Ugrás a kommentre

Chapter 3: The Sin


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Csodálatos rész volt tele remek dolgokkal, minden perce arany. Órákig lehetne sorolni azt a sok finomságot, ami a részt zseniálissá tette. Megpróbálom sűríteni.

 

Kezdésnek ott volt a Baby Yoda és egy fantasztikus utalás a Klónok támadására. Bizony, az a vezérlőkar rajta a gömbbel egy az egyben több mint hasonlatos az EPII azon jelenetére, amiben Yoda oktatja a padawanokat és közben a betoppanó Obi-Wannak segít egy pálcán lévő golyó segítségével, amiből a galaxis hologramja sugárzik ki. Alig telt el egy perc én már itt letettem a hajam. Ez, ha szándékos felfoghatjuk úgy is, hogy a kis Yoda már láthatott ilyen eszközt és ez a boton lévő golyó arra emlékeztette. De ha csak a készítő geekek fantáziája szárnyalt, már akkor is zseniális.

 

Ezután főhősünk sétál a település utcáin és itt jön egy már a sorozat berkein belüli utalás, ezek pedig a kowaki majmok ropogósra sütése. Látjuk, ahogy sül az egyikük, míg a másikat már egy botra felszúrva árulják, amit egy csaj kóstolgat!! :o Igen, effektív a szájába veszi a húsát, eszi a kowaki majmot! Na, már ekkora azt mondtam, hogy ilyen nincs pedig még be se indult a rész. :D

 

Aztán persze jött a lényeg, a Baby Yoda átadása. Már itt vártam volna valami ellenállást a Mando részéről, de okosan inkább eltette a beskart és lelépett. Nyilván próbált visszatérni a mesterségéhez, hisz ez csak egy meló volt neki, ami persze nem teljesen igaz. Ez később ki is derült. Az tény, hogy a kis zöldség nagyon cuki, de egy fejvadásznak ettől el kell tudni vonatkoztatni. Valószínűleg lesz itt még valami a háttérben Mandonk múltjából. Pl. a visszaemlékezéseiből kiderülhetnek érdekességek ezzel kapcsolatban.

Világossá vált az is, hogy nem volt több megbízó, az összes fejvadászt a volt birodalmi főf*sz küldte rá a kicsire. Persze ez még mindig nem válaszolja meg azt a kérdést, kik és miért őriztették a gyermeket.

Aztán jött a titkos Mandalore csoport ahol akkora hangulat volt, hogy csak pislogtam. Még az első részre is sikerült rátenni egy lapáttal, mert világossá vált, hogy Mandalore nincs többé abban a formában, ahogy korábban megismertük. Már Gar Saxon is a Birodalom csicskása volt anno jó pár éve, de úgy tűnik végképp sikerült eltörölni ezt a népet. A beszélgetésből az tűnik ki, hogy titokban és kis csoportokban élnek a megmaradt Mandaloriak, tagjaikat legfőképp befogadva gyarapítják. Az a keménykötésű Mando nagyon adta (a kézi tusa közötte és Mando között intenzív volt, plusz érdemes megnézni a késük pengéjét, ami egyfolytában vibrál a harc közben), míg az is kiderült, amit már eddig is sejthettünk, hogy a kovács csajszi lehet a vezér. Itt is volt egy finomság, mégpedig akkor, amikor a beskart olvasztották be, hallatszottak sikolyok, amik arra utalhattak, hogy az a fém sok szenvedés árán lett a Birodalomé.

