Ugrás a kommentre

Chapter 3: The Sin


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem egyébként az a pillanat tetszett még nagyon, amikor a Mando megmentette a kicsit a birodalmiak karmai közül, mentek az utcán, majd váltott a kép, és láttuk, hogy a kocsmában mindenkinek elkezdett csipogni a nyomkövetője. Az nagyon jól jött ki. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Pildi írta:

 

Akkor ez biztos a megszégyenítés módja náluk.

Valószínűleg. Nagyon bejön ez a saját szabályrendszerrel megáldott enklávé. 

8 perccel korábban, Rog írta:

Az is nagyon nagy mikor mandi kománk letette a gyerkőcöt és valamivel később mint sejteni lehetett az ellenfelei ellen fordult. :rock:

A madárfüttyökre gondolsz? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, Mando tényleg beszerez-e egy jetpacket. A rész végi szituácóban mennyivel könnyebb dolga lett volna. Bár jóval kevésbé lenne izgalmas a sorozat, ha bárhonnan elrepülhetne. 

Ami még érdekes, hogy a rohamosztagosok ellen elvileg nem használta el az összes énekesmadarat. Bevethette volna a maradékot a köré gyűlt fejvadászok ellen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Sky írta:

Kíváncsi vagyok, Mando tényleg beszerez-e egy jetpacket. A rész végi szituácóban mennyivel könnyebb dolga lett volna. Bár jóval kevésbé lenne izgalmas a sorozat, ha bárhonnan elrepülhetne. 

Ami még érdekes, hogy a rohamosztagosok ellen elvileg nem használta el az összes énekesmadarat. Bevethette volna a maradékot a köré gyűlt fejvadászok ellen. 

Ha jól láttam, egy madár = egy célpont, márpedig a fejvadászok sokkal többen voltak. Szerintem úgy volt vele, hogy inkább olyan szitura tartogatja, amiből konkrétan kihúzná ez a nagyon értékes fegyver.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első három rész megnézése után csak azt tudom mondani: érdemes volt elkezdeni sorozatot gyártani! :clap: S mint a mandalóri lore hatalmas rajongója, semmi mást, csak egy óriási köszönömöt tudok kinyögni a Lucasfilmnek az ötletért, és hogy ezen ötletet ilyen nagyszerűen valósították meg  :clap2: 

 

Bocsi, ha vegyesen (oda-vissza utalva) írok a részekről, tudom, hogy minden epizódnak  van külön topikja, de ez a mostani az, ami igazán arra sarkallott, hogy írjak; meg így a kevéske időmbe is jobban belefér.

 

Mandalórink már az első epizódban baromi szimpatikussá vált! Én őszintén egy sztereotíp gyilkológép fejvadászt képzeltem el, s végülis az se lett volna katasztrófa (max uncsi fanservice egy picit), de ilyen az, mikor az ember örülni tud a csalódásainak :D A szíve és az értékrendje nagyon a helyén van, ezzel szemben mégse megy át sose érzelgősbe/drámaiba, megtartja a kegyetlen kimértségét és "szakmai" profiságát.

 

Valamiért már kezdetektől fogva tudtam, hogy a kis Yoda bébi lesz a zsákmány, amiért őt (meg sok más társát) felbérelte a céh. Mondjuk szvsz eléggé undorító dolog egy kisgyermek fejére vérdíjat kitűzni, de na, ez a Star Wars velejéig romlott univerzuma, szal aligha kell ezen meglepődni.  Már az első rész végén kialakul egy fajta kötődés köztük, ez az utolsó snittben nekem nagyon egyértelmű. (Az a képkocka csodaszép egyébként! :love: ) Azonban ez ebben a részben bontakozik ki teljesen.  Amellett, hogy a saját árvaságára emlékezteti, Mandink a kis zöld erőhasználónak az életét is köszönheti, így szerintem a hála is benne van a dologban, amiért végül visszarohan érte megmenteni.

