Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Marvels
A film sztoriját totál jól le lehet írni egyetlen képpel.

Spoiler

3ZJnzPM.jpeg

 

Hát de nem? :lol2:

 

Na jó, legyen egy más vélemény is. Szerintem simán "egyszer meg lehet nézni" kategória, a "ne gondolj bele, mert orbitális baromság, de agyzsibbasztásra tökéletes" fajtából.  Kábé Halálos iramban és társai szint. A világ legrosszabb filmjének titulálni azért szerintem legalább akkor élből f*szság, mint azt állítani, hogy az ep8 tönkretette valaki gyerekkorát. Vagy, aki ilyet állít, az még nem látott igazán rossz filmet és terápiás célból levetítenék neki néhányat. Bár lehet, hogy én vittem le a lécet nagyon padlóra, mert itt a sok negatív vélemény után kábé arra számítottam, hogy rosszabb lesz, mint a Thor: Love and Thunder és unalmasabb, mint az Eternals, de én személy szerint sokkal jobban szórakoztam a Marvelsen, mint azon a kettőn együtt véve. És szerintem Thor negyedik kalandja ennél sokkal-sokkal sz*rabb film (még most is azt tartom az MCU filmek mélypontjának).

Nekem tetszett a három csaj csapata, tök jól dolgoztak együtt, mókásak, kedélyesek voltak, nem húzták az időt azzal a sablonnal, hogy először jujdenagyonnemjövünkki, de aztán mindef*szamivagyunkazüberteamminthaösszenőttünk volna. Persze ez negatívum is, mert egyben kiöli a csapatból a fejlődés lehetőségét. Ugyanakkor azt lehetett volna kompenzálni mással, például személyes, de a csapatra nem feltétlen kiható súrlódásokkal. És itt jön képbe az, amit fent említettem, és amit eltaláltam.

Spoiler

Azt, hogy Danvers az ígérete ellenére 30 évig nem tért haza, hogy Monica kipittyent a világból, majd mire visszatért, az anyja már meghalt, érintették, de ki nem bontották. Jót vigyorogtam azon, hogy miközben általában a nők vannak azzal vádolva, hogy lelkiznek, én, a férfi néző vártam, hogy legyen már ezzel kapcsolatban valami komolyabb lelkizés. Erre elsimították egy öleléssel.

9K4fNPT.gif

Szóval egy komoly csapaton belüli súrlódást elsimítottak egy öleléssel. Ja, meg, hogy tényleg ne legyen agyonbonyolítva, emlékfelidézéssel. Azért ezt lehetett volna ezt az egészet sokkal elegánsabban kezelni. Mert ja, ez így elég szirupos és rózsaszín felhős volt. Ezt meg kábé megfejelte a musicel rész, ami... Hát ja. Szóval... Izé... Oké, legyen egy X évados sorozatban valamikor egy rész, ami ilyen. Egye kánya, egyszer lenyelem. De mozifilmben csak akkor akarok ilyet látni, ha specifikusan musicelre ülök be. Amire sokkal kevesebb esély van, minthogy ezt a filmet én még egyszer megnézem anélkül, hogy ezt a szakaszt áttekerném (vagy nem ezt használnám ki pisiszünetre). Ráadásul szerintem ez még musicel szakasznak is harmatgyenge volt.

De, talán ez is hozzájárult ahhoz, hogy összességében élveztem a filmet, mert ennél a jelenetnél rosszabbat már nem tudtak produkálni. Az akciószekvenciák az ide-oda transzportálással tetszettek, a látvány szerintem rendben volt. Fury passzív szerepet kapott, és ő lett a humordudor a filmben, de szvsz. jó poénokat szállított, illettek hozzá. Mindig is volt egy humoros, laza oldala. Ráadásul a Secret Invasion után szerintem jól is működött. Jól mutatja, hogy már nem az a megtört vén kém - mondjuk azért azt el tudtam volna viselni, ha legalább pár szóban utaltak volna a Föld anti-idegen helyzetére. És a flerkeneket is imádtam. Oké, lehet a film ezzel vett le a lábamról, egy űrállomásnyi kiscica (sicc!) kisflerken. :love: :D

