Ugrás a kommentre

Count Dooku vs. Wilhuff Tarkin (KIEMELT SELEJTEZŐ)


Donát

Kiemelt selejtező #7  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson az SWSAGA Winter Madness Főtáblájára?

    • Count Dooku
      6
    • Wilhuff Tarkin
      19

A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

Akármennyire is szeretem Dookut, Tarkin annyira jó karakter, hogy az hihetetlen. Már ha csak az EpIV -et nézzük, már ott bámulatos az a fajta önhittség, ami körbelengi a karaktert, de a TCW, a Rebels, és a RO miatt a karakter méginkább kiteljesedett. Szóval Tarkinra ment a voksom. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkin, naná, hogy Tarkin, hát ki más lehetne, mint Tarkin. Dooku amúgy is szerintem az eddig al-főgonoszok közül a leggyengusabb, még úgy is, ha beleszámolom a TCW-s ténykedését. Sőt igazából úgy gyengül meg, hiszen nem csak főhőseink páholják el állandó jelleggel, de a vége felé már Sidious is csak batyogatja. És technikailag az egész figura csak kitölti az űrt Maul és Vader között mind a filmek, mind Palpatine szempontjából

Tarkin ezzel szemben a nagybetűs BIRODALMI. Ő az, aki egymagában mindent megtestesít, amiért rossz és jó is lehet a Birodalom. Hatékony, éles eszű, ugyanakkor egy könyörtelen állat. Aki ráadásul az ep4-ben még Vadert is csicskáztatja. :) Oké, azóta azért tudjuk, hogy egyenrangú felek, de na, pusztán az ep4-et nézve egyértelmű, hogy Vader csak Tarkin verőlegénye. Ráadásul az se semmi, hogy Tarkin nyíltan szemben áll a Jedikkel a TCW-ben, egész ütősen dolgozik a Rebelsben, ami pedig az RO-ban közte és Krennic között folyik, az páratlan. Szóval naná, hogy Tarkinra szavazok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon kedvelem Dookut. Igazi tiszteletet parancsoló, arisztokratikus sith lovag. Párját ritkítja. Tarkinról ha csak az EPIV lenne akkor utcahosszal nyerne Dooku. Viszont van TCW-s Rebelszes és Rogue One-os tevékenysége ami nagyon megemeli az ázsióját. Viszont még így is egy hajszállal nálam Dooku a befutó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindig is teljesen feleslegesnek éreztem Dooku figuráját. Sokkal jobban örültem volna ha Maul nem hal meg, és a PT Vadereként egészen Anakin áttéréséig nyomja. Így lehetett volna a PT-nek is egy ikonikus gonosza, ehelyett lett két felejthető. Tarkin viszont az egyik legzseniálisabb karakter, így már repül is rá a szavazat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Tarkin, naná, hogy Tarkin, hát ki más lehetne, mint Tarkin. Dooku amúgy is szerintem az eddig al-főgonoszok közül a leggyengusabb, még úgy is, ha beleszámolom a TCW-s ténykedését. Sőt igazából úgy gyengül meg, hiszen nem csak főhőseink páholják el állandó jelleggel, de a vége felé már Sidious is csak batyogatja. És technikailag az egész figura csak kitölti az űrt Maul és Vader között mind a filmek, mind Palpatine szempontjából

Tarkin ezzel szemben a nagybetűs BIRODALMI. Ő az, aki egymagában mindent megtestesít, amiért rossz és jó is lehet a Birodalom. Hatékony, éles eszű, ugyanakkor egy könyörtelen állat. Aki ráadásul az ep4-ben még Vadert is csicskáztatja. :) Oké, azóta azért tudjuk, hogy egyenrangú felek, de na, pusztán az ep4-et nézve egyértelmű, hogy Vader csak Tarkin verőlegénye. Ráadásul az se semmi, hogy Tarkin nyíltan szemben áll a Jedikkel a TCW-ben, egész ütősen dolgozik a Rebelsben, ami pedig az RO-ban közte és Krennic között folyik, az páratlan. Szóval naná, hogy Tarkinra szavazok.

d8oPeZC.png

 

:lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos Tarkin nagyon is valóságos figura, a legrosszabb opportunista háborús bűnösöket idézi fel az alakja. Rá szavaztam, Dooku ugyanis nálam mindig a levegőben lógott kissé (túl keveset tudunk az előéletéről, illetve a szakadár mozgalom kezdeteiről, az első színre lépéséről stb.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkin engem mindig is egy német birodalmi tisztre emlékeztetett. A róla szóló könyv is tetszett, a közelmúltbeli animációs és filmbéli szereplései meg pláne.

Dooku-nál sajnos nem tudok attól eltekinteni, hogy csúful átverték és lecserélték, mint tanítványt, vagyis mint gonosz karakter csődöt mondott. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkinra szavaztam, de egyértelműen a TCW, Rebels és RO miatti univerzumbővülés folyományaként.

 

Ha az első 6 filmet nézem csak, akkor nálam Dooku lenne a nyerő. Baromi érdekes karakternek tartottam, aki sokkal összetettebb, mint az átlag, nem egy sablongonosz. Van egy különleges arisztokratikus stílusa, ami a vívótechnikájában is tükröződik. Egykor jedi volt, Qui-Gon mestere, szobra van a templomban a kiválása miatt, aztán a CIS és szeparatisták vezetője lett, ő bízta meg Jangot is. Volt egy nagyon érdekes beszélgetése Obival, akit aztán kétszer is csúnyán elpáholt, Anakint is első alkalommal, de Yoda ellen is volt egy egyedi párbaja. Végül Sidious csúnyán kibabrált vele.

A baj az, hogy hatalmas potenciál maradt a karakterében. Pontosabban ez nem feltétlenül akkora baj, hiszen többekkel így volt, akik a filmekben nem juthattak kellő szerephez. Viszont a gróffal a TCW szerintem nagyon nem bánt jól. Ő az egyetlen karakter, akinél azt érzem, hogy sokat rontottak rajta a sorozattal. Egy egyszerű tucatgonosszá avanzsált, ráadásul bizonyos akcióknál a tekintélye is igencsak csorbult. Annyi mindent lehetett volna vele kezdeni, helyette minden téren "visszafokozták".

 

Ezzel szemben Tarkinnal csodát tettek a későbbi alkotások. Már a TCW-ban is kimutatta foga fehérjét, az Anakinnal folytatott kis diskurzusai és az Ahsoka-ügy kapcsán tanúsított magatartása aranyat érnek. A RO-ban is zseniális, amit leművelnek Krennic-kel és ahogy a végén Tarkin végleg bedarálja ellenlábasát, a maga nemében gyönyörűen megvalósított elem. A Rebels-ben pedig folytatja amit a RO-ban elkezdett, ő a tökéletes birodalmi katonatiszt. Komolyan mondom, ebből a fickóból azt is kinézem, hogy a Birodalom még szörnyűbb hely lehetett volna, ha ő uralkodik, nem pedig a sithek.

Aztán az Ep.4-ben a korábbiak tükrében nagyon jó és erős jelenetei vannak. Eredetileg viszont "csak" egy szimplán jól sikerült fazonnak tartottam, de semmi extra. Csak úgy "mert miért ne" alapon felrobbantott egy teljes bolygót, majd ezért elnyerte méltó büntetését. Akkor én úgy láttam, hogy simán kenterbe veri Vadert gonoszságban, illetve egyéb téren sem tűnt dominánsabbnak a sith.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Donát megszűntette a topik kiemelését

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.