Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

HIVATALOS: Jamie Foxx megerősítette, hogy Electroként fog visszatérni a Pókember 3. részében! Most nem lesz kék színű... továbbá elég érdekes képeket posztolt ki. Spiderverse? :hmm:

EjWpZ7vWsAIs36J.jpg:orig

Azért az érdekes, hogy Foxx visszatérhetett Elekto szerepében, de Andrew Garfield nem lehetett volna Pókember a 2017-es Marvel univerzumos filmekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 10. 03. - 12:24, Darth Revan9 írta:

Azért az érdekes, hogy Foxx visszatérhetett Elekto szerepében, de Andrew Garfield nem lehetett volna Pókember a 2017-es Marvel univerzumos filmekben.

Nem lehetett, mert Andrew Gafrield 2017-ben, 34 évesen bajosan játszott volna el egy 15 éves gyereket. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 minutes ago, Dzséjt said:

Nem lehetett, mert Andrew Gafrield 2017-ben, 34 évesen bajosan játszott volna el egy 15 éves gyereket. ;) 

Nem értem, miért nem lehetett Peter idősebb az MCU-ban. Csak pár évvel. Ha mondjuk egy 22-23 éves egyetemista lett volna, simán mehetett volna Garfield. 

Tobey Maguire különben 32 esztendős volt a harmadik Spidey-film idején. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem, hogy a Csodapók 2 előtt mentek különböző teóriák, miszerint a széria előbb utóbb az MCU része lesz. Voltak is kisebb utalások. Mondjuk én nem bánnám, ha megcsinálnák a Spiderverse filmet, most lenne ám igazán aktuális, pont remek korban vannak a színészek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Emlékszem, hogy a Csodapók 2 előtt mentek különböző teóriák, miszerint a széria előbb utóbb az MCU része lesz. Voltak is kisebb utalások. Mondjuk én nem bánnám, ha megcsinálnák a Spiderverse filmet, most lenne ám igazán aktuális, pont remek korban vannak a színészek. :D

Mik voltak ezek a kisebb utalások?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Mik voltak ezek a kisebb utalások?

Az egyikre emlékszem. Amikor mutatják NY városát, akkor látni az Avengers logóját (egy fordított A betű). Ezenkívül most hirtelen nem tudok többet felsorolni, de volt 1-2 még. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nem értem, miért nem lehetett Peter idősebb az MCU-ban. Csak pár évvel. Ha mondjuk egy 22-23 éves egyetemista lett volna, simán mehetett volna Garfield. 

Tobey Maguire különben 32 esztendős volt a harmadik Spidey-film idején. 

Amiért Tony Stark meg nem lehetett gyerek, vagy Thor egy vénember. Volt egy vagy több író, aki így akarta megírni. Mert érdekesebbnek találta ezt, hogy Peter jóval fiatalabb, mint korábban, és nem mesélik el ugyanazt harmadszor is (ezt például a Superman alkotói is megfogadhatnák már). Ennyi erővel akkor amúgy azt sem érted, hogy Luke Skywalker miért fiatal felnőtt, és Anakin miért gyerek? Hiszen simán lehetnének idősebbek is. Vagy Frodo miért hobbit, Harry meg miért nem lehetett felnőtt varázsló? Ez egy nonszensz kérdéskör. Így írták meg, azért ilyen. Ezt a koncepciót akarták követni az új Spider-Manek történetében.  Alkotói döntés volt (alkotói szabadság, ugye, amit oly szerfelett védelmeznek a népek, amikor nem rajongásuk tárgyáról van szó), nem a rajongók kielégítésére mentek rá. És szerintem nagyon jó döntés volt, mert Tom Holland messze a legjobb Peter Parker eddig, még úgy is, hogy a saját filmjei elég gyengék - de sidekick-nek remek.

Tobey Maguire a SP3-ban pocsék volt, mint minden abban a foshalomban. Nem a legjobb példa. ;) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

1 hour ago, Dzséjt said:

Így írták meg, azért ilyen.

Ok, ahogy ezt a 15 éves dolgot írtad, azt szűrtem le, hogy valami konkrét, különleges oka volt annak, hogy neki ennyi idősnek kellett lennie.

 

Ha nem lett volna ez a "korhatár", máris nem lett volna olyan szűk a kör, és lehetett volna Garfield is Pókember. De van egy olyan érzésem, hogy nem is nagyon epekedtek a készítők Garfield után. :(

 

1 hour ago, Dzséjt said:

Ennyi erővel akkor amúgy azt sem érted, hogy Luke Skywalker miért fiatal felnőtt, és Anakin miért gyerek? Hiszen simán lehetnének idősebbek is. Vagy Frodo miért hobbit, Harry meg miért nem lehetett felnőtt varázsló? 

Harry Potter sztoriját elég nehéz elképzelni úgy, hogy mondjuk 43 éves, ahogy Luke vagy Anakin történetét is úgy, hogy +10-15 évesek ahhoz képest, amikor először megismertük őket - Luke-ot még talán, de egy 20-22 éves Anakin fura lett volna a Baljós Árnyakban. (Ami Frodót illeti, ő akár lehetett volna más faj képviselője is, valóban.)

