Ugrás a kommentre

The Force Awakens BD/DVD kiadás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Úgy se lenne rossz. Nekem úgy jött le hogy a pilótafülkében csakis Han kinyírásának a gondolatával kacérkodik.

Nem tudom nekem meg pont az, hogy mintha kicsit megrogyna a régi emlékek miatt.

Persze pont ez a kettősség ami iszonyú jó benne.

 

Amúgy ma megnéztem 13x-ra is a filmet. :D és még mindig besírok rajta! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a szélesvásznú képaránnyú változat, amiket gondolom mindannyian nézünk most (tisztelet a hősöknek akik nem nézik), az lesz a blu ray-en is? Mert akkor nem a teljes filmélményt kapjuk ugyanis az IMAX kamerákkal vett jelenetek csonkolva lesznek. pl: imax változat: imax.png wildescreen: nem imax.png És nem csak ebben az egy jelenetben van eltérés.

 

Ajánlom a

vfx videót. 2:45 percnél a van egy lezuhant Y szárnyú a kép alján ami a szélesvásznú változatból teljesen hiányzik, a 12.48 percnél a kép bal alsó sarkában van 2 roncsvadász és a siklójuk ami alig látszik a szélesvásznúban pedig még koncepciós rajz is készült hozzá: 7GRDVjiBjikx.jpg Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát tragédia, nem látunk egy homokbuckát és egy törött csillagromboló orrát. :)

Bár nem tartom kizártnak, hogy a BD-n, mint más filmek esetében, itt is át vált arra a néhány jelenetre a képarány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért remélem, hogy nem fog váltakozni a képarány. 2D esetén semmi értelme nem lenne. De kérdezzük meg Zééé -t. :D

Engem nem zavart az Interstellar váltakozó képaránya sem :) itt amúgy is csak 1 IMAX jelenet van az egész filmben, sokszor nem fog változni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát tragédia, nem látunk egy homokbuckát és egy törött csillagromboló orrát. :)

Bár nem tartom kizártnak, hogy a BD-n, mint más filmek esetében, itt is át vált arra a néhány jelenetre a képarány.

Ej, ej vájtszemű kolléga. Aki olyan mint te meg én aki kockáról-kockára képes a filmet nézni az nem mondhat ilyet. :nana:;)

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mértékadó BR -es oldal közzétette kritikáját a korongokról.

 

Videó: 5

Audió: 4.5

Extrák: 3.5

 

Leírásuk szerint sose nézett még ki ilyen jól SW film BD lemezen.

 

N9mJeN1.jpg

 

qMTrFWW.jpg

 

13343_1.jpg

 

13343_5.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Extrák 3.5? Eléggé elszomorító. :(

Az teljesen jó! 5 pontot a Hobbit jellegű kiadványok szoktak kapni, ahol 20-30 órányi werkfilmek dolgozzák fel a készítés folyamatát. Ehhez képest nyilván labdába se rúghat a TFA Blu-ray, de a 3.5 pont azt jelzi, hogy azért mindenképp megérnek egy nézést, amiket feltettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az teljesen jó! 5 pontot a Hobbit jellegű kiadványok szoktak kapni, ahol 20-30 órányi werkfilmek dolgozzák fel a készítés folyamatát. Ehhez képest nyilván labdába se rúghat a TFA Blu-ray, de a 3.5 pont azt jelzi, hogy azért mindenképp megérnek egy nézést, amiket feltettek.

Hát igen a Hobbit werkfilmjei szinte egy külön álló filmek is elmenne. Annyira jól meg van szerkesztve és nagyon emberi és szívbemelengető történteket mesélnek el arról az Új-Zelandi filmes közösségről. 67 perc alatt csak a felszínt lehet kapargatni egy ilyen szintű project kulisszái mögött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az teljesen jó! 5 pontot a Hobbit jellegű kiadványok szoktak kapni, ahol 20-30 órányi werkfilmek dolgozzák fel a készítés folyamatát. Ehhez képest nyilván labdába se rúghat a TFA Blu-ray, de a 3.5 pont azt jelzi, hogy azért mindenképp megérnek egy nézést, amiket feltettek.

A fickó mindenképpen vételre ajánlja, és az a több mint egy órás werkfilm szerintem nagy kedvencem lesz. Nagyon kíváncsi vagyok rá, és engem csak az is kielégítene!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az teljesen jó! 5 pontot a Hobbit jellegű kiadványok szoktak kapni, ahol 20-30 órányi werkfilmek dolgozzák fel a készítés folyamatát. Ehhez képest nyilván labdába se rúghat a TFA Blu-ray, de a 3.5 pont azt jelzi, hogy azért mindenképp megérnek egy nézést, amiket feltettek.

Ok, akkor átértékelem az osztályzatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért vannak komolyabb kivágott jelenetek is, amik érthetetlen okokból nem kerültek fel a BR lemezekre.

