Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Igen, a western kihalt műfaj, de ahhoz, hogy eljusson ide egyre több olyan western-nek kellett kijönnie, ami egyre kevesebbet termelt, vagy egyre több lett a bukás. Ez egy folyamat, amin a képregényfilmek is majd szép lassan végigmennek. Szerintem e folyamat legelején járunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Igen, a western kihalt műfaj, de ahhoz, hogy eljusson ide egyre több olyan western-nek kellett kijönnie, ami egyre kevesebbet termelt, vagy egyre több lett a bukás. Ez egy folyamat, amin a képregényfilmek is majd szép lassan végigmennek. Szerintem e folyamat legelején járunk.

Kezdjük egy pontosítással: a western műfajnak is csak a leghagyományosabb, az 1960-as évek előtti godlen age éra majdnem kihalt, meg a spagetti westernek. De még azért akad egy-két mű ebben a témában is. Sőt egyre több, a Netflixen például szép sikert arattnak az újabb és újabb hagyományosabb westernek. Szóval az 1960-as években indult tetszhalott állapotnak igazából lassan vége, mert a műfaj újra kezd populáris lenni. És nem a filmek bukása okozta a háttérbe szorulását. Ha néhány film bukása elég lenne egy műfaj eltűnéséhez, már semmilyen műfaj sem létezne. Egyszerűen előtérbe kerültek az újabb műfajok, főleg a modern akciófilmek azok, amik kiszorították a hagyományos westerneket. Leginkább azért, mert sok akciófilm maga is western volt. Hogy mást ne mondjak, ott a Star Wars, az A New Hope hamisítatlan western, de ugyanez igaz a The Mandalorianre is, csak ezek nem egy amerikai határmenti városban, hanem határmenti bolygókon játszódnak. Vagy ott a Dirty Harry széria, az is western, csak modern köntösben. És gondolom hallottál már a Firefly című sci-fi sorozatról.

Szóval igazából a western a mai napig él, csak már nem jól körülhatárolható módon, hanem más műfajokba oltva (hogy a témánál maradjak, a Thorban is szép számmal akadnak western elemek). És a hagyományosabb formában is kezd új életre kelni,  A képregényadaptációk meg már eleve kevert műfajok, hiszen a sci-fi-vígjátékoktól (Men in Black) a nyomozós műveken át (Lucifer) a horrorokig (The Walking Dead) terjednek.

 

Az megeshet, hogy az MCU-nak egy idő után vége lesz, de ahogy a DC is átvészelte a világépítős próbálkozásának újra és újra bedőlését, úgy a Marvel is át fogja ezt vészelni, miközben a többi képregényadaptáció meg ezek mellett vígan ellesz. Mert ugye nem csak a Marvel és a DC létezik a világon, és nem csak szuperhősök vannak a képregényekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az Echo első részét. Fájóan egysíkú és unalmas. Mennyi ilyet láttunk már... Ami különleges benne, nevezetesen hogy a főhős egy fél lábú néma indián csaj, egyenesen röhejes. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 01. 11. - 16:58, Dzséjt írta:

Szerintem ez most csak azért van, mert ez az Echo kábé a lőtéri kutyát sem érdekli. De még a Disney is mintha így lenne vele. Még marketing feneket sem kerítettek neki.

 

Ez annyira így van hogy mikor meghallottam hogy jön egy Echo címü sorozat az első kérdésem volt hogy ez ki? Aztán megláttam a csajt, mondom láttam már a nőt de hol? Aztán a trailerben megjelent Wilson Fisk. Mondom ezt a kombinációt is láttam már valahol(Echo és Fisk). Ez reggel volt. Délutánra jutott eszembe hogy a Hawkeye sorozatban láttam a csajt és ott mutakozott be. Na kb ennyire érdekes karakter.

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Megnéztem az Echo első részét. Fájóan egysíkú és unalmas. Mennyi ilyet láttunk már... Ami különleges benne, nevezetesen hogy a főhős egy fél lábú néma indián csaj, egyenesen röhejes. 

