Ugrás a kommentre

A szereplők


Ajánlott hozzászólás

Billy Dee a Rebelsben is tudott értelmesen beszélni, szóval az elvileg megy neki. A járás viszont... Már tíz évvel ezelőtt sem volt fürge lábú. Persze, ha csak annyit kell mozognia, mint Fischernek az ep8-ban, akkor ezzel sem lesz gond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Leiával kapcsolatban van jó pár nyitott kérdés. A TLJ után nehéz elképzelni, hogy miként lehet megoldani a IX-es szerepét kivágott jelenetekből... Annál azért fontosabb szereplő. Normál esetben Rey mestere is lehetett volna. Kíváncsi vagyok erre a szálra. Nagyon könnyű elszúrni a karaktert. :para: 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Leiával kapcsolatban van jó pár nyitott kérdés. A TLJ után nehéz elképzelni, hogy miként lehet megoldani a IX-es szerepét kivágott jelenetekből... Annál azért fontosabb szereplő. Normál esetben Rey mestere is lehetett volna. Nagyon kíváncsi vagyok erre a szálra. Nagyon könnyű elszúrni a karaktert. :para: 

Most, hogy olvasom a Leia, az Alderaan hercegnője könyvet, ami annyira szép és kedves elmesélése annak, hogyan indult Leia lázadó karrierje, hogy nem tudom elképzelni, hogy ne valami hasonlóan szép és a karakterhez méltó befejezést kapjon. Nem tudom, hogyan, de ezt nem szúrhatják el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg az első részhez forgatottakról szóltak a hírek. Mondjuk azért abban én is bízom, hogy méltón zárják le Leia történetét is. Csak azon filóztam, hogy ehhez elég lesz-e kivágott jelenetekből ollózni. Főleg az első részből. A TLJ-ben Fisher nagyon jó volt. Jobb mint a TFA-ban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Sajnos eleve az, hogy kivágott jelenetekből akarják pótolni a szerepét nem sok jót jelent. Eddig valahogy nem tűnt ez fel nekem, csak ma hasított belém a felismerés. :( 

Egyetértek. Nem azt mondom, hogy semmi jót nem várok tőle, mert nem hinném, hogy lesz vele bármi gond is, de semmi jelentős szerepet nem képzelek neki. Ha annyira különleges jelenetek lennének, már korábban kiadták volna, vagy legalább hallottunk volna róla, sőt lehet, hogy nem is vágták volna ki. Szerintem szépen bele fognak simulni a filmbe, de egyértelmű, hogy Leiának nem ennyi lett volna a története a lezárásban, csak az élet sajnos máshogy hozta.

Inkább csak attól tartok, hogy a VIII. epizód után fura lesz Leiát megint a VII. epizódos ruhájában és frizurájával látni. Ezen is változtathatnának a mai technikával, de nem hinném, hogy meglépnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindent meglehet írni jól, de itt most érzésem szerint kivételes bravúrra van szükség. Csak úgy sikerülhet, hogy abszolút máshová rakják a történet súlypontját. Fura lesz az biztos, főleg a TLJ után ahol fontos szerepet játszott Leia. Még úgy is, hogy sokáig kómában volt. :) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A súlypontot egyértelműen eltolják, hiszen Fischer meghalt, azt pedig tudjuk, hogy az eredeti ep9 forgatókönyvben Leiának fontos szerepe lett volna. Az ep7 Han, az ep8 Luke, az ep9 Leia filmje lett volna, ahogy Trevorrow mondta. Abrams valószínűleg ezért is írt új forgatókönyvet, hogy levegye Leiáról a fókuszt. Ezt viszont el kell fogadni, mert ez ellen a készítők legfeljebb annyit tehetnek, hogy méregdrágán készítenek Leia CGI-t, vagy új színésznőt választanak a szerepre. Előbbi még csak-csak, de állítólag Tarkin is piszok drága volt, vagyis így sem lehetne Leiának túl hangsúlyos szerepe, vagy nem marad pénz semmi másra. Utóbbit meg kapásból el is lehet felejteni.

