Ugrás a kommentre

Chewbacca vs. Tobias Beckett (KIEMELT SELEJTEZŐ)


Donát

Kiemelt Selejtező #1  

31 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson a Winter Madness főtáblára?


A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Chewie igazán szerintem az új érában lett a legjobb. 

Egyetértek!!! Az új trilógiában meglehetősen szimpatikus, pedig előtte abszolút semleges, meh karakter volt a számomra. Jópofa, vagány mellékszereplő, nálam ő kapja a szavazatot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Chewie igazán szerintem az új érában lett a legjobb. 

Egyetértek!!! Az új trilógiában meglehetősen szimpatikus, pedig előtte abszolút semleges, meh karakter volt a számomra. Jópofa, vagány mellékszereplő, nálam ő kapja a szavazatot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donáthoz hasonlóan én is Tobiasra szavazok. Minden tiszteletem Chewie-é, és tényleg tök jó, hogy kapott egy kis egyéniséget végre az új filmekben, de Tobias karaktere annyira jól sikerült (pedig én nem is szeretem Harrelsont különösebben), hogy nem tudok nem rá szavazni. :)

Lehet, ezzel kilógok a régi OT rajongók köréből :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet Chewbaccát legközelebb a főtáblára kell pakolnunk? 2 éve Landot győzte le viszonylag simán (18-9) és Boba Fettet is rendreutasította (18-5), hogy aztán Jyn Erso ellen vérezzen el.

Most Beckett ellen ismét bizonyítja, hogy a főtáblán a helye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Pildi írta:

Donáthoz hasonlóan én is Tobiasra szavazok. Minden tiszteletem Chewie-é, és tényleg tök jó, hogy kapott egy kis egyéniséget végre az új filmekben, de Tobias karaktere annyira jól sikerült (pedig én nem is szeretem Harrelsont különösebben), hogy nem tudok nem rá szavazni. :)

Lehet, ezzel kilógok a régi OT rajongók köréből :D

Hol van egy jó @Bomarr szavazat, amikor szükség lenne rá? Neki egy időben Tobias volt az avatarja. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is Beckett-re szavazok. Felfogása és stílusa sokkal jobb, mint Chewie-é, annak ellenére, hogy a Solóban a szőrmók már nem csak a hősöket követő hűséges öleb volt, sőt még saját sokadlagos subplotot is kapott. De számomra még így sem tud kiemelkedni, míg Beckett Han mentoraként nagyot villantott, és különösen tetszik, hogy ő a tri-trilógia mentoraihoz képest afféle antitézis: anti-Qui-Gon, anti-Ben Kenobi, anti-Solo. Lényegében minden tanácsának az ellenjezőjét kell megofgani. Beckett számomra egy film alatt sokkal emlékezetesebb karakter lett, mint Chewie hét film alatt, mondom ezt úgy, hogy az új filmek, az ep7-től a Solóig tényleg többet adtak a szőrmókhoz, mint korábban az összes film együtt véve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Beckett számomra egy film alatt sokkal emlékezetesebb karakter lett, mint Chewie hét film alatt

Így érzem én is. Chewie ráadásul feltűnt pl. a TCW-ben is, jópofa volt látni, de én még mindig azt látom, hogy nagyon keveset tudnak érdemben kezdeni vele. Nem nyúlt hozzá rosszul a 7 vagy a 8, a Solo meg pláne, de így sem sikerült magasabb szintre emelni a karakterét. Persze lehet, hogy nem is volt cél, de így ő nálam megmarad egy üde színfoltként, de pici színfoltként.

Beckettet csípem is meg nem is, de karakterként kifejezetten jól sikerült. Emlékezetes és egyedi fazon, akinek Han formálásában is nagy szerepe volt. Nagyon keveset látjuk, de így is maradandót alkot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chewie az évek során egy kifejezetten érdekes szinesítő elem lett az SW világában. És valóban az új filmekben különösen jól használták. Amikor Solo halála után elkezdi például irtani a rohamosztagosokat az egy nagy pillanat tőle. Viszont vele szemben Beckett egy igazi karakter. Egy szereplő akinek megvannak a maga céljai, dumái, és egy remek színész hívta életre. Rá ment a szavazat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam itt egyértelműen Chewbacca a nyerő. :) Ikonikusabb, régebb óta ismert, de ami a legfontosabb, szerethetőbb karakter. Egy hűséges barát, akire mindig lehet számítani, ha baj van. Ő az ideális társ megszemélyesítője. Vele szemben Beckett egyáltalán nem szimpatikus, révén egy opportunista, önző áruló. Amúgy egyáltalán nem rossz, mint karakter, de mivel számomra szimpátia alapján megy a voks, nálam Chewie a befutó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Sky írta:

Nálam itt egyértelműen Chewbacca a nyerő. :) Ikonikusabb, régebb óta ismert, de ami a legfontosabb, szerethetőbb karakter. Egy hűséges barát, akire mindig lehet számítani, ha baj van. Ő az ideális társ megszemélyesítője. Vele szemben Beckett egyáltalán nem szimpatikus, révén egy opportunista, önző áruló. Amúgy egyáltalán nem rossz, mint karakter, de mivel számomra szimpátia alapján megy a voks, nálam Chewie a befutó.

