Ugrás a kommentre

Han Solo vs. Palpatine (NYOLCADDÖNTŐ)


Donát

NYOLCADDÖNTŐ #4  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson az SWSAGA Winter Madness TOP 8-ba?

    • Han Solo
    • Palpatine / Darth Sidious

A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

Han_Solo.png

Korábbi díjak:

Han Solo: Legjobb főszereplő (AFII) gold_lightsaber.png 

 

vs.

 

Palpatine.png

 

Korábbi díjak:

Palpatine / Darth Sidious: Legjobb mellékszereplő (AFI, AFII) gold_lightsaber.pnggold_lightsaber.png

                                     Legjobb mellékszereplő (TCW5) tcw.png 

                                     Legjobb negatív karakter (TCW5, TCW6) tcw.pngtcw.png

 

Korábbi eredmények:

Han Solo: 24-6 (vs. Chirrut Îmwe)

 

Palpatine: 24-2 (vs. Bail Organa)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han Solot illetve az őt megformáló Harrison Fordot a legjobb főszereplőnek választotta 2 éve az Aranyfénykard II. szavazótábora. Vele szemben azonban a Star Wars talán legerősebb mellékszereplője, aki mindkét Aranyfénykard díjátadón és még a TCW5-ös évadában is elnyerte ezt a címet, hogy a negatív karakterekre vonatkozó díjakról ne is beszéljünk.

 

Talán a legkiélezettebb párharc a nyolcaddöntők közül, kíváncsian várom, hogy az öreg csempész vagy a vén mahinátor Sith tud-e továbbvergődni a versenyben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az döntött, hogy melyikük ikonikusabb része a SW-nek. Ki az, aki egy "hát hülyére vettelek titeket" fintorral néz le az endori bázisról kizúduló katonákra. Persze Palpi is a színészi játék csúcsa, de valahogy Solo még inkább.

 

Eddig több párbajnál írtam, hogy egy hónap múlva máshogy szavaznánk. Solo esetében kicsit tovább kell várnunk ennél, meglátjuk... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az OT alapján nekem Han sosem volt szimpatikus. Eleve az ilyen nagyzoló és beképzelt figurákat nem kedvelem, ráadásul az Erőt és a jediket is leszólja. A 4-ben pedig valahogy nekem nem áll össze Han motivációja arra, hogy a végén visszatérjen. Kicsit olyan kalapból előhúzott nyuszi effektust érzek, hogy először lelép, majd egyszercsak a csata közepén feltűnik a semmiből és kulcspillanatban kilövi Vader mellől az egyik kísérőt. Mindig is azt éreztem, hogy itt a sztori és dramaturgia oltárán fel lett áldozva a hiteles karaktermozgatás.

 

Aztán az 5-ben eljátsszák ugyanezt, csak most egy Leiával kibontakozó románc kíséretében. Aztán helyrebillen a karaktere és utána már jól működik, a 6 végére ha nem is kedveltem meg, de elismerem, hogy szép utat járt be és jó szereplő. Aztán a 7-ben hatalmasat nőtt a szememben, az "öreg" Solo már kifejezetten tetszik. Ennek ellenére nálam Sidious-szal szemben esélytelen. Nem áradozok megint az öregről, korábban már megtettem. Vele szemben csupán egyetlen karakter tudna elbizonytalanítani, mert két másik esetében egyértelműen őket, az összes többinél pedig Palpit választanám. Han pedig utóbbi kalapban van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, pb69 írta:

Az OT alapján nekem Han sosem volt szimpatikus. Eleve az ilyen nagyzoló és beképzelt figurákat nem kedvelem, ráadásul az Erőt és a jediket is leszólja. A 4-ben pedig valahogy nekem nem áll össze Han motivációja arra, hogy a végén visszatérjen. Kicsit olyan kalapból előhúzott nyuszi effektust érzek, hogy először lelép, majd egyszercsak a csata közepén feltűnik a semmiből és kulcspillanatban kilövi Vader mellől az egyik kísérőt. Mindig is azt éreztem, hogy itt a sztori és dramaturgia oltárán fel lett áldozva a hiteles karaktermozgatás.

