Ugrás a kommentre

Chapter 1: The Mandalorian


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Nem valószínű, mert, ahogy Ody is írta, egy magyar fejvadász elfogadná a dollárt. :)

Ez már az egyéni döntés kérdése. ;) Én is elfogadnám, de amilyen gyenge a forint, lassan már egy marék homok is jobb lenne. A Mando is így lehetett: vagy megkapja a kialkudott összeg felét, vagy semmit sem kap, mert a látottak alapján a birodalmi kredit értéke 0. Azért nem lehetett itt nagy gondolkodást és válogatást tartani.

 

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Nekem amúgy az mutatja a cala pénz erejét, hogy egy tök más bolygón simán elfogadja Mando majd simán fizet vele a kovács csajnál is.

Amúgy azzal a "tök más bolygóval" is óvatosan kell  bánni, mert még a nevét sem tudjuk, azt meg pláne nem, hogy hol van és milyen érdekeltség alá esik. Akár mon calamari befolyás is lehet a bolygón, amennyit tudunk róla, akár Dac holdja is lehet vagy a szomszéd világ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 14. - 13:39, Bomarr írta:

A "they" személyre vonatkozik és ahogy irtam ez akár vonatkozhat egyetlen egy darab személyre, sőt itt szinte biztos erről van szó. Mivel nincs megadva a személy neme ezért a mandi nem is mondhat mást mint "their"-t aminél ugyanez a helyzet. Persze elsősorban ez a két szó többes szám harmadik személyre vonatkozik de angolban ha egy személyről beszélsz akiről nem tudod hogy férfi vagy nő, vagy szimplán nem akarod meghatározni akkor they, illetve tulajdonos szerkezetnél their-t kell használni.

 

Itt vannak online szótárakból a vonatkozó definiciók amik erre a speciális esetre vonatkoznak és példamondatok:

 

they

Used to refer to a person of unspecified gender.

‘ask a friend if they could help’

Forrás: https://www.lexico.com/en/definition/they

 

their

(used with a singular indefinite pronoun or singular noun antecedent in place of the definite masculine his or the definite feminine her):

Someone left their book on the table. It's good for the teacher to have high expectations for their students.)

Forrás: https://www.dictionary.com/browse/their

Szerintem aki játszik játékokkal az már sokszor találkozott ezzel. Én pl. a Gem of Wars-szal nyomom minden nap, és ott kvázi minden leírásban ez szerepel.

Itt pl. a kártya 5 életet ad EGY SZÖVETSÉGESNEK (an ally) és emellett 23-at gyógyít is RAJTA (heal 23 life to them) meg pajzsot is rak rá (barrier them).

 

Azért THEM mert nem tudni hogy SHE vagy HE vagy IT. (ebben a játékban tárgy, artifact, gép vagy mágikus kreálmány is lehet szövetséges aminek nincs neme)

 

 

gow-them.jpg

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez már az egyéni döntés kérdése. ;) Én is elfogadnám, de amilyen gyenge a forint, lassan már egy marék homok is jobb lenne. A Mando is így lehetett: vagy megkapja a kialkudott összeg felét, vagy semmit sem kap, mert a látottak alapján a birodalmi kredit értéke 0. Azért nem lehetett itt nagy gondolkodást és válogatást tartani.

Meg azt is mutatja a szitu, hogy mennyire kellett Mandinak a pénz. Én tuti inkább visszavittem volna később a szállítmányt, amikor teljes árat kaphatok érte. 

 

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amúgy azzal a "tök más bolygóval" is óvatosan kell  bánni, mert még a nevét sem tudjuk, azt meg pláne nem, hogy hol van és milyen érdekeltség alá esik. Akár mon calamari befolyás is lehet a bolygón, amennyit tudunk róla, akár Dac holdja is lehet vagy a szomszéd világ.

Elméletben igazad lehet, gyakorlatban nem hinném, sehol nem volt egy Mon Calamari vagy egy Quarren. Ettől még lehet a befolyásuk alatt, csak kicsi esélyt látok rá. Arra sztem már most utaltak volna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Meg azt is mutatja a szitu, hogy mennyire kellett Mandinak a pénz. Én tuti inkább visszavittem volna később a szállítmányt, amikor teljes árat kaphatok érte. 

