Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Nyilván az MCU létezett Pókember bevonása előtt is és utána is fog. Amiért igazán fáj ez a fejlemény az univerzum szempontjából, azok az utalások. Ha egy karakter valamiért nem volt elérhető, legalább említés szintjén kiderült, hogy mi van vele. Póki sorsát is le lehetne zárni egy két elejtett mondattal, hogy legalább kevésbé fájjon az eltűnése. De így, hogy úgy kell tenni, mintha nem is lenne, szerintem ez a legfájóbb része az egésznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pláne fájó ez annak tükrében, hogy az új rész egyrészt nyitott végű maradt, másrészt elkezdték megtenni Parkert az új Tony Starknak, vagyis az örökébe léphetett. Erre teljesen el kell tűntetni. Szerintem ez egy rendkívül pocsék lyuk lesz az MCU-ban.

Spoiler

Bár magyarázható azzal, hogy a Far for Home végén felfedett identitása és a gyilkossági vád miatt kellett eltűnnie, azért nehéz elhinni, hogy ez ellen sem Fury, sem a Stark Industries nem tesz.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Sötét Főnix:

Nagyon vártam ezt a filmet, mert imádom az X-Men világát. Nekem a tömegekkel ellentétben alapvetően az Apokalipszis is tetszett, kíváncsi voltam hogyan szövik tovább a sztorit azokkal a szereplőkkel, akikkel tulajdonképpen már majdnem teljesen összeállt a klasszikus csapat. Illetve az is érdekelt, milyen lesz az általam szintén kedvelt Sophie Turner nem Sansaként, sőt főszerepben. Továbbá ez tudtommal egyfajta zárása ennek az X-vonalnak, így vártam hogyan ejtik meg ezt a lezárást.

 

Az első kisebb probléma pont itt jött képbe, mert igazából semmiféle záró jellege nem volt. Ugyanolyan nyitott maradt a vége, mint bármelyik ezt megelőző filmnek. Persze ez önmagában nem minősíti az alkotást, amit én nem találtam olyan rossznak, mint a többség, meg mint amekkora bukás lett. Ennek ellenére ez sajnos nem lett egy jó film.

Hiába a kiváló színészi gárda, akik egyébként rendesen oda is teszik magukat. Hiába a kiváló zene és látvány, a hangulat is többnyire rendben van, de a sztori eléggé megfektette ezt a filmet. És azon ritka esettel állunk szemben, amikor attól lehetett volna sokkal jobb a film, ha bizonyos elemeket elhagynak belőle.

Egyszerűen nem értettem, hogy bizonyos univerzumidegen vagy karakteridegen motívumokat mi a francnak kellett beletenni, miközben amúgy ezt a történet vagy dramaturgia szempontjából sem indokolta semmi. Univerzumépítésre meg aligha most van szükség, maikor lezárnak egy korszakot, ill. azt se így kéne csinálni.

Spoiler

Értetlenül álltam az előtt, hogy behozták ezt a földönkívüli vonalat az X-Menbe. Ez 2 dologból áll össze, egyrészt abból, hogy Jean magába szívja azt a cuccot, másrészt pedig az idegen fajból, akiket Jessica Chastain kisasszony vezet. Eleve neccesnek érzem, hogy hirtelen ilyen elemeket húzzanak be ebbe az univerzumba, de pláne ilyen megalapozatlanul.

 

Jeanről tudjuk, hogy baromi erős, ezt sokszor elmondták, láttuk az Apokalipszisben, illetve az eredeti trilógiában is. Azt is tudjuk, hogy ott szunnyad benne a sötétség, ami kitörésre vár. Ebbe a képletbe totálisan felesleges bármilyen külső tényező, mert már önmagában is tök jól működik. Ahogyan működött anno az X3-ban, ugyanúgy működött volna itt is.

