Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

8 órával ezelőtt, Rog írta:

Úgy tervezem hogy ott nézem. Csak nehogy betegyen a mozizásnak valami.

 

Akkor ezeket a spotokat nagy ívbe kerüld mert folyamatosan lőnek le nagy jeleneteket amik a filmbe lesznek.Én annak idején az Avatarnál csináltam ezt hát meg kell hagyni nem sok minden maradt a mozira. 

 

Szóval én ajánlom neked, hogy,ha már eddig kibírtad akkor ne vedd el maadtól az élményt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedzegetem már hogy visszább veszek. Kábé múlt év tavaszáig úgy általában elég lazán voltam szpojlermentes. Aztán valamivel komolyabban kezdtem venni a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Endgame előtt mindenképp le akartam tudni a Captain Marvelt, hogy képben legyek a csaj karakterét illetően. Az biztos, hogy nem moziban néztem volna, ha nem úgy ér véget az Infinity War, ahogy. Bár gondolom, erre tudatosan játszottak rá a készítők.

 

Nekem nem igazán tetszett, a legnagyobb jóindulattal is egy maximum közepes filmnek tartom. A humor nem működött, a karakterek többnyire gyengék, a sztori sem túl erős, a látvány terén pedig semmi extra. Amúgy,

Spoiler

ha Carol embernek született, aki a Tesseract-erejű robbanástól lett "csoda kapitány", akkor hogy élte túl a robbanást? Miért nem bomlott atomjaira? A Captain America 1. részében, amikor Schmidt kísérletezett a Tesseract-erejű fegyverekkel, határozottan nem viselték ilyen jól az alanyok ezt az energiát. Annak se láttam sok értelmét, hogy a kree-k eddig kivétel nélkül kékek voltak, erre ezt most minden ok nélkül megcáfolták. Egyébként hiába ilyen erős Carol, Thanos legyőzésének kulcsa nem hiszem, hogy a nyers erő lesz. Most komolyan: Carol egy Végtelen Kő erejétől (meg némi kree vértől) van felturbózva, míg Thanos birtokolja az összes követ. Ha akarta volna, Carolt is ugyanúgy elporlasztja, mint a többieket. Az, hogy Fury eddig miért nem hívta Carolt elég erőltetett magyarázatot kapott. Oké, nem akarta, hogy Fury folyton zaklassa, de többek közt Loki inváziója vagy Ultron ébredése szerintem jól leírták a "vészhelyzet" fogalmát. Fury szemének elvesztését szépen elkomolytalankodták, azt hittem, valami durvább sztori van mögötte. 

 

Ettől függetlenül az Endgame még mindig várós. Minden esetre én az Aquamanen sokkal jobban szórakoztam minden téren. De hát, ízlések és pofonok. :P 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, tomcsi80 írta:

Nekem 1x is bőven elég, sőt sok volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Marvel kapitány szerintem sem volt egy nagy durranás ahhoz képest, hogy ajnározva van/volt. Ennek a filmnek semmi más értelme nem volt, minthogy a karakter ne a levegőben lógjon az Endgame-ben, illetve ne kelljen időt "pazarolni" a bemutatásával, ha már bedobták az Infinity Warban. 

Igazából az erejétől sem vagyok elájulva, szerintem Thor is van ilyen penge a Vihartörővel.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Thor is van ilyen penge a Vihartörővel.

Anélkül meg csak annyival tud többet Hulknál, hogy képes villámokat szórni. Carolnak ezzel szemben nem kell segédeszköz semmihez.

Spoiler

Se ahhoz, hogy a teljes Nova Corp  és a Ravager flotta által megállíthatatlan űrhajót tépjen szét puszta kézzel, se ahhoz, hogy űrruha vagy bármi nélkül menjen intergalaktikus utazásra. Ha ez nem lenyűgöző, akkor nem tudom, hogy mi lehet az a ti szemetekben. :) 

 

6 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Annak se láttam sok értelmét, hogy a kree-k eddig kivétel nélkül kékek voltak

Nem most cáfolták meg, eleve nem voltak kivétel nélkül kékek. Korath fekete, és ő nem a Captain Marvelben, hanem a Guardians of the Galaxy-ban szerepelt először. És ő az első kree az MCU-ban, akiről tudtuk is azt, hogy az, és az első élő kree, amit az MCU-ban láthattuk. Szóval már öt évvel ezelőtt tisztázták, hogy kis számban, de vannak nem kék bőrű kree-k is.

