Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Biztos jobban képben vagytok, én Deadpoolon kívül nem nagyon olvasom más Marvel karakter füzeteit, de nem úgy van hogy a Terrigen-köd hozza elő az emberekben a mutáns képességeket? Vagy az csak az egyik lehetőség a létrejöttükre?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Biztos jobban képben vagytok, én Deadpoolon kívül nem nagyon olvasom más Marvel karakter füzeteit, de nem úgy van hogy a Terrigen-köd hozza elő az emberekben a mutáns képességeket? Vagy az csak az egyik lehetőség a létrejöttükre?

Nem tudom mi az a Terrigen-köd, de eredetileg ez egy genetikai mutáció az emberekben, ami véletlenszerű, és ez adja a képességeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Képregény fronton is megfér az összes karakter egyben, filmes univerzumban is megférhet ugyanúgy.

Jó, hát képregény fronton minden megfér egymás mellett. Ami a Marvel képregényekben eddig még nem történt meg, az nem is létezik, még a fantáziákban sem. És persze ugyanúgy megtörtént ezek fordítottja is. Ha a képregényekből indulunk ki, akkor bárkiket be lehet pakolni egy kontextusba. :D

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Az, hogy az X-mennek milyen világot hoztak létre a Foxnál a Disneyt vajmi kevésbé kell, hogy érdekelje, ha párhuzamos univerzummal hozzák be az X-eket az nem azért lesz, hogy  a Fox-os karaktereket egy az egyben át lehessen szippantani az MCU-ba, hanem azért, mert ez egy jó magyarázat arra, hogy miért nem voltak említés szintjén sem eddig. Tehát az ugyanúgy egy reboot lesz az X-ek számára ami akár lehet teljesen eltérő az eddig látottaktól.

Ez tök jó, csak egyrészt kezd elég unalmas lenni már ez a rebootolgatás. Egy egész franchise-t rebootolni csak azért, hogy pár karakterét be lehessen szuszakolni egy olyan másik univerzumba, ahol már így is van több tucat szuperhős... és továbbiak vannak még, akiket eddig nem emeltek be, de amúgy tökéletesen illenének bele... Sőt, olyanok is vannak, akiket még soha nem adaptáltak és tök jók lehetnének, totál tiszta lappal. 

Másrészt, teljesen mindegy, hogy rebootolják őket, tuti egyfajta referencia marad a Fox X-Men univerzuma. Ami nem túl szerencsés, mert a MCU egy nagyon más világ, tehát amennyiben teljesen más jelleggel illesztik be az X-Meneket ebbe, akkor az sokakat eltántoríthat vagy zavarhat. Főképp, hogy a korábban taglalt különbségeket tekintve itt egyfajta "lebutításról" beszélhetnénk. Mert azt nehezen tudom elképzelni, hogy a MCU-t variálják át és húzzák hozzá a mondanivaló és ideológia tekintetében magasabb szintre.

2 órával ezelőtt, Whill írta:

Viszont szerintem az X-Men filmekre ráférne egy reboot, mert már egy követhetetlen katyvasz az az univerzum.

Már miért lenne követhetetlen? Van benne pár folytonossági logikai baki, de ezeket leszámítva szerintem teljesen követhető. Jó, a Sötét Főnixben voltak olyan magyarázatlan elemek, amik kissé bekavarták az univerzum alapjait, vagy bővítették azt, nézőpont kérdése. De követhetetlen semmiképp nem lett. Ráadásul az a film már csak azért is fog megmaradni egy rossz példának, mert már nem is lesz lehetőség kifejteni mit akartak, mert tudtommal kaszálták a folytatást, miközben egy trilógia lett volna az is.

2 órával ezelőtt, Whill írta:

És több benne a gyenge film mint a jó.

Ez ízlés kérdése, szerintem elég jók az arányok. Nekem ami egyértelműen nem tetszett, az a szamurájos Rozsomák film és a Logan, illetve a Sötét Főnix. Az első Farkas filmet X-Men mércével elég középszerűnek gondolom, de mint film, tetszett. A többi viszont nekem kifejezetten tetszett. Nem egyenlő mértékben, de tetszettek, inkább sorolnám őket jónak, mint rossznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Minden bizonnyal, ugyanis elég nehéz lenne másképp megmagyarázni hol voltak eddig, mert ugye a mutánsok szimplán fejlődésük következtében kapják az erejüket, nem baleset vagy egyéb hacacáré folytán és azért elég sokan vannak ahhoz, hogy a világ ne értesülhessen a létezésükről, de mindezek mellett sem a meglévő Foxos mutánsokat fogják behozni szerintem.

Captain Marvel után még egy már nem oszt nem szoroz :D , de amúgy Jean csak Főnixként nagyon durva és simán behozhatják úgy, hogy még nem birtokolja/uralja azt az erőt. 

