Ugrás a kommentre

A Resistance animációs sorozat


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

10 perccel korábban, pb69 írta:

Persze, csak ilyeneket szerintem egy élőszereplős alkotásban eleve meg se lépnek.

A fentiekkel én is, ezt a részt ragadnám csak ki, mert szvsz. ez kicsit talán naiv hozzáállás. A film- és sorozattörténelem bizonyítja, hogy igenis képesek az emberek sokkal vadabb dolgokat is meglépni ezekben is, mint Maul feltámasztása vagy a boszorkányok. Eleve a dathomiri boszorkányok már szerepeltek filmben, az Ewok-kalandok egyik részében, a főbanya éjnővér volt. És ha megnézzük az új filmeket, látható, hogy egyre bátrabbak a készítők. Pláne, ha spin-offokról van szó, de az ep8 is sokkal bátrabb az ep7-nél. Szerintem három évvel ezelőtt még az is "vad, maximum animációs sorozatban megvalósuló" ötlet volt, hogy Luke fényévekre arrébb vetíti ki magát vagy, hogy Kylo és Rey élőben tud beszélgetni egymással ugyanúgy fényévekről. És az, hogy Snoke összekapcsolta Rey-t és Kylót nincs jobban kidolgozva, mint Maul feltámadása. De vehetjük a szellemesdit is, a TCW nélkül az sem kidolgozottabb, mint Maul feltámasztása, sőt eléggé ad-hoc jellegű. És még a TCW után is vannak megválaszolatlan kérdések.

Nem a kidolgozottság vagy a közeg a lényeg, hanem a tálalás mikéntje, az, hogy az adott műben hogyan működik. A zöld szmötyi is működhet a filmekben, ha jól tálalják, építik fel és építik be a film közegébe, pláne úgy, hogy már a TCW-ben meg is alapozták. És szerintem érdemes felkészülni arra, hogy lesznek még igen vad dolgok az SW-ben, úgy az élőszereplős sorozatban, mint a mozifilmekben. Rian Johnson már a kötött ep8-cal sem finomkodott, szerinted mire lesz képes egy olyan trilógiánál, ahol nincs megkötve a keze semmilyen téren?

És vica versa, egy animációs sorozat közegébe is nagyon jól be lehet ültetni kardinális eseményeket. Példának okáért szerintem Kanan halála kenterbe veri sok fontos élőszereplős figura halálát. Kylo átállását is baromi ütősen meg lehetne csinálni animációsan, csak szvsz felesleges, mert az ep8-ban három változatban is láttuk. A többi meg csak duma, az ugyanaz lehet, mint ahogy Palpatine szédítette Anakint. Az egyetlen kérdés, amit itt meg kellene válaszolni, hogy Snoke hogy volt képes Ben közelébe férkőzni. De erre meg azért ne alapozzanak sorozatot, mert egy képregény füzetére is karcsú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, pb69 írta:

Persze, ez jogos, csak gondolom Frenkie nem arra gondolt, hogy pár szóban megemlékeznek bizonyos dolgokról. Részletesebb kifejtése viszont szerintem egy ilyen sorozat nem alkalmas.

Alkalmas lenne ha nem gyerekessé teszik és rossz korba és nem ilyen a TCW-hez képest(ami 10 éves) legalja animációval.

 

Annyi biztos hogy én ebből egyetlen részt sem vagyok hajlandó megnézni. Ami engem érdekel az nem ez. Az Első Rend abszolút nem érdekel, minden ami engem róla érdekel benne van a filmekben(Birodalom utód és nem több, terjeszkedni akar, uralni a Galaxist, Rae Sloane hozta létre, ennyi bőven elég és ezt kell elpusztítani a főhösöknek). Nem tudom nekem az ep7 óta teljesen világos a Köztársaság és az Ellenállás viszonya is. Van a leszerelési törvény ,a Köztársaság gyakorlatilag egyfajta megnemtámadási szerződést kötött az Első Renddel(ami ezt szegi meg az EP7-ben), Leia nem bizok a rosszakban ezért létrehozza az Ellenállást ami egy illegális szervezet és ezért van kevés emberük. Mert aki csatlakozik az akár börtönbe is kerülhet. Nem hiszem hogy ezt árnyalni kéne. Engem az érzelmek érdekelnek. Luke, Ben Solo, Han, Leia története érdekel az EP6 és az EP 7 között bővebben kifejtve. Ez 100 % hogy nem lesz benne a sorozatban mert:

 

1. 6-10 éves gyerekeknek készül akik nem fogják fel a komplexebb dolgokat minden egyszerü emiatt szó szerint minden rész együgyü lesz. Én erre nem vagyok kiváncsi.

