Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Ha el akarták volna magukat különíteni a korábbi filmektől, akkor más karektereket szerepeltettek volna a jövőbeli jelenetekben, vagy ha azt nem is, de akkor az ismert karaktereket másokkal játszatták volna el.

Ezzel szenben azokat a karaktereket választották, akiket az eredeti trilógia latt már megismertünk, ugyanazokkal a színészekkel, akiket már megszoktunk, ezzel jelezve felénk, hogy az a film, nem csak a First Class folytatása, hanem az eredeti trilógia lezárása is egyben. 

 

A Logant én meg csak óvatosan tekinteném a sorozat részének, mert fontos elemei ellentmondanak mind a régi, mind az új idővonal eseményeivel. Ha a filmek közül valamelyik  egy másik univerzumban játszódik, akkor ez lesz az. Mindenképp érdemes megnézni, mert a First Class mellett ez az egyik legjobb film, de csak mint érdekesség ajánlott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Ha el akarták volna magukat különíteni a korábbi filmektől, akkor más karektereket szerepeltettek volna a jövőbeli jelenetekben, vagy ha azt nem is, de akkor az ismert karaktereket másokkal játszatták volna el.

Ezzel szenben azokat a karaktereket választották, akiket az eredeti trilógia latt már megismertünk, ugyanazokkal a színészekkel, akiket már megszoktunk, ezzel jelezve felénk, hogy az a film, nem csak a First Class folytatása, hanem az eredeti trilógia lezárása is egyben.

Pontosan. Az Eljövendő... tagadhatatlanul az eredeti trilógia folytatásával indít, majd az egyértelműség kedvéért a végén is megmutatják a visszautazással indukált változásokat. Közben konkrétan az "eredeti" Logan utazik vissza az "új" világba, hogy egy olyan eseményen változtasson, ami eredetileg megtörtént. Az egész filmnek semmi értelme nem lenne, ha nem egy univerzumról szólna.

15 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

A Logant én meg csak óvatosan tekinteném a sorozat részének, mert fontos elemei ellentmondanak mind a régi, mind az új idővonal eseményeivel. Ha a filmek közül valamelyik  egy másik univerzumban játszódik, akkor ez lesz az.

Mire gondolsz? Nekem nem rémlik belőle olyan, ami ellentmondana a többi filmmel. Eleve úgy tudom, hogy jóval később játszódik, mint ameddig eredetileg eljutottunk a többi alkotással.

15 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Mindenképp érdemes megnézni, mert a First Class mellett ez az egyik legjobb film, de csak mint érdekesség ajánlott.

Aki szereti ezt a filmet, össze tudná foglalni nekem röviden, hogy mi tetszett benne vagy mi értékelhetőt talált benne? Annyira kíváncsi vagyok, mert ódákat zengenek róla mindenhol, de azt még soha sehol senkinek nem sikerült kifejteni, hogy miért is lenne ez egy jó film. Nem is azt, hogy miért jó X-Men vagy Rozsomák film, csak hogy mi jó van benne egyáltalán.

Többször is megnéztem, hátha én nem veszek észre valamit, de csak egyre rosszabb lett. Egy önmagától és saját karakterétől megfosztott, meghasonult főszereplő megkérdőjelezhető motivációkkal, egy teljesen szétesett maga alá vizelő legenda méltatlan halállal, szörnyen klisés és elnagyolt történet (amiből az a "klónozás" azért kiemelendően pocsék sablon), röhejesen ripacs gonosz. Mindez sokszor mesterkélt kamudrámával fűszerezve, illetve meghintve többnyire totál indokolatlan brutalitással. Na ez utóbbi az, amit sokszor hallottam, hogy micsoda zsenialitás, hogy tocsog a belekben és ömlik az agyvelő a vásznon. Csak őszintén nem értem, hogy lehet ezt erénynek felhozni egy film esetében... Ráadásul még csak nem is horrorfilmről beszélünk, bár én ott sem értem, ha valaki azért magasztal egy filmet, mert gore.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban egyetértek veled Pb, hogy a Logan rossz film lett. Nekem se tetszik. És pont azokat a dolgokat kifogásolom, amiket te. Indokolatlanul brutális, erőszakos, véres. És

a prof, valamint Logan halála dicstelen és erőszakos.

