Ugrás a kommentre

Chapter 5: The Gunslinger


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem eddig még nem volt rossz rész (de még csak középszerű sem) a sorozatban, én mindegyiket élveztem. Ez is tetszett, bár igaz, hogy volt már erősebb epizód is nála. Nyilván nem lehet mindenki kedvére tenni, ahogy az sem reális, hogy folyton rápakoljanak egy lapáttal a korábbi részek minőségére, ami egy idő után szinte lehetetlen. És bár én is jobb szeretem a szerializált történetmesélést egy sorozatban, az ellen sincs kifogásom, ha egy rész = egy kaland, amennyiben az érdekes, leköt és szórakoztat. Ez nálam most is megtörtént. A hangulat zsenialitását lassan már ki sem kell emelnem, de mégsem érzem azt, hogy egyedül e miatt működne a sorozat. Mando, a magányos pisztolyhőst jelképezi, aki alkalmi társakkal vesz részt a különféle munkákban/kalandokban. Ez szerintem jól van így, annak ellenére, hogy az 5 rész alatt máris számos jó mellékszereplőt kitermelt magából a sorozat, akik közül idővel biztos viszont látunk bizonyos illetőket. Ami azt illeti, (bár valószínűleg ezzel a kisebbségben vagyok) azt sem bánnám, ha részről részre Mando egy-egy kalandját látnám, a főszál pedig hasonló tempóban haladna előre. Azért nem, mert számomra eddig tetszik az, ami láttam, és működik ez a koncepció. 

 

Egyébként nem érzem úgy, hogy a sztori nem haladna. Halad, csak viszonylag lassan, már ami a főszálat (Baby Yodát) illeti. Bár szerintem a "főszál" itt inkább a háttérben átívelő összetartó történeti elem. Persze, legszívesebben én is azonnal válaszokat akarnék, de még csak 5 db félórás rész ment le. Szerintem ez is az utazás része... hogy nagyon apránként, kis adagokban oszlatják el a Gyermek körüli rejtélyeket, a lehető legtovább fenntartva ezzel az érdeklődést iránta. Fokozatosan mozdul előre a történet. 100%, hogy fogunk válaszokat kapni, csak idő kell hozzá. Persze, engem is baromira érdekel a kispofa eredete és története, illetve történetbeli szerepe/célja, de eddig egy rész után sem álltam úgy fel, hogy "na basszus, most sem tudtam meg többet a kis Yodáról", sőt, mindig az volt az eredmény, hogy vigyorogva ültem a stáblista előtt, a concept artokat nézve, a főtémát hallgatva, miközben arra godnoltam, hogy megint mennyit minden tetszett abban a fél órában, amit láttam.

 

Jelen esetben a Tatooine felbukkanása volt a fő attrakció. Szépen ábrázolták, mennyi minden változott az Ep4 óta eltelt 9 év során. Ráadásul, a maratonom részeként pont ma néztem újra az Ep4-et, így még jobban összehasonlíthattam a kettőt. A karóra tűzött rohamosztagos sisakok tökéletes és egyértelmű jelei a Birodalom bukásának. A droid-pultos is egyértelmű üzenetként hirdette, hogy itt bizony komoly változások történetek a cirka egy évtizedben. 

 

A Céhbe kívánkockó kölyök, Calican színészi teljesítményében nem éreztem kivetni valót... szerintem direkt szánták őt ilyen irritáló ripacsnak. Örülök, hogy vele kapcsolatban nem lőtték el azt a klisét, hogy Fennec a lelkére beszél, és együtt megizzasztják Mandót. Bár így a csajszi karaktere tényleg el lett vesztegetve. A színésznő nyilatkozatai állítólag arra utaltak, hogy komolyabb szerepe lesz. Lehet, hogy volt alatta valami páncél és "csak" beájult a lövéstől. Örülnék, ha kapnánk még "May ügynökből" az SW univerzumában, mert többet tud ő ennél. :P 

Az még mindig bejön, hogy Mando nem egy szuperhős. A veszélyek, a fenyegetések reálisak, az akciók súllyal bírnak. A beskar nélkül csak ebben a részben legalább háromszor meghalt volna.

 

Peli meglehetősen bátor volt, vagy csak nem sűrűn találkozott fejvadászokkal a lelketlen fajtából. Miután megjavította a Razor Crestet, Mando megtehette volna, hogy pénz helyett sugárnyalábot ad neki fizetségként. De szerencsére (és Peli szerencséjére) Mando a lelkiismeretesebb fajta.

