Ugrás a kommentre

The Force Awakens BD/DVD kiadás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hát legalábbis az MCU-filmek és a Karib-tenger kalózai négyes nagyon azok, mert nekem is csak azokból van. És ezek eleddig tudtommal csak egy kiadást értek meg. Utóbbinál konkrétan az első háromnál az extrák száma kereken 0, a negyedik résznél meg van bakiparádé és Lego Karib-tenger kalózai mese. Ehhez képest az MCU-filmek roskadásig meg vannak pakolva, pedig azok se szárnyalják túl az ep7 anyagát.

De persze, ki tudja milyen üzletpolitikát folytat majd a Disney az SW házimozival.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a making star wars a teljes leírást közreadta, így tudni véljük, hogy a visszaemlékezés Luke űrben lebegő levágott kezével indít, amint Anakin kardját szorongatja, majd látunk egy "parasztot" (elnézést, de ezt a szót használták....bizonyára gazdálkodóra gondoltak), aki megtalálja a kardot, aktiválja és remületében elejti, tűz keletkezik, majd egy kereskedőt látunk, aki a piacon árulja a kardot, majd Han, Leia, Luke közös jelenete következik, amiben látjuk a kis Kylot-t, amint a Falcon rámpájánál búcsúztatják a szülei. Montázs Kylo tanításáról, majd az égő templom az esőben és Kylo elrablása. Nem tudom, hogy ebből mennyit forgattak le, de vélelmezem, hogy egy részét igen. Hamill elég sokat forgatott, hiszek benne, hogy több jelenetet is felvettek vele.

Ez elég jól hangzik, eddig valahogy ez elkerülte a figyelmemet, pedig ha jól olvasom már volt róla szó. Kár, hogy semmi esély nincs rá, hogy ebből extra formájában bármit is viszont lássunk :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Röviden összefoglalva: jó esély van rá, hogy a Disney egy új 3D szabványon dolgozik, amin a saját kiadványait fogja megjelentetni... így még az is lehet, hogy a Disney BD3D lejátszásához már vagy új, vagy frissített lejátszó fog kelleni. Ezért nincs SW BD3D egyelőre, de más Disney 3D cím se nagyon (kinn).

 

Érdekes húzás, hogy miután a TV gyártók megszüntetik a 3D TV-ket, az UHD meg nem lesz 3D-s, a Disney mit tervez... lehet, majd aki akar, még a végén Disney3D Tv-t is vehet a SW BD3D mellé. :)

 

De ez egyelőre feltételezés (utóbbi mindenképp), állítólag lesz bejelentés hamarosan.

 

Németül tudóknak bővebben ITT.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Röviden összefoglalva: jó esély van rá, hogy a Disney egy új 3D szabványon dolgozik, amin a saját kiadványait fogja megjelentetni... így még az is lehet, hogy a Disney BD3D lejátszásához már vagy új, vagy frissített lejátszó fog kelleni. Ezért nincs SW BD3D egyelőre, de más Disney 3D cím se nagyon (kinn).

 

Érdekes húzás, hogy miután a TV gyártók megszüntetik a 3D TV-ket, az UHD meg nem lesz 3D-s, a Disney mit tervez... lehet, majd aki akar, még a végén Disney3D Tv-t is vehet a SW BD3D mellé. :)

 

De ez egyelőre feltételezés (utóbbi mindenképp), állítólag lesz bejelentés hamarosan.

 

Németül tudóknak bővebben ITT.

 

Az egésznek áprilisi tréfa szaga van.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney biztosan nem dolgozik 3D szabványon, mert az nem az ő feladata. A Disney egy filmstúdió. :) Mintha azt mondanám, hogy George Lucas olyan Blu Ray korongot tervez, aminek a tárkapacitása 250 GB.

 

Olyan lehet, hogy az LG, vagy a Pioneer tervez egy nagyobb kapacitású hordozót és elkezd lobbizni a stúdióknál, hogy álljanak mögé. Így volt ez a HD-DVD vs Blu Ray csatájában is. A filmstúdiók nem szoktak 3D szabványokat tervezni, arra ott vannak az olyan laborok, mint a Texas Instruments. Bár a tulajdonjogi viszonyokat nem ismerem, de azt tudom, hogy az LG-nek fejlesztettek ledeket. Ők fejlesztették ki a ledes projectorokhoz az izzókat, ahogy a Pioneer fejlesztette mondjuk a CD olvasókat.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egésznek áprilisi tréfa szaga van.