Ami ezután következik az sorsfordító főhősünk szempontjából. Kicsit meglepő, hogy erre csak három részt kellett várni, de mando szembe fordul mindazzal, ami eddigi életét jellemezte. Képes a létező összes szabályt felrúgni. Remek az a jelenet, amiben meghozza döntését. Onnantól már nincs visszaút: ő lesz Baby Yoda védelmezője, akire, mint később látjuk, minden fejvadász vadászni fog és egyúttal persze rá is. Üldözőből üldözött lesz. Kicsit John Wickes. Főleg amikor minden fejvadász megkapja a kilövési parancsot. :cool:

 

A rész végi harc a végső pont az I-n. Végre olyat látunk, amit eddig élőszereplős Star Wars-ban még soha. Mandalori harcosok csoportja akcióban segíti ki egy bajba jutott társukat. Amellett, hogy ez rohadt jól nézett ki, még izgalmas is volt. Arról nem beszélve, hogy innentől fog igazán beindulni a történet. :)

 

Eddig ez a csúcs rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Egy igazán akciódús rész volt, nem gondoltam volna, hogy már most így felpörögnek az események :) Baby Yodával kapcsolatban ezúttal nem volt új fejlemény. Az, hogy az orvos és Werner Herzog karaktere életben maradt, arra enged következtetni, hogy találkozunk még velük.

A párbeszédük nagyon érdekes volt. Az Ügyfél meg akarja ölni a gyereket, Dr. Pershing viszont azt mondja, hogy "He has explicitly ordered us to bring it back alive". Tehát biztosan van egy férfi feljebbvalójuk, akinek élve kell a kicsi... Palpatine?

 

 

Nem akarja megölni, csak az "anyagot" akarja kinyerni belőle. Az is érdekes, hogy azt mondja Persingnek, nem tudja sokáig megvédeni. Na de kitől kellene védeni egy volt birodalmi orvost? 

 

8 órával ezelőtt, kudar írta:

Amúgy nem tudom hogy volt e róla szó az előző topicokban, de nem lehetséges, hogy a kisfiú Mandót, a klón háborúk alatt Yoda mentette meg és azért kötődik a kis Yodához? Vagy ez nem lehetséges?

Benne van a pakliban, de Obi-Wan is. Szerintem ez ki fog derülni hamarosan. 

 

7 órával ezelőtt, RacerX írta:

Egyébként nem lehet hogy ez a bolygó a Sullust? Az űrből nézve hasonlít a felszíne rá.
 

Nagyon meg lennék lepve ha nem az lenne! Szép találat! :clap: 

 

6 órával ezelőtt, gafz írta:

Következő tipp: a kis Yoda-ból midichlorianokat akarták kivonni.

Esetleg egy Palpatine-klón erőérzékennyé tételéhez.

 

6 órával ezelőtt, Rog írta:

 

A fejezet nézése közben ezen én is morfondíroztam egy kicsit.

És nekem is. Palpatintól tudjuk, hogy a midikből életet lehet teremteni. Na de laboratóriumi körülmények között? Persingből nem nézem ki, főleg mert ez eddig csak (állítólag) Plaguies-nek sikerült. Pedig másra nem nagyon kellhet a midi, már ha arról van szó, hisz attól senki nem válik Erő-érzékennyé pl.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem akarja megölni, csak az "anyagot" akarja kinyerni belőle.

Igen, igen, rosszul fogalmaztam. Szóval az ügyfél ki akarja nyerni az anyagot belőle, de utána megölné. Ezt mondta. És erre mondta az orvos, hogy az a bizonyos valaki élve akarja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az első felirattal néztem, az nem volt pontos akkor. :) De így még érdekesebb! Van egy még feljebb való. 

Vagy én értelmeztem rosszul az angolt :D nna majd holnap újra megnézem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Üldözőből üldözött lesz.

Ahogy a mandi kovácsnő mondta: ha valaki úgy dönt, hogy a Mandalore útját járja, az egyszerre lesz vadász és préda. Szerintem ezzel a lépésével, hogy hátat fordított a fejvadász céhnek, és tényleg üldözött és vadász lett (immár nem csak képletesen), mandibb lett a született Mandalore-oknál is. :) 

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Még arra tudok gondolni, hogy nem az Erő, hanem a hosszú élet titkát keresik, és ilyen szempontból is különleges a bébi anatómiája. :)

De hosszú élete meg nem csak Yoda fajának van. A wookiee-k, a huttok és Maz Kanata faja is elvan több száz évig. Ha ezt kutatnák, azt egyszerűbben is megoldhatnák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész sem volt gyenge. Csak azt sajnálom, hogy teljesen kiszámítható volt a története szerintem. 