Itt, a Pókembernél viszont semmi nem indokolta, hogy a srác 15 éves legyen, lehetett volna egyetemista is, de akár még egy 27-28 éves arc is, működött volna. De én mindezt tényleg csak azért írom, mert azt írtad indoklásként, hogy azért nem lehetett Garfield az MCU-ban Spidey, mert 34 évesen hogy játszott volna el egy 15 éves gyereket. Ennek nem szabadott volna gátnak lennie: ha annyira akarták volna Garfieldot, behozták volna őt, és eldobták volna ezt a "fiatalúr" dolgot - de, mint már írtam, úgy sejtem, nem nagyon futkostak Andy után... :/

 

Én igazándiból annak örültem volna a legjobban, ha a két TAM-film az MCU része lett volna. 

1 hour ago, Dzséjt said:

Tom Holland messze a legjobb Peter Parker eddig, még úgy is, hogy a saját filmjei elég gyengék

Nálam a Homecoming az MCU leggyengébb filmje, a folytatás viszont kellemes csalódás volt számomra.

Én különben nem tudom eldönteni, melyik a legjobb Pókember, de semmiképpen sem Hollandot nevezném meg, ha nagyon kéne mondanom egyet.

1 hour ago, Dzséjt said:

Tobey Maguire a SP3-ban pocsék volt, mint minden abban a foshalomban. Nem a legjobb példa. ;) 

Egyrészt szerintem nem volt annyira rossz a harmadik SM-film (kismillió rosszabb képregényfilmet fel tudnék sorolni), másfelől azért írtam őt példaként, hogy "megtámogassam" a 22-23 éves egyetemistát alakító Andrew Garfieldot: ugyanis Maguire 32 évesen játszott el egy kb. a 20-as évein éppen túl lévő srácot, és szerintem senki meg nem mondta róla, hogy ő 32 éves abban a filmben, hacsak valaki nem volt tisztában az életkorával. (Bár Garfield is 30 évesen alakított egy kb. 18-20 éves tagot a két TAM-filmben - 29 és 31 éves egészen pontosan, szóval, lehet, hogy nem feltétlenül kellett volna idehoznom Maguire-t. :D)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, caseyjones írta:

ha annyira akarták volna Garfieldot, behozták volna őt, és eldobták volna ezt a "fiatalúr" dolgot - de, mint már írtam, úgy sejtem, nem nagyon futkostak Andy után... :/

Őszintén szólva, én már nagyon a kérdésfelvetést sem értem. Miért akarták volna Garfieldet? Eleve, azért az esetek döntő többségében van egy szerep, egy sztori, egy karakter, ehhez keresik a színészt, nem pedig a szereplőt formálják a színészhez. Nyilván, ha nagyon akarták volna, hogy Garfield legyen Pókember, akkor meg tudták volna oldani valahogy, de eleve egy értelmetlen és faramuci megközelítés lett volna az egész.

18 perccel korábban, caseyjones írta:

Én igazándiból annak örültem volna a legjobban, ha a két TAM-film az MCU része lett volna.

Szerintem az kifejezetten rossz lett volna. Egyrészt, minimális kötődésük van csak a MCU-hoz, márpedig ebben a szériában sokkal komolyabb kapcsokat építettek, kilógott volna 2 olyan Pókember film, aminek nincs köze az univerzumhoz. Másrészt, a TAS filmek eredetileg egy trilógiának lettek volna szánva, amit aztán elkaszáltak a 2. rész után. Amin amúgy nem is csodálkozom. De a lényeg, hogy erősen érződik is a 2 végén, hogy ott félbemarad a történet. Azt befejezni nem akarták, de egy félkész dolgot meg nem lett volna túl okos dolog beépíteni a MCU-ba.

Ez meg már csak a személyes kiegészítésem, de az a 2 film nálam a piszkosul gyenge kategóriába esik. Az eredeti széria 3. része ezekhez képest jónak mondható, csak a pocsék színészi játékban van egyezés. De ripacs és idegesítő szereplők, bugyuta karakterek, unalmas és negédes történet, értelmetlen negatív szereplők, vérciki vicceskedő jelenetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Mik voltak ezek a kisebb utalások?

Egy meg nem valósultról olvastam régebben. Anno az Avengers-nél tervezték hogy belerakják a new york-i háttérbe az Oscorp tornyot az ASM-ből. De valamiért mégis elvetették.

 

Egyébként ezt a Jamie Foxx-féle Electrot úgy képzelem mint J.K. Simmons-féle JJJ-t. Semmi multiverzum, csak egy gesztus a színész felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ok, ahogy ezt a 15 éves dolgot írtad, azt szűrtem le, hogy valami konkrét, különleges oka volt annak, hogy neki ennyi idősnek kellett lennie.

Szerintem az az oka, hogy Peter Parker egy kamaszgyerek tudtammal a legeslegelső, legeredetibb pókember sztoriban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Itt, a Pókembernél viszont semmi nem indokolta, hogy a srác 15 éves legyen, lehetett volna egyetemista is, de akár még egy 27-28 éves arc is, működött volna. 

