Ugrás a kommentre

Chapter 5: The Gunslinger


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Nekem ez a fajta történetmesélés (filler epizód, aminek köze nincs a főszálhoz, a végén egy csattanóval, ami előrébb löki a történetet - sok sorozat él ezzel amúgy) nem jön be. Ennyi. Nem kell ezen felhúznod magad. Én azt vártam, hogy nem egy Rebels szerű epizodikus sorozatot kapunk, hanem egy GoT szerűt. Az első 3 rész pl. nagyjából ilyen volt, onnantól kezdve meg mintha lazán kapcsolódó kalandokból állna a sorozat.

Az a baj, hogy ez a minden részben egy önálló kaland típusú történetvezetés ITT formai okokból nem működik, mert

 

1. Huszonpárperc van mindenre - ami egy vonal vagy ark történetszegmensének okés lenne, de egy önálló sztorinak baromira nem elég

2. Ráadásul ennek a pár percnek a legalább fele a setup shoot / fanservice / kikacsintás a SW filmekre és helyekre, ami önmagában megacool, de marad tizenpárperc az ÖNÁLLÓ sztori tartalmi részére

3. A pár perc alatt bemutatott aztán kidobott "epizóddíszletszereplők" semmilyen módon nem érintenek meg minket

 

Nem az a baj, hogy filler, nem az a baj hogy nincs köze a főszálhoz, hanem hogy tartalmilag és önmagában is üres. Szerintem is sokkal jobb lenne ha fel lenne fűzve az egész valamire...

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hello there... 

 

Szerintem nem volt ez olyan rossz epizód. Igaz, biztosan nem a legjobb volt, de egynek elmegy. Nekem jobban tetszett, mint a 4.

A Tatuin homokdűnéi nagyon bejöttek. Ahogy ott "motoroztak", ahogy felkavarták a port maguk mögött, iszonyú hangulatos volt. 

Mando szerzett magának egy újabb társat, akit szerintem a nagy fináléra tartogat, ahogy reményeim szerint Cara-t is. 

Ami viszont nem tetszett, az az űrhajós fogócska. Nekem elég gagyinak tűnt a megvalósítása.

A story picit lehetne haladósabb, ebben igazat adok az itt kételkedőknek. Nem helyben topi, mert azért komótosan csak halad, de az biztos, hogy nem kapkodnak, pedig már csak 3 rész van hátra. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig ez volt a legjobb rész számomra. Maga az űrben az üldözés is már szenzációs volt(moziszintü hanggal és látvánnyal), de utána minden lehengerlő volt. Csillagos ötös a készítőknek a Tatooine-ra való leszállásért. Gyönyörü volt hogy ugyanabból a kamerállásból mutatták a bolygót mint az EP 4-ben a kezdésnél. El is érzékenyültem. Majd a kocsmában a jelenet ahol az utazás elkezdődött 42 évvel ezelött, meg az ugyanolyan dokk ahol anno a Falcon állt mind vigyort csalt az arcomra. Filoni és Favreau lábnyomát is csók illetné ezekért a jelenetekért.

A zöldfülü fejvadász már első pillanatban egy aljadék patkánynak tünt, úgyhogy jó hogy agyon lett lőve.

A "motorozás" a sivatagban is elképesztően volt megcsinálva. A beskar nem semmi mit ki nem bír. Azért egy mesterlövész töltet gondolom jóval keményebbet üthet mint egy sima blaster.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Füstölt is rendesen a beskar. A csaj Mos Espát emlegette, vajon csak elterelés volt, hogy ott találkája van? Szépen összejöttek itt: a ficsúr, a lelőtt fejvadász, a csaj, Mando... és a végén a köpenyes alak, aki tuti, hogy nem "akárki" lesz. Úgy érzem, hogy ez az egész évad csak bevezető, egy "laza" felütés, és csak a 2. körben bonyolódnak igazán a dolgok. Remélem rámegyünk a galaktikus főcsapásra szép lassan, nem marad ez a történet a peremvidéken. És revideálom régebbi nézetemet: örülnék, ha a 2. évad legalább 40 perces részekből állna, és bár nagyon tetszik ez az egész, de Mestal fenti hozzászólásával is egyet tudok érteni, egyre jobban. Remélem a maradék 3 rész erősödést hoz, mert nálam az első 3 rész után kicsit laposodó a buli... de igaz az is, hogy a tátott száj érzet így is megvan. Talán fura ez, és össze nem egyeztethetőnek tűnik, de mégis: második nézésre ülepedett az alapvető hurrá-hangulatom. Hm.

