Ugrás a kommentre

Chapter 5: The Gunslinger


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ehhez a fejezethez csak három concept képet adtak ki. Az előző fejezetekhez tartozóakat egyszerre osztották meg. Lehet hogy ezúttal annyi az össz de idővel talán a többivel is előrukkolnak.

 

The Mandalorian Chapter 5 Concept Art Gallery

 

A képekhez vezető link: https://imgur.com/a/KjCwcmf

 

 

galériakód:

 

<blockquote class="imgur-embed-pub" lang="en" data-id="a/KjCwcmf"><a href="//imgur.com/a/KjCwcmf">The Mandalorian Chapter 5 Concept Art Gallery</a></blockquote><script async src="//s.imgur.com/min/embed.js" charset="utf-8"></script>

 

 

Majd figyelem hogy előkerül-e a többi és ha igen akkor összehozok egy másik galériát.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
5 órával ezelőtt, cyrano írta:

Ami engem megfogott a Gunslingerben, az nem a fanservice jelleg, hanem az a hihetetlen hangulat. Oké, Mos Eisly, meg a kantin ott volt, meg elég sok kameraállás szinte ugyan az volt, mint a ANH-ban, meg Calican lábtartása is Han Solos volt (amit észre sem vettem addig, ameddig fel nem hívtátok a figyelmet rá). 

De az a homokdűnék közötti motorozás az aláfestő zenével telitalálat. Nekem ez eladta ezt az epizódot. 

Mos Eisley nekem pont hogy csalódás volt, az egész annyira élettelen volt, mintha Favreau-éknek addigra elfogyott volna a pénze a statisztákra. De még a buckalakók esetében is éreztem némi furcsaságot, kissé cosplay behatása volt az egésznek. Tatooine-hoz a prequel óta nem tudnak jól hozzányúlni érzésem szerint; még a TCW-ben sem működött. 

 

A homokdűnés jelenet viszont tényleg nagyon adta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

De még a buckalakók esetében is éreztem némi furcsaságot, kissé cosplay behatása volt az egésznek.

Igen ez nálam is így volt. Mos Eisley nem zavart, mert másik korszakban vagyunk, szóval simán kiüresedhetett addigra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Ennek az epizódnak az erényei a hangulata (a kitűzött rohamosztagos sisakok az utcán, a lepukkant Mos Eisley, a pit droidok, a dűnék világa), valamint szimpatikus volt a szerelő csaj is. :)Toro Calican idegesítő keveréke a szánalmas kezdőnek, aki megpróbálja nagyfiúnak eladni magát, és a szemétládának, aki segítséget kér élete első melójához, hogy bekerülhessen a céhbe, megkapja, aztán a nagyobb zsákmány reményében simán a partnere ellen fordul. Persze mondhatjuk, hogy ilyen az igazi fejvadász - Fennec Shand is ezt pedzegette neki - , de azért valamiféle zsiványbecsülete még a fejvadászoknak is van, legalábbis a tisztességesebbjének. Mindenesetre jó volt látni, hogy megkapta érte, amit megérdemelt. 

Nekem ide nem hiányzik Boba Fett egyáltalán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem tán "tudjuk kivel"? 

Voldemort csak maradjon szépen, a Harry Potter világában. Nem kell ő ide. (Bocs, de magas labda volt)

 

Szerk.: Ráadásul a kovács azt mondja, hogy ellenséges varázslók, Ody lehet, hogy az évezred Truváját hoztad el és, hogy fokozzam a magyar IGN hozza le elsőnek. :D:P

Szerkesztve: - Adrián
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 10. 29. - 16:48, Ody Mandrell írta:

Shand azt mondja találkozója lett volna Mos Espa-ban. Nem tán "tudjuk kivel"? 

2. évad SPOILER

Spoiler

Nem Cobb Vanth-tal? Elvégre most már tudjuk, hogy ő találta meg a holttestét.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én nem vagyok abban biztos, hogy ő találta meg Shandet.

  Spoiler elrejtése

Cobb lépéseinek nem volt sarkantyús hangja, és nem viselt köpenyt, ellenben az alakkal, aki megtalálta Shandát.

 

 

Spoiler

Ráadásul semmit nem mondott arról Cobb hogy talált volna egy nőt. Nem is sugalltak ilyet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Szerintem se Cobb volt, mert ennek az ipsének volt köpenye és sötét ruhában volt. Persze lehetett ilyen ruhában Cobb is, de kötve hiszem most már. Más volt.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor fülelj jobban @Dzséjt mert 

 

Spoiler

volt sarkantyús hangja Cobb lépéseinek. A legjobban ez az első megjelenésénél hallatszik, amikor nem annyira erőteljes a zene. A későbbiekben sokszor egybecseng a hangeffekt a zenével is, így nehezebben kivehető, de ha fülelsz, akkor lehet hallani.

