Ugrás a kommentre

EPIX spoilermentes topik


Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mindenre biztos nem fog választ adni, ezt kár is várni a filmtől. Viszont ez egy jó ok amiért majd megint lehet háborogni. :D

Igen, ez lesz, egy Sith-ek bosszújánál reális elvárás volt mindent elvarrni és megmagyarázni, de az ST esetében ez biztos, hogy nem így van.

2 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Nekem elég, ha válszol az Erő új aspektusaira, a Kiválasztott dologra és zárják le megnyugtatóan a Skywalkererk történetét. Szerintem ezek így össze tudják majd fogni a 9 részt. Persze nem baj, ha lesz pár utalás, kikacsintás az OT-ra meg a PT-re (viszzatérő helyszínek, flashback, Anakin szerepe). Ha ezek meg lesznek én már elégedett leszek. :)

Le merem fogadni, hogy lesznek nyitott kérdések. Még a Skywalkerek sorsát illetően is. Elég, ha Kylo életben marad. Őt, mint imbolygó karakter, -már ez a két rész alapján is kijelenthető-, hogy ha életben marad, az minden csak nem megnyugtató! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Skywalker Saga mindenképpen véget ér, mivel Kylo már Solo, még ha ő is a Skywalker vérvonal örököse. De minél távolabb kerülünk Anakintól, szerintem annál inkább nem beszélhetünk Skywalkerről - én igazából Kylót sem tartom annak. Ha pedig ő is meghal, akkor ez a Saga végleg lezárul, hiszen a vérvonal kihal. Egyértelmű, hogy Leiának, az utolsó Skywalkernek nem lesz több gyereke. Legfeljebb Shmi ősei jöhetnek képbe, de az maxigáz lenne.

Viszont a számozott részek Skywalkerektől függetlenül folytatódhatnak. Reyre, Finnre és Poe-ra ugyanúgy felépülhet hat film, mint Anakinra, Obi-Wanra vagy Luke-ra, Hanra és Leiára. Csak az már nem Skywalker Saga lesz, hanem mondjuk Rey Saga, vagy valami más. A lényeg, hogy a sztorivonal folytatódjon. Bár azt sem bánnám, ha az ep1-9 megmaradna így, számozott résznek, és ez adná a magját a Star Warsnak, az új filmek meg már számok nélkül jönnének, mint az A Star Wars Story vonal. Szerintem jelenleg a jövő erre mutat. És ezekben is simán szerepelhetnek még korábbi szereplők. Nem kell ep10 ahhoz, hogy Rey kapjon még egy filmet. Már ha életben marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Bár azt sem bánnám, ha az ep1-9 megmaradna így, számozott résznek, és ez adná a magját a Star Warsnak, az új filmek meg már számok nélkül jönnének, mint aA Star Wars Story vonal. 

Szerintem ez lenne a legjobb út. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt már több helyen is írták. Kíváncsi vagyok mikor jön a cím. Megvárják a forgatás végét? Több helyen pedzegették, hogy az EA azért lőtte le a Fallen Order játékot, mert ez lesz a film címe. NA de kérem ezért nem kell leállítani egy projektet, elég a címet átírni. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Több helyen pedzegették, hogy az EA azért lőtte le a Fallen Order játékot, mert ez lesz a film címe.

Ha tényleg ezt rebezsgetik, akkor az masszívan hülyeség, mert a Fallen Ordert senki sem lőtte le, ősszel fog megjelenni ezen a címen. Egész pontosan: Star Wars: Jedi - The Fallen Order:) Egy még cím nélküli Star Wars játékot lőtt le az EA.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

https://ziro.hu/filmek/uj-trilogia/abrams-nem-befolyasolt-minket-az-utolso-jedik-fogadtatasa/

 

Jövök azért ide is hátha van olyan ember aki szóda mentesen követi az eseményeket velem egyetemben. :D 

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 4 héttel később...