De, indokolta az írói koncepció. Ne vegyük már félvállról ezt. Az egyik legfontosabb eleme a történetírásnak. Lehet, hogy téged ez nem érdekel, de ez a kiindulópontja. És ez a koncepció jóóóóóóóóóóóval túlmutat a színészen, mert az esetek legnagyobb hányadában a karakterhez választanak színészt, és nem a színészre írják a sztorit (ilyen is van, de nem sűrűn). És a koncepcióban itt az is benne van, hogy Tony Peter mentorává, apafigurájává válik, Peter pedig Tony örököséve, afféle "gyermeke" lesz. Egy húszas-harmincas éveiben járó felnőttel ezt már nem lehet eljátszani hitelesen (Lucas anno ezért döntött úgy, hogy nem 14, hanem 9 éves lesz Anakin, mivel egy 14 évesnek már nem olyan nagy dolog hátrahagyni az anyját és új helyre költözni - sőt, anno Luke is idősebbnek lett megírva).

Sok, nagyon sok dolog van a Spider-Man: Homecomingban és a Far from Home-ban, amit egy húszas, harmincas éveiben járó Pókemberrel képtelenség megcsinálni. Az első randi terhe, a felelősség terhe ilyen fiatalon, a célkeresés az életben stb. Teljesen más lett volna a karakterdinamika, a sztori. Egy teljesen más sztori lett volna, és őszintén szólva, jellegtelen sztori, mert a két Spider-Manben pont azok a jó elemek, ami Tony és Parker valamint Parker és Keselyű köré épül. Ráadásul ezek egyikével sem foglalkozott ilyen módon az előző öt film, amiből őszintén szólva négy alaul múlja a nem túl erős MCU Pók-filmeket is. Az SP3 és az Amazing 2 lényegében az MCU leggyengébb műveit is alulmúlja.

 

7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Szerintem az az oka, hogy Peter Parker egy kamaszgyerek tudtammal a legeslegelső, legeredetibb pókember sztoriban.

Na ez meg a másik. Peter a képregényekben is 15 évesen lett Pókember, gimnazistaként.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

És a koncepcióban itt az is benne van, hogy Tony Peter mentorává, apafigurájává válik, Peter pedig Tony örököséve, afféle "gyermeke" lesz.

Igen, ezek pedig nagyon fontos motívumok a MCU-ban. Lehet szeretni vagy nem szeretni ezt a vonalat, Ben bácsi kivételét, a "szexi anyuka" May nénit, a Stark kütyükkel felvértezett Pókembert, de az biztos, hogy az egész karakter legerősebb alapját az adja, illetve ahogy ezen keresztül illeszkedik ebbe az univerzumba. És elnézve miket hoztak ki ebből a párosból (lásd pl. a Végtelen Háború és Végjáték filmeket), szerintem sok szép dologtól estünk volna el, ha nem így döntenek.

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Az első randi terhe, a felelősség terhe ilyen fiatalon, a célkeresés az életben stb. Teljesen más lett volna a karakterdinamika, a sztori. Egy teljesen más sztori lett volna, és őszintén szólva, jellegtelen sztori, mert a két Spider-Manben pont azok a jó elemek, ami Tony és Parker valamint Parker és Keselyű köré épül. Ráadásul ezek egyikével sem foglalkozott ilyen módon az előző öt film

Egyetértek. Annyival egészíteném ki, hogy nemcsak a korábbi 5 Pókember film, de a MCU megannyi filmje sem. Pókember beemelésének semmi értelme nem lett volna (a bőrlehúzáson és fan service-en kívül), ha kapunk egy újabb felnőtt férfi karaktert a már meglévő 42 mellé. Peter Parker behozatalának az volt a legfőbb oka és célja, hogy kapjunk egy tinikaraktert, aki ebből a nézőpontból világít meg helyzeteket. Aki amikor épp nem menti meg a világot, akkor az ehhez passzoló hétköznapi problémákkal és helyzetekkel küzd.

1 órával korábban, Dzséjt írta:

amiből őszintén szólva négy alaul múlja a nem túl erős MCU Pók-filmeket is

Én is így látom. Nekem az első Pókember film kifejezetten tetszett, volt egy különleges bája, még ha messze nem is volt tökéletes. Ott még Tobey is jól hozta a szerepet. Ha az MCU-tól függetlenül értékelve csak magukat a Pókember filmeket nézzük, akkor nekem a mai napig ez jön be a legjobban, noha nem öregedett túl jól. A 2. rész szerintem totál értelmetlen, unalmas és pocsék, a 3. is. A 2 "csodálatos" felvonás meg nagyjából ugyanezen a szinten mozog, a hígfos és a szimplán csak rossz között valahol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Dzséjt írta:

Hehe, nekem meg abból a hármasból egyedül az tetszik. :)

Szerintem lényegében ugyanazt kapjuk, mint az 1-ben, csak a hangulatosabb jelenetek nélkül, viszont minden hibát és hiányosságot nemcsak megtartva, de alaposan fel is nagyítva azokat. A színészi játékban is érzek visszalépést, de a karakterekben, sztoriban és hangulatban pláne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, pb69 írta:

Szerintem lényegében ugyanazt kapjuk, mint az 1-ben, csak a hangulatosabb jelenetek nélkül, viszont minden hibát és hiányosságot nemcsak megtartva, de alaposan fel is nagyítva azokat. A színészi játékban is érzek visszalépést, de a karakterekben, sztoriban és hangulatban pláne.