 

Én tartom, hogy Cobb Vanth-ot láttuk ebben az epizódban. A második évadban meg nem vette fel a köpenyt, mert nappal volt és nem fázott :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ez a rész is pipa. Az első 5 rész közül egyértelműen ez a leggyengébb (nálam). De még így is átviszi a lécet. A fiatal gyerek színészi teljesítménye sokszor kizökkentő. De örvendetes, hogy sikerült a résszel összekötni a PT Tatooine-ját (pit droidok pl.) az OT Tatooine-jával (kantina). A bolygó rengeteget változott azóta, hogy itt jártunk, a karóba húzott rohamosztagos sisak jelenet talán az egész epizód legerősebbje. Szintén tetszett még az Anakin siklójára hajazó speederek használata, a fénygránátos akció, illetve a fiatal fejvadász váratlan húzása. Milyen ironikus amúgy: ha nem megy neki Mandonak a végén, a nő megölését követően mindent elérhetett volna, amit eredetileg akart: nem dőlt be a csaj manipulációjának és végül ő ölte meg a fejvadászt, akinek szintén komoly reputációja volt, szóval teljes joggal a céh tagjává válhatott volna a küldetés végére a srác. De persze túlságosan kapzsivá vált, és ez is lett a veszte.

 

A másik kedvenc részem a dűnék közt száguldás volt, amiről akaratlanul is beugrott Anakin keresőakciója:

Star Wars - We ride at sun(s)set! | Star wars anakin, Star wars, Darth  vader gif 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...
2020. 11. 26. - 14:35, Donát írta:

Remélem nem Boba. :D 

Ehem, ehem. :D 

 

A mostani nézéshez rengeteget hozzáadott Fennec karakterének az előtörténete és a folytatás ismerete is. Így már sokkal nagyobb volt a tétje az egész akciónak, amit megjegyzem zseniálisan koreografáltak meg a készítők. Érdekes volt még a buckalakós tárgyalás. Végre valaki egyenlő felekként kezelte őket és el is maradt a csetepaté. Csak egy távcsőbe került az átkelés. :D Talán Mando empátiája a tuskenek felé nem véletlen: gyerekként leigázták a bolygóját a droidok, szóval pontosan tudja, milyen lehet az, amikor az őslakosokból üldözötté válik az ember. Talán ebből fakad, hogy nem lemészárolni akarja a buckalakókat, hanem inkább tisztelettel viszonyul hozzájuk.

 

Nagy köszönet a pit droidokért is a készítőknek; simán kihagyhatták volna őket a sztoriból (a IV-VI-ban sem köszöntek vissza), de mégis mennyit hozzáadtak, hogy ott voltak. Kiváló összekötő elem a PT-vel. :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Donát írta:

Talán Mando empátiája a tuskenek felé nem véletlen: gyerekként leigázták a bolygóját a droidok, szóval pontosan tudja, milyen lehet az, amikor az őslakosokból üldözötté válik az ember. Talán ebből fakad, hogy nem lemészárolni akarja a buckalakókat, hanem inkább tisztelettel viszonyul hozzájuk.

Nekem itt mindig az ígérik be, hogy már találkoztak régebben, ezért ismeri jól őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
2019. 12. 06. - 13:10, miro írta:

Kezdem azt érezni hogy ennek a baby yodanak ( megtalálásának és megmentésének)  igazából semmi nagy jelentősége nincs a történetben,és mi vártuk csak azt hogy majd kiderül hogy miért keresik,miért kell másnak,ki ő valójában,honnan van stb,de igazából a készítőknek nincs olyan különös tervük vele,csak ad egy kis keretet a sorozathoz,ami miatt minden részben elkalauzolnak bennünket egy új helyre,szinte különálló részenként.
Azon kivül hogy aranyos,és itt a karácsony előtt el lehet adni majd 80 millió darab plüsst belőle mást nem igazán adott a sorozathoz ha a szívemre teszem a kezem.

Szép példa arra, hogy nem öt rész után kellene ítélkezni egy sorozat sztorijáról. :) 

 

2019. 12. 06. - 21:23, Mestal írta:

Az a baj, hogy ez a minden részben egy önálló kaland típusú történetvezetés ITT formai okokból nem működik, mert

 

1. Huszonpárperc van mindenre - ami egy vonal vagy ark történetszegmensének okés lenne, de egy önálló sztorinak baromira nem elég

2. Ráadásul ennek a pár percnek a legalább fele a setup shoot / fanservice / kikacsintás a SW filmekre és helyekre, ami önmagában megacool, de marad tizenpárperc az ÖNÁLLÓ sztori tartalmi részére

3. A pár perc alatt bemutatott aztán kidobott "epizóddíszletszereplők" semmilyen módon nem érintenek meg minket

 

Nem az a baj, hogy filler, nem az a baj hogy nincs köze a főszálhoz, hanem hogy tartalmilag és önmagában is üres. Szerintem is sokkal jobb lenne ha fel lenne fűzve az egész valamire...

Ezt is be lehetne keretezni. :D 

 

2019. 12. 07. - 16:36, Iqvi írta:

Csak Boba Fettet ne, eddig olyan jó volt ez a sorozat nélküle is, nem kéne beleerőltetni. Halljon meg tisztességesen és ne térjen vissza soha.

Azért örülsz, hogy nem lett igazad? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.