(A gyerkőc valami hasonló hangot adott ki a hajó belsejéből mint Obi a buckalakók elriasztására... csak kicsiben. ;) hmmm) 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszett a rész. Filoni az ep4-ből és képekből kölcsönzött beállításai, a visszatérés Mos Eilsey-be és a kantinába, Mos Espa említése, a dűnék közt lovaglás, a tény, hogy két perc alatt bemutatták, hogy a buckalakók nem lelketlen szörnyek, és amúgy értelmesen is el lehet velük társalogni, a dűnék közti cangázás, a kezdő űrpárbaj és a dewback, na meg a pit droidok engem megvettek kilóra. Ja, meg a feltűzött sisakokkal. Ez ugyan az első kép volt, amit a sorozatból láttunk, hiszen ezzel nyitott az első trailer, de akkor nem ugrott be az ep4. Csak úgy volt a jelenet. Most viszont, pláne eme ep4 áthallásos kezdés után megláttam a sisakokat és egyből arra gondoltam: b*szod, öt évvel ezelőtt a sisak alatt rejtőző figurák elől elugráltak az utcán lődörgők, amikor nyomultak a Falcon dokkja felé. Most meg ott fityeg a véres(!!!) sisak a "lándzsa" végén. Ha eddig nem lett volna egyértelmű, hogy a Birodalom megdöglött, azt hiszem, ez minden kétséget eloszlatott.

Érdekesek voltak az apró, kevésbé tolakodó jóságok is. Például az, hogy Calican egy Lázadó emblémával ellátott medált tartogat a kezében, mielőtt odaszól Mandónak a cantinában. Vajon köztársasági kredit lehetett? Vagy hasonló "rejtett állásfoglalási eszköz", mint Rose szenátori gyűrűje?

De azt is furcsáltam először, hogy Mando nem vitte magával a kéziágyúját, de végül értelmet nyert a dolog: élve akarták elcsípni a csajt. Azzal a dezintegráló lófüttyel az elég nehézkes. A tarsolyában viszont volt néhány trükk még. Viszont Mandónak azért egyre nagyobb mázlija van azzal, hogy a mellkasán beskar fityeg. Enélkül párszor már meghalt volna. Különösen most. Ming Na We viszont szerintem kicsit el lett vesztegetve. Többet vártam tőle némi lövöldözés és egy tejfelesszájú kölyök leverésénél. Mondjuk a végén gondoltam arra, hogy lehet, hogy még nem halt meg, csak a lövéstől elájult.

Amúgy, ha fel kéne hoznom valamilyen negatívumot a sorozat ellen, az az lenne, hogy részről részre feltűnik egy-egy érdekes karakter, aztán tova is tűnik. IG-11, Cara, Kuiil (bár ő legalább két epizódot maradt), jöttek, aztán mentek. Mondjuk remélem, hogy a végén Cara például visszatér valami bitang vadnyugati leszámolás keretében. Amióta elindult a sorozat, én afféle hét mesterlövészes leszámolásra számítok fináléként. Apropó, végre megsimertük a mandi enklávénak is otthont adó bolygó nevét: Nevarro. Mondjuk ez talán már kicsit pofátlanul is westernes a navarro után, de godzillo után ez már belefér. :) 

A végén a rejtélyes alakra van egy tippem: Cad Bane. A TCW-ben nem volt már lehetőség a sorsa elvarrására, ezt a részt viszont Filoni írta és rendezte, ráadásul Bane tök jól beleillene ebbe a sorozatba. Bírnám, ha ő lenne.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fanservice rész, de nagyon örültem neki. Aminek kevésbé örülök az az epizódikus történetvezetés van olyan típusú sorozat aminek jól áll pl. Lucifer, de szerintem ennek nem. Az hogy (jóval) kevesebb, mint 40 perc alatt kiépül a konfliktus, tetőpontjára ér és el is rendeződik... az bennem eléggé fapad hatást kelt. Egy animációs sorozatban, min a Rebels vagy a TCW elfér, bár a komolyabb történeteknek ott is több részt szenteltek. Szerintem sem haladtunk semerre az utóbbi két részben, illetve csak tyúklépésben, amivel akkor nem is lenne gondom ha ez egy 20 rész per évados történet lenne, de már túl vagyunk a felén és nem jutottunk közelebb semmihez remélem a következő részben már markánsabban elkezdünk haladni az évad lezárása felé, mert ha csak az utolsó részben lesz valami akkor azt nagyon összecsapottnak fogom érezni. Egyébként egyre erősebb a gyanúm, hogy azért lett berendelve szinte rögtön a 2. évad is, mert ez alatt az egy alatt nem sikerült valami nagy utat tenni A-ból B-be a történet terén. 

