Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano vs. Luke Skywalker (NYOLCADDÖNTŐ)


Donát

Nyolcaddöntő #8  

29 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson az SWSAGA Winter Madness TOP 8-ba?


A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

Ahsoka_Tano_New.png

Korábbi díjak:

Ahsoka Tano:

Legjobb főszereplő (TCW1, TCW3, TCW5) tcw.pngtcw.pngtcw.png
Legjobb angol hang (TCW1) tcw.png
Legjobb Jedi (TCW3, TCW5) tcw.png tcw.png
Legjobb idegen karakter (TCW5) tcw.png
Legjobb mellékszereplő (Rebels 2) rebels.png

 

vs.

 

Luke_Skywalker.png

Korábbi díjak:

Luke Skywalker: -

 

Korábbi eredmények:

Ahsoka Tano: 23 szavazat (Animáció 1., 23/28)

                    16-14 (vs. Kylo Ren)

 

Luke Skywalker: 16-10 (vs. Qui-Gon Jinn)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindkettejükről rengeteget írtam már itt-ott, itt a WM kapcsán is. Luke nálam egyelőre nem fér fel a legnagyobbak közé, ezen a ST változtathat, de egyelőre ezen az állásponton vagyok. Ahogyan Ahsoka sem, viszont a "lemaradók" közül nekem ő áll legközelebb a szívemhez. Nem tagadom, ahogyan mondjuk Obi-Wannál is 1-2 (ennél nem több) ellenfelével szemben, úgy itt is elfogult vagyok. Lehet, hogy Ahsokát is elé helyezem néhány olyan karakternek is, amely nem feltétlenül mondható jobbnak nála, de nekem valamiért így esik jól. Luke pont ezen szűk halmaz tagja, így a togrutára teszem a voksom. Ahogy elnézem, túl sok "követőm" úgyse lesz.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy statisztikaferdítés, de én Ahsokára tettem. Látom nem oszt, nem szoroz.

Az ok: bár Luke a saga hőse, ahogy annak neveztem a napokban, de megfogadtam magamnak( és félig Sky nak), hogy amíg van a kicsi Soka, rá fogok tenni. Mert: jár neki az elismerés. Elismerés, hogy a saga része. Kezdetben fikáztam, most meg meghatározó ikonnak tartom. A klónháborúk jelképe számomra, szerves része a saganak. Minden madnessben méltatlanul nagyot bukott. Most nálunk is távozni látszik. De nálunk elismerjük és azért eljutott valahová!

Én a tcw idejében lettem online aktív rajongó. Tehát akár mondhatjuk azt is, hogy neki köszönhetem, hogy itt vagyok.

Én így köszönöm meg. A következő körben pedig Luke-ra teszek, mert a fentiek nem csökkentenek az ő saga beli értékén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még ha ki is esik Ahsoka az nem azt jelenti, hogy ne lenne jó karakter. Egyszerűen a saga felső kategóriás szereplőivel nem tud versenyre kelni. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Még ha ki is esik Ahsoka az nem azt jelenti, hogy nem lenne jó karakter. Egyszerűen a saga felső kategóriás szereplőivel nem tud versenyre kelni. 

 

Szerintem ezen a szinten már nagyon igaz, hogy egy animációs karakter nem ér fel egy hús-vér emberrel.

Ezenkívül Luke gyerekkorom hősi ideálja, akiért rajongtam, ami tovább erősíti a választásomat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke Skywalker a Csillagok háborúja hőse. Ashoka meg egy animációs figura, aki esetleg az SW univerzumot színesítő háttérsztorinak érdekes, de - ha csak ki nem derül, hogy ő Snoke - a fő történethez kb. nulla köze van.

Szerkesztve: - Tarzaan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

Luke Skywalker a Csillagok háborúja hőse. Ashoka meg egy animációs figura, aki esetleg az SW univerzumot színesítő háttérsztorinak érdekes, de - ha csak ki nem derül, hogy ő Snoke - a fő történethez kb. nulla köze van.

Érdekelne, hogyan lehet Luke a FŐHŐSE a Sagának úgy, hogy az első 3 részben 30 másodpercnyi játékideje sem volt. :lol: A Star Wars főhőse Anakin Skywalker - volt, legalábbis az első 6 részben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Merr-Sonn írta:

Tiszteletből még Ahsokára nyomtam a szavazatot, mert még mindig megérdemli, még ha nem is jut tovább. Mi azért jobban értékeljük az ő jelentőségét, mint a hivatalos Madnessek OT keménymagja.

