Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Huhh! Hát nekem nehéz mit mondanom, mert bár szeretem a marvel filmeket, sosem voltam rajongójuk, ezt a filmet mégis vártam mert az IW az egyik, ha nem a legjobb képregényes film lett és ezt mondom úgy hogy DC fan vagyok.

Spoiler

De ez a film, akkora férc munka lett, hogy csak néztem és muszáj kicsit kiírnom magamnak. Értem én, hogy egy szép korszaklezáró filmet akartak, de ezzel takarózva annyi baromságot voltak képesek elkövetni és leírni ami felett én személy szerint már tudok elnézni. Ami a leginkább zavart, az az egész megoldása, vagyis az időutazás, ami olyan baromság szabályokat kapott, amiket nem neveznék szabályok. Annyira logikátlan az egész, hogy nekem innentől már alapban megbukott a film, hisz a nosztalgiafaktorral és a poénnokkal próbálták leplezni ezeket az marhaságokat, hisz mostantól ha visszamennek az időben bárkit megölhetnének, nem lenne következménye a jelenre? Ha megölöd múltbéli önmagad nem hat ki a jövőre? Ha visszamész a múltba és ott éled le az életed, nem hat ki a múltbéli eseményekre? WTF? Tök jó hogy újranézhettünk pár jelenetet a régi filmekből kicsit másképp, de ne már...hogy nem lehetett volna ezeket másképp megoldani.

Két óra tömény unalom és logikátlanság volt számomra a film eleje, pedig értetettem az összes easteregget és utalást és poént, de egyszerűen olyan lassan haladtak a dolgok és mikor elértünk a nagy fináléhoz, 20 perc és ismét jött a dráma. Amúgy feltűnt az is amit feljebb írtatok, de akkor valahogy nem is esett le annyira, hogy tony egy mp alatt lelopta thanos kesztyűjéről a köveket... lol

Majd használta is őket, pedig egy halandó egy kőtől is azonnal elporladt volna. :D Jó jó hát ez képregényfilm, mit lovagolok a logikátlanságokon... :D  a lényeg h lehetett sokat elérzékenyülni és nevetni. 

Ezek és még ehhez hasonló pár logikátlanság nagyon kib-szta nálam a biztosítékot, de persze ez mellett rengeteg baromi jó és emlékezetes jelenet is volt benne, amikért megérte megnézni. Amit a DC JL filmben csak emlegettek, hogy mekkora hatalmas csata volt a múltban, itt azt meg is valósították és elképesztő volt. És tényleg megható lett a vége és ha úgy nézem egy szép lezárása ennek a korszaknak ami most elég sokfelé nyithat. Kíváncsi vagyok innen merre tovább, illetve, hogy lesznek e olyan erős karakterek akik elviszik az egészet mert azért valljuk be, Tonyt és Stevet nehéz lesz helyettesíteni.

 

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, RacerX írta:

 

  Spoiler elrejtése

Elméletem szerint a kesztyű, amibe a köveket ültették, olyan nanorészecskékből állhatott mint Tony páncélzata. Pl ezért tudta a méretét növelni amikor Hulk felvette. Tony kezére meg egyszerűen "átfolyhattak" a kövek a parancsára.

 

Spoiler

Kb. ugyanerre gondoltam. Mindkét kesztyű Stark-féle volt, szóval összedolgoztak egymással. 

 

Krande:

Spoiler

Valószínűleg Nat + Gamora tényleg meghaltak, és ezen a kő visszavitele sem tud segíteni. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, MissKarrde írta:
  Spoiler elrejtése

Kb. ugyanerre gondoltam. Mindkét kesztyű Stark-féle volt, szóval összedolgoztak egymással. 

 

Spoiler

Akkor az előző filmben miért feszegették Thanos kezéről és akkor miért nem "folytak át" a kövek? :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Némi reakció a felvetett problémákra

 

 

 


Amit az időutazásról tudunk az Endgame-ben:

1. Nem a múltat akarják megváltoztatni. Ez két ok miatt is fontos. 1, nem okozhat olyan paradoxont, hogy megakadályoznák Thanost, de akkor nem alakul ki az a jövő, amiből vissza kellene menniük az akadályozáshoz. Másrészről nem akarják felülírni az elmúlt 5 év eseményeit. Az embereket akarják visszahozni.

2. Épp ezért lényegében csak "kölcsön" akarják venni a köveket a múltból, felhasználni, majd visszatenni ugyanoda, mintha mi sem történt volna.