Ezen nem fogok vitázni, mert alapvetően már nagyon kevésre emlékszem. Egyszerre láttam a két részt itthon, és azt tudom, hogy az első résztől nagyjából agyf*szt kaptam, annyira irritált és annyira untam, míg a második részben ezután nagyon kellemesen csalódtam és remekül szórakoztam. Persze nem egy klasszis film, de szerintem van olyan jó, mint a Far from Home. De, mint írtam, ezt már inkább csak képekre és érzésekre alapozom, mert alsó hangon is 16 éve láttam utoljára, és bár az első részhez képest mélyebb benyomást tett rám, annyira azért nem mélyet, hogy ennyi időn át megőrizzem emlékét. Lehet, ha ma nézném meg, ettől is már agyf*szt kapnék. :D 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, a Pókember: Hazatérés nekem annak idején már az előzetesekkel elvette a kedvemet. A TV-ben egyszer vetítették. Gondoltam, belenézek, hátha további részletek meggyőznek arról, hogy érdemes ezt a filmet elejétől a végéig megnézni. Nos, abból a kb. fél órából, amit láttam belőle, elborzadtam. Tom Holland az eddigi legrosszabb Pókember. Idegesítő és irritáló számomra az ő Peter Parkere. Meg a köré szőtt legtöbb karakter is. Néztem valamennyit a Bosszúállók: Végtelen Háborúból is, főleg a Pókemberes jeleneteket, hátha megváltozik a véleményem. Akkor se változott meg. Holland nálam a legsz*rabb Pókember, nem valószínű, hogy fizetek olyan filmért, amiben Pókembert játszik. Sőt, most azon az állásponton vagyok, hogy még időt se vagyok hajlandó pazarolni rá. Még az esőben állni is jobb mulatságnak tűnik, mint Holland Pókemberjét nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Nos, a Pókember: Hazatérés nekem annak idején már az előzetesekkel elvette a kedvemet. A TV-ben egyszer vetítették. Gondoltam, belenézek, hátha további részletek meggyőznek arról, hogy érdemes ezt a filmet elejétől a végéig megnézni. Nos, abból a kb. fél órából, amit láttam belőle, elborzadtam. Tom Holland az eddigi legrosszabb Pókember. Idegesítő és irritáló számomra az ő Peter Parkere. Meg a köré szőtt legtöbb karakter is. Néztem valamennyit a Bosszúállók: Végtelen Háborúból is, főleg a Pókemberes jeleneteket, hátha megváltozik a véleményem. Akkor se változott meg. Holland nálam a legsz*rabb Pókember, nem valószínű, hogy fizetek olyan filmért, amiben Pókembert játszik. Sőt, most azon az állásponton vagyok, hogy még időt se vagyok hajlandó pazarolni rá. Még az esőben állni is jobb mulatságnak tűnik, mint Holland Pókemberjét nézni.

Én a Tobey Maguire-féle Pókemberen nőttem fel, de szerintem Holland is nagyon jó. Olvasgass bele a 60-as évek Pókember-képregényeibe, az ottani Peterhez egyértelműen Holland áll a legközelebb. A három közül nekem Andrew Garfieldé tetszett a legkevésbé, hozzá nem nagyon illik a karakter. Holland nagyon jól hozza a lúzer gimnazista figurát, ami az eredeti Pókember esszenciája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Tom Holland az eddigi legrosszabb Pókember. Idegesítő és irritáló számomra az ő Peter Parkere. Meg a köré szőtt legtöbb karakter is. Néztem valamennyit a Bosszúállók: Végtelen Háborúból is, főleg a Pókemberes jeleneteket, hátha megváltozik a véleményem. Akkor se változott meg. Holland nálam a legsz*rabb Pókember, nem valószínű, hogy fizetek olyan filmért, amiben Pókembert játszik.

Hát igen, így jár az, aki az egész produktum értékelése helyett csak kontextusból kiragadott elemeket nézeget. :roll: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tóbi három Pókmanusos muvijából az első kettőt csípem. Az elsőt kicsit jobban.

Garfield mindkettő csodás Pókmanusos muviját is csípem. A másodikat kicsit jobban.

Tomi pókos muvijai közül csak az elsőt láttam. Az nem igazán jött be. A többit meg direkt mellőzöm mert nagyon nem komálom azt a gyereket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény, hogy sok hibája van a Sam Raimi-féle trilógiának. De szerintem látványban és akciójelenetekben még mindig a pókember 2 és 3 a legjobbak. Ez meg is látszódik a költségvetésükön, mindkettő több mint 200 millióba került. Ezelőtt tizenvalahány évvel, ami akkor sokkal több pénznek számított. Csak hogy tudjuk mihez hasonlítani, a Pókember 3 drágább volt mint a 2012-es Bosszúállók. Sony csak úgy öntötte beléjük a pénzt számolatlanul. Ma már azért spórolósabb. A pókember - Octopus , és a harmadik rész eleji Peter- Harry harc még mindig nagyon kreatív és látványos mai szemmel is. Amiket az MCU sokáig még megközelíteni sem tudott, ahogy a csodálatos pókember filmek sem. A hazatérés akció jelentekben viszont nagyon gyenge, az idegenben már jobb volt.

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 10/5/2020 at 12:56 AM , pb69 said:

Miért akarták volna Garfieldet?

Emlékeim szerint annak idején az Andrew Garfield által megformált Pókember karakterét be akarták építeni az MCU-ba, csak ment a Sony-Marvel cicaharc, és emiatt nem kerülhetett be vagy mi. 