 

 

A Disney biztosan nem dolgozik 3D szabványon, mert az nem az ő feladata. A Disney egy filmstúdió. :) Mintha azt mondanám, hogy George Lucas olyan Blu Ray korongot tervez, aminek a tárkapacitása 250 GB.

 

Olyan lehet, hogy az LG, vagy a Pioneer tervez egy nagyobb kapacitású hordozót és elkezd lobbizni a stúdióknál, hogy álljanak mögé. Így volt ez a HD-DVD vs Blu Ray csatájában is. A filmstúdiók nem szoktak 3D szabványokat tervezni, arra ott vannak az olyan laborok, mint a Texas Instruments. Bár a tulajdonjogi viszonyokat nem ismerem, de azt tudom, hogy az LG-nek fejlesztettek ledeket. Ők fejlesztették ki a ledes projectorokhoz az izzókat, ahogy a Pioneer fejlesztette mondjuk a CD olvasókat.

 

 

Tényleg az volt. Áprilisi tréfa... :oops:

 

Bocsi mindenkitől, én simán beszoptam... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azoknak akik szoktak az "erő sötét oldalán ténykedni" mondom, hogy felbukkant szinkronosan az ep7 az nco.. láthatáron! ;)

 

(ez biztos nem tesz jót z MM-nek)

 

Én már rongyosra néztem angolul. Lehet hogy tiszteletből a szinkronost megtartom a lemeznek.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tegnap megnéztem az extra korongot. Mit ne mondjak, elég szerény. Dzséjtnek igaza volt....a Disney tényleg fapados kiadványt hozott össze. A 2001-ben kiadott Episode I DVD nem akarok nagyot mondani, de 10x több anyagot tartalmazott. Egy nagyobb doksi kivételével a többi kisfilm alig éri el az EPIII webdokumentumok színvonalat. 6-7 perces szösszenetek és az információtartalmuk nagyon szegényes.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tegnap megnéztem az extra korongot. Mit ne mondjak, elég szerény. Dzséjtnek igaza volt....a Disney tényleg fapados kiadványt hozott össze. A 2001-ben kiadott Episode I DVD nem akarok nagyot mondani, de 10x több anyagot tartalmazott. Egy nagyobb doksi kivételével a többi kisfilm alig éri el az EPIII webdokumentumok színvonalat. 6-7 perces szösszenetek és az információtartalmuk nagyon szegényes.

Én sem akarok nagyot mondani, de az akkori sw dvd-k referencia-anyagok voltak.

Sok és jó extra, 3féle! animált menü.. :o Azóta sincsenek hasonlók.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem akarok nagyot mondani, de az akkori sw dvd-k referencia-anyagok voltak.

Sok és jó extra, 3féle! animált menü.. :o Azóta sincsenek hasonlók.

 

Nincs ebben semmi nagyotmondás, a prequel DVD-k lenyűgöző kiadványok voltak, ez a kiadvány pedig extrák tekintetében kritikán aluli. Ha a prequel, Alien tetralógia (DVD/Blu Ray), Saga Blu Ray, Gűrűk Ura 10/10, akkor ez a kiadvány egy nagyon szolid hármas. Ez csak az extrákra vonatkozik, a film minőségét nem érinti. Egy ilyen horderejű filmnél elvárható, hogy az extrák is referencia értékűek legyenek.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos én letöltöttem a szinkronosat, és meglepően tapasztalom, hogy Snoke szinkronhangja más, mint a moziban (lehet maga a színész ugyanaz, csak a keverés más)... és hát, szerintem sokkal gázabb lett :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Finn baki javítva lett?

Hopp... Azt meg se néztem :P csak beletekergettem. Amúgy Snoke-nál a színész ugyanaz, de a keverés változott pár helyen, nekem így kevésbé tetszik.

 

Megnéztem, javították! :)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hopp... Azt meg se néztem :P csak beletekergettem. Amúgy Snoke-nál a színész ugyanaz, de a keverés változott pár helyen, nekem így kevésbé tetszik.

 

Megnéztem, javították! :)

Azta! Mindkettő nagy meglepetés!

A Finnes nagy piros pont!!!

Ugye nem az egész sznkron új?

 

Nem tud valaki klipet csinálni youtube-ra a két tárgyalt ominózus esetből?

Megöl a kíváncsiság és nem vagyok otthon...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a szinkron második legfájóbb pontja (amit valószínűleg soha nem fognak kijavítani), hogy a Jakkut "dzsákku"-nak ejtik. Értem a logikát mögötte, hisz egyszerűen átvették az eredeti kiejtést, de ha már a Geonosis is megmaradhatott "geonózis a "dzsíonoszisz" helyett, akkor a Jakku is maradhatott volna "jakku".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.