Abszolút nem tetszett. Én is azt látom, hogy csak egy valami miatt tartják zseniálisnak: mert véres és brutális, és

a főszereplők meghalnak.

Sajnos úgy néz ki, hogy sokaknál ettől már mestermű lesz egy film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy tök jól eltalált hangulata, ezen érdemét semmiképp sem akarom elvenni tőle. Ez a reménytelen, kiábrándító, kilátástalan világvége hangulat (a mutánsok szemszögéből mindenképp) tökéletesen átérezhető. A gond az, hogy ezen kívül szinte minden más elemében B-kategóriás a film, de abból sem a kreatív fajtából. Valahogy annyira éheztek már az emberek egy vérben tocsogó 18+ Logan filmre, hogy utólag mintha nem látnának át a szitán és mindent megbocsájtanának az alkotásnak, pusztán amiatt, hogy végre ezen (szerintem amúgy igencsak megkérdőjelezhető) igényük ki lett elégítve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, pb69 írta:

Van egy tök jól eltalált hangulata, ezen érdemét semmiképp sem akarom elvenni tőle. Ez a reménytelen, kiábrándító, kilátástalan világvége hangulat (a mutánsok szemszögéből mindenképp) tökéletesen átérezhető. A gond az, hogy ezen kívül szinte minden más elemében B-kategóriás a film, de abból sem a kreatív fajtából. Valahogy annyira éheztek már az emberek egy vérben tocsogó 18+ Logan filmre, hogy utólag mintha nem látnának át a szitán és mindent megbocsájtanának az alkotásnak, pusztán amiatt, hogy végre ezen (szerintem amúgy igencsak megkérdőjelezhető) igényük ki lett elégítve.

Nekem a hangulata sem tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Már azóta olvastam másutt, de ez egy nagyon jó hír.:D 

Felröppent a hír, hogy Kevin Feige Star Wars filmnél fog producerkedni. Erre akartam utalni.

https://www.starwarsmedia.hu/hirek/kevin-feige-star-wars-filmet-keszit.html

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 09. 22. - 20:45, pb69 írta:

Ahogyan a SW esetében is, így itt is adódik a kérdés, hogy elkészítési sorrend vagy in-universe kronológia. Ez ízlés dolga, én jobban preferálom utóbbit.

Ez alapján én azt javasolnám, hogy

  1. Az Elsők
  2. (Kezdetek: Farkas)
  3. A kívülállók
  4. X2
  5. Az ellenállás vége
  6. (Farkas)
  7. Az eljövendő múlt napjai
  8. Apokalipszis
  9. Sötét Főnix
  10. (Logan)

Szerintem mindenképp így érdemes haladni, ha mindent érteni szeretnél, semmiről sem lemaradva. A zárójeles filmek érdemi szívfájdalom nélkül kihagyhatók, sztori és minőség szempontjából is. Még ha kifejezetten kedveled Rozsomák karakterét, akkor is erősen kérdéses, hogy mennyire érdemes látni ezeket. Véleményem szerint minőség és mondanivaló tekintetében igencsak kilógnak a sorból. Szóval, ha nem szeretnél ekkora maratont tartani, akkor ezeket átlépheted. Mondjuk a 2013-as Farkas stáblistás jelentét megéri megnézni.

 

Bár már azóta megnézhette az olvtárs a filmeket, de szerintem mindenképp az eredeti elkészítési sorrend javallt (ahogy az SW-nél is - de ha nem is, mindenképp a legelső X-men-el, a kívülállókkal kellene kezdeni - mert végülis az vezeti be a nézőket a mutánsok világába. 

