Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Endgame

 

Spoiler

 

Akkor, amennyire összegezni tudtam:

 

- Az időutazást az teszi lehetővé, hogy az idő máshogy viselkedik a Kvantumvilágban (ami Scottnak 5 óra volt, az odakint 5 év).

- A múltba utazás nem változtatja meg a jelent. Banner elmagyarázta miért: a múltba utazással a múlt lesz a jövőd, a korábbi (utazás előtti) jelened pedig a múltad lesz, amire nem lehet hatással a kialakult jövőd. 

- Alternatív dimenziók akkor jöhetnek létre, ha a Végtelen Köveket elmozdítják az eredeti időbeli helyükről.  

- Minden változtatás egy alternatív idővonalat hoz létre.

- Amíg a kövek nincsenek a helyükön, létrejönnek alternatív idővonalak. 

- Ha a kövek visszakerülnek az eredeti helyükre, semmi nem változik az eredeti idővonalon, az alternatív idősíkok "eltűnnek".

- Ha a kövek visszakerülnek a helyükre, a kialakult alternatív idővonalak nem lesznek hatással az MCU általunk ismert idősíkjára.

- Thanos (+a serege), Nebula és Gamora egy átmeneti alternatív idősíkról jutottak át az eredeti idővonalra. Így hiába hamvadt el a film végén a 2014-es Thanos, az nem ugyanaz a Thanos volt, aki csettintett és akit Thor lefejezett a Vihartörővel a film elején. Ugyanígy, Gamora is azért nem ismerte fel Quillt, mert az ő szemszögéből a Guardians of the Galaxy 1-2 eseményei nem történtek meg.

- A 2023-ig tartó események pontosan ugyanúgy történtek, ahogy láthattuk. A különbség a csettintés visszacsinálása (az alternatív idővonalak és kőgyűjtögetés révén), ami technikailag nem változtat semmit az eredeti idővonalon.

 

Nagyon nagy vonalakban eddig ezt szűrtem le, de még látnom kéne párszor a filmet. Plusz a Kapitány film végi jelenetét így sem tudom hova tenni.   

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avengers: Endgame 10/10

 

Kicsit részletesebben is: gyönyörű beérése volt ez egy tíz éves történetnek, számtalan visszautalással, amik közül nem egy korábbi eseményeket is más megvilágításba helyez kicsit. Spoilermentesen nem is lehet igazán írni róla, és szerintem ez a mű tényleg azoknak szól, akik szeretik az MCU-t és végig is izgulták az elmúlt tíz évet. Ők fogják értékelni a liftes jelenetet, a sajtburgert, a "balról"-t, az "Avengers, assemble!" felkiáltást, a nyuszit, a tévéből átugrott színészt (az első tévés műre történő utalás a mozifilmekben) és persze a legnagyobb pillanatokat, amikre még utalni sem szeretnék.

Azt viszont én is úgy érzem, hogy a film középtájt kicsit vontatottá vált. Tény, az Infinity War sokkal kiegyensúlyozottabb volt. Itt volt egy szakasz, amikor azt mondtam magamban, hogy most már elég legyen a locsogásból, jöjjön valami. Aztán jött... Amire nem számítottam. És onnan visszagondolva, sőt, a film végéről visszagondolva már azt mondom, kellett az a vontatott szakasz is.

A megoldás is tetszett, azért, ahogy megoldották. Szerintem jó húzás volt így megoldani. Na de ez tényleg az a dolog, amiről spoilermentesen nem lehet értekezni. A lényeg, hogy nekem a megoldás tetszett. A miértre már spoiler mögött válaszolok:

Spoiler

Szóval nagyon féltem az időutazástól. Nyilvánvaló volt, hogy ez belekerül, hiszen a korai forgatási képeken már feltűnt az ősz hajú és a fiatal, The Avengers küllemű Stark, illetve láthattuk ugyanígy Rogerst és Lokit is. Amitől én féltem, hogy az időutazással eltörlik nem csak az Inifinity War eseményeit, de mindent, ami a The Avengers óta történt. Azért gondoltam ezt végpontnak, mert ez az első eset, hogy Thanos képbe került és Lokin át akár el is juthattak volna hozzá.

Ezzel szemben nem ez történt. Valóban volt időutazás, de jó filmes szokás szerint az alternatív/párhuzamos világok vonalán mentek. Az egyetlen csavar ezen a téren az volt, hogy más filmekkel ellentétben a hősök itt az alternatív valóság jövője helyett a saját valóságuk jelenébe tudtak visszatérni. Ugye minden más filmben, ha megváltoztatták a jövőt, ezzel kreálva egy alternatív valóságot, annak a valóságnak a jövőjébe tudtak csak elutazni. Itt erről szó sincs, akárhogy belepiszkálhatnak egy párhuzamos világ múltjába, a saját realitásukkal nem lesz gond - már leszámítva azt, hogy ha túlságosan belenyúlnak, akkor jönnek azok a katasztrófák, amiket Mordo oly lelkesen sorolt a Doctor Strange-ben, és ezek már hatással lehetnek az alap realitásra is. De hát ezért vitték vissza a kavicsokat a helyükre.

 

A megoldás azért volt tetszetős, mert nem csak az MCU maradt így épen, hanem még az IW következményei sem merültek feledésbe. Igen, sokan visszatértek, de maradtak halottak is. Vízió, az eredeti Gamora és Natasha nem támadtak fel, ahogy nem tértek vissza az élők sorába az Asgardiak sem, így a Három Harcos, Odin, Friga vagy Heimdall, de még Loki sem. Ők halottak maradtak.