Charles felépítette benne a gátakat, hogy védje, de ez hazugságokat jelentett, ráadásul egyfajta személyiségzavart is okozott. A gátak pedig egy nagy behatás miatt lebomlanak belőle, így kezd előtörni a sötét főnix. Az igazság kiderülésével kialakul egy komoly konfliktus Jean és Charles között, amiből fakadóan a sötétség el is tud uralkodni a lányon. Ennyi, ez így tökéletes, nem kell ebbe semmi más ökörség.

Jean önmagában is elég erős ahhoz, hogy betöltse a szerepét főellenségként, nem kell ehhez valami ismeretlen eredetű energiamasszát beszívnia. És ez a másik nagy gond, hogy erről meg nem tudunk meg semmit. Ez egy "valami", ami kóvályog az univerzumban és pusztít. Hát ez zseniális és baromi ötletes...

 

És itt kapcsolódunk a másik felesleges dologhoz, a földönkívüliek. Ahogy írtam is, Jean önmagában is elég erős főellenségnek, nem kellenek mellé mások. Ráadásul sztoriban és drámában is megvan minden összetevő, hiszen Jean viaskodik önmagával, keresi a helyét és a múltját, közben összebalhézik a proffal. Az tök jó ötlet volt, hogy ő okozza Raven halálát, mert így Hank és Magneto is bekerül a buliba.

Jean csalódik a profban, ezért otthagyja, ill. meghal Raven. Charles nyilván meg akarja menteni Jeant, aki viszont ezt nem akarja. Scott viszont már elbizonytalaníthatja, mert őt szereti. A lánynak a többiekkel nem lenne dolga, de Magneto és Hank ki akarják nyírni Raven miatt.

Ez a konfliktusháló bőven elvinné a hátán a filmet, nem kellenek ide idegenek. Arról nem is beszélve, hogy itt is az a legnagyobb baj, hogy amúgy semmit nem tudunk meg róluk. Kik ezek? Mit keresnek itt és mióta vannak itt? Milyen faj ez egyáltalán? (Netán a skrullok lennének?) Hol éltek korábban? Az viccnek is kevés, hogy idegenek, akiknek elpusztult a bolygójuk, most meg az ezt okozó masszát akarják működésre bírni és azzal új világot építeni a Földön.

Honnan veszik azt, hogy az a massza, ami eddig mindenhol csak rombolt, alkalmas építésre? Miből gondolják, hogy ha így is van, akkor képesek lesznek irányítani? Alakváltókról van szó, minek akarnak ők egy teljesen új világot építeni a Földön, amikor az eleve alkalmas nekik az életre? Épüljenek be, lassacskán vegyék át az emberek helyét és övék lesz a Föld, ehhez nem kell egy univerzumot pusztító szmötyivel kísérletezgetni...

 

De a karakterek kapcsán is hoztak be hozzájuk nem illő motívumokat, amiknek amúgy semmi értelme és totál feleslegesek voltak. Raven és Charles balhéznak azon, hogy a prof kockára teszi őket azért, hogy ezzel túlkompenzálva bizonyítsa a mutánsok értékességét az emberek számára, hogy béke lehessen. Ez egy tök jó elem, tök jó mondanivalóval, felnő az X-Men filozófiájához. Miért kellett ebbe belekeverni azt, hogy Charles élvezi a rivaldafényt, a "sztárságot" és hogy hősként kezelik? Ez annyira nem illik hozzá. És az eredeti vitaalap is kellően erős volt köztük, ez nem kellett.

De ott van Magneto is, aki megint libikókázik az oldalak között. Eleve Jean teljesen felesleges indokkal keresi meg. Mehetett volna azért, hogy befogadást kérjen. Mehetett volna azért, hogy szövetségest keressen Charles ellen egy bosszúhoz. De ő azért megy, hogy megtudja hogyan lehet leállni az öldökléssel. Miközben pontosan tudja ő is, hogy Erik nem azért öldökölt, mert nem volt a maga ura és nem tudott leállni. Ő mindvégig tudta mit csinál és tudatosan rombolt. Jean viszont teljesen más tészta, nem tudom mit remélt ettől a beszélgetéstől...