Aki Luke-ra szavaz az csak OT keménymag lehet? :) Én is rá szavaztam de abszolút nem vagyok OT keménymagos. Én az egységes SAGA-ban gondolkodom nem trilógiákban.

41 perccel korábban, Bence1997 írta:

Luke igazság szerint CSAK az OT FŐHŐSE! ;) A PT -ben fél percnyit, ha szerepel, míg az ST láthatóan az új generációra fókuszál.

Hatással vannak egymásra, hisz egy nagy sztoriról van szó. Luke ebben egy igen fontos szereplő.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Aki Luke-ra szavazik az csak OT keménymag lehet?

A "mi" alatt azokat értettem, akik legalább eddig eljuttatták a hölgyet, nem azokra, akik most Luke-ra nyomnak, elnézést az ambivalenciáért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Aki Luke-ra szavazik az csak OT keménymag lehet? :)

Én Ahsokára szavaztam, de csak azért, mert a két karakter közül EGYELŐRE a lány sokkal közelebb áll hozzám. Luke -ot egy nagyon jó karakternek tartom, amikor először láttam az SW -t az EpIV -et, nekem nagyon megtetszett a karaktere, de most már 8 filmünk van, és megannyi karakter. Ahhoz kétség sem fér hozzá, hogy Luke -nak nagyon jelentős szerepe van, de ha ezt a dolgot elvetjük, akkor számomra nem lesz akkora karakter, hogy rá szavazzak.

Ha nem Ahsoka lenne itt, hanem mondjuk Han, vagy Leia, vagy bárki más, akkor pici gondolkodás se kellene, azon nyomban szavaznék az ifjú farmerfiúra. Ám nekem Ahsoka - ha a SAGA -ban betöltött jelentőségét nem vesszük figyelembe, hanem mint karakterileg vizsgáljuk meg őket - közelebb áll, mint Luke. 

 

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Hatással vannak egymásra, hisz egy nagy sztoriról van szó. Luke ebben egy igen fontos szereplő.

Mint fentebb megemlítettem, Luke fontos szerepet tölt be, de csak az EpIII -tól és ott is akkor, amikor megszületik. Addig nincs hatással a Galaxis eseményeire, mert a, meg sem született b, nem is tudnak róla a Sithek -ig. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Érdekelne, hogyan lehet Luke a FŐHŐSE a Sagának úgy, hogy az első 3 részben 30 másodpercnyi játékideje sem volt. :lol: A Star Wars főhőse Anakin Skywalker - volt, legalábbis az első 6 részben.

Luke a főHŐS. Anakin legfeljebb főszereplő lehet, de semmiképp nem hős. Az utólsó hősies tette a filmekben a droid vezérlő hajó felrobbantása, de ott is inkább az erő irányította a dolgokat.

 

Ráadásul Luke szerepel az új trilógiában is.

 

És ugye a PT-t az OT után találták ki, szóval Anakin csak egy bővítmény. Az alap az Luke, Han és Leia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Anakin a 4-5-6 -ban is benne volt.

Benne, de a legkevésbé úgy, mint hős, tehát nem lehet főhős.

 

Sőt, az Ep4-ben Tarkin még akár fontosabb főgonosznak is tűnhetett az akkori - tehát 77-es - nézők számára. Többektől is olvastam ezt, akik nálam pár évvel idősebbek, és az itthoni bemutatókor látták a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tulajdonképpen a PT-ben nem is voltak hősök.

 

Qui-Gonn határeset, de ő ugye hamar csúnya véget ért, a többiek a jó oldalról Padmétől a Jedi tanácsig pedig mind pusztán hasznos hülyék voltak Palpatine tervének végrehajtásában, minden esetleges heroizmusukkal az ő céljait támogatták Valorum leváltásától kezdve a Grívüsztől való kiszabadításáig.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Igen, csak nem volt egyértelmű a fogalmazásod. Az EPIV meg egy dolog, utána volt még két rész. :)

Igen, utána már előrelépett Vader, egyrészt mert leesett a készítőknek, hogy milyen jó karakter, másrészt ugye Tarkin meghalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.