Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ez nem a Titan Books-os Marvel regények egyike?

Nem, ez elvileg egy sorozat első kötete, amit a Marvel és Scholastic együtt csinál, és YA-könyvekből fog állni. A következő kötet Avengers lesz. Már csak az a kérdés, hogy MCU szempontjából kánon lesz-e. Az Infinity War idején jelent meg egy Thanos háttértörténet-regény (Thanos: Titan Consumed), de arról sajnos később közölték, hogy nem kánon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Mivel 2099-es nem sok vizet zavarna a jelen történetekbe így én nem érzem indokoltnak az alterverzumot, de majd kiderül :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Képregényben egy alternatív univerzum a 2099-es. Szóval szerintem az MCU-ban is az lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... Köztünk szólva, szerintem ezek az alternatív univerzumok fogják az MCU halálát jelenteni. Már most, amikor csak egy univerzum van a fő színpadon, akkor is nehéz követni a dolgokat a sok filmmel és sorozattal. De, ha ide bejön a teljes multiverzum (márpedig a Lokival, a WandaVisionnal és a Doctor Strange folytatásával ránk szakad az egész), akkor ember legyen a talpán, aki átlátja az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Mert az is alternatív univerzumos lesz?! Ezt nem is tudtam.

Nem biztos, de több mint valószínű. Vízió miatt már eleve sokan úgy gondolták, hogy a képregényekben alternatív valóságok kreálására is képes Wanda fog teremteni magának egy univerzumot, amiben a szerelme él. A februárban kiadott hivatalos szinopszissal is azt sugallja, hogy a WandaVisioion világa nem lesz "valóságos":

"Marvel Studios’ ‘WandaVision’ blends the style of classic sitcoms with the Marvel Cinematic Universe in which Wanda Maximoff (Elizabeth Olsen) and Vision (Paul Bettany) — two super-powered beings living their ideal suburban lives — begin to suspect that everything is not as it seems."

Bár nyíltan nem írják le, de a tény, hogy (a hallott) Vízió és Wanda egy átlagos, kertvárosi életet él, amikor rájönnek, hogy semmi sem az, aminek látszódik, kombinálva Wanda képességével, azért elég beszédes. Pláne akkor, ha ehhez hozzávesszük, hogy a WandaVision komoly kapcsolatban fog állni az alternatív univerzumokat boncolgató Doctor Strange in the Multiverse of Madness-szel, lényegében úgy emlegetik, hogy a sorozat a film prequelje lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Akkor lehet, hogy az X-eket is így fogják majd bevonni? Egy másik Marvel univerzumban voltak eddig?

Ha bevonják az x-eket akkor ugy jár a Marvel Jean Greyyal,mint a DC Supermannel.Ki szállhatna szembe vele minimális eséllyel?Egyedül megold mindent,a többi karaktert teljesen a háttérbe szoritja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Hm... Köztünk szólva, szerintem ezek az alternatív univerzumok fogják az MCU halálát jelenteni. Már most, amikor csak egy univerzum van a fő színpadon, akkor is nehéz követni a dolgokat a sok filmmel és sorozattal. De, ha ide bejön a teljes multiverzum (márpedig a Lokival, a WandaVisionnal és a Doctor Strange folytatásával ránk szakad az egész), akkor ember legyen a talpán, aki átlátja az egészet.

Amikor elkezdték behozni a másod- és harmadrangú karaktereket (Galaxis Őrzői, Hangya, Doctot Strange), akkor is mindenki azt mondta, hogy az lesz az MCU halála. Ennek ellenére jól sikerültek ezek a filmek, és csak még jobban megugrasztották az MCU népszerűségét. Remélhetőleg most is jól meg fogják oldani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Akkor lehet, hogy az X-eket is így fogják majd bevonni? Egy másik Marvel univerzumban voltak eddig?