De ha már megtörtént, akkor Erik elmondja neki, hogy azért hagyott fel a bosszúhadjárataival, mert rájött, hogy semmi értelme. A halottakat nem hozza vissza, saját magát nem nyugtatja meg vele, a fájdalma se lesz kisebb. Ehhez képest, amikor megtudja, hogy Jean miatt halt meg Raven, abban a pillanatban rohan a sisakért, hogy akkor most bosszút kell állni Jeanen. Értem én, hogy szerette Ravent, de ennek így mégis mi értelme van?

De Hanktől is elég karakteridegen volt az, hogy Magnetohoz rohanjon, hogy bosszúból megölhessék Jeant. Egyértelmű, hogy Raven miatta halt meg, de mintha elsiklott volna azon tény mellett, hogy ez nem szándékos volt. Úgy mennek lekaszabolni Jeant, mintha direkt meg akarta volna ölni Ravent, miközben igazából egy baleset volt. Értem a dühöt és a haragot az irányába, de azért ne tegyenek már úgy, mintha nem tudnák, hogy nem az történt, amit felrónak Jeannek.

 

Ami nekem még nem igazán működött, az maga Jean motivációi. Az egy jól működő koncepció lehet, hogy a főszereplő csak sodródik, nem tudja mitévő legyen, kihúzták alóla a jól ismert világát, elárulták, csak keresi igazi önmagát. De ezt nem így kellett volna tálalni. Itt is annyira semmilyen volt a kapcsolódás az idegenekhez, nem működött.

Charles ellen fordul, amiért az hazudott neki és manipulálta. Ez érthető és jogos. A végén viszont megbocsát neki, mert belenéz a fejébe és rájön, hogy csak meg akarta védeni, hogy törődött vele, hogy hisz benne, hogy szereti. Csak ugye ezt már a legelején is mondja neki a prof,. és már akkor is beleláthatott a fejébe. Kicsit furcsa nekem, hogy ez a felismerés csak így beüt a lánynak.

 

Viszont voltak azért szép és jó dolgok is a filmben. A már említett Raven-Charles konfliktus, Raven halála, illetve a viszonya Hankkel. Ezt szépen felépítették, lásd a párbeszéd, amikor Raven le akar lépni új életet kezdeni. Az is jó volt, ahogyan ebből a Hank-Charles balhét levezették. De a végén Charles "visszavonulása" is jó volt, ahogyan aztán Erik kínál neki támaszt, meg persze előjön a sakkmotívum is.

 

Összességében azt érzem, hogy ha ezt a 2 felesleges szálat úgy ahogy van, kihagyják a filmből, akkor ebből egy közel tökéletes alkotást is ki lehetett volna hozni. Ha nem olyan ügyesek, akkor szimplán csak egy baromi jó filmet. Így viszont lett belőle egy kisebb katyvasz, egy középszerű végeredménnyel. Kár érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eredeti Sötét Főnix sztoriban is

 

központi szerepet kapnak az idegenek. Sőt, még ennél nagyobbat is, mint a filmben. A mostani Főnix feldolgozás a sok módosítás ellenére is sokkal jobban hasonlít az eredeti képregényre, mint ami a 2006-os X-men fimben volt.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Revan9

Igen, erről én is hallottam, de ez nem jelent semmit. Attól még, hogy valami a képregényben működik, még nem biztos, hogy filmben is fog. Nem tudom egyébként, hogy ott hogyan szerepelt az idegen téma, de gondolom nemcsak ebben a sztoriban volt szerepe, hanem ott ez szerves része volt az X-Men univerzumnak. De a filmes világban eddig semmi ilyen nem volt, nem így kell beemelni egy ilyen fajsúlyos dolgot a világba.

