Ugrás a kommentre

Indiana Jones


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Nem úgy értettem. A teaserben látható egy jelenet a nácikról, gondolom ezt ellensúlyozandó került bele az amcsi zászló. Kétlem, hogy a filmben benne lenne ilyen formában, legfeljebb úgy tudom elképzelni, hogy Jones bemegy valami hivatalos helyiségbe, aminek az ajtaja fölé ki van függesztve az amerikai zászlós, s ezen elidőzik a kamera egy másodpercre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem úgy értettem. A teaserben látható egy jelenet a nácikról, gondolom ezt ellensúlyozandó került bele az amcsi zászló. Kétlem, hogy a filmben benne lenne ilyen formában, legfeljebb úgy tudom elképzelni, hogy Jones bemegy valami hivatalos helyiségbe, aminek az ajtaja fölé ki van függesztve az amerikai zászlós, s ezen elidőzik a kamera egy másodpercre.

Tuti, hogy az a zászló filmbeli jelenet, és akkor már a közelben sincsenek a nácik :roll:

De mivel ahogy elnézem, egy sivatagban álló bázis felé tartanak, és mivel itt vannak az első rész dobozai, feltételezem a Groom Lake felé poroszkálnak, ami katonai bázis, ergo kell lennie amcsi zászlónak, amely minden amcsi bázisnál ott vigyorog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóljon, aki moziban látja a trailert!

Bár mostanság kb. 3 film van csak betervezve moziban, amint valamelyik előtt látom, szólok :) Remélem, adni fogják, mert én is szeretném látni moziban :) Iszonyú jó a hangulata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt pedig egy percig sem írtam, hogy nácik lesznek a filmben. Azt írtam, a teaserbe valószínűleg ezért vágták be.

Én sem ezt írtam, hanem úgy értettem, hogy már a trailerben is túl messze vannak a Kereszteslovagbeli nácik, hogy azt akarják vele ellensúlyozni, mivel addigra már közbeékelődött a naplementés lovaglás, a keresztes lovag, a kupa meg az "On May 22" felirat. És szerintem kicsit távol esik egymástól a két jelenet ellensúlyozásnak. De lehet attól még igazad van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs Donát, azt hittem, másra gondolsz. :)

 

feltételezem a Groom Lake felé poroszkálnak, ami katonai bázis, ergo kell lennie amcsi zászlónak, amely minden amcsi bázisnál ott vigyorog.

 

Ráadásul azok az amerikaiak nem is annyira amerikaiak - aki látott már képeket, tudja, mire gondolok -, úgyhogy annak a zászlónak még halvány jelentősége is lehet. Azt nem gondolom, hogy központi szereplő lesz, bár amikor először láttam, hirtelen "kedvenc" német származású rendezőm jutott eszembe... :)

 

MissKarrde, kíváncsai várom, látod-e. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az a zászló azért van benne mert Indyék kitűznek egyet oda ahol a koponya van azt jelképezendő hogy ők amcsik ott jártak mint ahogy a Holdon is van meg mint amikor a hegymászók kirakják a lobogójukat a hegycsúcsokon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ITT kicsiben meglehet nézni az Indy 4 nemzetközi elözetesét (kicsit lekell tekerni). Össz-vissz két változtatás van benne az amerikaival szemben: az amcsiban egy résznél kiretusáltak pár gépfegyvert, hogy ne legyen olyan ijesztő a gyerekeknek (az ottani ORTT, az MPAA kérése volt) ezek itt visszakerültek. Plusz nincs amerikai zászló.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Össz-vissz két változtatás van benne az amerikaival szemben: az amcsiban egy résznél kiretusáltak pár gépfegyvert, hogy ne legyen olyan ijesztő a gyerekeknek (az ottani ORTT, az MPAA kérése volt) ezek itt visszakerültek. Plusz nincs amerikai zászló.

Komolyan mondom, nem értem ezeket. Az, hogy három katona felrobban a kép közepén, nem különösebben viseli meg az amcsi gyerekek lelki világát, de ha valakinek a kezében puskát látnak, az annál inkább... :)

 

Azt egyébként megértem, hogy úgy gondolták, a nemzetközi közönséget irritálná a premier plán amerikai zászló (a reakciók igazolták is), az viszont érdekes, hogy az USA-ra épp ennek ellenkezőjét feltételezik, nevezetesen, hogy a nemzeti lobogó felvillantása jó marketingfogás. Nyilván így is van.

 

Donát: Ha nincs benne a zászló, akkor a fegyverek sem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A trailerben egy valamin többek között a "Roswell, New Mexico, 1947" felirat áll ami a roswelli UFO-katasztrófára utal.

Most az kezdett el érdekelni hogy milyen jelentősége lehet ennek a filmben.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kristálykoponyát sokszor társítsák földönkívűliekhez.

Tudom :)

Régebben sokat foglalkoztam UFOs dolgokkal és azért is érdekel hogy hol van, minek az oda meg még mellékesen az hogy kinek a szemüvege esik rá arra a ládára meg hogy miért esik rá de a válaszra már nem kell olyan sokat várnom.

Mindenesetre nem számítok olyan nagy dologra mert akár az is lehetne a szitu hogy benyomnak ott valakinek és a kukker ráesik a ládeszra hogy lássuk hogy az is ott van. :)

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinkronos trailer:

 

http://www.indianajones.com/intl/hu/teaser/

 

A fordítás mondjuk hagy kivetnivalót maga után.

Igen! Tudtam! Biztos voltam benne, hogy elszúrják a magyar szöveget!

Miért olyan nehéz három sort normálisan lefordítani és elmondatni?

:):):)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.