Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

5 perccel korábban, RacerX írta:

Most hogy bemutatásra került a film, gondolom hamarosan kapunk egy második Endgame előzetest, melyben Carol Danvers is feltűnik majd.

Pont ezen gondolkodtam hogy lassan itt a premier azt még nincs normális előzetes mert eddig csak ilyen hangulat fokozók voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Erre a garanciára inkább nem hagyatkoznék, mivel a Fekete Párducot nem a Black Pantherben, hanem már előtte, a Civil Warban bemutatták, ahol ráadásul nem csak cameozott, hanem elég fontos szerepet kapott. Szóval egyáltalán nem meglepő, ha a Black Panther nélkül is tudtad, ki ez a karakter (ami igazából Wakanda megmutatásán kívül semmit nem ad hozzá az MCU-hoz, viszont az Infinity Warban nincs jelentősége annak, hogy a végső csata Wakandában zajlik - ráadásul még az ország sem semmiből jött elő, hiszen már az Iron Man 2-ben utaltak rá, az Age of Ultronban meg elég sokat dumáltak róla). Ezzel szemben Marvelt még csak nem is említik korábbi filmek.

Én totál megfeledkeztem róla, hogy a Black Panthert már láttuk korábbi filmekben. Élvezhetőség szempontjából teljesen érthető volt az Infinity war enélkül és a Black Panther film nélkül is. Nyilván, aki jobban képben volt, annak többet adott a film, de enélkül is le tudott nyűgözni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Nem a Marvel kapitány a széria legerősebb darabja, de kellemes kikapcsolódás volt.

Nekem ennyi elég is lesz. Őszintén szólva, így, 11 évvel az Iron Man után már nem is tudok mást elvárni egy eredetfilmtől. Úgy értem, ez már a sokadik bemutatkozófilm, és alapból véges a lehetőségek száma, már ha nem rugaszkodnak el nagyon a képregényektől. A legtöbb szuperhősnek ugyanaz az eredetsztorija, csak a körítés más. Ha már nem unom annyira, mint amennyire például az Ant-Mant untam, én elégedett leszek vele.

Éppen most , Donát írta:

Én totál megfeledkeztem róla, hogy a Black Panthert már láttuk korábbi filmekben. Élvezhetőség szempontjából teljesen érthető volt az Infinity war enélkül és a Black Panther film nélkül is. Nyilván, aki jobban képben volt, annak többet adott a film, de enélkül is le tudott nyűgözni.

De tudtad, hogy ő Wakanda királya, nem? Az a Civil Warból derült ki. És amikor megjelent, nem vakartad a fejed, hogy hát ez kicsoda. Ez is a Civil Warnak köszönhető. Lehet, hogy tudatosan elfelejtetted, de azért a tudat alatt ott marad, és nem fogsz úgy nézni a karakterre, mintha akkor és ott láttad volna legelőször. Ha a Captain Marvelt nem látod, ez lenne a helyzet. Nem azt írtam amúgy, hogy a film élvezhetetlen lenne, hanem, hogy a karakter nem lenne 100%-osan érthető (nyilván néhány alap dolgot már csak a többi karakter miatt is be fognak dobni, mert ők sem tudnak többet róla, mint jelenleg én - vagyis, én többet, mert láttam a trailereket, ők még azt sem :D ). Nem mindegy. ;) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

De tudtad, hogy ő Wakanda királya, nem?

Valami rémlett. :) :P 

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

De tudtad, hogy ő Wakanda királya, nem? Az a Civil Warból derült ki. És amikor megjelent, nem vakartad a fejed, hogy hát ez kicsoda. Ez is a Civil Warnak köszönhető. Lehet, hogy tudatosan elfelejtetted, de azért a tudat alatt ott marad, és nem fogsz úgy nézni a karakterre, mintha akkor és ott láttad volna legelőször. Ha a Captain Marvelt nem látod, ez lenne a helyzet. Nem azt írtam amúgy, hogy a film élvezhetetlen lenne, hanem, hogy a karakter nem lenne 100%-osan érthető (nyilván néhány alap dolgot már csak a többi karakter miatt is be fognak dobni, mert ők sem tudnak többet róla, mint jelenleg én - vagyis, én többet, mert láttam a trailereket, ők még azt sem :D ). Nem mindegy.