Pláne nem úgy, hogy valójában semmi érdemlegeset nem tudunk meg róluk. Se a népükről, se konkrétan az adott "példányaikról" (beleértve a főellenséget is), se a motivációikról, se arról a bizonyos anyagról. Ennek így nem volt értelme, indokolatlan volt. Érződött, hogy annyi idő nincs, illetve narratív és dramaturgiai tér sem arra, hogy ezeket a motívumokat rendesen kifejtsék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 09. 15. - 21:00, pb69 írta:

@Darth Revan9

Igen, erről én is hallottam, de ez nem jelent semmit. Attól még, hogy valami a képregényben működik, még nem biztos, hogy filmben is fog. Nem tudom egyébként, hogy ott hogyan szerepelt az idegen téma, de gondolom nemcsak ebben a sztoriban volt szerepe, hanem ott ez szerves része volt az X-Men univerzumnak. De a filmes világban eddig semmi ilyen nem volt, nem így kell beemelni egy ilyen fajsúlyos dolgot a világba.

Pláne nem úgy, hogy valójában semmi érdemlegeset nem tudunk meg róluk. Se a népükről, se konkrétan az adott "példányaikról" (beleértve a főellenséget is), se a motivációikról, se arról a bizonyos anyagról. Ennek így nem volt értelme, indokolatlan volt. Érződött, hogy annyi idő nincs, illetve narratív és dramaturgiai tér sem arra, hogy ezeket a motívumokat rendesen kifejtsék.

A Sötét Főnix sztorinak szerves része volt, de ott se kerültek elő mindig az idegenek. Az Apokalipszis után már elkezdték fejleszteni a Sötét Főnix-et. Sőt, úgy volt, hogy ez a film egy új trilógia első része lenne. Pluszba még egy rakás X-men film fejlesztése is tervben volt. Szerintem természetes volt, hogy most már olyan dolgok felé mennének, amik eddig hiányoztak a korábbi filmekből. Az látszódott, hogy nem is akarták kifejteni, hisz ott lett volna még két rész ehhez a mozihoz. De erről szerintem nem a készítők tehetnek, ha jól tudom 2016-ban még szó se volt arról, hogy a Disney felvásárolja a Fox-ot. Pechjük volt. Lehet, hogy ha tudták volna már az elején, hogy nem lesz lehetőség folytatásra, akkor máshogy oldották volna meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki van otthon X-MEN fronton? Megnéztem a Sötét Főnixet és hát két karakterrel kapcsolatban van kérdésem, illetve ebből adódóan, hogy hogy is kapcsolódik be a szériába a film:

Spoiler

Tehát, Jean és Raven.. Meghaltak? Jean esetében a végén a Főnix madár ott volt az égen, tehát ebbe még bele tudom látni a visszatérését.

De Raven? Halott maradt. Akkor most ez hogyan hozható össze az első résszel? Vagy az eljövendő múlt napjai óta alternatív idősíkon vagyunk?

Az az igazság, hogy legrébebbi három rész kivételével, minden másikat csak 1x láttam és azokat sem mostanában. Köszi!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Eljövendő múlt napjai egy alternatív idősíkot hozott létre, igen. Pont ezért küldték vissza Logant, hogy ez megtörténhessen, így elkerülve az Őrszemek (robotok) sunyiban történő továbbfejlesztését, ami Raven DNS-én alapult. Ebből fakadóan az eredeti trilógia cselekményeivel nem szükséges szinkronban lennie a legutóbbi 2 filmnek, mert azok az Eljövendő... után játszódnak. A "jövő" tekintetében igazából (a Logan filmen kívül) csak egyetlen rész van, amihez illeszkednie kell az új idővonalnak, ez pedig az Eljövendő... végén látható jelenetsor, ahol Logan visszatér a megváltoztatott "jelenbe".

Spoiler


2019. 09. 19. - 11:59, csoli1138 írta:

Jean esetében a végén a Főnix madár ott volt az égen, tehát ebbe még bele tudom látni a visszatérését.

wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==

Jean pont emiatt egészen biztosan nem hal meg, hiszen ott van abban az ominózus rész egyik jelenetében. Ez egyébként annyiból egy izgalmas és érdekes dolog, hogy ez alapján az új idővonalon az X3 cselekménye is teljesen más, mert Jean akkoriban sem halhat meg, másképp történnek a Sötét Főnix személyiségéhez kapcsolódó dolgok. Ezt a máshogy történt vonalat látjuk a Sötét Főnixben, ahol is Jeanből a baleset miatt sokkal hamarabb előtör a "sötétség".