 

A végén felbukkanó illető kapcsán nekem is az volt az első gondolatom, hogy csak egy ismerős lehet, különben minek rejtegetnék? Szimplán a cliffhanger kedvéért? Boba Fett vagy nem Boba Fett? Hogy őszinte legyek, nem tudok elvonatkoztatni a Legendáktól, ahol zseniálisan kezelték ezt. Nem egy "gagyi", visszaerőltetett halottat kaptunk, sőt... az Ep6 utáni Fejvadász háborúk trilógia gyakorlatilag élettel töltötte meg Boba Fett az idáig üres karakterét. Szerintem ez is segítette őt a kultuszteremtésben. Hasonló végeredmény ellenében nem bánnám Fett visszatérését. Kissé Maul-Savage helyzetére emlékeztet a felállás... a TCW-ben kaptunk egy állatias, duplakardos, zabrak "Sith-et", aki gyakorlatilag minden funkciót betölthetett volna, amit végül Maul. Jelenleg, Fett helyett van egy Mandónk, akit tovább építhetnek, hogy kiteljesedjen. Bár a sorozatot megelőző nyitószövegben azt írták, hogy "Jango és Boba Fett története után felemelkedik egy másik harcos", Palpatine-re is nem egy Ep6 utáni műben írnak úgy, hogy "halott", amit az Ep9 fényében minimum kétséges. :)   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt a részt elnézve, mert ugye itt arról van szó, lehet egy tisztelgés a régi rajongók felé. A Legendák emlegetését nem értem hogy jön ide. Volt ebben a részben Legenda elem? 

Nem , csak most páran elkezdtek agyalni Boba Fett esetleges visszatéréséről, mint egy lehetőség,  Darth Sky is említi a "az Ep6 utáni Fejvadász háborúk trilógiát. Ebben a trilógiában sem halt meg Boba Fett, de ez át lett minősítve legendának. A TCW sorozatban sem emlékszem hogy meghalt volna, tehát akár vissza is térhetne mint karakter és nincs ellentmondásban
a könyv és a TCW. A mozifilm meg anyit mutat hogy beleesik a Sarlacc-ba ahol 1000 évig emésztődik a táplálék, így akár túl is élhette.
De ez csak elmélkedés, bár ki lehet a a végén csizmában. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem semmilyen hiányérzetem nem volt eme epizód kapcsán, tetszett az elejétől a végéig. :)

Nem győzöm méltatni Mandot, mennyire profi fejvadász (az orgyilkos egyedüli felkutatását egyből passzolta, átlátva, mennyire kemény dió), de közben megmarad embernek (Pelit rendesen kifizette, pedig a nő egyértelműen lemondott a fizetségről). Nagyon szimpatikus karakter. Már azt is szívesen nézem, ahogy megy és ahogy beszél. :D Szűkszavúan, célratörően - semmi felesleges szóvirág -, de abból a pár szóból is tökéletesen lejön, mit gondol.

A Tatuint imádtam, a Pit droidokat és a Cantinát szintén. :D  A Birodalom bukásával valószínűleg recesszió köszöntött be ezen vidéken is, egy droid biztos jóval kevesebbe kerül, mint egy emberi csapos, de valóban, mennyire ironikus, hogy anno ide Artut és Thripiót nem engedték be...

A folyamatosan cserélődő társak és ellenfelek egyértelműen a magányos hős szerepkört hivatottak hangsúlyozni, aki nem épít kapcsolatokat és kvázi gyökértelenül halad a maga útján, épp ezért is megragadó, ahogy baby Yodát felkarolta és gondoskodni akar a biztonságáról. Eddig azt láttuk, hogy mindenféle kalandokba bonyolódnak együtt, de a következő 3 részben várható, hogy a baby sorsa is rendeződni fog. Egyébként ezt a történetvezetést, hogy indulás után az évad közepe hangulatban gazdag és karakterépítő részekkel van teli, aztán az évadzáró vége felé felgyorsulnak az események, láthattuk már a Rebelsben és a Resistance-ben is, így hasonlóra számítok itt is.

Szóval soha rosszabb részt. :) A továbbiakra a fentieken túl nincsenek elvárásaim, én csak szeretem nézni ezt a sorozatot- amire korábban egyáltalán nem gondoltam volna, hogy tetszeni fog, most meg alig várom a soron következő epizódokat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Pildi írta:

Nekem semmilyen hiányérzetem nem volt eme epizód kapcsán, tetszett az elejétől a végéig. :)

Nem győzöm méltatni Mandot, mennyire profi fejvadász (az orgyilkos egyedüli felkutatását egyből passzolta, átlátva, mennyire kemény dió), de közben megmarad embernek (Pelit rendesen kifizette, pedig a nő egyértelműen lemondott a fizetségről). Nagyon szimpatikus karakter. Már azt is szívesen nézem, ahogy megy és ahogy beszél. :D Szűkszavúan, célratörően - semmi felesleges szóvirág -, de abból a pár szóból is tökéletesen lejön, mit gondol.