A másik, hogy az az öt év sem telt el nyomtalanul, amíg a fél univerzum halott volt. Sokaknak kellett megbirkóznia azzal, hogy a szeretteik hamuvá lettek. Ennek láthattuk is következményeit, és nem csak a Bosszúállókon át, de persze ők voltak a fő sodorban. De most gondoljunk csak arra a mezei csávóra, aki próbált tovább lépni, elkezdett mással találkozgatni. Oké, ő még nem tudott tovább lépni, de sokan lehetnek, akiknek végül sikerült. Öt év hosszú idő, talán már rá is leltek egy új életre. Aztán puff, mindenki visszatér. Ez sok zűrrel járhat.

Arról nem beszélve, hogy közben a kormányok bedőltek, anarchia lett úrrá. A városok lerobbantak, stb. Szép dolog a csettintés, de az csak visszahozta az elhamvadtakat, az elmúlt öt évet nem törölte el. A következményeit nyögni fogják még, ahogy a második csettintésnek is.

 

Természetesen a film vége ütött a legjobban. Az az össznépi dzsembori, az hatalmas volt. Ott tényleg felvonult mindenki, aki élt és képes volt a harcra. A vége pedig, Stark halálát, hát én megkönnyeztem. Hiába, no, ő volt a kedvencem, vele indult és vele zárult az Infinity Saga. Hiszen az igazság az, hogy ő volt Vasember.

 

Apropó, gyanús, hogy a csettintése után Gamora eltűnt, és később Quill is csak a képét nézi. Nincs ott Stark temetésén (ez még érthető is lenne), se a Benatar fedélzetén. Lehetséges, hogy Stark csettintésekor nem Thanos seregét törölte el, hanem mindenkit, aki a másik világból jött? Persze valószínűleg a kézenfekvő magyarázat az, hogy most Gamora ment el a saját útjára (mint a GotG vol. 2-ben Nebula), és majd a Guardians of the Galaxy Vol. 3-ban fog újra csatlakozni. Az tény, hogy érdekes lesz ez a dolog. Tulajdonképpen Gamora visszatért a GotG első részének állapotába, innét újra fel kell építeni valamelyest a karaktert. Na, azért nem nagyon, hiszen a két Guardians között ugye nincs nagy időbeli különbség, viszonylag gyorsan el lehetne juttatni az új Gamorát a vol. 2-beli Gamora szintjére (az IW-s Gamora már más tészta, hiszen évek teltek el közben).

 

De visszatekerve, a lényeg, hogy nagyon tetszett az Endgame. A ritmussal még lehetett volna mit kezdeni, de még az sem volt zavaró. Legalábbis engem nem zavart különösebben, mert amikor már kezdtek mutatkozni az unalom jelei, nos... Meghalt Nat. :cry:Amúgy ez is nagyszerű volt. Végül az áldozta fel magát, aki anno senkihez sem volt hű, aki, Tony szavai szerint, hármas ügynök, és most ez a nő képes volt meghalni másokért. A családjáért.

Ugyanígy szép, hogy az öntelt hólyagként megismert Stark végül önfeláldozó mód megmentette a világot, amit néha közveszélyes módon (lásd Ultron megteremtése) próbált megoldani, ráadásul egy olyan látomás hatására, ami majdnem beteljesült. Ahogy az is, hogy egykori testőre, Happy vigyáz a lányára. Megjegyzem, nagyon szép az is, ahogy Happy és Rohdes ott vannak a temetésen és barátilag átölelik egymást. Vagy az Iron Man 3-ból a srác, aki szintén ott van a temetésen (neki mondjuk utána kellett néznem, mert én sem vágtam, ki az a tini csávó).

Vagy az, hogy Hulk az, aki tudja használni puszta kézzel a kesztyűt, és nem hal bele. Vagy az, hogy Rogers végül megemelhette a pörölyt. Vagy Mordály és Nebula találkozása - a két lény, akik nem akartak családot, mégis elvesztették azt és most egyedül maradtak egymásnak. Vagy az, hogy megmutatták, Wandának is irdatlan nagy ereje van és képes lenne megölni Thanost. A Girl Team is nagy volt, bár tuti már habzik a szája néhány emberkének ettől a jelenettől.  :death: És végül csak nem Danvers volt a kulcs, hanem Stark. Az a jelenet, amikor összeállt, miért adta oda Strange Stark életéért cserébe az Idő Követ, az hatalmas volt.

És kérek elhízott, piás, pizsamás Thort a GotG. vol 3-ba! :clap2:

Szóval teli volt rengeteg utalással, kicsivel, naggyal, megmosolyogtatóval, és olyanokkal is, amik könnyeket csaltak az ember szemébe. A végső csata páratlan, és végül a végkifejlet méltó zárása egy ekkora sagának. Remélem, hogy az ep9 is lesz ilyen jó - sőt, még jobb.

És mindezt úgy írom, hogy a film végére belázasodtam és vacogtam... :sick:

17 órával ezelőtt, Donát írta:

egy kép Peggie korábbi férjéről

Az egy kép Peggy lányáról és fiáról.

Spoiler

Az nem a férje. Itt találhatsz róla HD képet (nem linkelem be, mert a wiki megint összezsugorítja). Peggy férjéről sosem mutattak képet, és sosem nevezték nevén. Voltak is találgatások rajongói körökben, hogy miért titkolják (és volt, aki beletrafált, mert van olyan képregény, amiben Rogers visszatért a múltba Peggy-hez). Főleg akkor volt sokat rágott kérdés ez, amikor még futott az Agent Carter című sorozat. Az egyetlen utalás a fickóra a Winter Soldierben történt, a múzeumi felvételen, amikor azt mondta, hogy a férjét is Steve mentette meg. De az meg nyilván hazugság. Peggy - nyilvánvaló okokból - nem beszélhetett arról, hogy a férjura visszajött a jövőből. Nyilván azt, hogy Rogers-szel élt, teljesen eltitkolták mindenki elől. A S.H.I.E.L.D. társalapítójának és igazgatójának ez nyilván nem lehetett azért nagy kunszt.