 

Előtte azért nézd meg a Hawkeye sorozatot, mert ott mutatkozott be és ott derül ki hogy miért ilyen. A Disney+-on fent van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy hírlik hogy Karen és "Ködös" Nelson mégis szerepel majd az új Fenegyerkőc soriban. Még nem tudni hogy mennyi játékidejük lesz, de a lényeg hogy nem hanyagolják őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, én igazán szeretem az MCU-t, bár az újabb fázisok minősége igazán megkérdőjelezhető. Sorozatok terén igazán jó alkotások készültek. Bár ott a Ms Marvel és a She-Hulk pont hogy nem lesz a kedvencem. Utóbbiban hihetetlenül kínos jelenetek voltak, nem hittem volna hogy valami ezt überelni fogja. Hát aztán a Thor 4-nek sikerült és a Marvels is vetekszik vele. Még úgy is egy összecsapott katyvasz volt az egész, hogy én megnéztem a Ms Marvelt és a Wandavisiont is. Aki úgy ült be hogy ezeket nem látta, annak még zavarosabb lehetett. Pár mondatban gyorsan letudják hogy ki honnan jött, és viszlát. A film közepén pedig van egy olyan szekvencia... Olyan cringe jelenetekkel sorozott a film, hogy már nekem volt kellemetlen nézni. Szegény Nick Fury meg "vicces" mellékszereplő lett.

A film vége egy "pofátlan" koppintás egy korábbi MCU film stáblistás jelenetének.

Apropó stáblistás jelenetek: ezúttal egy van, és szerintem izgalmasabb volt mint a film. Elég érdekes dolgokat vetített előre.

Innen lesz szép felállnia az MCU-nak. Én drukkolok hogy megtalálják a helyes irányt.

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is most néztem meg épp. Nekem se tetszik pedig az már durva nagy szó. Nekem is a Thor: Love and Thunder ugrott be, nem is értem az után, hogy engedhették ezt, mikor azt se bírta a közönség és annak volt annyi előnye, hogy egy közkedvelt karakterről szólt. Mondjuk mit is várjunk egy olyan író/rendezőtől akinek eddigi pályafutása során 6 műhöz volt köze és ezek közül ez a 3. nagyjátékfilmje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Marvels

 

Nem is tudom mit írjak.... Ekkora rakás sz*rt nagyon-nagyon régóta nem láttam. Annyira borzalmas volt, hogy a felétől átpörgettem, de igazából nem is nagyon érdekelt már mi lesz onnantól. Ennyire idegesítő szereplőket művészet volt összeválogatni. A pálmát a Kamala nevű buzgómócsing kiscsaj vitte, akit kb. az ötödik percben 20 centiről lőttem volna fejbe egy ágyúval. Hívhatnám az új Jar Jar Binksnek is, de nem akarom megsérteni a gungát. Borzasztóan kínos jelenetek egész sora váltja egymást, alig akad valami értékelhető. Borzasztó amatőr az egész, mintha paródia lenne, de még talán annak is gyenge. 

NEM AJÁNLOM SENKINEK, HOGY MEGNÉZZE!!! Még akkor se ha van két kidobandó órája az életéből. 

 

10/0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt is ki kell mondani most már, hogy elég volt a női szereplők túltolásából! Ebben a filmben nem is emlékszem releváns férfi karakterre (Jacksont most hagyjuk), csak a nőkre. A rendező is nő természetesen, talán ezért is lett olyan az egész, mint valami délutáni rózsaszín babazsúr, ahol összejön pár liba Marvelest játszani. Max. a tini lányok tudják ezt élvezni, 8-12 év között. 

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Captain Marvel nekem anno tetszett, de főleg Fury és Danvers párosa miatt. Jó kis buddy movie volt. Ugyanakkor Danvers önmagában szemlélve gáz karakter, hiszen egy dögös szöszibe csomagolt férfi karakter, amire annyira azért nem vagyok kíváncsi. Gyenge.

Kamala sorozata, a Ms. Marvel olyan mély benyomást tett rám, hogy ha azt mondom, emlékszek belőle egy percre, akkor lehet, sokat mondtam. Imigyen rá sem vagyok kíváncsi.

Rambo Rambeau az egyetlen, aki érdekel, de az a gyanúm, hogy pont a vele kapcsolatos dolgokkal nem kezdenek igazán semmit. Például, hogyan viszonyul ahhoz, hogy Danvers két évtizedre eltűnt az életéből, közben meghalt az anyja (aki egyben Danvers legjobb barátnője volt), ő maga pedig egyike volt Thanos áldozatainak. Még nem láttam a Marvels-t, de amitt eddig hallottam róla, az alapján mérget vennék rá, hogy nem ezek lettek kibontva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Rambeau az egyetlen, aki érdekel, de az a gyanúm, hogy pont a vele kapcsolatos dolgokkal nem kezdenek igazán semmit. Például, hogyan viszonyul ahhoz, hogy Danvers két évtizedre eltűnt az életéből, közben meghalt az anyja (aki egyben Danvers legjobb barátnője volt), ő maga pedig egyike volt Thanos áldozatainak. Még nem láttam a Marvels-t, de amitt eddig hallottam róla, az alapján mérget vennék rá, hogy nem ezek lettek kibontva.

