Ugrás a kommentre

The Force Awakens BD/DVD kiadás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Na megvan:

Hát; ez mattított feketeség baromi kényes ám.

aki az xpress-en lefotózta, azé is, meg az enyém is kissé karcos.

Na jó ez erős szó. Nem karcos, hanem valami fiszf@sz huzagolások látszanak rajta, ha bizonyos szögből nézem..

Lehet, hogy fehér kellett volna? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvan:

Hát; ez mattított feketeség baromi kényes ám.

aki az xpress-en lefotózta, azé is, meg az enyém is kissé karcos.

Na jó ez erős szó. Nem karcos, hanem valami fiszf@sz huzagolások látszanak rajta, ha bizonyos szögből nézem..

Lehet, hogy fehér kellett volna? :hmm:

Én már hosszú évek óta (amikor még vettem dvd-t) az ilyen papírtokokon rajta hagyom a fóliát. Vacakul néz ki, de tovább tart.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már hosszú évek óta (amikor még vettem dvd-t) az ilyen papírtokokon rajta hagyom a fóliát. Vacakul néz ki, de tovább tart.

Esetemben nem segít, ha alapból látszik rajta egy, s más..(de csak bizonyos szemszögből nézve észrevehető..)

 

Na mindegy! Ha valaki kicsit a fapadosnak érzi a fehér belsőket, kövesse a példámat:

BD:

K_pkiv_g_s1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

DVD:

K_pkiv_g_s2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Na mindegy! Ha valaki kicsit a fapadosnak érzi a fehér belsőket, kövesse a példámat:

 

 

 

Ügyes!!!

 

Én követem. Írsz valami méretet, hogy mekkora legyen a kép? Van valami speciális tudnivaló?

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ügyes!!!

 

Én követem. Írsz valami méretet, hogy mekkora legyen a kép? Van valami speciális tudnivaló?

 

Ó jessz! Van:

 

Simán kinyomtatom a képet A4-es-ben:

Aztán pontosan lemértem a BD belsőt és a DVD belsőt is.

 

BD: 26,9x14,9cm

DVD: 27,3x18,3cm

 

Ezen méretek által meghatározott téglalapokat - ahogy nektek jólesik, úgy helyezve az A4-es képen- nyisszantsátok ki tapátavágókéssel és nagy vonalzóval!

Jó munkát! :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó jessz! Van:

 

Simán kinyomtatom a képet A4-es-ben:

Aztán pontosan lemértem a BD belsőt és a DVD belsőt is.

 

BD: 26,9x14,9cm

DVD: 27,3x18,3cm

 

Ezen méretek által meghatározott téglalapokat - ahogy nektek jólesik, úgy helyezve az A4-es képen- nyisszantsátok ki tapátavágókéssel és nagy vonalzóval!

Jó munkát! :cool:

 

Köszi! Kipróbálom. Keresek valami jó Artus képet belőle... :P

 

Azt hittem amúgy, hogy magára a borítóra nyomtattad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is megjött, és szebb mint gondoltam! Bár a fekete felületen nálam is látható pár tompa "karc" ez abszolút nem zavar. A polcon úgy is kap többet a korábbi filmek dobozaitól. :D Nagyot dob a slipcase-en a dombornyomásos logó. A belcsíny is szuper, és természetesen a korongokat is leteszteltem. Az extrák feliratosak mint ahogy ígérték, és a film is fantasztikusan néz ki a sok szutyok verzió után. :) Már alig várom a szombatot, hogy megnézhessem. :D Addig maradnak az extrák. Szóval minden remekül néz ki, nagy gratula az MM-nak a megjelentetésért!! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvan:

Hát; ez mattított feketeség baromi kényes ám.

aki az xpress-en lefotózta, azé is, meg az enyém is kissé karcos.

Na jó ez erős szó. Nem karcos, hanem valami fiszf@sz huzagolások látszanak rajta, ha bizonyos szögből nézem..