Én el tudnám képzelni, hogy az Elsők szereplőgárdáját fogják behozni egy univerzum egyesítéssel, ami majd az új Strange film vezet fel.

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De, amikor azokat behozták, még nem volt 20+ film és 10+ sorozat, és pláne nem volt ezek között komoly összefonódás. Én szeretem az MCU-t, tetszik az összetettsége, az is, hogy ezúttal már a sorozatok sem lesznek a filmek szempontjából ignorálva, viszont még én is úgy érzem, hogy jobb lenne, ha csak egy univerzumban maradnánk, és nem ugrabugrálnánk ide-oda a multiverzumban. A sci-fik akkor kezdenek el gyengülni, ha egy galaxis már nem elég játszótérnek, de most ugyanez az érzésem az MCU-val, csak itt rosszabb, mert itt már egy egész univerzum is kevés nekik.

Igen, de a közönség elvárja - szerintem - hogy az X-ek is lépjenek színre. Sőt, a képregényekben Rozsomák is aktív Bosszú Angyalai tag volt. Én úgy érzem, majd a jövőben össze akarják gereblyézni az új Bosszúállókat, hogy aztán csinálhassanak olyan filmet, melyben Pókember és Rozsomák is együtt feszít.

Szóval, kell valami magyarázat, hogy hol voltak eddig.

2 órával ezelőtt, Whill írta:

Egyetértek @pb69-el, az X-Menek a képregényben is egy nagyon elzárt világot képviselnek, és csak a nagyobb crossoverek során találkoznak a többi szuperhőssel. Viszont szerintem az X-Men filmekre ráférne egy reboot, mert már egy követhetetlen katyvasz az az univerzum. És több benne a gyenge film mint a jó.

Nálam Az Elsők sorozat lett a legjobb. Az Elsők, Az eljövendő múlt napjai, Apokalipszis, Sötét Főnix. Ezt a négyest bármikor szívesen újra nézem. A többi már nem tetszik annyira. Hogy megváltozott ez is bennem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Iqvi írta:

Nem tudom mi az a Terrigen-köd, de eredetileg ez egy genetikai mutáció az emberekben, ami véletlenszerű, és ez adja a képességeket.

A Civil War II kezdődik azzal, hogy a Terrigen-köd eléri a Földet (ha jól emlékszem, ha nem majd valaki úgyis kijavít :D ), ami pár emberben aktiválja a benne levő képességeket. De simán lehet hogy ez az Inhumanekre vonatkozik és én keverem az X-Menekkel, fejemben nekem egykutya :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ha a képregényekből indulunk ki, akkor bárkiket be lehet pakolni egy kontextusba. :D

Pont erről beszélek, hogy lehetséges.

Idézet

Ez tök jó, csak egyrészt kezd elég unalmas lenni már ez a rebootolgatás. Egy egész franchise-t rebootolni csak azért, hogy pár karakterét be lehessen szuszakolni egy olyan másik univerzumba, ahol már így is van több tucat szuperhős... és továbbiak vannak még, akiket eddig nem emeltek be, de amúgy tökéletesen illenének bele... Sőt, olyanok is vannak, akiket még soha nem adaptáltak és tök jók lehetnének, totál tiszta lappal. 

A Pókembernek több rebootja volt, mint az X-mennek mégis megtették, ok hogy a Csudipók 2 nem volt sikeres ezért ráfért, de a Sötét Főnix se volt osztatlan siker. Amúgy ha azt vesszük az X-mennek még nem is volt klasszikus értelemben vett rebootja.

Idézet

Másrészt, teljesen mindegy, hogy rebootolják őket, tuti egyfajta referencia marad a Fox X-Men univerzuma. Ami nem túl szerencsés, mert a MCU egy nagyon más világ, tehát amennyiben teljesen más jelleggel illesztik be az X-Meneket ebbe, akkor az sokakat eltántoríthat vagy zavarhat. Főképp, hogy a korábban taglalt különbségeket tekintve itt egyfajta "lebutításról" beszélhetnénk. Mert azt nehezen tudom elképzelni, hogy a MCU-t variálják át és húzzák hozzá a mondanivaló és ideológia tekintetében magasabb szintre.

Persze, referencia marad, de ez minden másnál így van sajnos, (a falra tudnék mászni amikor a Nolan trilógiát hozzák fel a DCEU akármelyik filmjével szemben) de ez nem tántoríthat el egy céget attól, hogy megvalósítsa a saját elképzelését, mert akkor folyamatosan teljesen ugyanazokat a karaktereket látnád minden egyes filmben amióta az első verzió sikeres lett. Most ha nem a Disney vette volna meg az X-eket hanem mondjuk a Paramounthoz kerül akkor nekik is át kellett volna venniük ugyanazt a karakterábrázolást, ugyanazt a felépített világot csak azért, mert az sikeres és úristen mi lesz ha a mi verziónk nem fog tetszeni a népnek, ezen gondolkodás mód mellett még inkább körbe-körbe járna a filmipar. Ha így gondolkodnának akkor az összes Joker Heath Ledger féle lenne és nem láthattunk volna olyan fantasztikus alakítást mint amit Phoenix nyújtott vagy akár a Ledger féle se lett volna, mert már Nicholson elég jól oda tette a figurát 89-ben. 

