Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Nemrég tartottam egy X-Men maratont és összességében nagyon jó volt, még ha változó is a filmszéria minősége, főleg az elején.

 

Már az első filmben remek választás volt Hugh Jackman Logannek, Patrick Stewart X professzornak és Ian McKellen Magnetónak. A probléma csak az, hogy a karakterek nincsenek nagyon kibontva és e miatt szerintem nem lett annyira erős az 1. rész, mint lehetett volna.

 

Ezen már javított a 2. film, ami véleményem szerint a legjobb az eredeti trilógiában és különösen jó döntés volt központba helyezni Logan háttérsztoriját, aki úgy gondolom, hogy a legjobb karakter a franchiseban.

 

Amúgy a speciális effektek nagyrészt még mindig nagyon jól néznek ki, ahhoz képest, hogy a korai 2000-es években jöttek ki ezek a filmek. Nem úgy, mint a modernebb MCU-s filmekben, ahol pl. nagyon látszik, hogy a Hulk csak oda van animálva.

 

A The Last Standért és az X-Men: Origins: Wolverine-ért sokakhoz hasonlóan én sem vagyok oda, még ha van egy-két pozitív aspektusuk is.

 

Azt hiszem, annak idején a First Class-t láttam először és most is az az egyik kedvencem. Nagyon bírom James McAvoy-t és Michael Fassbendert, mint a fiatal Charles és Erik.

 

Tetszik, hogy a filmben már több jellemet kapott a két karakter, e mellett Mystique-ből is több lett, mint egy egy dimenziós dögös kék maca és jó, hogy összekapcsolták Charlesszal az eredetsztoriját.

 

Hugh Jackman Loganja után Fassbender szenvedélyes alakítását tartom a legkiemelkedőbbnek a franchiseban.

 

Ő az a fajta szimpatikus rosszfiú, akinek habár kegyetlenek tudnak lenni a módszerei, valahol mégis érthető a nézőpontja, bizonyos mértékben és tetszik, hogy hiába válik Charles riválisává, attól még némileg megmarad köztük a tisztelet.

 

Bírom Magneto témáját is a filmben, amit sajnálok, hogy nem használtak fel a későbbi részekben, mert nagyon ütős volt. :rock:

 

Régen a Days of Future Past volt a kedvenc részem, amikor kijött. A First Classhoz hasonlóan most is az egyik legjobbnak tartom. Külön kiemelném azt a jelenetet, amikor a fiatal Charles beszél az idősebb énjével és amikor Quicksilver megmenti főhőseinket a golyózáportól. Az nagyon jól meg lett csinálva. :clap:

 

Quicksilver eleve az egyik fénypontja ezeknek a filmeknek. Az Apocalypse-ben is brillírozik, amit ezúttal meglepő módon jobban élveztem, mint a DoFP-ot, valószínűleg azért, mert az utóbbit már annyiszor láttam, anno. Az előbbiben egyedül Magneto sztorija gyengécske, miután elveszíti a családját.

 

Amúgy Jean Grey bekaphatja, amiért arra utalt, hogy a Return of the Jedi a legrosszabb Star Wars film. :P

 

A Dark Phoenix szerintem nem lett olyan rossz film, mint amilyennek mondják, de azért nem dobok tőle hátast sem.

 

A színészek jók, a speciális effektek jók, Hans Zimmer muzsikája szokás szerint fenomenális, de a sztori nem valami erős, különösen a vége, pedig minden adott volt ahhoz, hogy remekül elmeséljék ezt a történetet. Mondjuk ez még mindig jobb verziója a Dark Phoenix sztorinak, mint a The Last Stand. :P

 

Sophie Turner jobb Jean Grey, mint az elődje és elég badass "Főnix üzemmódban". :D Magneto is jól festett fekete szerkóban. :rock:

 

Kár ezért az elvesztegetett potenciálért. Jó lett volna igazán ütősen lezárni a fiatal x-menekről szóló filmeket. Én azokat szerettem a legjobban.