2019. 09. 19. - 11:59, csoli1138 írta:

De Raven? Halott maradt. Akkor most ez hogyan hozható össze az első résszel?

wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==

Pontosan, ő meghalt. Az első résszel, sőt az összes Eljövendő... (eredeti idővonal szerint) előtt zajló filmmel nem szükséges összhangban lennie. Annak a már említett jelenetében egyébként Raven nem szerepel, ami akkor felvetett egy kérdést, amit az Apokalipszis csak duplán aláhúzott. Nevezetesen, hogy Ravent miért nem látjuk ott, hiszen az új idővonal szerint a pozitívabb oldalon marad, nem Magnetoval tart, sőt az Apokalipszisben konkrétan az X-Menek "csapatkapitánya" lesz. Na ezt válaszolta meg tökéletesen a Sötét Főnix.

 

Az az igazság, hogy én már csak ezért is szörnyen sajnálom ezt az új filmet, mert annyira, de annyira jó lehetett volna. Lásd, ez egészen példaértékű, ahogyan illeszkedik az X-univerzumba a kontinuitás terén, ami már csak azért is kiemelendő, mert azért ezzel voltak kisebb-nagyobb problémák korábban a szériában. Erre itt most nagyon figyeltek és baromi ügyesen oldották meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jean és Raven.

Jean nem halt meg, az utolsó jelenet pont erre reflektál. A Sötét Főnix egy új trilógia első része lett volna, voltak még tervek a karakterével. Raven elméletileg halott. Azért írom így, mert nem minden Főnix képességet bontottak ki. Tudomásom szerint Főnix képes a feltámasztásra is. Az Elsők szériája már régóta nem illeszkedik a korábbi X filmekhez. Nem kell ahhoz kötni őket. Az Elsők, Az eljövendő múlt napjai, az Apokalipszis, a Sötét Főnix különálló feldolgozások, másik univerzum. Egyébként ez a négy film már nagyon jól illeszkedik egymáshoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az Elsők szériája már régóta nem illeszkedik a korábbi X filmekhez. Nem kell ahhoz kötni őket. Az Elsők, Az eljövendő múlt napjai, az Apokalipszis, a Sötét Főnix különálló feldolgozások, másik univerzum.

Nem másik univerzum, csak másik idővonal. Kötődnek az eredeti trilógiához, hiszen az abban történtek vezettek oda, hogy vissza kellett utazni az időben megváltoztatni a múltat. Az új idővonal nem létezhetne, ha nincs a régi, illetve ha ott másképp történnek a dolgok. Szóval szó sincs arról, hogy ezek külön feldolgozások lennének vagy függetlenek lennének egymástól.

A két idővonalat egyrészt az Eljövendő múlt napjai kapcsolja össze, másrészt az Elsők közös előzmény, hiszen az időutazás során ennek cselekménye utánra érkeznek vissza. Tehát az Elsők az eredeti X-Men filmeknek is a teljes értékű előzménye.

 

Spoiler

1000?cb=20140524225608

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 09. 21. - 11:59, pb69 írta:

Nem másik univerzum, csak másik idővonal. Kötődnek az eredeti trilógiához, hiszen az abban történtek vezettek oda, hogy vissza kellett utazni az időben megváltoztatni a múltat. Az új idővonal nem létezhetne, ha nincs a régi, illetve ha ott másképp történnek a dolgok. Szóval szó sincs arról, hogy ezek külön feldolgozások lennének vagy függetlenek lennének egymástól.

A két idővonalat egyrészt az Eljövendő múlt napjai kapcsolja össze, másrészt az Elsők közös előzmény, hiszen az időutazás során ennek cselekménye utánra érkeznek vissza. Tehát az Elsők az eredeti X-Men filmeknek is a teljes értékű előzménye.

