Ugrás a kommentre

Chapter 8: Redemption


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

13 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Vagy ha nem Mandalore-on volt akkor viszont mit kerestek ott Mandok? Ott klónoknak kellett volna jönni felmentő seregként szerintem. Miért avatkozna bele egy Mando klán a Köztársaság és a Szepik hábórújába?

Jelenlegi tudásunk szerint a CIS sose háborúzott Mandalore-on. Mandalore ostromakor sem. Szóval az nem lehet a Mandalore. Így viszont tényleg fura ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem egy akkora bonyodalom ez. Volt egy bolygó ami valamiért ennek a klánnak fontos. Kitalálhatják hogy ez is egy bolygó a Mandalore rendszerben vagy közel van hozzá. Most még nem tudjuk az okát hogy mit kerestek ott, de nem hinném hogy annyira nehéz lenne kitalálni egyet. Szerintem idővel meg fogjuk tudni a részleteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A múltra visszatérve, az a Mandalore-n volt? Ok hogy nem ott született, de úgy vettem ki a jelenetből hogy a Szepik támadják a bolygót, aztán jön a mando felmentő sereg. Vagy ha nem Mandalore-on volt akkor viszont mit kerestek ott Mandok? Ott klónoknak kellett volna jönni felmentő seregként szerintem. Miért avatkozna bele egy Mando klán a Köztársaság és a Szepik hábórújába?

A Szeparatisták lényegébe felrúgták a szövetségüket a Death Watch-al, aminek következtében a Carlac-ra menekültek. Ez már lehet egy ok droid sereg elleni akcióra. Ráadásul a Maul-al kötött szövetségük után többször is fegyveres konfliktusba keveredtek a Szeparatista haderővel. Szóval nem olyan elképzelhetetlen, hogy megjelennek egy csata helyszínén a Mandok.

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A Jediket nem ismerem téma engem is zavar. Mando élt a klónháborúk alatt ahol rengeteg Jedi mozgott. Nehogymár a Mandaloriak csak valami nagyon régi háború miatt emlékezzenek a Jedikre.

Simán kéne emlékezniük a Köztársaság Jedijeire. Az élet részei voltak akkoriban. Ez olyan mintha én nem emlékeznék a Munkásörségre.

A rengeteg Jedi az egyszer volt az arénában amikor Obi, Ani és Padmé fogságba került, Doku látványosan tervezte kivégezni őket,  mentek kimenteni őket, akkor 200 Jedi veszett oda.
Csak azért nem több mert Yoda hozta a klónokat. Sajnos utánna már nem volt rengeteg Jedi, mert köztársaság szerte szét voltak szóródva, különböző feladatokkal, a köztársasághoz több mint 1000 bolygó tartozott, a Jedi templomban voltak páran, javarészt a tanács, + egy két mester és pár tanítvány az ifjakon kívül. Munkásőrből volt vagy 60.000 a fénykórban, Jedi meg kb max 1000 az egész galaxisban.
DE amikor a Mandaloriak képezték a katonáikat akkor oktatni kelett volna a Jediket mint lehetséges veszélyforrás, akiból illett volna felkészülni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Go Rien Moss írta:

A rengeteg Jedi az egyszer volt az arénában amikor Obi, Ani és Padmé fogságba került, Doku látványosan tervezte kivégezni őket,  mentek kimenteni őket, akkor 200 Jedi veszett oda.
Csak azért nem több mert Yoda hozta a klónokat. Sajnos utánna már nem volt rengeteg Jedi, mert köztársaság szerte szét voltak szóródva, különböző feladatokkal, a köztársasághoz több mint 1000 bolygó tartozott, a Jedi templomban voltak páran, javarészt a tanács, + egy két mester és pár tanítvány az ifjakon kívül. Munkásőrből volt vagy 60.000 a fénykórban, Jedi meg kb max 1000 az egész galaxisban.
DE amikor a Mandaloriak képezték a katonáikat akkor oktatni kelett volna a Jediket mint lehetséges veszélyforrás, akiból illett volna felkészülni. 

Ha jól rudom, 10.000 körüli jedi volt a fénykorban. Hogy bolygó több volt mint 1000, az biztos, mert csak a köztársaságból rendszrek tízezrei léptek ki... Mondjuk ehhez meg 10k jedi édeskevés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, gafz írta:

Ha jól rudom, 10.000 körüli jedi volt a fénykorban. Hogy bolygó több volt mint 1000, az biztos, mert csak a köztársaságból rendszrek tízezrei léptek ki... Mondjuk ehhez meg 10k jedi édeskevés.