Minden bizonnyal, ugyanis elég nehéz lenne másképp megmagyarázni hol voltak eddig, mert ugye a mutánsok szimplán fejlődésük következtében kapják az erejüket, nem baleset vagy egyéb hacacáré folytán és azért elég sokan vannak ahhoz, hogy a világ ne értesülhessen a létezésükről, de mindezek mellett sem a meglévő Foxos mutánsokat fogják behozni szerintem.

1 perccel korábban, 1valaki írta:

Ha bevonják az x-eket akkor ugy jár a Marvel Jean Greyyal,mint a DC Supermannel.Ki szállhatna szembe vele minimális eséllyel?Egyedül megold mindent,a többi karaktert teljesen a háttérbe szoritja.

Captain Marvel után még egy már nem oszt nem szoroz :D , de amúgy Jean csak Főnixként nagyon durva és simán behozhatják úgy, hogy még nem birtokolja/uralja azt az erőt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, 1valaki írta:

Ha bevonják az x-eket akkor ugy jár a Marvel Jean Greyyal,mint a DC Supermannel.Ki szállhatna szembe vele minimális eséllyel?Egyedül megold mindent,a többi karaktert teljesen a háttérbe szoritja.

Marvel kapitányról is sokan azt hitték hogy ő lesz az MCU Supermane, de eddig nem úgy tűnik. Szerintem Jean is kapni fog egy méltó ellenfelet magának

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Minden bizonnyal, ugyanis elég nehéz lenne másképp megmagyarázni hol voltak eddig, mert ugye a mutánsok szimplán fejlődésük következtében kapják az erejüket, nem baleset vagy egyéb hacacáré folytán és azért elég sokan vannak ahhoz, hogy a világ ne értesülhessen a létezésükről, de mindezek mellett sem a meglévő Foxos mutánsokat fogják behozni szerintem.

Captain Marvel után még egy már nem oszt nem szoroz :D , de amúgy Jean csak Főnixként nagyon durva és simán behozhatják úgy, hogy még nem birtokolja/uralja azt az erőt. 

Annyira igazad van:)Marvel kapitányról a komment pillanatában teljesen megfeledkeztem:))))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Iqvi írta:

Marvel kapitányról is sokan azt hitték hogy ő lesz az MCU Supermane, de eddig nem úgy tűnik.

Végül is csak a végtelen kesztyűs Thanos ütését fogta stabilan, amitől mindenki más hullott :D

2 perccel korábban, Iqvi írta:

Szerintem Jean is kapni fog egy méltó ellenfelet magának

Nem is az ellenfelek a gond, hanem hogy a többiek minek kellenek ha Ő ott van .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Végül is csak a végtelen kesztyűs Thanos ütését fogta stabilan, amitől mindenki más hullott :D

Ennyire nem maradt meg az Endgame:P

 

2 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Nem is az ellenfelek a gond, hanem hogy a többiek minek kellenek ha Ő ott van .

Aha, elsőre nem rögtön ez ugrott be, de így már értem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Whill írta:

Amikor elkezdték behozni a másod- és harmadrangú karaktereket (Galaxis Őrzői, Hangya, Doctot Strange), akkor is mindenki azt mondta, hogy az lesz az MCU halála. Ennek ellenére jól sikerültek ezek a filmek, és csak még jobban megugrasztották az MCU népszerűségét. Remélhetőleg most is jól meg fogják oldani.