Lehet, hogy fehér kellett volna? :hmm:

El tudok képedni azon, hogy nektek néha milyen kib*szott nagy problémáitok tudnak lenni... Bizonyos szögből nézel rá, és fiszf*szok vannak rajta. Hát baz' meg, ne nézz rá abból a szögből! Én meg közben a seggemet a földhöz vágom, mert k*rva jó minőségben megjelent idehaza, emberi áron, extrákon magyar felirattal, a filmen magyar szinkronnal. De neked kínod, hogy valamilyen szögben rásandítva "karcos" a szájbatekert borító. :facepalm: Komolyan mondom, ez már a "semmi sem jó" kategória legalja, szánalom a köbön. A csomón is csomó keresgélés. :roll:

 

Na, közben megnéztem az extrákat. Teljes mértékben elégedett vagyok, a Disney biza kitett magáért. Már az meglepett, hogy két lemez járt a filmhez. Az utolsó Disney BD-m a Guardians of the Galaxy egy lemezes, és örömmel mondhatom, fasorban sincs az ep7 BD-jével szemben. Van azon mindössze két igazi extra, amik úgy 4-5 percesek, azt csocsi. Plusz a bakiparádé, néhány hasonlóan jelentéktelen törölt jelenet és egy betekintés az Age of Ultronba, ami semmit sem ért. Az olyan apróságokról nem beszélve, hogy ott a lemezen nincs ám kép, szép kék, azt szevasz (mint a legtöbb Disney BD lemez), se dombornyomott külső tok, se semmi flinc-flanc.

Ehhez képest itt egy egyórás, nagyon jó dokufilm az ep7 elkészítéséről, meg féltucat kisebb film a háttérről, amik szintén tartalmaztak érdekességet - például a Star Trek: Into Darkness extráiról ezt nem tudnám elmondani, bár az Paramount, de ha a Disney házában maradunk, akkor a GotG-val sem példáznék, ha az érdekességek kerülnek szóba. Sőt, egyik Disney BD-met sem vádolnám meg ezzel - bár mind MCU film, nagyjából az összes csalódást okozott ezen a téren. Mindegyik képnélküli, egylemezes vicik-vacak 2-3 5-10 perces, főleg s*ggnyaló dokuval. De azért tök jó, hogy bizonyos szögből fiszf*szok vannak a tokon.... :roll:

Talán az egyetlen, amit negatívumként hozhatok fel, az pedig az, hogy ritka béna kivágott jeleneteket szedtek össze. Az igazán húzósakba, érdekesekbe meg csak a dokufilmekbe lehet bele-belepillantani. Ezeket tényleg nem bánom, hogy kinyirbálták, bár ahogy összeáll a film, úgy tulajdonképpen egyiket sem, amiről eddig tudok.

Ami nagyon tetszett, hogy az egyórás milyen érzelmes filmecske lett. Hasonló kicsit ahhoz, ami a Saga kiadványban volt, ami a rajongókkal foglalkozott (Star Warriors). Nagyon jól átjött, mennyire rajongói a Star Warsnak a készítők, miképpen történt meg a stafétabot átadása az új generációnak a kulisszák mögött is, milyen érzelmek hatottak ott, amikor elkészült a Falcon vagy Ford először fellépett rá. A kisebb filmek is jól sültek el, bár ezektől tartottam, hogy túl sok érdekességgel nem szolgálnak majd, de kellemesen csalódtam. Különösen tetszett az ILM-es, a BB-8-es és a szörnydizájnos doku.

Szóval extrák szintjén én nagyon elégedett vagyok a kiadvánnyal, messze túlszárnyalta az elképzeléseimet. A Disney nem vette félvállról a dolgot és meg merem kockáztatni, hogy a mozifilmes kínálatuk egyik legjobb extra lemezét dobta össze. Már az nagy szó, hogy van extra lemez!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annak örülök még mindig leírhatatlanul, hogy megjelent hazánkban is a kiadvány! Komolyan egész nap e miatt vigyorgok, mint a tejbetök! :D

 

Nagyon örülök, hogy ilyen jó véleménnyel vagy Dzséjt az extrákról!!! Már alig várom, hogy lássam őket!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El tudok képedni azon, hogy nektek néha milyen kib*szott nagy problémáitok tudnak lenni... Bizonyos szögből nézel rá, és fiszf*szok vannak rajta. Hát baz' meg, ne nézz rá abból a szögből! Én meg közben a seggemet a földhöz vágom, mert k*rva jó minőségben megjelent idehaza, emberi áron, extrákon magyar felirattal, a filmen magyar szinkronnal. De neked kínod, hogy valamilyen szögben rásandítva "karcos" a szájbatekert borító. :facepalm: Komolyan mondom, ez már a "semmi sem jó" kategória legalja, szánalom a köbön. A csomón is csomó keresgélés. :roll:

 

Na, közben megnéztem az extrákat. Teljes mértékben elégedett vagyok, a Disney biza kitett magáért. Már az meglepett, hogy két lemez járt a filmhez. Az utolsó Disney BD-m a Guardians of the Galaxy egy lemezes, és örömmel mondhatom, fasorban sincs az ep7 BD-jével szemben. Van azon mindössze két igazi extra, amik úgy 4-5 percesek, azt csocsi. Plusz a bakiparádé, néhány hasonlóan jelentéktelen törölt jelenet és egy betekintés az Age of Ultronba, ami semmit sem ért. Az olyan apróságokról nem beszélve, hogy ott a lemezen nincs ám kép, szép kék, azt szevasz (mint a legtöbb Disney BD lemez), se dombornyomott külső tok, se semmi flinc-flanc.

Ehhez képest itt egy egyórás, nagyon jó dokufilm az ep7 elkészítéséről, meg féltucat kisebb film a háttérről, amik szintén tartalmaztak érdekességet - például a Star Trek: Into Darkness extráiról ezt nem tudnám elmondani, bár az Paramount, de ha a Disney házában maradunk, akkor a GotG-val sem példáznék, ha az érdekességek kerülnek szóba. Sőt, egyik Disney BD-met sem vádolnám meg ezzel - bár mind MCU film, nagyjából az összes csalódást okozott ezen a téren. Mindegyik képnélküli, egylemezes vicik-vacak 2-3 5-10 perces, főleg s*ggnyaló dokuval. De azért tök jó, hogy bizonyos szögből fiszf*szok vannak a tokon.... :roll:

Talán az egyetlen, amit negatívumként hozhatok fel, az pedig az, hogy ritka béna kivágott jeleneteket szedtek össze. Az igazán húzósakba, érdekesekbe meg csak a dokufilmekbe lehet bele-belepillantani. Ezeket tényleg nem bánom, hogy kinyirbálták, bár ahogy összeáll a film, úgy tulajdonképpen egyiket sem, amiről eddig tudok.

Ami nagyon tetszett, hogy az egyórás milyen érzelmes filmecske lett. Hasonló kicsit ahhoz, ami a Saga kiadványban volt, ami a rajongókkal foglalkozott (Star Warriors). Nagyon jól átjött, mennyire rajongói a Star Warsnak a készítők, miképpen történt meg a stafétabot átadása az új generációnak a kulisszák mögött is, milyen érzelmek hatottak ott, amikor elkészült a Falcon vagy Ford először fellépett rá. A kisebb filmek is jól sültek el, bár ezektől tartottam, hogy túl sok érdekességgel nem szolgálnak majd, de kellemesen csalódtam. Különösen tetszett az ILM-es, a BB-8-es és a szörnydizájnos doku.

Szóval extrák szintjén én nagyon elégedett vagyok a kiadvánnyal, messze túlszárnyalta az elképzeléseimet. A Disney nem vette félvállról a dolgot és meg merem kockáztatni, hogy a mozifilmes kínálatuk egyik legjobb extra lemezét dobta össze. Már az nagy szó, hogy van extra lemez!

 

Ennek örülök. Akkor megéri az árát. Csak az a bizonyos szögből látott biszbasz ne lenne a boritón. :evil::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El tudok képedni azon, hogy nektek néha milyen kib*szott nagy problémáitok tudnak lenni... Bizonyos szögből nézel rá, és fiszf*szok vannak rajta. Hát baz' meg, ne nézz rá abból a szögből! Én meg közben a seggemet a földhöz vágom, mert k*rva jó minőségben megjelent idehaza, emberi áron, extrákon magyar felirattal, a filmen magyar szinkronnal. De neked kínod, hogy valamilyen szögben rásandítva "karcos" a szájbatekert borító. :facepalm: Komolyan mondom, ez már a "semmi sem jó" kategória legalja, szánalom a köbön. A csomón is csomó keresgélés. :roll:

 

 

 

Nem kell durvulni! Mindenki szeretne örülni hogy végre a kezébe veheti a saját hibátlan példányát. Gondolom a többségünk gyüjtő, és büszkén akarja berakni ezt a minden szenpontból kivételes (sajnos ezt kell leírni, a magyar körülményekre tekintettel) kiadványt mondjuk a saga BD mellé. Ha te nem vagy az a te bajod.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek örülök. Akkor megéri az árát. Csak az a bizonyos szögből látott biszbasz ne lenne a boritón. :evil::D