3. Az elmélet jó, de a "mintha mi sem történt volna" nem valósult meg. Fontos azonban megkülönböztetni az aktív időutazókat az idő alakításának passzív elszenvedőitől.

4. Aktív időutazók: Thanos és hadserege + a Bosszúállók

5. A filmben elhangzik az a tézis is, hogy valahányszor egy végtelen kő lelép az univerzumból, az idősík kettéágazik. Ha viszont a kő visszatér, a létrehozott alternatív idősík zárójelbe kerül.

6. Az aktív időutazók tettei végérvényesek rájuk nézve. Azaz Natasha meghalt. Rogers ott maradt a múltban, és megöregedett. Nebula kiállta azokat a szenvedéseket, amiket. 

7. A csettintéssel csak azokat a halálokat lehetett meg nem történté tenni, amiket a csettintés okozott. Ezen felül jöttek még emberek a múltból, pl. Thanos vagy Gamora.

8. A visszavonás után a köveket Amerika Kapitány visszavitte az eredeti helyükre. A gond az, hogy a mellékhatásokat már aligha csinálhatta vissza. Nem tudta visszacsinálni Loki kiszabadulását, Thanos szimatolását, Loki anyjának párbeszédét, stb.

9. Amikor egy végtelen követ elvittek, egy alternatív idősík indul emiatt, amit a visszahelyezés zárójelbe tenne - hangzik a filmben. Valóságban ez szerintem bonyolultabb. Ha valóban annyi lenne ceteris paribus a változtatás, hogy valaki megjelenik a jövőből, kiszemezgeti a követ a kesztyűből mondjuk, majd előreugrik vissza a jövőbe, majd 1 másodperc múlva újra megjelenik a múltban (miután már csettintett a kövekkel a jövőben) és visszateszi őket - ha ennyire tankönyvszagú lenne minden, akkor valóban az történne, amit a mágus felvázolt. De ennél bonyolultabb a dolog, hiszen a kövek ellopásakor elkövettek egy rakat változtatást, amit pusztán a kő visszarakása nem tud zárójelbe tenni. Loki például kiszabadult. Vagy arról nem is beszéltünk, hogy Rogers saját döntése miatt megöregedett a múltban és úgy kötött ki 2022-ben (vagy hol ért véget a sztori). És ami még érdekesebb: a múltban Thanos hogy tudna csettinteni, ha a múltbeli Thanos az időutazás mellett döntött, és ott hagyta 2014-et? 

10. Ha nem lenne ott Rogers öregen a végén azt mondanám: volt egy saját Bosszúállók idősík, ezt láttuk a 20 film során bemutatva. Minden változtatás, amit indukáltak, egy párhuzamos univerzumot indított el, ami nincs hatással a 2022-es eseményekre. Thanos lelépett 2014-ből és megjelent 2022-ben pl. De ez nem az eredeti idősík Thanosa, nem az a Thanos, aki csettinteni fog majd 2017-ben. Ez a Thanos egy alternatív idősíkból, egy párhuzamos univerzumból jött, így az első csettintése nem került zárójelbe. Nem kerülhetett, hiszen Stark gyereke még mindig él. És Stark gyereke ilyen formában csak úgy élhet, ha az addigi események megtörténtek.

11. Ez azt is jelentené, hogy minden változás, amit indukáltak, egy másik bosszúállók csapatra, egy másik idősíkra van hatással. Van olyan idősík tehát, ahol Loki lelépett az igazságszolgáltatás elől, ahol Thanos 2014-ben eltűnik örökre és senki se tudja hová. Stb. És amiben így eleve nincs is csettintés. Ez az idősík egy tök másik az eredetihez képest, és nem ez indukálja a későbbi Avengers időutazást, hiszen csettintés nélkül erre semmi szükség.

12. Ami viszont nem illik a képbe az Rogers. Visszamegy a múltba és ott éli le az életét. Megváltoztatja az eredeti idősíkot. És mégis! Felbukkan a végén öregen. Nem egy eltérő idősíkban köt ki az eltérő döntése miatt, hanem viszont látja a többieket Stark temetésén. Most nézzük az ő szemszögéből. A film legvégén visszaugrik 1977-be (?) talán. Leél egy életet Carterrel. Az ő szemszögéből vajon hogy történnek az események? Vajon ha ott lenne Asgardban, mikor Jane is, mit látna? Alighanem minden változtatást, amit eszközöltek. Ha ott lenne a Stark toronyban, látná saját magát saját magával harcolni. Látná megszökni Lokit a Theseractal. Viszont akkor látná Thanost is lelépni 2014-ből. De akkor hogy élné át öreg szemszögből az első csettintést, ha nincs Thanos? Hogyan látná emberek milliárdjait meghalni? Hogyan köszönne vissza az a pont, ahol a bosszúállók elkötelezik magukat az időutazás mellett 2022-ben? Hogyan láthatná Stark lányát megszületni, és 4-5 évessé felcseperedni? 

