Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Akkor úgy tűnik egyedül leszek a véleményemmel, de ha folytatják a karakter kilúgozását és tovább erőltetik ezt az új irányt, akkor én nem örülök ennek. A Ragnarök számomra egy borzasztó "élmény" volt, a VH első felvonása egész jól sikerült Thor szemszögéből, a másodikra már megint bohócot csináltak belőle. Őszintén szólva, nem értem miért kellett egy már meglévő és működő karaktert beáldozni azért, hogy egy udvari bolondot emeljenek be az univerzumba.

 

Már azt sem értem miért volt egyáltalán szükség egy újabb ilyen figurára, miközben egyre több filmbe került be egyre több hős, akik közül ott van pl. egy Űrlord, Hangya vagy Mordály, de rajtuk kívül is tele van az egész MCU vicces és vicceskedő szereplőkkel, mindenféle szubzsáneréből a humornak. De ha már kellett is egy ilyen, akkor miért nem lehetett beemelni egy újat (akár egy másik kiírásával, ha attól tartottak, hogy túl zsúfolt lesz valamelyik film), de ha ezt se, akkor is miért pont Thorral lépték ezt meg?

 

Vasembert vagy Amcsi Kapitányt is untam már kicsit, hiába nagy kedvencem előbbi. Ilyen téren megértem, hogy kiírták őket, de náluk legalább konzisztens és hiteles maradt minden, egyik oldalon egy erős karakterfejlődéssel vegyítve. Thort meg lényegében a Ragnarökre lecserélték, kaptunk helyette egy totál másmilyen figurát, egy totál másmilyen tálalásban.

Először úgy voltam vele, hogy jó, ez a film most ilyen, ennek a hangulata kedvéért kifacsarták a karaktert, nekem nem jön be, de majd visszakerül minden a helyére. Fel is csillant a szemem a VH1-nél, a 2 elején is megmaradt a lelkesedésem, aztán utána csak újfent pofán csaptak vele, hogy Thor lett a legnagyobb gagje a filmnek, és semmi más. Pedig reménykedtem, hogy nem ezt a koncepciót viszik tovább, de lehet hiába. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na szóval, Spider-Man: Far from Home... Azt hiszem, talán csak a The Incredible Hulk sz*rabb ennél a filmnél. A Homecoming sem tetszett, de szerintem mérföldekkel jobb film volt, mint a Far from Home.  Amilyen jól működik Parker side-kick-ként, olyan borzalmas főszereplőként. Ez nem szegény Hollandon múlik, ő mindent megtesz, de csodát ő sem művelhet a pocsék forgatókönyvvel és a ostoba rendezéssel. A Far from Homeaz illúziókra és a hiszékenységre akar építeni, de az illúziót ugyanúgy nem tudom elhinni, mind azt, hogy az emberek ennyire idióták. Komolyan, ebben senkinek sem volt normális húzása, de a legjobban a gyerekek idegesítettek. Épkézláb pillanata egyiknek sem volt, és ebbe sajnos Parker is beletartozott. Szenvedése M.J.-vel ugyanúgy a legbénább, legszánalmasabb és legíknosabb tinifilmeket idézte, mint a dagi jóbarát és barátnéja vagy a két hót hülye tanár bármelyik momentuma.

Sajnos a történet is felért egy tökönrúgással. Mint az Endgame prológusa szerintem inkább nevezhető pofánköpésnek, mint levezetésnek.

Spoiler

Most komolyan, az emberiség fele meghalt öt évre, aztán feltámadt. És ahelyett, hogy ezt elgondolkodtató vagy szívhez szóló módon bemutatnák, mint magában az Endgame-ben, egy pocsék vígjáték szintjére süllyesztették le, ahol az egész "pitty" (baz' meg, már ezért a névért is felpofoznám a forgatókönyvírót) egy kabaréműsor szánalmas poénja lett. "Jaj, a szánalmas kis pöcs a pity után adonis lett", "jaj, a nejem eljátszotta, hogy pittyentett", "jaj, amikor visszapittyentem, azt hitték, hogy szerető vagyok". Anyád 3,64csáját!

Stark öröksége is poénnak minősül. Ó, adjunk egy 16 évesnek szuper-nukleáris technológiát, akinek az első dolga, hogy csapást mér a konkurenciára. Vicces... álmomban sem! Szegény Peter, aki két Avengers-filmmel ezelőtt még tök jó helyzetfelismerő képességgel bírt, a Homecomingban, és végül is itt is instant zseninek volt kikiáltva, hirtelen képtelen egy egyszerű számítógéppel boldogulni. De a film végén azért simán összecraftol egy új pókruhát, amiben a legnagyobb különlegesség az volt, hogy semmiféle különlegessége nem volt az előző kettőhöz képest.

Mint írtam, a Homecoming sem a kedvencem, de annak voltak jó pillanatai, plusz az MCU egyik legjobb főellenfelét prezentálta Tooms képében. Beck egy szánalmas, gyökér, ripacs, érthetetlen motivációkkal bíró idióta, akinél az egyetlen, amit pozitívzmként tudok megemlíteni, az az, hogy nem mertek elrugaszkodni a képregénytől. De mint látható, ez a pozitívum is inkább negatívum.

