Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Az nekem nem egyértelmű, hogy a Blade az MCU része lesz-e, vagy különálló Marvel produktum. :hmm:

Mert a 4. fázis elvileg 10 alkotást fog tartalmazni, a Blade pedig nem szerepel ezen a listán. Plusz az is fura, hogy a főszereplőt játszó színész ugyanaz, aki Cottonmouth-ot játszotta a Luke Cage 1. évadában. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Az nekem nem egyértelmű, hogy a Blade az MCU része lesz-e, vagy különálló Marvel produktum. :hmm:

Mert a 4. fázis elvileg 10 alkotást fog tartalmazni, a Blade pedig nem szerepel ezen a listán. Plusz az is fura, hogy a főszereplőt játszó színész ugyanaz, aki Cottonmouth-ot játszotta a Luke Cage 1. évadában. 

Biztos, hogy a 4. fázis része. Szerintem a Fantastic Four lesz az, ami átcsúszik az 5. fázisra.

Azt viszont el tudom képzelni, hogy minden nem Disney+ sorozatra rámondják, hogy nem része az MCU-nak.

 

Közbe kiderült, hogy Blade az 5. fázis része lesz. :D 

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Letudtam a Jessica Jones 3. évadát... az egyetlen Marvel sorozat aminek még speciel örülök is, hogy kaszálták. Legszívesebben bedobtam volna közéjük A Megtorlót, hogy durrantsa fejbe az összes karaktert.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor nem csak én voltam így vele. :) Bár szerintem a Luke Cage is elég gyenge sorozat volt a Netflixes felhozatalból. A JJ 3. évadát csak beletekerve tudtam végignézni, annyira sok volt benne az üresjárat, és az irritáló jelenet/karakter. Jessica nekem szinte végig ellenszeves volt. 

Spoiler

Trish anyja, vagy a sorozatgyilkos fószer pedig kimondottan ingereltek. Trish karaktere elindult egy jó irányba, de a végére sikerült kiherélni őt is, és rossz embernek beállítani... pedig tetszett, hogy egyfajta Punisher mentalitást követve vette kézbe az eseményeket. A legtöbb hősökkel foglalkozó sorozat (legyen az Marvel vagy DC) le akarja nyomni az ember torkán, hogy aki gyilkol (olyat, aki nélkül jobb lesz a világ), az olyanná válik, mint az, aki ellen harcol. Ezzel továbbra sem tudok egyetérteni, és ezért látom teljes mértékben helyesnek Frank Castle felfogását. 

 

A The Punishert, a Daredevilt és az Iron Fistet viszont sajnálom, remélem, később folytatódnak a Disney+ -on. Ha nem, akkor...
 

Spoiler

:D 

 

aLTFbvb.gif

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

és az irritáló jelenet/karakter. Jessica nekem szinte végig ellenszeves volt. 

Dettó. Egy karakter nem volt aki egy kicsit is szimpi lett volna, ha valamelyik elindult abba az irányba, hogy kezdjem esetleg kicsit kedvelni, akkor tuti, hogy 2-3 rész múlva csinált valami olyat ami lerombolta ezt

Idézet
  Spoiler elrejtése

Trish anyja, vagy a sorozatgyilkos fószer pedig kimondottan ingereltek. Trish karaktere elindult egy jó irányba, de a végére sikerült kiherélni őt is, és rossz embernek beállítani... pedig tetszett, hogy egyfajta Punisher mentalitást követve vette kézbe az eseményeket. A legtöbb hősökkel foglalkozó sorozat (legyen az Marvel vagy DC) le akarja nyomni az ember torkán, hogy aki gyilkol (olyat, aki nélkül jobb lesz a világ), az olyanná válik, mint az, aki ellen harcol. Ezzel továbbra sem tudok egyetérteni, és ezért látom teljes mértékben helyesnek Frank Castle felfogását. 

 

Spoiler

Pontosan... és mindig bedobják a "cél szentesíti az eszközt" rinyát... erre a válaszom, hogy néha kib*szottul igen. Főleg, hogy Sallinger az anyját ölte meg, (ne adja isten) de ha az enyémmel történne ez én is kifilézném a tettest,börtön ide vagy oda. Mennyi rossz dologtól megkímélték volna a világot, ha kapásból kinyírják Sallingert, kevesebb ember hal meg, Trish nem kattan be.
A legvégét legalább jól írták meg, az kvázi tetszett is, hogy azért csak elfogadja a sorsát végül.

 

 

4 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Bár szerintem a Luke Cage is elég gyenge sorozat volt a Netflixes felhozatalból.

Nekem a közeg amiben játszódik meg a gengszter filmes/ sorozatos stílusa nagyon eladja :) 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 07. 22. - 18:52, Rog írta:

Natalie is kiérdemelte a pöröly használatát. :D

Szánalmas... De legalább be lesz téve mellé a nyíltan leszbikus vagy biszex vagy mit tudom én milyen LMBTQGSFCSWCT Valkűr is.