Szóval egy darabig, egészen pontosan attól a pillanattól kezdve, ahová Rogers visszatért egészen 2023-ból való távozásáig két Steve Rogers élt a világban párhuzamosan. Ugyanannak az egy Rogersnek a két idősíkból származó változata.

Hogy hogyan lehetséges ez? Egyszerűen: Rogers az utolsó útját az MCU idősíkon (a saját realitásán) tette meg visszafelé. Stark kikötése volt, hogy az MCU realitásában ne történjen változás, ne töröljék el se az azt megelőző öt évet, se semmit (a Végtelen Kesztyűvel amúgy ez valószínűleg összejött volna, hiszen az Idő Kővel lehet manipulálni az időt). Illetve Banner is mondta, hogy nem is tudnának változtatni. A "nem is tudnának" részbe belefoglaltatik az is, hogy el sem vihetik a múltból a köveket, hiszen azokat sohasem vitte el senki. Senki sem ütötte ki Quillt a Moragh-on, Loki sosem szökött meg, Howard Stark sosem találkozott Potts nevű férfival azon a bázison, Steve nem harcolt önmagával, stb.

Hogy eleve működjön a lopás, párhuzamos/alternatív (mindkét megnevezés ugyanaz) világok/realitások múltjába kellett visszautazni, úgyszólván az adott idősíkon kívülről, és onnan lopták el a köveket, illetve Thor pörölyét. Ezek a párhuzamos világok talán még kapcsolatban sem álltak egymással (vagyis lehetséges, hogy nem egy, hanem három különböző párhuzamos világba mentek el - amit alátámaszt az is, hogy 2012-ben megszökött Loki, de ezzel párhuzamban 2013-ban ott van lakat alatt Asgardon, vagyis ez két különböző világ). De akárhogy is, a köveket vissza kellett vinni, méghozzá azért, amit a Doctor Strange-ben mondanak. Az idővel való manipulálás, bármelyik világban történik is az, természeti katasztrófát okozhat: instabil dimenzionális átjárók (emiatt hathat egyik világ a másikra), térparadoxonok (erre láttunk is példát, ahogy a két Nebula elkezdett ugyanarra emlékezni), időhurkok, stb. Mordo felvázolt pár lehetőséget.

Rogers leszállította a köveket abba a másik világba vagy másik világokba, ezzel megakadályozva, hogy azok a természeti időkatasztrófák bekövetkezzenek (nagyrészt, mert valószínűleg Lokit nem tudta megállítani és Thanos eltörlése is okozhat gondot egy másik világban), aztán a sajátján visszament a múltba Peggy-hez. És onnantól kezdve akármit csinálhatott, az semmiféle változást nem hozott, hiszen mindig is úgy történt meg.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvan honnan volt ismerős a

 

Spoiler

film végi csata:

 

Ready Player One

 

 

Szinte egy az egyben azt koppintja. Van egy utolsó csata a világ/virtuális világ megsemmisülése előtt, ahol van egy kvázi legyőzhetetlen ellenség, itt bukkan fl kb. mindenki a semmiből, és íz egyikben a kesztyűt, másikban Parcivalt kell eljuttatni valahova (az időgéphez ill. a kastályba).

 

 

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Avengers: Endgame 10/10

 

  Spoiler elrejtése

Rogers leszállította a köveket abba a másik világba vagy másik világokba, ezzel megakadályozva, hogy azok a természeti időkatasztrófák bekövetkezzenek (nagyrészt, mert valószínűleg Lokit nem tudta megállítani és Thanos eltörlése is okozhat gondot egy másik világban), aztán a sajátján visszament a múltba Peggy-hez. És onnantól kezdve akármit csinálhatott, az semmiféle változást nem hozott, hiszen mindig is úgy történt meg.

Igen, de ez a két legérdekesebb kérdés, amiket te is írsz:



1. Hogy lehet, hogy az alternatív idősíkból a saját jövőjükbe tudtak visszatérni?

2. Hogy lehet, hogy amikor Rogers utoljára visszament a múltba Peggyhez, az nem alternatív törést hozott létre, hanem "mindig is úgy volt"? Miben különbözött ez az ugrás az előbbiektől? Miért nem egy párhuzamos világban élnek együtt? Nem lehet, hogy miután leélték közösen az életüket, a kapitány még egy utolsó időugrással, idősen megjelent az eredeti ugrópontján, a padon? Nekem ez jobban tetszene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

6 órával ezelőtt, Darth Krande írta:

A

  Spoiler elrejtése

sajtburgert

nem értettem. Legalább ha gyros lett volna...

Ez is azt bizonyítja, hogy sok visszautalás a rajongóknak szólt (fan service). Gyrost amúgy sosem ettek, szerintem te a shawarmára gondolsz. Tony az első Iron Manben akart sajtburgert.

4 órával ezelőtt, Donát írta:

 

  Spoiler elrejtése

Igen, de ez a két legérdekesebb kérdés, amiket te is írsz:

 


1. Hogy lehet, hogy az alternatív idősíkból a saját jövőjükbe tudtak visszatérni?

2. Hogy lehet, hogy amikor Rogers utoljára visszament a múltba Peggyhez, az nem alternatív törést hozott létre, hanem "mindig is úgy volt"? Miben különbözött ez az ugrás az előbbiektől? Miért nem egy párhuzamos világban élnek együtt? Nem lehet, hogy miután leélték közösen az életüket, a kapitány még egy utolsó időugrással, idősen megjelent az eredeti ugrópontján, a padon? Nekem ez jobban tetszene.
 