Egyébként meg akkor ez alapján miért akarják a most következő Pókember-filmben Jamie Foxxot Electróként? Kereshettek volna helyette is más színészt, mint ahogy a hálószövő protagonistával is tették. 

 

Quote

Szerintem az kifejezetten rossz lett volna. Egyrészt, minimális kötődésük van csak a MCU-hoz

Az a minimális is több, mint a semmi. :D

 

Quote

márpedig ebben a szériában sokkal komolyabb kapcsokat építettek, kilógott volna 2 olyan Pókember film, aminek nincs köze az univerzumhoz.

Bár én az MCU-filmek többségét jórészt egyszer láttam csak, de nem emlékszem, hogy mivel volt nagyobb kapcsolat pl. A hihetlen Hulk meg az első Hangya-film között. Másrészt egy esetleges harmadik résznél meg lehetett volna csinálni, hogy komolyabb kapcsok legyenek. 

 

Quote

Másrészt, a TAS filmek eredetileg egy trilógiának lettek volna szánva, amit aztán elkaszáltak a 2. rész után. Amin amúgy nem is csodálkozom. De a lényeg, hogy erősen érződik is a 2 végén, hogy ott félbemarad a történet. Azt befejezni nem akarták, de egy félkész dolgot meg nem lett volna túl okos dolog beépíteni a MCU-ba.

Valóban, de ha beemelték volna az MCU-ba, hátha elkészült volna a harmadik rész is, hogy az egész sztori egy kerek egész legyen. Feltételezem...

Quote

Ez meg már csak a személyes kiegészítésem, de az a 2 film nálam a piszkosul gyenge kategóriába esik. Az eredeti széria 3. része ezekhez képest jónak mondható, csak a pocsék színészi játékban van egyezés. De ripacs és idegesítő szereplők, bugyuta karakterek, unalmas és negédes történet, értelmetlen negatív szereplők, vérciki vicceskedő jelenetek.

Quote

 

 

Nekem a TASM 2-vel sem volt különösebben bajom, bár közel sem tetszett annyira, mint az első rész. Nálam a TASM 2 és a SM3 is 10/7. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy Daredevil mellett nekem Spider-Man a nagy kedvencem a Marvel-hősök terén, így én egy picit elfogult is vagyok a vele kapcsolatos dolgokat illetően. Kivéve a Homecomingnál, mert ott már nem tudtam elfogult lenni, az olyan mély lelki sebeket okozott nekem. :D

 

Quote

De ripacs és idegesítő szereplők, bugyuta karakterek, unalmas és negédes történet, értelmetlen negatív szereplők, vérciki vicceskedő jelenetek.

Ezek szvsz inkább a Homecomingról mondhatóak el. May néni karakterét totál szétcseszték, Flash Thompsonból meg egy geek bohócot csináltak. Chris Zylka után különösen rossz volt a homecomingos Flash... Peter elhízott komája meg abszolút nem volt ínyemre - nem a súlya miatt, hanem maga a karaktere nem tetszett. És akkor arról ne is beszéljünk, hogy a polkorrektség ebben a filmben is megjelent. De erről szó szerint ne beszéljünk, mert ez a bőrszínes téma jócskán túl van beszélve a fórumon. :D

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, caseyjones írta:

Emlékeim szerint annak idején az Andrew Garfield által megformált Pókember karakterét be akarták építeni az MCU-ba, csak ment a Sony-Marvel cicaharc, és emiatt nem kerülhetett be vagy mi. 

Az simán lehet, viszont fontos az időbeliség. Nem tudom konkrétan mikor került ez szóba, de ha a TAS akármelyik része előtt, akkor ezekbe a filmekbe is belenyúlhattak volna, hogy jobban illeszkedjen a MCU-ba, akkor más végeredmény sülhetett volna ki az egészből. Ha utánuk, azt nem igazán értem, mert már 2 film ott lett volna, ami kb. egyáltalán nem kapcsolódik az univerzumba. Ráadásul egy félkész trilógiát átvenni, aminek az utsó részébe még bele is kell szuszakolni MCU dolgokat, nem túl okos ötlet. 

14 perccel korábban, caseyjones írta:

Egyébként meg akkor ez alapján miért akarják a most következő Pókember-filmben Jamie Foxxot Electróként? Kereshettek volna helyette is más színészt, mint ahogy a hálószövő protagonistával is tették. 

Ne hasonlítsuk már össze a két karaktert, mert teljesen más a két eset. Ha a Pókember filmekből indulunk ki, akkor ott Elektró egy a sok antagonista közül, még akkor is, ha a TAS2 főgonosza. Pókember meg ugye a főfőszereplője a szériának, a névadója. Ha pedig MCU szkópban gondolkodunk, akkor Pókember az egyik főszereplő, aki ráadásul a legnépszerűbbek közt is van, míg Elektro egy huszadrangú senki. Messze nem ugyanolyan jelentőségű, hogy a két karakter közül melyiket épp ki játssza.

Peter esetében új alapokra akarták helyezni a karaktert, amihez Garfield valószínűleg nem illett. Ahogyan a TAS filmekben sem illett a szerepbe, kínos volt nézni a vergődését. Ráadásul Garfield korban se passzolt a koncepcióba. Abba a koncepcióba, ami nagyon fontos része a MCU-nak, a karakterrel együtt. Elektronak ezzel szemben valószínűleg MCU kaliberben nyúlfarknyi lesz a szerepe, szóval nem feltétlenül kell belenyúlni a figurájába. Az is lehet, hogy a MCU-soknak tetszett, ahogyan anno megformálta Jamie a karaktert, így jó ötletnek gondolták újra őt szerződtetni. Kb. totál mindegy ki játssza, de ha már elérhető vki, aki egyszer már jól hozta, akkor miért ne keresnék újra.