Azt már csak zárójelben teszem hozzá, hogy ezért amúgy megérte kiherélni egy tök jó és karakterhű Thort, hogy aztán egy Natalie Portman játszotta amúgy tök más szereplőt beerőltessenek a szerepébe. :facepalm:

  • Nem értek egyet 1
  • Zavaros 2
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, pb69 írta:

aztán egy Natalie Portman játszotta amúgy tök más szereplőt beerőltessenek a szerepébe

Ja, semmi értelme, már azt leszámítva, hogy a Marvel képregényekben, amiből a Marvel Cinematic Universe valami okból kifolyólag építkezik, Jane szintén átvette Thor szerepét. Bár tudom, az is sátántól eredeztető ötlet volt... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ja, semmi értelme, már azt leszámítva, hogy a Marvel képregényekben, amiből a Marvel Cinematic Universe valami okból kifolyólag építkezik, Jane szintén átvette Thor szerepét. Bár tudom, az is sátántól eredeztető ötlet volt... :roll:

Sok dolog van a képregényekben, gyakorlatilag minden megtörténik, ami egyáltalán elképzelhető. Ettől még nem kell mindent átvenni onnan. Másrészt ott talán eleve úgy is építik fel a karaktert, hogy átvehesse a szerepét. Vagy ha nem, akkor igenis hülyeség az is, minden hülyeséget meg nem kell átemelni. A filmes univerzumban teljesen megalapozatlan és indokolatlan az, hogy ő legyen az új Thor. Arról nem is beszélve, mennyire nem illik Portmanre ez a szerep. Kifejezetten kedvelem a színésznőt, de attól ez még egy szörnyű megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg teljesen elképzelhetetlen, hogy az új film alapozza meg és bontja ki a dolgot vagy, hogy ennek az apróságnak például köze lehet ahhoz a nem elhanyagolható tényhez, hogy Jane egy ideig egy Végtelen Követ hordott a testében. Á nem, ez totál elképzelhetetlen, úgyhogy inkább már most, látatlanban, évekkel a film megtekintése előtt nevezzük ki szánalmasnak és erőltetettnek az egészet. Kikre is emlékeztetsz ezzel? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezdjük ott, hogy Thor isteni, Jane meg nem az. Thor asgardi, Jane egy ember a Földről. Thor férfi, Jane meg hát... nem az. Thor alapvetően egy kipattintott állat, Jane meg egy törékeny apró nőci. A Mjölnirt ki kell érdemelni, csak az emelheti fel, aki méltó rá. Már Vízió és Amcsi kapitány esetében is erősen rezgett a léc, de most már gyanúsan Natalie kezébe erőltették. Persze, nyilván méltóvá válhat rá majd a filmben Jane, csak ennyi erővel mindenki méltó lehet rá valamiért. Thor is simán méltó volt rá, akkor is, amikor nem emelhette meg.

 

Amúgy sem értem, hogy egy ilyen fordulatot minek lőnek le ennyivel a film előtt? Egy in-universe eseményt tényleg egy ilyen konferencián kell belengetni, és pont így? Az meg elég feltűnő jelenség, hogy az igazi Thort mennyire durván leépítették, majd még sehol nem tartunk az új fázissal, jószerivel csak bejelentések jöttek, de már büszkén az orrunk alá dörgölték, hogy kapunk egy női Thort és egy leszbikus Valkűrt. Mert ezt ugye rendkívül fontos kiemelni. Ráadásul az egész rendezvény fő motívuma volt a diverzitás.

 

Kicsit visszakanyarodva, mit is tudunk Thorról? Hogy ő egy skandináv mitológiai eredetű figura, egy kigyúrt asgardi férfi isten. Szóval én kérek elnézést, hogy szerintem az alábbi megoldás szánalmas és erőltetett...
 

Spoiler

094.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, pb69 írta:

Kezdjük ott, hogy Thor isteni, Jane meg nem az. Thor asgardi, Jane egy ember a Földről. Thor férfi, Jane meg hát... nem az. Thor alapvetően egy kipattintott állat, Jane meg egy törékeny apró nőci. A Mjölnirt ki kell érdemelni, csak az emelheti fel, aki méltó rá. Már Vízió és Amcsi kapitány esetében is erősen rezgett a léc, de most már gyanúsan Natalie kezébe erőltették. Persze, nyilván méltóvá válhat rá majd a filmben Jane, csak ennyi erővel mindenki méltó lehet rá valamiért. Thor is simán méltó volt rá, akkor is, amikor nem emelhette meg.