 

 

Spoiler

Mert Tony létrehozott egy tér-idő GPS-t, amivel térben és időben tudnak navigálni, az átjáró meg a Quantum Dimenzió volt, amin át a multiverzum bármely világába ki lehet lépni. Plusz nekem nagyon úgy tűnt, hogy a quantum kapu, amit építettek, afféle köldökzsinór volt, hiszen, ha valaki azon át parancsot adott a visszatérésre, azonnal visszarántotta, ahogy Clintet (Rogerst csak azért nem húzta vissza, mert megszabadulhatott a Pym-részecskéktől, ami nélkül lehetetlenség belépni a Quantum Világba).

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig az elsőre is válasz, de akkor jobban kifejtem.

Spoiler

Rogers a saját (az MCU-s, a 22 film és az ezekhez kapcsolódó sorozatok és képregények) realitása múltjába ugrott vissza a kövek lerakása után. Ezt a realitást amúgy Earth-199999-nek nevezik. A saját realitásába pedig soha, semmilyen körülmények között semmit sem tud megváltoztatni. Pont. Ez szabály. Kivétel a szabály alól: ha a birtokodban van az Idő Kő.

De a saját realitása mellett létezik végtelen számú párhuzamos realitás. Ezek nincsenek egymással kapcsolatban, nem egymásból ágaznak ki. Van, ami tök más, van, ami szinte ugyanolyan. (Ezt az Agents of S.H.I.E.L.D.-ben magyarázták el, vagyis minden univerzumnak végtelen számú párhuzamos univerzuma van.) A köveket ilyen párhuzamos realitásokból csórták el. Mivel eme realitások idején kívülről jöttek, nem szerves, csak ideiglenes részei annak, így bele tudnak avatkozni. Ez viszont ugyanúgy veszélyekkel jár, mint, amikor az Idő Kövével Strange a saját realitását babrálja, mert ezzel alternatív idősíkok jönnek létre, amik természeti katasztrófákhoz vezethetnek.

Szóval, e kérdésre válaszolva:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Hogy lehet, hogy amikor Rogers utoljára visszament a múltba Peggyhez, az nem alternatív törést hozott létre, hanem "mindig is úgy volt"?

Azért lehet az, mert végül Rogers a saját realitásán utazott vissza a múltba. Minden más utazás másik realitások múltjába vezetett (az Agents of S.H.I.E.L.D.-ben meg hasonló történt, csak ott egy másik realitás jövőjébe utaztak, ahogy például Nebula, Thanos és a kompániája). A saját realitásába viszont semmiféle módon nem tud beleavatkozni, ezért alternatív idővonalat sem tud létrehozni (viszont Nebula vagy Thanos, ha visszautazott volna az MCU realitás múltjába, már tudtak volna gondot okozni, hiszen ebben a valóságban ők is csak "vendégek" voltak).

Tömörebben: a saját realitásodat nem tudod piszkálni. Egy másik realitást kedvedre szétbarmolhatsz. :) 

 

 

Amúgy két okból kicsit fölösleges is ezt feszegetni, mert nyilvánvaló, hogy Rogers nem avatkozott be semmibe, nem okozott változást. A másik meg az, hogy, ha létre is hozott volna egy alternatív vonalat, azt belülről Rogersen kívül úgy sem érzékeli senki. Csak ő mondhatná meg, hogy történt-e bármi változás vagy sem.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Pedig az elsőre is válasz, de akkor jobban kifejtem.

  Spoiler elrejtése

Azért lehet az, mert végül Rogers a saját realitásán utazott vissza a múltba. Minden más utazás másik realitások múltjába vezetett (az Agents of S.H.I.E.L.D.-ben meg hasonló történt, csak ott egy másik realitás jövőjébe utaztak, ahogy például Nebula, Thanos és a kompániája). A saját realitásába viszont semmiféle módon nem tud beleavatkozni, ezért alternatív idővonalat sem tud létrehozni (viszont Nebula vagy Thanos, ha visszautazott volna az MCU realitás múltjába, már tudtak volna gondot okozni, hiszen ebben a valóságban ők is csak "vendégek" voltak).

Tömörebben: a saját realitásodat nem tudod piszkálni. Egy másik realitást kedvedre szétbarmolhatsz. :) 

 

 

Amúgy két okból kicsit fölösleges is ezt feszegetni, mert nyilvánvaló, hogy Rogers nem avatkozott be semmibe, nem okozott változást. A másik meg az, hogy, ha létre is hozott volna egy alternatív vonalat, azt belülről Rogersen kívül úgy sem érzékeli senki. Csak ő mondhatná meg, hogy történt-e bármi változás vagy sem.

 

 

 

Huhh, nagyon másként gondolom, és egyáltalán nem tartom fölöslegesnek feszegetni, már csak azért sem, mert ez a legérdekesebb kérdése számomra a filmnek.

 

Ha jól értettem a filmet, és megfelelően nyitva tartottam a fülem és szemem végig, az alapján minden egyes időutazással mindenki a saját Earth-199999 realitásába utazott vissza. Vagyis hát annak egy múltbeli pontjára. Azzal persze, hogy visszautaztak, eltérítették a realitást és egy párhuzamos világot csináltak belőle. De ők alapból a saját realitásukat választották ki célpontnak, nem pedig egy párhuzamos világot.