A Tatuint imádtam, a Pit droidokat és a Cantinát szintén. :D  A Birodalom bukásával valószínűleg recesszió köszöntött be ezen vidéken is, egy droid biztos jóval kevesebbe kerül, mint egy emberi csapos, de valóban, mennyire ironikus, hogy anno ide Artut és Thripiót nem engedték be...

A folyamatosan cserélődő társak és ellenfelek egyértelműen a magányos hős szerepkört hivatottak hangsúlyozni, aki nem épít kapcsolatokat és kvázi gyökértelenül halad a maga útján, épp ezért is megragadó, ahogy baby Yodát felkarolta és gondoskodni akar a biztonságáról. Eddig azt láttuk, hogy mindenféle kalandokba bonyolódnak együtt, de a következő 3 részben várható, hogy a baby sorsa is rendeződni fog. Egyébként ezt a történetvezetést, hogy indulás után az évad közepe hangulatban gazdag és karakterépítő részekkel van teli, aztán az évadzáró vége felé felgyorsulnak az események, láthattuk már a Rebelsben és a Resistance-ben is, így hasonlóra számítok itt is.

Szóval soha rosszabb részt. :) A továbbiakra a fentieken túl nincsenek elvárásaim, én csak szeretem nézni ezt a sorozatot- amire korábban egyáltalán nem gondoltam volna, hogy tetszeni fog, most meg alig várom a soron következő epizódokat. :D

This is the way! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvolt ma másodjára. Másodszori nézésre egész jó volt az űrcsata. Nem tartom már gagyinak, ahogy első nézésre volt. 

Pali néni tök jófej. Bírtam, ahogy a gagyás robotjait is. Ráadásul egész ügyes szaki is lehet, hogy viszonylag rövid idő alatt megjavította az űrhajót. 

Calican nagy csibész lehetne, úgy, mint Solo, nem is teljesen ostoba, csak ugye nem vele egyforma súlyú ellenfeleket választott magának. Őt nem tudtam sajnálni. 

Fennec viszont szimpatikus csajszi. Le is cseréltem Cara-t, úgyhogy, Ody, Cara a tiéd. :P

Remélem nem halta meg magát, meg azt is remélem, hogy nem Boba Fett látogatta meg a sivatagban. Jól van az úgy, hogy a Sarlac elcsámcsogta. Nem is érdemelt többet. 

Maga a Tatuin nagyon hangulatos még mindig. Filoni nagyon odatette magát. Imádom ezt a nosztalgiahullámot. 

Na, már csak a sztorit kell kicsit megpörgetni és részemről megkapja a sorozat a 10/10-et.

Szerkesztve: - cyrano
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Korábban olyat is olvastam, hogy a Kanji klubos arcok rokona. De ennek utána kell néznem. 

Igen, ha jól tudom akkor Fennec névrokonságban áll a Kanju klub egyik tagjával, akinek szintén Shand volt az utóneve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Bence1997 írta:

Igen, ha jól tudom akkor Fennec névrokonságban áll a Kanju klub egyik tagjával, akinek szintén Shand volt az utóneve. :)

Ő lesz az! Biztos a nagymamája. :D

 

3 perccel korábban, gafz írta:

IMDB szerint többet nem  fog szerepelni ebben az évadban.

 

Nem hát mert meghalt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 07. - 20:09, Ody Mandrell írta:

Ezt a részt elnézve, mert ugye itt arról van szó, lehet egy tisztelgés a régi rajongók felé. A Legendák emlegetését nem értem hogy jön ide. Volt ebben a részben Legenda elem? 

Classic star wars #1

Han hátramenetbe csapja a Falcont.

 

Ah, megint filler.... ráadásul még mindig rövid játékidő. De legalább jó. A fiatal fejvadász játéka nagyon kizökkentett. Kis yoda cukiskodását nem vitték túlzásba, akinek az előző részben már sok volt, az megnyugodhat.

Van egy rossz érzésem, hogy a sorozat ezentúl régi klasszikusok újrajátszása lesz:P

7/10

-remek akció, látvány, de semmi kiemelkedő

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit kihaltabb az epIV se-hez képest. Vagy a büdzsé vagy a céh ottani működésének megszűnése, vagy Jabba halála miatt.

De mi a csuda történhetett, hogy most droidok szolgálnak ki ott, ahova eddig droidok be sem léphettek?:hmm:

 

Szerkesztve: - starwarsfan1113
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Változnak az idők. Ne a büdzsé oldaláról nézd. Tisztán látszik, hogy kevesebb lény van Mos Eisley-ben is mint régebben. Ebbe biztos belejátszott Jabba halála, a Birodalom bukása és a fejvadász céh ottani megszűnése is. Egyszerűen nincs más akit alkalmazni lehetne. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ebbe biztos belejátszott Jabba halála, a Birodalom bukása és a fejvadász céh ottani megszűnése is.