Az utolsó mondat önmagában logikai bukta, a többi meg ott bukik el, hogy az MCU-ban a möly-möly évekkel ezelőtt összetört, tehát kizárt, hogy Jane bármivel is kiérdemelje a Mjölnirt. És máris itt a probléma: előre utálkozól, miközben azt sem tudod, milyen utat fog bejárni a szereplő. Hápogsz a Mjölnir megemelése miatt, jótékonyan elfeledve, hogy az már nem is létezik. Felhánytorgatod, hogy ezt a fordulatot miért jelentik be előre, és közben fel sem merül benned, hogy talán azért, mert ez nem fordulat. Mert nem az lesz, amit te a düh sötét ködén át elképzelsz, mert egyszerűen az nem lehet, hiszen, ismételten, a Mjölnir nem létezik! A Thor: Ragnarökben Hella ripityára törte!

Spoiler

A másik univerzumban lévőt meg Rogers visszavitte.

Ha Jane meg is kapja az elektromosság manipulálásának képességét, az valószínűtlen, hogy a Mjölnirtől lesz.

Spoiler

Maximum, miután szuperhőssé vált, csinálnak neki egy újatt (Thornak már nem kell, neki ott a Vihartörő), vagy elhozzák újra az egyiket a párhuzamos világból. Az előbbit meg lehet jól írni, az utóbbi meg elég gáz lenne, mert nem csak ismétlés, de felesleges is, amikor lehet újat építeni.

Amúgy az elektromosság manipulálása nem Thor exkluzív skillje, még az MCU-ban is volt más, aki az árammal tudott játszani (Lincoln Campbell), szóval még akár ilyen jellegű erőt is kaphat Jane. Máris "Thor női megfelelője" lenne.

De még a képregények sem adhatnak támpontot: abban Jane rákos, Thor nem egy idegen lény, hanem valódi skandináv isten, amely titulus átadható, Heimdall és Malekith meg halott, és még akad egynéhány eltérés. Az tuti, hogy Jane-ből nem fog senki idegen lényt csinálni, és nem nevezik át Thorrá, de szupererőt simán kaphat, ez lassan olyan az MCU-ban, mint a megfázás. Amúgy Jane a képregényekben jelenleg egy Valkűr, szóval a film még ebbe az irányba is elmehet.

 

44 perccel korábban, pb69 írta:

Az meg elég feltűnő jelenség, hogy az igazi Thort mennyire durván leépítették

De magával Thor karakterével nincs igazán mit bejelenteni. Evidens, hogy Hemsworth benne lesz a Thor 4-ben, mint ahogy az is, hogy újra összeszedett alak lesz.

Spoiler

Elég komoly tétet merek rá tenni, hogy Thor útkeresésének része lesz a film. Az Endgame végén viszonylag rendbeszedte magát. A családját ugyan nem kapta vissza, a bolygója sem épült újra, a faja a kihalás szélén van, de a népe legalább már biztonságban van a Földön, a hibáját, hogy nem tudta megölni időben Thanost, rendberakták, és az is bizonyossá vált, hogy még méltó a Mjölnirre - ez, ha nem is állítja helyre teljesen a lelki békéjét, beforraszt annyi lelki sebet, hogy összeszedettebb legyen a következő felvonásra. Ráadásul, mindig is inkább kalandor volt, mint király, így ezen az úton járva tovább gyógyulhat.

 

44 perccel korábban, pb69 írta:

leszbikus Valkűrt

Csak a pontosság kedvéért, biszexuális.

 

44 perccel korábban, pb69 írta:

Hogy ő egy skandináv mitológiai eredetű figura, egy kigyúrt asgardi férfi isten. Szóval én kérek elnézést, hogy szerintem az alábbi megoldás szánalmas és erőltetett...

Ez van. Neked a kigyúrt Hemsworth jobban tetszik pörölyt markolászva, mint Portman, az én fantáziámat meg a spoiler mögötti kép mozgatja meg. :death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az utolsó mondat önmagában logikai bukta

Az arra utalt, hogy ha egyre többen méltók Thor erejére és/vagy a Mjölnir emelgetésére, azzal durván veszít a szigorúságából a szabály. De ez csak egy feltételezésből kiinduló dolog volt, nem állítás.

22 perccel korábban, Dzséjt írta:

a möly-möly évekkel ezelőtt összetört, tehát kizárt, hogy Jane bármivel is kiérdemelje a Mjölnirt. És máris itt a probléma: előre utálkozól, miközben azt sem tudod, milyen utat fog bejárni a szereplő. Hápogsz a Mjölnir megemelése miatt, jótékonyan elfeledve, hogy az már nem is létezik. Felhánytorgatod, hogy ezt a fordulatot miért jelentik be előre, és közben fel sem merül benned, hogy talán azért, mert ez nem fordulat. Mert nem az lesz, amit te a düh sötét ködén át elképzelsz, mert egyszerűen az nem lehet, hiszen, ismételten, a Mjölnir nem létezik! A Thor: Ragnarökben Hella ripityára törte!