Igen, valószínűleg a mandi tábor nem dúskál a pénzben. Azért kíváncsi vagyok, mi történt Mandalore-on, hogy most ez a klán vagy törzs vagy mi egy nevenincs bolygó kisvárosában kénytelen tengődni.

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Elméletben igazad lehet, gyakorlatban nem hinném, sehol nem volt egy Mon Calamari vagy egy Quarren. Ettől még lehet a befolyásuk alatt, csak kicsi esélyt látok rá. Arra sztem már most utaltak volna. 

És ha a calamari pénz használata volt az utalás? ;) Malastare-on sem láthattunk még egy grant sem, mégis a köztársasági szenátusban a dugok szenátora egy gran. A huttok érdekeltsége világok tucatjaira kiterjed, Tatooine-on eddig mégis csak három huttot láttunk (négyet Rottával együtt). Egyáltalán nem kell nyüzsögnie egy fajnak egy világon, hogy az érdekeltségükbe tartozzon. Az is lehet, hogy csak relatív közel van egymáshoz a két bolygó, és kereskednek egymással. Ezt meg sem kell mutatni, elég lesz egy enciklopédiában megemlíteni, mint annyi minden más háttérkapcsolatot. Nem fontos kapcsolat (szerintem a készítők eleve csak érdekességnek tették be, csak itt megint jön a rajongói agy, ami ilyen kis részletre rácuppan :) ), nem befolyásolja a sztorit, csak egy apróság, amire nem kell a sorozatnak se fókuszálnia, se foglalkoznia kicsit sem. De ha mégis, azt sorozat jellege miatt részek múlva is megteheti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 13. - 11:56, Dzséjt írta:

A másik, ami érdekes volt így számomra, hogy kilenc évvel ezelőtt Luke szerint 10 000 kreditből még hajót lehetett venni. Itt 5000 kreditből már az üzemanyag költségek is éppen, hogy finanszírozhatóak. Azért érezhető, hogy anno még működő Birodalom volt, most pedig éppen átmeneti válság (Birodalom már nincs, az új Köztársaság meg még nyilván nem szilárdította meg a hatalmát).

Sasszemű megállapítás lenne, ha tudnánk az 5000 egység valutáját. Mert a 10.000 az jó eséllyel birodalmi kredit (most nem rémlik, hogy elhangzik-e a filmben konkrétan), na de a Mandi esetében mi a valuta? Aligha birodalmi kredit, amiről most állapodtak meg, hogy értéktelen vacak, és a Mandi eleve el sem fogadná. Szóval szerintem logikátlan lenne, ha a megbízó olyan valutában fejezné ki a legértékesebb megbízását, amiről most derült ki, hogy nem cserealap. Inkább valószínű, hogy ez 5000 kalamari pénzt jelent. Akkor viszont nincs értelme összehasonlítani a 10.000 egységgel, mert kb, mintha azon csodálkoznál, hogy 9 éve 10000 dollárból lehetett házat venni, ma viszont 5000 forintból üzemanyagot se. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

concept art-ok:

The Mandalorian Chapter 1 Concept Art Gallery

 

A képek nagyobb méretben: https://imgur.com/a/rI9vQiH

Szerkesztve: - Rog
  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a galéria beágyazós kódja amit a forráskódba kell rakni:

 

<blockquote class="imgur-embed-pub" lang="en" data-id="a/gfpAz2K"><a href="//imgur.com/a/gfpAz2K">The Mandalorian Chapter 1 Concept Arts</a></blockquote><script async src="//s.imgur.com/min/embed.js" charset="utf-8"></script>

 

Hátha kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, de majd úgy csinálom mint az animációs sorozatoknál. :) Bár most elgondolkodtattál...

 

Pontosan hova kell beírni ezt a kódot?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Ody Mandrell

 

Azt nem tudom így előre. Attól függ hogy a hozzászólásban hová akarod berakni. Az a gond hogy a forráskódos módban egy csomó sornyi ez+az jöhet elő ha a kommentbe sok szöveg van beírva.

Szerintem az első HSz forráskódjában valahová a " Concept Art galéria"  és a "Pár kitétel." rész kódja közé kéne bemásolni.