A mandalóri kultúra bemutatása is ebben a részben tetőzik, bár a pilotban se volt semmi. A mythosaur említése, és koponya szimbólum a kovácsműhely fölött óriási tisztelgés a régi időknek(Legends), és felettébb örülök, hogy behozták a kánonba!  Sajnálom amúgy, hogy ennek a büszke harcos népnek ez lett a sorsa, hogy szétszórtan, bújkálva kellett élniük a birodalom miatt (kivéve persze a Gar Saxonhoz hasonló áruló férgeket) :(  Ez viszont erősítheti az összefogást, bajtársiasságot.

Valahol tehát megértem a benga állat álláspontját is, hogy nem tetszik neki, milyen úton szerezte Mandónk a Beskar fémet, de hamar rá kellett jönnie, hogy kicsit gyerekesen állt hozzá a dologhoz.
A kovács vajon a törzs/tábor vezetője, vagy szimplán "csak" egy bölcsessége miatt nagyrabecsült személy, akinek mindenki ad a szavára? Hihetetlenül karizmatikus, azért meg külön respect, hogy fizikai beavatkozás nélkül, pusztán a szavaival tudta elsimítani a konfliktust :clap:

 

A fém megmunkálásának jelenete olyan jól sikerült, hogy (szégyen vagy nem, de) elbőgtem magam rajta:D Jól olvassátok, nem is igazán az érzelmi töltet miatt, hanem mert úgy érzem, olyat kaptam általa, ami már régóta hiányzott nekem, és nem is tudtam, pontosan mi az, csak hirtelen jött ez a mesterien összevágott jelenet, és betöltötte azt az űrt.:love: Második kedvenc részem a harc a fejvadászokkal, mikor az élete árán is védi a kicsit, meg mikor megjelennek a társai... engem mondjuk meglepett volna, ha pont ők nem szállnak be a buliba ;)  

Meg kell említenem a zenét, ami ugyan elsőre szokatlan volt, de mindenképp remek hangulatfestő elem, ebben a részben meg abszolút zseniális volt! Én nem csak western, hanem picit keleties, mongolos beütést is éreztem benne (mintha az első epizódban halk torokének is lett volna, de lehet csak beleképzelem valami hasonló hangeffektbe :D ), de nem is ez a lényeg, hanem hogy tökéletes mandalóri téma! 
----


Habár szerintem is jobb a hetenkénti leosztás a darával szemben, én bírnám, ha picit sűrűbben adnák, mondjuk egy helyett 2 részt egy héten, még az se annyira sűrű... De így meg majd' meghülyülök a várakozástól, és ez kb leírja az eddigi véleményemet a sorozatról...:D  De lassan fog eltelni a kövi hét!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Kíváncsi vagyok, Mando tényleg beszerez-e egy jetpacket. A rész végi szituácóban mennyivel könnyebb dolga lett volna. Bár jóval kevésbé lenne izgalmas a sorozat, ha bárhonnan elrepülhetne. 

Ami még érdekes, hogy a rohamosztagosok ellen elvileg nem használta el az összes énekesmadarat. Bevethette volna a maradékot a köré gyűlt fejvadászok ellen. 

A rész végén az integetős jelenet utalás Joe Johnston Rocketeer című filmjére. 

rocketeer.jpg

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Ha jól láttam, egy madár = egy célpont, márpedig a fejvadászok sokkal többen voltak. Szerintem úgy volt vele, hogy inkább olyan szitura tartogatja, amiből konkrétan kihúzná ez a nagyon értékes fegyver.

Jobban belegondolva szerintem is erről lehet szó. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Ha jól láttam, egy madár = egy célpont, márpedig a fejvadászok sokkal többen voltak. Szerintem úgy volt vele, hogy inkább olyan szitura tartogatja, amiből konkrétan kihúzná ez a nagyon értékes fegyver.