Az meg már slusszpoén, hogy minden illúzió volt. A készítők azzal akarták lenyomni az illúziók képét, hogy a végén már Fury és Hill sem volt igazi. Hogy ennek miféle foganatja lesz, azt jó kérdés, de egy biztos: kifejezetten dühös vagyok erre a filmre, mert nemhogy pocsék levezetése az Endgame-nek, de még arra is képtelen, hogy legalább picit megpróbálja megmutatni azt, hogy merre fog indulni a Phase 4.

Röviden, ez a film rossz volt. Kevés részét tudtam élvezni, és azt sem felhőtlenül. Akciók terén sem villant semmi újat a film, szerintem a Homecoming ezen a téren is sokkal jobb volt. Pedig lett volna benne craft, ott volt számos remek téma, amit az Endgame után fel lehetett volna göngyölíteni, de ennek a rendezőnek és ennek a forgatókönyvírónak csak egy kínos, akciókkal megspékelt tinifilmre futotta, ami az MCU filmek és a Pókember-filmek sorában is sajnos a végéről veri a mezőnyt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azta. :o

Ennyire negatív kritikát még nem is olvastam a Far from Home-ról és nem is gondoltam volna, hogy tőled fogok.

Hozzáteszem, nekem sem tetszett sajnos, (nagyon nem), de még én sem éreztem ennyire rossznak, hogy csak a Hulk lenne szarabb. :)

Amiket írtál, nagy részben egyetértek, sőt olyan is volt, ami akkor nem zavart, de így már igen. azonban számomra mégis ebben a filmben volt az MCU legkülönlegesebb jelenete.

 

Spoiler

Mysterio hosszú illúziója nagyon bejövős volt, amikor Pókembert szívatta.

 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos én utoljára ennyire a Hulkon szenvedtem. Mondjuk nálam Pókember eleve nagyon rosszúl indít, mert egyáltalán nem csípem a karaktert még képregényben sem. És pont azok miatt a dolgok miatt nem bírom a karaktert, amikre az MCU ráment, vagyis a karakter civil élete, az iskolás dolgai, a barátai. A Homecomingban is ezek a részek irritáltak, de ott még jószerivel Peter ezen élete el volt választva a hősködős életétől. Viszont a Far from Home-ban összeolvadt a kettő, így a hősködős részben is rengeteg irritáló pillanat maradt.

De számomra a legnagyobb csalódás, hogy így elbagatelizálták a csettintést. Az egész Infinity War és Endgame páros mintha csak egy jó csíny lett volna, amin lehet poénkodni. És erre az sem mentség, hogy itt gyerekek vannak, mert a legfiatalabbak is 16 évesek, felfogják már, de ezen túl a felnőtt karakterek is viccként kezelik ezt. A trailer ezzel kapcsolatban teljesen mást sugallt.

Spoiler

Pedig nem kellett volna sok ahhoz, hogy ez normálisan működjön. Az Endgame-ben elég volt Natashának megemlítenie, hogy a világ kormányai összeomlóban vannak. De az is hatalmas jelenet volt, amikor Scott találkozott az öt évvel idősebbé vált lányával. És persze ott volt Rogers gyűlése. Ezzel a három, egyszerű jelenettel tök jól kezelték az egészet, bemutatták, hogy itt nagyon nem mennek jól a dolgok, ez megviselte a társadalmat.

Far from Home-ban erre mindenki poénkodik, az egész visszatérés csak viccek és egy pocsék házikamerás jelenet adja vissza. Ráadásul a "visszapittyenés" önmagában olyan dolgokat jelent, amikkel azért elmazsolázhatott volna a film. Az öt éves korkülönbség ugyan be lett szőve, de gáz, hogy ez is csak poén szinten, Peter félkomolyan vehető szerelmi játékába. Mennyivel jobb lett volna, ha Ned nem tűnt volna el, vagy még inkább, Flash nem válik hamuvá. Flash karaktere ebben a részben ráadásul már nem is rivális, hanem az ügyeletes bohóc volt. Nem zavart, hogy a Homecomingban átszabták a karaktert, de az már igen, hogy erre a részre csak a szánalmas bohóc szerepe jutott neki (bár a végén, amikor csak a söfőr jött ki elé, az tetszett... ilyenből több is lehetett volna). De az is jól sülhetett volna el, ha May nem hamvad el. Sokkal ütősebb karakterdrámát lehetett volna írni köré, mint ami ebben volt, merthogy ebben nem volt. Happy rámozdult a dögös nagynénire, akinek az egész Pittyenés egy jó poén, azt ennyi... Pfff...

De azért volt pár dolog, ami tetszett, amikre nem tértem ki tegnap. Tetszettek a korábbi részekre a visszacsatolások, különösen Williem vagy a B.Ü.F.I. megjelenése. Az a koncepció is nyerő volt, hogy valaki megpróbál hasznot húzni a hősködésből. Ez várható esemény volt, hiszen Civil War ide vagy oda, a hősöknek ebben az univerzumban nem megy rosszúl. Kár, hogy ehhez egy ilyen semmilyenre megírt Beck-re puskázták el. Ha nem írták volna bele, hogy "labilis" fickó és nem lett volna a végére egy tipikus ripacs gonosz, akkor ez a szál jobban átjött volna.