Meg még szerintem ezek mellett két dolog. Qui-Gon szerint a tatooine-i kikötőket, mint Mos Eisley-t és Mos Espát vonzották a törvényen kívüliek és azok, akiknek rejtőznie kellett. Utóbbiak valószínűleg megfogyatkoztak azután, hogy a Birodalom összeomlott. A bűnözőket meg (és ez a második dolog) az kergethette el, amit az Utóhatás-trilógiában olvashattunk. Abban kezdték el Tatooine "civilizálását", aminek utóhatásait most láthatjuk. A kétes elemek elkotródtak Tatooine-ról, mert már nem volt, aki munkát adna nekik és befogadná őket - se Birodalom (láttuk a Solóban, milyen hatékonyan működnek együtt a bűnözőkkel), se Jabba -, viszont a békés népek, mint a Larsékhoz hasonló párafarmerek és a nyugalomra vágyó városlakók meg elkergették őket. Engem az se lepne meg, ha mondjuk az ep7-9 idejében Tatooine már egy teljesen más arculatú bolygó lenne.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 07. - 15:00, Ody Mandrell írta:

Az eleje pazarul indult az űrharccal! Volt súlya, minden lövés veszélyt jelentett, amiből párat be is szedett Mando. Az EPII-es aszteroidaüldözés óta nem kaptunk ilyen jó egy az egyben harcot

Szerintem messze volt ez a pazartól. Egyrészt semmi háttér (se egy nyamvadt bolygó, se aszteroidák, se gázfelhő vagy bármilyen látványos, kreatív megoldás), másrészt a hajó designja is statikusra sikerült. Tény hogy sok ilyen van/volt már az SW-ben, de pont emiatt itt tökéletes lehetőség lett volna betenni egy olyan gépet ami igazán formabontó, ötletes, van rajta mozgó alkatrész, kinyílik rajta valami, és nem csak egyszerűen egy lapos szárny az egész. Neked már mutattam, hogy anno a grafikai stúdiónk dolgozott a Lucasartsnak, így volt szerencsém a projecten belül kismillió olyan belső concept designt megcsodálni ami SW-be tervezett vadászgépekről készült. Azt kell hogy mondjam az agyamat eldobtam rajtuk. Igazi kreatív agymenések. Nem teljesen értem hogy a sok száz ilyen tervből miért nem lehetett egyet felhasználni (persze elképzelhető hogy jogi problémák is közbeszólhatnak). De még ez is rendben lett volna, ha maga a jelenet fantáziadúsabb. A 4. résznél egyszer már felmerült, hogy nagyon sokszor láttunk "a falu megvédéséhez / bennszülöttek kiképzéséhez" hasonló témát. És ha azt sokszor láttuk akkor ezt a "fékezünk és hátulról intézzük el" megoldást már vagy ezerszer. Summa summarum nem volt ez így sem rossz, de pazarnak semmiképpen nem nevezném. Inkább csak korrekt iparosmunkának.

 

Idézet

...TATOOINE, ráadásul a Mos Eisley-i „torony” jelentkezik be! Na, ez egyből egy akkora WTF momentum volt, ami az epizód végéig kitartott, és csak vigyorogtam.

...aztán elhaladunk a szikla mellett ahonnan egykor Luke és Kenobi nézték Mos Eisley-t, a kantin… Mind-mind hatalmas fan service...

...A nosztalgia hatalmas hulláma után...

...A pit droidjai csak hab voltak a tortán, az én régi csapatomra emlékeztettek. :P

...Toro kicsit Han és Beckett keveréke volt, csak jóval fiatalabb kiadásban... 

...Fentebb már említettem a sok ismerős elemet, ezekhez felírhatjuk még a buckalakókat, akik üzletelnek az áthaladókkal...

Imádom a lelkesedésed, de ha elolvasod amiket írtál és mélyen magadba nézel akkor te is rájösz, hogy igazából ez nem a Manaloriannak szól, hanem úgy általában a Star Wars világának. És ha Lucas fantasztikus világát, illetve annak időbeli változásait zárójelbe tesszük akkor marad az, hogy itt nem egy animált Star Wars enciklopédiáról beszélünk hanem egy 2019-es Disney filmsorozatról, aminek elsősorban saját jogon kell valami egyedit mutatnia. Nincs is ezzel semmi baj, csak lesz aki külön kezeli a kettőt amikor értékel egy részt (az epizód tartalma / fanservice). Pl. én, hehe...

