Ugrás a kommentre

Finn


Palpi

Ajánlott hozzászólás

Sokunknak kétségei voltak vele kapcsolatban előzetesen, de szerintem mindenki megszerette a karakterét és az őt alakító John Boyega is rászolgált az elismerésre. Már más topicban is írtam, hogy ő a legemberarcúbb karakter az egész Star Warsban és ez a véleményem azóta sem változott. Nagyon megszerettem őt, mint ahogy az összes új karaktert, de nálam mégis kiemelkedik. A kedvenc jelenetem az amikor a párbaj előtt Kylo semlegesíti Reyt (egy időre) ő pedig minden félelmét eldobva felveszi vele a harcot. Nagyon lehet vele azonosulni, nekem nem csak a filmben, de az egész sagát tekintve az egyik kedvencemmé vált. Kíváncsi vagyok ti hogyan vélekedtek róla. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én hátrébb vettem a az agarakkal. Teljesen jó alakítás, és szimpatikus karakter a Boyega/Finn kettős.

Bár egy kissé, mintha beleesett volna Rey-be, ha lesz szerelmi szál, remélem talál magának mást, mert én Poe-t szemeltem ki Rey-nek! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már a kezdetektől fogva bejött a karakterének a koncepciója, és szerintem Boyega leszállította azt, amit el akartak adni nekünk. Ő volt a film comic relief-je, és határozottan tetszett, hogy egy elvileg rohamosztagosnak nevelt embertől láthattunk mindenféle érzelmi megnyilvánulásokat, legyen az a poénkodás, vagy a "törtetése" Rey-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a film előtt voltak vele szemben ellenérzéseim amik szerencsére hamar alábbhagytak. Arra gondoltam hogy úgyis az számít amit a filmben felmutat. Azzal pedig semmi bajom se lett. Meg is kedveltem valamennyire. Jópofa krapek. Számomra se nem sok se nem kevés.

 

 

én Poe-t szemeltem ki Rey-nek! ;)

Valaki már össze is boronálta őket. :D

 

rx88ErN.jpg

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Én valahogy kicsit összeegyeztethetetlennek éreztem Finn viselkedését a múltjával. Elvileg gyerekkorában elszakították a családjától és az Első Rend "burkában" nevelték, kifejezetten azzal a célzattal, hogy katona legyen belőle. Az egész életét egy ilyen közegbe zárva élte le, terepen se sokat lehetett, ha a filmbeli volt az első bevetése. Ehhez képest a megszökése után felveszi ezt a vicces, sokszor kicsit túl is játszott "funny feka" (és most ezt nem rossz szándékból mondom) szerepet, ami nekem furcsa. Egy teljesen hétköznapi bohókás emberkének tűnik, aki normális életet élt. Nyilván Finn alapvetően egy természetes úton született gyerek volt, ill. az Első Rend kiképzési programja is más lehetett, de pl. a klónoknál nagyon jól meg tudták fogni azt a tényezőt, hogy ugyan ők is emberek, de mégse olyanok, mint a szabadságban felnőtt és szocializálódott embertársaik. Finn esetében ez nekem kicsit hiányzott, mintha a gyerekkorának a szóba kerülése sokkal inkább azért kellett volna, hogy az Első Rendről kiderüljenek dolgok, nem pedig a karakter alátámasztásához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Finn szerintem alapvetően jó környezetben nőtt fel és azért olyan amilyen. Viszont ebből a személyiségéből fakadóan nem csoda, hogy már az első csatában kiábrándul az Első Rendből. Gondolom addig nem azt mantrázták nekik, hogy ártatlan civileket fognak lemészárolni. A többi katona nyilván más tészta, de Finn cselekedete azt is sugallhatja, hogy ő más volt mint a többiek. Fives esetéből kiindulva ez teljesen logikus és elfogadható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én valahogy kicsit összeegyeztethetetlennek éreztem Finn viselkedését a múltjával. Elvileg gyerekkorában elszakították a családjától és az Első Rend "burkában" nevelték, kifejezetten azzal a célzattal, hogy katona legyen belőle. Az egész életét egy ilyen közegbe zárva élte le, terepen se sokat lehetett, ha a filmbeli volt az első bevetése. Ehhez képest a megszökése után felveszi ezt a vicces, sokszor kicsit túl is játszott "funny feka" (és most ezt nem rossz szándékból mondom) szerepet, ami nekem furcsa. Egy teljesen hétköznapi bohókás emberkének tűnik, aki normális életet élt. Nyilván Finn alapvetően egy természetes úton született gyerek volt, ill. az Első Rend kiképzési programja is más lehetett, de pl. a klónoknál nagyon jól meg tudták fogni azt a tényezőt, hogy ugyan ők is emberek, de mégse olyanok, mint a szabadságban felnőtt és szocializálódott embertársaik. Finn esetében ez nekem kicsit hiányzott, mintha a gyerekkorának a szóba kerülése sokkal inkább azért kellett volna, hogy az Első Rendről kiderüljenek dolgok, nem pedig a karakter alátámasztásához.

