Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Ez a két előzetes pontosan bemutatja a Végjáték utáni világot. Az Amerika Kapitány 4 előzetsese semmit nem mozgatott meg bennem. Totál érdektelen történet, totál érdektelen karakterek , az a 20 ft-ot nem adnék érte érzés. Mint az összes(kivéve a Pókember 3-at) , a Végjáték után bemutaott Marvel-film-ért sem.

Ellenben az Agatha-sorozat-ra kiváncsi vagyok. Érdekes karakterek, érdekes világ. Mint az összes Marvel-sorozat a Végjáték után. Sokkal, de sokkal jobbak a Marvel-sorozatok az utóbbi években mint a filmek. Legalábbis szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Megvolt a Deadpool és Rozsomák!

Nem árt hozzá felvértezettnek lenni az elmúlt 25 évből és nem csak MCU-ból!

Egy két nagyon jó poén van és sok simán jó. Jobb lett mint az átlag MCU filmek a végjáték után, de a frissességéből már veszített ez is.

Remek szórakozás amúgy, csalódást okozni a legtöbbeknek nem fog!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SDCC infók:

 

- Az Amerika Kapitány 4-ben debütál az adamantium

 

- A Thunderbolts* csapat tagjai szerepelni fognak a Bosszúállók következő két részében

 

- A Fantasztikus Négyes: Első Lépések (The Fantastic 4: First Steps) forgatása kedden fog elkezdődni. A cél még mindig a jövő júliusi premeir

 

- A film főszereplői szerepelni fognak a Bosszúállók következő két részében, amelyet újfent a Russó tesók fognak ledirigálni

 

- A következő két Bosszúállók film címei alább láthatóak, premier 2026. május és 2027. május, Robert Downey Jr. visszatér az MCU-ba, mint Doctor Doom!

 

Image

 

Image

 

Image

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Fátum lesz. Mondjuk szép lesz majd felvezetés nélkül Doctor Doomot bedobni a közösbe. 2022 óta csak alkalomadtán néztem a Marvel filmeket/sorozatokat (vagyis évente 1 filmet vagy sorozatot néztem meg), de azért követtem az infókat és eddig Doomról semmi se volt. Na mind1. Meglátjuk, hogy milyen lesz majd.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevin Feige azt nyilatkozta korábban, hogy a Deadpool és Rozsomák hatással lesz az MCU jövőjére, aki látta filmet az tudhatja, hogy

 

Spoiler

nem úgy tűnik, mintha bármit lefektettek volna ez irányba. Vagy talán mégis, csupán Deadpoolos stílusban. A film vége felé Deadpool kerek perec kimondja a 4. falat áttörve, hogy a Multiverzum megbukott, nem is egyszer. Szintén a film végén a TVA főni nőnek azt mondja, hogy amit tettek nem sikerült volna néhány olyan egyén nélkül akikről az emberek megfeledkeztek, ugye itt a cameo karakterekről beszél (és itt kell megemlítenem, hogy PENGE b*sszameg :D , a legnagyobbat ütötte nálam az egész filmben a felbukkanása, hangosan felkiáltottam, hogy mi a f*sz?! :D) Erre a TVA főni azt mondja, hogy meglátja mit tehet.

 

Ezek mellett, ugye 2027-ben jön az Avengers: Secret Wars. A 2015-ös Titkos háborúk képregény sztorijának végén a Multiverzum megváltozott, egyes szereplők, akik addig külön univerzumban éltek, egy univerzumba kerültek. Ezt megfilmesítve tökéletes alkalom lesz arra, hogy az X-Men-t és másokat is beolvasszanak az MCU-ba és egyfajta soft reboot-ot hajtsanak végre. Így több értelme van annak is, hogy az új F4 film miért egy alternatív 1960-ban játszódik, pár fázis és úgyis összesimulnak.

Doom kulcskaraktere a 2015-ős Titkos Háborúknak, gyanítom, hogy az Ő szerepét Kang vette volna át az MCU-ban, ezért is volt eredetileg a 2026-os Avengers fim a The Kang Dynasty csak, mivel Kang és variánsai a képernyőn és a vásznon sem alkottak maradandót, valamint Mayors esete okán kénytelenek voltak újratervezni, és ezért húzták RDJ-t elő a kalapból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Deadpool & Wolverine kapcsán egy kis szőrszálhasogatás:

 

Spoiler

Előre leszögezem, hogy nagyon tetszett a film, de volna itt valami ami lehet csak engem zavar. 
Ugye Wade 2018-ban megy Happyhez állásinterjúra, majd van egy időugrás 2024-re, amikor rámegy Wade-re a TVA. Ezek után kikotorja Logan sírját. Igen ám, de ő elvileg 2029-ben halt meg. Bár nem ez az első eset hogy a Marvel benézi az idővonalat. :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, RacerX írta:

Deadpool & Wolverine kapcsán egy kis szőrszálhasogatás:

 

  Spoiler elrejtése

Előre leszögezem, hogy nagyon tetszett a film, de volna itt valami ami lehet csak engem zavar. 
Ugye Wade 2018-ban megy Happyhez állásinterjúra, majd van egy időugrás 2024-re, amikor rámegy Wade-re a TVA. Ezek után kikotorja Logan sírját. Igen ám, de ő elvileg 2029-ben halt meg. Bár nem ez az első eset hogy a Marvel benézi az idővonalat. :D 

 

 

Spoiler

Most így hirtelen nem emlékszem, de mikor Logan sírjánál volt, akkor már elcsórt egy TemPad-et, nem? 

 

Másik opció lehet Cabel időutazós kütyüje.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, RacerX írta:
  Spoiler elrejtése

Ugye Wade 2018-ban megy Happyhez állásinterjúra, majd van egy időugrás 2024-re, amikor rámegy Wade-re a TVA. Ezek után kikotorja Logan sírját. Igen ám, de ő elvileg 2029-ben halt meg. Bár nem ez az első eset hogy a Marvel benézi az idővonalat. :D 

 

 

Spoiler

DP a TVA-ból való szökésekor lefejeli Paradoxot és kiveri a kezéből az univerzális tér és időben való utazást lehetségessé tevő eszközt, amit egy látványos ugrással el is kap, onnantól gyakorlatilag bárhová mehet, és látjuk, hogy jó pár helyre el is megy.

De egyébként valószínűleg Kábel kütyüjét is használhatná ugyanerre, hisz Happyvel a 616-os Földön beszélget, míg autókereskedőként a 10005-ös Földön tevékenykedik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, RacerX írta:
  Spoiler elrejtése

Lehet a térgéppel ugrott 2029-be. Sőt valószínűleg így történt. Úgy rémlik Kábel időgépét szétverte amikor amikor 616-ból visszatért a 10005-ve.

 

 

Cabel időképéből a 2. részben csak a szufla fogyott ki. Egy időugrásra elég volt még benne, de azt arra használta el Cabel, hogy Deadpoolt megmentse, és ott maradt azon az idővonalon. Az egyik stáblistás jelenetben javítja meg Deadpoolnak Negasonic az időgépet, a másikban pedig utazgat ide-oda és tesz helyre dolgokat amiért aztán pár évvel később kopogtat a TVA.

 

De most megnéztem konkrétan a filmben

 

Spoiler

Miután a TVA-nél jár Deadpool és elcsór egy TemPad-et, utána ássa ki Logan-t.

 

Így elvileg nincs baki az idővonallal, plusz

 

Spoiler

Paradox úgy is magyarázza el a problémát Deadpoolnak, hogy ugyan Logan 2029-ben hal meg, de mivel ő egy anchor személy, hiába történik később a halála, az visszafele is hat az idővonalra és törli el az egészet

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Logan

Mivel már tudtam, hogy látni fogom a Deadpool & Wolverine-t, gondoltam, sort kell kerítenem a Loganre, mert volt egy olyan sanda érzésem, hogy ennek a filmnek kulcsszerepe lesz az új moziban. Hiszen az új Deadpool movie valójában ennek is folytatása. Nem tévedtem, szóval jó, hogy megnéztem. Az önálló Wolverine-filmek közül magasan ez volt a legjobb. Bár a megtört Rozsomák és a demenciás Xavier miatt a film alapból sem volt valami vidám, ezt tovább fokozták nem csekély erőszakkal, gyalogáldozatokkal és hát persze, ott a vége is. A Logan összességében egy nagyon zord, érfelvágós lezárása egy teljes univerzumnak.

Spoiler

Hiszen az összes X-men kihalt, lényegében mindaz, ami miatt Logan az X-Men: Days of Future Past-ban megszenvedett, semmit sem ért. Oké, vannak még mesterséges mutánsok, de ez a vonal szerintem halott. Az X-men univerzum teljes pusztulással ért véget... majdnem...

 

Deadpool & Wolverine

Spoiler

Hiszen eljött a Marvel Jézus. :D 

 

 

Paradoxon, hogy a filmben amúgy nekem nem Logan tetszett a legjobban, hanem Laura karaktere, bár van egy olyan érzésem, hogy ez főleg annak köszönhető, hogy a Jeckit megformáló Dafne Keen alakította.

Összességében tetszett a film, de olyan letargiás, hogy kábé soha többé nem nézem meg. Na jó, egyszer még talán, ha végre ráveszem magam arra, hogy végignézzem az összes X-men filmet (az Apocalypse-t és a Dark Phoenixet sem láttam még, de ahogy hallottam, az egyik rosszabb, mint a másik, így nem is vagyok annyira motiválva).

