Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

8 perccel korábban, caseyjones írta:

Nem gondolnám. Lehet úgy is nagyon hűen ábrázolni egy karaktert, ha megnövelik egy pár évvel az életkorát az eredeti műhöz képest. Lásd a már korábban említett Daeneryst a GoT-ban.

 

Szerintem fentebb elég jól leírta Dzséjt és Pb is, hogy ez miért nem működött volna az MCU-ban. Az MCU-ban Peterrel kapcsolatban olyan dolgok kerülnek fókuszba, amiket csak egy tinédzser sráccal lehet jól elmesélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 minutes ago, Yoda József said:

 

Szerintem fentebb elég jól leírta Dzséjt és Pb is, hogy ez miért nem működött volna az MCU-ban. Az MCU-ban Peterrel kapcsolatban olyan dolgok kerülnek fókuszba, amiket csak egy tinédzser sráccal lehet jól elmesélni.

Ez világos, de én személy szerint nem ragaszkodtam volna annyira egy tinédzser srácos sztorihoz, sőt... :D De valahol meg tudom érteni a döntést, elvégre már a harmadik Pókember-széria lenne egy egyetemista korban lévő Peterrel.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, caseyjones írta:

Ez világos, de én személy szerint nem ragaszkodtam volna annyira egy tinédzser srácos sztorihoz, sőt...

Ezt értjük, csak így nem is egy dologról beszélünk. Onnan indultunk ki, hogy Holland jól illik a szerepbe, Garfield meg nem lett volna jó, mert egyrészt túl idős már ehhez a Peterhez, másrészt pedig amúgy sem illik kinézetre és stílusra hozzá. Most erre hiába hozod fel, hogy de nem is egy ilyen Peter kellett volna, meg nem is egy ilyen sztori, hanem lehetett volna az egész koncepció tök más. Persze, nyilván ha egy tök más Petert akarnak egy tök más sztorival előhozni, akkor akár Garfield is jó lehetett volna, ahogyan DiCaprio, Morgan Freeman vagy Charlize Theron is. Ha olyan alapokból indulsz ki, akkor bárki lehet jó színész, ha megfelel a karakterhez, csak nem így szoktak filmeket építeni. Nem a színészhez írnak egy karaktert, aztán köré egy sztorit, köré meg egy világot.

13 perccel korábban, caseyjones írta:

Nem gondolnám. Lehet úgy is nagyon hűen ábrázolni egy karaktert, ha megnövelik egy pár évvel az életkorát az eredeti műhöz képest. Lásd a már korábban említett Daeneryst a GoT-ban.

Daenerys azért nem jó példa, mert az ő története, az ő drámái, a körülötte forgó cselekmény sokkal kevésbé korfüggő. A GoT sztorija tökéletesen működött egy idősebb Danivel is, mert nem pl. az első vérzéséről vagy a tejfogai kihullásáról szóltak részek. De pl. Sansa esetében már voltak motívumok (bár ott se sok), amik kifejezetten adott életkorhoz kötik, emiatt hülyén vette volna ki magát, ha mondjuk egy 10-essel idősebb.

Ez olyan, hogy ha ma készítenének egy Harry Potter remake-et vagy pl. a 2 és 3 közé egy részt, akkor se tehetnék be az akkori színészeket mai fejjel, mert szörnyen kilógnának a cselekményből. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézem egy ideje A zöld íjászt, és ugye a főhős hangtorzító készüléket használ bizonyos személyekkel (pl. családtag, barát) való találkozásokkor, érthető okokból. Ennek alapján eszembe jutott, hogy Pókember esetében többször is volt olyan, hogy valamelyik közeli ismerősével beszélt Póki-jelmezben - hogy a filmekben is, arra nem emlékszem, de a rajzfilmekben igen -, mégsem használt hangtorzítót. Például a 2003-as rajzfilmsorozatban volt olyan, hogy Mary Jane-nel beszélgetett (úgy, hogy MJ ott nem tudta, ki is valójában Spidey)... MJ hogy a túróba nem tudta felismerni Peter hangját? :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, caseyjones írta:

a filmekben is, arra nem emlékszem, de a rajzfilmekben igen -, mégsem használt hangtorzítót. Például a 2003-as rajzfilmsorozatban volt olyan, hogy Mary Jane-nel beszélgetett (úgy, hogy MJ ott nem tudta, ki is valójában Spidey)... MJ hogy a túróba nem tudta felismerni Peter hangját? :facepalm:

Egyrészt, szerintem egy olyan maszkon keresztül beszélve kicsit azért más a hangja az embernek. Most ugye sok emberen van maszk a járvány miatt, és van eltérés a normál beszédhanghoz képest, még ha nem is komoly. Másrészt, bármennyire is nehéz elhinni, önmagában valaki hangja nem feltétlenül annyira könnyen azonosítható. Szinkronoknál is érdemes megfigyelni, hogy ha vkinek nincs kifejezetten egyedi hangja, akkor elég egy kis torzítás (pl. a mikrofon) vagy az, hogy kicsit másképp beszél, és már nehezen felismerhető a hangja. Ráadásul sok embernek alapból hasonlít a hangja, illetve nem is feltétlenül nehéz utánozni mások hangját, ha az nem kirívó.

Szóval ezt én nem érzem akkora problémának, mint pl. Szupermanus esetében, hogy felvesz a tag egy szemüveget és már senki nem is meri meg. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Pókember: Hazatérést. Még egy esélyt adtam a Holland-féle Pókembernek. De ennyi volt. Borzalmas volt szinte az egész film az elejétől a végéig. Óriási csalódás volt. Ez a Pókember iszonyat idegesítő. Egy kalap trágya, nem tudok jobbat mondani. Tom Holland a legrosszabb Pókember. A poénosnak szánt jelenetek többsége iszonyat kínos és nevetséges volt. Nednél idegesítőbb mellékszereplőt még nem láttam. Nem tetszett M. J. sem. ő sem szimpi. Liz. elmegy figura. Mind Emma Stone Gwenje, mind Kirsten Dunst Mary Jane-je sokkal jobb volt. Az akciójelenetek viszonylag jók, elmegy szintűek voltak. De több pillanat adódott, amikor untam az egészet. A film zenéje egy nagy semmi. Két jó dolog volt a filmben. 1. Michael Keaton Keselyűje iszonyat jó lett, és a hozzá kapcsolódó zenei téma kiváló lett. 2. Hálát adtam az égnek, mikor véget ért a film.

Konklúzió. Elvesztettem az életemből kb. 130 percet. Tehát a teljes kép sem változtatott semmit.  Szerintem egyértelmű, hogy nem kéne tovább kínlódnom Holland Pókember sorozatával. Ez volt az egyik legrosszabb képregény film, amit láttam.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 minutes ago, Bence1997 said:

Október 16. -án kezdődik el a Pókember 3 forgatása, amelyben Doctor Strange is felfog tűnni, egyfajta mentor szerepben! :o

:yeah:

A DS filmet nagyon csíptem. Cumberbatch nagyon karakteres volt dokiként. Mindösszesen három MCU-filmre adtam 10/10-et, azok közül a Doktor Strange az egyik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

X-Men: Az elsők

 

Sajnos ez elég nagy csalódás volt. :( Nem vagyok nagy X-Men fan, de az eddigi filmek - leszámítva a 2013-as The Wolverine-t meg a The New Mutantst - bejöttek (a trilógia, az X-Men: Kezdetek..., illetve a Logan), habár egyiket se nézném meg újra, amolyan egyszer nézős nálam mind (kivéve a Logant, mert az brutál jó lett szerintem).

A legnagyobb bajom az volt, hogy szerintem elég unalmas lett. Én több izgalmat meg akciót vártam. Illetve a színészek közül egy-kettő eléggé kilógott lefelé szerintem. Fassbender viszont piszok jó volt Magneto szerepére, nála jobbat nem is találhattak volna! Zseniálisan alakított. A fiatal Xaviert alakító színésszel viszont nem voltam megelégedve - mármint nem magával a színésszel volt bajom, sokkal inkább a karakterrel. Xaviert valahogy nem ilyen macsó fiatalnak képzeltem volna. 

A film végén levő csata elég látványosra sikeredett, meg a jelmezek is tetszettek, de összességében szerintem egyáltalán nem nagy szám az egész film. Eléggé átlagos. 

 

 

10/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 minutes ago, Whill said:

Remélem azért most már jön egy komolyabb ellenfél a Pók 3-ban. Mysterio és Keselyű nem b-kategóriás karakterek, de nem is a legkeményebbek. Egy Venom/Vérontó/Morlun-szintű főgonosz jöhetne.

Kravent már végre! 

