Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem kapkodják el. A Stargate Universe-hez még csak most kezdik meg a forgatókönyvek írását, aztán jövő nyáron meg már adásba megy. Ezek meg 3-4 évig kotlanának az elkészítésén? Nem semmi :)

Én nem aggódom, addig van mivel elfoglalnunk magunkat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kapkodják el. A Stargate Universe-hez még csak most kezdik meg a forgatókönyvek írását, aztán jövő nyáron meg már adásba megy. Ezek meg 3-4 évig kotlanának az elkészítésén? Nem semmi :)

Szerintem a rajzfilmsorozat miatt jó ideig jegelték a témát, és a nézettsége alapján még sok minden dőlhet el. Persze más a célközönség, de felmérhetik vele hogy mekkora igény van a Star Wars-ra.

Én egy kicsit aggódom a sorozat sikere miatt, winnie szerint hatalmas bukás lesz. És hogy ha tényleg elég nagy költségvetésű lesz, nem tudom hogy megengedhetik-e maguknak az ekkora kiesést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Winnie Magyarország legnagyobb sorozatguruja, a sorozatjunkie.hu gazdája. Persze nem szentírás amit ír, de ha van aki ért a sorozatokhoz akkor az ő.

Nem mondod komolyan hogy egy magyar blogger írására Te ennyire adsz? LOL! az mindent elmond róla, hogy egy totálisan ismeretlen sorozatról mond véleményt, a bemutató előtt 3-4 évvel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondod komolyan hogy egy magyar blogger írására Te ennyire adsz? LOL! az mindent elmond róla, hogy egy totálisan ismeretlen sorozatról mond véleményt, a bemutató előtt 3-4 évvel. :)

Na ezen én is jót röhögtem. Tipikus "szakértő". :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondod komolyan hogy egy magyar blogger írására Te ennyire adsz? LOL! az mindent elmond róla, hogy egy totálisan ismeretlen sorozatról mond véleményt, a bemutató előtt 3-4 évvel. :)

Gondolom akkor nem ismered winnie-t, mert nemzetközileg is megállná a helyét szakértőként, szóval nem egy sima blogger. És azért jósolhatta meg, mivel tudja hogy nagy költségvetésű lesz a sorozat, ami csak akkor élne meg több évadot ha kivételesen magas nézettséget hozna. Ismeri hogy az amerikaiak hogy viszonyulnak a sorozatokhoz, kívülről fújja a nézettségi listákat. Szóval én adok a véleményére, mert ért hozzá. És ő nem azt állította hogy ez a sorozat bizony bukás lesz, hanem csak azt hogy szerinte bukni fog - ami nem ugyanaz. És ha lejjebb mész látod hogy én is csak azt írtam hogy a véleménye nem szentírás, tehát nem követem őt vakon. Ezt a LOL-os szövegeket pedig be lehetne fejezni.

 

Oldfighter: Tényleg nagyon röhögni való dolog..

 

Donát: Nem-nem, a sorozatra mondta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem mondom hogy sikeres lesz, de ne mond már nekem hogy a Lucasfilm marketingesei és a többi TV-s fejes nem tudja felmérni ezeket a dolgokat. Ha nem érné meg nyilván nem csinálnák. Akár még érthető is lenne winnie véleménye, de ne állítsd már be 'nemzetközi szaktekintélynek', mert van egy blogja és sok sorozatot néz.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem mondom hogy sikeres lesz, de ne mond már nekem hogy a Lucasfilm marketingesei és a többi TV-s fejes nem tudja felmérni ezeket a dolgokat. Ha nem érné meg nyilván nem csinálnák. Akár még érthető winnie véleménye, de ne állítsd már nemzetközi szaktekintélynek, mert van egy blogja és sok sorozatot néz.

Az elindult sorozatok nagy százaléka bukás. Ezeknek a sorozatoknak akkor mi van a marketingeseivel? Ha egy studió/forgalmazó se vállalna kockázatot akkor nem lenne mit nézni, mivel nincs olyan hogy előre tudják hogy valami sikeres.

 

Nem akarom magasztalni winnie-t, de ő nem csak sorozatokat néz. Neki szinte ez a szakmája, egész nap a sorozatokkal foglalkozik. Mert nem csak abból áll a tekintélye hogy 100 sorozatot néz, hanem hogy képben van és ismeri a világukat. Jó sok éve van pár az iparban, és azóta folyamatosan hozza a híreket, nézettségeket, érdekességeket, különféle adatokkal és elemzésekkel. Magát a palit nem nagyon csípem, de elismerem hogy ért ehhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban máris tévedett hogy hatalmas a költségvetése. Olyasmiről beszéltek mint a BSG széria anyagi kerete, vagy még az alatt.