13. Az egyetlen válaszom erre, hogy amikor visszahelyezte a köveket és a pörölyt, az eredeti idősíkon bekövetkezett változások alternatív idővonalakká lettek Thanos egy alternatív világból érkezik 2022-be, így nem hiányzik az eredeti sík múltjából. Loki egy alternatív világban lép meg a Földről. És így tovább. Majd ezután Amerika kapitány még egy utazást tett, és ott maradt a 70-es években. Így az egyetlen végleges változás az idővonalon, viszont ez egy elég radikális változás, ha visszanézitek mondjuk Steve és Peggie beszélgetését Carter kórházi ágyánál... pl. egy kép Peggie korábbi férjéről. és gyerekéről. Ezek szerint akkor ez pl. nem történt meg, ami a pillangóhatás miatt még ki tudja mi minden mást eredményezett.

 image.png
 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Látszik a kép is. Nálad lesz a gubanc. 

Meg nálam is, ugyanis nálam se látszik a kép :D De én szerkeszteni tudom a hsz-eim.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Némi reakció a felvetett problémákra

 

  Spoiler elrejtése

 


Amit az időutazásról tudunk az Endgame-ben:

1. Nem a múltat akarják megváltoztatni. Ez két ok miatt is fontos. 1, nem okozhat olyan paradoxont, hogy megakadályoznák Thanost, de akkor nem alakul ki az a jövő, amiből vissza kellene menniük az akadályozáshoz. Másrészről nem akarják felülírni az elmúlt 5 év eseményeit. Az embereket akarják visszahozni.

2. Épp ezért lényegében csak "kölcsön" akarják venni a köveket a múltból, felhasználni, majd visszatenni ugyanoda, mintha mi sem történt volna.

3. Az elmélet jó, de a "mintha mi sem történt volna" nem valósult meg. Fontos azonban megkülönböztetni az aktív időutazókat az idő alakításának passzív elszenvedőitől.

4. Aktív időutazók: Thanos és hadserege + a Bosszúállók

5. A filmben elhangzik az a tézis is, hogy valahányszor egy végtelen kő lelép az univerzumból, az idősík kettéágazik. Ha viszont a kő visszatér, a létrehozott alternatív idősík zárójelbe kerül.

6. Az aktív időutazók tettei végérvényesek rájuk nézve. Azaz Natasha meghalt. Rogers ott maradt a múltban, és megöregedett. Nebula kiállta azokat a szenvedéseket, amiket. 

7. A csettintéssel csak azokat a halálokat lehetett meg nem történté tenni, amiket a csettintés okozott. Ezen felül jöttek még emberek a múltból, pl. Thanos vagy Gamora.

8. A visszavonás után a köveket Amerika Kapitány visszavitte az eredeti helyükre. A gond az, hogy a mellékhatásokat már aligha csinálhatta vissza. Nem tudta visszacsinálni Loki kiszabadulását, Thanos szimatolását, Loki anyjának párbeszédét, stb.

9. Amikor egy végtelen követ elvittek, egy alternatív idősík indul emiatt, amit a visszahelyezés zárójelbe tenne - hangzik a filmben. Valóságban ez szerintem bonyolultabb. Ha valóban annyi lenne ceteris paribus a változtatás, hogy valaki megjelenik a jövőből, kiszemezgeti a követ a kesztyűből mondjuk, majd előreugrik vissza a jövőbe, majd 1 másodperc múlva újra megjelenik a múltban (miután már csettintett a kövekkel a jövőben) és visszateszi őket - ha ennyire tankönyvszagú lenne minden, akkor valóban az történne, amit a mágus felvázolt. De ennél bonyolultabb a dolog, hiszen a kövek ellopásakor elkövettek egy rakat változtatást, amit pusztán a kő visszarakása nem tud zárójelbe tenni. Loki például kiszabadult. Vagy arról nem is beszéltünk, hogy Rogers saját döntése miatt megöregedett a múltban és úgy kötött ki 2022-ben (vagy hol ért véget a sztori). És ami még érdekesebb: a múltban Thanos hogy tudna csettinteni, ha a múltbeli Thanos az időutazás mellett döntött, és ott hagyta 2014-et? 

