Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

6 perccel korábban, Bomarr írta:

Hosszú évek óta nem láttam képregényfilmet a moziban, de ha ez jó visszhangot kap, akkor erre lehet hogy benevezek.

Eredetileg Scorserse lett volna az egyik  producer. Te is érezted a traileren az ő stílusjegyeit? (Taxisofőr, KOmédia királya)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Egy kis Taxisofőrt tényleg érezni benne. Lehet tudni, hogy Scorserse miért lépett le?

Csak annyit sikerült találnom, hogy más teendője volt, teli volt a naptárja, ezért nem vállalta. De egyik producer társa beszállt helyére. Mindenesetre a koncepción nem változtattak, maradt a Scorserse korai filmjeire jellemző atmoszféra. Gondolom ez volt az egyik iránypont. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszetős a Joker előzetese. Meglátjuk, hogy milyen lesz. Phoenix azonban már most adja. :)

 

Plusz itt van Gotham Jokeréről egy másik kép, ahol az egyik legikonikusabb ruhájában feszít. A haj még mindig furi, de Cameron alakítása - állítólag ő lesz a finálé főgonosza - eddig is megnyerő volt - már-már Heath/Mark/Jack szinten - szerintem itt se lesz másképp. :)

vtb4jh3ohxp21.jpg?width=640&crop=smart&a

 

És egy újabb előzetes a No Man's Land -re keresztelt előzetes az utolsó előtti részt vezeti fel és mutat belőle részleteket. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag Joker Föld-2 -es kinézetén alapul Cameron Joker alakja. Aztán meg kitudja, hogy mi a fene van. De egy biztos: a haj a WB miatt nem zöld és terjedelmesebb. Ugyanis ha jól tudom, csakis a filmeknek (khm... Leto Jokere és az idén érkező tényleg jónak tűnő Joker film) van megengedve, ami már nem azért, de mi a f*sz? :?

Képtalálat a következőre: „gotham joker parallels”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman: Született gyilkos

Pontosabban Batman és Robin: Született gyilkos. Zseniális lett. Ez az új 52-es Batman sorozat is megnyert ezzel a történetszállal. Nyolc füzetet olvashatunk ebben a kötetben, az újra számozott Batman & Robin 1-8. számait. A könyv elején találhatunk egy rövid összefoglalót a Grant Morrison éra ide vonatkozó eseményeiről, majd egy kis méltatást olvashatunk az új szerzőről Peter J. Tomasiról. Ebben a sorozatban Bruce és Damien kapcsolatára fókuszál az író. Tényleg igaz, hogy sötét tájakra sikerült vinnie a legendás duót. Egy nagyon komoly, karakter központú történetet kapunk, melyben fontos szerepet kap az apa-fia viszony boncolgatása. Sikerül előrukkolni egy új és veszedelmes ellenféllel is. Az igazságszolgáltatás kérdése is rendkívüli figyelmet kap.

Patrick Gleason rajzai szemet gyönyörködtetőek. Mind az akció jelenetek, mind az érzelmek piszkosul élénken megelevenednek a szemünk előtt. Kiváló érzékkel tálalja a drámai jeleneteket. A brutalitás nincs túltolva, de azért vannak kemény pillanatai ennek a képregénynek, úgyhogy annyira nem tudnám gyerekbarátnak mondani.

A történetben Bruce meg akarja mutatni Damiennek miért fontos neki Batman élete, az igazságszolgáltatás Gothamben a megfelelő módszerekkel. Damien nehezen érti meg ezeket a dolgokat, hisz Talia, az anyja az Árnyak Ligája segítségével képezte ki. Ez főleg az apróbb jelenetekből derül ki. Hevesen harcol a bűnözők ellen, röptében elkap egy denevért és ösztönösen megöli. Bruce igyekszik szeretetet csempészni fia életébe, azáltal, hogy vesz neki egy kutyát. Titusz, a dán dog hűséges és szeretetre méltó jószág. Damien eleinte nehezen jön ki vele, de látszódik, hogy megkedveli, és komoly segítséget nyújt neki a történetben átélt trauma miatt. Titusz teljesen olyan, mint az a kutya, mely az öreg Bruce mellett volt a Batman Beyond sorozatban.