Azt én tettem hozzá, mivel nem fejtette ki pontosabban. Lucas valamikor még olyasmiről beszélt hogy forradalmasítani fogja a sorozatok vizuális megjelenését, és filmes szintre hozza azokat. Ez nehezen férhet bele olyan kicsi költségvetésbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerény véleményem a témával kapcsolatban: ez kb. olyasmi mintha egy nagy tudású irodalmár megmondaná, hogy egy még meg sem irt könyv, aminek a sztoriját se tudni meg fog bukni. Ez igy nem túl mérvadó: olyan kevés információ áll per pillanat a rendelkezésünkre, hogy mindenki csak a prekoncepciójára hagyatkozhat az esetleges siker/bukás találgatása kapcsán. Winnie tényleg nagy tudású, de azért egy 3-4 év múlva bemutatásra kerülő sorozat kapcsán (amiről majdnemhogy semmit nem tudni, már azon kivül, hogy egy hires frenchise része lesz) nem sokkal mérvadóbb a véleménye mint bárki másé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én tettem hozzá, mivel nem fejtette ki pontosabban. Lucas valamikor még olyasmiről beszélt hogy forradalmasítani fogja a sorozatok vizuális megjelenését, és filmes szintre hozza azokat. Ez nehezen férhet bele olyan kicsi költségvetésbe.

Lucas saját cégeivel dolgoztat. Ez nyilván jócskán csökkenti majd a költségeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban máris tévedett hogy hatalmas a költségvetése. Olyasmiről beszéltek mint a BSG széria anyagi kerete, vagy még az alatt.

Hát ha a BSG szintjén lesz, akkor az tényleg nem lesz nagy költségvetésű. :D

Winnie-nek meg nem Nostredamus a neve, hanem Winnie, és bár tényleg pöcre tud dolgokat a sorozatokról, de ettől még ő sem tudja jobban egy sorozat - pláne nem egy 3-4 év múlva bemutatásra kerülőnél - sikerét vagy bukását megjósolni, mint a Lucasfilm legjobb kalkulációs emberei, vagy a sarki újságárus, esetleg mi. Úgyhogy szerintem kár is a nevével dobálozni, hogy ő szerinte bukás lesz. Szerintem meg nem, én meg a Star Warsban vagyok (önjelölt :D ) szakértő, na akkor most mi van? :P

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annál is inkább egyetértek az alattam szólókkal, mert a sorozat nézettsége rengeteg mindentől függ. Függ attól, hogy abban az évadban mik fognak futni, függ attól, hogy milyen lesz a sorozat felvezetése, története, melyik korosztálynak fog szólni, stb, stb, ilyen változók mellett a bukásáról és vagy sikeréről beszélni...

 

Kissé korai :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem is tudom... Nem ismerem Winnie-t. Ahogy olvastam az előrejelzését, a következő gondolatok jutottak eszembe:

1. Ez egy hülye! Egy nagyképű b*rom! :D A Föld összes sorozatszakértője együttvéve sem lenne képes 3-4 évre előre megjósolni mindössze egyetlen márkanévből egy sorozat fogadtatását. (Lásd 1970-es évek, hollywoodi filmes szaktekintélyek vs Star Wars)

2. Ááá, megvan! Biztos vele van az Erő! :D Ő egy Dzsedáj Mástör, és belelát a jövőbe. :P

3. Aztán olvastam, hogy tényleg ért a sorozatokhoz. --> Na jó, valamilyen kesze-kusza módon kikalkulálta a dolgot. Na de honnan, miből, hogyan??? Lucasék miért nem erre jutottak? Mit tud Winnie, amit ők nem? Illetve mit tudnak ők, amit Winnie nem? Mellesleg én azt vettem észre, hogy minél komolyabb, nagyobb tudású egy szakember, annál kevésbé hajlandó hasonló jóslásokra. Kivéve persze, ha ilyen a jelleme (feltűnési viszketegség). Ilyen lenne Winnie is?

4. Nem lehet, hogy ő tulajdonképp nem is igazán akart jóslásokba bocsátkozni, csak sokat rágták a fülét? Aztán nekiállt kalkulálni, és az sült ki neki, hogy valamivel nagyobb az esély a bukásra, mint a sikerre?