 

Azzal sem kezdtek végül semmit, hogy Quicksilver Erik fia.

 

A Logan filmekről annyit, hogy a The Wolverine elég jó, még ha ennek is gyengébb a vége. Elég gügye volt számomra az a robotszamuráj és kissé gagyin volt meganimálva, ahogy a benne lévő fickó elkezd megfiatalodni, amikor Logantől elszívja az életerejét.

 

A vagány vörös hajú japán kiscsajt bírtam benne. Szívesen láttam volna még más történetekben. A Vipera is elég jó (és nem mellesleg szemrevaló :Dellenség volt, még ha gusztustalan is. :sick:

 

A 2017-es szimplán csak "Logan" pedig egy fantasztikus, mégis megrázó film, remek mondani valókkal. :clap: Egy igazi apás történet, mint most a The Mandalorian.

 

Hugh Jackman mindent beleadott, Patrick Stewart, mint Charles, fény volt az éjszakában és a lány, aki Laurát alakította, hihetetlenül jól játszott, a korához képest. :clap:

 

Nagyon vagány kiscsaj Logan lánya is és megnéztem volna egy X-23 filmet, ahol ő a főszereplő, amikor már tinédzser vagy fiatal felnőtt.

 

Tetszett, ahogy a képregényeket modern mítoszként alkalmazták a filmben, mert meggyőződésem, hogy ezek a szuperhős történetek a valóságban is azok, gyakorlatilag.

 

A The New Mutants-ot még nem láttam, de szerintem fogok neki adni egy esélyt, még ha nem is tűnik annyira ígéretesnek, csak mert szeretem ezt a franchise-t és nem akarom, hogy vége legyen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A Disney bejelentette, hogy elfog készülni a Deadpool 3. része! Megvan a forgatókönyvíró és marad az R-es besorolás! :o

És akkor ezt majd beintegrálják a Marvel mozis univerzumba valahogy?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a beintegrálás annyiban lesz meg, hogy DP ellő majd néhány 4. falat áttörő poént a felvásárlásról, és talán feltűnik 1-2 MCU-s színész. Az ott történtek nem hiszem, hogy nagyban hatással lennének a MCU egészére, inkább csak annak paródiája lenne

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Szerintem a beintegrálás annyiban lesz meg, hogy DP ellő majd néhány 4 falat áttörő poént a felvásárlásról, és talán feltűnik 1-2 MCU-s színész. Az ott történtek nem hiszem, hogy nagyban hatással lennének a MCU egészére, inkább csak annak paródiája lenne

Vagy amilyen balf*sz néha, kinyit egy portált vagy valamit, és így kerülnek be az X-Menek az MCU-ba :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Iqvi írta:

Celluksz jó? 

Igen!

 

 

Drax! Nincs nálad szigszalag?! ... Igen! A cellux is megteszi! ... Akkor miért kérdezted hogy jó-e a cellux hogy ha az sincs nálad?!

 

:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

BREAKING: Andrew Garfield, Emma Stone és Kristen Dunst visszatérnek a megismert szerepeikben! Tobey Maguire -rel még zajlanak a tárgyalások! :o

 