 

Idézet

Itt jegyezném meg, hogy feltűnő mennyire nincs állandó karakter vagy társ Mando mellett, mindenki gyorsan eltűnik a színről. Ez a történetmesélés jellegéből adódik, de nekem tetszik.

Ha folyamatosan egy átívelő történet epizódikus szegmenseit követnénk akkor lehetne történetmesélés, de a rövid részekre erőltetett önálló sztoriknál szerintem ilyen nincs. Van egy átívelő történet, de a részenkénti önálló történetek nem igazán tartalmasak. Ennek tudható be az is, hogy sokszor baby yodára sem jut elég idő, így ha emellett még egy állandó társ is lenne, akkor a főszereplők közötti interakciók és egyéb jelenetek mellett kb. 5 perc jutna magára az epizódikus történetre... Ami elég viccesen hangzik... :-)

 

Idézet

..így lehetnek olyan meglepetések, mint a rész végi cliffhanger. Persze egyből adja magát  a kérdés ki lehet ő? Nála nem hallottunk jeladó pityegést, csak rádiózajt. Ez lehet abból is adódhat, hogy a célszemély már meghalt. Ha így van, azaz volt nála jeladó akkor fejvadászról beszélhetünk, viszont ha nem akkor bárki lehet. Még Boba Fett is. :D

Szerintem egy pár filmkockás cliffhanger kevés ide. Lehet hogy jobb lenne, ha a Mandalorian WTF momentumai nem azok lennének, hogy vajon Boba Fett cipőtalpát láttuk-e a rész utolsó 20 másodpercében. Tudom, hogy van akinek ez nagyon izgalmas tud lenni, de én lemondanék inkább 30 perc cool tartalom javára. Hiába a sok fanservice, a pazar visszautalások és helyszínek, nekem ez a rész tartalmi szempontból üres volt.

 

Ezzel nem azt mondom hogy nem lehet majd sokkal jobb a folytatás.

Az első 3 rész nagyon meggyőző volt, remek hangulattal, de nálam ez az epizód csak töltelék.

 

PEACE

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Mestal írta:

Szerintem messze volt ez a pazartól. Egyrészt semmi háttér (se egy nyamvadt bolygó, se aszteroidák, se gázfelhő vagy bármilyen látványos, kreatív megoldás), másrészt a hajó designja is statikusra sikerült. Tény hogy sok ilyen van/volt már az SW-ben, de pont emiatt itt tökéletes lehetőség lett volna betenni egy olyan gépet ami igazán formabontó, ötletes, van rajta mozgó alkatrész, kinyílik rajta valami, és nem csak egyszerűen egy lapos szárny az egész. Neked már mutattam, hogy anno a grafikai stúdiónk dolgozott a Lucasartsnak, így volt szerencsém a projecten belül kismillió olyan belső concept designt megcsodálni ami SW-be tervezett vadászgépekről készült. Azt kell hogy mondjam az agyamat eldobtam rajtuk. Igazi kreatív agymenések. Nem teljesen értem hogy a sok száz ilyen tervből miért nem lehetett egyet felhasználni (persze elképzelhető hogy jogi problémák is közbeszólhatnak). De még ez is rendben lett volna, ha maga a jelenet fantáziadúsabb. A 4. résznél egyszer már felmerült, hogy nagyon sokszor láttunk "a falu megvédéséhez / bennszülöttek kiképzéséhez" hasonló témát. És ha azt sokszor láttuk akkor ezt a "fékezünk és hátulról intézzük el" megoldást már vagy ezerszer. Summa summarum nem volt ez így sem rossz, de pazarnak semmiképpen nem nevezném. Inkább csak korrekt iparosmunkának.

Nekem megfelelt. A sorozatok világában szerintem pazar volt, teljesen élvezhető. Persze mindig és mindent lehetne tovább fokozni, csak az a kérdés érdemes-e. Főleg egy TV sorozatban. 

 

5 órával ezelőtt, Mestal írta:

Imádom a lelkesedésed, de ha elolvasod amiket írtál és mélyen magadba nézel akkor te is rájösz, hogy igazából ez nem a Manaloriannak szól, hanem úgy általában a Star Wars világának. És ha Lucas fantasztikus világát, illetve annak időbeli változásait zárójelbe tesszük akkor marad az, hogy itt nem egy animált Star Wars enciklopédiáról beszélünk hanem egy 2019-es Disney filmsorozatról, aminek elsősorban saját jogon kell valami egyedit mutatnia. Nincs is ezzel semmi baj, csak lesz aki külön kezeli a kettőt amikor értékel egy részt (az epizód tartalma / fanservice). Pl. én, hehe...