22 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha Jane meg is kapja az elektromosság manipulálásának képességét, az valószínűtlen, hogy a Mjölnirtől lesz.

23 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy az elektromosság manipulálása nem Thor exkluzív skillje, még az MCU-ban is volt más, aki az árammal tudott játszani (Lincoln Campbell), szóval még akár ilyen jellegű erőt is kaphat Jane. Máris "Thor női megfelelője" lenne.

Na de akkor meg nagyon nem egy dologról beszélünk. Pontosabban nem egy dologról beszélnek az alkotók, sőt nem azt cselekszik, amiről szó van. Mégis mi a francnak hakniznak azzal, hogy Jane lesz a női Thor, vagy adják a kezébe a Mjölnirt, ha valójában nem lesz Thor, és nem lesz Mjölnir. Lehet ez csak egy médiahack is, de arra szintén azt tudom mondani, hogy szánalmas húzás lenne.

Az elektromosság manipulálása (ami egyébként nem is igazán fedi Thor képességeit, még ha köze is van hozzá, de alapvetően máson alapszik) meg önmagában senkit nem tesz Thorrá. Attól, hogy Jane tud bánni az elektromossággal, még rohadtuk semmi köze nem lesz Thorhoz. De még attól se, ha villámokat szór. Már hogy lenne ettől "Thor női megfelelője"? Pon Te Magad is írod, hogy valójában nem lenne tőle az.

Egy szó, mint száz, ennek az egész őrületnek csak akkor van értelme, ha valóban Thornak szánják Jane-t, és valóban lesz szerepe a Mjölnirnek. Most attól, hogy újat csinálnak neki vagy bármi ilyesmi, attól az nem lesz értelmesebb megoldás. Vagy az lesz, amit Te is jósolsz, ez esetben ez az egész bejelentés és kampány egy ordas nagy kamu és félrevezetés. Lehet dönteni melyik a "jobb" opció.

31 perccel korábban, Dzséjt írta:

Csak a pontosság kedvéért, biszexuális.

Jogos, így sokkal jobb. :D Gondolom ez rohadtul fontos motívum lesz, hiányzott, mint egy telefosott zseb. Az meg aztán pláne, hogy ezt így előre bejelentsék és kérkedjenek vele. Azt esetleg nem akarják mutogatni, hogy melyik karakternek milyen pattanás vagy véraláfutás van az ánuszában vagy orrlyukában? Esetleg azt, ahogy egy görbe éjszaka után fetrengenek a saját hányásukban? Netán egy rejtett kamerás felvétel arról, hogyan fektetik a kábelt a gyrosok után?

33 perccel korábban, Dzséjt írta:

Neked a kigyúrt Hemsworth jobban tetszik pörölyt markolászva, mint Portman, az én fantáziámat meg a spoiler mögötti kép mozgatja meg. :death:

Vigyázz ezzel, mert a mai PC világban pillanatok alatt meg leszel bélyegezve szexista nőket tárgyiasító szörnyetegnek. :D

Nem az a lényeg, hogy a "fantáziámat" mi mozgatja meg ilyen téren, mert akkor mindent tele lehetne pakolni csinos lányokkal. De ha szép női testeken vagy arcokon akarok élvezkedni, akkor felcsapom az internet megfelelő bugyrait, vagy elmegyek a megfelelő intézményekbe, és kiélem ezen vágyaim.

Igen, nekem Thorként jobban tetszik a kigyúrt Hemsworth, mint ahogy Ariel is jobban tetszik vörösen és fehéren, vagy James Bond középkorú sármos férfiként, mint fekete nőként. De kapaszkodjunk meg, nekem Rozsomák is férfiként jön be jobban, sőt még egy Lincolnról vagy Napóleonról szólófilmnél is szívesebben látok férfiakat. Tudom, ez már nagyon mély konzervatív gondolkodás, de hát ez van. Egyszerűen meg kéne hagyni a dolgokat, annak, amik. Vannak olyan szerepek, ahol egy Natalie Portman típusú cast nem működik. Vagy ezek szerint be lehetne tenni Yoda, Bud Spencer, Batman vagy éppen egy kutya vagy asztal helyére is, elvégre miért ne?

 

(Amúgy kíváncsi lennék mit szólna a világ ahhoz, ha Wonderwomant vagy Misztiket cserélték volna le férfira. Vagy az Aladdin szereplőit skandinávokra, Mulant és Pocahontast fehér férfiakra. Vagy ha mondjuk Freddy Mercury nem lett volna meleg a filmben.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, pb69 írta:

Na de akkor meg nagyon nem egy dologról beszélünk. Pontosabban nem egy dologról beszélnek az alkotók, sőt nem azt cselekszik, amiről szó van. Mégis mi a francnak hakniznak azzal, hogy Jane lesz a női Thor, vagy adják a kezébe a Mjölnirt, ha valójában nem lesz Thor, és nem lesz Mjölnir. Lehet ez csak egy médiahack is, de arra szintén azt tudom mondani, hogy szánalmas húzás lenne.

