Ugrás a kommentre

Kylo Ren legfőbb vezér


Ajánlott hozzászólás

Igen, ő az. :) Egyébként a Kylo sisak parát máris eloszlatták. Főleg, hogy nem is ő lesz az aki összerakja, vagy hogy egyáltalán látjuk a műveletet! Arról nem is beszélve, hogy eddig egy snitt sincs maszkos Kyloról. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Jó levezetése a dolgoknak! Az első sokk után valami ilyesmire lehet csak gondolni. Egy dolgot tudok elképzelni: Ben feláldozza magát a nagyobb jóért. 

 

Amikor Kennedy bejelentette, hogy a végét látva boldogok leszünk, plusz látva, ahogy Kylo földhöz teremt egy Ren lovagot (az öltözete alapján nagyon valószínű, hogy azt), én már nagyon hiszek benne, hogy Ben Solo visszatér, és abba is, hogy nem éli túl. Ez ugyan nem felhőtlen boldogság, van benne egy csipetnyi szomorúság is, de az apagyilkosság után ennél boldogabb véget vele nem tudok elképzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én viszont simán el tudom képzelni, hogy pont nem azt a sorsot kapja majd mint Anakin, hogy megtér és meghal, hanem átáll a jó oldalra és megbocsátanak neki. Megszerettem már annyira a karaktert és értem a belső vívódását, hogy el tudjam ezt a lépést fogadni. Nem akarom, hogy az ő karakterével is minden csak újra megismétlődjön mint egy korábbi karakterrel már. Próbáljanak valami újat húzni, mert a végén kapunk tényleg egy Jedi visszatért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vitatom, ennek is meglenne a logikája, és tulajdonképpen így is tetszene. :)

De az fontos, hogy happy end legyen, és erre most már nagyon komoly esély van, látva a kék színű STAR WARS feliratot a címben.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem még mindig vegyesek az érzéseim Kylo Ren megtérésével kapcsolatban. Anakinnál érthető volt, hiszen ő alapjáraton nem volt gonosz. Voltak jellemhibái, de még Sith-ként sem volt igazán gonosz. Tett szörnyűségeket, mert hitte, hogy ezzel elérheti a célját, kezdetben ez ugye Padmé megmentése volt, később Palpatine szolgálata. De amint csalódott az öregben, a fiát választotta, a szeretetet.

Kylo Rennek viszont a célja maga a gonoszság. Nehezen hiszem, hogy ezt a célt, a múlt elpusztítását és a hatalmat feladná. Jelenleg szerintem inkább a jelleméből fakadóan nehéz elképzelni, legalábbis számomra, hogy feladná a Sötét Oldalt. Legfeljebb együtt dolgozik a jókkal a közös ellenség ellen. De amint az megszűnt, Kylo újra mindenki más ellen fordulna. És éppen emiatt, amíg él, nem is zárható le a Skywalker-vérvonal, és a sztori sem. Kylo Ren még egy börtönben ülve is örök fenyegetés maradna. Abból tényleg jöhetne az ep10-12. Ha ezt le akarják zárni, akkor meg kell halnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Dzséjt írta:

Kylo Rennek viszont a célja maga a gonoszság.

Hát én nem értek egyet, nem tartom gonosznak, a 7. és 8. részben inkább csak tanítványi pozíciója végett teszi amit tesz, szót fogadva Snokenak. Akkor még úgy gondolta magáról, hogy Darth Vader nyomdokain haladva teljesedhet ki és állhat bosszút Luke Skywalkeren, meg mindenen, ami a múltjához kötötte. Csak akkor szakadt el a cérna nála, mikor Rey megölése lett volna a feladata. Ha tényleg gonosz lenne, nem lenne lelkiismeret furdalása, bűntudata, de mivel magában vívódik, ebből látszik, hogy nincs elkötelezve egyik oldal mellett sem.

Amúgy láttátok mekkora Reylo jelenettel indít a teaser? De tényleg, ha metaforikusan nézzük a jelenetet, ez egy tök erotikus jelenet.

