Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Szerintem meg BESZ***S volt ez a film. Időnként majd kiestem a székemből. Persze vannak bajai, de ki a fenét érdekel, amikor ennyi év és film után kapunk egy ilyen fergeteges lezárást?? :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Brodie írta:

Ami negatívum: Volt olyan szereplő, aki karakteridegenül viselkedett, ráadásul olyan, aki szerintem még soha nem volt annyira klassz, mint az előző filmben, hát számomra most minden jelenete fájdalmas mélypont volt.

Kire gondolsz?

 

Spoiler

Tippem: Thorra? Nekem amúgy ő nagyon bejött.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avengers Endgame - Bosszúállók végjáték
2D feliratos


Osztályzat: 10/Végtelen háború-1,5


Jó film lett - Marveles mércével főleg - de nincs oylan jó, mint a végtelen háború volt, vagy minta Fox/X-menes párja, az Eljövendő múlt napjai, vagy mint az idei évből az Alita.


Alapvetően egy jól megcsinált iparosmunka, több jó színészi alapkítással - Thor, Hangya, Cap -  néhány jó poénnal. A fordulatok közül van amit szépen megoldottak, van ami kiszámítható, viszont ha belegondolunk rengeteg benne a logikai bukta.

 

A sok szereplőt sem tudta olyan jól kezelni, mitn az előző rész.

 

Látványra szeritnem a végtelen háború látványosabb volt. Főleg az űrbeli részeken voltak szép képek. a kétnagy csata hasonlóan Marveles. Akinek Wakanda tetszett, ez is tetszeni fog. Viszont a CGI továbbrasem olyan élő, mint pl. az Alitánál.

 

Negatívum, hogy míg a Végtelen háborúban Thanos egy érdekes, ha nem is szerethető, de átélhető karakter, itt csak egy szokványos MCU negatív karakter - csak persze erősebb azoknál.

 

spoileresen

Spoiler

 

Szerintem Loki él. Megtudott lépni amikora követket rabolták, + ugye a logikai bukta miatt sem ölte meg Thanos. Ha megelporladt volna, visszahozta volna Hulk.

 

Jópogfa ötlet volt a piálásba és elhízásba menekülő depressziós Thor.

 

Thor és Űrlord közt jól működik a kémia.

 

Cap kiírását szépen oldották meg, de végülis Vasemberét és az Özvegyét is.

 

A CGI Hulk sajnos ne mvolt olyan jó,  mint Alita.

 

Kicsit furi volt, hogy Hank Pym techológiáját ilyen könynen meghekkelték.

 

A film végi csata sajnos elég súlytalan, mint ált. a Marvel csaták. Tulajdoképp egy oylan karakternek, akinek ismerjük a nevét sem lesz semmi baja a szakadt ruhán kívül.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán ebben nincs sok spoiler: a tőlem pár székkel odébb ülő felnőtt férfi végigzokogta az utolsó kb fél órát. Átéreztem.

 

Picikét spoileresebb: volt egy szereplő aki egész termes tapsot kapott, amikor olyasmit csinált amire már valamelyik korábbi filmben utaltak.

 

Gyönyörű lezárás, kénytelen leszek tényleg megnézni az egészet. Valamikor.

 

Most mozizási böjtöt fogadok az Ep9-ig, ahogy az Ep3 előtt tettem. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Kínosan ügyeltem, de mégis csak belefutottam egy spoilerbe, így már egyértelmű a végkifejlet:

 

58374254_997528403971034_514066528879824

 

 

Azért ezt igazán elrejthetted volna spoiler taggel. Egy ekkora fordulatot így ellőni... :P Tudjuk, hogy Chuck Norris ellen senkinek nincs semmiféle esélye az Univerzumban, szóval Thanos megszívta. Csak az a fura, hogy Norris nem kapott eredetsztorit. :D 

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 2
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Tudjuk, hogy Chuck Norris ellen senkinek nincs semmiféle esélye az Univerzumban, szóval Thanos megszívta. Csak az a fura, hogy Norris nem kapott eredetsztorit. :D 

 

Carlos Ray Norris (Chuck bátya igazi neve) az áltimit bosszúálló. A többiek nem is kellenének mellé. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel felkerült egy egész jó minőségű kamerás verzió a netre, újranéztem.

 

A fentebbi észrevételeimet tartom, de két karakterrel kapcsolatban nem tiszta, hogy mi lett sorsuk.

 

Spoiler

Loki: őt ugye eredetileg az asgard-i hajón ölte meg Thanos. Itt viszont amikor a követ elhozták volna, Loki megszerezte megtudott szökni, vagyis nem történtek meg vele azok adolgok, amik az első Avengers mozi után, tehát vagy túlélte a csettintést, vagy ha meg is halt benne visszahiozta Hulk csettintése.

 

 

A másik Gamorra. Ő ugye átjött Thanossal a múltból, de vajon Vasember csettintése őt is elpusztította, mintthanos csatlósát? Mert nem látszott a film végén sem a temetésen, sem Quillék hajóján.

 

 

Ráadásul ugye elvileg ott az időpoaradoxon, hogy Thanos az időutazásával elvileg nem is csettintet, sőt meg sem ölt senkit akit az uidőugrása után ölt volna meg - erre utalhat a sok asgard-i a végső csatában.

 

Sőt, talán a Ragnaröck sem történt (még) meg.

 

 

Szerkesztve: - Tarzaan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Donát írta:

 

  Spoiler elrejtése

Azt tudja valaki, hogy a végén hogyan szerezte meg Tony a kesztyűt, és hogy cserélték ki Thanosnál az üres köves kesztyűre? Onnantól, hogy Strange feltartotta az ujját, nekem nem volt teljesen világos, hogy mi történt.