A beillesztés után pedig a forráskód módból kilépve az Előnézet-re kattintva meg lehet nézni hogy hogy néz ki a dolog.

 

De ha nem felel meg az art galéria akkor megadom a képek linkjeit. Amik benne vannak 680 pixel szélesek de ha nagyobbak kellenek az is megoldható. Nagyobb méretben is megvannak. 2048x1156-os a legnagyobb és 1920x959-es a legkisebb. Ha simán a képek kellenek feltölthetem úgy is őket és a linkeket átküldhetem neked.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Dei írta:

Saucer Head is ott van a kantinába. Őt először a Solo filmben láttuk, ő is részt vett Lando és Han sabacc meccsén a Vandoron.

Most már csak az új bolygók és karakterek nevét kéne megtudni. :D 

Az első posztban ott van amit eddig tudni lehet. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Chapter 1 - The Mandalorian
  • 2 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Elkezdtem... Te jó ég! Már el is felejtettem, hogy ez mennyire jó! :o:D 

 

Tökéletes bevezető rész, kb. a második percben beránt és nem ereszt a végéig. Az egész évad tudatában remekül vezeti be a karaktereket és az egész hangulatot. Filoni azt kell mondjam, nagyon jó munkáét végzett itt. 

 

Ami továbbra is a legfőbb kérdéses itt nekem, hogy a niktok miért őrizték BY-t? Kinek a megbízásából? 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt újra látni úgy az első részt, hogy tudtam, hová fog kifutni az első évad. Ami elsőre rögtön feltűnt, hogy a zene milyen szépen bontakozott ki, eleinte csak pár sejtelmes taktussal, köztük a zseniális hegyi sípos motívummal (vagy mi az), hogy aztán felcsendüljön teljes valójában a blurrg-ös lovaglás alatt, mintegy utalva arra, hogy megtörtént a Mando bemutatása, innentől indul a kaland. :) A zene a sorozat egyik erőssége, nagyon megérdemelten kapott Emmy-díjat!

 

Most látszik újra, hogy az első perctől fogva remekül működik, hogy Pedro Pascal rendkívül szűkszavúan beszél ugyan, de mégis minden érzelmet ki tud fejezni a sisak alatt is a hangsúllyal és a testbeszéddel. Zseniális a fickó! IG-t most is imádtam, kár, hogy szét kellett lőni a fejét. :(  Baby Yoda pedig ... Baby Yoda, akit a következő epizódban kezdünk majd jobban megismerni, de már itt lehetett sejteni, hogy főszereplő lesz. :love:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A terminátor IG is nagyon bejött nekem. Itt is micsoda írást rendez. :D

Nagyon vicces, ahogy újra és újra önmegsemmisítést akar indítani, amint problémába ütközik. Kívülről nézve indokolatlanul. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Én is beálltam ma a sorba. Úgy tervezem, hogy 2 naponta fogok megnézni egy részt, így két hét múlva végzek is az első évaddal és jöhet is a 2. évad. :D

 

A nyitás most is odavert, de nagyon. Egyszerűen gyönyörű volt. Pláne nagytvn. Igaz, amikor elsőnek láttam tavaly, akkor is így néztem meg, de most volt idő elmélyedni a részletekben. Megannyi ismerős faj tűnt fel mindkét kocsmában.

A zene már az elejétől kezdve építkezik és a Blurrg-lovaglásnál csúcsosodott ki. Ludwig brilliáns elme, nagyon jó eleme a csapatnak.

Az Arvala-7 -en történő események mind egytől-egyik nagyszerűek. Kuiil már itt fanfavorite karakterré vált nálam, a beszéde Mandihoz nagyon tetszett. A harc is baromira látványos volt, IG aprítása mosolyt csalt az arcomra.

BY meg egyem meg... :D

Ami még kérdéses a számomra, az két dolog: az egyik, hogy ez a nyomkövető miként is működik? Eddig nem nagyon tudtuk meg, de jövőre amúgy is jön a VD, azonnali vétel lesz. A másik, hogy IG kitől kapta a megbízást? Greef -en kívül van más is, aki munkákat osztogat? :hmm:

 

Nagyon belelkesültem, ez a rész nyitásnak tökéletes volt, Filoni remek munkát végzett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.