Színre lép az új gonosz, Senki. Ő Morgan Ducard, Henri Ducard fia. Henri Ducard Batman 6 kiképzője közül az egyik. Bruce annak idején melléjük szegődött, hogy tanuljon tőlük a jövőbeni bűnüldözői pályafutásához. Morgan mindvégig féltékeny volt Bruce-ra. Hamar kiderül, hogy az ifjú Wayne képtelen gyilkolni, nem azt az utat akarja követni az igazságszolgáltatásban, mint Ducardék. Morgan kudarcot vall, amikor megpróbálja megölni Bruce-t. Évekkel később visszatér, speciális páncélruhájában, Senki néven. Tönkre akarja tenni Bruce terveit a Batman projekt kiterjesztésére, Miután megölte a moszkvai Batmant, Ravilt, Gothambe megy. A célja, hogy felélessze Damienben a gyilkost, és az apja ellen fordítsa. Senki külseje erősen emlékeztetett a Batman Beyond Süvöltőjére. Kíméletlen gyilkos, savban tünteti el ellenfeleit, nem kímél senkit. Harci képességei felveszik a versenyt Batmannel. Nagyon kemény ellenfél.

Bruce és Damien kapcsolata komoly próbatétel elé néz. Damient bántja, hogy apja nem avatja bele mindenbe, több önállóságot akar. Bruce félti fiát, másfajta életet akar neki nyújtani, mint amit Talia nyújtott az Árnyak Ligájában. Látszólag Damien Senki mellé áll, utólag derül ki, hogy csak le akarta leplezni. Ügyes trükk volt, amit nagyon díjaztam. Amikor Damien bajba került látszódott Bruce-on, hogy a fiáért hajlandó átlépni azt a határt, amit soha nem lépett át. A végén kapunk egy hatalmas összecsapást. A helyzetet Damien oldja meg: apja és mások védelmében megöli Senkit. Ez bántja Bruce lelkét, és Damien is rosszul érzi magát tőle. De valahogy nem éreztem helytelennek Damien cselekedetét. A két sérült hősnek túl kell tennie magát ezen, de úgy gondolom ez sikerülni fog nekik.

Nagyon élveztem ezt a történetet. Mind a sztorival, mind a rajzokkal nagyon elégedett voltam. Kiváló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halál arcai kötetet is beszerezted?

Eddig mind az 5 képregény nagyon jó ebben a sorozatban. Megérte előfizetni rá. Ráadásul jövőhéten szerdán hozzák nekem a Baglyok bírósága, és a Baglyok városa sztorit is. Csak jót hallottam eddig erről a kettőről. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Shazam

 

Hát ez tényleg jó volt. Simán a legjobb Nolan utáni DC film és nálam simán veri a Marvel-es párjait (Marvel kapitány ill. Dr. Strange).

 

Az előzetesek csalókák voltak, valójában jóval komolyabb film mint gondoltam, és kisebb gyerekek számára sok helyen kifejezetten ilyesztő lehet pár rész.

 

A CGI-al nem volt komolyabb gondom, szerintem a Justice Leage pradémonjai sokkal gázabbak voltak ill számomra az Aquaman vízalatti világa is.

 

A poénok közül némelyik igazán jó volt, és volt benne olyan fordulat, amire nem számítottam. Dr. Sivana sem volt rossz főgonosz, ill .a többi karakter is működött, a casting is jó lett.

 

Szóval egy nagyon jó kis filmélmény volt, és még biztosan meg fogom nézni a mozit.

 

8,5/10

 

Még annyi, hogy két stáblistás jelenet van, ebből a legutolsó az benne volt a trailerben is -

Spoiler

az Aquaman-es poén

- zóval ha valalki ezután megy, elég az elsőt megnéznie.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gotham 5. évad 5. rész

 

Nagyon csavaros lett.

Végig az volt terítéken, hogy mit csinált Ed. Tehát irányították. Végig zongorázunk Pingvinen és Strange-n míg kikötünk Eduardónál. Aki Walker megbízásából tette. Azt hiszem, tudom, ki is Walker. Selina pont ugyanazon megy át, mint annak idején Bruce. Bruce pedig elkeseredik a városban lakó gonoszságon. A végén lévő fordulatok zseniálisak. Jeremiah húzása különösen.

Kiváló epizód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.