Igen, de mui sem azt írta alább, hogy a karakter lesz 100%-ig érthető, hanem a Végjáték cselekmény. Nem mellesleg ő már látta a filmet, szóval tudhat olyat is, amit mi nem. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És tán a film teljes, abszolút megértéséhez nem tartozik hozzá az, hogy a karaktereket is teljesen megérted? Mert szerintem igen. Nem is annyira hihetetlen lehetőség: valaki nem nézi meg a Captain Marvelt és lehúzza a filmet azért, mert "itt ez a tyúk, aki egy szupernova erejével bír, és hol a frászba volt ő, amikor Thanos csettintett? Ezt a szart, csak úgy előkaptak valakit a zsákból, Ha meg eddig nem volt sehol, most miért mászott elő? Béna banda." Én az ilyet a halál f*szára küldeném el, ahelyett, hogy elmagyarázom neki, mi volt a Captain Marvelben.

És őszintén szólva, meg sem tudom, és meg sem akarom érteni azokat, akik úgy ülnek be egy sorozat X. részére, hogy az előzőekhez nem volt szerencséjük. Akkor nézzenek mást. Mert tuti, hogy lesz valami, amit azért nem értenek, mert kihagytak valamit, és emiatt tuti lehúzzák a filmet. Lásd az egyik komám, aki iszonyúra lehúzta a Solót, mert gőze nem volt arról, hogyan élhet még Darth Maul. Ennek az egy, amúgy a film szempontjából jelentéktelen és pár perces jelenetnek köszönhetően az EGÉSZ filmet lefitymálta. Pechére, velem beszélt. :death:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nekem ennyi elég is lesz. Őszintén szólva, így, 11 évvel az Iron Man után már nem is tudok mást elvárni egy eredetfilmtől. Úgy értem, ez már a sokadik bemutatkozófilm, és alapból véges a lehetőségek száma, már ha nem rugaszkodnak el nagyon a képregényektől. A legtöbb szuperhősnek ugyanaz az eredetsztorija, csak a körítés más. Ha már nem unom annyira, mint amennyire például az Ant-Mant untam, én elégedett leszek vele.

Nekem az Ant-Mannél jobban tetszett. Számodra az sem lesz zavaró, hogy in medias res kezdődik a film, és csak később tudjuk meg, mi történt Carollal. Szerintem kifejezetten jót tett ennek az eredetfilmnek, hogy nem időrendben látunk mindent. Az elején egész üdítő volt látni a kree-ket más szemszögből. Azt hiszem, ez még nem spoileres info :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marvel Kapitány - Miért nem Marvel Százados?

 

Átlagos Marvel mozi.

 

 

Vannak nála rosszabbak is - Thor2, Fekete Párduc, Avangers 2 - meg jobbak is - Thor 3, AK 1-2, Hangya filmek.

 

Van benne pár jópofa poén - pl. a 90-es évekre reflektálva - meg jól hozza a 90-es éveket.

 

A látvány szokásos Marvel,  talán kevésbé túltolt CGI-al, bár a röpködős részek az Acélemberben szeritnem jobbak.

 

Féltem, hogy esetleg túlzott fempropaganda lesz, de  a Demónához és a TLJ,-hez képest ez semmiség.

 

A Stan Lee cameo aranyos volt.

 

Egyszeri megnézést megér, és ha érdekli az embert a "Marvel Univerzum" nyilván vannak benne fontos dolgok, de ahogy nézem a cam-osan elérhető verz is megfelelő minőségű, havalaki csak az Avangers 4 miatt akarja tudni mi van benne.

 

Hány pont jár egy átlagos Marvel filmnek? 6, 6,5?

 

 

***

 

 

Kapcsolódó.

 

Állítólag a nemsokára mozikba kerülő, a Foxos X-meneket lezáró sötét Főnix valamiféle összekötő lehet a Bosszúállók 4 utáni Marvel Univerzummal, azért írták át annyiszor, az Új mutánok meg azét ne mkerül moziba, mert nem illeszthető a képbe :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még péntek este voltam megnézni. Nem ez lesz az év filmje, de messze nem olyan rossz, mint az az IMDb pontszámból következne. Aki tudja, az eredeti szinkronnal nézze, mert szerintem Jakson papa szinkronja borzalmasra sikeredett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Én még péntek este voltam megnézni. Nem ez lesz az év filmje, de messze nem olyan rossz, mint az az IMDb pontszámból következne. Aki tudja, az eredeti szinkronnal nézze, mert szerintem Jakson papa szinkronja borzalmasra sikeredett.