Csak befért egy űrcsatácska. Mikor annak vége volt és megláttam a bolygót azt gondoltam, hogy ez meg olyan, mint a Tatuin aztán megszólalt a kommunikátor is kirázott a hideg és akkor a kamera beállás... hasonló, mint mikor Luke és Obi-Wan nézett le Mos Eisleyra :yes:, aztán még fel sem ocsúdtam mire a 3 ismerős "fura figura" bukkant fel a képernyőn :D hozva jól ismert komikus attitűdjüket, de még a jóság nem ért véget ahogy kilépett a hangárból felbukkant az ismerős építészeti stílus aztán maga egy jól ismert hely is tiszta libabőr :) A suhanc meg úgy ült ott, hogy egyből az jutott az eszembe mintha csak Solot látnám :D Érdekes, hogy a nő elfogadta birodalmi krediteket, valamit akkor még mindig érnek bizonyos rendszerekben. Elsőre úgy jött le, hogy már régebbről ismerik egymást, de a végén lévő "okosabb vagy mint amilyennek látszol" mondat ezt cáfolni látszik. Azt a nyomkövetőt tényleg magyarázzák már meg, mert most úgy tűnik nekem abból ahogy a kölyök fogalmazott, hogy mégsem csak a bolygón/rendszeren belül működik. 
Szerintem a rész végi alak nem egy fajvadász (vagy legalábbis nem a vérdíjért ment) hanem az akivel találkozója lett volna Fennecnek.... amúgy meg egyértelműen Boba Fett  :D :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az is milyen jól mutatja a változásokat, hogy Mos Eisley mintha nem nyüzsögne annyira, a Cantinába pedig öt évvel ezelőtt még droidok be sem tehették a lábukat, most meg már látszólag ők vezetik a helyet, de legalábbis az organikus pincérek felszívódtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni írta és rendezte. Már ekkor éreztem, hogy ez a rész különleges lesz, szinte geek-szerűen. De ami történt arra még én se számítottam!

 

Az eleje pazarul indult az űrharccal! Volt súlya, minden lövés veszélyt jelentett, amiből párat be is szedett Mando. Az EPII-es aszteroidaüldözés óta nem kaptunk ilyen jó egy az egyben harcot, bár ez természetszerűleg rövidebb volt. Da aztán… TATOOINE, ráadásul a Mos Eisley-i „torony” jelentkezik be! Na, ez egyből egy akkora WTF momentum volt, ami az epizód végéig kitartott, és csak vigyorogtam. A megérkezés, ami olyan volt az űrből, mintha Vader rombolóját kivágták volna és beillesztették a Mandi hajót, aztán elhaladunk a szikla mellett ahonnan egykor Luke és Kenobi nézték Mos Eisley-t, a kantin… Mind-mind hatalmas fan service, de hát ez egy ilyen sorozat és Filoni egy ilyen ember. :) Így szeretjük. Teszem hozzá gyorsan, ennyi egy TV sorozatban elfér, de ha ezt egy következő, új SAGA filmben látnám, hát igen csak szívnám a fogam. Talán most már Bomarr is egyetért velem ez ügyben.

Na de nézzük mit rakott bele a részbe Dave. A nosztalgia hatalmas hulláma után egy elég érdekes sztori-folytatás bontakozott ki. Megtudhattuk a bolygó nevét ahol a céh volt, ami nem Sullust és az is kiderült, hogy talán Carga-n kívül minden fejvadászt kinyírtak Vizláék. Ami valahol logikus is, hisz nem maradhatott szemtanú, mert az egyenlő lett volna az enklávé lebukásával. Fennec szavaiból teljesen ez a kép rajzolódott ki előttem.