 

Aztán az 5-ben eljátsszák ugyanezt, csak most egy Leiával kibontakozó románc kíséretében. Aztán helyrebillen a karaktere és utána már jól működik, a 6 végére ha nem is kedveltem meg, de elismerem, hogy szép utat járt be és jó szereplő. Aztán a 7-ben hatalmasat nőtt a szememben, az "öreg" Solo már kifejezetten tetszik. Ennek ellenére nálam Sidious-szal szemben esélytelen. Nem áradozok megint az öregről, korábban már megtettem. Vele szemben csupán egyetlen karakter tudna elbizonytalanítani, mert két másik esetében egyértelműen őket, az összes többinél pedig Palpit választanám. Han pedig utóbbi kalapban van.

Ehh... pedig zseniálisan fel van építve! A Luke-kal történő párbeszéde az indulás előtt, az elköszönése, ami szembemegy mindazzal, amit korábban képviselt (az Erő legyen Veled!), ahogy pakolja dühösen a jutalmát és közben odavakkantja Chewie-nak, hogy "tudom mit csinálok". Han egy piti kis csempész, aki egészen addig a pénzre megy, amíg rá nem jön, hogy azok az emberek, akikkel az elmúlt napokban (?) együtt küzdött, valóban egy magasztosabb célért küzdenek, és nem a saját pecsenyéjüket sütögetik. Ettől Hannak is megszólal a morális ébresztője, és az, hogy ő valójában egy JÓ ember, épp az epizód végén mutatkozik meg. És itt nincs értelme hiteles karaktermozgatás kérdésről beszélni, mert Han valódi karaktere egy nagyon fontos árnyalatát épp az epizód legvégén veszi fel, mondhatni, ez a döntés elemi része az EpIV-es karakterének.

 

Ezzel együtt sem tudok dönteni egyelőre. Elég csak végiggondolni Palpi Plagueises monológját. Vagy, amit Sidiousként alkot (wipe them out - all of them), vagy az Uralkodó, akit nemcsak McDiarmid játéka alakít, de az összes többi karakter hozzá való viszonyulása is. Egyelőre nálam ez egál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han jó ember. A karakter pikantériáját éppen az adta, hogy volt benne egy kis vadság. Pimasz és szemtelen is volt egyben. :)  Az EPVII  volt a jutalomjátéka, és remekül élt is vele.

 

Palpatine zseniális gonosz, de Solo ellen nálam nincs esélye. Amúgy is rühellem a vén k*csögöt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Donát írta:

Ehh... pedig zseniálisan fel van építve! A Luke-kal történő párbeszéde az indulás előtt, az elköszönése, ami szembemegy mindazzal, amit korábban képviselt (az Erő legyen Veled!), ahogy pakolja dühösen a jutalmát és közben odavakkantja Chewie-nak, hogy "tudom mit csinálok". Han egy piti kis csempész, aki egészen addig a pénzre megy, amíg rá nem jön, hogy azok az emberek, akikkel az elmúlt napokban (?) együtt küzdött, valóban egy magasztosabb célért küzdenek, és nem a saját pecsenyéjüket sütögetik. Ettől Hannak is megszólal a morális ébresztője, és az, hogy ő valójában egy JÓ ember, épp az epizód végén mutatkozik meg. És itt nincs értelme hiteles karaktermozgatás kérdésről beszélni, mert Han valódi karaktere egy nagyon fontos árnyalatát épp az epizód legvégén veszi fel, mondhatni, ez a döntés elemi része az EpIV-es karakterének.

Pedig mennyivel hitelesebb lett volna, ha még láthatunk jeleneteket, amint Han a tatooine-i bárban őrlődik, amint épp már majdnem kifizeti az adósságát, de aztán megszólal a lekiismerete és mégis visszatér. Sokkal kidolgozottabb lett volna... Komolyan, miért olyan hihetetlen egyeseknek folyamatosan, hogy valaki az átélt események hatására hirtelen meggondolja magát. Jynnél is folyton ez mászik elő, hogy mert nem érthető az, miért gondolta meg magát. Meg most Hannal is... Valaki dobja már be, hogy túlértékelt karakter. :P 

 