Reklám. Jelentése: a reklám a hírcsere egy formája, rendszerint egy bizonyos termék vagy szolgáltatás megvételére, illetve igénybevételére ösztönöz, esetleg egy egész márka, cég, terület vagy pusztán csak egy cél javára szóló hírverés. ;) 

 

35 perccel korábban, pb69 írta:

Az arra utalt, hogy ha egyre többen méltók Thor erejére és/vagy a Mjölnir emelgetésére, azzal durván veszít a szigorúságából a szabály. De ez csak egy feltételezésből kiinduló dolog volt, nem állítás.

Ja, már ketten is állnak a sorban, amiből egy gép mivolta és a Végtelen Kő implantálása miatt még vitatható is. Hűűűűhaaaaa. Drasztikusan vesztett a szabály erejéből.

 

37 perccel korábban, pb69 írta:

De még attól se, ha villámokat szór. Már hogy lenne ettől "Thor női megfelelője"? Pon Te Magad is írod, hogy valójában nem lenne tőle az.

És mit gondolsz, mi a fityfenéért tettem idézőjelbe azt, hogy "Thor női megfelelője"? Azért, mert ettől még szerintem sem lesz az, de hidd el, a világ nagyobbik részében Thor = villámok szórása, és ha Jane elkezd villámokat szórni, esetleg még pörölyszerű mütyűr is kerül a kezébe, akkor olyan Thor lesz, hogy Thor sem hinné el. Plusz ehhez még hozzáteszem, hogy szerintem ez az egész csak egy ügyes reklámfogás. Ezer és egy ilyen volt már a világban, ezer és egy lesz is, és ezer és egyedszerre is remekül fog működni, mert most is ilyenen kattogunk. Ezer és egyedikre. Na még egyszer, ezer és egy. :D 

 

40 perccel korábban, pb69 írta:

Egy szó, mint száz, ennek az egész őrületnek csak akkor van értelme, ha valóban Thornak szánják Jane-t, és valóban lesz szerepe a Mjölnirnek. Most attól, hogy újat csinálnak neki vagy bármi ilyesmi, attól az nem lesz értelmesebb megoldás. Vagy az lesz, amit Te is jósolsz, ez esetben ez az egész bejelentés és kampány egy ordas nagy kamu és félrevezetés. Lehet dönteni melyik a "jobb" opció.

Szerintem erre a film megjelenésekor már k*rvára nem fog senki sem emlékezni - te pl. arra sem emlékszel, hogy egyszer már megvitattuk Darth Maul póklábát, pedig szerintem az SW mindkettőnkhöz közelebb áll, akkor majd pont arra fogunk emlékezni, hogy 2019-ben Natalie Portman az SDCC-n a mölymölyt lóbálta. ;) Másrészt, ki nem sz*rja le? Engem a film érdekel, nem a reklámja.

 

43 perccel korábban, pb69 írta:

Jogos, így sokkal jobb. :D Gondolom ez rohadtul fontos motívum lesz, hiányzott, mint egy telefosott zseb. Az meg aztán pláne, hogy ezt így előre bejelentsék és kérkedjenek vele. Azt esetleg nem akarják mutogatni, hogy melyik karakternek milyen pattanás vagy véraláfutás van az ánuszában vagy orrlyukában? Esetleg azt, ahogy egy görbe éjszaka után fetrengenek a saját hányásukban? Netán egy rejtett kamerás felvétel arról, hogyan fektetik a kábelt a gyrosok után?

Azért ezt túltolod a jóízlés határán. Vegyél vissza! Ennél azért érelemesebb embernek ismertelek meg, ne rontsd el a képet. :nana:

 

45 perccel korábban, pb69 írta:

Vigyázz ezzel, mert a mai PC világban pillanatok alatt meg leszel bélyegezve szexista nőket tárgyiasító szörnyetegnek. :D

Neveztek már rosszabbnak is. :) 

 

48 perccel korábban, pb69 írta:

Igen, nekem Thorként jobban tetszik a kigyúrt Hemsworth, mint ahogy Ariel is jobban tetszik vörösen és fehéren, vagy James Bond középkorú sármos férfiként, mint fekete nőként. De kapaszkodjunk meg, nekem Rozsomák is férfiként jön be jobban, sőt még egy Lincolnról vagy Napóleonról szólófilmnél is szívesebben látok férfiakat. Tudom, ez már nagyon mély konzervatív gondolkodás, de hát ez van. Egyszerűen meg kéne hagyni a dolgokat, annak, amik. Vannak olyan szerepek, ahol egy Natalie Portman típusú cast nem működik. Vagy ezek szerint be lehetne tenni Yoda, Bud Spencer, Batman vagy éppen egy kutya vagy asztal helyére is, elvégre miért ne?