Ha már karakterek. Kamala engem nem idegesített... Annyira. Azért ja, az elején a rajongása hát, idegesítő volt. De aztán egész lenyugodott a karakter és a végére ő volt az, aki mutatott némi karakterfejlődést. Na ezután sem lesz a kedvenc karakterem és még mindig annyira érdekes, mint egy üres gyufásdoboz. De még így is szórakoztatóbb karakter volt, mint Monica, aki benne volt a filmben, és ez minden, amit elmondhatunk róla. Ja, nem, lepacsizott X-menekkel, ezt is elmondahtjuk róla. Bár ez nem Monica, hanem Hank McCoy érdeme, nélküle nem szólt volna ekkorát a mid credit scene. Danvers-ben meg most egész kellemesen csalódtam, mert végre nem egy női testbe bújt G. I. Joe volt. Végre mutatott női karakterjegyeket is. És most nem a külsőségekre gondolok, bár megjegyzem, azok is meglepően előtérben voltak.

mLinJNO.jpeg

(Nem tudom, mikor lett a kisgatya és a feszülös top csillagközi utazóruha, de nem panaszkodom. :D Bár mivel Carol és Monica is úgy járt ki az űrbe űrruha nélkül - ami az utóbbinál külön vicces annak tükrében, hogy a film elején még kellett neki az űrruha -, mintha a strandra ugranának le, lényegében tök mindegy, mit viselnek. Akkor meg legyen már a szemnek is kellemes, nem? :pill:)

Mi van még. Ja, volt valami sztori is. Aminek se füle, se farka, és még az MCU univerzumában sincs értelme. Most tekintsünk el attól a kalapos baromságtól, hogy egy szuperszámítógép lenullázása miatt kihuny egy naprednszer napja, kiszáradnak az óceánok és elszökik a levegő (de valahogy a bolygón az élet mégis fennmarad). Akkor is, kree-nek, ami Danvers elmondása szerint a galaxis 25 százalékát uralta egykor és több ezer éve űrutazó faj, ami azt jelenti, hogy veszteségekkel együtt kis k*rva sok bolygó volt az övék, nem maradt hová áttelepülniük? Meg nem is olyan régen Thor izomból bikázott be egy csillagot, ami köré egy gigantikus kohót építettek. Ilyen technológiák vannak szerteszét a galaxisban, és mégis az az egyetlen megoldás, hogy felkutatnak egy legendás bizsut, amivel aztán elszipkázzák más bolygókról a levegőt, a vízet, meg elcsóják a Napot? Ez ugyanakkora hülyeség, mint az, hogy Thor csaját még mindig kemoterápiával "gyógyítják". Megjegyzem, elég gáz volt, hogy ezek az űrkapuk nagyon specifikusan tudnak működni, tehát az első bolygóról csak a levegőt (és random mód űrhajókat) szívták el, a másikról csak a vizet (akkor már az űrhajókat sem), a Naprendszerben meg csak a napot. Ügyes szerkezet, annyi szent.

Na, hát, ennyi. Mint látható, messze nem tartom olyan hűdejó filmnek a Marvels-t. Ezer sebből vérzik, de én tényleg jól szórakoztam rajta. Jobban, mint az Eternalson, a Thor: Love and Thunderen, a Guardians of the Galaxy vol. 3-on vagy éppen a Ms. Marvelen. Persze tényleg lehet, hogy az lehet, hogy a lécet a padlóra tettem. De szerintem tényleg nem annyira rossz film, ennél láttam már sokkal rosszabbat is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Deadpool trailer

 

Hát ha ez nem fog ütni akkor semmi se. Zseniális, hogy a TVA-val oldják meg az egészet.

Én biztosan élvezni fogom! Meg a gyerek is! És a TVA jó ötlet volt nagyon!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Thor még ennél is sz*rabb? Nehéz elképzelni.

