzi ki, hanem valami másnak. Ki tudja, mit talált Luke az első templomnál, ki tudja, valójában miért vonult remeteségbe, vajon miért nem akarta folytatni a Rend felélesztését... Lehet, hogy nem is akarja, legalábbis abban a formában nem, ahogy mi ismertük a Rendet (és ahogy ő is megismerhette időközben).

 

Nekem is ez volt az első gondolatom. Lehetséges hogy Luke kiábrándult a klasszikus Jedi létből vagy csak szimplán más irányba indult el és Rey-t már ezek alapján képzi, míg ő maga megmarad az utolsó klasszikus értelemben vett Jedinek.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Last Jedi számomra is inkább baljós hangulatú cím, mint optimista, és ezt a vörös Star Wars felirat bőven alá is támasztja. Plusz illik arra mintára, hogy a trilógiák középső részében a végére mindig a sötétség képviselői kerülnek előnybe.

 

Tetszik SimonZ azon gondolata, hogy Luke az utolsó Jedi, és Rey-t talán valami mássá képezi ki, még ha egyelőre nehéz is elképzelni, ugyan mivé. De ahogyan a Sithek helyét is átvette valami más, a Rey lovagok (szerk: akarom mondani Ren lovagok :)), úgy az is lehet, hogy ellenük másként kell majd harcolnia annak, aki a békét és igazságot akarja visszaállítani. Eléggé eretnek gondolat ez most még, belátom, de egy lehetőség valami újra.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.