 

Azaz a szétágazódás azután következett be, hogy megjelentek az időutazók a saját idősíkjuk múltjában. Muszáj hogy így legyen, hiszen eredetileg nem voltak ott, nem csente el senki az Űrlord orra elől a hatalom kövét tartalmazó gömböt, stb tehát a megjelenésük változásokat eredményezett, nem is keveset. Viszont az eredeti célpont meg azért kellett, hogy a saját korábbi idővonaluk legyen, mert azon ismerték a kövek múltbeli tartózkodását . Nem próbálhattak rá egy Earth-200000 realitásra pl., mert ott nem tudhatták, hogy mi fog megváltozni és hogyan a saját realitásukhoz képest. Lehet, visszamennek New Yorkba 2012-be, de abban a párhuzamos univerzumba, amit kiválasztanak, egyik kő sincs New Yorkban akkor, így lényegében lábon lövik magukat.
Tehát sokkal inkább így történik a dolog:

1. végignéznek a saját világuk idővonalán.
2. megkeresik a köveket a múltban és hogy mikor hozzáférhetőek.
3. visszautaznak ezekre a pontokra a saját univerzumukban
4.  amikor felbukkannak a múlt egy pontján, akkor megjelenésükkel létrehoznak egy párhuzamos idővonalat és világot. Ez az a párhuzamos világ, ahonnan az itteni főellenség Thanos pl. érkezett. És ezért nem hiányzik Thanos az első csettintéskor az eredeti idővonal múltjából, mert ez egy másik Thanos, másik Nebula, másik Gamorra, stb. 

Ha végignézzük a lépéseket fentebb, szinte kiszúrja a szemünket a nagy kérdés: amikor Rogers visszatért a saját múltjába, az miért nem hozott létre egy párhuzamos világot szemben az összes többi visszautazással? Azzal, hogy megjelent, ő is ugyanúgy eltérítette (vagy el kellett volna térítenie!) a világot az eredeti idővonalon történt dolgoktól.
Persze mondhatjuk, hogy nem, nem így történt, a kapitány mindig is ott volt, mindig is ő volt a férje Peggie-nek, mindig is párhuzamosan volt része az eredeti idővonalnak, de a kérdést így se ússzuk meg: MIÉRT? Miért az ő visszautazása különleges? Miben különbözött ez a visszautazás attól a visszautazástól, amit mondjuk az Űrlord megállítása érdekében tettek? Az ő visszautazása miért volt mindig is része az idővonal múltjának, míg az Űrlordot sosem ütötték le, Thanos sosem hagyta el a saját idősíkját, Loki sosem lépett meg 2012-ben New Yorkból, stb? Szóval az összes változás amit a filmben láttunk egy zárójeles változás az eredeti idősíkra nézve KIVÉVE Amerika kapitányét. Ami nagyon fura. Persze mondhatjuk: azért, mert csak. Mert ez egy mese, mert nincs koherencia és ne is kérjük számon, stb. De én abban bízom, hogy van.


Számomra az lenne egy jó válasz, amit korábban is írtam: A kapitány visszautazott, megjelenésével létrehozott egy párhuzamos világot, leélt egy életet Peggie-vel egy alternatív világban (ugyanúgy alternatív módon, mint Loki megszökése, Thanos eltűnése az idősíkról, az Űrlord leütése, stb.) majd aktiválta még egyszer, utoljára a karperecét, és öregen visszatért a Bosszúállók közé az eredeti idősíkjára, amit Tony idő GPS-ével tudott megtenni, ahogy a többiek is.

 

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, én is így gondolom a választ a kérdésre.

 

Második megtekintés: ahol elsőnek lagymatagnak éreztem a filmet, most is kijött, de talán most kevésbé zavart, talán azért, mert mostmár tudtam, hogy azoktól a jelenetektől ne várjak semmit :D 

A végső csatát kissé gyengébbnek éreztem, mert a "hűha faktor" elmúlt, és próbáltam alaposabban figyelni, hogy ki merre hogyan írtja az ellent, és így már jobban kiütközött az a probléma is, ami már a Civil Warban is kissé zavaró volt, méghozzá az, hogy az igazán nagyágyúk, alig csinálnak valamit.

 

Ennek ellenére még mindig piszkosul bejött, és péntekre már le is van foglalva a 3. megtekintés helye :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap én is kivégjátszadoztam magam. Rendesen odatették a gyártók magukat. Persze ők is vétettek hibákat. A bosszúállós muvik közül ez jön be a legjobban. A MCU-sak közül már nem. Ez amúgy nem zavar nagyon be. Nem mondanám hogy hűde elégedett vagyok vele de lezárásnak azért elég frankón megteszi.

 

Az előző rész megnézése után bennem is az időben való utazgatás merült fel mint a redős állú barom állat által eltüntetett földlakók visszahozását célzó akció fő eleme. Mást amúgy se tudtam volna elképzelni. Az írókák bevethettek volna valami mást is de úgy tűnik őket is megfogta ez a dolog. Már ha gondolkodtak egyáltalán másfele. No de egye fene. A célnak végül is megfelelt. Ki tudták hozni a témából azt amire az egész muvi kiment. Nekem ugyan a kvantumvilág időmachinálással való összekötése nem igazán jön be de Marvelék moziuniverzumában szerintem mégis megállja a helyét.