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Ezt már megbeszéltük, nem ismételném magam. Én a másik univerzum pártján állok. Tudomásom szerint ez  a hivatalos álláspont, melyről meggyőztek. Az egyik Marvel rajongó ismerősöm még egy Kevin Feige-es álláspontot is beidézett nekem egyszer, mely ezt támasztatta alá.  De ha nem is ez lenne a hivatalos álláspont, akkor is a másik univerzum pátján állnék. Azt az ábrát már láttam, jó nagy izzadság szagú erőlködésnek látom, nem is foglalkozok vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az X-men filmekkel foglalkozó wiki is 1974 január 24-től kezdve 2 párhuzamos idővonalnak tekinti a filmekben történt eseményeket.

Azt az álláspontomat meg még mindig tartom, hogy a rajongók sokkal nagyobb hangúlyt fektetnek a kontinuitás kérdésére, mint a filmeket készítő Fox tette, ezért is egy katyvasz az egész...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ezt már megbeszéltük, nem ismételném magam. Én a másik univerzum pártján állok. Tudomásom szerint ez  a hivatalos álláspont, melyről meggyőztek. Az egyik Marvel rajongó ismerősöm még egy Kevin Feige-es álláspontot is beidézett nekem egyszer, mely ezt támasztatta alá.  De ha nem is ez lenne a hivatalos álláspont, akkor is a másik univerzum pátján állnék. Azt az ábrát már láttam, jó nagy izzadság szagú erőlködésnek látom, nem is foglalkozok vele.

Gondolom, ha azt mondanák, hogy Misztik valójában piros volt, akkor az is úgy lenne.

Már hogy lenne másik univerzum, amikor konkrétan egy egész film szólt arról, hogy a régi eredeti szereplők megteremtik az új idővonalat, majd ezen halad tovább a sztori? Ha egy in-universe értelemben egymástól független külön univerzumokról beszélnénk, akkor mi értelme lenne annak, hogy az egyik szereplőinek motivációi nyomán közülük egy utazik vissza a másik univerzum egy régebbi pillanatába, hogy az eredeti univerzum jövőjét módosítsa? Ráadásul a film végén még újra össze is kötik a két síkot, amikor megmutatják milyen eredménye lett a beavatkozásnak. De igazából nem az a kérdés, hogy ennek így mi értelme lenne, mert ez így konkrétan lehetetlen. Maguk a filmek adnak tökéletes cáfolatot arra vonatkozóan, hogy szó sem lehet külön univerzumokról.

3 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Az X-men filmekkel foglalkozó wiki is 1974 január 24-től kezdve 2 párhuzamos idővonalnak tekinti a filmekben történt eseményeket.

Mivel nem is igazán lehet máshogy tekinteni, ugyanis a filmek erről szólnak. A SW-t sem lehet úgy elképzelni, hogy pl. Anakin valójában Sidious egy másik univerzumból érkezett fiatalkori klónja, mert nem erről szólnak a filmek. A rajongók sok blődséget be tudnak mesélni maguknak, tudjuk, hogy a prequel sem a SW része, meg az Ep.8 is milliók gyerekkorát tette tönkre és valójában megalázta a brandet, ami a Disney bojkottja. Vannak ilyen elméletek, ezekkel nehéz mit kezdeni, a valóság egyszerűen ledobja magáról ezeket.

Én értem, hogy vannak kisebb ellentmondások és következetlenségek, amik szembemennek azzal, hogy ugyanazon univerzumban vagyunk, csak két külön idősíkon. Csak éppen ha azt feltételezzük, hogy külön univerzumban vagyunk, akkor ennél sokkal durvább és megmagyarázhatatlanabb logikátlanságok és ellentmondások merülnének fel. Nemcsak azt kell nézni, hogy egy elmélet ellen mennyi érv szól, hanem azt is, hogy mennyi szól mellette, ill. mennyi szól az alternatív elméletek ellen és mellett.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, csoli1138 írta:

És mindezek tükrében milyen nézési sorrendet ajánlasz?

Ahogyan a SW esetében is, így itt is adódik a kérdés, hogy elkészítési sorrend vagy in-universe kronológia. Ez ízlés dolga, én jobban preferálom utóbbit.