Nekem tetszett szinkronnal is. Szokásos módon Vass Gábor. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Venom

 

Egész jó kis film volt, az előzetes vélemények alapján rosszabbat vártam. Na nem váltja meg a világot, de kár is ezt elvárni minden filmtől. Aki szereti a képregényfilmeket és/vagy Venom karakterét, annak másfél óra kikapcsolódásnak teljesen ideális. A brutalitás mértékének visszafogottságát nem éreztem problémásnak, mivel a film inkább egy antihős Venomot mutat be, semmit egy vérszomjas gonosztevőt, akit valószínűleg sokan vártak. Azt is jól oldották meg, hogy a cselekmény nem New Yorkban játszódik, így nem kell felvetni annak kérdését, hogy hol van Spider-Man. Egy-két logikai furcsaság, ami nem tetszett...

Spoiler

pl. az autósüldözés során Venom lazán feljuthatott volna egy magaslati pontra (Spider-Man módjára), ahová nem tudták volna követni, ehelyett inkább 10 percen át menekültek az utcán az üldözőik elől... A másik az alapkonfliktus, ami kimozdítja Eddie-t addigi életéből. Oké, hogy egy lúzerként akarták ábrázolni, de az interjú során szimplán olyan ostobaságot művelt, aminek egyértelműen előrelátható negatív eredménye volt. A csaj reakciója viszont ettől föggetlenül is szélsőséges volt... Aztán ott vannak a kísérletek, amikből kiderült, hogy a szimbióták csak bizonyos emberekkel tudnak egyesülni, de meglepő módon a három főbb szereplő (Eddie, Anne, Drake) pont ilyen voltak. 

Összességében egy átlagosan jó, nem hibátlan, de szórakoztató filmnek mondanám. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Captain Marvel

Nekem nagyon tetszett. Talán pont azért, mert már a könyökömön jönnek ki az eredetsztorik, ez meg legalább kicsit tudott variálni az Ant-Mant és a Doctor Strange-et is kicsit unalmassá tevő sablonokon. Persze ettől még sablonos, pláne nem nehéz előre látni néhány fordulatot, ha tisztában vagy, ki milyen szerepet tölt be az MCU-ban.

 

Spoiler

Most komolyan, a kree-kről bárki is elhitte egy fél pillanatig, hogy nem ők a rossz fiúk? A filmben is szereplő Ronan és Korath tettei, na meg az Agents of S.H.I.E.L.D.-ben kiderült tetteik után?

Éppen ezért számítottam arra, hogy kiderül, Yon-Rogg és a Legfelsőbb Intelligencia a hunyó Danvers emlékeinek eltűnésében. A skrullokkal való fordulatra viszont nem számítottam, de nekem nagyon bejött. Eleve szeretem, ha váratlanul eltérnek a képregényektől, hiszen, ha maradnak, az ugyanolyan kiszámíthatóvá teszi a sztorit. Másrészt nekem kellemes volt végre egy randa, ellenségesnek tűnő fajt a jó fiúk szerepében látni. Itt jegyezném meg, hogy Talosért is kár lett volna, mert Ben Mendelson nagyon jól tolta.

Az igazán érdekes az - és amúgy ez is tetszett -, hogy a filmnek nagyon főgonosza sem volt. Yon-Roggot sem mondanám annak, inkább csak egy katona volt, aki teljesítette a parancsot. Nyilván nem egy combos ellenfél, pláne azután nem volt az, hogy Danvers feltüzelte magát, de szerintem a készítők érezték is, hogy ezen a szinten tényleg már csak a Végtelen Kövekkel felszerelkezett Thanos lehet kihívás Marvelnek, így nem is fáradtak azzal, hogy valami újabb hódítót tegyenek be. És szerintem ez tök jól állt a filmnek. A csaj egy szupernova, de mégis megmaradtak földközeli szinten, nem jött az újabb "világvége sztori". Na jó, oké, jött, de nem Végtelen Kövekkel, hanem csak egy mezei hadiflottával. :)  

 

 

Danvers karaktere nekem kifejezetten szimpatikus volt, és nagyon bírtam a régi Nick Fury-t. Szerintem teljesen hihető, hogy ebből a fazonból tizenegynéhány év múlva már egy ridegebb, távolságtartóbb figura lesz. Már az itt látott élmények is átformálhatták, hát még azok, amik ez után jöttek.

