Ugrás a kommentre

Aranyfénykard II.


Donát

Ajánlott hozzászólás

Ezzel kapcsolatban tanulságos lehet a legjobb jelenet kategória:

 

66-os parancs (Ep3)

Anakin & Obi-wan: "Te voltál a kiválasztott!" majd Anakin elégése (Ep3)

Anakin - Obi-wan - Padmé: Mustafari jelenet (Ep3)

Yoda kiemeli az X-szárnyút a mocsárból (Ep5)

Vader & Luke; "én vagyok az apád!" (Ep5)

Luke tombolása, majd Vader visszatérése a jó oldalra (Ep6)

 

EpIII-ból 3 jelenet, Ep5-ből 2 jelenet, Ep6-ból 1 jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobb epizódnál és a forgatókönyvnél azért az ep.3 elég szépen maga mögé utasította az ep.4-et és az ep.6-ot. Főleg az első két prequel maradt le de a Sithek ebben a körben még mindig közönség kedvencnek tűnik.

Teljesen úgy tűnik még akkor is, ha kicsit több első helyet vártam tőle. Persze gondolhattam volna, hogy nem a közízlést reprezentálom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha a szélesebb rajongói réteg véleményére voltunk kíváncsiak, most már tudjuk. :) Ha magunk között tartjuk megint a szavazást, valószínűleg kicsit másabb lett volna az eredmény néhány kategóriában, s így összességében is. De az viszont fontos pozitívum, és a fórum rangját emeli, hogy jelentős számú külsőst tudott megmozgatni ez az esemény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell a kárörvendés, senki nem kíváncsi rá.

Ez nem kárörvendés, csupán tény, ami mellett elég nehéz elmenni. Az ep5 és ep6 kapta az első helyek zömét, és a csupán P-filmes első helyek száma 4 a 22-ből, ennyi. Nekem két kedvencem van, az ep3 és az ep6 (elég sokszor leírtam már), nem hajlok egyik trilógia felé sem jobban, nem képviselem a nagy OT-rajongó átlagot, és csak kb. 5-6 befutót sikerült eltalálnom. Ez azért elég sok mindent elmond a veszett nagy "kárörvendésről".

Arról nem tehetek, hogy te jobban húzol a P-trilógia felé, és a szavazás egyáltalán nem az ízlésed szerint alakult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem kárörvendés, csupán tény, ami mellett elég nehéz elmenni. Az ep5 és ep6 kapta az első helyek zömét, és a csupán P-filmes első helyek száma 4 a 22-ből, ennyi. Nekem két kedvencem van, az ep3 és az ep6 (elég sokszor leírtam már), nem hajlok egyik trilógia felé sem jobban, nem képviselem a nagy OT-rajongó átlagot, és csak kb. 5-6 befutót sikerült eltalálnom. Ez azért elég sok mindent elmond a veszett nagy "kárörvendésről".

Arról nem tehetek, hogy te jobban húzol a P-trilógia felé, és a szavazás egyáltalán nem az ízlésed szerint alakult.

Akkor se kell célozgatni, főleg így nem. "Akárki akármit is szeretne". Igen jó lenne ha végre a helyén kezelnék az előzményfilmeket, ennek nagyon tudnék örülni. Bomarr jól megfogta a lényeget.

 

Egyébként nem kell nekem válaszolni, ha csak beszólni, uram bocsát kioktatni akarsz. Ez valahogy nem érdekel. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen jó lenne ha végre a helyén kezelnék az előzményfilmeket, ennek nagyon tudnék örülni.

 

A helyén van kezelve. Vannak persze szélsőséges "rajongók" akik csak köpködni tudják őket, de szerintem, főleg az új generáció éppen annyira elismeri azt is mint a OT-t. Az pedig hogy ki melyik trilógia irányába húz, már csak ízlés dolga. Én is OT párti vagyok, de nem véletlen az a felhasználónevem ami.