 

Mandi olyan tipikus Solos karakter. Egy jó nagy alvilági figura, csak csempész helyett fejvadász, de azért helyén a szíve. Bár, azért azon a cuki baby Yodán biztosan sokaknak megesett volna a szíve. 

 

Vicces volt, ahogy a bébinek lobogtak a fülei a leszálló hajó hajtóművei által keltett szélben. :)

 

Maga a Mandalore is érdekes. Amikor egymásnak ugrottak, sok, számomra ismeretlen utalás történt. A Birodalom ennyire leamortizálta volna a bolygót, hogy a mandiknak el kellett menekülniük? Illetve, ez milyen klán? Vagy egyáltalán, vannak még klánok? Mi volt az Írtás? Mert szerintem nem az order 66 volt az. 

Azért, hiába volt köztük ellentét, mégis a segítségére siettek. Ez volt a film tetőpontja és elárulta azt, hogy bajban az ellentéteket képesek eltemetni egymás érdekében. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, cyrano írta:

Ez a rész sem volt gyenge. Csak azt sajnálom, hogy teljesen kiszámítható volt a története szerintem. 

Talán, de most fog igazán beindulni. Én mondjuk nem gondolkoztam előre, csak hagytam hadd ragadjon magával. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész nagyszerű lett, az előző kettőnél is jobban.
Igazából minden le lett írva előttem (ismét, bár ez nem baj mert kevésbé koptatom az ujjam :D ) , de azért egy két dolog:
- Alapjáraton én rettentően odavagyok a Mandalori kultúráért, a felfogásukért, a badass páncéljukért, mindenért! :D 
- Pedro abszolut át tudta adni ebben a részben is azt a fajta érzelmet, amit sok más színész maszk nélkül sem tud megtenni.
Az a rész, mikor ránéz a picire, az kinyitja a szemét, és látni a Mando-n (ugyanugy mint a 2.részben) felkészült a halálra, ez nagyon megindító és szívszorító volt ismét, talán jobban is.
- És pont ezután a jelenet után történt a katarzis, a picit klisésen ható "az utolsó pillanatban megérkezős, megmentjük a föszereplőt". De elhanyagolható ha mindenben patent lett.
Ott, ahogy feljebb írta valaki, elfogyott a levegő, megállt az idő, és csak tátott szájjal bámultál a képernyőre. Nálam is így történt. :D 
- Plusz az mikor még az elején a pici játszana a indítókar "gömbjével" , majd ( a leadás után) felszáll és indulna, pont ez miatt fordult vissza. ( Majd ugye a végén az a cuki jelenet, nagyon aranyos volt).
És, hogy idézzek is "Ez az út" nagyon jó a sorozatnak, várom a kövi pénteket.
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, miro írta:

Amúgy mekkora befejezése lenne a sorozatnak,ha az utolsó rész,utolsó percében teljesedne ki a visszaemlékezés,és az említett
 

  Spoiler elrejtése

Obi wan megjelenne,lecsapna pár droidot,és nyújtaná neki a kezét,vagy esetleg valamit mondana neki...

 

Spoiler

Obi-Wan helytt Yoda-t valószínűbbnek tartom.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, miro írta:
  Spoiler elrejtése

Nem csak hasra ütöttem,most olvastam itt valakinél hogy ez kiszivárgás volt,és benne lesz.

 

Ha Yoda lett volna a megmentő, nem csodálnám, ha a gyermek miatt otthagyta volna a fejvadász szakmát, Obi-s megmentés esetén igen.