Spoiler

Már maga a tény, hogy odakint alakváltó idegenek mászkálnak, elég félelmetes. És valószínűleg az is hatással volt rá, hogy az egyik átvette a főnöke helyét. Most barátságosnak bizonyultak, de a következő is az lesz? Már ez a gondolat is eléggé jellemformáló. És akkor még ott van a bolygó elpusztítására érkezett idegen flotta. Ennek a tudata se semmi, évekig gyötri magát azzal, hogy bármikor jöhet egy faj, vagy újra maga a kree, ami gond nélkül irtja ki a Földet az orbitális pályáról.

Talos is remek karakter volt, de róla már írtam. Jó lenne még látni. És tetszettek a kapcsolódási pontok is a korábbi (időrendben későbbi) MCU filmekhez. Sok nem is olyan nyilvánvaló.

Spoiler

Például itt van Ronan, aki most láthatta, mivé válhat az, aki kapcsolatba lép egy végtelen kővel. Ezután nem csoda, hogy amikor a Guardians of the Galaxy-ban rájön, hogy a gömbben is egy kő van, azonnal visszalép a Thanosszal kötött üzlettől és inkább maga használja fel. Ugyanígy jó volt látni a Halát is, amit ugyan a GotG Vol. 2-ben egy villanásra láthattunk, de most végre körül is nézhettünk. És a tény, hogy a kreek ilyen jól ismerik a Földet és ilyen lazán jönnek-mennek rajta, jó kapcsolódási pont az Agents of S.H.I.E.L.D.-hez.

Annak meg kifejezetten örültem, hogy Danvers a Tesseractól kapta az erejét. Ez remekül magyarázza, miért olyan erős, ráadásul szépen kapcsolódik Wandához, aki szintén azért bír Danvershez hasonló erőkkel, mert ő is egy végtelen kőnek köszönheti az erejét. Ha Wanda és Danvers összefognak, Thanos a világ végére sem menekülhetne el. Pech, hogy Wanda meghalt. De hát ez van, a csettintés csak az univerzum egyik felét irtotta ki. A két félistennő közül is csak az egyik halt meg. Thanos pechére az ártalmatlanabb. :) 

Apropó, Tesseract, a Project P.E.G.A.S.U.S. sem itt tűnt fel először, anno a The Avengers elején is ennek a projektnek a létesítményében volt a kocka. Ez megint egy remek kis kapcsolódási pont.

Persze vannak nyilvánvalóbb dolgok is, mint Fury szemének "elvesztése" - mondjuk, ahogy azt a Winter Soldierben láttuk, sohasem hiányzott neki. Elsőre fura, de nekem ez is tetszett. Valahogy úgy illik Fury-hoz, hogy erről is hazudik. Oké, eleve nem hangzik túl bad assul, hogy egy macska karmolta meg, még akkor sem, ha az a macska hadseregeket és végtelen kavicsokat zabál fel. :) Apropó, imádtam Goose-t. És új értelmet nyert az, hogy a nyolcadik utas a halál. :D 

 

Spoiler

Ripley-and-cat-image.jpg

 

A fiatal Coulsont is jó volt látni, tök jó, hogy ha csak egy előzménybe is, de újra szerepelt. Mondjuk baromi furcsa volt öt évadnyi SHIELD után magyarul hallani.

A trükkök is tetszettek, még ha néha tényleg érezni lehetett a CGI-t (Coulsonnál például, szerintem kicsit túltolták a fiatalítást), de hát ennél a léptéknél már becsúszhat. Az akciókkal sem volt bajom, én tökéletesen tudtam követni őket.

Összességében nem nagyon tudnék rosszat mondani a filmről. Piszok jól szórakoztam rajta, vidám hangulatban jöttem haza róla, Danverst megkedveltem, tetszik az, ahogy hozzá tett az MCU-hoz és igen, alig várom, hogy Thanos orrára pöccintsen Marvel. Persze nálam sem lesz az MCU élbolyban, de az eredetsztorik közül a jobbak közé sorolom, és simán maga mögé utasítja a két Ant-Mant, a Spider-Mant, a Doctor Strange-t, a Hulkot és az első Captain Americát, de még az Age of Ultront is.