Remélem, hogy az átfogó struktúra hiánya nem jelenti azt, hogy nincs koncepciója az új trilógiának, amely mentén a rendezők haladnak. Abrams említette, hogy Rian igencsak más irányba vitte a sztorit a TLJ-ban. Rian pedig úgy nyilatkozott, hogy részéről oké, ha  a IX-ben Abrams újragondol bizonyos dolgokat (ez Rey szüleinek kérdése kapcsán merült fel). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban talán az egyik Rian interjúban volt arról szó, hogy a történet fő vonalai megvoltak, és ő csak a részletekben tért el. Erre most kiderül, hogy nem is igazán volt koncepció? Driver is azt nyilatkozta, hogy Abrams még a TFA forgatása előtt megmondtam mi lesz a karakterrel. Erre jön egy ilyennel:

"az átfogó struktúra hiánya hatalmas kihívás elé állított minket"

 

Ami viszont bíztató, hogy figyelembe veszik a TLJ szálait. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már többször is szó volt róla, hogy ezzel kapcsolatban nagyon ellentmondó nyilatkozatok vannak. Itt sokan viszont nagyon biztosak abban, hogy van egy vezérfonal, amely mintén mindenkinek haladnia kell, holott erre alig utal bármi hivatalos infó. Én szeretném ezt hinni, hogy tényleg így van, de inkább abba az irányba mutatnak a dolgok, hogy ad-hoc módon készülnek a filmek, ahogyan az OT is. Bár még mindig több koherencia van az ep7-8 között, mint az ep4-5 között. Utóbbi esetében eléggé látszik azért, hogy nem volt túlságosan előre tervezve a folytatás.

 

Azt a Rian interjút pedig megkereshetné valaki, mert megmondom őszintén, nekem nem rémlik ilyesmi.

 

Amúgy az simán lehet, hogy a végkifejlet az meg van írva előre, de az odavezető út részletei egyáltalán nem voltak kidolgozva. Vagy ha JJ kidolgozta őket még a TFA előtt, akkor Rian félresöpörte azokat, mint ahogy egy korábbi Daisy interjúban elhangzott. 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TLJ előtt volt, majd igyekszem megkeresni. 

 

9 perccel korábban, Bomarr írta:

Asszem pont az MSW-nél irták a napokban hogy Rey szüleinél nem lesz semmiféle újragondolás. Eleve JJ korábban jelezte, hogy Rey szüleinek a kérdése pont úgy lett megválaszolva ahogy ő is gondolta.

Pont ez az egyik sarkalatos pont. Ez így jó. De ha valami elit származású valakit csinálni Rey-ből, én biztos kifutok a világból. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ezt akartam irni én is, hogy ha valami akkor a régi trilógia tényleg nagyon ad hoc volt. Ott tényleg részről részre lett kitalálva az egész. Az ep.4 már kész volt amikor még az se volt tiszta hogy mi azaz Erő. Meg azt hitték, hogy Leia lesz majd a végén a galaxis királynője. Hant meg azért fagyasztották le az ep.5-ben mert Fordnak nem volt fix szerződése a folytatásra. Ezért nyitva kellett hagyni a kaput egy olyan eshetőségre is, ahol Han Solo egyáltalán nem bukkan fel a folytatásban.

 

Igazából Rey születésénél is azt érzem, hogy pont egyre gondoltak a rendezők, de nem nagyon ültek le megvitatni a dolgot. Rian azt mondja, hogy az ep.7-et látva neki egyértelműen az jött le hogy Rey szülei senkik, hisz Maz erre utal a TFA-ban. De fura, hogy nem azt mondja, hogy ezt beszélték JJ-vel. Inkább a filmből következtette ki. Szerintem eléggé szabad kezet adtak a készitőknek. Kylo Ren kapcsán lehetett valami nagy ötlete az ep.7-ben JJ-nek. Lehet erről beszélt Driver. De alapvetően tényleg minden arra utal hogy nem volt itt előre kitalálva ez az egész. Amit én nem érzek akkora hátránynak. Csak azért mert valamit előre kitalálnak még nem lesz automatikusan jó. Lehet közhelyes is. Az ami menetközben iródik pedig lehet sokkalta érdekesebb. Majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy érzem, hogy a félreértéseket főleg az szüli, hogy sok embernek lövése sincs, mit jelent az, ha van valami vezérfonal. Sokan, sőt, majdnem mindenki automatikusan azt hiszi, hogy ez egyenlő a részleteiben kidolgozott történettel. Hát pedig nem! Ez lehet egy kétsoros beböfögés is, ami rendkívül durván és elnagyoltan felállítja azt, hogy hová kéne eljutni. Teszem azt: az ep9-ben az Első Rendnek meg kell semmisülnie, létre kell jönnie egy új, demokratikus galaktikus államnak, Rey-nek meg kell alkotnia az új Jedi Rendet, senki sem maradhat a Sötét Oldalon élve. Pont.