 

+ Szerintem a zárójeles filmek sem kihagyhatóak, mindegyikelégi legalább a szórakoztató kategóriát és hozzátesznek a sztorihoz (főleg,h ogy Logan a legfontosabb ill. közönségkedvnc X-men karakter)

 

Ja, és a két Deadpool film is belatartozik a sorba.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2019. 09. 22. - 20:45, pb69 írta:

itt is adódik a kérdés, hogy elkészítési sorrend vagy in-universe kronológia

Már két évvel ezelőtt is előkerült ez a téma, akkor pont én hoztam fel, hogy hogyan érdemes nézni az X-Men-filmeket, ugyanis a legtöbb Marvel-filmet láttam (akár MCU, akár nem), de az X-Men nekem mindig kimaradt, talán pont mert sosem tudtam követni az egésznek a rendszerét. Emlékszem, még @Dzséjt fel is hívta a figyelmem, hogy következetességet meg koherenciát ne várjak. 

Azóta se sikerült megnéznem az összes filmet, szóval, számomra az X-Men marad továbbra is a Marvel Univerzum fekete báránya. Kár, hogy nem sikerült úgy kiépíteni az egységességet, az összefüggést, mint az MCU vagy a Star Wars esetében. :(:para: 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spider-Man: Far From Home

 

Miután újra megnéztem a Captain Marvel, Avengers: Endgame duót (utoljára moziban láttam őket), letudtam Pókarc legújabb filmjét is. Enyhén szólva sem nyűgözött le, főleg az előbb említett két film színvonala után nem. Bár a Captain Marvelt inkább átlagos mozinak tartom, így is lényegesen jobb film a Far From Home-nál. Az 1-2. MCU-s Pókember filmmel annak ellenére kevesebb problémám van, hogy igencsak saját értelmezést ad ennek a karakternek és saját kis világának. A történet, a forgatókönyv és a karakterek egyaránt gyengék. Tom Holland Pókemberét mondjuk bírom, de néha Kazuda Xiono szintű bénázásokat művel, ami már túlzás. 
 

Spoiler

 

Amúgy se rajongok az olyan sztorikért, ahol nem mindig lehet tudni, mi a valóság és mi az illúzió/álom, stb. Itt pedig erre volt kihegyezve az egész. De olyan szinten, hogy a végén az "igazi" Fury-ról és Hillről is kiderült, hogy amúgy alakváltó skrullok... ennek legfeljebb annyiból volt "értelme", hogy Mysterio átlátszó etetését elég könnyen bevette az ál-Fury, de mivel valójában Talos volt, nem az eredeti karakterből csináltak hülyét. Ez a szintű ál-valóság, amit itt láttunk, nekem még MCU-mércével mérve is sok volt. Ahogy Tony hiőer-szuper szemüvege, E.D.I.T.H. is.  

Az továbbra is böki a csőröm, hogy bizonyos karakterek igencsak egyedi értelmezést kaptak. Nekem baromi kizökkentő... pl. a kedves, idős (kb. 70 éves) May néniből egy részről részre fiatalabbnak tűnő csajt csináltak. Szinte semmi köze az eredeti karakterhez. Vagy ott van Flash Thompson, aki világos bőrű, szőke gyerekből lett indiai forma. Mondjuk ő legalább hű a karakteréhez, és egy gyökér. Ami a legzavaróbb, hogy Peter Parker ikonikus szerelméből, a vörös hajú Mary Jane (MJ) Watsonból egy külsőre eltérő, és más nevű MJ-t csináltak (Michelle Jones). De Ned is, mint legjobb barát mintha csak Harry Osborn karakterét helyettesítené. Ezeknek a változtatásoknak semmi értelme a sztorira és karakterekre tekintve, ellenben baromi dühítőek és számomra kizökkentőek.