Miért választanám szét amikor ez a koncepció? :) Ez olyan mintha azt mondanád, hogy vonjam ki a whiskey-kólából a whiskeyt, és úgy értékeljem a whiskey-kóla ízét. Egyik a másik nélkül nincs. Mint korábban írtam, én ráhangolódtam erre a történetmesélésre, szóval én nem elemezem ezt a részét mert egyrészt ettől nem változik meg a sorozat, másrészt az energiáim inkább a lényegi mondanivalóra fordítom és nem arra mi lehetett volna ha...

5 órával ezelőtt, Mestal írta:

Ha folyamatosan egy átívelő történet epizódikus szegmenseit követnénk akkor lehetne történetmesélés, de a rövid részekre erőltetett önálló sztoriknál szerintem ilyen nincs. Van egy átívelő történet, de a részenkénti önálló történetek nem igazán tartalmasak. Ennek tudható be az is, hogy sokszor baby yodára sem jut elég idő, így ha emellett még egy állandó társ is lenne, akkor a főszereplők közötti interakciók és egyéb jelenetek mellett kb. 5 perc jutna magára az epizódikus történetre... Ami elég viccesen hangzik... :-)

Tény, hogy lassan halad és ez van akinek nem jön be már most. Egyéni ízlés. Ízléseken pedig kár vitatkozni. :) Csak bízni lehet benne, hogy aki most úgy érzi mint Te, később jobban élvezni. Én szeretném ha így lenne. :) 

5 órával ezelőtt, Mestal írta:

Szerintem egy pár filmkockás cliffhanger kevés ide. Lehet hogy jobb lenne, ha a Mandalorian WTF momentumai nem azok lennének, hogy vajon Boba Fett cipőtalpát láttuk-e a rész utolsó 20 másodpercében. Tudom, hogy van akinek ez nagyon izgalmas tud lenni, de én lemondanék inkább 30 perc cool tartalom javára. Hiába a sok fanservice, a pazar visszautalások és helyszínek, nekem ez a rész tartalmi szempontból üres volt.

Nekem mint írtam így együtt tökéletesen elég volt. Minimum 14 évet vártunk erre a sorozatra. Most, hogy itt van egyszerűen csak élvezem... :cool: Lehet, hogy igénytelen vagyok, és én minden "f*st elfoigyasztok" mint ahogy Csita írta, de nem érdekel addig amíg szórakoztat. :) 

5 órával ezelőtt, Mestal írta:

Ezzel nem azt mondom hogy nem lehet majd sokkal jobb a folytatás.

Az első 3 rész nagyon meggyőző volt, remek hangulattal, de nálam ez az epizód csak töltelék.

 

PEACE

:peace: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a félig epizodikus jellegű történetmesélés egyáltalán nem jelent csalódást, mert valami hasonlót vártam, és tudomásul kell venni, hogy baby Yoda a főszál, így fejvadászunk belátható időn belül nem fog megszabadulni a gyerektől. Ennek ellenére Tatooine ide, Tatooine oda, ez a rész valamiért most nem annyira tetszett. Míg a 4. rész is úgymond "filler" volt (ami így természetesen nem igaz, hiszen a főszál az, hogy Mandónk menekül a Céh bosszúszomjas tagjai elől), ott valahogy sokkal jobban el voltak találva az arányok, a békés falusi élettel, Mando dilemmájával a letelepedést illetően, illetve Cara Dune karaktere is jól működött.

 

A rész eleji űrcsata egynek elment, de nem estem hanyatt tőle. Mikor a Mos Eisley űrkikötő-hatóság bejelentkezett, hatalmasat dobbant a szívem. Végre, annyi év után és azok az ismerős helyek... igazi fan service ez, de ezek engemet mindig levesznek a lábamról. Azért a város kicsit túl sterilnek tűnt nekem, alig lézengett a háttérben valaki. Lehet, hogy Jabba halála, illetve a pángalaktikus kormán összeomlása után akkora hatalmi vákuum keletkezett, hogy ez kihatott a Tatooine kereskedelmi, gazdasági életére is? Valahogy még reménytelenebb helynek látszott az egész, mint 9 évvel ezelőtt. Változások egyértelműen történtek, hiszen a jól ismert kantinban már EV-szériás droid szervíroz a droidgyűlölő Wuher helyett. Maga a kantin is jóval kihaltabbnak tűnt, mint Luke és Obi-Wan idejében, csak pár lény iszogatott (piros pont jár egy culisetto felbukkanásának). Aztán lehet, hogy csak én magyarázom bele az egészet, és pusztán egy sziesztával teli szabadnap volt Mos Eisley-ban, mikor hősünk a városban landolt. :D A karókra feltűzdelt rohamosztagos sisakok viszont nagyon adták, egyértelműen az epizód legerősebb mozzanata.