Amúgy Dart Sidiousra szavaztam. A fő machinátor mellett Han eltörpül még öreg fejjel is. Han nagyot fejlődött az ep4-től az ep7-ig, de az, ahogy Sidious minden jelenetet ural, amiben benne van - pedig sokszor olyan alakok állnak mellette, mint Vader vagy Yoda -, az zseniális. Az egész figura nagyszerűen meg lett alkotva, amihez nálam Han nem ér fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hant igazából a 7 tette nemcsak szerethetővé de egy számomra hatalmas karakterré. Addig viszont egy jó karakternek tartottam, de soha sem állt közel hozzám. Persze gyönyörűen fel van építve a karakter útja a 4 -től a haláláig - és ha csak egy kicsit is, de kíváncsi vagyok, hogy mit mesélnek el még róla. A fagyasztása előtti percek nekem nagyon tetszettek, és a Jedi visszatérben is nagyon jól hozza a JÓ lázadót. Viszont a 7 -ben nagyon eltalálták az új Hant. A Rey -el való kapcsolata szerintem remekül működött, nekem egy apa-lánya kapcsolat ugrik be amikor látom őket. De a Finn-Han jelenetek is aranyat érnek. A Han és Chewie jelenetekről már nem is beszélve. Ha Chewie a TFA -ban játszik a legjobban, akkor Hanra ez hatványozottan igaz. A halála pedig véleményem szerint benne van a TOP3 legjobb jelenetben. 

 

Viszont még így is Palpira kell, hogy szavazzak. Mint már fentebb említettem, Hant tkp. a 7. epizódtól kedveltem meg igazán, míg Sidious a number 1 evil. Hihetetlen, ahogy megszerzi a hatalmat, felhasználva a jediket. Lucas egy nagyon erős gonoszt hozott létre sok-sok évvel ezelőtt. Ahol Palpi szerepel, ott ő mindig felsőbbrendű, még a halálakor is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hannal én is úgy vagyok, hogy habár egy kiváló vagány karakterről van szó, az ep. VII-ig hozzám se állt különösebben közel, mindig semleges volt számomra és picit túlhypeoltnak is tartottam. Palpatine-t viszont mindig is a SW egyik (ha nem) legzseniálisabb karakterének gondoltam,  ehhez persze elengedhetetlen Ian McDiarmid kitűnő játéka. :clap:  A vén szarkutyulóval nálam ezèrt amúgy is kevesen tudják felvenni a versenyt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Dzséjt írta:

Pedig mennyivel hitelesebb lett volna, ha még láthatunk jeleneteket, amint Han a tatooine-i bárban őrlődik, amint épp már majdnem kifizeti az adósságát, de aztán megszólal a lekiismerete és mégis visszatér. Sokkal kidolgozottabb lett volna...

El lehet bagatellizálni, erre egyetlen jelenetsort említenék: amikor a Rebels-ben az adott rész végén Kallus visszatér a csillagrombolóra és bekullog az irodájába/szobájába. Aztán mindenki döntse el maga, hogy egy ilyen mennyit tud nyomni a latba, amikor egy karakter átállása kapcsán a hitelesség érzékeltetéséről van szó. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, pb69 írta:

El lehet bagatellizálni, erre egyetlen jelenetsort említenék: amikor a Rebels-ben az adott rész végén Kallus visszatér a csillagrombolóra és bekullog az irodájába/szobájába. Aztán mindenki döntse el maga, hogy egy ilyen mennyit tud nyomni a latba, amikor egy karakter átállása kapcsán a hitelesség érzékeltetéséről van szó. ;)

Donát megírta ugyanennek a jelenetnek a megfelelőjét Hanra. Amikor felajánlja Luke-nak, hogy jöjjön vele, majd maga mondja a fiúnak, hogy az Erő legyen vele, az pontosan ugyanezt a célt szolgálja. Csak még ezt megfejeli azzal, hogy Han Ben "halálának" is tanúja volt. Nyilván az is hatott rá, hogy az öreg meghalt érte. Annak a jelenetnek ott a yavini hangárban bizony van akkora súlya, mint Kallus jelenetének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A megtévesztő első benyomások ellenére (nagyképű, önző fickó), Solo szimpatikus figura, aki valójában jó ember (erre az Ep7 rátett egy jókora lapáttal). Palpatine viszont zseniális machinátor, aki nem csak a Star Wars, de a filmtörténelem egyik legmarkánsabb és legemlékezetesebb gonosza. Nem tudom, mi alapján döntsek. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Donát megszűntette a topik kiemelését

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.