De, amikor azokat behozták, még nem volt 20+ film és 10+ sorozat, és pláne nem volt ezek között komoly összefonódás. Én szeretem az MCU-t, tetszik az összetettsége, az is, hogy ezúttal már a sorozatok sem lesznek a filmek szempontjából ignorálva, viszont még én is úgy érzem, hogy jobb lenne, ha csak egy univerzumban maradnánk, és nem ugrabugrálnánk ide-oda a multiverzumban. A sci-fik akkor kezdenek el gyengülni, ha egy galaxis már nem elég játszótérnek, de most ugyanez az érzésem az MCU-val, csak itt rosszabb, mert itt már egy egész univerzum is kevés nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a gáz, hogy biztonsági játékot nyomatják pénzügyi megfontolásból, bejáratott/kedvelt karakterekre ráhúzni sorozatokat és erre az események tükrében (illetve azon karakterekre szorítkozva akinek a színésze rá is ér / el is vállal hosszabb sorozat szerepeket) csak így van lehetőségük, pedig csinálhatnának sorozatokat más karakterekről is, termelt ki bőven a Marvel az évek során. Igaz a Doctor Strange is ezeket a határokat fogja feszegetni, de valahogy be kell hozni az X-eket és szerintem ez a megoldás a legkézenfekvőbb ebből nem lesznek olyan kínos kérdések, mint hogy eddig merre hédereztek a mutánsok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

De, amikor azokat behozták, még nem volt 20+ film és 10+ sorozat, és pláne nem volt ezek között komoly összefonódás. Én szeretem az MCU-t, tetszik az összetettsége, az is, hogy ezúttal már a sorozatok sem lesznek a filmek szempontjából ignorálva, viszont még én is úgy érzem, hogy jobb lenne, ha csak egy univerzumban maradnánk, és nem ugrabugrálnánk ide-oda a multiverzumban. A sci-fik akkor kezdenek el gyengülni, ha egy galaxis már nem elég játszótérnek, de most ugyanez az érzésem az MCU-val, csak itt rosszabb, mert itt már egy egész univerzum is kevés nekik.

Az alternatív univerzumozást is jól meg lehet oldani ha bizonyos keretek között maradnak. Jó példa erre a 2018-as Pókember animációs mozifilm.

Szerintem a legrosszabb az lenne, ha a filmek túlságosan ráepülnének a sorozatokra, és nem lennének nélkülük értelmezhetőek. A Marvelnek pont az volt az erőssége eddig, hogy viszonylag mellőzöttebb karaktereket is el tudott adni nagyobb közönségnek, és könnyű volt felvenni a fonalat. Ha ezentúl mindem filmhez 3-4 sorozatot meg kell nézni, az nagyon rosszat fog tenni. Megjegyzem én is nagy Marvel-rajongó vagyok, és még én sem követem az összes sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az X-menekkel nem kell sokat vacakolni, csak annyit kell mondani, hogy a két csettintés miatti gamma sugárzás okozta a mutációt. Oké, így Xavier, Erik és a többi öreg nehezen magyarázható, de őket már láttuk eleget, itt az idő az új mutánsok behozatalára :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az X-Meneket semmi értelme beemelni a MCU-ba. Nélkülük is van kismillió másik karakter, akiket mozgatni lehet. Eddig is volt már egy rahedli, de még a "kispadon" is várakozik egy csomó. És azért tegyük hozzá, hogy ennyi szereplőt értelmesen és konzisztensen mozgatni egy filmes szériában, pláne, hogy nagy részük önálló egyéniség és főkarakter, hatalmas bravúr. Az meg már a bravúr bravúrja, amikor ezt egyetlen jól működő filmben sikerül összeboronálni és egyben tartani.

De ekkora zseniális bravúrra nem lesz mindig minden alkotó képes. Márpedig 100/99 rendezőnek ebbe pl. simán beletörne a bicskája, felesleges kísérteni a sorsot. Főképp azzal, hogy még emelik is a tétet. Az X-Menek beemelésével ugyanis nemcsak 1-2 figura, hanem rögtön vagy egy tucat kerülne képbe. Persze, lehetne őket egyesével is adagolni, de az hogy nézne már ki. Minden arról szólna és azzal lenne tele, hogy miért pont Y-t látjuk, és akkor hol van épp Z stb..