 

Deadpool & Wolverine

Vasárnap én is megnéztem, nagyon tetszett a Deadpool & Wolverine. A Deadpool-filmek közül szerintem ez magasan a legjobb. Látszik, hogy nem vették komolyan, ennek ellenére mégis elég komolyan bele tudtak nyúlni nem csak az MCU-ba, de az elmúlt 25-30 összes Marvel-filmjét képesek voltak megbirizgálni. Olyan cameók voltak benne, amiktől letettem a hajamat. Fent @Darth Cupsy már említette is, ami nekem is a kedvencem volt, de a "másik" Wolverine is ütött. :) 

Spoiler

Illetve Laura megjelenése is. Ami megint poén, hiszen ezek alapján Logan számára nem csak az időutazás volt teljesen hiábavaló, de Laura megmentése is, mivel a csajt szemétre dobta a TVA. Mázli, hogy jött az új Logan, aki visszavitte a helyére. Aporpó, Dafne Keenre érdemes lesz szerintem odafigyelni, jó (és szép) színésznő, aki még sokra viheti.

A poénok nagyon jól ültek, a moziterem gurult a nevetéstől. A 4. fal bontogatása nagyszerűen sikerült, bár ez a korábbi részekben sem volt rossz, de itt éreztem azt, hogy a legjobb. A She-Hulk készítőit leültetném elé, hogy tanuljanak belőle. Különösen tetszett, hogy a 20th Century Foxtól Kevin Feige-n át az MCU-ig mindent ekéztek. Ryan Reynolds és Hugh Jackman is lubickoltak a szerepben, utóbbit szerintem még egyszer sem láttuk ilyen felhőtlenül játszani a Farkas Rozsomák szerepét. Talán a legeslegelső X-men filmben.

Külön kis személyes poénom, hogy bár láttam a Wolverine-t és a Deadpool 2-t is (utóbbit ráadásul pénteken néztem meg frissítés gyanánt), de mindezek ellenére csak most tudatosult bennem, hogy Jackman és Reynolds nem először alakítják egy filmben Wolverine-t és Deadpoolt. De mondjuk ebből is látszik, hogy a Wolverine-féle Deadpool mennyire elcsezsett lett. Meg sem maradt a fejemben, hogy amúgy az is Wade egy inkarnációja (volt, míg az igazi Deadpool homlokon nem lőtte :D ).

És egy kis anekdota: ülönk a moziban, és bár a Deadpool & Wolverine című filmre várunk, ami vérengzést, akciókat, obszcén beszólásokat ígér, végig animációs gyerekfilmek trailerei mentek. De még úgy be is illett a képbe. Egy abszúrd film előtt abszúrd reklámok. Aztán megjelent a Universal logója, de még itt sem fogtunk gyanút, hiszen, ha valamiből, hát egy Deadpool-filmből simán kinézi az ember, hogy szándékosan rossz logóval kezdik - pláne a Fox-Disney összeolvadás után egy ilyen poén simán megfért volna. Aztán elindult a Gru 4, és ott már mindenki sejtette, hogy elcserélték a tekercset.

Amit hiányoltam, vagy kifogásolhattam. Az egyik, hogy még mindig hiányzik nekem Deadpool két belső hangja, bár ebben a filmben éreztem a legkevésbé a hiányukat. A másik, hogy fröcskölő vér, erőszakosság és durva nyelvezet ide vagy oda, azért látszódik a Disney keze nyoma: zéró pucérkodás, semmi drog - bár utóbbira bőségesen van beszólás. Oké, egyik sem hiányzik, tök jól megvan ezek nélkül a film, csak azért az első két Deadpool után ez feltűnő, főleg, hogy a másodikra hangsúlyosan felhívják a figyelmet. És azért itt már elgondolkodtam, hogy a meztelenkedés egy R besorolású filmben miért van tiltólistán azzal szemben, hogy hullagyalázás közben csonkítanak meg totálplánba embereket olyan káromkodások közepette, ami hallatán bármilyen részeg matróztársaság elismerően bólintana.

Ja, és szégyeljék magukat, hogy nem csaptak le egy magas labdát.

Spoiler

Egyetlen poént sem sütöttek el Cassandra Nova és az Ancient One (Doctor Strange) közti feltűnő hasonlóságról. Pláne, amikor még a "harmadrangú bűvész" gyűrűjét is előkapta.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Dzséjt írta:

(az Apocalypse-t és a Dark Phoenixet sem láttam még, de ahogy hallottam, az egyik rosszabb, mint a másik, így nem is vagyok annyira motiválva).

 

Az Apocalypse még viszonylag vállalható szerintem, szóval, ha egyszer rászánod magad, hogy egyiket a 2-ből megnézded, inkább azt válaszd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.