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett a történet folytatása, az első két rész után, ami gyakorlatilag egy munkára koncentrálódott - a kis yoda megszerzésére és leszállítására - most úgy érzem, hogy rögtön ki is léptünk abból a mederből, amiben eddig zajlott a sorozat. Azáltal, hogy hátat fordít a fejvadászoknak és egyben a birodalmiak céltáblájává is válik, már rögtön egy teljesen más irányba viszik el a sorozatot. Eddig ő volt az aktív, kezdeményező szerepben, ő volt a üldöző, a vadász... azáltal, hogy hagyta, hogy az érzelmei befolyásolják (a kötődés szempontjából így még inkább értelmet nyernek a korábbi flashback jelenetek, amelyek nem csak önmagukban a Mando karakteréhez adnak hozzá villanásokat, hanem a kapcsolatához a kicsivel is és ezáltal a felelősségvállalásához), egy kicsit mintha kiengedett volna a szokásos hideg, céltudatos fejvadász-szerepből, rögtön üldözötté és prédává válik. Ez mondjuk tetszett, hogy a fejvadászokat, ezt az egész közösséget így ábrázolták, hogy képesek rögtön ellene fordulni (nem csak az irigyei, mert azok régebben is csúnyán néztek rá, hanem Greef Karga is csak addig volt vele joviális, amíg a szerint dolgozott, ahogy azt elvárták) és egy ilyen igazán kemény, hátbaszúrós társaságként lettek prezentálva a fejvadászok.

 

A másik érdekesség a mandalori lore volt, nekem ez tetszett még nagyon az epizódban. Bepillantást nyerhettünk egy kicsit a mandalori kultúra közösségi vetületére. Itt sok minden megjelent, az identitás szerepe, hogy mitől lesz mandalori egy mandalori, az összetartozás és az a közösség tagjai között meglévő kapocs, ami egyfajta kapaszkodóként, megtartó erőként működik a diaszpórában. A mandalori fogadtatása a többiek által, a birodalmiak irányában táplált erőteljes negatív érzelmek egy remek feszültséggel teli jelenetet alkottak és itt jött ki igazán az identitás primátusa, hogy amikor a kovács kimondta a szavakat, mindenki tudta, hogy valójában mi össze tartozunk, nem egymással kell konfliktusban lennünk. Ez azért is volt fontos jelenet, mert jelezte, hogy az összetartozás, a mandalori hagyomány milyen fontos közösségmegtartó erőként működik és annak érdekében, hogy valaki egy küzülük képesek félretenni az ellenérzéseiket és egy emberként kiállni érte... ez az epizód zárásánál megjelenő mentőakcióban öltött gyakorlati formát és így nem éreztem oda nem illőnek, vagy olyan kilógónak azt, hogy mindannyian képesek szembe menni a fejvadászokkal, a birodalommal ezért az egy emberért. 
Ami még idetartozik az a mandalori hagyományra való kis utalgatások, érdekesnek találtam, hogy a pecsét elnyerését milyen különleges tradíciók követik. Olyasminek tűnt, mintha valamiféle próbatétel lenne, ahol bizonyítania kell az illetőnek a rátermettségét, a becsületét, hogy ő is rettenthetetlen harcos... és itt a becsületnek is fontos jelentősége van, mert a Mando nem akarta elfogadni a sárszarvút, tekintve, hogy azt a kis yoda segítségével tudta csak legyőzni, nem egyedül. Ezek után kíváncsi leszek, hogy mi lesz majd az a vad amit leterítve megkapja a pecsétját... ezek után valami nagy durranásnak kell lennie. Erről a helyzetről egyébként az jutott eszembe, mikor a játékokban elindulsz az elején egy karakterrel és akkor folyamatosan tudod fejleszteni a fegyverzetedet, a felszerelésedet és itt a Mando most már kapott egy beskar páncélt, kapott új alkar-fegyverzetet és tett rá utalást, hogy egy hátrakétát is szeretne, úgyhogy lehet lassan összeáll majd a teljes csomag. Persze ezek mellett a mandalori loreal kapcsolatban vannak még olyan kérdések, amelyeket majd jobban kifejthetnek... mi a helyzet az árvákkal, a sisak nem levételének a tradíciója (ha jól emlékszem a TCW-ben látott mandaloriak nem feltétlenül követték ezt) a közösség, mi történt velük a birodalmi időkben... úgyhogy egy nagyon érdekes és izgalmas csoportot kaptunk itt főszereplőül, akik nem csak annyiból állnak, hogy jól néz ki a páncéljuk és remekül passzolnak ehhez az alvilági, fejvadászos témához, hanem nagyon sok érdekességet rejtenek önmagukban is.