Az az "ínyenc" réteg amely elfordul az X-ektől, mert könnyedebb lesz elenyésző lesz ahhoz képest, mint akik vödörszám csorgatják a nyálukat (engem is beleértve), ahogy mondjuk pl.: Wolverine* és Hulk egymásnak esne, de van még sok-sok ilyen példa. Ugyanakkor szintén elenyésző szám, de biztosan akad olyan is akinek kevésbé vagy egyáltalán nem jön be az X-men eddigi, mély mondanivalós vonala és sokkal jobban fogja kajálni a "lebutított" verziót lásd Deadpool.

 

 

*Wolverine +1 érv a reboot mellett, hisz mégiscsak ő az X-ek legnépszerűbb karaktere és jelen állás szerint halott. Tudom összeforrt Jackmannel a karakter eléggé, de az megkopik idővel, sőt ha a következő színészt jól sikerül elkapni az még meg is gyorsítja a folyamatot.

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Én el tudnám képzelni, hogy az Elsők szereplőgárdáját fogják behozni egy univerzum egyesítéssel, ami majd az új Strange film vezet fel.

Elképzelni el lehet, kivitelezhető is lenne, de szerintem a Disney nem szorul rá, hogy őket használja, csak felesleges macerát húznának a nyakukba azzal, hogy azok a már kidolgozott karakterek megkötik valamilyen szinten a kezüket, szóval szerintem nem fogják meglépni.

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

A Civil War II kezdődik azzal, hogy a Terrigen-köd eléri a Földet (ha jól emlékszem, ha nem majd valaki úgyis kijavít :D ), ami pár emberben aktiválja a benne levő képességeket. De simán lehet hogy ez az Inhumanekre vonatkozik és én keverem az X-Menekkel, fejemben nekem egykutya :D 

Szerintem ez az Inhumans, legalábbis úgy rémlik, hogy abban volt a Terrigenezis, meg a SHIELD ügynökeiben és ott a kreekhez volt köze.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Igen, de a közönség elvárja - szerintem - hogy az X-ek is lépjenek színre. Sőt, a képregényekben Rozsomák is aktív Bosszú Angyalai tag volt. Én úgy érzem, majd a jövőben össze akarják gereblyézni az új Bosszúállókat, hogy aztán csinálhassanak olyan filmet, melyben Pókember és Rozsomák is együtt feszít.

Szóval, kell valami magyarázat, hogy hol voltak eddig.

A közönség azt sem tudja, hogy mi Marvel és mi DC, és pláne nem várja a szimpla mezei emberke az X-menket az MCU-ba, ez csak a képregényb*zik vágyálma, de még azoknak sem mindenek, mert nekem a hátam közepére sem hiányoznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A közönség azt sem tudja, hogy mi Marvel és mi DC, és pláne nem várja a szimpla mezei emberke az X-menket az MCU-ba, ez csak a képregényb*zik vágyálma, de még azoknak sem mindenek, mert nekem a hátam közepére sem hiányoznak.

Nézőpont kérdése. Én gyakran találkoztak olyan emberekkel és véleményekkel, mely az X-ek bevonását sürgette. Én csupán a tapasztalatomat írtam le. Egy másik tapasztalatom pedig az, hogy az eddig általam látott MCU filmek elsősorban képregény rajongóknak, képregény kedvelőknek, vagy a szuperhősöket kedvelőknek készül. Sok olyan véleményt olvastam, melyben azt írták le, hogy minél nagyobb és összetettebb egy ilyen univerzum, annál jobb.

És ott van az a Feige nevű pasas, aki az egészet koordinálja. Ő is nagy képregény őrült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Pont erről beszélek, hogy lehetséges.

Persze, hogy lehetséges, a nagyobb kérdés, hogy értelmes keretek közt lehetséges-e, illetve mennyire érdemes.

14 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

A Pókembernek több rebootja volt, mint az X-mennek mégis megtették, ok hogy a Csudipók 2 nem volt sikeres ezért ráfért, de a Sötét Főnix se volt osztatlan siker. Amúgy ha azt vesszük az X-mennek még nem is volt klasszikus értelemben vett rebootja.

