Ugrás a kommentre

Star Wars: Lando


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

A képregény rajzolása kicsit érdekes, de nekem tetszik ez a darkos stílus. :) Szóval az a ronda ugnaught egy nő... oké. :D

 

A két macska szlávos hangzású nevén is pislogtam először, de végül is Enver Hodzsa és Esterházy után már belefér. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Elkészültem a sorozat utolsó részének szerkesztésével is. Merr-Sonnak ismét köszönöm a fordítói segítségét.

 

"Ami egy életre szóló rablásnak indult, az a túlélésért folyó harccá vált. Lando és Lobot a könnyű pénz reményében keltek útra, de a történtek után, egyikük sem lesz a régi."

 

lando_05_cover.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még az éjjel elolvastam, Merr, köszönöm a kiváló fordítást. :) Érdekes történet volt, nekem tetszett. Megtudhattuk, hogy Lobot az EP5-re miért vált olyanná, amilyenné, gyakorlatilag teljesen elveszítette a személyiségét. Másrészt a két macskaszerű lényt is sajnáltam. :( A nemek tekintetében ez a minisorozat elég zavaros volt: az ugnaught-ról kiderült, hogy nő :D , és gyanítom, hogy a két macska mindkét tagja hímnemű volt, már csak a nevükből adódóan is... :oops:

 

Ami nagyon tetszett, az a képregény darkos színhasználata illetve a tónusok. Adott egyfajta vérbeli birodalmi hangulatot az egésznek, az biztos. Értékelésem: 4/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Sith-rend akkori legfőbb képviselőjétől ez nem nagy meglepetés, szerintem.

jó persze tudom de van valami könyv vagy akármi,hogy Ő még is,hogy lett az ,aki?

Mert számomra még mindig a kancellár,aki szépen Sith Nagy Úr lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

jó persze tudom de van valami könyv vagy akármi,hogy Ő még is,hogy lett az ,aki?

Mert számomra még mindig a kancellár,aki szépen Sith Nagy Úr lett.

Hát a Legends-ben ezzel a Darth Plagueis foglalkozott. Az új kánon szerint Palpatine-nak még nincs eredettörténete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a Legends-ben ezzel a Darth Plagueis foglalkozott. Az új kánon szerint Palpatine-nak még nincs eredettörténete.

De a Darth Plagueis egy nagyszerű feldolgozást nyújt így is. És ez a lényeg.

 

Elolvastam az 5. részt. Köszi a fordítást. Hát a befejezés egy kicsit lanygos lett, de azért még így is nagyon jó. Valahogy jobban élveztem, mint a Star Wars 10-et, és a anan 6-ot.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Star Wars: Lando
  • 2 hónappal később...

Nagyon tetszett ez a képregény is. Külön poén, hogy még a Vaderes képregényhez is kapcsolódott, amit pont most olvastam. Viszont (képregényes spoilerek)

akkor a hajón lévő maszk végleg megsemmisült? Kíváncsi vagyok, miként került Palpatine hajójára azok után, hogy legutóbb -- VADER KÉPREGÉNY SPOILER -- Vadernél láttuk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra is eddig ez a legjobb mini-sorozat, persze az Obi-wan & Anakin és a Darth Maul mellett. :D

 

23 perccel korábban, Donát írta:

Nekem ez meg a Vader visszaadta a hitemet a képregényekbe.

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Na akkor ebbe is belekezdek. 

Fun fact: A Lando, a 2. Vader sorozat és a Poe képregényt ugyanaz a fickó, Charles Soule írta. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 3 évvel később...

Charles Soule: Lando

Charles Soule jól ért a Star Wars-hoz és több történetben is bebizonyította, hogy nem csak a csavaros és remek történetekhez ért, de kiválóan bele tudja ágyazni őket bármelyik korszakba.

A Lando képregényben azt mutatja meg, hogy nem csak az Erőhasználókhoz, hanem a hétköznapi karakterekhez is jól ért. Lando amúgy is a kedvenceim között van a hétköznapi karakterek között. Az Egy új remény és A Birodalom visszavág között járunk, elég közel még a yavini csatához időben. Alapvetően már kezdem unni ezt az időszakot, de ez a képregény még tudott egy olyan sztorival szolgálni, mely figyelemre méltó.

Lando szokásához híven bajban van és az adósságát akarja kifizetni. Ezért elvállal egy különleges melót tartozásai rendezéséért.  El kell lopnia egy különleges sétahajót, csakhogy az Palpatine császár tulajdona. A hajó tele van pakolva ősi, Sith ereklyékkel, köztük a Darth Vader képregényekből is ismert Momin maszkjával. Landonak, Lobotnak, és Korin savának hamarosan az életéért kell küzdenie. A sötét oldal ereklyéi megőrjítik két társukat, Aleksint és Pavolt, akik ellenük fordulnak. Közben megérkezik a Sidious által felbérelt fejvadász, Chanath Cha is, aki egyben Lando régi ismerőse. Nagyon jó kis kavalkád alakult ki a történetben. Lando szokásához híven az eszével és a sármjával boldogul, Charles Soule pedig kitűnően ki tudta ezeket a képességeket aknázni a történetben. Nagyon tetszett a sztori misztikus, ijesztő, néha enyhén horrorisztikus hangulata. Így október végén, november elején pont jó olvasmány. Abszolút meg vagyok elégedve ezzel a képregénnyel, az egyik legjobb Star Wars történet. És ez azért nagy szó, mert már eléggé unom az eredeti trilógia időszakát. Ötös.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.