 

A sorozat hangulata továbbra is fantasztikus, a feszültséget remekül adagolták már az epizód elején is, amikor leszállítja a kis yodát, illetve a rész második felében a harcjeleneteknél, amikor visszamegy érte. Már amikor odaviszi a kicsit, már akkor szembetűnő mennyire más mozdulatokkal bánnak vele a birodalmiak és amilyen szomorúan visszanéz ott a kis yoda, mikor átviszik a másik szobába, az nagyon szívszorító volt. Ezzel együtt biztos voltam benne, hogy vissza fog érte menni a főszereplő, már csak a múltja miatt is. A második ottjártakor, ahogy leszedte a rohamosztagosokat az nagyon tetszett, ott az elején ilyen igazi silent assassin volt, de aztán előkerült a lángszóró, meg a madárfütty és tényleg mindent bevetettek a látványos koreográfiáért. A legjobban mégis az a szekvencia nyerte el a tetszésem, amikor viszi a kis yodát az utcán, már a hajója felé tart és háttérben egyre másra tűnnek fel, először csak homályosan, aztán jobban körvonalazódnak az alakok, akik mind rá várnák. Itt annak is örültem, hogy nem a kis yoda villantott valami erőképességet és nem így menekültek meg, hanem bekapcsolódtak a mandaloriaiak és így egy más mederbe tért át a sorozat.
Azt továbbra sem tudom, hogy a kis yodának milyen szerepet szánnak, elsősorban csak katalizátora lesz az eseményeknek, vagy a főbb fókusz is inkább rá kerül, de az mindenképp furcsa volt, hogy a Moff nagyon megörül a kis jövevénynek, azt állítja, hogy nagyon fontos volt, hogy eljusson hozzá a csomag, mégis IG-11 + a trandoshanok elsősorban a killre mentek, aztán az orvos meg azt állítja, hogy miatta van csak életben a kis yoda és korábban is elsősorban ő akarta mindenképpen élve megszerezni, szóval az továbbra sem egyértelmű számomra, hogy mi is a céljuk vele. Gondolom a doki nem puszta szívjóságból védte a kicsit és valami olyan célra kellhet ami jelenlegi szétszóródott birodalmiak számára értékes... a klónozás, vagy az erőképességek kinyerése számomra nem tűnik ebbe beilleszhetőnek, de kíváncsian várom a fejleményeket... meg a teóriákat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Wilde írta:

az erőképességek kinyerése számomra nem tűnik ebbe beilleszhetőnek, de kíváncsian várom a fejleményeket... meg a teóriákat.

Egyelőre a midichloriánokat tippeljük itt páran. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a sorozat nálam eddig három részből hármat telibe talált! Számomra ez idáig hibátlan alkotás, aminek minden egyes percét imádtam. :clap: Ha konstans sikerülne tartani ezt a szintet, én lennék a legboldogabb a galaxisban.

Sok újat gyakorlatilag nem tudok hozzátenni az előttem írtakhoz, de azért néhány gondolatot firkantok a részről.