Értelek. És még Anakin pálfordulását nevezték gyorsnak mi?! :lol:

Hát Finn esetére a könyv sem ad mélyebb támaszt, -mint általában másra sem- amikor erről essik szó, inkább csak felmegasztaló jelzőkkel illetik a tulajdonságait, nem pedig magyarázzattal..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól, hogy katonai közegben nevelkedett, még lehet vicces ember. Nem attól lesz valaki humoros, hogy normális családban nőtt fel. Sőt, apám és egykori munkatársai szinte mindegyike alapvetően humoros ember - érzésem szerint pont azért, mert évtizedeken át voltak katonák, és azért a szolgálat húzósabb részeit csak humorral tudták elfogadni. Persze akadnak kivételek, és ez nem feltétlen vetíthető ki általánosságban, de az akkor is igaz, hogy nem attól lesz valaki humordudor, hogy normális családban nőtt fel.

Amikor éppen nem voltak szolgálatban vagy kiképzésen, nyilván nekik is meg volt engedve némi szabadidő - az embert akárhogy kondícionálják, nem droidok, hogy non-stop csak dolgozzanak. Ilyenkor nyilván voltak az életükben - koruknak megfelelően - nyitottabb, kötetlenebb elfoglaltságok. Hisz még a klónoknak is járt szabadnap, sőt, a birodalmi kadétok is szocializálódhattak. Szóval én erősen kétlem, hogy az Első Rend kiképzése úgy ment, hogy elragadták a kis srácokat és kislányokat, rátették a páncélt aztán 18 óra gyakorlatozás, majd 6 óra alvás, egymáshoz nem beszélhettek, szabadidő óne, barátkozni tilos, a páncél meg velük nőtt, mert azt sem vehették le. Ha így működne, persze, hogy furcsa lenne Finn, már csak azért is, mert még lélegző, mentálisan egészséges emberről beszélnénk. Ami kizárt ilyen feltételek mellett.

Sokkal valószínűbb, hogy bár akadálypályán és nem játszótéren játszottak, műanyag kard helyett pedig tömegoszlató botot és sugárvetőt forgattak, de volt szabadidejük, amit elüthettek egymással, barátkozhattak is - utóbbit a kezdő képsorok amúgy alá is támasztanak, hiszen Finn egyik motivációs tényezője, hogy a barátja a szeme láttára halt meg. Tulajdonképpen az Első Rend metodikája leginkább egy katonai középiskolára hasonlít, szerintem, azzal az eltéréssel, hogy itt már tíz év alatt elkezdik a kondicionálást, és a felvétel nem önkéntes alapon megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is alapvetően az árulására értettem a dolgot, azt elfogadom, noha tényleg nem volt különösebben alátámasztva. Azt nem értem amúgy, hogy vajon az Első Rend mennyire avatta be a katonáit az ideológiájába és a terveikbe. Gondolom az azért fontos volt, hogy az elveiket minden emberükbe plántálják, amolyan agymosás szinten. Finn pl. ott szolgált a Starkiller-en, tudott is róla ezt-azt, noha nem volt komoly szerepe ott. Szóval feltételezem, hogy általánosságban is sokat tudott a szervezetről, akkor viszont furcsa, hogy ennyire kiakadt az ártatlanok lemészárlásán. Gondolom az Első Rend mindig ilyen eszközökkel élt és a brutalitás, a könyörtelenség mindig is a zászlajukra volt tűzve. Ha valaki ebben nő fel, akkor furcsa, hogy egy konkrét eset hirtelen ilyen szinten eltántorítja eddigi életétől. Mintha egyáltalán nem is tudott volna róla, hogy az Első Rend miket művel és milyen céljaik vannak, ezeket milyen módszerekkel kívánják elérni. Azt persze értem, hogy más dolog hallani vagy tudni valamit, és megint más átélni az egészet. Egy akkora rendszerben úgyis mindig lesznek árulók, ezzel nincs gond, ettől függetlenül jobban megalapozhattak volna Finn pálfordulásának. Ez a "megteszem, mert ez a helyes" hozzáállás elég olcsó megoldás.