Ez már egy vezérfonal, a készítők tudják, hogy ide kell eljutni, így nem találnak ki győzedelmeskedő Első Rendet, vagy nem döntenek úgy, hogy Jedi Rend márpedig több nem lesz. De ebben nincsen részletes karakter ark, se mélységében kidolgozott plot, semmi, amit flancos angol szavakkal leírhatunk. Hogy ide hogyan jutnak el a készítők, az már az ő dolguk. Eleve nem is szabad egy ilyen hosszú, több éves projektben ahhoz ragaszkodni, amit az elején lefektetnek, hiszen már egy film is megváltoztathat nagyon sok dolgot. A történet kitalálása egy igen képlékeny műfaj, egy film készítése még inkább, pláne, ha több alkotó vesz részt benne. Pl. a vágóasztalon kikerül egy fontos infó, ami szükséges lett volna a következő rész sztorijának megértéséhez, de az aktuális filmben semmi helye. Vagy egy köztes filmben új infó lát napvilágot, ami megtetszik a készítőnek, és beleszövi.

Szerintem annyi ki lett találva már az ep7 idején, hogy az ep9-re hogyan kell nagyjából lezárulnia ennek az egésznek, de csak olyan felületesen, ahogy fent vázoltam. Mondjuk úgy, hogy a célmezőt felfestették, de hogy oda a készítők hogyan jutnak el és az az idők folyamán mennyire kopik meg, az már rajtuk áll. Azt már menet közben találják ki, és alkalmazkodnak.

 

Azt meg eleve nehezen hiszem, hogy Johnson eltért volna Abrams ötleteitől az ep8-ban, mert erősen kétlem, hogy Abrams ábrándozáson kívül foglalkozott az ep8-cal. Ugyanez igaz az ep9-re. Szerintem mindig is tudta, hogy nem ő fogja rendezni a következő részt (ugye itt szerződésekről van szó, amiket nem két perccel a munka megkezdése előtt kanyarítanak alá, és a jövőbeli terveket azért elég gyorsan megbeszélik, Johnsont sem az ep7 leforgatása után fogadták fel), előbb, mint mi, pedig mi is nagyon az elején megtudtuk ezt. Mi a fenéért dolgozott volna ki egy, ha nem mindjárt két olyan filmet, amiről akkor még úgy tudta, hogy ő nem fog rajtuk dolgozni? Pláne úgy, hogy éppen elég dolga volt az ep7-tel is. Abrams rendezőként, nem világalkotóként lett felfogadva, nem ő lett a következő George Lucas, és nem is ő a helyi Kevin Feige, hogy kézben tartsa az egész franchise sztoriját. Nyilván voltak elképzelései, hiszen alkotó, de ezeket senki, se ő, se a Lucasfilm, se a Disney nem véste kőbe, legfeljebb felírták egy lapra, hogy ez is egy lehetőség.

Ha erre a feladatra kérték volna fel, eleve erre szerződtetik le. Mint Rian Johnsont vagy a GoT-s arcokat.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

eszem azt: az ep9-ben az Első Rendnek meg kell semmisülnie, létre kell jönnie egy új, demokratikus galaktikus államnak, Rey-nek meg kell alkotnia az új Jedi Rendet, senki sem maradhat a Sötét Oldalon élve. Pont.

Ez már egy vezérfonal

Nekem (szubjektíven) ez nem vezérfonal, nekem ez végkifejlet. Ez max a fonal végén lévő gombolyag, de nem a fonal :P 

Vezérfonal lenne a következő, pl. Rey esetében:

- Reyhez hozzákerül Anakin régi fénykardja, felébred benne az Erő, ami Luke-hoz vezeti

- Luke nyomós okok miatt először vonakodik, hogy képezze Reyt, aztán mégis kötélnek áll

- kiderül valahogyan, hogy Rey szülei senkik

- Luke meghal, Rey mester nélkül marad, így kell győzedelmeskednie, amit az utolsó részben (valahogyan) véghez is visz (ez már csak az én spekulációm nyilván)

 

Na, ez egy vezérfonal nekem, ami Rey karakterére van kihegyezve. Esetleg még a Kylo-val való kapcsolatának kidolgozását is belevehettem volna, de szerintem érted ebből, mire akarok kilyukadni.