Bőven megéri, a többit meg le kell sz*rni, és akkor már bármilyen szögből lesz rajta valami. Na, akkor azt mondom, van értelme nyafogni. :evil:

 

Nem kell durvulni. Mindenki szeretne örülni hogy végre a kezébe veheti a saját hibátlan példányát. Gondolom a többségünk gyüjtő, és büszkén akarja berakni ezt a minden szenpontból kivételes (sajnos ezt kell leírni, a magyar körülményekre tekintettel) kiadványt mondjuk a saga BD mellé. Ha te nem vagy az a te bajod.

Nagyobb gyűjtő vagyok, mint te bármikor leszel, de amit ti műveltek, az akkor is maxi gáz. Ti nem örültök, ti nyafogtok a semmin. Számotokra hibátlan példány nem létezik, mert még ha George Lucas hozná el a gyárból oda nektek, akkor is belekötnétek valami semmiségbe, mondjuk abba, hogy ráesett a szakálla egyik szála, vagy ott van az ujjlenyomata. Annyira örültök, hogy még két jó szót nem szóltatok a kiadványról, ellenben fikázni már lazán sikerült.

Van BD gyűjteményes kiadásom, amiből kilóg a lemez! Azon lehet duzzogni. Van Angliából hozott sorozatom (a TCW első öt évadja), aminek egyik lemezén akkor folt volt, hogy három rész lejátszhatatlan volt. Na, amiatt lehet hőbörögni. De, hogy bizonyos szögből ránézve van valami, amit még karcnak sem lehet nevezni, hát kérem... Elnézést, de csak ismételni tudom magamat: ez szánalmas.

És k*rva bosszantó. Feljövök, hogy örömömben áradozzak, erre mi az első, amit a BD kiadvánnyal kapcsolatban olvasok: "Hát; ez mattított feketeség baromi kényes ám. aki az xpress-en lefotózta, azé is, meg az enyém is kissé karcos. Na jó ez erős szó. Nem karcos, hanem valami fiszf@sz huzagolások látszanak rajta, ha bizonyos szögből nézem.. Lehet, hogy fehér kellett volna? :hmm:"

Mint egy ropi, úgy tört ketté a kedvem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! Kipróbálom. Keresek valami jó Artus képet belőle... :P

 

Azt hittem amúgy, hogy magára a borítóra nyomtattad.

Szívesen! Nem nincs az az isten, hogy a nyomtatóba rakjam az eredeti borítót.

Ha eltalálod a méretet, kb semmennyire sem látszik és kb semennyivel sem lesz vastagabb! ;)

 

 

El tudok képedni azon, hogy nektek néha milyen kib*szott nagy problémáitok tudnak lenni... Bizonyos szögből nézel rá, és fiszf*szok vannak rajta. Hát baz' meg, ne nézz rá abból a szögből! Én meg közben a seggemet a földhöz vágom, mert k*rva jó minőségben megjelent idehaza, emberi áron, extrákon magyar felirattal, a filmen magyar szinkronnal. De neked kínod, hogy valamilyen szögben rásandítva "karcos" a szájbatekert borító. :facepalm: Komolyan mondom, ez már a "semmi sem jó" kategória legalja, szánalom a köbön. A csomón is csomó keresgélés. :roll:

 

Figyelj Dzséjt! Nem kerestem a csomót, de a rossebbe, már akkor feltűnt, mikor még a fólia is rajta volt.

Te is gyűjtő vagy. Nem szereted a kis gyönyörűségeidet a legszebb állapotban tudni?

És nem is voltam most annyira rinyapics@!

Nem vagyok hálátlan, igazán nagyra értékelem, hogy a kezemben lehet.