 

@Dzséjt:

Ezekben igazad lehet, csak nekem mindig beugranak azok a képsorok, amikor pl. Ezra-ékat, mint birodalmi kadétokat képezték. Vagy ahogy a birodalmi tisztek teljesen szenvtelenül kóvályognak a szürke folyosókon, szinte soha semmi interakció. Vagy a Kallus eset, amikor a zeb-es kalandja után meggyötörten visszatért a nem is olyan rövid eltűnéséből, de még csak felé se néztek és egyedül lehuppant a totál kietlen és mindenfajta meghittséget nélkülöző szobájában. Az Első Rend nyilván nem a Birodalom, de akaratlanul is mindig az jut róla eszembe. A szimpla sorkatonaságot pedig leváltották a gyerekrablós megoldással, ebből bennem az maradt meg, hogy az ER még a Birodalomnál is sterilebben nyomta a kiképzést.

De mondjuk ott van az is, hogy Kylo-n kívül senki nem veszi észre, hogy Finn nem is lő, totál lefagy a csatában. Amikor visszatérnek a küldetésről, akkor Phasma megdorgálja azért, mert engedély nélkül levette a sisakját, már a bázisukon, jóval a buli vége után. Nyilván voltak lazább periódusok is, de se a birodalmiakról, se az ER katonáiról nem kaptunk soha olyan jeleneteket, amikor normális emberként viselkednek. Nem olyan volt, mint a jediknél vagy a klónoknál, hogy sok olyan "életkép" előjött, ahol természetes közösségnek hatott az adott szervezet. Mondjuk volt egyszer olyan, amikor két rohamosztagos épp beszélgetett valamiről, az már ilyen téren egész korrekt volt. De az esetek döntő többségében én mindig csak egyéneket láttam, sok független és egyedülálló figurát egy helyen, nem pedig egy közösséget. Az Ep.7-ben pont Finn volt a kivétel, hisz ő ment oda a halott társához, ill. ő keveredett egy párbeszédbe korábbi társával a csatamezőn.

 