szerk.: az eddigi információk a Hollywood Reportertől jöttek, akik köztudottan tudnak dolgokat.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, hát ez így elég masszív orosz rulettnek tűnik. Ebből most vagy egy zseniális és korszakos példátlan megoldás fog születni, vagy egy totálisan elcseszett katyvasz lesz az egész. Ritka bátorságra vall egy ilyet pont a MCU-ban felvállalni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik az Infinity-saga után a Végtelen Kövek helyett a multiverzum lesz a közös kapocs a filmeknél, amit a WandaVision-el fognak elindítani. Az új Doctor Strange már a címe alapján is egyértelmű és az új Pókember is ezt az elméletet erősíti. Nagyon kíváncsi és bizakodó vagyok ezzel kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülök a híreknek, Andrew Garfield Pókemberét kedveltem a legjobban (még, ha a filmek nagyon félresikerültek is), ha ez tényleg így mind megvalósul, akkor már most a legvárosabb Marvel film lesz nálam. Mondjuk azt nem igazán értem, hogy fogják ezt összefésülni, időben korábban játszódik, vagy ez egy teljesen új univerzum lesz? Emma Stone miatt legalábbis mindenképpen felmerül a kérdés, hogy Gwen nem meghalt az Amazing Spider-Man 2 végén?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Loki nagyon várós. Ő volt az egyik kedvenc az MCU-ban. Viszont a többi mikor játszódik? A Wandavision mintha az ötvenes években játszódna, de hogyan? Visiont később tervezte Stark. Illetve a Sólyom és a tél katonája is érdekes. 1944-ben elkapták ,szétmosták az agyát és az Amerika Kapitány 3 végén tért vissza a normalitásba agyilag. Akkor ez a sorozat utána játszódik, de még a Bosszúállók 4 elött?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Frenkie írta:

A Loki nagyon várós. Ő volt az egyik kedvenc az MCU-ban. Viszont a többi mikor játszódik? A Wandavision mintha az ötvenes években játszódna, de hogyan? Visiont később tervezte Stark. Illetve a Sólyom és a tél katonája is érdekes. 1944-ben elkapták ,szétmosták az agyát és az Amerika Kapitány 3 végén tért vissza a normalitásba agyilag. Akkor ez a sorozat utána játszódik, de még a Bosszúállók 4 elött?

A Wandavision ha jól tudom, akkor közvetlenül a Végjáték után fog játszódni. Wanda visszahozza valahogy Vizíót.

A The Falcon and the Winter Soldier is a Végjáték után fog játszódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Megnéztem az Új mutánsokat, nekem abszolút kellemes csalódás volt. Nem mondom, voltak benne igencsak bizarr dolgok és bizonyos részei erőltetettnek is hatottak, de szerintem összességében jól sikerült. Mondjuk az X-Men filmek átlagához nem ér fel, de pl. a Rozsomákos külön filmeknél (mindháromnál) nekem jobban bejött. Nem tudom akarják-e folytatni, vagy ez most akkor része-e már az MCU-nak vagy mi a terv, de látok fantáziát a karakterekben.

A mondanivaló és az üzenet elég szájbarágósra sikeredett, illetve nem is túl eredeti, de egyébként az is rendben volt. Lehetett volna hosszabb a film, úgy jobban el lehetett volna mélyíteni pár szereplőt. Nekem így sokszor túl rohanós volt a dolog, mintha minél hamarabb le akarták volna zavarni az egészet. Pedig ennél azért jobb ötletek voltak benne, amiket sokkal jobban ki lehetett volna aknázni.

 

Ja, és elég hamar kifejti hatását, hogy a Disney-é lett a Fox, legalábbis ezt a 

Spoiler

fénykarddal hadonászó Anakin Skywalker 

csajszit nem igazán tudtam hova tenni benne. :D Vagyis szimpatikus volt a karakter, csak nagyon fura volt a megjelenítése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 12/9/2020 at 10:02 AM , RacerX said:

Úgy tűnik az Infinity-saga után a Végtelen Kövek helyett a multiverzum lesz a közös kapocs a filmeknél

Akkor idővel akár a többi nem MCU-s film is szóba jöhet? Daredevil, Hulk, Fantasztikus Négyes... Mármint hogy ezeket is beépíthetik a multiverzumba? 

Vagy ez csak a Pókemberekre vonatkozik? :hmm:

 

Egyébként azt lehet tudni, hogy Molina meg Foxx úgy térnek vissza, mint új szereplők (mint ahogy J. K. Simmons is a második MCU-s Pókember-filmben) vagy pedig ők is mint a multiverzum részei? 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.