10. Ha nem lenne ott Rogers öregen a végén azt mondanám: volt egy saját Bosszúállók idősík, ezt láttuk a 20 film során bemutatva. Minden változtatás, amit indukáltak, egy párhuzamos univerzumot indított el, ami nincs hatással a 2022-es eseményekre. Thanos lelépett 2014-ből és megjelent 2022-ben pl. De ez nem az eredeti idősík Thanosa, nem az a Thanos, aki csettinteni fog majd 2017-ben. Ez a Thanos egy alternatív idősíkból, egy párhuzamos univerzumból jött, így az első csettintése nem került zárójelbe. Nem kerülhetett, hiszen Stark gyereke még mindig él. És Stark gyereke ilyen formában csak úgy élhet, ha az addigi események megtörténtek.

11. Ez azt is jelentené, hogy minden változás, amit indukáltak, egy másik bosszúállók csapatra, egy másik idősíkra van hatással. Van olyan idősík tehát, ahol Loki lelépett az igazságszolgáltatás elől, ahol Thanos 2014-ben eltűnik örökre és senki se tudja hová. Stb. És amiben így eleve nincs is csettintés. Ez az idősík egy tök másik az eredetihez képest, és nem ez indukálja a későbbi Avengers időutazást, hiszen csettintés nélkül erre semmi szükség.

12. Ami viszont nem illik a képbe az Rogers. Visszamegy a múltba és ott éli le az életét. Megváltoztatja az eredeti idősíkot. És mégis! Felbukkan a végén öregen. Nem egy eltérő idősíkban köt ki az eltérő döntése miatt, hanem viszont látja a többieket Stark temetésén. Most nézzük az ő szemszögéből. A film legvégén visszaugrik 1977-be (?) talán. Leél egy életet Carterrel. Az ő szemszögéből vajon hogy történnek az események? Vajon ha ott lenne Asgardban, mikor Jane is, mit látna? Alighanem minden változtatást, amit eszközöltek. Ha ott lenne a Stark toronyban, látná saját magát saját magával harcolni. Látná megszökni Lokit a Theseractal. Viszont akkor látná Thanost is lelépni 2014-ből. De akkor hogy élné át öreg szemszögből az első csettintést, ha nincs Thanos? Hogyan látná emberek milliárdjait meghalni? Hogyan köszönne vissza az a pont, ahol a bosszúállók elkötelezik magukat az időutazás mellett 2022-ben? Hogyan láthatná Stark lányát megszületni, és 4-5 évessé felcseperedni? 

13. Az egyetlen válaszom erre, hogy amikor visszahelyezte a köveket és a pörölyt, az eredeti idősíkon bekövetkezett változások alternatív idővonalakká lettek Thanos egy alternatív világból érkezik 2022-be, így nem hiányzik az eredeti sík múltjából. Loki egy alternatív világban lép meg a Földről. És így tovább. Majd ezután Amerika kapitány még egy utazást tett, és ott maradt a 70-es években. Így az egyetlen végleges változás az idővonalon, viszont ez egy elég radikális változás, ha visszanézitek mondjuk Steve és Peggie beszélgetését Carter kórházi ágyánál... pl. egy kép Peggie korábbi férjéről. és gyerekéről. Ezek szerint akkor ez pl. nem történt meg, ami a pillangóhatás miatt még ki tudja mi minden mást eredményezett.

 image.png
 

 

 

 

Igen, sajnos az  

Spoiler

időutazás

 

témát bántóan logikátlanul kezeli a film.

 

Spoiler

Amúgy Cap ha tényleg csak 70-ig ment vissza - márpedig sokkal korábbra a film végén látható állapota alapján ne mmehetett - akkor Peggynek már bőven 50-esnek kellett lennie, vagyis már nem is MILF korban volt, de inkább fiatal nagyiban. Persze ha nagy volt a szerelem...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Lehet, hogy Steve

akkorra ment vissza amikor a férje meghalt? Lovagias lenne.... Amúgy mit tudunk a férjéről?)

 

Amúgy a vi...-ás megérne / megért volna legalább egy stáblistás jelenetet. Komolytalankodás következik.

Elképzelem a Kapitányt amint kellemesen elcseveg Koponyával.



SR: Ja, köszi a kölcsönkövet, amúgy hogy lett belőled idegenvezető?

RS: Tudod, Kapitány, rájöttem hogy ez is egy ugyanolyan kő mint ami a tesszaraktban van, gondoltam inkább ezt szerzem meg, aztán nem volt akit lelökhettem volna. 

