Ugrás a kommentre

Poszterek


SimonZ

Ajánlott hozzászólás

Pildi, Dzséjt, Coce: Köszi!

 

Pildi: Örülök, ha kiérződik a Dagoba hangulata. Nekem nagyon fontos helyszín (Luke-nak is :clap: ), és itt hangzik el a kedvenc mondatom az egész sagából: "Luminous beings are we, not this crude matter. / Ragyogó lények vagyunk, nem ez a durva anyag."

 

Dzséjt: az nem "hűűazannyamindenitváóó" szokott lenni? :) Vagy eddig mindig félreolvastam volna? :D

Amúgy az X-szárnyú az egyik legszimbolikusabb részlet, nekem is nagyon tetszik.

 

Coce: Nono. :):D

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: az nem "hűűazannyamindenitváóó" szokott lenni? :) Vagy eddig mindig félreolvastam volna? :clap:

Hát úgy tűnik, félreolvastad, mert mindig is "hűazanyjátamindenitváó" volt. Egyedül a betűk száma változik mindig :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lokatelli, MissKarrde, Rog, Krande, Oldie, Bomarr, frenkie: köszi szépen! :)

 

Coce: A szíve tájékán csak a barlang fala, illetve egy fatörzs látszik... A válla melletti részen, a kép bal szélén van a barlang bejárata.

 

Oldie: És nem véletlenül. :(:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az a képrészlet egy afféle "Luke az őt megkísértő sötét oldal felé tart"-szitu benyomását kelti mert a repi hajtóművei olyan színűek mint egy piros fénykard és Luke a Dagobah barlangjában találkozik a vízió-faterjával aki a gyűlöletének tárgyát jelképezi és később a Dagobah-ról a valódi faterja és a sötét oldal felé megy tovább.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép gondolat, Rog! ;)

Az X-szárnyú hátsó része és hajtóműfényei valóban egyfajta "idegen testként" hatnak a képen. A vadászgép számomra a technológiaközpontú, "hagyományos" világot képviseli, amelyből Luke elindult a Dagoba mindent fénybe burkoló spiritualitása felé. A gép hátsó fele sötétbe borul, csak a vörös hajtómű világítja meg, de az orra már a kékeszöld ragyogás felé mutat, színeiben azzal harmonizál, hiszen Luke oda tart. "Megtetted az első lépést egy nagyobb világ felé." A vadászgép elhelyezkedése is sokatmondó: Luke és Yoda között van, két okból is. Az egyik, hogy ez jelképezi a külvilágot, amelyet Luke-nak el kell felejtenie. (A Dagobán a feje tetejére áll, amit Luke eddig tudott. "El kell felejtened, amit eddig tanultál.") Ennek ellenére ezzel hagyja el idő előtt a bolygót, konfliktusba keveredve Yodával. De ami sokkal fontosabb: az X-szárnyú kiemelése az egyik pont, ahol Luke komoly kudarcot él át (és egy nagy konfliktust Yodával), hiszen nem tudja kiemelni. "Látod, ezért nem megy neked."

A másik kudarc a barlangban van, ahol Luke-nak meg kell birkóznia félelmeivel, sötétségével, amit Darth Vader fölé tornyosuló alakja jelképez. De ha a barlang Luke lelkének sötét mélységeit jellemzi is, a barlang szája fénybe borul, jelezve, hogy Luke más, mint az apja - ő nem fog elveszni a félelmei között. Erre utal Luke arcának megvilágítása is: egyik fele sötét, a másik, Yoda felé eső része viszont kékeszöldben ragyog. Ám még a sötét arcfél mellett is fény ragyog: a barlang nyílása. Így tulajdonképpen minden oldalról fény veszi körül Luke-ot, hiszen Luke-nak nem a sötétség a sorsa.

 

Na, csak kijött az elemzés, mielőtt befejeztem volna a sorozatot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zoli ismét megerősítetted bennem, hogy mekkora zseni vagy!

 

Teljesen megtudod magyarázni azokat az érzéseket, amik bennem kavarognak egy kép láttán.