Nem beszélj már úgy velem, mint apa a hülye fiával! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick! Megnéztem a videód. Jó csak néha percekig másról beszélsz és nem a kiadványról. :) Az, hogy mennyire komoly vagy nem komoly ez a BD a Disney -hez képest azt Dzséjt jól leírta. ;) Persze az etalon SAGA BD -vel kár összevetni mert az egyrészt hat filmnek az extráit tartalmazza, másrészt egy korszakot hivatott lezárni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény, hogy a videó minden másodpercében NEM a kiadványról beszélek, de azokban a pillanatokban, amikor nem arról beszélek, akkor azért nem a bográcsgulyás legtutibb készítéséről nyomom az infókat, hanem maradok a témánál, még ha tágabb értelemben is... értsd nem csapongok full más téma és az EP VII BD között! ;)

 

Én azt mondtam el a videóban, ami elsőre a kiadvány KÜLLEMÉRŐL lejött. De azt is kiemelem, hogy ezen "negatívum?" marhára elhanyagolható, zárójelbe tehető, stb... és hogy hihetetlenül örülök a kiadványnak.

 

Szerintem azzal, hogy kiemeltem, mennyire fontos dolog az, hogy mégis megjelent a tiltás ellenére is hazánkban BD-n a kiadvány, illetve, az, hogy a nézőket ösztönzöm a kiadvány megvásárlására, nem felesleges dolog ;) Sőt, a Zsivány Egyes megemlítését sem érzem annak! ;)

 

De ezek szerint van olyan, akinek ez már sok! :);)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most tényleg ilyennel rontod el a hangulatod csoli? A Te dolgod de megéri? ;) Nekem mindegy....csak kérdezem. Az enyémen is vannak ilyen csíkok egy bizonyos szemszögből nézve, de ha szemből tekintek rá nem látszik szinte semmi. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bőven megéri, a többit meg le kell sz*rni, és akkor már bármilyen szögből lesz rajta valami. Na, akkor azt mondom, van értelme nyafogni. :evil:

 

Remélem vetted hogy csak marhultam. Engem baromira nem érdekel mik vannak a boritón. Egyetértek veled hogy ez már szörszálhasogatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény, hogy a videó minden másodpercében NEM a kiadványról beszélek, de azokban a pillanatokban, amikor nem arról beszélek, akkor azért nem a bográcsgulyás legtutibb készítéséről nyomom az infókat, hanem maradok a témánál, még ha tágabb értelemben is... értsd nem csapongok full más téma és az EP VII BD között! ;)

 

Én azt mondtam el a videóban, ami elsőre a kiadvány KÜLLEMÉRŐL lejött. De azt is kiemelem, hogy ezen "negatívum?" marhára elhanyagolható, zárójelbe tehető, stb... és hogy hihetetlenül örülök a kiadványnak.

 

Szerintem azzal, hogy kiemeltem, mennyire fontos dolog az, hogy mégis megjelent a tiltás ellenére is hazánkban BD-n a kiadvány, illetve, az, hogy a nézőket ösztönzöm a kiadvány megvásárlására, nem felesleges dolog ;) Sőt, a Zsivány Egyes megemlítését sem érzem annak! ;)

 

De ezek szerint van olyan, akinek ez már sok! :);)

A zsivány egyes taglalását éreztem soknak. Annak semmi köze ehhez a kiadványhoz. :) A többi pedig csak reakció az elhangzottakra. Neked is karcos a borító? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem vetted hogy csak marhultam. Engem baromira nem érdekel mik vannak a boritón. Egyetértek veled hogy ez már szörszálhasogatás.

Persze, azt a marhulást akartam folytatni. Csak most a morcosságom miatt nehéz ironizálnom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zsivány egyes taglalását éreztem soknak. Annak semmi köze ehhez a kiadványhoz. :) A többi pedig csak reakció az elhangzottakra. Neked is karcos a borító? :)

 

Elragadott a hév. ;):P Mellesleg mikor a Zsivány Egyesről beszéltem kb 2-3 percig még tartó részt már le is vágtam, de mivel akadhat olyan, akinek az ott elhangzottak is új infóként szoltálnak, azért nem vágtam ki az egészet. :)

 

A kérdésedre válaszolva. Nem. Olyan, amit csoli berakott nem látszik rajta..

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most tényleg ilyennel rontod el a hangulatod csoli? A Te dolgod de megéri? ;) Nekem mindegy....csak kérdezem. Az enyémen is vannak ilyen csíkok egy bizonyos szemszögből nézve, de ha szemből tekintek rá nem látszik szinte semmi. :)

Ugyan! Tök lelkes vagyok! Vagy "házal" más is borító-belső-ötletekkel?

Lesz@rom túlvagyok rajta! Jó a cucc! Főleg; a csoli-féle borító belső dob rajta sokat! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.