Bejött bosszúállóék "itt is-ott is ügyködik egy-egy csapat" elképzelése. A kivitelezés már kevésbé jött volna be ha simán ment volna. Úgy nem lett volna igazán érdekes.
Bosszúállóék életnének öt év alatti változását úgy-ahogy el tudtam fogadni. Íjász kománk gyilkosba való átmenését és pörölyös kománk lezüllését nem komáltam. Előbbi nem sok vizet zavart mert nem kellett sokáig kibírnom úgy a komát. Visszament bosszúállni és utána már csak annyi volt. A másik pacák esete már problémásabb. Az még elmegy hogy piás lett de a külseje és az elidiótásodása már tényleg nem jött be. A muterjával való dumcsijáig nem is kezdett oldódni a dolog.
A többi bosszúálló sorsával nem akadt bajom. Mondjuk az eltüntetést megúszók közül csak Tónit és Mordályt csípem. A többiek szinte totál közömbösek. Ettől függetlenül özvegykét mégis sajnálom valamennyire. Igaz csak azért mert a bosszúállóvá válása előtti jelleme elég sokat javult és odáig ment hogy az életét adta az ügyükért.
A csata nagyon bejövősre sikerált. A legbejövősebb az "Esztebán vs redős állú" összecsapás lett. Piszkosul ütős lett. Amúgy nem vágom mivel érdemelte ki kapitány kománk azt hogy használhassa a pörölyt. Meg ha már az ellenfele is szóba jött annak a jövőbe való utazgatásának a módja se tiszta. Odáig megvan hogy megszerezte a részecskés patront vagy mit. Arról meg nem tudok hogy más szükséges cucc is volt-e náluk.
A csata vége Tóni halálával rendesen betette nálam a kaput. Bosszúállóék közül egyedül őt bírom igazán. Tehát elég tré érzés fogott el miatta. Kár hogy nem futottam bele egy haláláról szóló szpojlerbe mert akkor legalább fel tudtam volna rá készülni. Valamit azért könnyít a dolgon hogy ő is egy nemes célért mondott le mindenéről. Ja meg neki is nagy pálfordulása volt. Amúgy nagyon faja temetést rendeztek neki. Így frissibe úgy érzem hogy a Bosszúállók széria későbbi részeit meg se nézem. Az eddigieket csakis miatta tudtam le. Más okom nem igazán volt rá.
A kövek ás a pöröly (az se tiszta hogy azt minek kellett visszavinni) visszajuttatása körüli dolgok szépen meg lettek oldva. Bejött hogy "Esztebán" a csajával élte további életének egy részét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát, ez szerintem tetszeni fog. Kifaggatták Russoékat ama bizonyos jelenet miatt.

Spoiler

 

Vagyis arról, hogy hogyan került az öreg Rogers vissza, miért nem lett alternatív realitás/világ/univerzum.

“The time travel in this movie created an alternate reality. He lived a completely different life in that world. We don’t know how exactly his life turned out, but I’d like to believe he still helped many others when they were needed in that world.

Yes, there were two Captain Americas in that reality. It’s just like what Hulk said, what happened in the past has already happened. If you go back to past, you simply created a new reality. The characters in this movie created a new timeline when they went back to the past, but it had no effect to the prime universe. What happened in the past 22 movies was still canon.

Both Ancient One and Hulk were right. You can’t change the future by simply going back to past. But it’s possible to create a different alternate future. It’s not butterfly effect. Every decision you made in the past could potentially create a new timeline. For example, the old Cap at the end movie, he lived his married life in a different universe from the main one. He had to make another jump back to the main universe at the end to give the shield to Sam."

 

 

Tehát a te feltételezésed a valós, az én következtetésem meg jól mellé ment, de legalább van már kimondott válaszunk. :yeah:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

Tehát a te feltételezésed a valós, az én következtetésem meg jól mellé ment, de legalább van már kimondott válaszunk. :yeah:

Na így minden a helyére került! :clap:

 

Nagyon tetszik, ahogy hozzáálltak ehhez a témához a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy még ennyit hozzátettek:

Spoiler

Azt nem árulják még el, hogy Rogers mit tett vagy nem tett abban az alternatív világban, és azt sem, hogy miért döntött úgy, hogy átadja Samnek a pajzsot - de szavaik alapján ez utóbbira van válaszuk:

"We can’t answer it for now, this is a story that happened in an alternate reality. Maybe it will be revealed in the future."

A teljes interjú amúgy itt olvasható, bár a Russók válaszait mind átmásoltam, a többi már csak az író fejtegetése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó, egy kérdés:

Spoiler

Az ősmágus azt mondja, hogy a végtelen kövek alkotják az idő szövetét. Az, hogy Thanos megsemmisítette őket -mert akkor az úgymarad a film végső/érvényesülő idősíkjàn-, az nem okoz semmit?

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvolt nekem is az Avengers: Endgame. A holnapból ma lett, családi program végül. Node a film:

 

Ez a film az MCU és a Marvel fanoknak készült elsősorban, másodrészt az átlagnézőt célozta meg. Szerelmeslevél előbbieknek, kőkemény képregényfilm utóbbiaknak...

DE!!!

Mi volt ez? :o Az első 20 perc után fogtam a fejemet, hogy innen wtf lehet majd a megoldás. Node valahogy éreztem, hogy a 

Spoiler

z időutazást meglépik, amint láttam azt a forgatási képet Tony -val, Steve -el és Scott -al, tudtam, hogy valamilyen időb*zulást hajtanak végre. :D

A film főszereplői Tony és Steve. Meg valamelyest Sólyomszem drámája is főszerepet játszik szerintem és a film nagyon az alap tagokra koncentrált, ami szerintem egy nagyon nagy plusz pont.

Spoiler

Natasha halálán megdöbbentem! :o Én azt hittem, hogy Clint fog meghalni, erre meg csavartak egyet. Döbbenetes, hogy egy néhai bérgyilkos csajból egy önfeláldozó bosszúálló hal meg, hogy a többiek végrehajtsák azt az őrületes tervet, hogy a köveket megszerezve visszacsinálják a csettintést. :o

Thor nekem a film elején, azzal a viselkedésével sok volt. Nem hittem a szememnek. Aztán az időutazás során helyrejött az esze, örültem onnantól. :D

A film 3 szakaszból állt. Az első picit nyögvenyelős volt, de a dráma remekül érződött. A középső felét nem éreztem annyira gyengének, bár

Spoiler

volt a New Yorki részen 1-2 poén, ami nekem nem feküdt. Például a Hulk-lépcső nem jött be.