A fekete ruha is tetszett, bár a koncepció, hogy majd így nem ismerik fel Pókembert, ágyból tekert hülyeség volt, miután minden jellegzetességet rátettek, ráadásul hálót eregetett. Oké, fogjuk rá, hogy nem Fury volt az - viszont ez az egész "nem Fury, nem Hill" dolog csak még nevetségesebbé tette az egész szituációt. Technikailag Beck azért pusztíthatott világszerte, mert a mesterkém az űrben nyaral, a helyét meg Talos vette át. Örülök, hogy visszahozták a skrullokat, de ezzel egyrészt tényleg nevetségessé tették a Far from Home szuperhős helyzetét, másrészt, elég sok kérdést felvet. Például, ha a '80-as években Talos és Soren elhúztak innen, mit csinálnak most megint a Földön, miért ment el Fury űrkirándulásra és miért adta át a saját szerepét Talosnak, ráadásul mindenféle felügyelet nélkül? Jó, nyilván ez a Phase 4-ból fog kiderülni.

 

@Brodie Az a jelenet nekem is tetszett, csak közben azon agyaltam, hogyan lehet ennyire valósághű. Persze már a film után eszembe jutott, hogyan is működött a ketyere a Civil Warban.

 

Megjegyzem, ha majd angolul is látom a filmet, lehet kicsit felértékelődik bennem. Anno az Ant-Man és az Age of Ultron is sokkal jobban bejött, amikor angolul láttam, például az Ant-Man esetében angolul nem idegesítettek már a szereplők, magyarul viszont a falra másztam tőlük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thornak én is örülök, kiváncsi leszek hogyan tovább az Endgame után.  A legnagyobb figura volt szerintem az Endgame-ben.:D

 

2019. 07. 16. - 21:22, Dzséjt írta:

Jippiiii! Thor az egyik kedvenc karakterem, a Thor: Ragnarök az egyik kedvenc MCU-filmem, és hát na...

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Szerintem lezárták.

 

Spoiler

Átadta a Valkür csajnak a hatalmat és elment a Galaxis Örzőivel portyázni. Tulajdonképpen Galaxis Örzöi tag lett. A kérdés az hogy meddig vitáztak Űrlorddal hogy ki a főnök.:D

23 órával ezelőtt, pb69 írta:

Akkor úgy tűnik egyedül leszek a véleményemmel, de ha folytatják a karakter kilúgozását és tovább erőltetik ezt az új irányt, akkor én nem örülök ennek. A Ragnarök számomra egy borzasztó "élmény" volt, a VH első felvonása egész jól sikerült Thor szemszögéből, a másodikra már megint bohócot csináltak belőle. Őszintén szólva, nem értem miért kellett egy már meglévő és működő karaktert beáldozni azért, hogy egy udvari bolondot emeljenek be az univerzumba.

 

Már azt sem értem miért volt egyáltalán szükség egy újabb ilyen figurára, miközben egyre több filmbe került be egyre több hős, akik közül ott van pl. egy Űrlord, Hangya vagy Mordály, de rajtuk kívül is tele van az egész MCU vicces és vicceskedő szereplőkkel, mindenféle szubzsáneréből a humornak. De ha már kellett is egy ilyen, akkor miért nem lehetett beemelni egy újat (akár egy másik kiírásával, ha attól tartottak, hogy túl zsúfolt lesz valamelyik film), de ha ezt se, akkor is miért pont Thorral lépték ezt meg?

 

Vasembert vagy Amcsi Kapitányt is untam már kicsit, hiába nagy kedvencem előbbi. Ilyen téren megértem, hogy kiírták őket, de náluk legalább konzisztens és hiteles maradt minden, egyik oldalon egy erős karakterfejlődéssel vegyítve. Thort meg lényegében a Ragnarökre lecserélték, kaptunk helyette egy totál másmilyen figurát, egy totál másmilyen tálalásban.

Először úgy voltam vele, hogy jó, ez a film most ilyen, ennek a hangulata kedvéért kifacsarták a karaktert, nekem nem jön be, de majd visszakerül minden a helyére. Fel is csillant a szemem a VH1-nél, a 2 elején is megmaradt a lelkesedésem, aztán utána csak újfent pofán csaptak vele, hogy Thor lett a legnagyobb gagje a filmnek, és semmi más. Pedig reménykedtem, hogy nem ezt a koncepciót viszik tovább, de lehet hiába. :( 

Szerintem túlagyalod. Nem kell ezt ennyire komolyan venni. Rádaásul a Thor 1-ben az elején nagyon hasonló bohém karakter volt mint az Endgame-ben. Együtt piált a katonáival, felelősségtudat egyenló a nullával. Olyan volt akire egy doboz gyufát nem lehet rábízni. Aztán ebből lett egy komolyabb felelőségteljesebb Thor, aki aztán visszajutott oda ahonnan elindult. De szerintem ez benne van a karakterben. Sose éreztem rajta azt hogy ővalami konzervatív királytípus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Frenkie írta:

Rádaásul a Thor 1-ben az elején nagyon hasonló bohém karakter volt mint az Endgame-ben. Együtt piált a katonáival, felelősségtudat egyenló a nullával. Olyan volt akire egy doboz gyufát nem lehet rábízni.

Egyáltalán nem olyan volt, mint az Endgame-ben. Az igaz, hogy laza figura volt, hebrencs, kalandvágyó, aki folyton kereste a harcot. Öntelt és mindig tettre kész. Egyrészt egy igazi partiállat, más szempontból viszont arra törekedett, hogy a hatalmuk és tekintélyük minél nagyobb legyen, rend és fegyelem legyen a világokban. Határozott volt és kemény, nem tűrt ellentmondást, az uralkodást ilyen szinten kifejezetten komolyan vette. Megvolt a bohókás oldala, de nem egy komolytalan bohóc volt, aki fullba nyomja a kretént. Mára már önmaga paródiájává vált. Kb., mint amikor Loki játszotta Odint.