 

Annak viszont örülök, hogy a Disney és a Sony végül megállapodtak, mert ennek így baromi nyitott vége lett volna, ha ennyiben hagyják.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Darth Sky írta:

Spider-Man: Far From Home

 

Miután újra megnéztem a Captain Marvel, Avengers: Endgame duót (utoljára moziban láttam őket), letudtam Pókarc legújabb filmjét is. Enyhén szólva sem nyűgözött le, főleg az előbb említett két film színvonala után nem. Bár a Captain Marvelt inkább átlagos mozinak tartom, így is lényegesen jobb film a Far From Home-nál. Az 1-2. MCU-s Pókember filmmel annak ellenére kevesebb problémám van, hogy igencsak saját értelmezést ad ennek a karakternek és saját kis világának. A történet, a forgatókönyv és a karakterek egyaránt gyengék. Tom Holland Pókemberét mondjuk bírom, de néha Kazuda Xiono szintű bénázásokat művel, ami már túlzás. 
 

  Spoiler elrejtése

 

Amúgy se rajongok az olyan sztorikért, ahol nem mindig lehet tudni, mi a valóság és mi az illúzió/álom, stb. Itt pedig erre volt kihegyezve az egész. De olyan szinten, hogy a végén az "igazi" Fury-ról és Hillről is kiderült, hogy amúgy alakváltó skrullok... ennek legfeljebb annyiból volt "értelme", hogy Mysterio átlátszó etetését elég könnyen bevette az ál-Fury, de mivel valójában Talos volt, nem az eredeti karakterből csináltak hülyét. Ez a szintű ál-valóság, amit itt láttunk, nekem még MCU-mércével mérve is sok volt. Ahogy Tony hiőer-szuper szemüvege, E.D.I.T.H. is.  

Az továbbra is böki a csőröm, hogy bizonyos karakterek igencsak egyedi értelmezést kaptak. Nekem baromi kizökkentő... pl. a kedves, idős (kb. 70 éves) May néniből egy részről részre fiatalabbnak tűnő csajt csináltak. Szinte semmi köze az eredeti karakterhez. Vagy ott van Flash Thompson, aki világos bőrű, szőke gyerekből lett indiai forma. Mondjuk ő legalább hű a karakteréhez, és egy gyökér. Ami a legzavaróbb, hogy Peter Parker ikonikus szerelméből, a vörös hajú Mary Jane (MJ) Watsonból egy külsőre eltérő, és más nevű MJ-t csináltak (Michelle Jones). De Ned is, mint legjobb barát mintha csak Harry Osborn karakterét helyettesítené. Ezeknek a változtatásoknak semmi értelme a sztorira és karakterekre tekintve, ellenben baromi dühítőek és számomra kizökkentőek.

 

Annak viszont örülök, hogy a Disney és a Sony végül megállapodtak, mert ennek így baromi nyitott vége lett volna, ha ennyiben hagyják.  

Spoiler

Fogd fel mint az alternatív univerzumok egyikét (mert hát lényegében az), és akkor nem annyira zavaróak a karakterváltozások. :D Engem mondjuk speciel nem zavarnak ezek a változtatások, ha nem az eredeti karakter lényege veszik el miatta, vagy feltétlen fontos a sztori szempontjából akár a származása, haja színe stb.

Ha pedig még jó is a színészi játék akkor pláne hajlandó vagyok elnéző lenni :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...

Úgy tűnik csak kijön mozikban is az utolsó Foxos X-men mozi. Nem tudom mennyire lett újravágva/forgatva a Disney miatt. Eredetileg több folytatást is terveztek neki (ahogy a Deadpool 2-t is több X-Force mozi követte volna).

 

 

Szerkesztve: - Tarzaan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Megint Moszkva lesz?

Hát a korábbi Marvel filmekben Scarlett Johansson és Jeremy Renner karakterei (akik ebben a filmben is szerepelnek) sokszor elsütötték, azt a poént, hogy "Ez éppen olyan mint Budapesten" és hasonlók :D Szóval most megtudjuk mi történt Budapesten gondolom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Iqvi írta:

Ez még az első Bosszúállók film előtt játszódik?

A fő cselekmény Polgárháború és a Végtelen Háború közti időszakban játszódik. Biztos lesznek flashback-ek.

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.