Nézd meg és ítéld meg magad. Szvsz. rengeteg filmnél sokkal rosszabb. Rosszabb a The Incredible Hulk-nál. Rosszabb Paul W. S. Anderson filmjeinél. Sőt, inkább tartanék Prometheus maratont, minthogy még egyszer öt percet látnom kelljen abból a sz*rból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nézd meg és ítéld meg magad. Szvsz. rengeteg filmnél sokkal rosszabb. Rosszabb a The Incredible Hulk-nál. Rosszabb Paul W. S. Anderson filmjeinél. Sőt, inkább tartanék Prometheus maratont, minthogy még egyszer öt percet látnom kelljen abból a sz*rból.

 

Egyetértek. A Thor 4 annyira borzasztóan rossz, hogy maguk a színészek is látványosan unják. Portman és Hemsworth-ön lerí hogy legyen már vége a forgatásnak, elmondják a szöveget és kész.

A legnagyobb rejtély hogy ebbe az írdatlan f*sba hogy került Christian Bale és egyáltalán miért vállalta el, hisz ő azért egy magasan kvlifikált színész. Szerintem egy szétbulizot éjszaka után írta aalá a szerződést.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Neki volt jó filmje. :)

Légy nyugodt, a Thor: Love and Thunder annál is rosszabb. :P 

 

30 perccel korábban, Frenkie írta:

A legnagyobb rejtély hogy ebbe az írdatlan f*sba hogy került Christian Bale és egyáltalán miért vállalta el, hisz ő azért egy magasan kvlifikált színész. Szerintem egy szétbulizot éjszaka után írta aalá a szerződést.:D

Magas kvalifitású színész, de azért sosem zárkózott el a mainstraimebb alkotások elől, lásd Nolan Batman-trilógiája vagy a Terminator: Salvation. Ráadásul az MCU azért elég sok hozzá hasonlót csábított már el. Messzire sem kell menni, hisz Anthony Hopkins a korábbi Thor-filmekből. De legalább ő még próbált színészkedni, tenni valamit a filmért, csak sajnos a karaktere gyengén lett megírva, és túlságosan elviszi a hangsúlyt a sok sótlan, kínos ökörködés

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Légy nyugodt, a Thor: Love and Thunder annál is rosszabb. :P 

 

Magas kvalifitású színész, de azért sosem zárkózott el a mainstraimebb alkotások elől, lásd Nolan Batman-trilógiája vagy a Terminator: Salvation. Ráadásul az MCU azért elég sok hozzá hasonlót csábított már el. Messzire sem kell menni, hisz Anthony Hopkins a korábbi Thor-filmekből. De legalább ő még próbált színészkedni, tenni valamit a filmért, csak sajnos a karaktere gyengén lett megírva, és túlságosan elviszi a hangsúlyt a sok sótlan, kínos ökörködés.

 

Nem maga a mainstream a baj, hanem konkrétan ez a film. Semmi gond ha egy világsztár, egy nagyon jó színész ezekben a filmekben játszik. De ebben a filmben Bale karaktere is annyira rossz

hogy hiába jó színész egyszerűen ez nem tud kibontakozni. Nolan Batman-trilógiája meg számomra etalon a szuperhősös filmek közül, egyszerűen a csúcs. Össze sem lehet ezzel hasonlítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Frenkie írta:

Nem maga a mainstream a baj, hanem konkrétan ez a film. Semmi gond ha egy világsztár, egy nagyon jó színész ezekben a filmekben játszik. De ebben a filmben Bale karaktere is annyira rossz

hogy hiába jó színész egyszerűen ez nem tud kibontakozni. Nolan Batman-trilógiája meg számomra etalon a szuperhősös filmek közül, egyszerűen a csúcs. Össze sem lehet ezzel hasonlítani.