Mysterio egyébként szerintem tök vagány, Gyllenhaallal meg aztán pláne!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Whill írta:

Remélem azért most már jön egy komolyabb ellenfél a Pók 3-ban. Mysterio és Keselyű nem b-kategóriás karakterek, de nem is a legkeményebbek. Egy Venom/Vérontó/Morlun-szintű főgonosz jöhetne.

7 perccel korábban, caseyjones írta:

Kravent már végre! 

Kravennel az a probléma, hogy elvileg készül majd egy film róla. Ezért nem fogják megtenni főgonosznak, pedig pont most lenne aktuális, de jó sztorit kilehetne belőle hozni.

Venom és Vérontó jó ötlet, de megint ott a bibi, hogy ők is saját filmhez kötöttek - legalábbis Venom, Vérontó a Venom 2 -ben fog szerepelni.

 

Egyelőre úgy néz ki, hogy a Póki 3. részében lesz egy Electro és egyelőre ennyit tudunk. Skorpió még ott van a börtönben, illetve Keselyű is. Shocker is valahol kint kószál. Ez már 4 ellenfél. Még kettőt melléjük csapnak és meg is lenne a Sinister Six. :D

Mondjuk régebben ment a pletyka, hogy Matt Murdock felfog tűnni a 3. részben, mivel hogy ő ügyvéd és Peternek kell majd egy. Matt meg ugye Daredevil. És azért ő és Póki elég jól összeszoktak a képregényekben. Sajnálom, hogy nem ezt az utat viszik, de az biztos - az eddigi infókból adódóan - hogy nem Charlie Cox lenne Daredevil. :|

 

Azért én is bemondanék 2-3 Póki ellenséget, akik eddig mondjuk még nem voltak: Tombstone, Cameleon, Hammerhead, az Enforcers csapat, Spider-Slayers és ezzel együtt Alistair Smythe, stb. A többség inkább alvilági figura, de emiatt lehetne izgalmas is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Többször is szóba került már az elmúlt évek során, hogy készülne egy önálló Hulk-film Mark Ruffalóval. Maga a színész is nyilatkozott erről nemrégiben (és még azt is hozzátette, hogy szívesen összeállna Wolverine-nel). Ennek én alapvetően örülnék, csak egy kicsit furcsának találnám... Ugyanis ott van a 2008-as A hihetlen Hulk, amelyben ugye Edward Norton alakítja a zöld óriást. Értelemszerűen ő lett volna a Bosszúállókban, csak nézeteltérések miatt ez nem jöhetett létre, így jött a helyére Ruffalo. 

Tudom, hogy ez most hülyén fog hangzani, de tulajdonképpen Ruffalónak már van önálló Hulk-filmje, csak nem ő játssza benne a főhőst, hanem Norton. :D Viszont ha mégis készülne vele egy film, kíváncsi vagyok, hogy kötnék össze a 2008-as filmmel jóval több mint 10 év után, elvégre valahogy kéne hozzá kapcsolódnia. Azt meg nem tudnám elképzelni, hogy forgatnak egy filmet Markkal, és a 2008-as filmet meg törlik az MCU-ból...

 

Egyébként én nem bánom, hogy nem Norton alakította a későbbi filmekben a nagy behemótot, mert sok köze nem volt Bruce Bannerhöz, utódja viszont nagyon frappáns Banner szerepében. Viszont a 2008-ban készült Hulk-filmet még így is csípem, főleg a 2003-ban kiadott Hulk után. :D Az elég gyenge.

 

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem a fiatalozós X-MEN vonal nem igazán fogott meg. Az eddig letudottak közül az elsőkös és az eljövendő múltas bejött valamennyire. Utóbbi jobban de csak azért mert a másik csapat néhány tagja is benne van és mert Logan központú. Vagy olyasmi. Amúgy egyszer nézős nálam mindkettő. Az eljövendősbe belenézegetek ha valamelyik adón elcsípem.

Az Apokalipszis-es is csak egy menetes nálam. Abból már semmi se rémlik.

A sötét Főnix-es még nem volt meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Többször is szóba került már az elmúlt évek során, hogy készülne egy önálló Hulk-film Mark Ruffalóval. Maga a színész is nyilatkozott erről nemrégiben (és még azt is hozzátette, hogy szívesen összeállna Wolverine-nel). Ennek én alapvetően örülnék, csak egy kicsit furcsának találnám... Ugyanis ott van a 2008-as A hihetlen Hulk, amelyben ugye Edward Norton alakítja a zöld óriást. Értelemszerűen ő lett volna a Bosszúállókban, csak nézeteltérések miatt ez nem jöhetett létre, így jött a helyére Ruffalo. 

