Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

45 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Thor: Loki képregény

 

 

Nem vagyok valami nagy Marvel fan. Thor karakterét nem igazán kedvelem, de egyik ismerősöm kölcsön adta a Loki című képregényt. Gondoltam akkor adok neki egy esélyt. Nem tudok túl sokat Thor világáról és hátteréről, csak a mostohatestvérével, Lokival való rivalizálásáról hallottam. A történetben

  Spoileres tartalom megtekintése

Nem volt túl sok cselekmény, de itt a drámán volt a hangsúly. Robert Rodi egy nagyon jó történetet írt az olvasóknak, Esad Ribic festményszerű rajzai pedig varázslatossá tették az egészet. A rajzok egyszerűen lenyűgözőek. A sztori nem túl nagy szám, de Loki szemszögének bemutatása és lelki ábrázolása nagyon jó lett. Négy és fél.

 

 

 

 

Köszi az értékelést. Meggyőztél hogy ezt is beszerezzem idővel. A héten a Marvel kapitány és a Thanos győz képregények érkeztek meg nekem. Próbálok írni róluk röviden, ha elolvastam őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Írok majd az IW: Endgame kapcsán részletesebben is, mert egyébként nagyon tetszett a film. Most viszont csak néhány kérdést dobnék be, ami nekem nem volt egyértelmű az első nézésre.

Spoiler

Vörös Koponya szerint csak úgy szerezhető meg a lélekkő, ha feláldozod azt, amit a legjobban szeretsz. Thanos ezt meg is tette anno Gamorrával, ezért lett övé a kő. Viszont Fekete Özvegy és Sólyomszem esetében teljesen más történik, hiszen azon kezdenek el dulakodni, hogy ki áldozza fel saját magát. Végül ezt Nat teszi meg, mégis megkapja Clint a kavicsot. Most ez szerintem kétféle okból lehet:

1. Valójában Nat saját magát szerette a legjobban, így végül is azt áldozta fel. Ez a karakter szempontjából elég mostoha dolog lenne.

2. Vörös Koponya hazudott, legalábbis torzította az igazságot. Valójában elég "csak" feláldozni bárkit, akár saját magát is feláldozhatja vki, a kő akkor is "kiszabadul". Tehát tényleg elég a "lelket cserébe lélekért" elv.

Amúgy az eredeti opció nem is jöhetett volna létre, hiszen Sólyomszem tuti nem Natet szerette a legjobban, elvégre ott voltak a családtagjai. Akkor inkább Hulkot kellett volna összetenni Fekete Özveggyel. De azt is erősen kétlem, hogy fordítva igaz lett volna, tehát, hogy Natnek Cllint legyen a leginkább szeretettje. Bár ez még elképzelhető, de akkor meg Sólyomszemet kellett volna feláldozza.

 

A másik, hogy Thanos-ék milyen megoldással hoztak át egy ekkora sereget a végső csatára? Nebula ugyanazon a kapun keresztül hozta be Thanos hajóját, amit a Bosszúállók is használtak, de aztán hogyan kerültek át a többiek a gonosz oldalról? Ugyanígy? Eddig a térkő segítségével tudtak ilyen kapukat nyitni, de azt most nem használhatták, mert Tony kesztyűjében volt.

 

Hangya lánya miért öregedett ennyire látványosan? Úgy rémlik, hogy kislányként láttuk utoljára, most meg majdnem felnőtt, pedig elvileg 5 év telik el. Azt értem, hogy az apja miért maradt ugyanolyan fiatal, de ő miért lendült így bele a korosodásba? :)

 

Amerika Kapitány tudta használni a Mjölnirt, mert morálisan érdemes volt rá, ez világos. De a villámok uralása nekem elég erős volt. Oké, hogy aki méltó rá, az Thor erejét is megkapja, de most akkor ezek szerint két "mennydörgés istene" is létezik? Sőt, ezek szerint akármennyi létezhet? Pl. korábban Vízió is az volt, ő is rendelkezett Thor erejével? Meg akkor végül is ők ugyanúgy istenivé váltak, ahogyan Thor? Vagy azért ezt nem, "csak" azon erejét kapták meg, hogy irányítani tudják a villámokat?