1 órával korábban, Frenkie írta:

Aztán ebből lett egy komolyabb felelőségteljesebb Thor, aki aztán visszajutott oda ahonnan elindult. De szerintem ez benne van a karakterben.

Szépen néznénk ki, ha minden karakter visszajutna oda, ahonnan elindult, sőt sokkal mélyebbre. Többek között azért vagyunk túl ennyi filmen és történésen, hogy a karaktereknek is legyen értelmes ívük és fejlődésük. Ez alapján még az sem lenne elfogadható számomra, ha egy ugyanolyan Thort kapnánk, mint a bemutatkozásakor, hiszen több évnyi karakterfejlődést hajítanánk a szemétbe. Így meg aztán pláne értelmetlen, hogy egyik pillanatról a másikra egy totál más stílusú és személyiségű figurát kapunk.

 

Egyébként az 1. résszel szemben az is egy hatalmas különbség, hogy ott Thor nem önmagában vicces meg vicceskedik, hanem egy vicces szituációba kerül. Maga a szürreális helyzet adja ki a legtöbb poént, de Thor alapból nem egy poéngyáros figura, még ha meg is van a magához való humora. Ez nagyon fontos különbség.

A Ragnaröktől kezdve viszont ő maga lett a humorforrás. Már egyáltalán nem arról van szó, hogy vicces szitukba keveredik, hanem teljesen mindegy hol van és mit csinál, fossa magából a poénokat. Akkor is, amikor épp a nővére irtja a népét és családját, akkor is, amikor Thanos teszi ugyanezt, és akkor is, amikor a "világvége" után meglenne a lehetőség a javításra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze az Endgame-ben lazább volt, poénosabb mint az Endgame-ben, csakhogy történt egy bizonyos csettintés ami azzá tett amit láttunk a Végjátékban. Tele volt önváddal, önmagát vádolta az esemény bekövetkeztéért. Ezért elkezdett inni, és beletojt a világba. Millió ilyen karaktert láttunk egy borzalmas eseménytől lecsúszni. A 90-es években Bruce Willis tömegével játszotta az ilyen jellemeket.

Nem értem hogy az miért baj Thornál, hogy megzakkant és elvonult mikor a fél univerzum kihalt, és ők nem tudták megakadályozni. Mindenki máshogy dolgozza fel. Tony is visszavonult Peperrel és a kislányukkal. Söt senki nem csinált semmit 5 évig. Barton meg gengsztereket gyilkolt. Ha nincs a Hangya örökké úgy marad minden.

Én nem érzem azt hogy Thor viselkedése akár a Ragnarokban, akár az Endgame-ben karakteridegen lenne. Bohém volt aztán komoly lett aztán a csettintés miatt sz*rt mindenre, piált és élvezte az életet.

A karakterfejlődés nem azt jelenti számomra hogy elindulunk a laza gyerektől és felelősségteljes professzor/katona akármi lesz belőle és élete végéig az lesz. Akkor minden mű baromi unalmas lenne.

Karakterfejlődés lehet negatív, nagyon sok példa van rá(Pl Anakin a prequelben), lehet hullámzó, hogy bizonyos események hatására a pozitív fejlődés visszaeshet(pl Edward Norton karaktere az Amerikai história X-ben, vagy a téma tárgya Thor), illetve lehet pozití is.

A valóságban sincs egyenesen felfelé ivelés egy embernél.

Szóval nekem nagyon bejött ez a fajta Thor aki már tojik mindenre, mert ahogy írtam már az elején is hasonló volt és én sosem láttam benne azt a nagy istent amivé válnia kellett volna. Tipikusan az a figura aki bizonyos kényszer hatására(a Kalapács őt válassza, és maga a királyi származása) olyan feladatkörbe kerül ami nem ő belülről.

Abban igazad van hogy az elején nem volt ekkora balfék, de ez magyarázható a csettintés miatti önvádjával is.

Persze tiszteletben tartom a véleményed, neked nem jön be én meg imádom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Frenkie írta:

Karakterfejlődés lehet... lehet hullámzó,

Pontosan, Han is ilyen, a Solo-ban bízik, hisz az emberekben aztán Qi'ra árulásának hatására illetve amik utána történhettek, azzá a kizárólag profitorientált gazfickóvá válik akit az EPIV-ben megismerhetünk, majd ebből indul el újra afelé, hogy ne csak a pénz és a saját élete (meg mondjuk Csubié) legyen fontos a számára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Agents of Shield a 7. évadjával befejezi a pályafutását!

 

Taika mint rendező nem volt rossz a Ragnarok tetszett, bár ugye én a Ragnarok -nál kicsit mélyebb, mítoszosabb dolgot vártam volna - lehet, Taika előtt ez volt a terv - mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy mit rak le legközelebb. De kérem szépen, kicsit komolyabban vegyük a dolgot. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Persze az Endgame-ben lazább volt, poénosabb mint az Endgame-ben, csakhogy történt egy bizonyos csettintés ami azzá tett amit láttunk a Végjátékban.