SR: Figyu,  mi idősíkunkban összeállt egy elég jó csapat. Nincs kedved beugrani valamikor?

RS: Köszi a meghívást, de a munka ide köt. Bár azért jöttem hogy elvigyem a Lélekkövet az meg éppen nálad van, de azért tedd csak le a csaj holtteste mellé, majd elrendezem a többit, nehogy lekésd a fuvarodat. Izé, egyáltalán hogyan akarsz egy totál kietlen bolygóról továbbmenni úgy, hogy nincs semmi járműved?

SR: Jé, arra nem gondoltunk. Várj csak! Van még négy másik kövem, ezeket magukban is lehet használni, ugye? Egész film alatt nem gondoltunk rá hogy a zölddel lehetne pl időutazni, vagy a lilával megváltoztatni a valóságot...

RS: ...

Nyilván nem szó szerint így történt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Endgame

Spoiler

Nekem összességében nagyon tetszett a film, azt nem mondom, hogy jobban, mint az Infinity War, de egyetértek Riddick-el, hogy ez egy ilyen tribute is volt egyben az egész univerzum előtt, ezért ezt így speciálisan kezelném. Ezzel együtt nem volt számomra unalmas, hanem végig lekötött az egész, olyan erős érzelmeket nem válott ki belőlem, mint az igazi Marvel fanokból (én jobbára csak az MCU-ból ismerem a legtöbb karaktert), de azért így is nagyon meghatóra sikeredett a vége. 
Örültem neki, hogy voltak áldozatok, nem az volt, hogy mindenkit vissza tudnak hozni és van akinek a harc során is az életét kell adnia a sikerért, ráadásul ezt úgy oldották meg Starknál, hogy ő veszíthette talán a legtöbbet - arra gondolok most, hogy neki talán jobb élete volt itt, mint a csettintés előtt - mégis neki kellett a végső összecsapás során az életét áldoznia. A Kapitány kiírását is nagyon érzelmesen oldották meg, jó volt, hogy visszatértek arra a bizonyos táncra Peggy-vel (apropó az Agent Carter fanoknak, nagyon jó volt látni az eredeti Jarvist, őt nagyon bírtam a sorozatban), mondjuk ez az időutazós dolog felvet néhány kérdést.
Volt pár dolog ami továbbra sem tiszta, egyrészt vártam, hogy kiderül, hogy mit keresett a Vörös Koponya a Vormiron, miért került ő oda (amikor megemlíti Barton, hogy volt ott egy vörös fejű valaki, akkor azt hittem a Kapitány legalább felvonja a szemöldökét és talán még ők találkoznak, de ebből nem lett semmi), illetve Scott lánya miért öregedett ilyen sokat (jó azt nem tudom, hogy hány éves pontosan az Ant-Man filmekben, de itt nekem úgy tűnt, mintha nem 5 évet, hanem majdnem 10et öregedett volna)? Amit fentebb fejtegettetek az sem teljesen tiszta, hogy Lokival most akkor mi van, ő ugyanúgy él, mint az alternatív Gamorra? A másik amit még talán negatívumként éreztem az Marvel kaptiány volt, nagyon a háttérben volt, kissé olyan volt, mintha túl erős lenne és ezért csak a nagyon szorult helyzetekben dogják be, persze értem a koncepciót, hogy ő csak így úgymond az utolsó felvonásnál lépett be az univerzumba és közbe voltak itt már 8-10 éve építgetett hősök, az eredeti csapat vezetői (Stark, Rogers, Thor) és inkább köréjük szerveződött ez az eposzi lezárás a többiek meg még ott lehetnek az újabb fázisokba (mondjuk még Thor is). A végső csatánál is ezt éreztem, a grandiózusságát nem vitatom, de ahoz képest, hogy Thor, hogyan lecsapta Thanost itt még Carolal is kiegészülve hát elég hosszan gyepálták mire le tudták gyűrni (Thanos fegyvere meg olyan, mint a vidék fénykardjaként számon tartott flex, gyakorlatilag átmegy minden). Az viszont nagyon tetszett, hogy Thanost nem leverték, vagy lefejezték, mint a film elején, hanem úgymond a saját fegyverével győzték le és csak simán szenvtelenül elenyészett a semmibe. Nem csak ez volt a kifordítása az Infinity War végének, hanem ide kapcsolódik a kedvenc jelenetem is, amikor Stark ránéz Strangre és egy pillantásból tudja, hogy fel kell áldoznia magát, csak így győzhetnek. Szerintem abban a pillanatban benne volt minden, a hősiességtől, az önmagunk meghaladásán át (Stark esetében egyrészt a személyisége, másrészt az áldozathozatal és a lánya elvesztése) egészen a generációváltásig ahova most eljutottunk az MCU-ban... és így nézett kb. Strange is Starkra, amikor neki kellett "meghalnia" az Infinity Warban, csak ennek ezúttal tényleg súlya volt. Nekem egyébként a dagadt Thor is tetszett, vele voltak jó kis komikus jelenetek, amik oldották a film drámaiságát, ami sokkal jobban ütött, mint az IW-ban, ahol pont a folytatás miatt nem éreztem ennyire ezt.
A múltba való visszatérések, ahogy végigtekintettünk ezeken az állomásokon, ahol mi is mint nézők végighaladtunk az elmúlt évek során a filmekkel és a karakterekkel együtt olyan volt, mint amikor az ember visszatekint az élete végén a korábban vele történt eseményekre, mintha leperegne előttünk életünk filmje. Ezek a visszatekintések emiatt is nagyon tetszettek, hogy visszatértek a régi helyszínekre és közben reflektáltak is arra, hogy mi mindent történt velük, mennyiben lettek esetleg más emberek (Hulknál ez elég viccesen volt megcsinálva a "zúzással"), hogy néz ki valami kívülről (gondolok itt Quill éneklésére) és tényleg az egész most olyan volt, hogy amiért eddig belülről izgultunk, azt most kívülről láttuk. Egyébként ezért szép szimbólum Amerika Kapitány 'végjátéka' ő egy öregemberként tér vissza a végén, aki mindezekre az eseményekre így visszatekint, mint egy nagypapa, plusz az külön érdekes csavar volt számomra, hogy a két legfőbb karakter sorsát mintha megcserélték volna. Korábban úgy gondoltam, hogy Stark inkább konzervatívabb, Rogers a bevállalósabb szereplő, mégis itt Tony az aki hősi halált hal (viszonylag fiatalon), míg Steve tisztességben megöregedik... ez is nagyon tetszett, hogy csavartak így rajta egyet és Stark, akivel indult az MCU, így a végén is a legfontosabb karakter maradt.
Nagyon sok mindenről lehetne még írni, de még annyit, hogy a rajongásom kissé már elhalványult az MCU iránt az elmúlt években most mégis nagyon tudtam izgulni ezért a filmért, a folytatásban a következő fázisba már nem biztos, hogy beszálok (számomra nagyon jó befejezés volt ez így), de amit itt megcsináltak a Marvelnek ez igazi filmtörténelem. Azt nem tudom mi jöhet még ezután a folytatásban, de amiatt kissé csalódott vagyok, hogy nem az volt a vége (mondjuk lehetett volna ez egy stáblista utáni jelenet), hogy Stark lánya megtalálja a garázsban a páncélt, így játékból felveszi és azt mondja, hogy "én vagyok Vasember"...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(így a 41. oldal közepén aki spoilermentes és megtalálja ezt a sort, az légyszi szóljon mert érdekel)