De az az igazán fantasztikus, hogy te előbb találod ki, a koncepciót, aztán teljes mértékben megvalósítod.

Olyan nehéz helyzetbe hozol minket, mert bármilyen gazdag a magyar nyelv, nem lehet tovább fokozni a dícséreteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én továbbra se vágom, hogy íly, éjfél körül szült gondolatokhoz honnan vette Zoli az ihletet, de az biztos, hogy alaposan benyakalt belőle. ;) Józan ember ilyenkor már vagy mélyálomban, vagy félálomban van. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, hogy már most leírtad Zoli. Valóban az a nagyszerű ezekben a képekben, hogy van mögöttük koncepció, és elképzelés. Az írásaidból meg azt lehet leszűrni, hogy ha nem lennél ennyire mélyen benne az egész SW mitológiában, akkor nem tudnál ilyen képeket csinálni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én továbbra se vágom, hogy íly, éjfél körül szült gondolatokhoz honnan vette Zoli az ihletet, de az biztos, hogy alaposan benyakalt belőle. :D Józan ember ilyenkor már vagy mélyálomban, vagy félálomban van. :D

Azt én se vágom, hogy miért kérdezel ilyen butákat. ;) Egy elkészült képhez minek ihlet? A koncepcióról bármikor tud nyilatkozni, még ha álmából felébreszted akkor is, hisz az volt az első, ami alapján a képet megcsinálta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én se vágom, hogy miért kérdezel ilyen butákat. ;) Egy elkészült képhez minek ihlet? A koncepcióról bármikor tud nyilatkozni, még ha álmából felébreszted akkor is, hisz az volt az első, ami alapján a képet megcsinálta.

Jaj má' te öreg zsémbes ember...hagy cukkoljam má' kicsit a fejít neki. :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Ne civakodjatok itt, no! :D

Egyszerű a válasz az "éjszakai ihletre": a kommentárt nagyrészt már korábban megírtam, de csak lefekvés előtt volt időm befejezni és betenni a fórumba. ;) A kései időpontot néhány szóismétlés jelzi benne. :D

 

Lokatelli: Köszi, bár a túlzásokat kivédendő meg kell jegyezzem, hogy a koncepció nem mindig 100%-osan van a fejemben, amikor elkezdek egy képet. (Előfordul, hogy csinálok a képhez egy rajzos vázlatot még a készítés előtt, ilyenkor szinte tökéletesen az valósul meg.) A mondanivaló főbb pontjait, a színvilágot és a fő motívumokat természetesen már "látom", amikor leülök a gép elé, de néhány kisebb-nagyobb részlet csak készítés közben alakul ki. Akkor van gond, ha egy-egy képelem nem megfelelő, és nem közvetíti azt, amit terveztem vele - ilyenkor megindul a keresés, amíg nem találok egy igazán jót, vagy ha nem látok elfogadhatót, félreteszem a képet egy időre. Az is előfordul, hogy olyan elemet találok, amely képes változtatni a koncepción, és ilyenkor kicsit más lesz a kép, mint amilyennek indult. Szóval nincs minden kőbe vésve az elején. :P

Jut eszembe: ehhez a sorozathoz már hónapokkal ezelőtt készítettem egy szöveges vázlatot, amelyben leírtam az összes helyszínposzter főbb elemeit. Ha kész leszek, talán ezt is belinkelem.

 

Ody: Igazad van, ha nem érteném és nem érezném át a témát, valószínűleg nem tudnék jó képet készíteni róla. De ez szerintem mindennel így van.

Ami az álmomból felébresztett kommentárt illeti: nekem is rá kell hangolódni, mielőtt megírom a kommentárt, különben kicsit kaotikus lenne. (Talán így is az időnként. :D ) Többször is előfordult (főleg régebben), hogy elkészítés után azonnal nem tudtam igazán jól megfogalmazni a magyarázatot, kicsit ülepednie kellett. Pl. az Obi-Wan-poszter esetében egyszerűen képtelen voltam annál többet írni, minthogy szerintem remekül visszaadja Obi-Wan jellemét. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.