Az új karakterek nálam rendben voltak. Peli mama kellett a sztoriba egyrészt a baby yoda feltűnését támogatandó, másrészt Mando miatta kellett munkát keressen. :) A pit droidjai csak hab voltak a tortán, az én régi csapatomra emlékeztettek. :P

Toro kicsit Han és Beckett keveréke volt, csak jóval fiatalabb kiadásban. Először tejfölös szájúnak tűnt a srác, aki abszolút nem való fejvadásznak, aztán tanújelét adtak annak, hogy nem teljesen hülye. Meglepett, amikor hasba lőtte Fennecet. Mandoval azonban már nem bírt el, ahhoz elég kezdő volt még, fűbe is harapott.

Fennec nem szerepelt eleget ahhoz, hogy igazán nyomot hagyjon. Jól lőtt, de kb. ennyit tudtunk meg róla. Talán ha nem nézi le annyira a kölyköt és nem pofázik, akkor még most is élne.

Itt jegyezném meg, hogy feltűnő mennyire nincs állandó karakter vagy társ Mando mellett, mindenki gyorsan eltűnik a színről. Ez a történetmesélés jellegéből adódik, de nekem tetszik. Mint ahogy az is, hogy nem kalandozunk több szálon, így lehetnek olyan meglepetések, mint a rész végi cliffhanger. Persze egyből adja magát  a kérdés ki lehet ő? Nála nem hallottunk jeladó pityegést, csak rádiózajt. Ez lehet abból is adódhat, hogy a célszemély már meghalt. Ha így van, azaz volt nála jeladó akkor fejvadászról beszélhetünk, viszont ha nem akkor bárki lehet. Még Boba Fett is. :D

Akkor van helyzet, ha nem fejvadász az illető, hanem pl. egy Erőhasználó, aki a Baby Yodát keresi. Egy ilyen belépő után biztos vagyok benne, hogy meglepetés karakter lesz.

 

Fentebb már említettem a sok ismerős elemet, ezekhez felírhatjuk még a buckalakókat, akik már addig fejlődtek, hogy üzletelnek az áthaladókkal, azok kérdés nélküli lelövése helyett. :D A dewback-ek feltűnése is kötelező volt, már-már kihagyhatatlan elem. Ennek sikerült egy emlékezetes, hullahúzós jelenetet kreálni.

 

Mindent egybevetve egy hatalmas nosztalgiavasút volt ez a rész, több remek elemmel és még a sztori is haladt előre kicsit. A látványra se lehetett panasz, szóval szeretettel várjuk a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszett a rész, de az első három jobban bejött. Bár nem is tudna olyan Star Wars ne tetszeni, amiben dewback szerepel. :D 

Azonban számomra továbbra is a harmadik rész a legjobb. (Csak így tovább Deborah Chow! :clap:)

Az első három rész azért tetszett jobban, mert akkor még úgy tűnt az egész, mint ha egy film lenne szétdarabolva.

Az utóbbi két rész viszont már inkább olyan volt, mint amikor minden részben van egy külön eset, ami meg is oldódik. Például, mint általában a Slidersben minden részben egy új világ, vagy a Dr. Houseban minden részben egy új beteg, stb.

És ahogy már többen is írtátok korábban, ilyen felállásra meg tényleg kevés a játékidő.

Amivel nagyon egyetértek, Dzséjt írta korábban, hogy Ming Na Wen sajnos el lett vesztegetve. :(

Pedig amikor beharangozták, azt hittem, hogy ő lesz a széria Asajj Ventresse.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 06. - 11:29, Yoda József írta:

A legjobb epizód volt eddig, csak azt sajnálom, hogy alig haladt előre a történet megint... Gyakorlatilag a rész végi cliffhanger volt az egyetlen pont, ahol továbbhaladt a főszál. Én Greef Cargára tippelek, szerintem ő találta meg a holttestet.

Nagy összegben fogadnék rá, hogy nem ő az. :) 

 

2019. 12. 06. - 13:40, kudar írta:

nem erre a része mondták, hogy lesz valami kapcsolódása a 9. filmhez

Nem, azt szerintem a 18-ai részre mondhatták, de abban se vagyok biztos. A történetet elnézve nehezen képzelhető el, hogy kapcsolódni fog a TROS-hoz. 