 

Aztán a másik fontos tényező, hogy az X-Menek világa teljesen másképp épül fel, mint az MCU. Vannak nyilván fontosabb karakterek ott is, de sokkal inkább a gondolatiságon, a filozófián és ideológián van a hangsúly, mintsem az egyes szereplők individuumán. Még úgy is, hogy az újabb filmek (a generációváltással) már sokkal inkább karakterközpontúak, mint az eredeti trilógia.

De az X-Mennek van egy jól kitalált és felépített világa, ahol a mutánsoknak globálisan megvan a maguk eredettörténete, amin keresztül egy sorsközösséget formálnak, közös gyökerekkel. Az egész széria erre épül, erre a közös identitásra, a tőled független milyenséged elfogadására, a kirekesztésre, az erre történő reflektálásra. Folyamatos a konfliktus a mutánsok és emberek között, aminek érzelmi és ideológiai okai vannak, ez pedig nemcsak mutáns-ember frontvonalat szül, de a mutánsok és az emberek táborát is két részre osztja.

Ez a dinamika mozgatja az egész világot. Hol egy mutánsellenes ember van fókuszban, hol egy emberellenes mutáns, hol egy emberbarát mutáns vagy épp mutánsbarát ember. Ezen elvek mentén alakulnak az egymással küzdő frakciók, ebből alakulnak ki a hitviták. Itt tényleges világnézetek ütköznek egymással, valós és húsbavágó, életszerű konfliktusok vannak, nem pedig a "jöttem és gonosz vagyok, leigázom a világot, állítsatok meg vs jöttem és jó vagyok, megállítom a gonoszt" jellegű meseszerű csörték mennek. Lássuk be, az MCU-ban bőven utóbbi van túlsúlyban.

 

Az X-Menek világát alkotó alappilléreknek érdemben nyoma sincs az MCU-ban, semmilyen szinten. Az MCU egy annyira változatos színes-szagos kaotikus egyveleg, amiben ugyan feltűnnek hasonló elemek, mint az X-Menben, de ez lényegében statisztikai véletlennek tekinthető. Az MCU-ban minden is van, így jut bele pár x-menes motívum is. Ezek mentén nem lehet két ekkora univerzumot összekapcsolni. Pontosabban lehet, csak nem érdemes.

Nyilván az MCU most az erősebb kutya, szóval az határozná meg az irányt, de az az X-Menre nézve egy totális identitásvesztést jelentene. Inkább tartsák meg ezt külön univerzumoknak, és készítsenek rendes X-Men filmeket. Térjenek vissza az eredeti trilógia vagy a generációváltás utáni pár film által lefektetett vonal valamelyikére, és mindenki jobban jár. Az új Sötét Főnix és Logan-féle utakat meg inkább felejtsék el, ha X-Men.

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képregény fronton is megfér az összes karakter egyben, filmes univerzumban is megférhet ugyanúgy. Az, hogy az X-mennek milyen világot hoztak létre a Foxnál a Disneyt vajmi kevésbé kell, hogy érdekelje, ha párhuzamos univerzummal hozzák be az X-eket az nem azért lesz, hogy  a Fox-os karaktereket egy az egyben át lehessen szippantani az MCU-ba, hanem azért, mert ez egy jó magyarázat arra, hogy miért nem voltak említés szintjén sem eddig. Tehát az ugyanúgy egy reboot lesz az X-ek számára ami akár lehet teljesen eltérő az eddig látottaktól.

 Azt sem felejtsük el, hogy a Netflix sorozatai más stílust képviselnek és noha nem olyan markánsan kötődnek az MCU többi művéhez, azért kötődnek és egy univerzum annak ellenére, hogy más stílus.

 


Én nagyon örülni fogok ha behozzák őket az MCU-ba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek @pb69-el, az X-Menek a képregényben is egy nagyon elzárt világot képviselnek, és csak a nagyobb crossoverek során találkoznak a többi szuperhőssel. Viszont szerintem az X-Men filmekre ráférne egy reboot, mert már egy követhetetlen katyvasz az az univerzum. És több benne a gyenge film mint a jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.