 

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@pb69

Spoiler
26 perccel korábban, pb69 írta:

Vörös Koponya szerint csak úgy szerezhető meg a lélekkő, ha feláldozod azt, amit a legjobban szeretsz. Thanos ezt meg is tette anno Gamorrával, ezért lett övé a kő. Viszont Fekete Özvegy és Sólyomszem esetében teljesen más történik, hiszen azon kezdenek el dulakodni, hogy ki áldozza fel saját magát. Végül ezt Nat teszi meg, mégis megkapja Clint a kavicsot. Most ez szerintem kétféle okból lehet:

1. Valójában Nat saját magát szerette a legjobban, így végül is azt áldozta fel. Ez a karakter szempontjából elég mostoha dolog lenne.

Szerintem ezt úgyis fel lehet fogni, hogy Nat a jövőjét estlegesen a Hulk-kal való közös jövőjét áldozza fel és így nem annyira rossz Özvegyre ézve.

 

Idézet

A másik, hogy Thanos-ék milyen megoldással hoztak át egy ekkora sereget a végső csatára? Nebula ugyanazon a kapun keresztül hozta be Thanos hajóját, amit a Bosszúállók is használtak, de aztán hogyan kerültek át a többiek a gonosz oldalról? Ugyanígy? Eddig a térkő segítségével tudtak ilyen kapukat nyitni, de azt most nem használhatták, mert Tony kesztyűjében volt.

Nem a hajóról jöttek le?

 

Idézet

Hangya lánya miért öregedett ennyire látványosan? Úgy rémlik, hogy kislányként láttuk utoljára, most meg majdnem felnőtt, pedig elvileg 5 év telik el. Azt értem, hogy az apja miért maradt ugyanolyan fiatal, de ő miért lendült így bele a korosodásba? :)

Egy jól fejlett 15 évesnek elmegy :D, bár nemtudom hány éves volt a kiscsaj a Hangya 2-ben.

 

Idézet

Amerika Kapitány tudta használni a Mjölnirt, mert morálisan érdemes volt rá, ez világos. De a villámok uralása nekem elég erős volt. Oké, hogy aki méltó rá, az Thor erejét is megkapja, de most akkor ezek szerint két "mennydörgés istene" is létezik? Sőt, ezek szerint akármennyi létezhet?

Nem mert a pöröly/szekerce száma véges :)

 

Idézet

Pl. korábban Vízió is az volt, ő is rendelkezett Thor erejével? Meg akkor végül is ők ugyanúgy istenivé váltak, ahogyan Thor? Vagy azért ezt nem, "csak" azon erejét kapták meg, hogy irányítani tudják a villámokat?

Ugye az erő Thorból származik, ahogy a Ragnarokban erre rávilágítanak, a fegyverek csak közvetítő eszközök és akik használják őket csak addig rendelkeznek az erővel amíg forgatják a fegyvereket, míg Thornak mindig megvan. 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

@pb69

  Spoiler elrejtése

Szerintem ezt úgyis fel lehet fogni, hogy Nat a jövőjét estlegesen a Hulk-kal való közös jövőjét áldozza fel és így nem annyira rossz Özvegyre ézve.

 

Nem a hajóról jöttek le?

 

Egy jól fejlett 15 évesnek elmegy :D, bár nemtudom hány éves volt a kiscsaj a Hangya 2-ben.

 

Nem mert a pöröly/szekerce száma véges :)

 

Ugye az erő Thorból származik, ahogy a Ragnarokban erre rávilágítanak, a fegyverek csak közvetítő eszközök és akik használják őket csak addig rendelkeznek az erővel amíg forgatják a fegyvereket, míg Thornak mindig megvan. 

 

Spoiler

De Nat és Hulk közös jövője nekem nagyon teoretikus és bizonytalan. Annyi, de annyi lehetőségük lett volna megpróbálni, de végül nem tették. Okkal, ahogyan ez elő is került már korábban. Ha itt arról van szó, hogy Nat ezt is belekalkulálja a dologba, akkor legalább valami utalásféle lenne rá.

 

A hajóról, annyian? Jött pl. megint egy rakat chitauri is, szerintem ennyi minden nem fért volna el azon a hajón, bár elég méretes volt.