 

Wilde, nagyon egyetértek. Alaposan felépített film volt. (Viszont örülök hogy nem tettek bele olyan jelenetet a végére, amit írsz :) )

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1,209 milliárd a nyitóhétvége. Avatar verést érzek a levegőben.

 

Amcsiban meglehet a 950 millió, nemzetközi meg a 2,9 milliárd. Ebben az esetben 1 millárdot verne csak az Avatarra az élen. Elmebeteg!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 
 
 
5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Avatar verést érzek a levegőben.

 

 

Cameron ki lehet bukva, mostanában ekézi is a képregényfilmeket :D

Avatar 2-nek amúgy 4 milliárdot jósolnak a fanatikus Cameron fanboyok a boxofficetherory fórumon... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ez elég tömény volt így elsőre. :shocked: Még alaposan emésztenem kell. Egyelőre azt mondom, hogy az Infinity War jobban tetszett (összeszedettebb, jobb ütemezésű), de leginkább azért, mert számos dolog nem világos az Endgame sztorija kapcsán, ami nálam ront az élvezeti értéken. Még a számos fan service és kikacsintás ellenére is.

Spoiler

Sajnos meglépték azt, amitől tartottam:

az időutazást.

 

Ezzel még nem lenne baj, ha nem vetne fel számtalan kérdést. Donát egyébként remekül összeszedte az én gondolataimat is ezzel kapcsolatban. Később megpróbálok magam is írni róla, de egyelőre teljes a káosz.