5. Mellesleg a The Clone Wars-ra is azt mondják, hogy rohadt nagyot bukott. Ehhez képest alig több, mint két hét alatt visszahozta a sorozat költségeit, azaz innentől minden bevétel nyereség (ha jól értettem Oldie-t). Most akkor hogy is van ez? :hmm: Nem lehet, hogy Winnie hasonlóan értette az élőszereplős sorozat "bukását" is?

 

Most végiggondolva azt mondom, akármilyen nagy szakember is Winnie, ez a jóslat enyhén szólva merész ötlet volt tőle. Minden ki fog derülni idővel. Ha bejön neki a jóslata, akkor gratula. :D Ha nem... Nos akkor jön tőlem ez: :P:D:P:D:P:P

 

Nagyon remélem, hogy Winnie most az egyszer nagyot bénázott! És nem pont azért, hogy kiröhöghessem...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi! Ezek az olvasás közben felmerült "első" gondolataim. Amint látható, később alaposan felülbíráltam őket. :D

De azért azt fenntartom, hogy ha igaza lesz, és tényleg totális bukás lesz a sorozat, akkor vagy nagy mákja van, vagy Jedi és a jövőbe lát. Más alternatíva nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább azt mondanám viccesnek hogy elindult ez a fikahullám amiatt hogy winnie ilyeneket mondott. Megkérdezték tőle, és ő azt mondta hogy SZERINTE hatalmasat fog bukni. Nem mondta hogy ez a kőbe vésett jövő, egyszerűen neki csak ez a véleménye. És ettől már rögtön nagyképű barom.. Jézusom. :D

 

frenkie: Wigner Jenő fizikusról se biztos hogy hallottál, de attól még nagy névnek számít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy, senki sem írta, hogy nagyképű barom, hülyeségeket ne írjál. Kettő, azt írtuk, hogy még ilyen véleményezésekbe sincs értelme belemenni, mert nincs alapja. Mire alapozta ezt a véleményt. Három, te állítottad be itt úgy, mintha ő lenne a tutimegmondó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy, senki sem írta, hogy nagyképű barom, hülyeségeket ne írjál. Kettő, azt írtuk, hogy még ilyen véleményezésekbe sincs értelme belemenni, mert nincs alapja. Mire alapozta ezt a véleményt. Három, te állítottad be itt úgy, mintha ő lenne a tutimegmondó.

 

"1. Ez egy hülye! Egy nagyképű b*rom!"

Ez akkor szerinted mi?

 

Lehet alapja winnie feltételezésének, ha az elmúlt évek statisztikái alapján ezt szűrte le.

 

És én nem állítottam be őt semminek se, az itteniek nagy százaléka nem ismeri őt, és úgy pocskondiázzák hogy mekkora egy barom. Pedig csak leírta a véleményét, ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"1. Ez egy hülye! Egy nagyképű b*rom!"

Ez akkor szerinted mi?

Ja, bocs, tényleg, elnézést. Akkor Gyako mondta. Ejnye-bejnye. :D

 

Tudod, az "én tartok a bukástól, mert winnie ezt mondta", meg a "magyar föld legnagyobb sorozatguruja", meg a "nemzetközi szinten is megállja a helyét" című fényezések éppen annak a beállítása, hogy ő a tutimegmondóember. Ráadásul még rosszúl is írtad le a véleményét.

 

Amúgy, átnéztem a sorozatjunkie SW-re vonatkozó részeit, de nem találtam olyat, hogy winnie szerint bukni fog az SW sorozat (ha csak nem máshol írta). A legpesszimistább itt volt:

http://www.sorozatjunkie.hu/2007/05/11/star-wars-kozeledik/

De itt is csak azért, mert valaki "aranybányának" titulálta az SW-t, ami bármilyen formában kaszálna, még akár pilot nélkül is. Amit aztán leír winnie, az teljesen korrekt és tényszerű dolog, de nem azt írta, hogy bukni fog. Máskor meg kifejezetten optimista, de becslésekbe nem ment bele (szóval kéne valami referencia winnie kinyilatkoztatására :D ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah Szekeres Viktort hagyjuk mint referenciát, már ha nem a legalját akarjuk képbe állítani. :D

Hozzá képest mindenki hiteles személy. :P Jaj de ki nem állhatják az oldalon.

Ne a cikket, a kommenteket nézd...

(Egyébként én se adok annyira winnie véleményére. :D )

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.