 

Hiába véges a Pöröly száma, ettől még lehetnek rá többen méltóak. Igazából egyetlen ilyen fegyverre is méltó lehet akárhány személy. De ha az erő Thoré, aki viszont méltó a Pörölyre, az Thor erejére is, akkor csak megkapják az erőt, nem? Vagy tényleg csak addig, amíg náluk a fegyver, Thor pedig abban különb, hogy neki erre sincs szüksége a villámokhoz?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Cupsy Kicsit megkeveredtek dolgok a posztodban, a te hozzászólásod spoiler mögé került, de az idézetek nem. Átszerkesztettem az egészet egy nagy spoilerbe.

 

 

@pb69

Spoiler

 

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

Vörös Koponya szerint csak úgy szerezhető meg a lélekkő, ha feláldozod azt, amit a legjobban szeretsz.

Nem, amit "legjobban szeretsz", hanem csak szimplán azt, amit szeretsz. Nat és Barton pedig egyértelműen szerették egymást, mint barátok. Plusz mindkettejük feláldozta volna a családjukkal való további közös életet. Szóval ez több okból is működik náluk.

 

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

A másik, hogy Thanos-ék milyen megoldással hoztak át egy ekkora sereget a végső csatára?

Ott voltak a hajóban. A Sanctuary II az MCU leghatalmasabb hajója (méreteiben a Finarizerrel vetekszik). Emlékezz vissza az IW-re. A film végén az egyik "repülő fánkról", azaz Q-Shipről vált le hat olyan "toronyhajó", azaz Outrider Dropship, amikből elősorjázott a wakandai csata alatt látott szörnysereg. Láthattuk a filmben, hogy a Dropshipek is kisebb emeletes ház méretűek, szóval a Q-Shipek még nagyobbak (láttuk, mekkorák Manhatten felhőkarcolóihoz képest). És a Q-Shipből több is (legalább négy) be tud dokkolni a Santuary II-be, ezt szintén láttuk az IW-ben, azt is, hogy jóval nagyobb a Q-Shipeknél. A Sanctuary II fedélzetén tehát egy egész naprendszer leigázására elegendő sereg lehet.

A hajón pedig van transzporter, ezt láttuk az IW-ben és az Endgame-ben is.

 

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

Hangya lánya miért öregedett ennyire látványosan?

Amikor Cassie-t legutóbb láttuk, 10 éves volt, most 15. Sokat nem öregedett. A színészek is nagyjából abban a korban voltak a forgatáskor, mint a karaktereik (Abby Ryder Fortson 9, Emma Fuhrmann 16).

 

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

Amerika Kapitány tudta használni a Mjölnirt, mert morálisan érdemes volt rá, ez világos. De a villámok uralása nekem elég erős volt. Oké, hogy aki méltó rá, az Thor erejét is megkapja, de most akkor ezek szerint két "mennydörgés istene" is létezik?

Igen, legalábbis addig, amíg Rogersnél ott a pöröly. Ha leteszi, akkor már csak simán Amerika Kapitány. Thor maga a villám istene, mindenki más csak "kölcsön kapja" az erőt a pöröly vagy a szekerce révén.

Mondjuk a filmek alapján azért olyan baromi sokan nem lehetnek rá méltók, hiszen eddig mindössze Odin, Hela, Thor, Vízió és Rogers tudta használni a pörölyt, senki más. (És esélyes, hogy mivel eleve Helának készült, ő bármikor fel tudta kapni, Odin meg, mivel ő volt a megrendelő és a Mindenség Atyja, neki sem kellett méltónak lenni rá.)

 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Hát, a Thor: Ragnarokban megtudottak alapján kétesélyes a dolog.

 

Sok mindenben hibázott az tény, és nagy hódító volt egykoron.


De a pöröly megemeléséhez nem az kellett, hogy ne hibázz - lásd Amerika kapitány tézis, Tony kapcsán - hanem hogy javítsd ki. És azt gondolom, azért Odin nagyon sok mindent tett annak érdekében, hogy az egykori "rémuralmát", vagy nevezzük bárhogy, később konszolidálja és bölcs uralkodó legyen belőle.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont Heláról és a múltban tett véres hódításról a halála pillanatáig titkolózott. Ne feledd, elfedte az igazságot a palotában, Thor semmit sem tudott azokról a hadjáratokról, se a vér szerinti testvéréről.