Spoiler

Mar-Vell-nél meg az sem kizárható, hogy valójában kék, hiszen az Agents of S.H.I.E.L.D.-ből tudjuk, hogy a kree-nek van olyan kütyüje, amivel megváltoztathatja a bőrszínét, hogy beilleszkedhessenek az emberek közé. Vin-Tak használt ilyet, és ugyanilyen kütyüt Mar-Vell is használhatott.

 

6 órával ezelőtt, Darth Sky írta:
Spoiler

ha Carol embernek született, aki a Tesseract-erejű robbanástól lett "csoda kapitány", akkor hogy élte túl a robbanást? Miért nem bomlott atomjaira? A Captain America 1. részében, amikor Schmidt kísérletezett a Tesseract-erejű fegyverekkel, határozottan nem viselték ilyen jól az alanyok ezt az energiát.

 

Ha embernek született, de az Agents of S.H.I.E.L.D alapján az sem kizárható, hogy benne is megvannak a kree gének. Persze ez csak egy elmélet a részemről, de semmi sem zárja ki.

Emellett, szerintem ezen már kár fennakadni. Stark hogy élhette túl néhány repesszel azt, hogy a közvetlen közelében járművek szétrobbantására alkalmas rakéta robbant fel? Banner hogyan élt túl közvetlen gamma besugárzást? (Ezt még Stark is firtatja a The Avengersben.)

Spoiler

Egen, a Tesseract energiája direkt fegyverekbe téve halálos volt, egy másik eszközben meg féregjárat generátor. Miért elképzelhetetlen, hogy egy harmadik eszközbe téve ezek az energiák megint más hatást gyakorolnak, teszem azt, egy organikus anyagot átformálnak, nem elpusztítanak? (Mint a Vörös Koponyát, akit alaposan újraformált a Tesseract.) A Maximoff-ikrek óta azt is tudjuk, hogy egy Végtelen Kő energiáival át lehet formálni akár egy egyszerű embert is. Hiszen Wanda és Pietro is így tett szert a képességeire, és az a helyzet, hogy Wanda van olyan erős, mint Carol, csak nem tanulta meg igazán kihasználni a képességeit (de még így is el tudott pusztítani egy Végtelen Követ, amire az asgardok sem voltak képesek, továbbá feltartotta az öt kővel felszerelt Thanost, és ő is képes önerőből repülni).

 

7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:
Spoiler

 

Thanos legyőzésének kulcsa nem hiszem, hogy a nyers erő lesz. Most komolyan: Carol egy Végtelen Kő erejétől (meg némi kree vértől) van felturbózva, míg Thanos birtokolja az összes követ. Ha akarta volna, Carolt is ugyanúgy elporlasztja, mint a többieket.

 

 

Nyilván Thanos meg tudná ölni Carolt, de itt az a lényeg, hogy Carolnak van esélye megölni Thanost. Ezt rajta kívül csak egy ember mondhatja el magáról: Thor, legalábbis, ha nála van a Vihartörő, mert a nélkül még ő sem ér semmit Thanos ellen. A lényeg, hogy most már két olyan ember van a csapatban, akik ténylegesen ki tudnák végezni, nem csak megkarcolni. Mindenki más maximum erre képes, ami eléggé egyoldalúvá tette a vele szembeni harcot. És végre van egy ember, akinek ehhez semmiféle eszköz nem kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet kicsit buta kérdés, nem ismerem behatóan a Marvek világát, de vannak olyan képregények amik a filmek univerzumában játszódnak? Kingpintől van pár Hihi Pók, és Marvek+ füzetem azok eddig bejöttek és kíváncsi lennék hogy van-e ilyen comic vagy csak a filmek alkottják a filmes univerzumot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, vannak, legalábbis az MCU-hoz, a többivel kapcsolatban nem vagyok képben. Itt találhatsz listát az MCU képregényekről.

https://marvelcinematicuniverse.fandom.com/wiki/Marvel_Cinematic_Universe_Wiki#Comics

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nem most cáfolták meg, eleve nem voltak kivétel nélkül kékek. Korath fekete, és ő nem a Captain Marvelben, hanem a Guardians of the Galaxy-ban szerepelt először.