 

A főhős mellé szegődő mellékszereplők most nem voltak olyan emlékezetesek és szimpatikusak, mint korábban IG-11, Kuiil vagy éppen Cara Dune. Még a szerelő Peli Motto volt a legjobb, a sivár élettől megviselt ábrázata és kissé furcsa természete beleillett a tatoone-i képbe. A pit droidok felbukkanásának nagyon örültem. A másik két szereplő, Toro és Fennec már korántsem lett számomra ennyire emlékezetes. Előbbinek a színészi játékával nem voltam kibékülve, utóbbi meg lehetett volna sokkal érdekesebb is. Az azért tetszett, hogy a várakozásokkal ellentétben a kis ficsúr hidegvérrel kivégezte a hirhedt bérgyilkost, és örülök, hogy Toro nem szegődött a hősünk állandó társául. Ahhoz túl irritáló volt. A buckalakók felbukkanásáért is jár a pont, érdekes módon Mandónk az első, aki nem rögtön a fegyveréért nyúl, ha meglát egy ilyet, és amúgy a bolygó látképe is meseszépen lett ábrázolva, a sivataggal és a szurdokkal együtt. Jó volt visszatérni a Tatooine-ra ennyi év után, bár jó lett volna egy-két utalás, hogy most mi is van ott 5 évvel Jabba halála után. Ennek ellenére a rész nekem nem sikeredett emlékezetesre, maga a sztori is csak ímmel-ámmal volt logikusan felépítve és az újonnan szerepelt, ám már ki is írt szereplők sem hagytak bennem semmilyen nyomot. Igazából ha nincs a Tatooine (ami azért a kihaltságával így is hagy bennem tüskét), őszintén szólva elég rossz epizódnak tartanám, de a jól ismert helyszín azért megmenti. Az elejtett utalásból látszik, hogy a Nevarrón történtek hatására az egész fejvadász-ipar felbolydult, pár hét alatt végigszáguldott az események híre a Peremvidéken. Kíváncsian várom  folytatást.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Tény, hogy lassan halad és ez van akinek nem jön be már most.

Kicsit off ez itt, de azért olyan megmosolyogtató is számomra, hogy itt egy 8 (NYOLC!) epizódos történet, két rész nem arról szólt, hogy a Birodalom maradéka üldözi baby Yodát, és máris lassú. Ezzel szemben most nézem a Star Trek: The Next Generationt, az első évad 26 epizód és mindössze két rész foglalkozott a "fő sztoriszállal", és egyben felvillantották a második évad fő sztoriszálát, amiről így, a második évadban 7 epizód után sincs szó. Azért mekkorát változott a világ 30 év alatt. Az emberek iszonyú türelmetlenekké váltak. :( 

Nekem amúgy semmi bajom ezzel a tampóval, lényegében ilyen sorozatokon nőttem fel, ráadásul szerintem az ilyen kis kitérők jobban szolgálják a világ építését - és hiába fan service, az, hogy most láthatjuk Tatooine-t új érában, bizony a világ építése is ebben a megváltoztatott formában (ha ugyanazt kaptuk volna egy az egyben, mint az ep4-ben, akkor lett volna csak fan service). Ráadásul, ha nem is nagy léptékben, de ezek a részek is hozzájárulnak a fő sztorihoz, mert az azért nem csak egyvalamiről szól. Az emberek hajlamosak elfelejteni, hogy egy sorozat a karakterekről is szól, így eme széria a pöttöm mögötti rejtélyen túl baby Yoda és Mando kapcsolatáról is értekezik, és egy sorozatnak bizony fontos eleme a karakterépítés, anélkül sz*rt sem ér, a viszonyok változtatása szintén fontos elem. Márpedig ez benne volt ebben a részben: Mandónak melót kellett találnia.

Fontos elem, hiszen két rész is megmutatta, hogy ez eddig nála úgy működött, hogy lecsüccsen Nevarrón Karza asztalához, aztán kénye-kedve szerint szemezgetett a munkákban. Most viszont szembesülnie kellett azzal, hogy a Céh nélkül nem egyszerű fejvadász melóra lelni, és bizony el kell vállalnia mindenféle melót, tetszik vagy sem, hiszen már nem csak magáról kell gondoskodnia.

És itt jön a karakterépítés másik fontos eleme: Mandónak apává kell vállnia. Ezt gyatrán csinálja még, hiszen simán otthagyja a kölyköt egy kocsmában a kocsmárosnére bízva, most is otthagyta a hajón csak úgy a szekrénybe zárva, és persze olyan alapvető elővigyázatosságot sem tesz meg, hogy ne lássák őket együtt. Azért egy mandi egy csecsemővel elég emlékezetes kép - ebben a részben ki is derült, hogy ez súlyos hiba. És ebben a részben más módon is tudomására jutott Mandónak, hogy nem jó gondozója a gyereknek: Motto által, aki rávilágított a hibáira.