Na jó, de azt meg nem tudhatta, hogy a kész film ennyire rossz lesz. A forgatókönyvből sajnos nem feltétlen derül ki, milyen lesz a végtermék. Főleg, hogy ez a film a kivágott jelenetek alapján hatalmasat változott. Az egyik leghíresebb törölt jelenet, amiben Zeus apafigura Thor számára, aki segít megtalálnia az útját. Ehhez képest a filmben egy börleszkbeillően öntelt s*ggfej, aki Thor ellen van, de komoly akadályt nem jelent számára.

 

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A Halálhajónál? Annál sok rosszabb van. Az egyik legjobb sci-fi horror ami készült.

Ja, az első fele tényleg jó, a második fele azért már kissé sablonos. De igen, annál is rosszabb a Thor 4, meg Anderson összes többi, valóban sz*r filmjénél - nyilván alapvetően ezekre gondoltam, nem az egy kivételre, amitől még nem lett jó rendező.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma este nem ezt akartam megnézni, de most már kiváncsivá tettetek. Megnéztem a Marveleket én is. Nagyjából @Dzséjt és @MissKarrde, valamint

@Ody Mandrell véleménye között vagyok én. Ha mondjuk 0 %-nak vesszük Ody tetszési indexét, és 60 %-ra Dzséjtét és Karrdéét akkor én a 30-on vagyok.

Tényleg nagyon rossz, de a Thor 4 ennél sokkal rosszabb. Ugyanakkor az is igaz hogy szórakoztató. Pl a cicák, akiket imádok a valóságban is. Az is tény hogy Kamala

baromi idegesítő, de ezt be tudom annak hogy ő tini én meg 52 éves vén fószer vagyok és nekem az ő korosztálya már távoli. Lehet egy tinilány kedveli.

Illetve a stáblista utáni egyik jelenet most már biztossá teszi hogy jönnek az MCU-ba az..

Spoiler

...X-Menek.

 

Amit fontosnak tartok még kiemelni, főleg a Végjáték utáni filmekkel kapcsolatban hogy már nem elég a filmek ismerete, és itt a Marveleknél ez hatványozottan igaz. Aki csak a filmeket nézte meg

annak Rambeau(aki ugye a kislány az első részből, de szerintem ezt az emberek 90%-a elfelejtette) és Kamala karaktere mit sem mond. Ezen film elött érdemes megnézni a Ms . Marvelt(Kamala eredettörténete), illetve a Wandaviziót(Rambeau hogyan kap szuperképességet). Mindkettő egy minisorozat. sorozatokként egy nap alatt ledarálhatóak simán.

A stáblista utáni másik jelenetben felbukkan..

Spoiler

...Kate Bishop.

 

Ahhoz hogy tudjuk ki bukkant fel és ki ez ahhoz meg a Hawkeye-sorozatot kell megnézni. Ott derül ki ki ez. Szóval ugyanaz van mint az SW-nél hogyha azt akarod hogy minden világos legyen, akkor minden sorozatot meg kell nézned. Ahogy írtam ezek minisorozatok, hamar ledarálhatóak.

 

Viszont az MCU szempontjából a legfontosabb sorozat az egyértelműen a Loki eddigi két évada. Múlt héten lenyomtam a második évadot és nagyon ajálom megnézésre mert elég sok fontos dolog történik benne a filmekre nézve főleg a vége a kemény. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon bejön az első. Letudtam már vagy ötször. Múlt héten eszembe is jutott hogy újrázni kéne szóval nagyon érik a következő. A másodikat is bírom de nem annyira mint a másikat. Az eddig csak kétszer volt meg de miután az elsőt újráztam amazt is újrázni fogom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jövő évi Fantastic Four és Thunderbolts című filmek premierjét megcserélték, így előbbi július 25-én, míg a Thunderbolts májusi premiert fog kapni.