Ez alapján én azt javasolnám, hogy

  1. Az Elsők
  2. (Kezdetek: Farkas)
  3. A kívülállók
  4. X2
  5. Az ellenállás vége
  6. (Farkas)
  7. Az eljövendő múlt napjai
  8. Apokalipszis
  9. Sötét Főnix
  10. (Logan)

Szerintem mindenképp így érdemes haladni, ha mindent érteni szeretnél, semmiről sem lemaradva. A zárójeles filmek érdemi szívfájdalom nélkül kihagyhatók, sztori és minőség szempontjából is. Még ha kifejezetten kedveled Rozsomák karakterét, akkor is erősen kérdéses, hogy mennyire érdemes látni ezeket. Véleményem szerint minőség és mondanivaló tekintetében igencsak kilógnak a sorból. Szóval, ha nem szeretnél ekkora maratont tartani, akkor ezeket átlépheted. Mondjuk a 2013-as Farkas stáblistás jelentét megéri megnézni.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Gondolom, ha azt mondanák, hogy Misztik valójában piros volt, akkor az is úgy lenne.

Már hogy lenne másik univerzum, amikor konkrétan egy egész film szólt arról, hogy a régi eredeti szereplők megteremtik az új idővonalat, majd ezen halad tovább a sztori? Ha egy in-universe értelemben egymástól független külön univerzumokról beszélnénk, akkor mi értelme lenne annak, hogy az egyik szereplőinek motivációi nyomán közülük egy utazik vissza a másik univerzum egy régebbi pillanatába, hogy az eredeti univerzum jövőjét módosítsa? Ráadásul a film végén még újra össze is kötik a két síkot, amikor megmutatják milyen eredménye lett a beavatkozásnak. De igazából nem az a kérdés, hogy ennek így mi értelme lenne, mert ez így konkrétan lehetetlen. Maguk a filmek adnak tökéletes cáfolatot arra vonatkozóan, hogy szó sem lehet külön univerzumokról.

Mivel nem is igazán lehet máshogy tekinteni, ugyanis a filmek erről szólnak. A SW-t sem lehet úgy elképzelni, hogy pl. Anakin valójában Sidious egy másik univerzumból érkezett fiatalkori klónja, mert nem erről szólnak a filmek. A rajongók sok blődséget be tudnak mesélni maguknak, tudjuk, hogy a prequel sem a SW része, meg az Ep.8 is milliók gyerekkorát tette tönkre és valójában megalázta a brandet, ami a Disney bojkottja. Vannak ilyen elméletek, ezekkel nehéz mit kezdeni, a valóság egyszerűen ledobja magáról ezeket.

Én értem, hogy vannak kisebb ellentmondások és következetlenségek, amik szembemennek azzal, hogy ugyanazon univerzumban vagyunk, csak két külön idősíkon. Csak éppen ha azt feltételezzük, hogy külön univerzumban vagyunk, akkor ennél sokkal durvább és megmagyarázhatatlanabb logikátlanságok és ellentmondások merülnének fel. Nemcsak azt kell nézni, hogy egy elmélet ellen mennyi érv szól, hanem azt is, hogy mennyi szól mellette, ill. mennyi szól az alternatív elméletek ellen és mellett.

Ezt is mondtam már egyszer, de úgy tűnik nem sikerült megjegyezni. Az eljövendő múlt napjaiban azért van időutazás, mert az eredeti Days of the Future Past képregényben is az időutazás a központi téma és az, hogy egy elcseszett jövőt helyrehozzanak. A film ezt a képregényt dolgozta fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ezt is mondtam már egyszer, de úgy tűnik nem sikerült megjegyezni. Az eljövendő múlt napjaiban azért van időutazás, mert az eredeti Days of the Future Past képregényben is az időutazás a központi téma és az, hogy egy elcseszett jövőt helyrehozzanak. A film ezt a képregényt dolgozta fel.

Mert irreleváns. Nem az volt a kérdés, hogy miért van benne időutazás vagy elcseszett jövő. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.