Nem is csak az furcsa, hogy humorizál vagy ilyesmi, hanem tök magától értetődő módon teremt kapcsolatot másokkal, ugyanolyan, mint bármely más ember. Ezek szerint ehhez már elég az a szabadidő és közösségi élet, ami egy ilyen bázison elképzelhető? Én valahogy úgy gondolnám, hogy ha valakit gyerekkorában elvisznek katonának és tudatosan erre nevelik egy amúgy igencsak zárt közegben, akkor ennél feltűnőbb hiányosságai vagy furcsaságai fognak adódni az eltérő szocializációja miatt. Finn-nél, ha nem mondják, hogy ilyen körülmények közt nőtt fel, akkor fel se merült volna bennem semmi különleges. De így se érzem azt, hogy ez a személyiségét vagy viselkedését illetően bármiféle hozzáadott értékkel bírna a karakterre nézve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is alapvetően az árulására értettem a dolgot, azt elfogadom, noha tényleg nem volt különösebben alátámasztva. Azt nem értem amúgy, hogy vajon az Első Rend mennyire avatta be a katonáit az ideológiájába és a terveikbe. Gondolom az azért fontos volt, hogy az elveiket minden emberükbe plántálják, amolyan agymosás szinten. Finn pl. ott szolgált a Starkiller-en, tudott is róla ezt-azt, noha nem volt komoly szerepe ott. Szóval feltételezem, hogy általánosságban is sokat tudott a szervezetről, akkor viszont furcsa, hogy ennyire kiakadt az ártatlanok lemészárlásán. Gondolom az Első Rend mindig ilyen eszközökkel élt és a brutalitás, a könyörtelenség mindig is a zászlajukra volt tűzve. Ha valaki ebben nő fel, akkor furcsa, hogy egy konkrét eset hirtelen ilyen szinten eltántorítja eddigi életétől. Mintha egyáltalán nem is tudott volna róla, hogy az Első Rend miket művel és milyen céljaik vannak, ezeket milyen módszerekkel kívánják elérni. Azt persze értem, hogy más dolog hallani vagy tudni valamit, és megint más átélni az egészet. Egy akkora rendszerben úgyis mindig lesznek árulók, ezzel nincs gond, ettől függetlenül jobban megalapozhattak volna Finn pálfordulásának. Ez a "megteszem, mert ez a helyes" hozzáállás elég olcsó megoldás.

 

Szerintem nem az lett beléjük verve, hogy kiírtunk mindenkit aki az utunkba kerül. Sokkal inkább a parancsok feltétel nélküli végrehajtása, illetve az Első Rend idealizálása kaphatott nagy szerepet. Lehet, hogy ha Finn egy kevésbé vérengzős akcióba kap szerepet akkor sosem dezertál. Nekem pont elég az az alap amit Finn mond Maz kastélyában. Ott szépen kifejti Rey -nek, hogy mi az ábra. Ennél többet a film se enged, és szerintem nem is kell. A "megteszem, mert ez a helyes"hivatkozás pedig ugye csak vicc? Mert Finn abszolút nem gondolta komolyan. Neki csak pilóta kellett. A jelenet erre is lett kihegyezve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pb, ha olyan jellemábrázolást vártál, mint amilyen Kurt Russell-é volt a Katona-ban, hat arra nyilván nem volt idő, de kétségkívül logikus alapokon nyugszik egy kis hiányérzet. De valóban lehetett azért szocializáció, mert Finn is rendelkezik ismeretekkel a múltból.

Tud annyit, mint Rey a korábbi időkről és a szereplőkről. Persze ez nála is inkább "legendák", nem " kánon", erre jó példa az "-ugye ez csak valami vicc??!" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is alapvetően az árulására értettem a dolgot, azt elfogadom, noha tényleg nem volt különösebben alátámasztva. Azt nem értem amúgy, hogy vajon az Első Rend mennyire avatta be a katonáit az ideológiájába és a terveikbe...

De miért kellett volna tudnia az Első Rend brutalitásáról? A nevelés eldugott bázisokon és csillagrombolókon folyik, szó szerint burokban, semmit sem tapasztalnak meg az Első Rend valódi arcából, amíg először terepre nem küldik őket. Addig csak szimulátorokon nyomatják a kiképzést (a la klónok), ahol az ember nem hal meg, ahol az ellenség nem élőlény, az ártatlanok nem ártatlanok, mert nem is léteznek. Én a Call of Duty: Modern Warfare 2-ben simán halomra lövöm az összes civilt parancsszóra. Miért? Mert csak játék. Az Első Rend így képzi a katonáit, ráadásul elsősorban nem megfélemlítésre, hanem háborúra készítik fel őket. Szóval ne a Birodalom jusson eszedbe róluk.

Az Első Rend tiszteli a katonáit és háborúra használja őket. A Birodalom le sem sz*rta a katonáit, és terrorra használta őket. A két fél kiképzése és hadi felfogása teljesen más. Hiába nőtt ki az Első Rend a Birodalomból, katonai szempontból előbbi a Köztársasági Nagy Hadsereghez hasonlítható.

Szóval Finn a Jakkuig valószínűleg sosem értesült mészárlásokról - katonai környezetben nagyon könnyű ellenőrizni a híreket, pláne egy erre épülő rezsimnél -, és sohasem nézett szembe éles körülményekkel, nem látta barátok halálát. Nem tudhatta, milyen az Első Rend igazi arca.