 

Spoiler

Szerintem simán csak leügyeskedte úgy, hogy Thanos nem vette észre, ahogy a zsebesek kipakolnak valakit egy metrón.

 

A felmutaott ujj szeritem simán csak azt jelenti, hogy az az az 1 verzió, ahol sikerrel járnak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Tarzaan írta:
  Spoiler elrejtése

Szerintem simán csak leügyeskedte úgy, hogy Thanos nem vette észre, ahogy a zsebesek kipakolnak valakit egy metrón.

 

A felmutaott ujj szeritem simán csak azt jelenti, hogy az az az 1 verzió, ahol sikerrel járnak.

 

Én is ezt gondoltam, de barátnőm azt mondta, hogy nyitott elvileg ott egy kaput a mágus. Neked megvan a kamerás, látsz ott ilyesmit?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

 

  Spoiler elrejtése

Én is ezt gondoltam, de barátnőm azt mondta, hogy nyitott elvileg ott egy kaput a mágus. Neked megvan a kamerás, látsz ott ilyesmit?

 

Visszanéztem, nem látni ilyesmit.

 

 

 

Amúgy ez jó minőségű cam:

 

Avengers Endgame (2019) New + No Ads 720p HDCAM [Love Rulz]



ez ugyanaz a forrás, csak SD:

Avengers Endgame 2019 NEW HDCAM x264 AC3-ETRG

 

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nektek mik a kedvenc jeleneteitek a filmből?

 

 

Spoiler

Nálam a kedvenc a végéről Thor és Quill újabb sziporkázása. Nagyon működik köztük a kémia.

 

Nagyon nevettem még Thor lopakodásán Asgardban. Hemsworth barimra jó komikus vénával rendelkezik, szvsz nagyon jó, hogy Waititi ezt kihasználta.  Gondolom ezeket a részeket is ő írta.

 

A harci jelenetek közük Skarlát Boszorkány volt a legjobb, nagyon emlékeztetett a Jean Grey vs Apokalipszis meccsre.

 

Jó ötlet volt a két Nebula összekapcsolódása. Már nem emlékszem melyik filmben vagy sorozatban volt hasonló megoldás.

 

Egy picit bíztam benne, hogy esetleg afféle önmagába visszacsatolódó idővonalként kideül, hogy ők okozták,m hogy Thanos megtalálja a kesztyűt - ahogy a Terminátor filmeknél is a JC által visszaküldött Kyle lesz majd JC apja - de nem.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Donát írta:

 

  Spoiler elrejtése

A kapitány és a pöröly.

:) 

 

 

Az sem volt rossz. 

Spoiler

Picit meglepett, hogy egyből milyen jól bánt vele.

 

Viszont azt már akkor tippeltem, hogy valahogy a múltban marad, amikor az irodában rájött, hogy az kinek az irodája.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

Visszanéztem, nem látni ilyesmit.

 

 

 

Amúgy ez jó minőségű cam:

 

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

 

 

 

Na látom már szinkront is tettek alá:

 

Spoiler

Bosszuallok.-Vegjatek.1080pV2.HC.-HDCAM.NEW_AUDIO.2019.HUN.mkv

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Donát írta:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

Spoiler

Elméletem szerint a kesztyű, amibe a köveket ültették, olyan nanorészecskékből állhatott mint Tony páncélzata. Pl ezért tudta a méretét növelni amikor Hulk felvette. Tony kezére meg egyszerűen "átfolyhattak" a kövek a parancsára.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, RacerX írta:

 

  Spoiler elrejtése

Elméletem szerint a kesztyű, amibe a köveket ültették, olyan nanorészecskékből állhatott mint Tony páncélzata. Pl ezért tudta a méretét növelni amikor Hulk felvette. Tony kezére meg egyszerűen "átfolyhattak" a kövek a parancsára.

 

Ott a pont, szerintem. 

 

Stark páncéljához való kesztyűben voltak a kövek, ezért tudta átvenni.

 

Amit Donát írt jelenet, azt nálunk nagyon megtapsolták a moziban. Nem teljesen meglepő fordulat, de gyönyörű kivitelezés. És jó látványos volt a folytatás :)

 

 

Nekem az apró

'épp nem történik semmi érdekes' jelenetek tetszettek a korábbi filmekből. Hulk épp szétver egy autót, Asgardban vonulnak a terem egyik végéből a másikba, volt ezekben valami emberi és aranyos. Mint a gyros-evés az első Bosszúállók stáblista végén

:) (Mondjuk pont emiatt a jelenet miatt viszont olyan unalmasan hangzott amikor a gyerek sajtburgert kér.)

 

 

Bocs hogy most nem keresem vissza a sok spoiler közt hogy ki vetette föl, de szerintem Loki

meghalva maradt, mert ő csak egy létrehozott új idősíkban szökik meg. Mondják is, hogy az új idővonalak nincsenek kihatással az eredetire. 



Mondjuk ettől függetlenül, nagyon megnéztem volna a Bosszúállóknak azt a folytatását :D Loki lelépve, Steve meg keresi Buckyt. A Hydra meg egy kicsit meg van zavarodva.

 

Viszont ezt a logikát feldúlta Thanos amikor

bekopogtatott Hulk csettintése után. Ugye ő nem az a Thanos aki addigra már öt éve meghalt.

 

 

Egyébként ha egyszer a végén

Amerika minden követ visszarakott a helyére, akkor hol van most Romanoff kisasszony?

 

 

 

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.