És maradok a korábbi kijelentésemnél. Ezt a filmet meg kell nézni az Avengers: Endgame előtt, mert ha Danvers csak fele annyit csinál, mint ebben a filmben, Thanost akkor is egy pöccintéssel küldi át a másvilágra, miután összegyűrte a kavicsokkal együtt a kesztyűjét. Aztán szerintem egy ilyen jelenet hősünk előéletének ismerete nélkül kicsit megfeküdné az ember gyomrát. Az enyémet tuti. Amilyen erőkkel ez a csaj bír, ha csak úgy beugrik...

Spoiler

Márpedig a szereplőlista közbeni jelenetben láttuk, hogy szó szerint csak úgy beugrik a semmiből...

... a Bosszúállók közé, és aztán produkálja magát, hát tuti megfordulnék a székben a vertikális tengelyem körül.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis érdekes írás hogy a Capt. Marvel miként utal a Vasember 2-re és a Bosszúállókra. Van amire már Dzséjt is rávilágított.

https://marvelmagyarorszag.blog.hu/2019/03/12/mar-a-vasember-2-ben-kiszurhattunk-egy-utalast-a-marvel-kapitanyra?fbclid=IwAR2y53sWWn7lHC_vqwMwT_nFjj3byuBsgxe_2E9RSkKg4UXrv7pqfAt4riw

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a cím roppant megtévesztő, hisz nem az Iron Man 2-ben szúrhattuk ki az utalást, hanem akkor, ha megnéztük a Blu-rayen a törölt jeleneteket. Az Iron Man 2-ben nincs utalás a Captain Marvelre. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 03. 10. - 16:38, Darth Sky írta:

Venom

 

Egész jó kis film volt, az előzetes vélemények alapján rosszabbat vártam. Na nem váltja meg a világot, de kár is ezt elvárni minden filmtől. Aki szereti a képregényfilmeket és/vagy Venom karakterét, annak másfél óra kikapcsolódásnak teljesen ideális. A brutalitás mértékének visszafogottságát nem éreztem problémásnak, mivel a film inkább egy antihős Venomot mutat be, semmit egy vérszomjas gonosztevőt, akit valószínűleg sokan vártak. Azt is jól oldották meg, hogy a cselekmény nem New Yorkban játszódik, így nem kell felvetni annak kérdését, hogy hol van Spider-Man. Egy-két logikai furcsaság, ami nem tetszett...

  Spoileres tartalom megtekintése

Összességében egy átlagosan jó, nem hibátlan, de szórakoztató filmnek mondanám. 

Remélem lesz folytatás. Azt pedig még jobban, hogy

a film végén debütáló Vérontó lesz a főgonosz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Captain Marvelhez: nekem az is nagyon tetszett, hogy lényegében Carollal együtt fedezhetjük fel a múltját, mi is nagyjából abban a sorrendben kapjuk az infókat, mint ő maga. 

Tudjukmihez:

Spoiler

Tulajdonképpen a Tesseract a vízből való kimentés után az állami szervekhez került? Légierő, onnan pedig Mar-Vellhez? Nem olyan egyszerű követni a kő útját. 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, MissKarrde írta:

Captain Marvelhez: nekem az is nagyon tetszett, hogy lényegében Carollal együtt fedezhetjük fel a múltját, mi is nagyjából abban a sorrendben kapjuk az infókat, mint ő maga.

Ez az, ami nekem is tetszett. Ezt értettem az alatt, hogy "meg tudták variálni a sablonokat", neked sikerült jobban megfogalmaznod.

 

Tudjukmihez (kiszerkesztettem, mert a megnevezése is spoiler, és bár ez spoileres topik, azért ennyire friss filmnél még érdemes óvatosnak lenni ;) )

Spoiler

A Tesseract útja:

 

- Valamikor réges-régen Odin a Földre helyezte a kockát, ami végül a norvég Tønsbergben kötött ki (tippre azután, hogy a Jégóriások elpusztították, lásd: Thor).