Ismerős volt, de nem voltam benne 100%-ig biztos, hogy az MCU-ban láttam. Az Agents of S.H.I.E.L.D.-ben látott álcázás eszemben volt, de itt ugye nem azt láttuk. Szerintem felesleges bonyolítás in-universe, hogy a kree-k között is vannak teljesen ember külsejűek. A faj jellegzetessége lehetett volna a kék bőr, de az asgardiak, xandariaiak, skrullok, stb. után, akkor már ők is lehetnek teljesen emberiek. Mivel egy egész galaxisról beszélünk, én jobban örülnék több eltérő/egyedi fajnak.

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:
Spoiler

Egen, a Tesseract energiája direkt fegyverekbe téve halálos volt, egy másik eszközben meg féregjárat generátor. Miért elképzelhetetlen, hogy egy harmadik eszközbe téve ezek az energiák megint más hatást gyakorolnak, teszem azt, egy organikus anyagot átformálnak, nem elpusztítanak? (Mint a Vörös Koponyát, akit alaposan újraformált a Tesseract.) A Maximoff-ikrek óta azt is tudjuk, hogy egy Végtelen Kő energiáival át lehet formálni akár egy egyszerű embert is. Hiszen Wanda és Pietro is így tett szert a képességeire, és az a helyzet, hogy Wanda van olyan erős, mint Carol, csak nem tanulta meg igazán kihasználni a képességeit (de még így is el tudott pusztítani egy Végtelen Követ, amire az asgardok sem voltak képesek, továbbá feltartotta az öt kővel felszerelt Thanost, és ő is képes önerőből repülni).

 

Spoiler

A Tesseract (illetve a benne lévő tér kő) kapcsán sokáig úgy gondoltam, hogy elsősorban a térrel kapcsolatos manipulációkért felel, hiszen Loki is átjáró kinyitására, és közlekedésre használta, ahogy Schmidt is egy másik dimenzióba került általa, még ha nem is tudatosan. A kozmikus energiának inkább a Gömben lévő hatalom követ kéne jellemeznie. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Darth Sky írta:

Az Agents of S.H.I.E.L.D.-ben látott álcázás eszemben volt, de itt ugye nem azt láttuk.

Vagy nem láttuk. Yon-Rogg-nál vagy éppen Korath-nál tuti nem ez volt,

Spoiler

de szerintem az emberek között bujkáló Mar-Vell használhat ilyet. Semmi sem zárja ki, viszont gyanús, hogy míg Yon-Rogg és Korath szeme sem emberi, Mar-Vellé az volt. Ez lehet jele akár annak is, hogy ő bizony használja az álcázót. Meg persze annak is, hogy a készítők nem foglalkoztak ezzel. Mondjuk szerintem egyik fele sem tragédia, hiszen évekkel ezelőtt úgy mutatták be a kree-t, hogy van kék is meg más színű is. Ha csak most derült volna ez ki, akkor szerintem engem is zavarna.

 

39 perccel korábban, Darth Sky írta:

A faj jellegzetessége lehetett volna a kék bőr, de az asgardiak, xandariaiak, skrullok, stb. után, akkor már ők is lehetnek teljesen emberiek.

A kék bőr szerintem nem igazán működött volna, mint jellegzetesség, hiszen a luphomoidok, a jégóriások és a centaurianok is kékek.

 

39 perccel korábban, Darth Sky írta:

Mivel egy egész galaxisról beszélünk, én jobban örülnék több eltérő/egyedi fajnak.

 

Ezt én is díjazom, de azért valahol érthető, ha egy csillagbirodalomban nem csak egy faj él. A kree hódító faj, ráadásul jól tudjuk, hogy komoly érdekeltség köti őket a Földhöz, sokszor jártak itt. Hát nem csoda, ha így vagy úgy vannak köztük ránk hajazóak - a kisebbség. A fő kree faj (tiszta vérűek?) a kékek. Ugyanígy a Kilenc Birodalomnál is érthető, hogy a Yagdrassill-lal összekötött világok között szorosabb a kapcsolat, pláne olyan jelenségek tükrében, mint az Együttállás.

Nekem akkor nem tetszenek az emberi figurák, amikor nincs olyasféle kapcsolat a Földdel, mint a Kilenc Birodalom vagy a Kree Birodalom esetében, pl. a xandarianok, na, náluk gáz, hogy tök emberiek.

De ennek ellenére az MCU szerintem kifejezetten jól ellátott változatos fajok szintjén.