11 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Bohém volt aztán komoly lett aztán a csettintés miatt sz*rt mindenre, piált és élvezte az életet.

11 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Abban igazad van hogy az elején nem volt ekkora balfék, de ez magyarázható a csettintés miatti önvádjával is.

Nagyon kihegyezed a csettintésre, csak ezzel az a hatalmas probléma, hogy a Ragnarök a csettintés előtt volt. A másik, hogy a végjáték azért kimozgatta a karaktereket a megtört vegetálásból, pont ez volt az egész film hosszadalmas felvezetésének a lényege. Hogy mindenki felfogta, hogy mégis van esély, mégis megmenthető a világ fele, szóval össze kell szedni magukat és cselekedni. Thor erre nem igazán volt képes, pont Thor.

11 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Millió ilyen karaktert láttunk egy borzalmas eseménytől lecsúszni. A 90-es években Bruce Willis tömegével játszotta az ilyen jellemeket.

Elnézést, de azért a 90-es évek Bruce Willis-sablonjától kicsit értelmesebb megközelítést várnék el egy ilyen univerzumtól a 21. században. Főképp, hogy Thor nem vmi alvilági gengszter, zsernyák vagy exbűnöző, de még csak nem is ember, hanem kvázi egy isten, a népének vezetője, egy uralkodó. És nem csak úgy odakerült, miközben alkalmatlan rá, hanem több film szólt arról hogyan is vált méltóvá minderre. És ezért nem állja meg a helyét az, hogy őt a Mjölnir választotta és belül nem az, akinek lennie kéne. Hát már hogyne lenne az, erről szólt eddig minden. Az apja kitagadta, elátkozta, a kalapácsát is elvette tőle. Csak úgy szerezhette vissza, hogy méltó lett rá, hogy bizonyította alkalmasságát a trónra.

Egy ilyen karakternél nem hiszem, hogy Bruce Willis-féle analógiákat kéne vonni. De Hant sem tartom jó referenciának, mert totál más a 2 szereplő alapja és kiindulása. Han is csak egy alvilágból felkapaszkodott tucatfigura, aki már eleve nem volt egy erkölcsi etalon. Ráadásul a sorsa is másképp alakul, és amúgy messze nem olyan hullámzó az ő útja, mint sokan látják vagy láttatja a film. Ezt majd Han topikjában kifejtem. Anakin már sok szempontból jó példa lehetne, csak ő meg soha még csak meg sem közelítette azt a morális szintet, amit Thor már az 1-ben elér.

 

De egyébként ebben az egész Thor-mizériában szerintem annyiból elbeszélünk egymás mellett, hogy nekem nem elsődlegesen in-universe van akkora bajom a karakterrel. Az se különösebben tetszik vagy áll össze, de azt még el tudnám fogadni, ha rendesen megalapozták volna. Amit már nem vesz be a gyomrom, az a tálalás. Thor viselkedik, ahogy, de ez egyrészt sehogy nem volt felvezetve. A Ragnarökben már az első jelenetben egy kretént kapunk, de miért? Semmi nem indokolja, hogy Űrlordként viselkedjen Thor.

És ez a bohóckodás utána már végigkíséri mindenen, ami nem is mindig abban nyilvánul meg, hogy hülyén viselkedik, hanem hogy az egész körítés arra van felhúzva, hogy ökörködjenek. A Ragnarökben tudjuk mi történik Odinnal, Asgarddal, Thor népével, tudjuk ki Hela és miket művel, ebbe nagyon nem fér bele az, hogy egy hahotázós vígjátékot kapjunk, főszerepben azzal a Thorral, aki mindezen események centrumában áll, és aki a legnagyobb hős, egyben egyik legnagyobb elszenvedője a bulinak.

Ez nyilván igaz a Thanos-szálra is. Azt, amilyen mostohán az alkotók bánnak Thorral, legjobban a végjátékban felmutatott külseje mutatja. Már eleve csak azért adnak neki ilyen testet, hogy viccet csináljanak belőle és gagyi poénokat lehessen elsütni ennek kapcsán. Ugyebár Bruce Willis, Han vagy Anakin stb. nem részesül ilyen "kitüntetésben". De ha már így is van, Thornál is megvan a fordulópont, amikor újra átélhet pillanatokat, és minden adott hozzá, hogy tényleg "visszatérjen", sőt az ő szemszögéből nézve ez meg is történik. Mégis megmarad apucitestben és csak szerencsétlenkedik a nagy csatában.

Ezt mégis mi indokolta? Ha meg is táncoltatták a lecsúszásban és trógerségben, miért nem lehetett méltó módon visszahozni a végére? Azért, mert neki eleve azt a szerepet szánták, hogy ő legyen az udvari bolond. És ha vki úgy látja, hogy ez benne volt Thor karakterében, nemcsak ez a sors, hanem hogy ezt így ábrázolják, akkor nyilván nincs jogom ezt a véleményt megkérdőjelezni, viszont belátni továbbra sem tudom. És eddig nem is volt rá érv, ami alátámaszthatta volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is sajnálom, jókat hallottam róla. Amúgy pár hete belekezdtem a sorozatba, elkezdtem, egyelőre csak a pilot részen vagyok túl. Nem volt rossz. A folytatás egyelőre kérdéses - na nem kaszáltam a sorit, csak jelenleg alig van időm valamit nézni és inkább nagyrészt az SW maratont csapatom ha van időm, plusz most újrakezdtem a HP -t olvasni. :)

 

Holnap lesz a Marvel panelja, igaz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spider-Man: Far From Home

 

Öregem, kellemeset csalódtam! De még mennyire! Az előző része számomra továbbra is az MCU leggyengébb láncszeme az Ant-Man első része mellett, de ezen hihetetlenül jót szórakoztam. 