Az utolsó harmad viszont... wáó... :o Na az nem volt semmi. Ha az EpIX hozni tudja majd, amit a végén láttunk - és egy lapáttal még rá kis pakol - akkor nyert ügyünk lehet. De mi volt az a...

Spoiler

Tony halálánál zseniális volt a színészi játék és az, hogy nem volt zene. Ez így volt tökéletes. Elérzékenyülni a temetésen érzékenyedtem el. :(

Tony nem volt a kedvenc karakterem, de itt legbelül elsírtam magam. Hősi halált halt, Strange valszeg ezt előre tudta.

 

Marvel kapitány viszont... mi volt ez? Nekem az ő szereplése csalódás volt. Nem azt vártam, hogy egymagában ölje meg Thanost meg ilyenek, de prominensebb szerepet gondoltam neki, erre kap max. 10 percet. És rövid hajjal tiszta Wossala Rozina a Konyhafőnökből. :D

Steve sorsa szépen zárult le, megöregedett, leélte a hátralévő életét, mint amikor a háborús hős végre megpihen. Meglett az a bizonyos tánc is Peggyvel. :)

Az, hogy Sólyom azaz Sam kapta meg a pajzsot és ezzel Amerika Kapitánnyá vált, meglepett. Azt hittem, hogy Bucky lesz az új kapitány. Meglátjuk, hogy mihez kezdenek ezzel. Vajon az érkező Sólyom/Tél katonája sorozatot átkeresztelik Amerika Kapitány/Tél katonája filmmé? Márha a sorozat a Végjáték után fog játszódni.

 

Most így hirtelen nem is tudom, hogy hova soroljam az MCU filmjei között. Az biztos, hogy előkelő helyen szerepel, pláne, hogy a

Spoiler

AVENGERS...ASSEMBLE jelenet alatt kirázott a hideg! :yeah:

de azért voltak hibák is. Nem tökéletes MCU film, de majdnem az. Több megtekintést érdemel.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Ó, egy kérdés:

Spoiler

Hát, ahogy az Ősmágus szavai és ábrája alapján tűnt, úgy a kövek bazirgálásakor egy sötétebb alternatív realitás jön létre, mert nem lesz eszközük a sötétség erőjével szemben. Hogy ez mit jelent, az jó kérdés. Az tuti, hogy ha az Idő Követ elviszik, abban a realitásban Dormamut nem állítja meg senki, hiszen Strange az Idő Kővel tartotta sakkban. Ugyanakkor a többi követ már csak akkor használták a gonosz legyőzésére, miután a gonosz a hősök előtt megszerezte. Pl. Ronant azért kellett a Hatalom Kővel legyőzni, mert előtte már ő használatba vette. Ronan a kő nélkül viszont egyszerű kree.

 

A másik kérdés, hogy az Ősmágus szavai csak a realitásból kiszakadásra értendő, vagy a megsemmisülésre is. De az fix, hogy a kövek megsemmisülése nem tett jót, hiszen mérhető energiák szabadultak el. Lehetséges, hogy ennek a jövőben még lesznek következményei. Lehetséges, hogy ezután több dimenzióközi ellenfél fog feltűnni, mint amilyen Dormamu volt.

 

18 perccel korábban, Bence1997 írta:

Marvel kapitány

Spoiler

Szerintem a szerepe elég prominens volt, csak a játékideje volt kevés.

Először is, ő találta meg Starkot és Nebulát, vagyis két kulcsszereplőt, akik közül az egyik A Kulcsszereplő. Danvers nélkül Stark meghalt volna az űrben. És Nebula nélkül sosem tudják meg, hogy a kövek elpusztultak, se azt, hogy a múltban hol van a Hatalom Kő és a Lélek Kő.

Emellett Danvers nélkül azt a csinos szuperhős sereget a Sanctuary II hülyére bombázta volna, hiszen láthatóan ez ellen éppen senki sem tudott semmit tenni. Danvers fél kézzel leszedte, ezzel megmentve sokak életét.

És szintén Danversnek köszönhető az, hogy, amikor Thanos felvette a kesztyűt, nem tudott azonnal csettintetni, amivel hőseink újra instant vesztettek volna, ezúttal jóvátehetetlenül. Ezzel viszont Danvers időt nyert ahhoz, hogy Tony rájöjjön, mit kell tennie.

Szóval Danvers először megmentette Starkot és Nebulát, akik nélkül ez a történet teljesen máshogy alakult volna. Aztán megmentett mindenkit az agyonbombázástól. Aztán megmentette az egész univerzumot az újabb, radikálisabb csettintéstől. Szerintem ez azért elég prominens szerep. Majdnem a legfontosabb, hiszen nélküle már a film legelején nem az az egy jó jövő valósul meg, amit Strange látott, hanem a 14,000,604 rossz valamelyike.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Endgame<Infinity War... számomra mindenképp, sosem szerettem, ha egy ilyen típusú film lassú, a Logan-t sem szeretem túlzottan. Nem volt rossz... határozottan nem! DE, én reméltem, hogy meg tudják fejelni az Infinity War-t és az én olvasatomban az nem sikerült.
 

Spoiler

Kihagyott ziccernek érzem, hogy Hulk-Bannert nem engedték össze Thanossal, én titkon reméltem, hogy az előzőben azért volt amilyen a harcuk, hogy maradjon puskapor erre a részre is.. Meg kell nézni még 1x minimum, de Möjj-möjj+Vihartörő ide-vagy oda gyengébbnek érzem a Thanos elleni harcot, mint az előző részben, leszámítva Skarlát boszit, ő odab*sz, Danvers meg hozza abban a pár percben is a kötelezőt, amiről folyt már vita, de nem kívánom újra nyitni, úgy sincs elismerve ami nyilvánvaló... pláne az új séróval :lol2: Meg az a jelenet is érdekes, hogy pont csak a női szakasz ér oda és összpontosul azon a helyen, persze ez nem vesz el a filmből, csak azért lássuk meg és ismerjük el mi, miért van, please.