Nem is biztos, hogy ez véletlen. Pókember egyetlen karakter, köré lettek felhúzva filmek. Amikben rajta kívül minden más mellékes. Ha rebootolod, akkor dobod ezt a karaktert az általa a filmekben átélt eseményekkel együtt, még pár mellékszereplővel és ennyi. Hozzátenném, ez se mindig egy díszmenet, mert elég megosztó szokott lenni már ez is. De pl. Pókemberrel is ez történt. Őszintén kíváncsi lennék rá, hogy bármelyik pókemberes film világáról vagy globális mondanivalójáról bki tudna-e 3 összetett mondatnál többet mondani úgy, hogy az ne legyen legalább 90%-ban már eleve ugyanaz, mint más szuperhősös világban.

Ezzel szemben az X-Men egy sokkal összetettebb világ. Ha ezt rebootolod, akkor itt nemcsak egy szereplőt és történetet dobsz félre, hanem egyrészt vagy egy tucatot, másrészt pedig egy teljes világot is. Természetesen meg lehet tenni, csak a nagy kérdés, hogy mégis minek. Miért kell elkúrni valamit, ami amúgy önmagában tök jól megvan és működik. Ha a jelenlegi világgal nem tudnak mit kezdeni, akkor hagyják a francba és ne nyúljanak hozzá. Ha tudnának, de nem tetszenek nekik a jelenlegi alapok, akkor próbálkozzanak reboottal, de építsenek fel egy új univerzumot, ne mossák össze egy másikkal. Ez egy igénytelen és megúszós megoldás.

15 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

ez nem tántoríthat el egy céget attól, hogy megvalósítsa a saját elképzelését, mert akkor folyamatosan teljesen ugyanazokat a karaktereket látnád minden egyes filmben amióta az első verzió sikeres lett.

Nem árt, ha a saját elképzelésed szinkronban van a valósággal és azzal a világgal, amivel kezdeni akarsz valamit. Ha ez nincs így, akkor ne azt a világot töröld el, alakítsd át kedvedre és építs belőle egy újat, mert ez értékrombolás. Akkor teremts más alapanyagból és alapelemekből, amikből fel tudod építeni azt a világot, ami az elképzeléseidnek megfelel.

Ha én úszkálni akarok a kertemben, akkor nem a garázst fogom visszabontani, szigetelni, átalakítani, aztán feltölteni vízzel. Hanem akkor építek egy medencét. Így a garázs is megmarad annak, amire való, meg úszni is ott fogok tudni, ahol azt érdemes.

 

Amúgy meg miért kéne ugyanazokat a karaktereket látni, akik az elején voltak? Egy világ nem alakulhat át, csak akkor, ha "kívülről" belenyúlnak és átalakítják? A SW-ban is végig ugyanazokat a szereplőket látjuk?

15 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Most ha nem a Disney vette volna meg az X-eket hanem mondjuk a Paramounthoz kerül akkor nekik is át kellett volna venniük ugyanazt a karakterábrázolást, ugyanazt a felépített világot csak azért, mert az sikeres és úristen mi lesz ha a mi verziónk nem fog tetszeni a népnek, ezen gondolkodás mód mellett még inkább körbe-körbe járna a filmipar.

Mondjuk talán eredetibb ötletekkel kéne dolgozni... A tökömért akarnak emberek "saját verziót" már meglévő dolgokból? Ne akarjon senki saját verziós SW-t, HP-t, Mass Effectet stb., hanem a saját elképzeléseit egy saját univerzumban építse fel és élje ki ott a kreativitását. Ez a mai világ egyik problémája, hogy a legtöbben csak mások farvizén akarnak felmászni, mert arra már lusták, hogy elvégezzék a munkát.

Ha én akarok egy sztorit sárkányokról, de nem olyanokról, mint amik pl. a GoT-ban vannak, akkor nem az a megoldás, hogy megveszem a GoT jogait, aztán szétbarmolom azt a világot, hogy az én sárkányaim illeszkedjenek bele.

Szóval nem körbe-körbe járna a filmipar, hanem lennének végre új brandek és franchise-ok, eredeti ötletek. A már meglévőeket pedig csak az és akkor bolygatná, amikor tényleg abban a világban akar elmesélni vmi újat, nem pedig tök mást akar abba beleszuszakolni. Vagy épp azt tök máshova beerőltetni.

15 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Ha így gondolkodnának akkor az összes Joker Heath Ledger féle lenne és nem láthattunk volna olyan fantasztikus alakítást mint amit Phoenix nyújtott vagy akár a Ledger féle se lett volna, mert már Nicholson elég jól oda tette a figurát 89-ben.

Mert ez az új film aztán tényleg csak Joker filmként tudott működni, még véletlenül se lehetett volna függetlenül a DC világtól csinálni egy ilyet, amiben Phoenix ugyanennyire zseniális lehetett volna. Ja de várjunk, elvégre lehetett volna, hiszen lényegében pont ez történt. Ez a Joker film pont annyira Joker film, mint bármi más a világon. Adjátok oda Dzséjtnek ezt a forgatókönyvet, bökjetek rá egy tetszőleges sikeres franchise-ra, és tutira veszem, hogy pár nap alatt simán átalakítja benne azt a pár jokeres elemet, hogy a film elmenjen egy SW, HP, LotR, GoT stb. spin-offnak.