Pontosan. Nálam is sokkal fontosabb az hogy mennyire tudok vele azonosulni, mennyire kedvelném, mennyire szerethető. Mennyire tesz másokért. Azaz jó "ember" legyen és jó célért küzdjön. Beckettről ez nem mondható el. Csak saját maga érdekelte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Donát megszűntette a topik kiemelését

Ízlések és pofonok. Nálam egy karakter megitélésénél egyáltalán nem fontos, hogy az illető morális értelemben mennyire jó. Egy pozitiv, jószivü karakter is lehet rém unalmas és egy megátalkodott gonosztevő is lehet izgalmas és érdekes (amire különösen jó példa az ST ahol Kylo Ren karaktere rengeteget hozzáad a sztorihoz). Vader például nagy kedvenc pedig aztán ő messze esik a szerethető kategóriától. Viszont sokkal érdekesebbé és jobbá teszi a Star Warst mint Chewie, aki valóban nagyon hűséges barát csak közben meg sose tudott túlnőni azon hogy egy érdekes szinesitő elem legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Amúgy egyáltalán nem rossz, mint karakter, de mivel számomra szimpátia alapján megy a voks, nálam Chewie a befutó.

5 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Nálam is sokkal fontosabb az hogy mennyire tudok vele azonosulni, mennyire kedvelném, mennyire szerethető. Mennyire tesz másokért. Azaz jó "ember" legyen és jó célért küzdjön.

Akkor gondolom Nálatok Anakin (Vader), Sidious vagy Kylo sosem jöhetnek szóba, mint jó karakterek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarrhoz csatlakozva, az életben fontosak a jó emberek, de a filmekben, könyvekben, fiktív történetekben az is fontos, hogy egy karakter érdekes legyen és hogy a cselekményben lényeges legyen a szerepe.

Persze én is jobban kedvelem a jólelkű karaktereket, de egy Star Wars stílusú történet nagyon unalmas, mondhatni hogy érdektelen lenne kiváló gonoszok nélkül. Hányunknak volt az a problémája Snoke-kal, hogy súlytalan? Na ugye. Mert el vagyunk kényeztetve szuper gonoszokkal. ;)

 

Ha egy gonosz karakter jobban árnyalt és maradandó nyomot hagyott, akkor jobb eséllyel kap tőlem szavazatot, mint egy kevésbé kibontott jó. Kivéve, ha a jót jobban kedvelem még így is. :D

 

A lényeg, hogy itt most nem az a kérdés, kivel tudok azonosulni, hanem, hogy kit tartok a történet és a megvalósítás szempontjából jobb karakternek. Legalábbis én így szavazok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Pildi Persze, egy negatív karakter is lehet "szerethető" a maga módján és/vagy érdekes. Én se kizárólag az alapján szavazok, hogy mennyire jó ember az illető. Palpatine-t pl. az SW egyik legjobb karakterének tartom, pedig ha valaki, akkor ő nem egy jótét lélek. :P Tiszta sor, hogy negatív vagy pozitív egyaránt lehet jó karakter.

Mint írtam, Beckett nem rossz karakter (érdekes ellenpólusa Hannak), de számomra nem elég érdekes és kedvelhető ahhoz, hogy lenyomja Chewie-t, aki közelebb áll hozzám. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, pb69 írta:

Akkor gondolom Nálatok Anakin (Vader), Sidious vagy Kylo sosem jöhetnek szóba, mint jó karakterek. :)

Jól látod. Semmilyen műben nem tudok azonosulni rossz emberekkel, lényekkel. Viszont javítani tudnak. Pl Jaime Lannister a Trónok harcában. Elején utáltam a végére megkedveltem.

Vader viszont hiába mentette meg a fiát, nálam nincs elfelejtve a gyerekmészárlás, és a társainak legyilkolása , elárulása. Kylo meg azért menthetetlen számomra mert megölte az apját.

Ha megmenti a galaxist akkor is pusztulnia kell.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.