Csak ezzel az a baj, hogy azt vetted a fejedbe, hogy Portman Thort fogja játszani, holott nem ez van, ő még mindig Jane Fostert fogja játszani, mint ahogy nem lesz fekete női James Bond sem. Ariel kakukktojás, kamaszos álmaimból nekem is jobban tetszik vörösként (plusz eleve gyengéim a vörösek), de technikailag egy mítikus lényről van szó, plusz már nem vagyok kamasz, és mindezeken túl, ha vörös hajú kis hableányt akarok látni, akkor nézem meg az eredeti rajzfilmet, amikor úri kedvem úgy tartja. Jobban zavar a kiválasztott színészi kvalifitása, mert első blikkre az nem biztos, hogy van neki.

Amúgy meg, Batmannek van női változata, kettő is: Batwoman és Batgirl. És Yodának is van női változata Maz Kanata személyében. Lincoln, Napoleon  és Bud Spencer meg végtelenül ostoba példa, mert létező emberekről, nem kitalált személyekről és lényekről van szó, így igencsak nehéz elképzelni, hogy más nemű vagy rasszú játssza őket.

 

Ami szerintem mindebből az egész showműsorból csupán ennyi szűrhető le biztosra:

- Natalie Portman visszatér Jane Foster szerepébe.

- Jane szupererőre tesz szert.

Minden mással érdemes megvárni a filmet, prekoncepciók és előítéletek nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ami szerintem mindebből az egész showműsorból csupán ennyi szűrhető le biztosra:

- Natalie Portman visszatér Jane Foster szerepébe.

- Jane szupererőre tesz szert.

Minden mással érdemes megvárni a filmet, prekoncepciók és előítéletek nélkül.

Illetve még tudjuk, hogy mi lesz a szuperhős neve.

Spoiler

MIghty Thor

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Yaddle-el akkor mi is van?:hmm:

Yaddle egy háttérben lévő díszlet, semmi több. Már jár a pont, ha kiszúrod. Szerepét tekintve Maz ezerszer közelebb áll Yodához, mint Yaddle a mellette ülő másik díszlethez.

5 órával ezelőtt, Dei írta:

Illetve még tudjuk, hogy mi lesz a szuperhős neve.

Erre azért nem fogadnék. Úgy értem, a neveket eléggé "össze-vissza" használják az MCU-ban. Wandát például még sosem nevezték Skarlát Boszorkánynak és Romanoffot is csak egyszer szólította Rogers Özvegynek. A "hősnevek" csak néhány esetben használtak, szóval lehet, hogy ez sem lesz sosem használva, legfeljebb forgatókönyvben vagy még ott sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Erre azért nem fogadnék. Úgy értem, a neveket eléggé "össze-vissza" használják az MCU-ban. Wandát például még sosem nevezték Skarlát Boszorkánynak és Romanoffot is csak egyszer szólította Rogers Özvegynek. A "hősnevek" csak néhány esetben használtak, szóval lehet, hogy ez sem lesz sosem használva, legfeljebb forgatókönyvben vagy még ott sem.

Taika Waititi erősítette meg twitteren a nevet. Ha nem is fog elhangzani a filmben, de a hivatalos hősneve ez lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Captain Marvel

 

Annak idején sajnos nem tudtam ezt a filmet megtekinteni moziban, most tudtam csak bepótolni. Szerintem átlagos Marvel-film. Egyáltalán nem voltam tőle hasra esve, de azért kellő szórakozást nyújtott, és nem volt egyáltalán vészesen borzasztó.

Örülök, hogy végre megjelentek a Kree-k meg a Skrullok az MCU-ban. A képregényekben meg különböző rajzfilmsorozatokban már oly sokszor találkozam velük. Azt hittem, mozivásznon már nem is láthatjuk őket... Erre tessék! Nagyon jól működtek filmen is, akárcsak az Avengers-rajzfilmsorozatban vagy a képregényekben. 

Brie Larson zseniális volt. Rengeteget dobott a filmen az ő játéka, remekül hozta a kissé férfias női karaktert, nem mellesleg elképesztően dögös volt. S.L. Jacksonnal baromi jó párost alkottak. 

 

A negatív oldalra annyi, hogy a történet nekem eléggé kusza volt, meg olykor kissé lassúnak, unalmasnak és vontatottnak éreztem a filmet.

 

10/7

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Hogy kicsit tovább hasogassam azt a szőrszálat :D Agent of S.H.I.E.L.D. 2014. márc. 4.

A SHIELD-et abszolút nem követem.