Pazar látványvilág, szerethető figurák (még Peter dagi ázsiai spanját is sikerült megkedvelnem), mellesleg abszolút nem vitték túlzásba a humort - pont annyi volt benne, amennyi kell. 

A főgonoszt illetően roppantmód örülök, hogy a mozivásznon egy eddig még nem látott antihőst mutattak be (nem úgy mint a The Amazing Spider-Man 2-ban...), aki mellesleg rendkívül egyedi és érdekes figura volt. Nála jobban csak Kravennek örültem volna. Arról meg ne is beszéljünk, hogy Jake Gyllenhaal mennyire illett a szerepbe, és hogy mennyire fantasztikusan alakított. Rengeteget emelt a film színvonalán az ő karaktere, megjelenése.

A stáblista utáni jelenetek meg olyanok voltak, hogy csak néztem... Főleg az elsőnél! Roppant kíváncsi vagyok, ezt hogy folytatják majd.

 

Én 10-es skálán 7-est adok rá, és azt a három pontot amiatt vonom le, ami már az előző részben is aggasztott: Tom Holland az én szememben nem annyira jó Spider-Man (bár itt most egész jól alakított), illetve Mary Jane Watsonnál abszolút nem éreztem azt, hogy ő Mary Jane Watson, ahogy Flashnél se, hogy ő Flash. Zendaya nagyon aranyos lány, szerethető figurát alakított, de nekem ő egy percig sem volt Mary Jane. Ahogyan Flash Thompson se volt nekem Flash Thompson. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, pb69 írta:

Nagyon kihegyezed a csettintésre, csak ezzel az a hatalmas probléma, hogy a Ragnarök a csettintés előtt volt. A másik, hogy a végjáték azért kimozgatta a karaktereket a megtört vegetálásból, pont ez volt az egész film hosszadalmas felvezetésének a lényege. Hogy mindenki felfogta, hogy mégis van esély, mégis megmenthető a világ fele, szóval össze kell szedni magukat és cselekedni. Thor erre nem igazán volt képes, pont Thor.

Elnézést, de azért a 90-es évek Bruce Willis-sablonjától kicsit értelmesebb megközelítést várnék el egy ilyen univerzumtól a 21. században. Főképp, hogy Thor nem vmi alvilági gengszter, zsernyák vagy exbűnöző, de még csak nem is ember, hanem kvázi egy isten, a népének vezetője, egy uralkodó. És nem csak úgy odakerült, miközben alkalmatlan rá, hanem több film szólt arról hogyan is vált méltóvá minderre. És ezért nem állja meg a helyét az, hogy őt a Mjölnir választotta és belül nem az, akinek lennie kéne. Hát már hogyne lenne az, erről szólt eddig minden. Az apja kitagadta, elátkozta, a kalapácsát is elvette tőle. Csak úgy szerezhette vissza, hogy méltó lett rá, hogy bizonyította alkalmasságát a trónra.

Egy ilyen karakternél nem hiszem, hogy Bruce Willis-féle analógiákat kéne vonni. De Hant sem tartom jó referenciának, mert totál más a 2 szereplő alapja és kiindulása. Han is csak egy alvilágból felkapaszkodott tucatfigura, aki már eleve nem volt egy erkölcsi etalon. Ráadásul a sorsa is másképp alakul, és amúgy messze nem olyan hullámzó az ő útja, mint sokan látják vagy láttatja a film. Ezt majd Han topikjában kifejtem. Anakin már sok szempontból jó példa lehetne, csak ő meg soha még csak meg sem közelítette azt a morális szintet, amit Thor már az 1-ben elér.

 

De egyébként ebben az egész Thor-mizériában szerintem annyiból elbeszélünk egymás mellett, hogy nekem nem elsődlegesen in-universe van akkora bajom a karakterrel. Az se különösebben tetszik vagy áll össze, de azt még el tudnám fogadni, ha rendesen megalapozták volna. Amit már nem vesz be a gyomrom, az a tálalás. Thor viselkedik, ahogy, de ez egyrészt sehogy nem volt felvezetve. A Ragnarökben már az első jelenetben egy kretént kapunk, de miért? Semmi nem indokolja, hogy Űrlordként viselkedjen Thor.

És ez a bohóckodás utána már végigkíséri mindenen, ami nem is mindig abban nyilvánul meg, hogy hülyén viselkedik, hanem hogy az egész körítés arra van felhúzva, hogy ökörködjenek. A Ragnarökben tudjuk mi történik Odinnal, Asgarddal, Thor népével, tudjuk ki Hela és miket művel, ebbe nagyon nem fér bele az, hogy egy hahotázós vígjátékot kapjunk, főszerepben azzal a Thorral, aki mindezen események centrumában áll, és aki a legnagyobb hős, egyben egyik legnagyobb elszenvedője a bulinak.