 

Spoiler
39 perccel korábban, Darth Sky írta:

A Tesseract (illetve a benne lévő tér kő) kapcsán sokáig úgy gondoltam, hogy elsősorban a térrel kapcsolatos manipulációkért felel, hiszen Loki is átjáró kinyitására, és közlekedésre használta, ahogy Schmidt is egy másik dimenzióba került általa, még ha nem is tudatosan. A kozmikus energiának inkább a Gömben lévő hatalom követ kéne jellemeznie. 

Az utaztatás lehet az elsődleges funkciója, de ettől az energiáit még másra is lehet használni. A HYDRA fegyvert csinált belőle, a PEGASUS-projekt keretében energiaforrásként működött. És a korábbiak is arra utalnak, hogy a köveknek nem csak egy képessége van. Az Elme Kő pl. felgyorsította Pietrót és meglehetősen változatos képességekkel ruházta fel Wandát. Vízió meg aztán még szuperebb, hiszen akár lézerágyúnak is tudja használni az Elme Követ, vagy képes átmenni szilárd tárgyakon (ez meg olyasmi, ami talán a Tér Kőre jellemzőbb lehetne).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Anélkül meg csak annyival tud többet Hulknál, hogy képes villámokat szórni. Carolnak ezzel szemben nem kell segédeszköz semmihez.

  Spoiler elrejtése

Se ahhoz, hogy a teljes Nova Corp  és a Ravager flotta által megállíthatatlan űrhajót tépjen szét puszta kézzel, se ahhoz, hogy űrruha vagy bármi nélkül menjen intergalaktikus utazásra. Ha ez nem lenyűgöző, akkor nem tudom, hogy mi lehet az a ti szemetekben. :) 

 

Nem a kree ruha miatt tud lélegezni az űrben? De igazából mindegy is Thorhoz hozzá tartozik a pöröly, ahogy Kapihoz a pajzs vagy Batman-hez a kütyüi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Nem a kree ruha miatt tud lélegezni az űrben?

Spoiler

Az elején még így volt, de a végén, amikor a teljes erejét tudta már használni, akkor egy szál dzsekiben volt el az űrben. Az utolsó jelenete volt az, ahogy ott lebegett az űrhajó előtt, megnézte magának utoljára a Földet, és szimplán a hajó után repült fénysebességgel. :) Szóval Thor még a Vihartörővel sem ér fel hozzá.

 

9 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

De igazából mindegy is Thorhoz hozzá tartozik a pöröly, ahogy Kapihoz a pajzs

És Thornak már nincs pörölye, és Rogersnek sincs már pajzsa. :D 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  Spoiler elrejtése

Az elején még így volt, de a végén, amikor a teljes erejét tudta már használni, akkor egy szál dzsekiben volt el az űrben. Azért az elég látványos és szerintem emlékezetes jelenet volt, ahogy ott lebegett az űrhajó előtt, megnézte magának utoljára a Földet, és szimplán a hajó után repült fénysebességgel. :) Szóval Thor még a Vihartörővel sem ér fel hozzá.

 

Nekem úgy rémlett, hogy dzseki alatt ott a ruha :) jah nem ér fel hozzá, mert kellett egy überp*navirág, hogy a feministák jól érezzék magukat, mert szerintem a képregényekben nem erősebb nála. Amúgy Thor is egész jól elvolt az űrben :)

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

 

És Thornak már nincs pörölye, és Rogersnek sincs már pajzsa. :D 

Miért a Vihartörő az mi? Kapinak meg nem tart semeddig csinálni egyet Wakandában van bőven alapanyag :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Nekem úgy rémlett, hogy dzseki alatt ott a ruha :)

De maszk nincs rajta. Nem tudom, te hogyan viszonyulsz a vákuumhoz, de az én fejem simán lefagyna, a tüdőm esélyesen szétrobbanna, és még meg is fulladnék. És a film elején még neki is kellett a sityak és az azt lezáró erőtér. Apró, de fontos részlet.

 

14 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

jah nem ér fel hozzá, mert kellett egy überp*navirág, hogy a feministák jól érezzék magukat

No comment... :roll::facepalm::angry::fuck2:

 

14 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Miért a Vihartörő az mi?

Az egy szekerce, nem mindegy. ;) 

 

14 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Kapinak meg nem tart semeddig csinálni egyet Wakandában van bőven alapanyag :D

Vagy Stark is visszaadhatja neki az eredetit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

De maszk nincs rajta. Nem tudom, te hogyan viszonyulsz a vákuumhoz, de az én fejem simán lefagyna, a tüdőm esélyesen szétrobbanna, és még meg is fulladnék. És a film elején még neki is kellett a sityak és az azt lezáró erőtér. Apró, de fontos részlet.