Spoiler

Pont a Rogers tézis miatt érzem kétesélyesnek a dolgot. Ha az igaz, akkor Rogers egy szörnyű tett elhallgatása miatt nem tudta megemelni a pörölyt, ráadásul a barátja elől hallgatta el a dolgot. Odin pedig a haláláig őrzött egy nagyon nagy és nagyon szörnyű, a Kilenc Birodalmon is túlmutató titkot, amit a tulajdon fia(i) elől hallgatott el, és a saját lányával kapcsolatban. Ezt pedig semmivel sem tette jóvá.

Sőt ez a titkolózás az oka, hogy végül be kellett darálni Asgardot.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Viszont Heláról és a múltban tett véres hódításról a halála pillanatáig titkolózott. Ne feledd, elfedte az igazságot a palotában, Thor semmit sem tudott azokról a hadjáratokról, se a vér szerinti testvéréről.

  Spoiler elrejtése

Pont a Rogers tézis miatt érzem kétesélyesnek a dolgot. Ha az igaz, akkor Rogers egy szörnyű tett elhallgatása miatt nem tudta megemelni a pörölyt, ráadásul a barátja elől hallgatta el a dolgot. Odin pedig a haláláig őrzött egy nagyon nagy és nagyon szörnyű, a Kilenc Birodalmon is túlmutató titkot, amit a tulajdon fia(i) elől hallgatott el, és a saját lányával kapcsolatban. Ezt pedig semmivel sem tette jóvá.

 

Jó, de Odin sokkal nagyobb formátumú lény volt, mint Rogers. Szerintem a többi tette önmagában elég kéne, hogy legyen, hogy méltó legyen rá.

:) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, pb69 írta:
  Spoiler elrejtése

De Nat és Hulk közös jövője nekem nagyon teoretikus és bizonytalan. Annyi, de annyi lehetőségük lett volna megpróbálni, de végül nem tették. Okkal, ahogyan ez elő is került már korábban. Ha itt arról van szó, hogy Nat ezt is belekalkulálja a dologba, akkor legalább valami utalásféle lenne rá.

 

A hajóról, annyian? Jött pl. megint egy rakat chitauri is, szerintem ennyi minden nem fért volna el azon a hajón, bár elég méretes volt.

 

Hiába véges a Pöröly száma, ettől még lehetnek rá többen méltóak. Igazából egyetlen ilyen fegyverre is méltó lehet akárhány személy. De ha az erő Thoré, aki viszont méltó a Pörölyre, az Thor erejére is, akkor csak megkapják az erőt, nem? Vagy tényleg csak addig, amíg náluk a fegyver, Thor pedig abban különb, hogy neki erre sincs szüksége a villámokhoz?

 

Spoiler

Valóban, de mégis csak szimpatikusabb Özvegyre nézve.

 

Hát ha jól emlékszem a hajó elég jól betakarta a hátteret, amikor a chitauri repülő kukacait mutatták ahogy felsorakoznak. :) Meg azok a karika űrhajók is tudtak dokkolni benne amiket az előző részben láttunk.

Igen szerintem az a kulcs, hogy amíg a kezedben van, illetve más nem használja addig van erő is. Például ha Kapitány használja, eldobja de mondjuk Vízió felvenné miután eldobta akkor Kapitánynak már nem lenne meg az ereje.

 

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

@Darth Cupsy Kicsit megkeveredtek dolgok a posztodban, a te hozzászólásod spoiler mögé került, de az idézetek nem. Átszerkesztettem az egészet egy nagy spoilerbe.

Bocsi, köszi, céges gépről sietősen írtam, gondolom az enterek miatt megtörte az idézet spoilere voltát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát Szerintem nem, hiszen a nagyobb formátumú emberek hibái is nagyobbak. Plusz Odin titkolózása miatt Hela még simán tömegmészároskodott Asgardban, arról nem is beszélve, hogy végül emiatt pusztult el Asgard.