Ez nyilván igaz a Thanos-szálra is. Azt, amilyen mostohán az alkotók bánnak Thorral, legjobban a végjátékban felmutatott külseje mutatja. Már eleve csak azért adnak neki ilyen testet, hogy viccet csináljanak belőle és gagyi poénokat lehessen elsütni ennek kapcsán. Ugyebár Bruce Willis, Han vagy Anakin stb. nem részesül ilyen "kitüntetésben". De ha már így is van, Thornál is megvan a fordulópont, amikor újra átélhet pillanatokat, és minden adott hozzá, hogy tényleg "visszatérjen", sőt az ő szemszögéből nézve ez meg is történik. Mégis megmarad apucitestben és csak szerencsétlenkedik a nagy csatában.

Ezt mégis mi indokolta? Ha meg is táncoltatták a lecsúszásban és trógerségben, miért nem lehetett méltó módon visszahozni a végére? Azért, mert neki eleve azt a szerepet szánták, hogy ő legyen az udvari bolond. És ha vki úgy látja, hogy ez benne volt Thor karakterében, nemcsak ez a sors, hanem hogy ezt így ábrázolják, akkor nyilván nincs jogom ezt a véleményt megkérdőjelezni, viszont belátni továbbra sem tudom. És eddig nem is volt rá érv, ami alátámaszthatta volna.

Bruce Willis csak példa volt a lecsúszott, tragédiák miatt piáló főhős zsánerekre, Ami a 90-es  években Bruce Willis volt az ma Thor. Lecsúszott piás. Igaz Willis karaktereivel ellentétben isten, de ugyanúgy gyarló.

A magyarázatom Thor infantilissá válására a csettintés miatt érzett lelkifurdalás és önvád. Önmagát vádolta hogy mellé ment a csapás és Thanos meg tudta csinálni a felezést. Ez nekem tökéletes magyarázat arra amivé vált.

Erről mi a véleményed? Mert Thor nem csak úgy magától vált azzá ami. Azért volt pár történés közben ami alakította a jellemét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

egy eddig még nem látott antihőst mutattak be

Csak a rend kedvéért, Mysterio nem antihős, sem Kraven. Antihős általában az aki végtére is a jóért küzd, de a módszerei, tettei megkérdőjelezhetőek, pl. Punisher, Wolwerine, Deadpool. Több alfajtája is van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Mert Thor nem csak úgy magától vált azzá ami. Azért volt pár történés közben ami alakította a jellemét.

 

Talán agyára ment A nagy Lebowski nézése. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Bruce Willis csak példa volt a lecsúszott, tragédiák miatt piáló főhős zsánerekre, Ami a 90-es  években Bruce Willis volt az ma Thor.

Hát de ez szerintem egy hatalmas probléma. Eleve kérdés, hogy a mai filmvilágban van-e egyáltalán szükség ilyen jellegű karakterekre, de tegyük fel, hogy igen. Végül is a képregényfilmek jellemzően elég sztereotipikus szereplőkkel operálnak, így ez a fajta explicit tálalás sem lenne probléma.

Az viszont már fontos, hogy egy univerzumba mennyire illik egy adott sors vagy jellem, mennyire passzol a teljes képbe. És Bruce Willis releváns filmjei eleve úgy voltak felépítve, eleve egy olyan kontextust kaptak, amiben egy ilyen figura működik. Az MCU nem igazán ilyen. Pláne nem az a része, ami a csettintés körüli eseményekkel foglalkozik, lásd Végjáték. Ide egy elhízott, lezüllött, semmirekellő iszákos szuperhős egyszerűen nem illik.

És itt nagyon fontos kiemelni, hogy Thor lecsúszásának több "tünete" is van. Ha csak szimplán megkeseredett lenne, depressziós, kiábrándult, hitehagyott, motiválatlan, önostorozó stb., akkor az remekül működhetne. Nem azt várom el, hogy semmilyen visszaesés ne következzen be, hanem, hogy ez olyan legyen, ami illik az MCU-ba. A SW-ban is hogy nézett volna már ki, ha Han a 7-ben nemcsak visszamegy csempésznek, hanem masszívan tolja a "fűszert", szipuzik. Vagy ha Luke a 8-ban össze-vissza tántorogna, folyton ott lenne az üveg a kezében, meg kapott volna egy "terhespocakot".

 

Eddig csak arról volt szó, hogy mennyire nem illik egy ilyen húzás ebbe a világba, de igazából arról nem, hogy Thorhoz miért nem. És itt a másik komoly probléma. Nem elég, hogy behoztak egy ilyen motívumot, de pont Thor kapott ilyen sorsot, akihez szerintem ez egyáltalán nem passzol.

Eleve egy isteni karakternél elég hülyén veszi ki magát, hogy elkezd piálni, amitől elhízik meg alkesz lesz. Ez valahogy annyira emberi és középszerű. Lásd Willis. Thor meg akárhogy is nézzük, nem az. Ráadásul az első filmjében láttuk is, hogy mennyire gyengék a földi piák, gyakorlatilag immunis rá.

És visszatérve Bruce Willis-hez, nem mindegy, hogy olyasvalaki egy "tragédiák miatt piáló főhős", akit már vagy eleve így kapunk meg, vagy ha a szemünk láttára válik azzá, akkor eleve az eredeti karaktere is olyan, amiben ez benne van. Thornál ne mondja nekem senki, hogy az eddig látott karakterében és az ívében benne volt az, hogy egy parádézó bohóc, majd egy elhízott lecsúszott alkesz legyen belőle.