Ami a kivágott jelenetek megoldását illeti, meglátjuk. Egy, nem tudjuk, milyen jelenetekről van szó. Olyan nincs, hogy ha olyan jók lettek volna, már kikerültek volna vagy benne maradnak a filmben. Sicc! Nem a minőség dönt arról, hogy benne maradnak-e a filmben vagy kiadják-e őket. Másrészt, a mai technikával teljesen átdolgozhatják a jeleneteket. Az ep6-ban láthattuk, hogy semmibe sem kerül egy karakter fejét lecserélni, az ep2-3-ban azt is, hogy az arcot is simán cserélgethetik (sőt erre már 1993-ban, a Jurassic Park idején is képesek voltak). A Rogue One-ban láthattuk, hogy feltűnés nélkül lecserélték az ep4-ből kivágott és az RO-ban felhasznált jelenetekben (tehát egy az egyben ugyanarról van szó, mint Leia esetében az ep9-ben) nem csak az X-szárnyú pilótafülkét a színészek körül, de még a megvilágítást és az űrbeli hátteret is a jelenethez igazították.

Szinte teljesen biztos, hogy mire az ep9-ben véglegesítik azokat a jeleneteket, addigra semmiben sem fognak emlékeztetni az ep7-ből kivágott jelenetekre, legfeljebb a szövegrész, de még az is lehet, hogy valahogy azt is sikerül megváltoztatni. Az biztos, hogy Leia kisebb szerepet kap, de eléggé kételkedem benne, hogy Abrams félvállról venné a feladatot, és Leia búcsúja valami olyan lesz, ami miatt szívni fogjuk a fogunkat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A produkció Jordániában forgatott, érdemes tehát összeszedni mely szereplőkről tudható biztosan, hogy ott voltak. 

 

Rey, Finn, Poe, Threepio és Chewbacca.

 

A feltételezések szerint Jakkura térnek vissza. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A produkció Jordániában forgatott, érdemes tehát összeszedni mely szereplőkről tudható biztosan, hogy ott voltak. 

 

Rey, Finn, Poe, Threepio és Chewbacca.

 

A feltételezések szerint Jakkura térnek vissza. 

Akkor hajazna az EP 6-ra. Ott is a főhösök a Tatuinra térnek vissza a trilógia zárórészében ahol a kezdőrészben minden elkezdődött. Szép párhuzam lenne.

Ráadásul szerintem Kylo ezerrel keresi Reyt az EP 8 eseményei után. A Jakku alkalmas lenne a megmaradt Ellenállás tagoknak újrarendeződni(isten hááta mögött van stb), de Kylo vajon nem itt keresné Reyt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is gondoltam arra az obszervatóriumba. Esetleg azzal tudnának valamit kezdeni. De én se hinném.

A másik pedig az, hogy Rey Unkar Plattot keresi, hogy megtudja, hogy mi is az igazság a szüleivel kapcsolatban. Nem tudni, hogy mennyi idő telik el a 8 és a 9 között, a Galaxy's Edge kép láttán én több évet vizionálok, ami feltenné azt a kérdést: Rey miért várna éveket azzal, hogy felkeresse Plattot? Szóval én ezt is passzolnám.

 

Az se biztos, hogy a Jakku lesz az. Állítólag Jordania hegyes vidék, ami alapján Tatooine vagy Jedha valószínűsíthető. De utóbbi már 1 évvel a RO után se nézett ki rózsásan, ki tudja hogy az évtizedek mit tettek vele. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

21 perccel korábban, Bomarr írta:

A könyvek szerint a Jakkun van egy obszervatórium ami az Ismeretlen Régiót fürkészte. Részben épp ezért került sor itt a nagy ütközetre, aminek a romjait láttuk az ep.7-ben. Ezt akár a filmekbe is behozhatnák. Bár szerintem nem fogják.

Anthony Daniels két nagy díszletre is utalt. Lehet, hogy mégis behozzák az obszervatóriumot. Mondjuk oda elég lenne Rey, nem a teljes kompánia. 

15 perccel korábban, Bence1997 írta:

Én is gondoltam arra az obszervatóriumba. Esetleg azzal tudnának valamit kezdeni. De én se hinném.