 

Amúgy beszélgetős jelenet az Első Rend katonái között is volt (a VT-16-os helyett a VT-17-esről dumcsiztak), de nekem az is sokat elárul, hogy Finnt sisak nélkül is lazán felismerik a csatatér kellős közepén. Amúgy szerintem Kylónak sem tűnt fel, hogy nem lőtt. Amin meg nincs is furcsálnivaló, egy csatatéren általában senki sem azt lesi, hogy lő-e a másik. Mondjuk Phasma elvileg azért akarta bevizsgáltatni a fegyverét, mert neki spec pont leesett, hogy Finn nem használta a csata alatt.

Azt meg azért ne feledjük, hogy a klónokról egy öt évados sorozat szólt, de konkrétan a két filmben, amiben szerepeltek semmivel sem láttunk több szociális jelenetet, mint a Birodalomról vagy az Első Rendről, így nem igazán fair dolog velük példázni. Pláne nem az Első Rend kapcsán, amit eddig egy filmben láttunk ténykedni, nem kettőben és egy öt évados sorozatban (te is, pb, olyan példát hoztál, ami a TCW-ben és a Rebelsben volt benne - az Első Rendnek eddig nem volt még ideje kibontakozni, el van maradva a rohamosztagosoktól és a klónoktól). Szóval már csak ezért sem kéne ezen fennakadni. A klónokról és a rohamosztagosokról sem az ep4-ben és az ep2-ben tudtuk meg a legtöbbet. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt el tudom képzelni, hogy nem csak Finn érezte magát rosszul a mészárlás után. Viszont csak neki volt olyan erős jelleme (mint akkor kiderült), hogy ellen tudott állni a tömegpszichózisnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden rendszer önmagát jónak állítja be. Akiket meg kell ölni azok nem ártatlanok, hanem a rendszer ellenségei. Erről szól az agymosás és pont ezért lehet meglepő az első bevetés, ahol ha valaki okos és átlát a szitán akkor észreveszi hogy valójában ártatlanokat ölnek. Erre nem készithet fel teljesen a képzés meg a szimuláció hisz nyilván nem fogják azt oktatni, hogy mi vagyunk a szemétládák és olyanokat fogunk ölni akik semmi rosszat nem tettek. Ezzel csak elidegenítenék a saját katonáikat. Hogy miként működik egy ilyen rendszer az jól átjön Hux fanatikus beszédéből a Starkilleren. Beszél ő arról, hogy a Köztársaság tele van ártatlanokkal és lecsapunk rájuk csak mert mi ilyen gonoszak vagyunk? Fityfenét. A másik a szemétláda. Minden katonai diktatúra erre a gondolatra épül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden rendszer önmagát jónak állítja be. Akiket meg kell ölni azok nem ártatlanok, hanem a rendszer ellenségei. Erről szól az agymosás és pont ezért lehet meglepő az első bevetés, ahol ha valaki okos és átlát a szitán akkor észreveszi hogy valójában ártatlanokat ölnek. Erre nem készithet fel teljesen a képzés meg a szimuláció hisz nyilván nem fogják azt oktatni, hogy mi vagyunk a szemétládák és olyanokat fogunk ölni akik semmi rosszat nem tettek. Ezzel csak elidegenítenék a saját katonáikat. Hogy miként működik egy ilyen rendszer az jól átjön Hux fanatikus beszédéből a Starkilleren. Beszél ő arról, hogy a Köztársaság tele van ártatlanokkal és lecsapunk rájuk csak mert mi ilyen gonoszak vagyunk? Fityfenét. A másik a szemétláda. Minden katonai diktatúra erre a gondolatra épül.

Szerintem Pb pont erre akart rávilágítani, hogy Finn elég könnyen átlát a szitán, noha csecsemő kora óta telenyomták a fejét az agymosás gondolataival. Ehhez képest viszonylag gyorsan leesik neki a tantusz és van mersze lelépni lényegében az egyetlen világból, amit ismer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Pb pont erre akart rávilágítani, hogy Finn elég könnyen átlát a szitán, noha csecsemő kora óta telenyomták a fejét az agymosás gondolataival. Ehhez képest viszonylag gyorsan leesik neki a tantusz és van mersze lelépni lényegében az egyetlen világból, amit ismer.