Volt erről is szó, de sajnos annyira kizökkentett a többi baromság, hogy nem nagyon tudtam figyelni erre a szálra (vagy a film vége felé bontották ki amit már nem néztem meg). Igazából nagy mélységekben már nem emlékszem az első Marvel filmre (ami egyébként anno tetszett). :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Marvels

 

Nem is tudom mit írjak.... Ekkora rakás sz*rt nagyon-nagyon régóta nem láttam. Annyira borzalmas volt, hogy a felétől átpörgettem, de igazából nem is nagyon érdekelt már mi lesz onnantól. Ennyire idegesítő szereplőket művészet volt összeválogatni. A pálmát a Kamala nevű buzgómócsing kiscsaj vitte, akit kb. az ötödik percben 20 centiről lőttem volna fejbe egy ágyúval. Hívhatnám az új Jar Jar Binksnek is, de nem akarom megsérteni a gungát. Borzasztóan kínos jelenetek egész sora váltja egymást, alig akad valami értékelhető. Borzasztó amatőr az egész, mintha paródia lenne, de még talán annak is gyenge. 

NEM AJÁNLOM SENKINEK, HOGY MEGNÉZZE!!! Még akkor se ha van két kidobandó órája az életéből. 

 

10/0

Akkor ez tényleg mindenidők egyik legrosszabb filmje lehet. Pedig hogy ki voltak bukva erre a titulusra a női influenszerek twitteren. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Marvels

 

Nem is tudom mit írjak.... Ekkora rakás sz*rt nagyon-nagyon régóta nem láttam. Annyira borzalmas volt, hogy a felétől átpörgettem, de igazából nem is nagyon érdekelt már mi lesz onnantól. Ennyire idegesítő szereplőket művészet volt összeválogatni. A pálmát a Kamala nevű buzgómócsing kiscsaj vitte, akit kb. az ötödik percben 20 centiről lőttem volna fejbe egy ágyúval. Hívhatnám az új Jar Jar Binksnek is, de nem akarom megsérteni a gungát. Borzasztóan kínos jelenetek egész sora váltja egymást, alig akad valami értékelhető. Borzasztó amatőr az egész, mintha paródia lenne, de még talán annak is gyenge. 

NEM AJÁNLOM SENKINEK, HOGY MEGNÉZZE!!! Még akkor se ha van két kidobandó órája az életéből. 

 

10/0

 

Már fent van a Disney+-on?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Pedig én Kamalát szerettem a Ms. Marvelben. Bár lehet ott azért volt jó, mert nem került össze Marvel Kapitánnyal.

 

Akkor a filmmel se lenne sok problémád.

 

1 órával korábban, Donát írta:

Akkor ez tényleg mindenidők egyik legrosszabb filmje lehet. Pedig hogy ki voltak bukva erre a titulusra a női influenszerek twitteren. :lol:

 

Természetesen a fent leírt khmm... "vélemény" közel sem tükrözi a filmet ;) Nem túl jó, de legalább valamilyen szinten szórakoztat, mert egy kissé őrült, sok rosszabb film van, amit végig se lehet nézni. A rottenen 62%-on áll, a közönségszavazata 82%, bár utóbbit túlzásnak érzem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valaki akkor én vagyok az aki annyira szereti a szuperhősös filmeket, hogy a gyengébb alkotások is szoktak tetszeni, de erre már én se tudok mást mondani, mint hogy egy f*stenger. Amikor a közepén elkezdődött a musicales rész én nem akartam elhinni mit látok. Furyból is mit csináltak úristen... egy komikus karaktert. Alapból kvázi érdektelen karakterekre épül az egész, előtérbe helyezve a girl powert
A rendező biztos nem látta a Trópusi vihart, mert akkor tudná

594ae9b4-4307-4e2d-bac7-d8c8efaddf35_tex

 

 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

(vagy a film vége felé bontották ki amit már nem néztem meg).

Stáblistás jelenetet nézd meg, az film fénypontja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Ha valaki akkor én vagyok az aki annyira szereti a szuperhősös filmeket, hogy a gyengébb alkotások is szoktak tetszeni, de erre már én se tudok mást mondani, mint hogy egy f*stenger. Amikor a közepén elkezdődött a musicales rész én nem akartam elhinni mit látok. Furyból is mit csináltak úristen... egy komikus karaktert. Alapból kvázi érdektelen karakterekre épül az egész, előtérbe helyezve a girl powert
A rendező biztos nem látta a Trópusi vihart, mert akkor tudná

594ae9b4-4307-4e2d-bac7-d8c8efaddf35_tex

 

 

Stáblistás jelenetet nézd meg, az film fénypontja.

Dettó

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.