 

12 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A magyarázatom Thor infantilissá válására a csettintés miatt érzett lelkifurdalás és önvád. Önmagát vádolta hogy mellé ment a csapás és Thanos meg tudta csinálni a felezést. Ez nekem tökéletes magyarázat arra amivé vált.

Erről mi a véleményed? Mert Thor nem csak úgy magától vált azzá ami. Azért volt pár történés közben ami alakította a jellemét.

Az a véleményem, amit korábban is írtam már. Thor kiforgatása önmagából már a csettintés előtt megtörténik. Totálisan megalapozatlanul, bármiféle előkészítés nélkül. Ismerünk egy Thort, majd a Ragnarökben kapunk egy teljesen másmilyen figurát. Thor egy komolyan vehetetlen bugrissá vált, in-universe megmagyarázhatatlanul. Ami szomorú, hogy out-universe is csak annyi volt a lényeg, hogy akartak még egy ilyen erőltetetten vicceskedő ökröt az univerzumba (amire amúgy ötletem sincs mi szükség volt...), és hát pont Thor lett az.

 

A végjátékos lecsúszásáról pedig fentebb kifejtettem részletesen mit gondolok. Önmagában a visszaesés rendben van, értem a dolgot, ennek a módja és következményei már értelmetlenek. Az meg aztán pláne, ahogyan ezt az egészet tálalták a filmben. Ugye azt érdemes rögtön leszögezni, hogy egy ilyen szintre züllött hős sorsát azért nem feltétlenül kéne csak és csupán a humorra kifuttatni. Márpedig Thorból viccet csinál a film, ez nem dráma, hanem egy bazári mutatvány, hogy röhögjenek rajta.

Thor egy érdemben használhatatlan bohóc a filmben, aki csak humorforrásként szolgál. Még a végső csatában is csak szerencsétlenkedik, meg totál oda nem illő, már-már jar-jari magasságokban (naboo-i csata). Annyira kiherélték ezt a karaktert, hogy még a védjegyévé váló fegyverét is másnak kell forgatni, hogy kisüljön belőle bármi értelmes. Ez pedig annyira méltatlan és szánalmas. Pedig meglett volna a lehetőség arra, hogy a film végére legalább visszakapjuk az igazi Thort, de nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érkeznek a Marvel bejelentések! Logókat és premierdátumokat is kaptunk az adott művekhez.

 

Black Widow (2020. május 1.) - film

67228554_10157314459867488_9218909342495

 

Eternals (2020. november 6.) - film

67290372_10157314311832488_1074437204975

 

The Falcon and the Winter Solider (2020. ősz) - sorozat

67506677_10157314331377488_7253194585977

 

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (2021. február 12.) - film

67398770_10157314353147488_7737507364701

 

WandaVision (2021. tavasz) - sorozat

67100874_10157314359212488_6411084114937

 

Loki (2021. tavasz) - sorozat

67475509_10157314370032488_5092523605967

 

Doctor Strange in the Multiverse of Madness (2021. május 7.) - film

67284973_10157314386557488_5830389216369

 

What if...? (2021. nyár) - az MCU első animációs sorozata

67087059_10157314400802488_2514910996296

 

Hawkeye (2021. ősz) - sorozat

67195003_10157314417347488_8823084795719

 

Thor: Love and Thunder (2021. november 5.) - film

67372878_10157314439117488_3177637871842

 

Blade - film

67131603_10157314508907488_1090441614624

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem csak a Thor-os meg a Dokis muvi érdekel. Előbbi csakis Natalie miatt.

 

Előbb olvastam hogy a Black Panther 2-Captain Marvel 2-Guardians of the Galaxy 3 trió legyártását is megerősítették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars rajongóként meglehetősen irigy vagyok egy ilyen panelre és egy ilyen listára.

De ahol egy filmben Valkűr a királynőjét keresi és női Thor is van, nálam egyértelmű jelzés arra, hogy a Marvelt az infinity saga után hagyjam a csudában. 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na nézzük:

- Black Widow - érdekel, megerősítették, hogy Taskmaster lesz a főellenség és flashback -ben láthatjuk Budapestet is. :)

- Eternals - egyelőre várom az első képeket/előzetest. ;)

- Shang-Chi - Mandarin behozásával elérték, hogy valamennyire várjam a filmet.

- Doctor Strange - a 4. fázis jelenleg legjobban várt produkciója filmes szempontból. Nighmare, Scarlet Witch, nyami. :)

- Thor: Love and Thunder - Taika kicsit aggaszt engemet. Mivel a képregényekben van női Thor, így szerintem nem probléma, hogy erre indultak el. De egyelőre nem mozgatott annyira meg.

 

Filmes szempontból a doki és Özvegy, no meg kicsit Shang az, amelyre kíváncsi vagyok most így látatlanba. A másik kettő egyelőre nem érintett meg annyira.

 

Sorozatok tekintetében viszont mindegyik érdekel, különösen a Wandavision és a Falcon&Winter Soldier. A Blade meg vagy film lesz, vagy sorozat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, kudar írta:

Mondjuk szerintem egy ShangChi vagy Eternals helyett jobban tették volna, ha rebootolnak egy igazán ütős Fantastic Fourt.

Nataliet meg imádom, de a női Thor ötlete már most kiborít...

Fantastic Four is meg lett erősítve, csak nem kapott logót és megjelenési dátumot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.