Ebből csak az derül ki, hogy millióból van egy akinél nem működik az a bizonyos agymosás. Ez speciel annyira rendben van, hogy egy realista filmben is teljesen megállná a helyét. Az lenne az elrugaszkodott, ha lenne egy nevelési módszer ami tökéletes és egyetlen ember se lenne, aki nem lát át az egyértelmű hazugságokon, amikor szembejön a valóság (az első küldetés).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De honnét veszitek, hogy csecsemőkorában vitték el a szüleitől? Mit kezdjen egy csecsemővel az Első Rend? Hát járni sem tud, nemhogy puskát fogni, vagy katonai szimulációkban érvényesülni.

 

A szitán meg nem nehéz átlátni, ha az ember parancsot kap fegyvertelen férfiak, nők, gyerekek lemészárlására, illetve végignézhette, amint a nagy vezetője levág egy tehetetlen vénembert, pusztán szórakozásból. Finn elég jólelkű volt ahhoz, hogy ez megakadjon a torkán, pláne, miután látta a barátját meghalni, kvázi a semmiért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, de az emberiség történelméből én azért hallottam olyan sztorikat, amikor a katonák vígan erőszakolták meg a nőket, amellett, hogy persze tették a dolgukat és halomra ölték az ellenségeiket. Persze az ellenkezőjére is van példa, amikor a két fél békeidőben kártyázik vagy kedélyesen beszélgetnek a lövészárkoknál. Csak azt akarom ezzel mondani, hogy sokszor az "agymosás" elég hatékony, mert az ártatlanokat is gondolkodás nélkül lemészárolják, ha kell. Pont azért, amit Bomarr is ír. Pedig ott többnyire nem olyanokról van szó, akiket kiskoruktól kezdve a seregben szocializálnak és már eleve gyilkológépnek nevelik. Ha meg az ideológia már kicsi kortól kezdve jól bele van dolgozva az illetőbe, akkor aztán olyan terrorista is lehet belőle, aki akár saját magát is felrobbantja sok-sok ártatlannal együtt, mert szerinte ez elfogadható a szent cél érdekében.

Finn azt biztosan tudta, hogy épül egy olyan csúcsfegyver, amivel egy egész rendszert ki lehet irtani. Mit gondolhatott, mégis miért? Hogyan fogják elkerülni több milliárd ártatlan ember halálát, ha egy ilyen fegyvert egyszer bevetnek? Nyilván nem azt mondták a katonáknak, hogy az Első Rend rossz, de nekem furcsa, ha valakinek ez eszébe se jut éveken át, majd az első bevetésén hirtelen teljesen világossá válik számára minden. Értem, személyesen átélte és tapasztalta a szörnyűséget, meghalt a bajtársa, majd ki kellett volna irtani egy falut. Elfogadom, hogy ezt már nem vette be a gyomra és hirtelen lépni akart, csak ez felveti a többiek hozzáállását is. Ugyanis ha egy ennyire kirívóan brutális eset történik, amitől egy katona rögtön eldob mindent, amiben addig hitt és ami a világot jelenti neki, akkor meg az furcsa, hogy a többieknél ez nem játszik. Bár az is igaz, hogy ez még akár be is jöhet. Nekem nagyon tetszene pl. egy olyan folytatás, amiben Finn lelépése, valamint a Starkiller elsütése nyomán többen is dezertálni akarnának az Első Rendből, felismerve a szörnyű igazságot.