És őszintén szólva, nekem ettől hányingerem van. Baromi jó film a Joker, csak épp Joker filmnek értékelhetetlen számomra, mert nem az, csak a címkéjében és pár külsőségben. Nem akarok most részletesebben belemenni, de ha vki ismeri Joker eredeti figuráját, akkor az nem az, akit ebben az új filmben látunk. És kiindulva abból, ami történt, illetve amikor történt (ha pl. a főszereplő korát nézzük), meg ahogy történt, akkor jól látjuk, hgy ebből a figurából a büdös életben soha nem is válhatna olyan, mint amilyen Joker. Csak tudnám, hogy akkor a tosznak kellett ebbe belekeverni Jokert. Ja, mert az eladhatóbb.

15 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

vödörszám csorgatják a nyálukat (engem is beleértve), ahogy mondjuk pl.: Wolverine* és Hulk egymásnak esne, de van még sok-sok ilyen példa.

Jó, csak az ilyen nyálcsorgatások kielégítése jelenti a művészet halálát. Mindent össze lehet keverni, mert sokaknak vannak ilyen jellegű vágyaik. Tele van a net a fénykardokkal hadonászó macskákkal, meg hogy milyenek lennének a kungfu vagy western filmek fénykardokkal, mi lett volna, ha a HP-ban is fénykardoznak stb.. Vagy vajon mire ment volna Rozsomák a SW-ban, és Anakin az X-Menek között? Ezek ilyen fan-fiction szinten elmennek, de jóízlésű és minimális szakmai alázattal rendelkező alkotó nem ül fel ilyen vonatra.

15 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Ugyanakkor szintén elenyésző szám, de biztosan akad olyan is akinek kevésbé vagy egyáltalán nem jön be az X-men eddigi, mély mondanivalós vonala és sokkal jobban fogja kajálni a "lebutított" verziót lásd Deadpool.

Na, ez a másik, ami a művészet halála. Ha van egy réteg, aminek nem tetszik valami, akkor alakítsuk azt át az igényeinek megfelelően. Vagy mossuk bele egy tök másik világba, ezzel lényegében megszüntetve azt. Nonszensz. Ha valakinek nem tetszik Bach zenéje, akkor nem azt kell telefosni mulatós betétekkel, hanem akkor ezeknek az embereknek mulatós slágereket kell írni. Ne csesszük már el az X-Ment, akkor se, ha van akinek nem tetszik. Hagyjuk meg azoknak így, akiknek tetszik, az MCU-ba meg tessenek más karaktereket beemelni, van választék bőven.

15 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Wolverine +1 érv a reboot mellett, hisz mégiscsak ő az X-ek legnépszerűbb karaktere és jelen állás szerint halott.

És miért nem maradhat ez így? Tényleg nem lehet békén hagyni legalább néhány évtizedig azt a szerencsétlen karaktert? Én imádom, a kedvencem az X-Menben, a saját filmjei még csak nem is tetszettek, de elfogadom, hogy ez lett a sorsa és vége. Egy Pitont vagy Anakint se támasszanak már fel vagy rebootolják, mert mennyire népszerű karakterek.

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A közönség azt sem tudja, hogy mi Marvel és mi DC, és pláne nem várja a szimpla mezei emberke az X-menket az MCU-ba, ez csak a képregényb*zik vágyálma, de még azoknak sem mindenek, mert nekem a hátam közepére sem hiányoznak.

Na igen, szerintem is az van, hogy az emberek döntő többség tekintve a lőtéri kutyát se érdekli beemelik-e az X-Meneket a MCU-ba. Aki ismeri és szereti az X-Meneket, az egész világ mélységeit értve, az azért nem fog rajongani egy ilyen összemosásért, aki meg nem ismeri őket, annak tökmindegy. Újabb szuperhősöket fog látni, mindenki egy a tucatból, aztán annyi. 

Már bocsánat, de akit ennyire az érdekel, hogy milyen lenne, ha Rozsomák és Hulk egymást csépelné, vagy Thor és Magneto egymásnak feszülne, akkor vannak olyan videojátékok, ahol ez meg van csinálva. Nem hiszem, hogy teljes filmeket vagy filmes univerzumokat kéne szentelni annak, hogy ilyen vágyálmok kísérleteinek játszóteret adjanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, pb69 írta:

Na igen, szerintem is az van, hogy az emberek döntő többség tekintve a lőtéri kutyát se érdekli beemelik-e az X-Meneket a MCU-ba. Aki ismeri és szereti az X-Meneket, az egész világ mélységeit értve, az azért nem fog rajongani egy ilyen összemosásért, aki meg nem ismeri őket, annak tökmindegy. Újabb szuperhősöket fog látni, mindenki egy a tucatból, aztán annyi. 