- Innét került elő 1942-ben Johann Schmidt közbenjárásával. Schmidt ugye elvesztette, miután botor fejjel hozzányúlt, és a kocka száműzte Vormirra, hogy ott a lélekkő őre legyen (Avengers: Infinity War). A Tesseract belepottyant az északi vizekbe, ahonnét Howard Stark kipecázta (Captain America: The First Avengers).

- A Tesseract ekkor valószínűleg a S.H.I.E.L.D. elődjénél, az S.S.R.-nál landolt, amit az Amerikai Egyesült Államok Hadserege felügyelt. Miután megalakult a S.H.I.E.L.D., náluk maradt, Howard Stark tanulmányozta. A jegyzeteit pár évtizeddel később Tony Stark megkapja a S.H.I.E.L.D.-től, ez alapján hozza létre azt az új elemet, ami megmenti az életét a paládium mérgezéstől és tovább tudja üzemeltetni a Vasember páncélzatot (Iron Man 2). Itt jegyezném meg, hogy az egyik papíron szerepel a P.E.G.A.Z.U.S. projekt szöveg, illetve egy törölt jelenetben Tony maga is említi.

- Ez elvezet minket oda, hogy valószínűleg a S.H.I.E.L.D.-et vezető Howard volt az, aki kiadta a Tesseractot a Légierőnek és a NASA-nak, vagy egyenesen az ő kezdeményezésére indult el a '80-as években a P.E.G.A.S.U.S. projekt, ami a sötét energia tanulmányozását vette célba, és ebbe bevonták a Tesseractot is. 1989-re Dr. Wendy Lawson vezetésével a projekt képes volt a Tesseract energiáját felhasználva létrehozni egy fénysebességre képes hajtóművet. Nem sokkal a végzetes tesztrepülés előtt Lawson, azaz a kree Mar-Vell, tudván, hogy fajtársai üldözik, elrejti a Tesseractot az űrben eldugott laborjában. A fénysebesség feletti űrhajó prototípusát viszont már nem tudja megmenteni, az lezuhan egy kree támadás folyamán, majd Danvers százados szétrobbantja, aminek hatására a hajó reaktorában lévő Tesseract-energia szupererővel ruházza fel. A kocka 1995-ben kerül elő újra, hála Danversnek, Fury-nak és Goose-nak (Captain Marvel).

- 2010-ben a S.H.I.E.L.D. bevonja a Tesseract-kutatásba Dr. Eric Selviget, és ekkor szerez tudomást a kocka hollétéről Loki (Thor).

- 2012-ben a P.E.G.A.S.U.S. még mindig fut, bár a légierőt már leváltotta a S.H.I.E.L.D. (hogy ez mikor történt, azt nem tudni, szerintem a Captain Marvel és a Thor között, vagyis valamikor 1995 után és 2010 előtt). Loki a projekt nyugati divíziójának épületéből lopja el a Tesseractot, romba döntve az épületet. A kockát végül a Bosszúállók visszaszerzik, és Thor visszaviszi Asgardba (The Avengers).

- 2017-ben, Asgard pusztulása közben Odin Páncélterméből Loki megfújja a Tesseractot (Thor: Ragnarok).

- 2018-ban Thanos megtámadja az asgardi menekülthajót, a Statesmant, és elpusztítva a Tesseractot megszerzi a Tér Követ (Avengers: Infinity War).

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 03. 11. - 18:09, Dzséjt írta:

Captain Marvel

Nekem nagyon tetszett. Talán pont azért, mert már a könyökömön jönnek ki az eredetsztorik, ez meg legalább kicsit tudott variálni az Ant-Mant és a Doctor Strange-et is kicsit unalmassá tevő sablonokon. Persze ettől még sablonos, pláne nem nehéz előre látni néhány fordulatot, ha tisztában vagy, ki milyen szerepet tölt be az MCU-ban.

Biztos voltam benne, hogy neked tetszeni fog. Eleve, kiváló kapcsoló elem a részek között, ideértve a tudjukmi (mellesleg köszi, hogy kifejtetted a pontos történetét).

 

Ahog megcsavarták az eredet történetet, az is jó volt.  A költői kérdésedre pedig válaszolva:

 

Mikor megláttuk először a moziban Jude Law-t, barátnőm a fülembe súgta, hogy "mibe, hogy ő lesz a főgonosz". Az alakváltók jó fiúvá válása viszont totál meglepetés volt, főleg, hogy előtte Furyt simán kinyiratta volna a "főnöke".

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.