A másik pedig az, hogy Rey Unkar Plattot keresi, hogy megtudja, hogy mi is az igazság a szüleivel kapcsolatban. Nem tudni, hogy mennyi idő telik el a 8 és a 9 között, a Galaxy's Edge kép láttán én több évet vizionálok, ami feltenné azt a kérdést: Rey miért várna éveket azzal, hogy felkeresse Plattot? Szóval én ezt is passzolnám.

 

Az se biztos, hogy a Jakku lesz az. Állítólag Jordania hegyes vidék, ami alapján Tatooine vagy Jedha valószínűsíthető. De utóbbi már 1 évvel a RO után se nézett ki rózsásan, ki tudja hogy az évtizedek mit tettek vele. :)

A TFA-hoz készült látványtervekben eredetileg hasonlóan sziklás jakkui vidék is szerepelt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az obszervatórium sziklás területen fekszik.

Unkar Plutt boltja viszont síkvidéken, szóval ez szvsz. kizárható, ha oda menne vissza Rey, ugyanott forgatnának, ahol az ep7-ben, meg még mindig az az álláspontom, hogy ne foglalkozzanak többet Rey származásával. Hihetetlen, hogy még mindig téma ez. Rohadt páros volt, meghaltak, jónapot. Meg sem érdemlik, hogy Rey gondoljon rájuk. Van egy normális családja már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Az ROTS-ot nézve ugrott be, hogy nem ördögtől való az utolsó részre fontosabb karaktert behozni. Gondoljunk csak Grievous-ra. Ma már legendássá vált, pedig a harmadik rész előtt alig tudtunk róla valamit. A CW sorozatban tűnt fel. 

 

A IX új arca ennyi erővel feltűnhetne a Resistance második évadában is, ami pont a film előtt fog játszódni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont Grievous szerepe a SAGA eseménysodrát tekintve meglehetősen csekély. Nem véletlenül áldozza fel Palpatine gond nélkül az EpIII közepén. Az pedig szerintem egyértelmű, hogy lesz új szereplő a IX-ben is, csak kb. max akkora fajsúlyú, mint Grievous.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Billy Dee megosztott egy videót amelyben egy díjat vesz át. Korábban szkeptikus voltam vele kapcsolatban, bár gondoltam, hogy összekapják. A lényeg a lényeg, nagyon szépen és összeszedetten beszél, kiváló formában van. Többen emlékeznek innen pár gáz fellépésére a különböző Celebration-ök alkalmával. 

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fandangon lehetett szavazni a leginkább várt 2019-es színésznőre is. Íme a lista:

 

1. Brie Larson  (“Captain Marvel,” “Avengers: Endgame”)

2. Scarlett Johansson (“Avengers: Endgame”)

3. Daisy Ridley (“Star Wars: Episode IX”)

4. Karen Gillan (“Avengers: Endgame”)

5. Margot Robbie (“Once Upon a Time in Hollywood,” “The Lego Movie 2: The Second Part”)

6. Emma Watson (“Little Women”)

7. Jessica Chastain (“It: Chapter Two,” “Dark Phoenix”)

8. Lupita Nyong’o (“Us,” “Star Wars: Episode IX”)

9. Sophie Turner (“Dark Phoenix”)

10. Taraji P. Henson (“What Men Want,” “The Best of Enemies”)

 

Daisy Ridley harmadik helye nagyon szép, ami azt is mutatja, hogy belopta magát a nézők szívébe. :clap:  Egyébként itt is érvényes az amit a boxoffice topikban írtam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Todd Fisher azt mondja hogy többet kapunk majd Leiából mint gondoltuk volna:

https://www.starwarsnewsnet.com/2018/12/todd-fisher-episode-ix-leia-story.html?fbclid=IwAR3zoyjJ8Bb89wBCx8mJwajtjxkNlWPTL4VGIFb03cFzfrWQRFloUf9E6DQ

"Sok percnyi anyag van, nem csupán kivágott jelenetek, hanem felhasználatlan, új tartalom, amit bele lehet szőni a történetbe. Úgy fog kinézni, mint amilyennek eredetileg lennie kellett, mintha tegnap forgatták volna. Nem beszélhetünk a részletekről, de nagyon izgatottak vagyunk miatta."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.