Már bocsánat, de akit ennyire az érdekel, hogy milyen lenne, ha Rozsomák és Hulk egymást csépelné, vagy Thor és Magneto egymásnak feszülne, akkor vannak olyan videojátékok, ahol ez meg van csinálva. Nem hiszem, hogy teljes filmeket vagy filmes univerzumokat kéne szentelni annak, hogy ilyen vágyálmok kísérleteinek játszóteret adjanak.

Hú, ezzel nagyon egyetértek. Eleve, a Marvelekben ezeket a hatalmas püföléseket mindig ásításokat elnyomva szoktam végignézni. Rohadt izgalmas, hogy percekig verik egymást, de általában úgy se hal meg senki a végén. :) Csak a gonosz karakter, de ők rendszerint. Szóval a Marvel igazi esszenciája szerintem véletlenül sem abban rejlik, hogy püfölik egymást a karaketerek, ez max. tényleg csak a látványorgiákat kedvelő nézőknek érdekes, de onnantól kezdve ugyanezt megnézheted egy Transformers filmben is szóval onnantól Vasember, Thor, Hulk, X-men karakterek csak a körítés és a lényegen nem sokat változtat, hogy Hulk Vasembert üti percekig, vagy Rozsomákot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy befejeztem a Sötét Főnix regényt és jobban átlátom a sztorit - eddig csak összefoglalókból ismeretem - még jobban azt gondolom, hogy a 2019-es Sötét Főnix film sokkal jobban átadta az eredeti képregényt, mint a 2006-os Az ellenállás vége. Még akkor is, hogy a Sötét Főnix filmben több mindenen tekertek. Az Ellenállás végének nagyon kevés köze volt az eredeti képregényhez, ott csak pár motívumot vettek át.

Akik kifogásolták az idegen jelenlétet. Itt a sztori végén azért bőségesen voltak. Sh'arok, d'barik, kreek, skrullok. Abszolút nem áll távol az X-mentől az idegenek jelenélete. Ezek alapján és az alapján, amit a Sötét Főnix képregény utáni dolgokról olvastam, már sejtem hova akarták volna vinni az X-ment a Foxnál. Kár, hogy nem valósul meg, érdekes lenne.

Egyébként szintén az összefoglalók alapján nem tartom lehetetlennek, hogy vonják be az új Strange film segítségével az X-eket. Ezek alapján arra is látok lehetőséget, hogy a Sötét Főnix film eseményei valamilyen szinten a Marvel mozis univerzumban folytatódjanak.

 

Ha már idegeneknél vagyunk. A Marvel mozis filmeknél hány idegen jelent meg? A skrullokról tudok, de nem láttam minden filmet. Shi'ar, kree, ezek közül valami felbukkan a filmeknél?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stuart Moore: Sötét Főnix

A regény Chris Claremont, Dave Cockrum és John Byrne Dark Phoenix Saga képregénye alapján készült, mely a régi X-men képregények lapjain jelent meg. Már képregényben is hosszú történet volt. A regény majdnem az eredeti sztorit követi pár apró változtatással. Az egész sztorit modernizálja és napjainkba helyezi. Ez az egyik legnépszerűbb X-men történet. Az első kozmikus képességekkel bíró női főhőst teszik középpontba. Nos, ezt a történetet adaptálni filmben nagyon nehéz lett volna. Az ellenállás vége 2006-ban csak pár apró motívumot vett át, míg a 2019-es Sötét Főnix film sokkal hűségesebb volt az eredetihez. Bár ennél a filmnél is voltak változtatások. Nálam a két film közül egyértelműen a Sötét Főnix a kedvenc. Sokkal jobb a szereposztása, a történetvezetése és a drámaisága is. A regény elolvasása után ez az érzés csak jobban megerősödött bennem. A 2006-os Az ellenállás végét pedig elég sutának és kihasználatlannak érzem már jó ideje.

A Sötét Főnix könyv majdnem egy non-stop akcióregény lett. Kevés pihenő van a történetben, de azok jelentősek, mert növelik a drámai hatást. A cselekmény nagyon sűrű, sokszor éreztem azt, hogy szinte minden oldalon történik valami.