 

Közben a Fantasztikus Négyes megkapta a címét (The Fantastic 4) és kihirdették a színészgárdát, valamint a forgatás a nyáron fog elkezdődni:

- Pedro Pascal (Reed Richards)

- Vanessa Kirby (Sue Storm)

- Ebon Moss-Bachrach (Ben Grimm)

- Joseph Quinn (Johnny Storm)

CDN media

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez már nagyon erőltetett. Az első szériából volt két rész ok. Majd jött a 2015-ös remake(vagy reboot a fene se tudja) ami brutális bukás lett és tényleg rossz volt. Erre most ugyanazt leforgatják új színészekkel hátha sikeres lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Hát, ha azt vesszük, hány Pókember, Superman és Batman volt az elmúlt tíz évben, a Fantastic Foursome még lemaradásban is van. :death:

 

Hát igen,de az újra ugyanazt a storyt látjuk más színészekkel nekem már uncsi. Pl a Pókember példádnál ahol rengetegszer láttuk már a pókcsípést meg a gyakorlást.

Viszont 2017 óta legalább ez a franchise előrehalad. Új Póki-film = új történet. Superman eredettörténete 2013-ban volt utoljára az Acélember-ben. Bár igaz azt is ezerszer láttuk már hogy kerül a Földre stb.., de nekem ez a kedvencem és azóta Superman is új történetekben tűnik fel. Batman eredettörténetét pedig 2005-ben láttuk utoljára( ha jól tudom). A Ben Affleck-féle Batman már az "öreg" Batman volt, 

a Robert Pattinson-féle pedig igaz hogy fiatal volt, de ott sem az unalomig ismert eredettörténetetet mesélték el újra.

Bár igaz hogy az új Fantastic Fouer-filmnél nem tudjuk hogy mi lesz a történet, csak ne az eredettörténet újra mert az már unalmas. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A régi sorozat végén

  Spoiler elrejtése

Charles meghalt?

Erre nem emlékeztem.

Nem kell spoiler, hiszen akinek volt szerencséje látni eredeti nyelven vagy magyar felirattal a teljes sorozatot, az láthatta, hogy mi történik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És aki nem látta a sorozatot, de most az új részek miatt belekezd?

Plusz a szabályzat is kimondja:  "És ismételten, ezek csak és kizárólag az adott téma saját topikjára vonatkoznak, minden máshol, így például az általános filmes, sorozatos, videojátékos, könyves vagy képregényes topikban is a spoiler kapcsoló használata mindig kötelező!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég megnéztem két sorozatot. Az egyik a Loki 2. évada. Erről nem írnék szinte semmit mert minden spoileres lenne, de szerintem jobb mint az első és érdemes megnézni mert lezár valamit

ami a filmek szempontjából fontos. Legalábbis a Végjáték utáni filmeké.

 

A másik az Echo. Úgy ültem le elé, hogy egy nagy nulla lesz, inkább hogy teléjen az idő mert beteg voltam. Hát kellemesen csalódtam. Előtte mindenképp érdemes lesz megnézni a Hawkeye-sorozatot mert vannak utalások rá. Azt kell mondanom hogy egy megható és nagyon szép mitikus történetet kapunk az indián kultúrával átitatva. Én nagyon szeretem az indiánok mitoszait és engem emiatt lenyűgözött a sorozat. Echo karakteríve szerintem lenyűgöző. Nem sok az egész, minössze 5 rész, de nagyon ajánlom. Ráadásul azért is érdemes megnézni, mert fontos dolog történik a Netflix-es Marvel-sorozatok kapcsán.

Van egy olyan érzésem hogy hatása lesz az új  Daredevil évadra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Isabela Merced a Madame Web egyik színésznője fullba nyomja a woke kretént:

 

"Merced úgy fogalmazott, hogy a Madame Web pontosan azért bukott meg, amiért korábban a Ragadozó madarak (és egy bizonyos Harley Quinn csodasztikus felszabadulása), vagy épp a Marvelek: a férfi nézőközönség még mindig mélységes megvetést érez az olyan mozik iránt, amik erős, független nőket mutatnak be."

 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért bukott meg mert sz*r volt. Önbecsapás netovábbja ez a hozzáállás.

 

Volt olyan Ahsoka rész amiben szinte csak nők voltak, de fel se tűnt mert annyira jó volt az egész. Sabine, Ahsoka, Elsbeth, Shin... Miről beszélünk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.