"Mi lesz akkor ha egyszer baj lesz, ha mostan nincsen baj?" Jar-jar :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A rész végén az integetős jelenet utalás Joe Johnston Rocketeer című filmjére. 

rocketeer.jpg

 

A sötét oldal mindent ködbe burkol, a jövőt kifürkészni most lehetetlen.
A képen
Joe Johnston in Star Wars (1977)

Joe Johnston in Star Wars (1977).jpg

Szerkesztve: - Go Rien Moss
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Engem az lep meg, hogy ilyet eddig nem láttunk ha jól emlékszem. 

Nekem sem rémlik, csak a nagy háti rakéta, meg a karon talán 3-4 darab de jóval méretesebb és kevésbé hatékony hasonló eszköz.
Ha a méretét nézzük , meg hogy milyen kis helyet foglal el az alkarvédőn, akkor nagyon hatékony gyilok, még akkor is ha esetleg több darab szükséges egy célpont leküzdéséhez.
https://starwars.fandom.com/wiki/Mandalorian_vambrace

Szerkesztve: - Go Rien Moss
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is el vagyok varázsolva, ez az epizód is hatalmas élmény volt. Baby Yoda minden pillanata csuda, oda vagyok és vissza. ;)  Zene nagyon nagy, hallgatom napok óta, vastaps ennek a svéd fiatalúrnak. Finom ötvözet a muzsikája, még a Fox-logo dobritmusát is belerakta valahova, és Williams zenéjét is olyan finoman variánsozza, ahogy a RO-ban is történt több helyen, és az fini nagyon, mindig. :) 3 rész alatt felrakták az alapokat, most jön a java, a jawák már voltak. Hehe. Izgi a szitu, nagy kaland indul, ez volt a bevezető, szép lehetőségek vannak, erősen bizakodom. Második évad, hmmm...

Továbbra is jó lehet Lucas-nak lenni, és mosolyogva tobzódni a saját-idegen világában... 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

concept art-ok:

 

The Mandalorian Chapter 3 Concept Art Gallery

 

 

A galéria kódja:

 

<blockquote class="imgur-embed-pub" lang="en" data-id="a/jWwhwhn"><a href="//imgur.com/a/jWwhwhn">The Mandalorian Chapter 3 Concept Art Gallery</a></blockquote><script async src="//s.imgur.com/min/embed.js" charset="utf-8"></script>

 

 

A képek nagyobb méretben: https://imgur.com/a/jWwhwhn

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy fantasztikus rész volt, a sorozat eddig is magas színvonala egyértelműen felfelé ível. Elég sokan leírtátok a lényeget, így csak pár észrevételre szorítkoznék. 

 

Sok értetlenkedést váltott ki különböző fórumos felületeken, hogy minek szerződtetni egy elsőosztályú sorozatszínészt egy olyan főszerepre, ahol a karakter soha nem veszi le a sisakját. Ez a fejezet megadta a választ. Pedro Pascal, arckifejezés híján, olyan mesterien alkalmazza a tesztbeszédet, a különböző gesztusokat, hogy szinte már mesél az a maszk a hordozója lelki világáról vagy éppen lelkiismeretének tusakodásáról. Nálam a rész egyik kulcsmomentuma volt, amikor a hajójában ülve végül elhatározáshoz jut. Nagyon szép jelenet.

 

Talán itt volt a legcukibb a Baby Yoda. Amikor panaszosan felsírt, miközben a doktor kivitte a teremből, majd megszakadt a szívem. A Disney hülyére fogja magát keresni a plüssfigurákból és további kellékekből. Örültem, hogy most nem kellett az Erőhöz folyamodnia. Ízig-vérig western-stílusú összecsapásokat láthattunk, mind a birodalmian búvóhelyén, mind pedig a rész végén.