 

Kapitány amúgy mikor és mivel "lépett szintet", hogy most már fel tudja emelni a Mjölnirt? Ha jól emlékszem az Ultron korában még csak meg-meg mozdította. :hmm:

És ha már Kapitány és a pöröly: hogy-hogy ő is tudott villámozni vele? A Ragnarokban nem arról volt szó, hogy a villámok ereje Thorból jön és nem a pörölyből?

 

 

GoT spoiler:

Spoiler

Amikor kapitány feláll egyedül Thanos serege ellen, arról senkinek sem jutott eszébe Jon miután az imént feltámasztott ex-Deres védők között marad egyedül? 

 


Egyébként volt egy régi-régi pletyka/szivárgás ami végül igaznak bizonyult, sajna így a Lebowskihoz való utazás után már tudtam merre hány méter, de a csata így is jó volt.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cupsy, Endgame

 

Spoiler

 

A Mjölnir kapcsán Odin mondta még az első Thor filmben (amikor száműzte fiát), hogy aki méltó rá, hogy megszerezze a pörölyt, az megkapja Thor erejét is. 

A Kapitányról olvastam egy olyan teóriát, hogy korábban (az Ultron korában) Bucky miatt nem volt képes felemelni a pörölyt. Mivel Rogers ekkor már tudta, hogy a barátja ölte meg Tony szüleit a HYDRA irányítása alatt, mégis sokáig eltitkolta. Azzal, hogy kibékültek Tonyval, Steve méltó lett a pörölyre. Legalábbis van egy ilyen elképzelés. :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler
7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Meg az a jelenet is érdekes, hogy pont csak a női szakasz ér oda és összpontosul azon a helyen, persze ez nem vesz el a filmből, csak azért lássuk meg és ismerjük el mi, miért van, please.

Azért van, mert tojtak 10 éven át a nőkre, eddig csak szexi biodíszletnek és megmentésre szánt eszköznek használták a hölgyeket, és most engesztelésül kaptak egy girl power jelenetet, amit lehet majd mutogatni - ami szerintem amúgy iszonyú király volt, csak Nat hiányzott nagyon. :cry: Ám a világ változik, hát az MCU-nak is kell, és helyet kell adni a nőknek is. Megfelel ez a megfogalmazás elismerésnek? :) Bár ezt emlékeim szerint senki sem vitatta, csak azt, hogy ez jó-e vagy rossz, vagy van-e bármiféle hatása a film minőségére. Szerintem nem rossz, van létjogosultsága, sőt követendő példa, és nincs semmilyen hatással egy film minőségére.

Amúgy meg te is tévedtél korábban, mert nem Marvel volt a kulcs Thanos legyőzésére, hanem az önimádó, kőgazdag, zseni férfiideál, Stark. Marvelt úgy pofán vágta a nagy és férfias Thanos a HATALOM kövével, hogy a temetésig elő sem került. Ennek nincs valamilyen rejtett üzenete ebben a formában? :lol:

 

1 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Cupsy, Endgame

 

  Spoiler elrejtése

 

A Mjölnir kapcsán Odin mondta még az első Thor filmben (amikor száműzte fiát), hogy aki méltó rá, hogy megszerezze a pörölyt, az megkapja Thor erejét is. 

A Kapitányról olvastam egy olyan teóriát, hogy korábban (az Ultron korában) Bucky miatt nem volt képes felemelni a pörölyt. Mivel Rogers ekkor már tudta, hogy a barátja ölte meg Tony szüleit a HYDRA irányítása alatt, mégis sokáig eltitkolta. Azzal, hogy kibékültek Tonyval, Steve méltó lett a pörölyre. Legalábbis van egy ilyen elképzelés. :) 

 

Ezt én is olvastam, és szerintem ez jó magyarázat is rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thor: Loki képregény

Nem vagyok valami nagy Marvel fan. Thor karakterét nem igazán kedvelem, de egyik ismerősöm kölcsön adta a Loki című képregényt. Gondoltam akkor adok neki egy esélyt. Nem tudok túl sokat Thor világáról és hátteréről, csak a mostohatestvérével, Lokival való rivalizálásáról hallottam. A történetben

Asgardban Lokinak sikerült véghez vinnie, amit régóta szeretett volna elérni. Ő lett a király és legyőzte Thort. A cselszövő ennek ellenére mégis rosszul érzi magát. Nem fűlik a foga a kormányzáshoz. Önmagával is viaskodik. Egyik énje állandóan Thor kivégzését sulykolja

  belé, míg a másik énje tartózkodik ettől. Ez úgy valósul meg, hogy a kivégzést követelő énje Hela, a halál istennőjének formájában jelenik meg. Ez a meghasonlás kifejezetten tetszett. Egyszerre morbid és egy istenhez méltó. Loki szemszögéből láthatjuk a múlt eseményeit. Ő úgy érzi, hogy Thor, Sif és Balder állandóan semmibe vették és megalázták őt. Feltételezem nem így volt teljesen. De ennek ellenére jó volt látni az ő szemszögét is. Természetesen Thor a sztori végén kiszabadul és jól nekimegy Lokinak.

Nem volt túl sok cselekmény, de itt a drámán volt a hangsúly. Robert Rodi egy nagyon jó történetet írt az olvasóknak, Esad Ribic festményszerű rajzai pedig varázslatossá tették az egészet. A rajzok egyszerűen lenyűgözőek. A sztori nem túl nagy szám, de Loki szemszögének bemutatása és lelki ábrázolása nagyon jó lett. Négy és fél.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.