 

Szerk.: bár eleve tárgytalan a dolog, hiszen a "méltó vagy rá" dolog Odin varázsigéje, a Thorban teszi rá, addig nem volt rajta. Nem ezzel a biztonsági intézkedéssel gyártották. A saját varázsigéjét meg nyilván fel tudja oldani akármikor.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerk.: bár eleve tárgytalan a dolog, hiszen a "méltó vagy rá" dolog Odin varázsigéje, a Thorban teszi rá, addig nem volt rajta. Nem ezzel a biztonsági intézkedéssel gyártották. A saját varázsigéjét meg nyilván fel tudja oldani akármikor.

Tehát előtte egy ember is meg tudta volna emelni? Mi a helyzet a Vihartörővel? Szerintem nem ilyen egyszerű ez. Odin amit mond, az nem arra vonatkozik, hogy aki méltó rá, az megkaphatja Thor EREJÉT is? A fegyvert szerintem így is úgy is csak egy szűk réteg tudná forgatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Tehát előtte egy ember is meg tudta volna emelni? Mi a helyzet a Vihartörővel? Szerintem nem ilyen egyszerű ez. Odin amit mond, az nem arra vonatkozik, hogy aki méltó rá, az megkaphatja Thor EREJÉT is? A fegyvert szerintem így is úgy is csak egy szűk réteg tudná forgatni.

Szerintem is úgy van, hogy alapból kevesen rátermettek arra, hogy fizikai/ lelki képességeik okán tudják forgatni a fegyvereket, plusz ehhez jön hozzá még Odin varázslata. Ha jól emlékszem Thor és Mordály között van valami párbeszéd a végtelen háborúban, hogy Mordály nem tudná használni a Vihartörőt, mert összeroppanna a "súlya" alatt.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy átlagos ember biztos, hogy korábban sem tudta volna megemelni, pláne nem használni. Azért ez mégis egy haldokló csillag szívéből készült mágikus fegyver, ami semmit sem ér bizonyos képességek nélkül. De egy fejlettebb ember, kree vagy asgardi vagy akármilyen más fejlett entitás valószínűleg már meg tudta emelni korábban, ahogy Hela és Odin is lazán használta (pedig azért Hela 100%, hogy nem volt rá méltó, mégis, a Ragnarokban a képeken látni, hogy az övé volt először).

Sőt Odin azt mondja, hogy ő bízta rá Thorra - márpedig a sztori elején pont az a lényeg, hogy Thor nem méltó a hatalomra (technikailag pont ugyanolyan volt, mint Hela). Szóval, ha mindig is csak az emelhette fel, aki méltó rá, és Thor pont, hogy nem volt méltó a pörölyre és a hatalmára, akkor hogyan lóbálhatta mégis? Hogyan bízhatta volna rá Odin? Hogyan használhatta előtte a hódító és tömegmészáros Hela? Eleve, ez a fegyver véres hódításra készült, tehát alapból nem lehetett olyan biztonsági opciója, hogy csak jó ember használhatja.

 

Ami a Vihartörőt illeti, az Endgamesben...

Spoiler

A Vihartörőt Thanos röptében elkapta, és majdnem halálra sújtotta vele Thort.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Szerintem is úgy van, hogy alapból kevesen rátermettek arra, hogy fizikai/ lelki képességeik okán tudják forgatni a fegyvereket, plusz ehhez jön hozzá még Odin varázslata. Ha jól emlékszem Thor és Mordály között van valami párbeszéd a végtelen háborúban, hogy Mordály nem tudná használni a Vihartörőt, mert összeroppanna a "súlya" alatt.

- Összerogynátok a súlya alatt, miközben az elméteket elborítaná a téboly.

- Fura, hogy most még jobban érdekel a dolog?

- Hm... Egy kicsit igen. :D 

 

Dzséjt: akkor szerintem egyetértünk. Már eleve volt egy korlátozás, hogy ki használhatja, pl. emberek nem, de aztán Odin rádobott még egy feltétel. Közben ráadásul Thort is kiátkozta, így az kvázi halandóként érkezett a Földre, így semmilyen szinten sem tudott hozzáférni a fegyveréhez és korábbi képességeihez. Aztán amikor méltó lett rá, már meg tudta emelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy szeretnék végre egy igazán jól felépített F4es filmet látni. Annyi lehetőség van benne, és olyan jó karakterek. Plus egy Reed Richards most nagyon kéne az MCUba.