2 órával ezelőtt, RacerX írta:

Kis szőrszálhasogatás, de a Kreek-k már 2014 (GoG) óta az MCU részét képezik. 

A Kree-kkel kapcsolatos megállapítás jogos, de így, ilyen formában, hogy a Skrullokkal szembeállították őket, most láthattuk őket először. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Attól még abban látható először Kree.

Ezt nem is vitatom/vitattam, csak megjegyeztem, hogy én azt a sorozatot egyáltalán nem követem, ebből kifolyólag pedig értelemszerűen nem találkozhattam még velük. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 07. 27. - 15:02, Dzséjt írta:

Plusz ehhez még hozzáteszem, hogy szerintem ez az egész csak egy ügyes reklámfogás.

Igen, erre írtam, hogy ez egy szerintem szánalmas reklámfogás lenne. Tudom, a negatív reklám is reklám, meg az átverős reklám is reklám stb., csak nem érzem ezt így egy épkézláb dolognak. :)

2019. 07. 27. - 15:02, Dzséjt írta:

Ja, már ketten is állnak a sorban, amiből egy gép mivolta és a Végtelen Kő implantálása miatt még vitatható is. Hűűűűhaaaaa. Drasztikusan vesztett a szabály erejéből.

Ahogyan többször is írtam már, ha bővül ez a lista, az egyre gázosabb lesz. Egyelőre még nem halunk bele a dologba, csak nem lenne jó tendencia, ha erre haladnánk.

Spoiler

Nekem már Kapi is sok volt vele, ugyanis nem érzem azt, hogy egy isteni hatalomhoz és erőhöz méltó lehetne egy "felpumpált" ember, csak mert erkölcsös és jó a maga módján. Oké, kimagyarázták a tony-s dologgal, de azért erősen sántít a dolog.

Nem tudom mi lesz Jane-nel, de nála is nagyon sántítana, korábban már leírtam miért. Amúgy lehet, hogy ezek szerint csak én értettem félre ezt a parádét, de nekem ez a térdeplős Mjölnir-átadás Natalie-nak többet sejtetett, minthogy Jane Foster visszatér, és vhogy lesz egy elektromossághoz köthető képessége.

2019. 07. 27. - 15:02, Dzséjt írta:

Azért ezt túltolod a jóízlés határán. Vegyél vissza! Ennél azért érelemesebb embernek ismertelek meg, ne rontsd el a képet. :nana:

Oké, elismerem, hogy a példák nem voltak épp kulturáltak, de talán érthető mit akarok mondani ezzel. A szexualitás mindenkinek a magánügye, abszolút nem tartozik senki másra. Ha akármilyen identitású szereplőt akarnak betenni egy filmbe, akkor írjanak köré olyan sztorit, ahol ennek jelentősége van, aztán majd kiderül a filmből. Vagy említsék meg a filmben, bánom is én. De könyörgöm, ne építsenek már egy kampányt arra, hogy ezzel kürtölik tele a sajtót, mert ez számomra legalább olyan gusztustalan és ízléstelen, mint amennyire Te annak láttad a hozzászólásom kiemelt részét.

Rohadtul unom már, hogy a csapból is az folyik, hogy ki milyen és mennyire "különleges", ezzel mennyivel különb másoknál, mennyire büszke rá, blabla. Az alkotók meg verik a mellüket, amikor egy "elnyomott" réteg képviselőjét tehetik a műveikbe, hogy ők mennyire elfogadók és toleránsak. Ugyanez van a rasszoknál, a nemeknél és a szexualitásnál is. Fel kéne fogni végre, hogy a pozitív diszkrimináció és egyfajta megkülönböztetés. Senki nem lesz attól értékesebb a másiknál, hogy más. Büszkének se kéne lenni rá, mert nincs mire. Én se vagyok büszke arra, hogy barna a szemem vagy szőrös a lábam.

2019. 07. 27. - 15:02, Dzséjt írta:

Csak ezzel az a baj, hogy azt vetted a fejedbe, hogy Portman Thort fogja játszani, holott nem ez van, ő még mindig Jane Fostert fogja játszani

Jó, hát majd meglátjuk. Bocsánat, valóban nem Thor lesz, mert ő Mighty Thor, vagy Lady Thor, meg hasonló finomságok. Ezt akárhogy csűrjük-csavarjuk, nagyon kilóg a lóláb. Értem, hogy másik karakter, de akkor is mindenki hülyének nézése, ha megpróbálják előadni, hogy hát ő nem is Thor helyett van ott. Miért nem lehet egyszerűen csak Jane Fosterként érdekes és visszatérő? Persze, generálják csak a balhét, ha ennyire ezt akarják, de akkor senki ne csodálkozzon, hogy sokan úgy értelmezik a szitut, ahogyan tálalják, és háborognak.