Rey liheg <...liheg...>... Nyilván lélekszakadva sietett a "randira". Kis hang a fejében mondhatta neki, hogy hol lesz a találka. Kylo Rennél is biztos mondta ez a "kis hang", hogy merre kell mennie.

Kylo Ren fegyverzettel előre igyekszik a lány felé. És mikor odaér, Rey erre akkorát terpeszt neki... 

Anyukám szavaival mondva: Kylo Ren "szuronyvégre kapta". :D

59457049040_2226929150721.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, jez írta:

Hát én nem értek egyet, nem tartom gonosznak, a 7. és 8. részben inkább csak tanítványi pozíciója végett teszi amit tesz, szót fogadva Snokenak. Akkor még úgy gondolta magáról, hogy Darth Vader nyomdokain haladva teljesedhet ki és állhat bosszút Luke Skywalkeren, meg mindenen, ami a múltjához kötötte. Csak akkor szakadt el a cérna nála, mikor Rey megölése lett volna a feladata. Ha tényleg gonosz lenne, nem lenne lelkiismeret furdalása, bűntudata, de mivel magában vívódik, ebből látszik, hogy nincs elkötelezve egyik oldal mellett sem.

Az ep8 végén halálra ítéli a saját anyját, miután kinyírta az apját, és azt is kijelenti, hogy elpusztítja Rey-t és mindenki mást is. Ha ez nem gonoszság, akkor nem tudom, hogy mi az. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az ep8 végén halálra ítéli a saját anyját

Simán lehet hogy nem tudta/érezte, hogy életben van. Ő abban a tudatban van, hogy szétlőtték a parancsnoki hidat, amelyen ott volt az anyja. A mondatod többi része ettől függetlenül igaz :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az ep8 végén halálra ítéli a saját anyját, miután kinyírta az apját, és azt is kijelenti, hogy elpusztítja Rey-t és mindenki mást is. Ha ez nem gonoszság, akkor nem tudom, hogy mi az. :) 

Halálra ítéli az anyját? Hol-mikor, milyen ep8 végén? :D

Kylo az anyjáról csak annyit tud, hogy meghalt, amikor az ER-es cimbijei szétlőtték a parancsnoki hidat, ahol Leia is tartózkodott. A kristálybolygó óvóhelyén nem volt ott senki, aki Kylo-nak fontos lett volna, úgy hitte Leia már meghalt, Rey nem volt ott, mert Snoke mentőhajójával kereket oldott és ki tudja merre járt éppen (persze mi tudjuk, hogy a hátsó kijáratot takarította a végén), az ellenállókat meg Kylo amúgy se kedvelte, mert csak a Rend flottáját pusztító, problémát okozó csőcseléknek tartotta őket.

Apja kinyírásáról annyit, hogy rögtön miután megölte, látszott rajta, hogy rosszul esett neki, és később még Snoke is lelúzerezte Kylot, amiért még mindig gyötri magát azon, amit Han-nel tett. Aki igazán gonosz, az ilyesmin nem lelkizik egyáltalán.

Azt az "Elpusztítom Reyt" kijelentését is meg tudom ám magyarázni, hogy igazándiból nem is gonoszságból mondta. :D

Nos szóval éppen előtte mentette meg Reyt a haláltól (egy jó oldalon álló "ellenséget" mentett meg), majd felajánlotta neki a "fele királyságot" is (amit Rey még kis is használhatott volna, hogy hatalmon állva jobbá tegye a dolgokat). Szerintem kijelenthetjük, hogy Kylo elég nagylelkű volt, saját magához képest. És mit tett Rey válaszul? Nem csak hogy kikosarazta, de még le is nyúlta a családi örökségének számító Skywalker-kardot, holott ő is megmondta, hogy az őt illeti. (+ még el is törte.) Kylo Rennek ezek után rendesen felszökött a vérnyomása, főleg azután mikor szembekerült végre Luke-kal, akit szívből gyűlölt (hogy miért, azt már korábban többször kifejtettem, most mellőzöm újra leírni). Szóval, azzal hogy azt mondta hogy megöli Lukeot, meg elpusztítja Reyt, meg minden ismerősét, meg a szigetet is eltörli a föld felszínéről, felszántja, beszórja sóval-borssal, hogy semmi ne maradjon a jedikből se, ezzel a kijelentésével is hatni akart Luke-ra, hogy nyomatékosítsa, hogy mennyire gyűlöli, és bosszúból mindent semmissé akar tenni, ami vele volt kapcsolatos. Szóval ez inkább csak szájtépés részéről. Reyt nem ölné meg, egy kis fához csapás még talán belefér, de komolyabban nem bántaná. Láthattad hogy szenvedett szegény, amikor Rey csúnyán nézett rá és lelépett. :D