 

Spoiler

Igaz, ő sosem volt az avengers vezetője, de itt most simán lehetne. Különben erre a posztra maradna Sólyomszem vagy CM, akik számomra nem túl karakteresek erre a szerepre. Ja és egy Galactus elleni csatára szintén építhetnének 10 évet. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most merült fel bennem a kérdés, hogy ugyan miért kell az összes kő a csettintés kivitelezéséhez? Magát a porrá transzformálást, gondolom a Valóság kő végzi, hogy az egész univerzumra hasson, az Erő kő adja a kakaót, hogy tényleg elérjen mindenhova a hatás a Tér kő segít, de hogy az Idő, Elme és Lélek köveknek mi szerepük van benne arról lövésem sincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 05. 05. - 0:12, Donát írta:

Dzséjt: akkor szerintem egyetértünk. Már eleve volt egy korlátozás, hogy ki használhatja, pl. emberek nem, de aztán Odin rádobott még egy feltétel.

Yep. Ami talán jó is, hiszen közben Loki is bepróbálkozott. :) Mondjuk ő sem asgardi, az meg jó kérdés, hogy a jégóriások hol állnak a fejlettségi szinten. A világukat elnézve mondjuk mágiában úgy-ahogy pengék, de amúgy még az emberek is felülmúlják technikában (és ráadásul a mágia nálunk is csak azért nem terjedt el, mert az olyanok, mint K'un-Lun lakói vagy a Misztikus Tanok Mesterei titokban tartják a létezését). Szóval lehet, hogy ő sem olyan lény, ami meg tudta volna emelni önmagában.

 

2019. 05. 05. - 2:05, Darth Cupsy írta:

Szerintetek ki lesz a következő Thanoshoz fogható ellenfél? Én Kang-re vagy mivel már úgyis rendelkeznek az F4 jogaival Galactusra tippelek. És vajon már a Póki filmmel elkezdik építeni az új szálat?

Szerintem mindenképpen nagy hatalmú és/vagy nagy koponyák kellenek, mert Thanos is elég penge volt, de ami fontosabb, akad most már néhány baromi komoly erővel bíró hős is. És mivel a kövek eltűntek a világból, elviekben már másféle gonoszok is előmászhatnak, például más dimenziókból vagy más időből. Én első körben Adam Warlockra tippelek, hiszen őt már beharangozták a GotG vol. 2-ben, de szóba jöhet Doktor Doom és Galactus is. Vagy ott van Kang, ha már behozták az időutazást, ő se lenne rossz lehetőség.

De ha már Loralei és az Executioner is feltűnt, akkor elővehetnék Amorát is, hiszen az előbbi a testvére, az utóbbi meg eredetileg az ő testőre volt, nem Helájé. És nekem tetszene is, ha egy asgardi lenne az új gonosz, elég sok mindenen átmentek ahhoz, hogy megorroljanak a világra néhányan.

Vagy, ha már Asgarddal így elbántak, esetleg behozhatnák az MCU-ba a másik európai misztikus/mítikus vonalat, Artúr király mondakörét, és lehetne Morgan le Fay a kövi nagy gonosz.

11 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Most merült fel bennem a kérdés, hogy ugyan miért kell az összes kő a csettintés kivitelezéséhez? Magát a porrá transzformálást, gondolom a Valóság kő végzi, hogy az egész univerzumra hasson, az Erő kő adja a kakaót, hogy tényleg elérjen mindenhova a hatás a Tér kő segít, de hogy az Idő, Elme és Lélek köveknek mi szerepük van benne arról lövésem sincs.

Szerintem ezen nem sok értelme van agyalni, inkább csak el kell fogadni, hogy ahhoz, hogy az egész univerzum miden életének felét egy csettintéssel kiirtsd, ahhoz hat olyan szupermágikus kőre van szükség, amik az univerzum születésekor jöttek létre. Ennyi. Kár e mögé működési elvet logikázni.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

 hiszen őt már beharangozták a GotG vol. 2-ben, 

Spoiler

Ha már GotG, lehetséges, hogy Thor (legalább) egy rész erejéig velük fog nyomulni? Az Endgame végi "ki a főnök" civakodás nekem többet sejtet, mint hogy csak elfuvarozzák valahova.