Hát én abból indultam ki, hogy az a sisak opcionális, hogy felrakja vagy sem az erőtér a lényeg, de lehet hogy az sem volt rajta megvallom őszintén, hogy nem nagyon emlékszem az ilyen apróságokra a filmmel kapcsolatban pedig csak 2 hete láttam :D 

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

 

No comment... :roll::facepalm::angry::fuck2:

 

Attól még így van.

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

 

Az egy szekerce, nem mindegy. ;) 

Valóban, de a mondandómat tekintve csak szőrszálhasogatás ;) , immár az is Thorhoz tartozik, az erejének/képességeinek a része.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Hát én abból indultam ki, hogy az a sisak opcionális, hogy felrakja vagy sem az erőtér a lényeg, de lehet hogy az sem volt rajta megvallom őszintén, hogy nem nagyon emlékszem az ilyen apróságokra a filmmel kapcsolatban pedig csak 2 hete láttam :D 

Hát talán nem árt a filmre emlékezni, ha arról akarsz beszélgetni. ;) Az erőtér csak a sisak felkapcsolása után aktiválódik.

 

30 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Attól még így van.

Te így hiszed, én meg nem. De ha így is van, azt is jó magasról lesz*rom. Csak kár, hogy lassan már semmiről sem lehet úgy beszélgetni, hogy ne legyen valami ilyesmi bedobva végső érvként, amikor már kifogy az ember minden másból... :roll: 

 

30 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Valóban, de a mondandómat tekintve csak szőrszálhasogatás ;) , immár az is Thorhoz tartozik, az erejének/képességeinek a része.

Tény, de szeretem, ha az emberek a részletekben is pontosak. Akkor például egy szuperhős ereje a helyén van kezelve.

 

15 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Amúgy Thor is egész jól elvolt az űrben :)

Ezt meg az előbb kihagytam: igen, én is írtam, hogy jól elvan, sokkal jobban, mint egy normál ember, de ő sem bírja ki a végtelenségig. Az IW elején meghalt volna az űrben, ha nem szedik fel az Őrzők.

 

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez a Marvel kapitány a képregényekben is nő volt? 

Az is volt. A képregényekben több Marvel Kapitány is volt (ahogy szinte minden szuperhős identitását felvette már másvalaki is azokon kívül, akiket a filmben láttuk, pl.: a Tél Katonája is volt egy ideig Amerika Kapitány, és Rhodes is volt egy ideig Vasember). De a legismertebb a képregényekben is Carol Danvers és ott is egy női Supermannak felel meg.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Hát talán nem árt a filmre emlékezni, ha arról akarsz beszélgetni. ;) Az erőtér csak a sisak felkapcsolása után aktiválódik.

Emlékeztem, csak rosszul :P :)

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

 

Te így hiszed, én meg nem. De ha így is van, azt is jó magasról lesz*rom. Csak kár, hogy lassan már semmiről sem lehet úgy beszélgetni, hogy ne legyen valami ilyesmi bedobva végső érvként, amikor már kifogy az ember minden másból... :roll: 

Nem utolsó érv, és én nem is szoktam vele dobálózni, azon kívül ha tényleg így van.

 

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez a Marvel kapitány a képregényekben is nő volt?

Az első Marvel kapitány (Mar-Vell) férfi volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Nem utolsó érv, és én nem is szoktam vele dobálózni, azon kívül ha tényleg így van.

 

De mi is a gond pontosan, Cupsy? Én egy értelmes embernek ismerlek, mi ez a feminista / anti-feminista picsogás? :) Marvel kapitány egy jó kis karakter, aki történetesen nő. És? Thor meg férfi. Most ha Thor működik férfiként, akkor Marvel vagy Skarlát boszorkány vagy Fekete Özvegy miért ne működhetne nőként? Nem lehetne túlhaladni azon a hülyeségen, hogy valakit a neme alapján ítélünk meg? Akár férfi, akár nő, az a kérdés, hogy működik-e a karakter? Van jó előtörténete? Logikusak-e a lépései? Szerethető-e a karakter? Mi értelme leragadni a külsőségeken? A Marvel világában istenek repkednek pöröllyel meg szekercével, meg a jó isten tudja még mivel, egy lila óriás here csettint egyet az ujjaival és a fél univerzum elporlad, mi meg azon akadunk le, hogy egy újonnan behozott karakter nő. Minek??

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.