21 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

Nem is értegetem ezeket a "nem halad előre a történet" hsz-eket. Mihez képest? Amit ti vártok? Kit érdekel, hogy szerintetek mit-hogyan-mikor kéne? Nem ti vagytok az alkotók... ennyi. Észre kéne venni, hogy EZ  a történet. Így folyik. Pont így. Ilyen "lassan". Nem megy előre? Hova megy, hátra? Pfff. Felcsesztem magam ezeken. Viszi a gyereket. Menekül előre, ahogy tud. Majdnem elkapták, többször is, többen is az epizódok során. Legalább az évad végét várnátok meg. Nézzétek már meg egyben az eddigieket: honnan-hova jutott, miken ment keresztül... megy ez, csak lehet nem úgy, ahogy ti elképzelitek. Írt már egyikőtök is egy forgatókönyvet? Fejben, ja. Nem hiszem, hogy szívesen olvasnám... És simán benne van akár 3 évad is. Majd kiderül, hogy miért fontos a bébi. Hova sürgetitek a sztorit? Olyan helyszínek és figurák jöttek elő, hogy csak lestem... fan service. Igen. Ez az alapja az egész sorinak, és erre jön a történet. Mintha nem ugyanazt néznénk... bocs, de ideges lettem kicsit. 

Mindegy. Nézem újra, naagy örömmel. Kiscsávó nem egy nagy színész, oké. Ez van. A kék fejű csávó is szar volt, de ez legyen a legnagyobb baj. "Befejezted?" legnagyobb poen, feküdtem. De igazából nincs is kedvem írni semmit, tökre lehúz ez az állandó epizódonként visszatérő vinnyogás, hogy húúú, rövid, nem megy előre, láttuk már szamurájoknál, stb. 

 

Oké, ez is csak 1 vélemény, mint bárkié. De azért örülök, hogy nagyon máshogy látom...

Nyugi Porg én veled vagyok. :D De azt is el kell fogadni, hogy van aki nem teljesen ilyen ívre számított. Én már teljesen ráálltam, jó ez így. Úgy is több évad lesz, és mint írtam, az első az csak bevezetés, ez tisztán látszik. Ez egy "goodfeel" sorozat, így is kell megélni. Szerintem.

 

21 órával ezelőtt, Yoda József írta:

nem egy Rebels szerű epizodikus sorozatot kapunk, hanem egy GoT szerűt.

Ne is említsd a GoT-ot, mert a hátamon is feláll a szőr tőle. 

Idézet

Az első 3 rész pl. nagyjából ilyen volt, onnantól kezdve meg mintha lazán kapcsolódó kalandokból állna a sorozat.

Onnantól, az két rész. Mert már ha az évad végén járnánk azt mondom ok. De csak két rész telt el a harmadiktól.

 

Amúgy Mandonak hova kellene vinnie a gyereket? Ő egy fejvadász. Azzal, hogy megmentette, rajta maradt. Együtt barangolnak.

 

21 órával ezelőtt, miro írta:

Ja hat amugy eltalaltad. Ez,Illetve ennyi a foszall,mennek. Egyszeru,mint a te gondolkodasod.

Ezert tudsz is vele azonosulni.. :lol:

Ezt a stílust itt ne, köszi.

 

20 órával ezelőtt, Go Rien Moss írta:

Amit kezdek unni, az az hogy a Kis Yoda mindenhonnan kiszabadítja magát,

Az Erővel mindenhonnan kiszabadítja magát, ami nincs lezárva. :D 

 

20 órával ezelőtt, Go Rien Moss írta:

Na és a végére de nem utolsó sorban a karókra tűzött rohamosztagos sisakok, ikonikus jelenet, most már tudni hogy melyik bolygó,melyik városa.

Az ott lakók jó kis bosszút álltak az ott maradt légión. :cool: 

 

19 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

Lehet, hogy hiányzik pár rövid jelenet a kliensről és a dokiról, esetleg a többi mandaloriról... talán jót tenne a pihi, amíg nem látjuk a színen a főhősöket. Megtörné az eddigi "uncsi" :)  történetvezetést, levegőt kapnánk. Végig színen vannak ők ketten... 