A trailerben sem akarta elütni, csak be akart vágódni látványosan Reynél. :) Az is lehet, hogy segítségért ment Reyhez, miután Palpatine valahogy visszatért és hozott magával egy hadsereg vörös klónkatonát, így az Első Rendnek új ellenfele akadt, egy jóval erősebb hatalom... De jó volna már, ha az ER szövetkezne az ellenállással és a végén (amikor minden happy end lesz), a fehér rohamosztagosok is felszabadulhatnának, mint Finn.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, jez írta:

Kylo az anyjáról csak annyit tud, hogy meghalt, amikor az ER-es cimbijei szétlőtték a parancsnoki hidat, ahol Leia is tartózkodott.

Hogyne, persze, Kylo Ren, a Kiválasztott unokájáról minden elképzelhető, kivéve az, hogy megérzi a tőle 50-100 méterre lévő, még mindig élő anyját. Perszeeeeeeeeee... :lol2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk mert addigra elhatározta, hogy el kell törölni mindent: a Jedit, a Sith-et, Snoke-ot, a lázadást, aminek amúgy az anyja az irányítója. Amíg Leia él, a lázadásnak sosem lesz vége. Plusz eléggé alá is alá ásta volna a tekintélyét, ha Huxnak bejelenti, hogy azért az anyját kíméljék már meg, aki ennek az egésznek a vezére, szimbóluma.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mondjuk az jogos kérdés, hogy ha egy nappal korábban nem tudta megölni akkor a Crait-on miért küldi rá az egész légiót? ;)  

Az a fura, hogy amikor a film elején dilemázott, akkor szépen össze is volt rakva a párhuzam Leia és Kylo között, majd elemeli a kezét az elsütő gombról. Nekem úgy érne révbe a karakter "fejlődés", ha Craiten megint meglenne a montázs, de most Kylo kiadja a parancsot. Így, hogy ez nincs, valóban nem egyértelmű, hogy mi van. De Han halálát megérezte Leia. Leia halálát sokszorosan kellett volna megéreznie Kylonak. Az, hogy ez nem történt meg, elég erős gyanút kell, hogy elültessen a fejében, hogy Leia még él. És ha él, hol máshol lehetne, mint a bunkerban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem eleve Kylo képességei lehetetlenítik el, hogy ezt ne tudná. Eddig mindig megérezték a családtagok halálát, még azt is, ha csak bajban vannak. Anakin érezte, hogy az anyja bajban van. Leia érezte Han és Luke halálát. Sőt, itt a kérdés: ha egy nappal azelőtt Kylo megérezte az anyja jelenlétét, miért nem érezte meg egy nappal később? És ha egyszer az anyját halottnak hiszi, akkor miért nem teszi ezt szóvá egyetlen alkalommal sem? Még csak nem is látszódik rajta, hogy lenne bármi bánata az anyja halála miatt. Reynek sem említi meg, Snoke sem teszi szóvá. Miért is tennék? Nyilván annak, ha a kiválasztott lánya meghal, legalább olyan hatása lenne, mint amikor Luke meghalt. Mindenki érzi, aki közel áll hozzá, sőt lehet, hogy mindenki, akivel ott az Erő.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Dzséjt írta:

Hogyne, persze, Kylo Ren, a Kiválasztott unokájáról minden elképzelhető, kivéve az, hogy megérzi a tőle 50-100 méterre lévő, még mindig élő anyját. Perszeeeeeeeeee... 

Maga Kiválasztott sem érezte ám meg egyből, hogy Luke a fia. Miért olyan elképzelhetetlen ez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Yoda József írta:

Maga Kiválasztott sem érezte ám meg egyből, hogy Luke a fia. Miért olyan elképzelhetetlen ez?