 

A történet "kiszámíthatósága" nem zavart, hagytam, hogy a hangulat és az újabb Star Wars történet magával ragadjon. Mindvégig drukkoltam is neki, hogy beválik a "papírforma" és Mando visszamegy Baby Yodáért, fittyet hányva a Céh kódexére. Amikor átadta az apróságot a birodalmiaknak, majd tolták el a bölcsőt, Baby Yoda pedig nagy szemekkel nézett Mando után az nagyon megható volt. :) A másik hasonlóan érzelmes jelenet az volt, amikor fejvadászunk felfedezte, hogy nincs rajta a kis golyó a karon és erről eszébe jutott a gyermek. Zseniális, hogy annak ellenére mennyire átjön az érzelmi töltet bizonyos jeleneteknél, hogy Mando mindvégig sisakban van. Elismerésem Pascalnak, amiért csupán a testbeszédével és mikro-gesztusaival élettel tölti meg ezt a karaktert.

Szerencsére gyorsan fény derült rá, hogy Madno nem egy érzelemmentes fejvadász, aki képes tárgyként (asset) gondolni egy ártatlan csecsemőre. Noha ebben a "szakmában" valószínűleg az az ideális, ha az ember félreteszi az érzelmeit. A Megbízó sem véletlenül mondta Mandónak, hogy unkarakterisztikus a viselkedése. De szerintem ehhez minimum pszichopatának, vagy más módon betegnek kell lenni és jó látni, hogy a főszereplő nem ilyen. 

Baby Yoda még mindig nagyon cuki, nekem eszméletlenül tetszik, ragyogó ötlet volt a készítők részéről. Behalok, ha meglátom a kispofát. :D

Képtalálat a következőre: „baby yoda”

 

Én is a midichloriánok kivonására tippelek vele kapcsolatban, de könnyen lehet, hogy másról van szó. Meglátjuk. Ami még tetszett, az a végső, mandi összefogás. Annak ellenére kiálltak társukért, hogy nem sokkal korábban összeakaszkodtak a menedékben. A flashback kapcsán annyira előttem van a droidos jelenet folytatása (olvastam a lehetséges spoilert, úgyhogy inkább elrejtem)...

Spoiler

a Super Battle Droid már éppen lelőné kis Mandót, de egy kék fénykard száguld át a fémtesten, majd felbukkan egy ismerős: Obi-Wan Kenobi. A kezét nyújtja a kisfiúnak: "Nem esett bajod?" - komolyan elsírnám magam, ha ez lenne!

 

Egyébként érdekes ez a tradíció a mandaloriaknál, miszerint nem vehetik le a sisakot. Ehhez képest Jango az Ep2-ben, vagy a TCW és Rebels mandalorijai elég sűrűn voltak sisak nélkül. :hmm:

 

Arról, amit eddig láttunk: "This is the Way." :cool:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Egyébként érdekes ez a tradíció a mandaloriaknál, miszerint nem vehetik le a sisakot. Ehhez képest Jango az Ep2-ben, vagy a TCW és Rebels mandalorijai elég sűrűn voltak sisak nélkül. :hmm:

Lehet, hogy ez törzsenként változik? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Darth Sky írta:

Az is lehet, hogy Jango nem volt "igazi" mandalori. Nem emlékszem pontosan, de a TCW-ben vagy a Rebelsben mintha lett volna erről szó.

Valami ilyesmi nekem is rémlik. Azonban Ody felvetése ezzel együtt érvényes, mert Sabine Wren a családja többi tagjaival együtt gyakran levette a sisakot, márpedig ők tősgyökeres mandaloriak voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Pildi írta:

Valami ilyesmi nekem is rémlik. Azonban Ody felvetése ezzel együtt érvényes, mert Sabine Wren a családja többi tagjaival együtt gyakran levette a sisakot, márpedig ők tősgyökeres mandaloriak voltak.

Igen, így sanszos, hogy csak ez a törzs tartja fontosnak a maszk viselését és annak le nem vételét. Mert a korábban látott mandik nem ilyenek voltak. Sabine még jó példa, de ott volt Bo-Katan is. :)  

Érdekes, hogy amikor a nagydarab forma le akarta venni Mando maszkját, akkor szabadultak el az indulatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.