Tudom, hogy ez most hülyén fog hangzani, de tulajdonképpen Ruffalónak már van önálló Hulk-filmje, csak nem ő játssza benne a főhőst, hanem Norton. :D Viszont ha mégis készülne vele egy film, kíváncsi vagyok, hogy kötnék össze a 2008-as filmmel jóval több mint 10 év után, elvégre valahogy kéne hozzá kapcsolódnia. Azt meg nem tudnám elképzelni, hogy forgatnak egy filmet Markkal, és a 2008-as filmet meg törlik az MCU-ból...

 

Egyébként én nem bánom, hogy nem Norton alakította a későbbi filmekben a nagy behemótot, mert sok köze nem volt Bruce Bannerhöz, utódja viszont nagyon frappáns Banner szerepében. Viszont a 2008-ban készült Hulk-filmet még így is csípem, főleg a 2003-ban kiadott Hulk után. :D Az elég gyenge.

Még egy ideig biztos nem lesz Hulk film. Tudtommal a jogok még mindig a Universalnál vannak, míg a Marvel csak kölcsöntudja venni a karaktert. Picit hasonló a helyzet, mint Pókinál, csak itt annyi kikötés van, hogy Hulk bárhol szerepelhet, de cserébe nem jöhet szólófilm a Marvel égisze alatt. Ezért van az, hogy Hulk eddig csak a Bosszúállók filmekben szerepelt és a Thor 3 -ban. Továbbá felfog tűnni a She-Hulk sorozatban is. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2008-as Hulk szerintem is jó volt, de a többi MCU-filmhez képest a gyengébbek közé tartozik. Norton jobn színész, mint Ruffalo, de Ruffalo-hoz jobban illik a szerep. Egyébként annak örülnék, ha az MCU Wolverine első felbukkanása egy Hulk-filmben lenne, mert a képregényes Wolverine is egy Hulk-képregényben jelent meg először. Szép kis visszautalás lenne így. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 hours ago, Bence1997 said:

Kravennel az a probléma, hogy elvileg készül majd egy film róla. Ezért nem fogják megtenni főgonosznak, pedig pont most lenne aktuális, de jó sztorit kilehetne belőle hozni.

Hm, nem tudom, én nem nagyon tudnék elképzelni egy kizárólag róla szóló filmet. Max. úgy, ha már előtte láttuk egy Pókember-filmben, ahol kicsit megismerkedhetnének vele azok is, akik nem ismerték őt korábban.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az nem tiszta nekem, hogy amennyiben ez megvalósulna, hogyan kéne onnantól kezelni Raimi trilógiáját meg a TASM-duológiát. Afféle "nem MCU-filmek - ja, de mégis, ja, mégsem" lenne? :lol:

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

 

Az nem tiszta nekem, hogy amennyiben ez megvalósulna, hogyan kéne onnantól kezelni Raimi trilógiáját meg a TASM-duológiát. Afféle "nem MCU-filmek - ja, de mégis, ja, mégsem" lenne? :lol:

 

Marvel: Legends? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eljutottam az Iron Fist első évadáig. Kifejezetten tetszik, pedig anno abba kellett hagynom az első 7 részt követően. Valószínűleg azért nem jött be akkor, mert rossz sorrendben néztem a sorozatokat... 

Különben én kifejezetten csípem ezt a kung-fus, kelet-ázsiai hangulatot. A Doktor Strange is nagy kedvencem. A DC Univerzumban is ott van Nanda Parbat, bírom azt a helyszínt meg az ahhoz kapcsolódó sztorikat nagyon.

Madame Gaóval kapcsolatban jutott eszembe: ez a sétabot csak egy afféle álca? :D Mert bármelyik hőst fél kézzel el tudja intézni, ezért nem értem, minek hordja magával a botot - mármint ha harcolni simán tud, akkor elvileg nem kéne, hogy gondja legyen a járással... :D

 

Amúgy most láttam, hogy a második évad csak 10 részes, pedig a The Defenderst leszámítva az összes sorozat 13 epizódokból álló évadokat vonultat fel. Ez a kasza miatt lett így, vagy amúgy is csak ennyi részt szántak a második évadnak? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.