Más egy halottnak hitt valaki identitást azonosítani, és más valaki jelenlétét. Ben Kenobi jelenlétét egyből megérezte és azt is, hogy Luke-kal ott az Erő. ;) Nyilván, ha tudja, hogy a fia él, már más lett volna a helyzet. Akkor talán ugyanúgy tudta volna azonosítani, mint Ahsokát.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mindenki érzi, aki közel áll hozzá, sőt lehet, hogy mindenki, akivel ott az Erő.

Ennek tényleg így kéne lennie, de én az ep.8 tökéletlenségére hivatkozva továbbra is úgy vagyok vele, hogy az a mérvadó, amit bemutatnak a filmből.

- Kylo megérezte apja jelenlétét, amikor leszállt a StarKillerre. Han halálát megérezte Leia.

- Kylo megérezte anyja jelenlétét a parancsnoki hídon, látta ahogy szétlövik a hidat, tehát hihette azt hogy Leia meghalt. Az, hogy nem rázta meg az eset, lehet azért, mert gyerekkorában látta utoljára és érzelmileg nem jelentett már neki sokat. Lehet máshogy hatott volna rá, ha lett volna lehetősége előtte beszélgetni vele, mint Han Soloval, de ez nem történt meg.

- Kylo megküzdött Luke-kal, de azt nem vette észre, hogy fake, vagy mikor rájött, hogy Luke a kivetítéssel csak átverte, még mindig azt hiheti, hogy Luke él, noha Leia és Rey megérezték a halálát.

Szerintem simán lehet az a hivatalos változat, hogy Kylo azt hiszi, hogy Leia meghalt és azt is, hogy Luke még él, mivel ennek az ellentéte nem derül ki a filmből, ami lehet tényleg a film tökéletlensége miatt is akár, de azt is bele lehet magyarázni, hogy nem volt irányukba elég mély érzelmi kötődése és ezért nem érezte meg őket. Reyjel ellentétben, aki számára érzelmileg nem közömbös és akit fényévekről is lát, tapint, beszélget vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, jez írta:

Ennek tényleg így kéne lennie, de én az ep.8 tökéletlenségére hivatkozva továbbra is úgy vagyok vele, hogy az a mérvadó, amit bemutatnak a filmből.

Így van, és a film igen látványosan mutatta be egyszer, hogy képes megérezni az anyja jelenlétét. Szóval ismételten a kérdés: ha egy nappal a craiti csata előtt képes megérezni az anyját, miért nem képes a csata előtti percekben? A másik jelenlétének megérzése nem hit kérdése. Ha ott van, akkor te hihetsz bármit,, attól még érezd a jelenlétét. Ahogy Vader megérezte Ben és Ahsoka jelenlétét, pedig az utóbbit a kijelentése alapján ("a tanítvány él") halottnak hitte.

14 perccel korábban, jez írta:

Az, hogy nem rázta meg az eset, lehet azért, mert gyerekkorában látta utoljára és érzelmileg nem jelentett már neki sokat.

Olyannyira nem hat már rá az anyja érzelmileg, hogy látványosan elbizonytalanodik, amikor megérzi a jelenlétét és végül nem tudja meghúzni a ravaszt. Hát ennyire nem kötődik érzelmileg az anyjához. Saját magadnak mondasz ellent.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis érdekesség Kylo reparált sisakjával kapcsolatban. Valószínűleg a japán úgynevezett kincugi ragasztási módszert vették alapul. 

 

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Kincugi

 

És még egy apróság a kincugi filozófiához:

 

Az emberi élet is tele van törésekkel, traumákkal. Hogy milyenek leszünk egy egy veszteség után rajtunk áll, ha feladjuk és beletörődünk, akkor értéktelenekké válhatunk, ahogy egy kidobott teáscsésze is. De ha időt és munkát fordítunk rá, akkor a törésből erősebben kerülünk ki, mint, mikor arany lakkal ragasztjuk meg a kerámiát, egyedibbek és gyönyörűbbek leszünk utána.

star-wars-rise-of-skywalker-kylo-ren-helmet.jpeg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.