23 perccel korábban, caseyjones írta:

mivel volt nagyobb kapcsolat pl. A hihetlen Hulk meg az első Hangya-film között.

Egyrészt, nem pont a Hihetetlen Hulkot érdemes felhozni, ami a legelső MCU film, ráadásul eléggé ki is lóg a sorból. A színészt később lecserélték, Hulknak nem is volt több önálló filmje stb.. Másrészt nem tetszőleges két film között vannak erősebb kapcsok, hanem egy-egy film, illetve az univerzum között. Szóval nem az a gond, hogy a TAS nem kapcsolódik mondjuk az Amerika Kapitányhoz, a TAS2 meg a Thor 3-hoz, hanem az, hogy a két TAS film semmit nem ad hozzá a MCU sztorijához, nincs érdemi kapcsolódási pont.

26 perccel korábban, caseyjones írta:

Másrészt egy esetleges harmadik résznél meg lehetett volna csinálni, hogy komolyabb kapcsok legyenek. 

Meg lehetett volna, csak ez két irányból is erősen aggályos. Ha már megvolt a TAS3 alapkoncepciója, illetve a vázlatok (márpedig állítólag így volt), akkor utólag nem triviális abba beleerőszakolni MCU elemeket. Nem is biztos, hogy annyira lelkesedtek volna ezért az illetékesek. Másik oldalról, a MCU-nek is át kellett volna vegye akkor mások munkáit, akik a TAS szériát csinálták. Nemcsak a 3. résznél kellett volna egy már szinte kész anyaghoz alkalmazkodni, de az első 2 filmet is be kellett volna húzni, szőröstül-bőröstül.

30 perccel korábban, caseyjones írta:

Valóban, de ha beemelték volna az MCU-ba, hátha elkészült volna a harmadik rész is, hogy az egész sztori egy kerek egész legyen. Feltételezem...

Igazából ugyanaz a szitu, mint az előző bekezdésemben, csak ráadásul időben később. Az eredeti 3-at már írtam miért lett volna necces elkészíteni. Egy új 3. részt írni lehetett volna, csak annak illeszkednie kellett volna nemcsak a MCU-ba, hanem az addigi 2 TAS filmekbe is, leginkább ugye a 2-höz, aminek lényegében egy cliffhangerrel lett vége. Nem valószínű, hogy ilyen alkalmazkodást akartak volna.

32 perccel korábban, caseyjones írta:

Ezek szvsz inkább a Homecomingról mondhatóak el.

Nekem sem tetszett az, amit egyes karakterekkel csináltak, de egyiket sem éreztem annyira ripacsnak vagy bugyutának, mint a TAS esetében. May néni és Peter haverja néha határeset, de ők legalább mellékszereplők, a TAS-ben viszont a főszereplők voltak ilyenek, majd' az egész filmen keresztül. Ez jóval súlyosabb probléma. A történet izgalmasságán lehet vitatkozni, a Homecoming se váltja meg a világot, de negédesnek szerintem semmiképp sem nevezhető.

A negatív szereplő tekintetében Keselyű rendesen odaver a TAS-nak, bármelyik filmnek. Sőt, nálam az új Pókember filmeket kifejezetten a főgonoszok húzzák fel, mindkét esetben sikerült egy emlékezetes és egyedi negatív karaktert letenni az asztalra, érthető motivációkkal, értelmes cselekedetekkel. A TAS esetében ez egyik esetre sem igaz sajnos. A gáz humort meg tudom adni, egyrészt ez sokkal inkább ízlés kérdése (nekem se jött be sok poén a Hazatérésből), másrészt pedig itt tényleg vannak hasonlóságok.

37 perccel korábban, caseyjones írta:

May néni karakterét totál szétcseszték, Flash Thompsonból meg egy geek bohócot csináltak. Chris Zylka után különösen rossz volt a homecomingos Flash...

May nénit én is savallom, ahogyan Flash esetében sem értettem egyet a variálással. Egyik szereplőt sem kedvelem, ugyanakkor ők mellékszereplők. Hiába fontosak bizonyos szempontból a Pókember világában, akkora hatásuk azért nincs egy teljes szériára, pláne a MCU univerzumra.

Ráadásul May néninél pont a TAS hozta el a váltást. Nekem is jobban bejött az "öreg néni" megközelítés, de a TAS-ban lecserélték egy jóval fiatalabbra (vagy fiatalosabbra). Az igaz, hogy a MCU-ban erősen továbbvitték ezt a vonalat, de igazából csak több szerepet kapott May, illetve egy külsőre sokkal vonzóbb színésznőt szerződtettek. Nem hinném, hogy ez lenne a karakter totál szétcseszése. Azt érdemes persze hozzátenni, hogy May elvileg Peter nagynénje, tehát egy generáció különbség van köztük. Peter meg még sulis, szóval hiába volt nagyon szimpatikus az öregasszony May, baromira nem illett a képbe. Ő már 2 generációval volt Peter fölött, a nagyanyját vagy a nagyszüleinek a testvérét lehetett volna így vászonra vinni.