 

2. Nem akkor játszódik amikor az engem érdeklő események. Pl Luke kutatása a régi Jedik után. Mit fedezett fel? Megtudta-e mi történt valójában az EP 2 és 3 között? Mkiröl beszélgetett az apjávaL Anakin adott-e neki tanácsokat hogy mire figyeljen a Sötét Oldal kapcsán? Anain belátta-e mennyire szörnyeteg volt?

 

 

Nézüük azt hogy a sorozat átmegy az EP8 után. Meglepő módon az is totál hidegen hagy. Az EP IX-ből akarom megtudni először hogy mi történt nem a film elött lelőve minden fontos dolgot.

 

Összefoglalván. A TCW első traileréből már alig vártam a sorozatot, iszonyú jó témákat vetítve előre, a Rebels az nálam a mai napig az egynek elmegy(ha soha nem készül el nem sírtam volna), annyira érdektelenek benne a figurák. Pl ha Ezrát kinyírják benne az elején csak egy vállvonás.

Ez a Resistance meg nem is tudom mi. Ez alapján a trailer után egy semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rodiai neve Hype Fazon lesz, őt fogja majd életre kelteni Donald Faison. :)

A másik érdekes teremtmény. Valahogy Filonit érzem a dolog mögött. :P

 

Most olvastam, hogy jövő év januárjában fog megjelenni - mondjuk jó kérdés, hogy a németeknél vagy az amcsiknál. De ez nem lényeges szerintem. A kérdés az, hogy mikor érkezik majd az igazi trailer. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

A rodiai neve Hype Fazon

Megszületett az egész SW legjobb neve. :lol2:

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az a jobb oldalon, az nem egy kel dor, mint Plo Koon?

De igen, ezt írta Bence is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 oldallal ezelőtt már fel lett fedve a név, csak a fajt nem tudhattuk. Most már igen. Instant a galaxis legjobban hangzó nevéért indulhatna emberünk. :lol: Úgy érzem, ennél jobb név egy ideig nem lesz. :D

 

Amúgy itt van róluk egy másik kép az előzetesből:

image.png

A rodiait már tudjuk, hogy Hype Fazon (:D) lesz, a sárgaruhás a kel dron fajba tartozik, a kép jobb oldalán lévő lány Torra. Egyedül a piros ruhás pilóta a kakukktojás. Nem hinném, hogy Kaz lenne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra se tudom... A legjobb a logo. Azt nagyon eltalálták. :D Viszont némelyik hajó olyan mintha a transformersből jött volna. A trailer meg egyre jobban tetszik... Kissé zavaros nekem eddig ez a Resistance.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a logo nekem is bejön. Balról a második nekem tisztára a mandalore -ok vadászgépét juttatja eszembe. :D

A trailer nekem tetszik így sokadik megtekintésre, de még mindig rossz lépésnek tartom.

Remélhetőleg a mai adag egy elkezdődő marketing kezdetét jelenti. :)

 

OFF:

a hírnevem nagyon ördögi. :evil:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont némelyik hajó olyan mintha a transformersből jött volna.

A jobb szélsőről nekem is a transformersből űrdongó jutott eszembe:lol:

Egy előzetes jöhetne lehűteni vagy felborzolni a kedélyeket :kylo:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elsőnek békának néztem, de a hutt se rossz ötlet, sőt! :D

 

Igazából én most a karakterekről szeretnék tudni, ki-ki kicsoda, honnan való, milyen szerepe lesz a történetben. Tudjátok, mint régen a Rebelsnél. Ha egy ilyen jönne, annak örülnék. De egy új előzetessel is beérném. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is békának néztem elsőre, de aztán gondoltam az nem lehet. :D Amúgy nagyon a versenyre van kihegyezve még ez a poszter is. A karakterekről jut eszembe. Mindjárt beteszek egy kis videót a TCW topikba. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amúgy nagyon a versenyre van kihegyezve még ez a poszter is.