2019. 07. 27. - 15:02, Dzséjt írta:

ahogy nem lesz fekete női James Bond sem. Ariel kakukktojás, kamaszos álmaimból nekem is jobban tetszik vörösként (plusz eleve gyengéim a vörösek), de technikailag egy mítikus lényről van szó, plusz már nem vagyok kamasz, és mindezeken túl, ha vörös hajú kis hableányt akarok látni, akkor nézem meg az eredeti rajzfilmet, amikor úri kedvem úgy tartja.

Ja, csak fekete női 007-es ügynök, sokkal jobb. Miért nem lehet ő a 006-os vagy 008-as ügynök akkor? Miért kell felrúgni egy eddigi hagyományt tök feleslegesen? Ariel meg egy létező karakter, őt viszik vászonra egy másik filmben. Ariel fehér és vörös, ez van. Ha egy fekete rapperrel akarnak vízisztorit, akkor csinálják meg, de ne legyen Ariel-feldolgozásnak csúfolva, mert ez az eredeti alkotás meggyalázása. Hogy viseltük volna, ha Mark Hamillt lecserélik Rihannára az Ep.9-ben? Vagy ha Han Solonak beválogatják Peter Dinklage-et?

2019. 07. 27. - 15:02, Dzséjt írta:

Amúgy meg, Batmannek van női változata, kettő is: Batwoman és Batgirl. És Yodának is van női változata Maz Kanata személyében. Lincoln, Napoleon  és Bud Spencer meg végtelenül ostoba példa, mert létező emberekről, nem kitalált személyekről és lényekről van szó, így igencsak nehéz elképzelni, hogy más nemű vagy rasszú játssza őket.

És ha Batmannek van női változata (amúgy van az pl. Hulknak is, meg kb. mindenkinek így vagy úgy), mert ott már korábban elment az eszük az alkotóknak, illetve ennyire töketlenek és fantáziátlanok voltak, akkor ezt muszáj beerőltetni az élőszereplős világba is? Nem érzem érdemi kifogásnak vagy érvnek azt, hogy a képregényben is van valami, akkor onnantól lehet máshol is. Lucas is a nevét adta sok mocsokhoz, ami a SW-hoz kötődik, mégis különbséget tudunk tenni a hülyeség és az értelmes között. A leszbikus batwoman, pláne azzal a jelmezzel, számomra egyértelműen előbbi.

Yodának semmilyen szinten nem egy változata Maz Kanata. Kb. annyi közük van egymáshoz, mint Kit Fistonak meg Plo Koonnak. Még csak nem is egy fajba tartoznak, más a színük, a képességeik, a nemük, egyetlen dologban hasonlítanak, hogy apró termetűek. Majd ha Maz is zöld fénykarddal fog hadonászni, X-Wingeket fog emelgetni, saját Erőközpontű rend feje lesz stb., majd akkor lehet érdemi párhuzamot vonni Yodával.

Bud Spencer alatt nyilván valamely szerepét értettem. Banános Joe vagy Piedone nem létező emberek, így már jó lenne Natalie Portman? Amúgy pedig akármennyire is nehezen képzeljük ezt el, innen már csak egy lépés az, amit írtam. Ariel ugyan nem létezett, kitalált lény, de pontosan tudjuk hogyan néz ki. Ahogyan tudjuk ezt Yodáról, Tyrionról vagy Miranda Lawsonról is. Az egy dolog, hogy nem sikerül pontosan ugyanúgy megjeleníteni őket, de abból ne csináljunk már versenyt, hogy lecseréljük a nemüket vagy a bőrszínűket. Mint a néger Hermione... Ezzel szembeköpik az eredeti karaktert, megfosztják fontos jellemvonásoktól és megerőszakolják őket, hogy mások legyenek, mint amilyennek az alkotóik teremtette őket.

2019. 07. 29. - 13:49, caseyjones írta:

A negatív oldalra annyi, hogy a történet nekem eléggé kusza volt

Hm, ez tök érdekes. Több helyről hallottam már, de nem tudtam hova tenni. Ki tudnád fejteni kérlek kicsit bővebben mit éreztél benne kuszának? Szerintem egyértelműen és könnyen érthetően a helyén volt minden.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, pb69 írta:

Ki tudnád fejteni kérlek kicsit bővebben mit éreztél benne kuszának? Szerintem egyértelműen és könnyen érthetően a helyén volt minden.

Az alapkonfliktus (Kree-Skrull szembenállás, a Skrullok új otthont akarnak maguknak) érthető volt, egyedül a Jude Law által alakított főgonosz szándékát, szerepét nem tudtam hova tenni, meg hogy mivel is hazudott ő Carolnak? (Egyszer ez elhangzott a film során.) Illetve hogyan került az Air Force-tól a Kree-khez Carol? Itt eléggé elvesztettem a fonalat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.