Egy kicsit sok is volt a fogságba esés, majd a szökés. A Magnetóval való harc az Antarktiszon csak futólag van említve, illetve az is, hogy abban az időben miért hitte halottnak Jean az X-eket.
Talán még egy plusz 100 oldalt el tudtam volna viselni, bár akkor nagyon vastag lett volna ez a regény és ez nem kedvezett volna a képregény kedvelőknek. Moore így is kiválóan megragadta a történetet és remekül öntötte regénybe az egészet. Ami nagyon tetszett. A szereplők gondolataiba nagyszerű bepillantást engedett. Főleg a Jean-nel és Főnix Erővel kapcsolatos belső eszmecserék voltak érdekesek. Megnövelték a drámai érzést. A történet nagyon pörög.
A siklóbaleset és a Főnix Erő kibontakozása már az elején le van tudva gyorsan. A 2019-es fimben ezt megint csak jobban adaptálták, csak arról feledkeztek el, hogy Jeanben már korábban ott volt a Főnix Erő egy része és a kozmikus Főnixszel csak a baleset során egyesült. A regényben a baleset után ugrunk egy évet. Túl vagyunk egy katasztrofális összecsapással Magnetoval. Jean Kirinoszon van, azt hiszi mindenki meghalt. Ekkor talál rá Agymester, aki Jason Wyngarde néven illúziókkal igyekszik a bűvkörébe vonni a lányt. Miután Jean megtudja, hogy barátai élnek, csatlakozik hozzájuk. Csakhogy időközben az új mutánsok utáni kutatásban összeakaszkodtak a Pokoltűz Klubbal és a csapat egy része újabb mentőakcióra szorul. Miután ezen is túl vannak az X-ek az új ellenfeleikre koncentrálnak. Sikerül bejutniuk egy összejövetelen a Klubhoz, de szinte mindenki fogságba esik és Jean is Agymester befolyása alá kerül. Ez döntő fontosságú, mert a benne lakozó Főnix megerősödik, és elmosódik kettejük között a határ. Végül újra kiszabadulnak az X-ek és Klub tagjait is meghátrálásra késztetik, de Sötét Főnix most már teljesen átveszi Jean felett az uralmat és eltűnik. És akkor itt jött egy érdekes jelenetsor, amit szerintem Moore a Marvel mozis univerzum rajongóinak tett be. Pókember, Dr. Strange, Vasember, Hangya, és Fekete Özvegy különböző jelenetekben tanúja lesz a Főnix távozásának. A Bosszúállók tagjait ez félelemmel tölti el. Hangya attól tart, hogy Thanos tér vissza vagy valami hasonló szörnyűség jön. Ezután a történet kozmikus fordulatot vesz, Sötét Főnix elpusztítja a d’barik bolygóját. (A d’barik tűnnek fel a 2019-es filmben.) A shi’arok le akarják vadászni Jeant. Az X-ek a Földön próbálják megállítani, a Grey család házánál. (Ez is sokkal jobban benne van a 2019-es filmben, mint a 2006-osban.) Mikor már úgy tűnik, hogy sikerül bezárni Jean elméjébe az idegen entitást, a shi’arok elteleportálják a csapatot és felelősségre akarják vonni Főnixet. Charles lép közbe, aki párbajra hívja az idegeneket. A párharc során a Főnix ereje ismét elszabadul és Jean úgy dönt feláldozza magát, annak érdekében, hogy barátai megmeneküljenek.
Szomorú és tragikus lett a végkifejlet. Ezek után érdekes volt olvasni,
hogy az eredeti Marvel képregényekben hogyan hozták vissza Jeant.

Az elmondható, hogy élveztem. Könnyen el lehet olvasni. Ahhoz képest, hogy elég eseménydús a történet jól beláthatunk a szereplők gondolataiba. A drámaiságra is sikerült rágyúrni, amennyire csak lehet. Érthető, hogy miért ez az egyik legnépszerűbb X-men sztori. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez sajnos várható volt. Bár egyelőre nem aggódnék Deadpool miatt. :)

 

Más:

A júliusi SDCC ugye fizikailag nem lesz megtartva, de virtuális környezetben meg lesz tartva. Itt fog debütálni a The Falcon and the Winter Soldier és a Wandavision első előzetese. Érdekesség, hogy utóbbi simán elkészülhet év végére - ugye decemberben debütál majd a Disney+ -on. Előbbinél azonban a koronavírus betett, mivel ha jól emlékszem a forgatások leállásakor még egy pár hét - talán 1 hónap - hátramaradt. Most elvileg már újra van lehetőség - azt hiszem Csehországban azon belül is Prágában vettek volna fel jeleneteket - szóval befejezhetik jövő hónapban. Kérdés, hogy az augusztusi premier ezzel bukik -e. Én szerintem igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a kérdés azokhoz szól, akik veszik a Nagy Marvel Képregénygyűjteményt. Láttam, hogy Angliában kiadtak már római számokkal számozott köteteket, amik a gerincképet visszafelé, tehát a Hulk-tól balra bővítik, és régebbi történeteket tartalmaznak. Ha ezeket Magyarországon is kiadják, az hogy fog megtörténni? Angliában össze-vissza haladnak a számokkal. Itthon mi hányadik szám után fogunk a római számokra átváltani?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Quote

A kettős mércén nevettem, amit Cupsy is írt. Átvehetem zavarosra is, ha az jobb. 