Ha már karakterek szétcseszésénél tartunk, akkor azért érdemes lehet megemlíteni a TAS Ben bácsiját is, ami szerintem jóval súlyosabb, mint a "MILF May". Az a kakaós bohózatba illő jelent, mint az egyik kulcsszereplő távozása, hát finoman szólva is méltatlan volt. A MCU-ból legalább kihagyták a teljes karaktert, de amit rajta keresztül közvetíteni akartak, az szellemiségében megmaradt a Holland-szériában, még ha Tony teljesen más fazon is, mint az öreg Ben. A TAS esetében viszont teljesen kiherélték a nagybácsit, mint szereplőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 minutes ago, pb69 said:

Ha már karakterek szétcseszésénél tartunk, akkor azért érdemes lehet megemlíteni a TAS Ben bácsiját is, ami szerintem jóval súlyosabb, mint a "MILF May". Az a kakaós bohózatba illő jelent, mint az egyik kulcsszereplő távozása, hát finoman szólva is méltatlan volt. A MCU-ból legalább kihagyták a teljes karaktert, de amit rajta keresztül közvetíteni akartak, az szellemiségében megmaradt a Holland-szériában, még ha Tony teljesen más fazon is, mint az öreg Ben. A TAS esetében viszont teljesen kiherélték a nagybácsit, mint szereplőt.

Ezt fejtsd ki kérlek bővebben! Régen láttam már a TASM-t, nem emlékszem, mi volt olyan szörnyű benne Ben bácsival kapcsolatban. :hmm: 

 

27 minutes ago, pb69 said:

May nénit én is savallom, ahogyan Flash esetében sem értettem egyet a variálással. Egyik szereplőt sem kedvelem, ugyanakkor ők mellékszereplők. Hiába fontosak bizonyos szempontból a Pókember világában, akkora hatásuk azért nincs egy teljes szériára, pláne a MCU univerzumra.

 

Igen, ezt nem vitatom. Az MCU-t tekintve totál jelentéktelen karakterek, viszont én mint Pókember-rajongó, elég nagy pofánverésnek éreztem ilyen formában látni őket. :( Flash-sel kapcsolatban egyébként inkább azt mondanám, hogy nem is a karakterrel volt bajom, hanem azzal, hogy Flash Thompsonnak hívták, mert semmi köze nem volt Flash-hez... Ha mondjuk Sövegjártó Aladár lett volna a neve, máris más lett volna a helyzet. 

 

27 minutes ago, pb69 said:

Nekem is jobban bejött az "öreg néni" megközelítés, de a TAS-ban lecserélték egy jóval fiatalabbra (vagy fiatalosabbra). Az igaz, hogy a MCU-ban erősen továbbvitték ezt a vonalat, de igazából csak több szerepet kapott May, illetve egy külsőre sokkal vonzóbb színésznőt szerződtettek. Nem hinném, hogy ez lenne a karakter totál szétcseszése.

Az, hogy lecserélik egy fiatalabb hölgyre May nénit, egyáltalán nem gond, a TASM-ben is működött. A homecomingos May-jel nekem a fő problémám az volt, hogy egy laza, dögös MILF-et kreáltak belőle. Nekem ez több mint röhejes volt. 

 

27 minutes ago, pb69 said:

Azt érdemes persze hozzátenni, hogy May elvileg Peter nagynénje, tehát egy generáció különbség van köztük. Peter meg még sulis, szóval hiába volt nagyon szimpatikus az öregasszony May, baromira nem illett a képbe. Ő már 2 generációval volt Peter fölött, a nagyanyját vagy a nagyszüleinek a testvérét lehetett volna így vászonra vinni.

Ez egy jogos meglátás. Egyébként Rosemary Harris - aki Raimi trilógiájában May-t játszotta - 1927-ben született, Tobey Maguire meg '75-ben, azaz 48 év van köztük. Ez a valóságban elég neccesen ugyan, de lehet nagynéni-unokaöcs kapcsolat. Pl. ha egy anyuka még 35-36 évesen szül egy gyereket úgy, hogy van egy nála 12-13 évvel idősebb testvére (mármint hogy az anyukának van egy testvére, aki nála 12-13 évvel idősebb). :D 

Persze azt nem tudhatjuk, hogy a trilógiában egészen pontosan hány évvel volt idősebb May néni Peternél, mert az egy dolog, hogy a két színész a való életben mennyi idős. 

27 minutes ago, pb69 said:

Peter esetében új alapokra akarták helyezni a karaktert, amihez Garfield valószínűleg nem illett. Ahogyan a TAS filmekben sem illett a szerepbe, kínos volt nézni a vergődését.

Én abszolút nem éreztem vergődésnek, amit ő művelt, sőt... A három eddigi Póki közül, ha nagyon mondanom kéne valakit, akkor őt nevezném meg a legjobbnak, de alapvetően én sem tartom őt jó hálószövőnek. Pókemberrel többnyire úgy vagyok, mint Batmannel: egyik színészt se tartom igazán jónak az adott hős szerepére. De Batman esetében még ha nagyon kéne se tudnék megnevezni egy igazán számomra bejövős színészt, aki a denevérembert alakította. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 10. 05. - 19:09, Dzséjt írta:

Hát igen, így jár az, aki az egész produktum értékelése helyett csak kontextusból kiragadott elemeket nézeget. :roll: 

Holland Pókemberével először az Amerika Kapitány: Polgárháborúban találkoztam. Azt a filmet elejétől a végéig láttam - néha úgy érzem bár nem láttam volna. Már akkor sem tetszett Holland. De most lesz a tv-ben a Pókbember: Hazatérés. Megnézem elejétől a végéig, meglátjuk kinek lesz igaza.