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Vagy, ha már Asgarddal így elbántak, esetleg behozhatnák az MCU-ba a másik európai misztikus/mítikus vonalat, 

Azt hittem a görögökre gondolsz, én azt is bírnám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thor: én nagyon remélem, hogy így lesz. :) 

 

A görög vonalat annyira nem ismerem, mert nem szeretem. De tény, abból is ki lehetne hozni valamit. Az biztos, hogy az MCU most átalakulhat. Egyrészt, a Földön is meg kell azzal küzdeni, hogy már ennyi szuperhős van (és a filmeken túl ugye még ott vannak az inhumanek is), hogy Wakanda belépett a képbe.

Spoiler

Az emberiség felének feltámadása öt év után sem fog elmúlni szerintem nyomtalanul

Illetve az is tény, hogy három jelentős galaktikus hatalom, Asgard, a Nova Corp és Thanos is ment a levesbe. Ezzel a Kilenc Birodalom védtelenné vált (láttuk, milyen káosz lett, amikor csak a Bifrost-híd zuhant meg), a Nova Corp pusztulásával a Kree Birodalom valószínűleg lerohanja Xandart, amit ugye Thanos még a hagyományos módon felezett meg.

Spoiler

Vagyis a lakosság fele nem támadt fel.

És valószínűleg Thanos maga is féken tartott bizonyos erőket, még ha nem is szándékosan, de a létezése és hadereje visszafoghatta a gyávább hódítókat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szóval lehet, hogy ő sem olyan lény, ami meg tudta volna emelni önmagában.

Pont ezen filóztam magamban én is, és ugyanerre jutottam, csak aztán eszembe jutott, hogy Loki hogy el volt telve magától New Yorkban. Amikor Hulk ugye közli vele, hogy Nyikhaj istenke. :D Szóval alapból én sem gondolnám, hogy meg tudná emelni, de azért az Avengers első része alapján úgy tűnt, hogy Loki is kb. olyan erős és nagyhatalmú, mint egy asgardi, nem? Vagy csak az Elme kő tette azzá?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy Loki el van telve magától, az inkább a jelleme, semmint a képességei okán van. :) Bár tény, a jégóriások is több ezer évig elélnek, hiszen Loki apja, Lafey is ott volt Tønsberg 965-ben történt megtámadásánál, és Loki nagyjából akkor született (eme háború végén talált rá Odin Lokira Jotunheimben). És Loki hatalmas mágus is egyben. Szóval azért jóóóóóval több, mint egy emberi lény. De, hogy van-e olyan fejlett, mint egy asgardi? Az asgardi valószínűleg sokkal öregebb, és emiatt fejlettebb faj is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, emiatt az új infók miatt még várósabb. A Spider-Man: Homecomingot nem vártam kicsit sem, nem is tetszett túlságosan, de ez sokkal ígéretesebbnek tűnik. Plusz azért az sem utolsó dolog, hogy már jóval többet láttam Parkert, mint amikor a Homecoming kijött. Az IW után még az előző szóló filmjét is jobban élveztem.

Spoiler

Ha valamit a Homecoming javára írhatok, hogy szépen kezelte a Tony és Parker közötti mester-tanítvány kapcsolatot, így az Endgame-ben történtek után én remélem is, hogy Parker lesz a "következő Vasember". Az esze és a képességei megvannak hozzá, hogy ezt az űrt betöltse. Csak még fel kell nőnie, de talán éppen azért, mert még ilyen fiatal, sokkal hosszabb távra lehet vele építeni.

Amúgy, amiben én személy szerint reménykedem a jövőbeni MCU filmekkel kapcsolatban, hogy sokkal több olyan átfedés lesz a hősök között, mint a Civil Warban (még ha nem is ilyen léptékű), a Homecomingban és a Ragnarokban volt. Úgy is fogalmazhatnánk, hogy kevesebb lesz vagy egyáltalán nem lesz több egyhősös film, és több a páros/csapatfilm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.