De leírtam már azóta, hogy nincs szó kettős mércéről, félreértelmeztétek a mondanivalómat. Azóta se kaptam visszajelzést, hogy sikerült-e felfogni, mire gondoltam. Bár feltételezem, érvényben van a hallgatás - beleegyezés elve. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ősszel még 9 napra kimegy Csehországba a The Falcon & the Winter Soldier stábja! Az augusztusi premier tehát teljesen kuka... továbbá a Wandavision esélyes, hogy min. 9 részt fog kapni. Utóbbi sorozat decemberben érkezik leghamarabb, de még itt is lesznek utóforgatások.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 07. 01. - 20:26, Bence1997 írta:

Ősszel még 9 napra kimegy Csehországba a The Falcon & the Winter Soldier stábja! Az augusztusi premier tehát teljesen kuka... továbbá a Wandavision esélyes, hogy min. 9 részt fog kapni. Utóbbi sorozat decemberben érkezik leghamarabb, de még itt is lesznek utóforgatások.

A Loki-sorozatról tudsz valamit?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Frenkie írta:

A Loki-sorozatról tudsz valamit?

Csak annyit, hogy mindössze másfél-két hónapot forgattak. Január közepén kezdték el, de márciusban minden készülő projekttel együtt halasztották. Nem tudni, hogy mikor fognak újra nekiállni. Jelenleg azt tudni, hogy a jövő májusban érkező Shang-Chi c. film forgatása a napokban/hetekben újrakezdődik/kezdődött, szóval talán a nyár végén ez is belendül. 2021 tavaszán lesz a premier, szóval lehet tartani tudják az ütemtervet egy esetleges áprilisi/májusi premierre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apró, de a sorozatokra nézve remek hír: már ebben a hónapban megkezdik az előkészületeket a The Falcon & the Winter Soldier, továbbá a Loki c. sorozatoknál, hogy aztán augusztusban folytathassák a forgatást. :)

 

A Hawkeye c. sorozatot pedig ha minden igaz, akkor az ősszel kezdik el forgatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1963-ban az akkor 14 éves George R. "Trónok harca" R. Martin rajongói levelet küldött Stan Lee-nek és egyik alkotó társának, Jack Kirby rajzolónak.

 

vlQP01f.jpg

 

"Kedves Stan és Jack!

A Fantasztikus Négyes tizenhetedik száma a fantasztikusnál is fantasztikusabb volt. Még most is csak ülök, meredek magam elé, próbálom megtenni a lehetetlent, azaz leírni, hogy milyen élmény volt. Elképesztő, hihetetlen és zseniális! Nem tudom felfogni, hogy lehetett ennyi akciót néhány oldalba beleszuszakolni. Örökre ez marad a képregénytörténet legjobb Fantasztikus Négyes száma, vagyis az egész képregénytörténet egyik legjobb képregénye. Hol máshol találkozhat olyannal az olvasó, hogy az egyik hős aknába zuhan, a főhősnő összekever egy játékkészítőt egy bűnözővel, az Amerikai Egyesült Államok elnöke pedig otthagy egy világ sorsáról szóló konferenciát, csak hogy lefektesse aludni a lányát? Persze nem csak az izgalmas történet tette ennyire jóvá a számot, hanem a levelező rovat is. Majdnem meghaltam a boldogságtól, mikor megláttam Paul Gambaccini levelét. Tényleg változott a hozzáállása, teljesen más hangvételű levelet írt, mint amit a kilencedik szám idején. És akkor még a borítóról nem is beszéltem. EZ MINDEN IDŐK LEGJOBB KÉPREGÉNYE. Zseniális! A világ egyik legrosszabb magazinsorozatát vettétek a szárnyatok alá, de kitűztetek magatoknak egy célt, és te jó ég, el is értétek azt! Sőt, többről van itt szó; ha csak fele annyira lennétek jók, mint amilyenek most vagytok, akkor is ti lennétek a legjobbak a világon!"

IGN Hungary

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Rog írta:

Hol máshol találkozhat olyannal az olvasó, hogy az egyik hős aknába zuhan, a főhősnő összekever egy játékkészítőt egy bűnözővel, az Amerikai Egyesült Államok elnöke pedig otthagy egy világ sorsáról szóló konferenciát, csak hogy lefektesse aludni a lányát?

Hú micsoda érdemek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
4 perccel korábban, Bence1997 írta:

Az Új Mutánsok c. film egy ausztrál promó szerint szeptember 4. -én fog érkezni a Disney+ szolgáltatásra. A héten jöhet megerősítés. A promót valaki felvette, abban voltak új jelenetek, szóval valódinak tűnik.

Tehát akkor nem lesz moziban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.