 

Meg ugye Finn nem csupán lelép, hanem konkrétan átáll az ellenséghez. Tehát nem az van, hogy besokallt az egész harctól, elege lett a katonáskodásból és új életet kezd. Le akart lépni mondjuk, de közben fél perc alatt beleszeretett Rey-be és így inkább maradt a harcmezőn, csak annak a másik oldalán. Amúgy Phasma-t pl. látványosan utálta, tehát messze nem stimmelt ott minden neki az Első Renddel kapcsolatban már korábban se. Igazából én azt is el tudnám képzelni, hogy soha nem feküdt neki ez a rohamosztagos szitu, csak nem volt választása, mert nem tudott lelépni. Aztán az első bevetésen betelt a pohár, adódott is egy lehetőség, ezt pedig ki is használta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, de az emberiség történelméből én azért hallottam olyan sztorikat, amikor a katonák vígan erőszakolták meg a nőket, amellett, hogy persze tették a dolgukat és halomra ölték az ellenségeiket.

És ezek mindennapos hírek, amik minden átlagos katonára vonatkoznak? :roll: Ezek nem katonák, pláne nem agymosottak, hanem szadista barmok, akiket a háború heve elragad. Azért ne említsük már őket egy lapon a normális katonákkal vagy Finn-nel.

 

Finn azt biztosan tudta, hogy épül egy olyan csúcsfegyver, amivel egy egész rendszert ki lehet irtani. Mit gondolhatott, mégis miért? Hogyan fogják elkerülni több milliárd ártatlan ember halálát, ha egy ilyen fegyvert egyszer bevetnek?

Elég atombomba van a Földön ahhoz, hogy az emberiséget ötször is kiirtsuk. Ha egy olyat ledobnak, akkor is milliók halnak meg. Mégis mit gondolhatnak a katonák, akik Németországot, Franciaországot, az USA-t vagy az Egyesült Királyságot szolgálják? Csak, hogy pár olyan országot említsek, amiknek nukleáris fegyvere van, ami földi viszonylatban megfelel a Csillagpusztítónak. Finn katona, jól tudja, hogy nem azért épült az a tömegpusztító fegyver, hogy elkerüljék az ártatlan vérontást. De nem is a Csillagpusztító miatt állt át - sőt, legyünk konkrétak, ez tévedés: Finn nem állt át, hanem elmenekült. Ez volt a célja, rohadt messzire menekülni az Első Rendtől, mert nem akart részt venni a vérontásba, de nem is akart ott lenni, ahol majd azt a fegyvert bevetik. Neki a lelépéskor nem lebegtek helyes eszmék a szeme előtt, csak félelemből elfutott. Ahogy arra Maz is rávilágított. Az később jött. Bár, megjegyezendő, ő nem harcolt az Ellenállásért, a Galaxisért, ő csak Reyért ment. Miatta szerzett annyi bátorságot, hogy nyíltan az Első Rend ellen forduljon, de vajon az Ellenállás ideológiája átragadt rá annyira, hogy Rey nélkül velük maradjon? A bátorsága kitart eddig?

 

A többi katonából nyilván hiányzott a félelem, a jólelkűség, vagy csak szimplán könnyebben bevette a gyomruk a mészárlást. Annyiféle ember van, miért egy alapján kéne az összeset megítélni? Az is lehet, hogy Finn után többen is leléptek idővel, vagy csak egyszerűen mocskosul berúgtak aznap este, hogy felejthessenek. Mint Kallus, aki ugye csak egy népirtásért felelős, de önigazoló marhaságokkal elnyomta a lelkiismeretét. Finnek a lelkiismerete hangosabb volt, a gyávasága meg erősebb.

 

Emellett, azt sem szabad elfeledni, hogy abban a pár órában, amennyit eddig láttunk, csak Finn tudott élni egy lehetőséggel. De ha nincs Poe, ugyanúgy nem megy sehová. Ott maradt volna, és idővel talán megszokta volna a dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De honnét veszitek, hogy csecsemőkorában vitték el a szüleitől? Mit kezdjen egy csecsemővel az Első Rend? Hát járni sem tud, nemhogy puskát fogni, vagy katonai szimulációkban érvényesülni.

Hát a filmben egy kijelzőn egy nagyon kiskorú kép megjelenik róla..de az nem csecsemő már. úgyhogy nem tudom. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De honnét veszitek, hogy csecsemőkorában vitték el a szüleitől?

Hux említette a filmben.

 

"My men are exceptionally trained, programmed from birth"

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.