Én inkább ezt a pilótás stílust vélem felfedezni, de a verseny hangulata is valamennyire érződik. :) De hiszen erről fog szólni a sorozat kezdetben. Legalábbis én az első évad elejét így képzelem el. Még mindig nehéz elhinnem, hogy 22 rész lesz MÁR az első évad. Így nagyon sok dolgot tudnak bemutatni már az elején is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy EW cikk, ami tartalmaz egy videót, amiből megismerhetjük dióhéjban a főbb szereplőket.  A részletek a sorozatból jobban néznek ki, mint amilyen az előzetes volt.

szerk: Közben felkerült youtube-ra is:

screen-shot-2018-08-28-at-6-06-19-pm.png

screen-shot-2018-08-28-at-6-08-42-pm.png

 

Team Fireball

screen-shot-2018-08-28-at-6-29-58-pm.png

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Igazából én most a karakterekről szeretnék tudni, ki-ki kicsoda, honnan való, milyen szerepe lesz a történetben. Tudjátok, mint régen a Rebelsnél. Ha egy ilyen jönne, annak örülnék.

Köszi EW! :lol:

 

Kicsit fordítottam számtokra:

- A Star Wars Resistance hősei nem hősöknek tekintik magukat, hanem túlélőknek. Túlélők, mert a feltöltőállomáson dolgoznak, miközben próbálják elkerülni a veszélyes Első Rendet.

- Leia és Poe megbízza Kazudat BB-8 társaságában, hogy beépülve a Colossusra kémkedjen.

- Kaz segít a Tűzgolyó csapatnak pénzt szerezni azzal, hogy kaszkadőrös repüléseket végez és versenyez.

- Kaz "jó pilóta, de nem annyira jó kém".

- A Tűzgolyó (angolul Fireball) egy öreg hajó, amelyet megpróbálnak Yeager -ék megjavítani - azért nevezik a hajót Tűzgolyónak, mert hajlamos felgyúlni. :D

- Yeager régen egy lázadó pilóta volt, mostmár csak egy szerelő. Nem akar részt venni ebben a hidegháborúban, de amikor Poe és Leia megkérik, hogy rakja be Kazt a Colossusba, visszatér. Egyedül ő tudja, hogy Kaz titokban kémkedik.

- Tam Ryvora egy társ szerelő. Régen versenyzett, de elvesztette a gépét.

- Tam kemény, de ugyanakkor helyén van a szíve.

- Aki az érzéseit túlságosan is kinyitja, az nem más mint a niktoi Neeku. Vicces természetű, elképzelhetetlenül pozitív. Akármilyen napod is van, Neekunak mindig nagyszerű. :D

- Bucket egy csontváz-kinézetű asztrodroid, akit egy X-wing pilóta sisakját hordva találtak meg.

- Egy fontos szereplő lesz majd a későbbi harcokban.

 

Amúgy a videóban el is mondták, hogy ezt a fiatalabb közönségnek készítik. :|

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a videó tetszetősebb volt, mint a trailer. Talán pont azért, mert kevesebb benne ökörködés. :) A végén ráadásul néhány komolyabb jelenet is megvillan, az az Első Rend meeting már most érdekes, ahogy az a régi teherhajó is. De tetszenek az olyan apróságok, mint a piáló TIE pilóta (ex-birodalminak tűnik), vagy hogy itt újra vannak rendes tömegjelenetek, nem olyanok, mint a Rebelsben, ahol ha tömeget akartak megjelentetni, lett egy halom klónunk, köztük jó néhány Tua klón.

Meg tetszik ez a sok színes, különféle űrhajó. Kölyökkorom sci-fi meséire emlékeztetnek, G. I. Joe, Voltron és a többi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez a videó tetszetősebb volt, mint a trailer. Talán pont azért, mert kevesebb benne ökörködés. :) A végén ráadásul néhány komolyabb jelenet is megvillan, az az Első Rend meeting már most érdekes, ahogy az a régi teherhajó is. De tetszenek az olyan apróságok, mint a piáló TIE pilóta (ex-birodalminak tűnik), vagy hogy itt újra vannak rendes tömegjelenetek, nem olyanok, mint a Rebelsben, ahol ha tömeget akartak megjelentetni, lett egy halom klónunk, köztük jó néhány Tua klón.

Meg tetszik ez a sok színes, különféle űrhajó. Kölyökkorom sci-fi meséire emlékeztetnek, G. I. Joe, Voltron és a többi.

Hasonló érzéseim vannak. Az űrhajós részek kifejezetten tetszenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.