2020. 10. 05. - 18:54, Whill írta:

Én a Tobey Maguire-féle Pókemberen nőttem fel, de szerintem Holland is nagyon jó. Olvasgass bele a 60-as évek Pókember-képregényeibe, az ottani Peterhez egyértelműen Holland áll a legközelebb. A három közül nekem Andrew Garfieldé tetszett a legkevésbé, hozzá nem nagyon illik a karakter. Holland nagyon jól hozza a lúzer gimnazista figurát, ami az eredeti Pókember esszenciája.

Olvastam, de nem vagyok oda a 60-as évekbeli Pókemberért. Jobban szeretem a 80-as, 90-es évekbelit, illetve a 2000-es évekbelit. A 2000-es évekbeliből is elsősorban az Ultimate Peter Parker volt a kedvencem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 10/5/2020 at 12:18 PM , Dzséjt said:

Lehet, hogy téged ez nem érdekel, de ez a kiindulópontja. 

Én ilyet nem is írtam. :shocked:

 

Quote

Sok, nagyon sok dolog van a Spider-Man: Homecomingban és a Far from Home-ban, amit egy húszas, harmincas éveiben járó Pókemberrel képtelenség megcsinálni. Az első randi terhe, a felelősség terhe ilyen fiatalon, a célkeresés az életben stb. Teljesen más lett volna a karakterdinamika, a sztori. Egy teljesen más sztori lett volna

Igen, nyilván úgy gondoltam azt, hogy Peter lehetett volna 27-28 éves, hogy akkor értelemszerűen egy teljesen más sztorival.

 

Egyébként, ha belegondolok, nem is Tom Holland karaktere az, aki miatt gyűlölöm a Homecomingot, hanem azok miatt az elemek miatt, amelyeket fentebb, a pb69-cel folytatott diskurzus során megejtettem. Persze ettől függetlenül nem is rajongok érte annyira.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 10/5/2020 at 12:18 PM , Dzséjt said:

Peter a képregényekben is 15 évesen lett Pókember, gimnazistaként.

 

On 10/5/2020 at 9:49 AM , Yoda József said:

Szerintem az az oka, hogy Peter Parker egy kamaszgyerek tudtammal a legeslegelső, legeredetibb pókember sztoriban.

 

Ez rendben van, de a legelső Pókember-füzetek valamikor a '60-as években jelentek meg, nem igaz? Akkoriban még teljesen más volt a világ, teljesen más volt egy 15 éves, mint ma. A mai világban sokkal komolyabban tudok venni egy idősebb, mondjuk 22-24 éves arcot Pókembernek, mint egy 15 évest. (Holland ugye 20-21 éves volt a Homecoming forgatásakor, de ugye egy 15 éves srácot alakított, és annyinak is nézett ki.)

Egyébként nagyon sok más művel is előfordul, hogy a filmes feldolgozásban sokkal idősebb a karakter, mint az eredeti anyagban. Még egy Game of Thronesnál is, amely csak alig negyed évszázada íródott: ott pl. Daenerys 11 vagy 13 éves lányka volt, ez elképzelhetlen lett volna a vásznon... Pókember esetében ez azért valamivel jobban működik, de én akkor is preferálok egy 20+ éves Pókembert. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, caseyjones írta:

 

 

Ez rendben van, de a legelső Pókember-füzetek valamikor a '60-as években jelentek meg, nem igaz? Akkoriban még teljesen más volt a világ, teljesen más volt egy 15 éves, mint ma. A mai világban sokkal komolyabban tudok venni egy idősebb, mondjuk 22-24 éves arcot Pókembernek, mint egy 15 évest. (Holland ugye 20-21 éves volt a Homecoming forgatásakor, de ugye egy 15 éves srácot alakított, és annyinak is nézett ki.)

Egyébként nagyon sok más művel is előfordul, hogy a filmes feldolgozásban sokkal idősebb a karakter, mint az eredeti anyagban. Még egy Game of Thronesnál is, amely csak alig negyed évszázada íródott: ott pl. Daenerys 11 vagy 13 éves lányka volt, ez elképzelhetlen lett volna a vásznon... Pókember esetében ez azért valamivel jobban működik, de én akkor is preferálok egy 20+ éves Pókembert. 

De az MCU-ban az volt a koncepció, hogy a lehető leghűebben ábrázolják Peter Parkert. Azt pedig csak úgy lehet, hogy 15 éves

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 10/6/2020 at 11:09 PM , Yoda József said:

De az MCU-ban az volt a koncepció, hogy a lehető leghűebben ábrázolják Peter Parkert. Azt pedig csak úgy lehet, hogy 15 éves

Nem gondolnám. Lehet úgy is nagyon hűen ábrázolni egy karaktert, ha megnövelik egy pár évvel az életkorát az eredeti műhöz képest. Lásd a már korábban említett Daeneryst a GoT-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.