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Azt meg eleve nehezen hiszem, hogy Johnson eltért volna Abrams ötleteitől az ep8-ban, mert erősen kétlem, hogy Abrams ábrándozáson kívül foglalkozott az ep8-cal. Ugyanez igaz az ep9-re. Szerintem mindig is tudta, hogy nem ő fogja rendezni a következő részt (ugye itt szerződésekről van szó, amiket nem két perccel a munka megkezdése előtt kanyarítanak alá, és a jövőbeli terveket azért elég gyorsan megbeszélik, Johnsont sem az ep7 leforgatása után fogadták fel), előbb, mint mi, pedig mi is nagyon az elején megtudtuk ezt. Mi a fenéért dolgozott volna ki egy, ha nem mindjárt két olyan filmet, amiről akkor még úgy tudta, hogy ő nem fog rajtuk dolgozni? Pláne úgy, hogy éppen elég dolga volt az ep7-tel is. Abrams rendezőként, nem világalkotóként lett felfogadva, nem ő lett a következő George Lucas, és nem is ő a helyi Kevin Feige, hogy kézben tartsa az egész franchise sztoriját. Nyilván voltak elképzelései, hiszen alkotó, de ezeket senki, se ő, se a Lucasfilm, se a Disney nem véste kőbe, legfeljebb felírták egy lapra, hogy ez is egy lehetőség.

Természetesen, nem Abrams dolga az ilyesmi, ilyet nem is állított senki, hogy neki világalkotónak kellene lennie. Én csak Daisy nyilatkozatára alapoztam, miszerint Abrams kidolgozta a 8. és 9. epizódok vázlatát. Hogy ebből mi igaz, nem tudhatjuk.

A vezérfonalat leginkább amúgy egy Story Group-os emberkének kellett volna megírnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, eléggé ellentmondásosak eddig az infók ezzel kapcsolatban. Mivel semmi oka JJ-nek, hogy ezzel álljon elő:"az átfogó struktúra hiánya hatalmas kihívás elé állított minket" , miközben az ellenkezőjét PR okból is szívesen állíthatják egyesek, szerintem inkább ez a legutóbbi hír az igaz, semmint az ellenkezője. Eleve, a VII-VIII "szembenállása" is inkább arra utal, hogy a filmek ad-hoc módon készülnek. Ami nem feltétlenül baj, csak akkor mondjuk ki. Ettől még lehetnek jó filmek, max a koherencia láthatja kárát, vagy egyes karakterek jellemfejlődésében állhat be "ping-pong" effektus, ami elsülhet jól vagy rosszul is akár (Kylo vs. a Sisak pl).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen ping pong a prequelben is volt. Palpatine-t megöregitették az ep.2-re mert volt egy olyan koncepció, hogy majd csúfra öregszik. McDiarmid be is lett emiatt alaposan sminkelve. Aztán az ep.3-ra visszafiatalodott mert jött egy új koncepció ami szerint nem is öregszik csúnyára hanem helyette a villámoktól lesz rút. Meglátjuk a sisak dolgot hogy kezelik de szerintem az messze jobban és könnyebben magyarázható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Yoda József írta:

Nekem (szubjektíven) ez nem vezérfonal, nekem ez végkifejlet.

Nevezheted flexibilis kockalabdának vagy fűszeres kávédobnak, tök mindegy :) , a mondandóm lényegét nem változtatja meg: nem voltak olyan részletek kidolgozva, mint amiket te felsorolsz, csupán a végkifejletet vázolták fel elnagyoltan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Donát írta:

Ettől még lehetnek jó filmek, max a koherencia láthatja kárát, vagy egyes karakterek jellemfejlődésében állhat be "ping-pong" effektus, ami elsülhet jól vagy rosszul is akár (Kylo vs. a Sisak pl)

Szerintem ide még kár belevenni a kilencet hisz nem láttuk. A TFA-TLJ páros szerintem in universe koherens, semmiben nem mond ellent egymásnak. Ebből a szempontból mindegy is hogy készültek. A IX-nek kell feltennie a pontot az i-re. Abrams tudja ezt, ami jó, tehát felesleges attól tartani, hogy csak a VII-et venné figyelembe. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már igazából mind1 ki mikor mit mondott a lényeg, hogy amit JJ elkezdett valahol a sors íróniája, hogy neki is kell befejezni. Amúgy a cikkben azt nyilatkozta, hogy a felesége és a társíró adott belé nagy lelket, hogy végig csinálja, de én biztos vagyok benne mint ahogy most ide írok, hogy legbelül érezte azt,hogy annak idején valamit elndított neki kell ezt lezárni vagy így vagy úgy. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.