 

Minden esetre, ez most aktuális: :P 

 

58443040_2280802525470195_27320288730792

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

1,209 milliárd a nyitóhétvége. Avatar verést érzek a levegőben.

 

Amcsiban meglehet a 950 millió, nemzetközi meg a 2,9 milliárd. Ebben az esetben 1 millárdot verne csak az Avatarra az élen. Elmebeteg!

Amikor az első Vasembert megnéztem egy esőtől áztatott, villámokkal tarkított forró nyári estén Balatonzamárdi kertmozijában, nem gondoltam, hogy ez lesz belőle. :D 

 

Sky: egy picit szerkesztettem a spoilereden. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Endgame

 

Spoiler

Szerintem egy brutálisan jó film lett, ami képes volt megugrani az előző részt is. Az Infinity Saga tökéletes lezárását kaptuk, melyben sikerült elvarrni a szálakat. Ez a film egyértelműen a klasszikus felállás búcsúja volt.
A film eleje - Thanos lefejezése után - elég döcögős, vontatott volt számomra. De kellettek a lelkizős részek, mindenki máshogy dolgozta fel. Hogy csak nevet említsek, Kapi terápiára járt, Clint bérgyilkos lett, Thor megy egy alkoholista csöves, aki Fortnite-ozik egész nap. Egyébként az ő lezüllött karakterét nagyon bírtam. :D
A csettintés visszafordítására mégiscsak az időutazást használták. Amitől eleinte ódzkodtam, de aztán egész jól kivitelezték. Nem bonyolódnék bele az időutazás részleteibe, ez elvégre egy mese. :D
Tetszettek a különböző kikacsintások. A Hail Hydra Kapitány szájából, mely egy eléggé megosztó képregényre utal, akkor liftes beállás, mely olyan volt mint a Winter Soldier-ben. Tetszett hogy Tony találkozott az apjával. Valamint láthattuk a fiatal Hank Pym-et is, a klasszikus képregényeket idéző Hangya sisakkal. Nagyon jól volt tálalva.
A finálé monumentális csatajelenete nagyon ott van. Itt szószerint mindenki ott volt aki élt és tudott harcolni.
A hősök elhalálozásával kapcsolatban Natasha halála lepett meg. Rá számítottam volna a legkevésbé. Tony halála meg várható volt. Jól kivitelezett, megható jelenet volt. Főleg a temetése. 
Kapitány szálának elvarrása is jó volt. Átadta Sam-nek a stafétát, azaz a pajzsot. Aki a képregények szerint is Amerika Kapitány lett.
Egyébként kapival kapcsolatban van egy egész jó elmélet:
Mi van ha mindvégig két kapitány volt ugyanabban az időben? A film végén Steve visszaviszi a köveket, aztán visszamegy Peggyhez, hogy leélje vele az életét. Közben a másik kapitány be van fagyva a jégbe. Szóval simán leélhette vele az életét úgy, hogy ő mindvégig az árnyékban volt. Mondta Peggy hogy volt férje, de simán lehetett Steve is az. Tehát leélték együtt az életüket, nem volt oka beavatkozni, tudta hogy mi lesz, egyszerűen csak kivárta az az időt amikor visszament elköszönni.

Szóval szépen lezárták ezt a 11 évet. Remélem Thort viszont látjuk még a GoG 3-ban is, kicsit összeszedetten, és addigra eldöntik ki a főnök. :D

Stáblistás jelenet nincs, ide nem is kell. A végén kalapálás hallunk, mely a Vasember 1-et idézi meg, szerintem utalva arra hogy honnan indult ez az egész.
Nagyon kíváncsi leszek hogy mit terveznek a folytatásokban. Szerintem Adam Warlock lesz a következő "Thanos".
Apropó! A film igazi hőse egy patkány, aki kiengedte Scottot a kvantumtérből... :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Donát írta:

Amikor az első Vasembert megnéztem egy esőtől áztatott, villámokkal tarkított forró nyári estén Balatonzamárdi kertmozijában, nem gondoltam, hogy ez lesz belőle. :D 

Én meg azóta is csak értetlenül pislogok. :) De ha ez kell az embereknek, hát ez kell. Szerencsére nekem se kell "koplalni" :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én meg azóta is csak értetlenül pislogok. :) De ha ez kell az embereknek, hát ez kell. Szerencsére nekem se kell "koplalni" :D 

Szerintem (csak erős tipp), a Lucasfilm és a Disney a következő 15 évre kiterveli majd a saját SW-s MCU.át is. Érteni ez alatt, lesznek spéci JEDI lovagok X 100/1000 évvel ezelőtt a SAGA előtt, akik külön filmben akcióznak, majd néha összeállnak egy-egy nagy filmbe, hogy legyalulják az aktuális Thanos szintű Sith lovagot.