 

Greef odavetett félmondata jelzi, hogy mennyire távol is van az Új Köztársaság és az általa lefektetett alapelvek. Úgy tűnik, most minden korábbinál nagyobb a szakadék a Mag és a Perem között. Megtudjuk, hogy bár Mando ki nem állhatta a Birodalmat (érthető okokból), az Új Köztársaságért sincs oda, egyenesen kész "viccnek" titulálva a kormányzatukat. És valóban; Mon Mothma pacifista és fegyverleszerelési elképzelései meglehetősen szürreálisnak tűnhetnek a zsarnokok és bűnbandák uralta klasszikus Peremvidéken. Greef-től azt is megtudjuk, hogy még Jakku után is vannak birodalmi hadurak, akik egy-egy szektort még úgy-ahogy uralmuk alatt tartanak és az egykori birodalmi haderő maradéka nem egyszer valóságos felbérelhető zsoldosegységekként funkcionál. 

 

A fejvadászok nyomjelzője egyszerre szólal meg a Mando "dezertálása" után; nekem is a John Wick jutott eszembe. Nagyon hatásos jelenet volt. A rész végi összecsapásban ott van az elesettek között Iselo és Chussido is, az egykori Felhőlovasok tagjai is. Személyük is bizonyítja, hogy annak idején a szervezett és centralizált Lázadók Szövetsége előtti korai ellenálló sejtek, humán- és logisztikai erőforrás híján, nem egyszer bűnözői elemekkel kerültek kapcsolatba, ide értve csempészeket, fejvadászokat, anarchista terroristákat, Ezután a birodalmi propagandaosztálynak már nem volt nehéz ezeket a kétes és esetleges jelenségeket ráhúznia a Lázadás, mint szerveződés egészére. És bár a két szereplésük közt cirka 20 év telik el, a Felhőlovasok sorsáról sem tudni, hogy egyáltalán túlélték-e azokat a sötét éveket, a két fejvadász sorsa talán azt is tükrözi, hogy hiába a Birodalommal szembeni harc, az nem jelent automatikusan egzisztenciális felemelkedést a győzelem után, és ezek az elemek az új berendezkedésben már nem tudták megtalálni a helyüket, és az illegalitás talaján megmaradva kénytelenek voltak visszatérni eredeti szakmájukhoz,

 

Mióta először megjelent, most volt a B2-es szuper harci droid legfélelmetesebb és leghatásosabb belépője. A szakadár harci egységeket korábban hajlamosak voltak a Star Wars-ban a bohózat oldaláról megközelíteni (lásd prequel és TCW), most azonban ízelítőt kaphattunk arról, milyen iszonyatos rettegést válthatott ki a Galaxis lakóiban, amikor ezek a hideg lelketlen gépszörnyetegek sorra leigázták a bolygókat, kíméletlenül pusztítva. Ebben a pár másodpercben szinte többet láthattunk a Klónháborúk iszonytató poklából, mint az egész TCW-ben, ahol nyilván a civilekkel szembeni háborús bűntettek ily nyílt megmutatására nyilván nem lehetett mód. Ez a B2-es nem az a bugyuta és visító B2-es volt, amelyet Artu lelocsolt gépolajjal és lazán felgyújtott az Invisible Hand fedélzetén.

 

A nagydarab mandalori neve, aki először kikezdte hősünket, majd mégis a legnagyobb természetességgel szállt az oldalán harcba (bizonyítva ezzel a törzs összetartását minden körülmények közepette), Paz Vizla. Talán rokona lehet Pre Vizslának? Szerintem igen, bár a vezetéknévben van eltérés, de lehet hogy ez elírás az alkotók részéről és később ezt javítani fogják. Itt a topikban többen "Pre Vizla" néven emlegették a Halálőrség egykori fejét, de annak a karakternek a vezetékneve Vizsla volt (ez a név a Legends-ből lett kölcsönözve, lásd Tor Vizsla a mandalori polgárháborúban). Egy szó mint száz, itt szerintem elírásról lesz szó, és a szereplő helyes neve Paz Vizsla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.