Baromi szomorú volt látni a kihalt kantint. Benne volt minden az eltelt évek történéseiről... droid pultos... nálam ez volt a legerősebb érzelem, amit ez az epizód kiváltott. A hiány... sokak hiánya. :) :( 

Észrevetted, hogy Toro pont ott ült mint Han anno? Jól láttam? 

 

15 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A beskar nem semmi mit ki nem bír. Azért egy mesterlövész töltet gondolom jóval keményebbet üthet mint egy sima blaster.

Nekem ebben az tetszett, hogy kimondja Mando, hogy csak a távolság miatt élte túl. Ha közelebbről találja el akkor átlyukasztja a páncélt.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Porg írta:

Ott ült pont ahol Han, naná. Felrakott lábakkal, ahogy a HCS-on, és a stukkere is hajaz Hanéra. ;) 

Azért is keltett elsőre teljesen Han érzetet, de ez a gyerek rosszabb ember már most, mint Han. 

1 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Szerintem se, őt nem lenne értelme ilyen sejtelmesen megjeleníteni.

Pontosan. Meglepetés karakterre számítok, szerintem biztos nem céh tag. Luke? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Daniel Logan nagyon nem illene Bobához. Az SW 2 óta a történet szerint eltelt 31 év. Daniel Logan 17 évvel idősebb, mint a Klónok támadásában. Hiteles volt a kis Bobaként, mint Temuera Morrison megfiatalított verziója, de igazából ma már nem igazán hasonlít rá. Most a Mandalorian jelen idejében Boba Fett-nek Temuera Morrison-arcúnak kéne lennie, elvégre Jango Fett klónja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a hang valóban Bobához köthető. Emlékezzünk Fulcrumra, akit szintén titkolt Filoni de utalásokat elszórt rá. Ez pont olyan esetnek tűnik. Amennyiben Boba visszatér aki Temuerra Morrison játsza ez egyértelmű. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy jó pár lehetőség akad a titokzatos fickóra. :)

Boba Fett mindenképp érdekes választás lenne. A régi EU -ban túlélte a Sarlaccot, ha ezt átemelnék a kánonba, azzal szerintem sok embernek kedveznének. No én ennek nem tudom, mennyire örülnék, Boba sose volt a kedvencem. A TCW valamelyest javított a helyzetén. Ha mégis ő lesz a titokzatos figura, akkor persze kérdéses, hogy látnánk -e az arcát. Logan szerintem jó választás lenne, hiszen közel 30 év eltelt igaz, de ő egy lassan öregedő klón, kvázi normál tempóban öregszik. Most jó kérdés, hogy mennyire lenne reális Logan szereplése. Morrison az időbeli elhelyezkedés miatt logikusabb választás lenne, ez tény. Én bármelyiküknek örülnék. :)

De ha nem Boba az illető, hanem egy másik mandi? Aki egy vetélytárs lehet a főhősnek? Eltudnám képzelni.

 

Más most nem jut hirtelen az eszembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sokan írjátok hogy ez a The Mandalorian olyan, mint ha fele részben"Fanoknak" SW Nyuggereknek készülne, vagy legalább is nagyon oda van rájuk figyelve, tehát mondjuk akkor a negyvenes, ötvenes korosztálynak. Tehát akiknek a Disney előtti könyvek, olyanoknak minősülnek mint az apokrif történetek amik kimaradtak a Bibliából, jelen esetben a SW bibliából, amit  a Disney őszentsége minősített át apokrif történetekké azaz legendává. Ezzel nagyon sok régi rajongót , és írókat vettek a semmibe, akik építették, tágították az SW univerzumot, nem is akár hogyan. Mi van ha ez a sorozat részben feléjük, felénk egy gesztus, hogy nem vagytok elfelejtve ti is fontosak vagytok, és igen is szükség van a legendákra, vagy egy részükre, amik nem is olyan régen még a Kánon részét képezték.
Itt most azok a fiatalok is SW fanoknak, SW Nyuggereknek minősülnek, akiknek a kiterjesztett univerzum azaz a legendák is nagyon közel állnak a szívükhöz!! 
Talán értitek mire akarnék kilyukadni... bár nem a legjobban sikerült megfogalmazni, de a régi motorosok érteni fogják, szerintem..
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.