Erre most pénzt tennék fel. :P

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Donát írta:

 

Nézd vissza. Az alapján ez szerintem kizárt.

 

  Spoiler elrejtése

 

 
 

 

Spoiler

De azt se feledjük hogy ebben a korában már Alzheimeres volt, aki pár percen belül újra rácsodálkozik Steve jelenlétére. Bár nekem mindegy. Az se zavar ha nem így van.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , RacerX írta:
  Spoileres tartalom megtekintése

 

Lehetne kibúvó, de ott a fénykép is. Nagyobb kérdés inkább, hogy mi van Lokival, vagy honnan jött az a Thanos, akivel a mostani részben leszámoltak. Mert az a Thanos így utólag már nem lehetett, aki anno csettintett, mert az Infinity War idejében nem tartózkodik az univerzumban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teória.

 

Ugyebár a Disney-s vásárlás miatt a nyáron látjuk a Fox X-men univerzumának sajnos utolsó két moziját.

 

Nem nagyon titkolja a Disney, hogy az X-meneket/mutánsokat be akarja emelni az MCU-ba (végülis Wanda is X-men).

 

Spoiler

Arra gondoltam, hogya rövid időn beüli 3 szori csettintés gamma sugárzása lesz az, ami az MCU szerint beindítja a mutációkat.

 

A Fox-os vonallal való összefésülés kb. lehetetlen, ha lenne ilyen terv, akkor erre szvsz már most utalni kellett volna, de legkésőbb a sötét Főnixben.

 

Persze ebben az esetben az elejétől kéne felépíteni az X-eket új eredetsztorikkal.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, JakeSully írta:

Szerintem (csak erős tipp), a Lucasfilm és a Disney a következő 15 évre kiterveli majd a saját SW-s MCU.át is. Érteni ez alatt, lesznek spéci JEDI lovagok X 100/1000 évvel ezelőtt a SAGA előtt, akik külön filmben akcióznak, majd néha összeállnak egy-egy nagy filmbe, hogy legyalulják az aktuális Thanos szintű Sith lovagot.

Erre most pénzt tennék fel. :P

 

Simán lehet ilyen szintű összedolgozás, és jobban belegondolva csak így lenne értelme új SAGA-t csinálni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Tarzaan írta:

Teória.

 

A csettintésről jutott eszembe... szinte esdekelve vártam, hogy amikor Thanos fejtegeti, hogy inkább az egész univerzumot lerombolja, hogy egy teljesen újat teremtsen helyette, mert azok csak hálásak lesznek neki, de nem akarják visszahozni a régi világot, akkor egyúttal kiszól, hogy "mint ahogy mi sem emlékszünk az előttünk lévő univerzumra". 

:)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha minden igaz, akkor a skacokkal csütörtökön nézzük meg a filmet munka után. Még variálunk rajta, hogy hol nézzük, de egyelőre jól tartjuk magunkat, mert spoilerekbe nem futottunk bele.

 

Mondjuk ez az 1,2 milliárd r*hadt sok! :o 10 év után talán az Avatar elveszti a box office trónját?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

 

  Spoiler elrejtése

A csettintésről jutott eszembe... szinte esdekelve vártam, hogy amikor Thanos fejtegeti, hogy inkább az egész univerzumot lerombolja, hogy egy teljesen újat teremtsen helyette, mert azok csak hálásak lesznek neki, de nem akarják visszahozni a régi világot, akkor egyúttal kiszól, hogy "mint ahogy mi sem emlékszünk az előttünk lévő univerzumra". 

:)  

 

 

Igen, az adta volna magát.

 

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Ha minden igaz, akkor a skacokkal csütörtökön nézzük meg a filmet munka után. Még variálunk rajta, hogy hol nézzük, de egyelőre jól tartjuk magunkat, mert spoilerekbe nem futottunk bele.

 

Mondjuk ez az 1,2 milliárd r*hadt sok! :o 10 év után talán az Avatar elveszti a box office trónját?

Ma már jóval több ember él a földön és ezek közül jóval több engedheti meg, hogy a jóval több 3D-s moziterem valamelyikében mozizzon.

 

+ ez a film elsősorban a gyerekeket célozta meg, míg az Avatar pont nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Donát írta:

Némi reakció a felvetett problémákra

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Egy videó erről a témáról.

Spoiler

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.