Miért? A Jedik sosem voltak bevonva minden piszlicsáré ügybe, arra ott voltak a helyi rendfenntartók, aztán a Tarkin féle rendbirók (vagy rendőrbirók?) stb. A jedikhez csak a különleges ügyek jutottak, ami megindokolja azt is, hogy a galaxis népének egy része számára ők sosem voltak többek, mint különös legendák.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Mandalorian Chapter 8 Concept Art Gallery

 

A képekhez vezető link:

https://imgur.com/a/OPbfowf

 

 

A galéria kódja:

 

<blockquote class="imgur-embed-pub" lang="en" data-id="a/OPbfowf"><a href="//imgur.com/a/OPbfowf">The Mandalorian Chapter 8 Concept Art Gallery</a></blockquote><script async src="//s.imgur.com/min/embed.js" charset="utf-8"></script>

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
2020. 01. 20. - 12:51, Darth Porg írta:

Mikor megláttam Bobának hittem. Kétely nélkül. :) Sejtelmesen Bobáznak itt is és a Tatooine-os jelenetnél. Hm.

Nem is írtál erről a részről! SHAME! :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ez az epizód a korona az évadon, amelyben szinte egyenletesen kiemelkedően magas minőségű volt az összes rész, még a gyengébb részek is csak a többihez képest voltak kissé gyengébbek. Ez az évad megérdemelt egy ilyen nagyszerű finálét! :)

A két otromba rohamosztagos bénázása most is vicces, és igencsak szívderítő, ahogy IG-11 elintézi őket, és ez még csak a kezdet. Nagyszerű jelenetek követik egymást végig, a kocsmában rekedtek kilátástalan helyzete megoldódni látszik IG-11 feltűnésével, aki bebizonyítja hogy ugyan óv és védelmez, de nem felejtett el harcolni sem. Kuiil nagyon jó munkát végzett vele. Cara Dune vérbeli bajtárs, aki józanul mérlegel, de aztán a szíve szerint dönt: nagyon megható, ahogy nem akarja sorsára hagyni Mando-t, és búcsúzóul IG-11 gondjaira bízza. Aztán az is szuper ötlet, ahogy a sisak végül lekerül Din Djarinról, mégsem veszíti el a becsületét, aztán IG-11 bakta spay-je is nagyon jól jön (újabb piros pont Kuiil-nak, aki mindenre gondolt). Greef Carga pedig vén zsivány, de benne azért megvan a zsiványbecsület is.

Megmenekülésük a kanálisból IG-11 önfeláldozásával lehetséges, a droid "halála" az évad egyik legmeghatóbb jelenete, az előtte levágott szövege szintén az évad legjobbjai között van. Megalakul a kétszemélyes klán, Mando megkapja a küldetését, és jól elboldogul a jetpack-kel is. A fekete kard előkerülése pedig már csak hab a tortán.

Jöhet a második évad! :)

 

Kis érdekesség: hihetetlenül tiszták Navarro csatornái. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Űber brutál jó epizód volt. És remek zárás. El is felejtettem, mennyire zsír király évadzárót kapott anno a sorozat.

Amiket kiemelnék: a két scout trooper és a Gyermek jelenetei aranyat értek. A lövöldözéses poén zseniális volt. :D Aztán meg jött IG és elintézett mindent. Aztán brutál volt Gideon bemutatkozása is. Mindenkit ismer, mindenkinek az előéletét ismeri. Giancarlo Esposito zseniális. Már a Breaking Bad-ben is az volt, itt sem adta alább. :) Megint nagyon jól megkoreografáltak voltak az akciójelenetek. A lángszórós, baby yodás rész kiváltképp badass volt. És végre láttuk Mando arcát és megtudtuk a nevét.

 

Jó volt a csatornában bujkálós rész is, de ami igazán odavágott az a lávafolyamban önmagát feláldozó IG jelenet volt. Nagy fejlődésen ment keresztül Mando és a droid kapcsolata is, ami nagyban köszönhető annak, hogy a droid megmentette Mando életét. (IG viccén a "kötözéskor" amúgy kiköptem a levesem kb. annyira felnevettem. :D) A láva feláldozás vizuálisan és emocionálisan nagyon jól sikerült, le a kalappal. 

A végén pedig természetesen kiderült, hogy Gideon túlélte. Jöhet a Rise of Dark Saber!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Most, hogy újra végignéztem az első évadot, továbbra sem kétséges, hogy ez volt a legjobb rész, és igazán emlékezetes évadzáró! :)

Kuill szelleme ott van IG-11 minden jócselekedetében, az öreg gondos tervezése nélkül gondban lettek volna már a kocsmában is, de aztán Mando meggyógyítása és végül a megmenekülésük sem történhetett volna meg IG önfeláldozása nélkül. 

Nagyon szépen lett felépítve az is, hogyan lehetséges Din Djarinnak mégis levennie a sisakot, egyáltalán, hogy miért ennyire hű a hagyományhoz és miért gyűlöli a droidokat - eddig is kaptunk erről információmorzsákat, de most láthattuk a teljes sztorit. S láthattuk végre őt is. :) S a legcukibb rész, amikor megalakul a kettőjük klánja Groguval (kinek nevét ekkor még nem ismerjük  :D ). 

Na ezt az epizódot bárhányszor meg tudnám nézni...

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.