 

Ha pedig arra gondolsz hogy a szavazáson tarolt az OT, szerintem ez nyilvánvaló volt. És nem azért mert a PT sz*r lenne, mert nem az, csak kevésbé hatásvadász. Az OT-ben sokkal több az ikonikus karakter, jármű. Több a drámai jelenet, érzelmi hatás stb... Szóval nyilvánvaló hogy egy "legjobb jelenet" díjat majd nem Jar Jar poénkodása nyeri meg......... sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos nem a dráma hiányával van baj a PT esetében, inkább a történet többrétűsége az, ami sokaknak nem nyílik meg. Az OT sokkal egyszerűbb, egyértelműbb, tisztább, meseszerűbb. A PT-ben bonyolultabbak a viszonyok, a karakterek kevésbé egyértelműen pozitív vagy negatív típusok, a PT így valamivel közelebb áll a valósághoz, zavarosabb, és ezáltal bizonyos szempontból izgalmasabb is. És nekem pont ezért tetszik most már jobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha megnézed a jelölteket akkor azok között nem Jar Jar poénkodásai voltak hanem igazi drámai jelenetek.

 

Már amennyire azok drámai jelenetek.

 

Én például nem igazán vagyok kibékülve az Ep3 dramaturgiájával, mert pl Padme fojtogatása sokat vesztett az erejéből azáltal, hogy ott valójában már mindenki a következő jeleneten, a nagy párbajon izgult - mert tudtuk, éreztük hogy lesz. És az tényleg drámai volt. A "te voltál a kiválasztott" féle megnyilvánulás pedig kifejezetten sablonos. Ezt a kört már lefutották egyszer, Padme fojtogatása után is, felesleges volt újra elővenni.

 

Éppen ezért én sokkal erősebbnek érzem azt a jelenetet, mikor Obi szembesül Ani átállásával. Vagy mikor Obi csak némán a fiatal Beru néni után néz mikor átadja neki az újszülött Luke-ot. Vagy mikor Jar Jar csak szomorúan kullog Padme temetésén. Nem is beszélve Yoda és a Wookiek búcsújáról. Ezek sokkal őszintébb, és éppen ezért sokkal hangulatosabb jelenetek.

 

Nekem alapvetően mindig is az volt a bajom az Ep3-al, hogy bár a kisebb jelenetek zseniálisak benne - simán verik az Ep1,4,6 és talán még a kettőt is, de a "nagy jelenetek" amiknek meg kéne határozniuk a filmet, elég klisések.

 

 

 

Nem kell mindig nagy drámai jelenetekben gondolkodni. Abban sincs semmi drámai ahogy Luke nézi Tatooine napjait, mégis az (az egyik) legszebb jelenete az Ep4-nek.

 

Bocs tudom ez nem feltétlen ebbe a topicba illik, de most már mindegy :)

 

 

@Pildi

Amit írsz abban tökéletesen egyetértek, és mivel a két trilógia nagyon más, ezért mondtam hogy ízlés dolga kinek melyik stílus tettszik jobban. Én pusztán dramaturgiai szempontból közelítettem meg a kérdést, főként azért mert ehhez értek, ezt tanulom, és ebben valamennyire otthon is érzem magam. De ezek csak az én személyes meglátásaim.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maximálisan egyetértek Pildi-vel, ezt nem is boncolgatnám tovább, korábban már megtettem itt-ott. :)

Az, hogy mi számít hatásvadászatnak, az elég szubjektív tud lenni. A maga nemében szerintem ez legalább annyira jellemző az OT-ra, mint a PT-ra. A drámai jelenetek pedig nekem sokkal jobban átjöttek a PT-ban.

Az mondjuk igaz, hogy hiába tetszett nekem egyértelműen jobban a PT, a legemlékezetesebb jelenetek közé azért az OT-ból is simán befér 3-4. Szóval abban van igazság, hogy az igazán földhöz vágós jelenetekben az OT is van annyira jó, bár nekem ezekben is kicsit többet adott a PT.

 

Az, hogy most az OT dominált kicsit, az szerintem leginkább a "külsősöknek" köszönhető. Azért összességében az OT még nagyobb népszerűségnek örvend. Ha valakinek nem tetszik annyira az OT, de a PT igen, akkor az még szentségtörésnek számít, ellenben az OT iránti rajongás és a PT fikázása néhol még sajnos sikk (vagy egyfajta sznobizmus is). A másik lehetséges ok, hogy az éppen futó Rebels az OT érában játszódik és a közelgő Ep.7 is ennek lesz folytatása, ehhez áll közelebb. Szóval a SW fronton épp fókuszban lévő nevek ehhez köthetőek, ami nyilván kicsit eltolja a súlypontot.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami szerintem kicsit gáz olyanoktól, akik szerint a Saga hat film, nem kétszer három. ;):para:

Nem tudom. Azért attól még, hogy egységesnek tekintünk valamit, szerintem lehet (sőt bizonyos esetekben érdemes is) külön tárgyalni egyes alkotóelemeit, főképp ha több szempontból is látványos az elkülönülés. Például az OT és PT közt in- és out-universe is rengeteg idő telik el, két totálisan más érát mutat be, teljesen más a színészgárda, az alaphangulat stb..