Ez a rész nem volt filler, csak egyszerűen nem azzal foglalkozott, amivel sokan szerették volna: a rejtéllyel. Viszont remek karakterépítő sztori volt, Mando több hibával is szembesülhetett. Remélhetőleg a következő részben ennek látjuk a következményeit, például megoldja azt, hogy a kölyök ne maradjon bezárva egy szekrénybe, de ne is legyen szem előtt - erre mondjuk egy droidot alkalmazni tök jó lenne, ami újabb karakterfejlődési elem lenne, hiszen Mando rühelli a droidokat. Szóval szép húzás lenne, ha a gyerek érdekében túllépne ezen is.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

Ennek ellenére a rész nekem nem sikeredett emlékezetesre, maga a sztori is csak ímmel-ámmal volt logikusan felépítve

Mire gondolsz pontosan?

 

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

Igazából ha nincs a Tatooine (ami azért a kihaltságával így is hagy bennem tüskét), őszintén szólva elég rossz epizódnak tartanám, de a jól ismert helyszín azért megmenti.

Szerintem nem a szerencsén múlott, hogy megmentette, hanem így lett megírva. Itt most a körítés nagyon fontos volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt, nagyon jó, hogy kihangsúlyoztad ezt az apa-fiú kapcsolatot és annak fejlődését. Itt már nem csak arról szól a dolog, hogy baby Yoda milyen cuki, hanem hogy ők egyre jobban működnek ketten együtt. Olyan szépen építkezik ebből a szempontból a sorozat, hogy nekem nem igazán tűnik fel bármilyen egyéb hiányosság. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez le se esett  eddig, pedig már Cara és Omera is az ő gyerekének titulálta a kölyköt. :D Ezért szeretek itt olvasgatni, mert több réteg is előjöhet amit eddig nem vettem észre vagy nem tudatosult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na én is megnéztem még pénteken, csak most jutottam odáig hogy szóvá is tegyem. :D Tetszett az epizód, tetszett hogy szinte ugyanazokból a kameraállásokból láthattuk Tatooine-t mint ahogy anno az ep4-ben is volt. A dokkfőnököt bírtam. Meg a pit droidjait is. Örültem hogy újra előszedték őket. Egyébként észrevettétek hogy csalnak sabacc közben?
Mos Eisley-ban is kevesebben lézengtek mint régebben. Hatásos jelenet volt a karóra szúrt rohamosztagos sisakok. Úgy tűnik az ep6 végi tatooine-i örömködés után volt egy kis önbíráskodás. 
A kantina feltűnésének is örültem. Érdekes volt látni hogy droidok vezették a létesítményt, akiket anno nem tűrtek volna meg. Toro meg ha jól láttam ugyanott ült mint Han?
A buckalakók cameoja szintén jó volt. Kaptak egy kis árnyalást. Nem csak állatok, lelketlen szörnyek, hanem lehet velük tárgyalni is.
Sajnáltam hogy Ming-Na Wen végül egy epizódos karakter lett. Kíváncsi vagyok hogy ki bukkant fel végül a holtteste mellett. Vannak elméletek miszerint Boba Fett volt az, mert a lépteinek olyan sarkantyús csizma hangzása volt mint Fettnek. De szerintem Gideon moff lesz az. Vagy valamelyik deathtroopere. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, RacerX írta:

Mos Eisley-ban is kevesebben lézengtek mint régebben. Hatásos jelenet volt a karóra szúrt rohamosztagos sisakok. Úgy tűnik az ep6 végi tatooine-i örömködés után volt egy kis önbíráskodás. 

Most hogy mondod, mekkora tömeg volt anno az ünnepléskor, ennek tükrében még inkább érdekes, hogy most meg alig van valaki. :hmm: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Most hogy mondod, mekkora tömeg volt anno az ünnepléskor, ennek tükrében még inkább érdekes, hogy most meg alig van valaki. :hmm:

Lehet pont azért örült az a sok ember, mert a fele vagy még annál is több végre hazamehetett a Birodalom által eddig megszállt és kizsákmányolt otthonukba. Sok könyvben volt szó róla, és hát a Rebels-ben, de most a Fallen Orderben is láthattuk, hogy a Birodalom nem volt rest egész falvakat "áttelepíteni", magyarán: kirúgdosták az embereket az otthonaikból. Hány ezren, ha nem millióan kényszerültek olyan világokon élni, mint a Tatooine.

De az is lehet, hogy csak szieszta idő van. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.