 

- Maz Kanata hosszabb beszélgetése Han Soloval

- Maz Kanata használja az erőt a rohamosztagosok ellen

- Unkar Plut követi a Falcont Maz Kanata kastélyához, majd konfrontálodik Csubival, aki letépi a karját

- Finn felkéredzkedik a Jakkun egy idegeneket szállító hajóra és több dialektusban is köszön nekik

- A visszaemlékezéses jelenetben Rey látja, amint Vader levágja Luke karját. Azt írták, hogy TESB-től eltérő szögben rögzítették a jelenetet. Bizonyára ezért adta hírül egy testépítő, hogy az EPVII forgatásán ő volt Vader dublőre. Később megírták, hogy a Hasbro ezért adta ki a Luke vs Vader prábaj figuráit EPVII logo alatt.

- Leia és a szenátorok jelenete is ki lett vágva

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Maz Kanata hosszabb beszélgetése Han Soloval

- Maz Kanata használja az erőt a rohamosztagosok ellen

- Unkar Plut követi a Falcont Maz Kanata kastélyához, majd konfrontálodik Csubival, aki letépi a karját

Csak tipp a részemről, de szerintem ezek azért nem kerültek fel a lemezre, mert lehet, hogy annyira sincsenek befejezve, mint a hósiklós jelenet (oké, a Mazos rész talán jobban, elvégre abból már több befejezett pillanatot is láttunk).

 

- Finn felkéredzkedik a Jakkun egy idegeneket szállító hajóra és több dialektusban is köszön nekik

Őszintén szólva, ez annyira hangzik érdekesen, mint egy meztelencsiga verseny. :)

 

- A visszaemlékezéses jelenetben Rey látja, amint Vader levágja Luke karját. Azt írták, hogy TESB-től eltérő szögben rögzítették a jelenetet. Bizonyára ezért adta hírül egy testépítő, hogy az EPVII forgatásán ő volt Vader dublőre. Később megírták, hogy a Hasbro ezért adta ki a Luke vs Vader prábaj figuráit EPVII logo alatt.

- Leia és a szenátorok jelenete is ki lett vágva

Ez a kettő viszont megért volna egy misét, mindenképpen a legérdekesebbek. Engem különösen a politikai rész érdekelt volna (az ep5 jelenetét már láttam valahol, más szögből sem lenne más :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak tipp a részemről, de szerintem ezek azért nem kerültek fel a lemezre, mert lehet, hogy annyira sincsenek befejezve, mint a hósiklós jelenet (oké, a Mazos rész talán jobban, elvégre abból már több befejezett pillanatot is láttunk).

 

 

Őszintén szólva, ez annyira hangzik érdekesen, mint egy meztelencsiga verseny. :)

 

 

Ez a kettő viszont megért volna egy misét, mindenképpen a legérdekesebbek. Engem különösen a politikai rész érdekelt volna (az ep5 jelenetét már láttam valahol, más szögből sem lenne más :) ).

 

Igaz. Még annyit tennék hozzá, hogy az első trailer (nem teaser!) leírásban szerepelt Luke kivont kardal. Az biztos, hogy nem kamu volt, ugyanis minden mást eltaláltak a jelenetről jelenetre leírásban, csak ez a kocka hiányzott a trailerből. Egyébként a trailerben a Ren lovagokról van egy olyan közeli, ami ugyancsak nincs benne a filmben. Szóval a trailer leírás szerint a ren lovagos vágóképe után Luke állt volna az esőben, kezében a zöld fénykarddal. Ide tenném még hozzá, hogy a making star wars editora volt az első, aki már hónapokkal a bemutató előtt leírta, hogy Luke csak cameozni fog. Biztos vagyok benne, hogy emlékeztek rá, mert többször is beírtam és ki ne emlékezne rá, ha én írok be valamit! :D :D :D Viccet félretéve, ugyancsak a making star wars hozta le elsőként a visszaemlékezős jelenet teljes leírását, amit JJA nagyon megvágott. Talán volt is valahol szó róla, ha jól rémlik, még JJA mondta, hogy a visszaemlékezős jelenet sok editáláson ment át. Viszont a making star wars a teljes leírást közreadta, így tudni véljük, hogy a visszaemlékezés Luke űrben lebegő levágott kezével indít, amint Anakin kardját szorongatja, majd látunk egy "parasztot" (elnézést, de ezt a szót használták....bizonyára gazdálkodóra gondoltak), aki megtalálja a kardot, aktiválja és remületében elejti, tűz keletkezik, majd egy kereskedőt látunk, aki a piacon árulja a kardot, majd Han, Leia, Luke közös jelenete következik, amiben látjuk a kis Kylot-t, amint a Falcon rámpájánál búcsúztatják a szülei. Montázs Kylo tanításáról, majd az égő templom az esőben és Kylo elrablása. Nem tudom, hogy ebből mennyit forgattak le, de vélelmezem, hogy egy részét igen. Hamill elég sokat forgatott, hiszek benne, hogy több jelenetet is felvettek vele.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.