Arról nem is beszélve, hogy történelmileg úgy alakult, hogy komoly ellentét feszül a rajongótábor bizonyos részei közt, pont a két trilógia értékelése kapcsán. Értem, hogy miért hoztad fel ezt a dolgot, tényleg sajnálatos, hogy az OT-PT ellentét ma is létező jelenség, de ettől még az. Ezt pedig nemigen tudjuk azzal orvosolni, hogy próbálunk nem tudomást venni róla és úgy tenni, mintha nem is létezne. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, hogy miért hoztad fel ezt a dolgot, tényleg sajnálatos, hogy az OT-PT ellentét ma is létező jelenség, de ettől még az. Ezt pedig nemigen tudjuk azzal orvosolni, hogy próbálunk nem tudomást venni róla és úgy tenni, mintha nem is létezne. ;)

Azért létező jelenség, mert a mind a 6 filmet szeretők elfogadták a PT-OT szétválasztást, mint teljesen természetes dolgot, ezzel magukévá téve a PT-hater narratívát és szókészletet. :) Így ezt a "közös nyelvet" ők határozzák meg, te védekezésre szorulsz (neked kell érvelned, miért egységes a hat film, nem nekik, hogy miért más az első három az utolsó háromhoz képest).

 

Ahogy egy tradicionális monarchista nem beszél egy nyelvet egy marxistával (mert még csak közös szókészlettel sem rendelkeznek), úgy kéne talán itt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom. Azért attól még, hogy egységesnek tekintünk valamit, szerintem lehet (sőt bizonyos esetekben érdemes is) külön tárgyalni egyes alkotóelemeit, főképp ha több szempontból is látványos az elkülönülés. Például az OT és PT közt in- és out-universe is rengeteg idő telik el, két totálisan más érát mutat be, teljesen más a színészgárda, az alaphangulat stb..

Arról nem is beszélve, hogy történelmileg úgy alakult, hogy komoly ellentét feszül a rajongótábor bizonyos részei közt, pont a két trilógia értékelése kapcsán. Értem, hogy miért hoztad fel ezt a dolgot, tényleg sajnálatos, hogy az OT-PT ellentét ma is létező jelenség, de ettől még az. Ezt pedig nemigen tudjuk azzal orvosolni, hogy próbálunk nem tudomást venni róla és úgy tenni, mintha nem is létezne. ;)

Nagyon nem érted...

Én azért hoztam fel, mert itt egyesek, akik szerint egy Saga van, nem két trilógia, lassan ölre mennek egymással, csak mert az ep5 több kategóriában nyert, mint az ep3, és az egész Aranyfénykard II-t ezzel a negatív felhanggal "zárják" le, holott szerintem annak kéne örülni, hogy még mindig százakat mozgat meg a STAR WARS SAGA. Ez a fórum az egységesség jegyében jött létre, azért jöttünk ide, mert MIND A HAT FILMET szeretjük, ennél fogva nekünk kéne ebben példát mutatni, nem pedig még itt, a Star Wars Saga Fórumon, a SAGA legjobbjainak szavazásának végeztével is egymás közt azon marakodni, hogy most PT vagy OT.

Nem arról van szó, hogy ne vegyünk tudomást az ellentét létezéséről. Épp ellenkezőleg, szerintem példát kéne mutatnunk. De ha mi, akik állítólag nem teszünk különbséget, hanem egységesen kezeljük a Star Warsot, legyen az ep1-2-3, ep4-5-6, TCW vagy Rebels, ha még mi sem vagyunk képesek példával elől járni, akkor mégis milyen alapon reménykedünk abban, hogy ez az ellentét legalábbis enyhülni fog? Hiszen részt veszünk annak gerjesztésében!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.