Ugrás a kommentre

Chapter 8: Redemption


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Picit féltem az évadzárótól hogy Taika rendezi (bár nem mintha nem tetszett volna a Ragnarök tőle, sőt) aztán meg ezután a rész után nem maradnak kételyeim ha esetleg a 2.évadban is rendez pár részt. Ahogy az előttem szólók írták, minden volt benne ami Mandalori kötődésű. 
Rettentően várom a 2.évadot 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Revanshist írta:

Picit féltem az évadzárótól hogy Taika rendezi (bár nem mintha nem tetszett volna a Ragnarök tőle, sőt) aztán meg ezután a rész után nem maradnak kételyeim ha esetleg a 2.évadban is rendez pár részt.

Taika nem fog rendezni a 2. évadban. Úgy jött ki a dolog, hogy egy saját filmet forgat(ott) a forgatás mellett, így nem maradt ideje rá, hogy legalább egy részt rendezzen. De a többiek elvileg visszatérnek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bence1997 írta:

Taika nem fog rendezni a 2. évadban. Úgy jött ki a dolog, hogy egy saját filmet forgat(ott) a forgatás mellett, így nem maradt ideje rá, hogy legalább egy részt rendezzen. De a többiek elvileg visszatérnek.

oh, picit elszomorodtam most.
Nem a Jojo Rabbit az a film?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mando talán nem csak azért volt oda IG önfeláldozása miatt, mert annyira szerette, hanem mert tudta, hogy IG is a végsőkig védelmezte volna a kicsit.

 

Azt hiszem, a 2. évadban Gideon végigkergeti a fél galaxison hőseinket. 

Ahogy fentebb írták, jó volt hallgatni a választékos beszédét, ahogy Herczog-ét is. Ezt többen is megjegyezték. Szépen kiemelte a Birodalom által kitermelt "arisztokrácia" fensőbbrendűségének érzetét eme karakterekben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez aztán sűrű rész volt. :D De ami a lényeg, jó kis évadzárás. Bár az eleje kicsit ködös nekem ezzel a "várunk estig" felállással. Elég lett volna 10 perc. :D Azt se értettem, hogy ha a gyermek akkora érték, akkor Gideon miért küldött be oda egy lángszóróst, hogy égesse fel őket? Ezt kicsit jobban átgondolhatták volna.

 

Ezeket leszámítva remek volt. Mando múltjáról sokat megtudtunk. Kiderült a neve, története és végre levette a sisakját is. :) Így vagyok Carával is, aki pedig Alderaani származású. Mindjárt érthetőbb miért csatlakozott Mandohoz ehhez a küldetésre. Ki akarja irtani az összes birodalmit. Aztán a Mandalore-i sejt sorsa is elég tragikus véget ért, ahogy ahogy az várható volt, szétverték őket. Csak a klán vezér maradt, ami a ténykedését elnézve nem véletlen. :D Aztán ott volt IG-11 aki hatalmasat alakított és iszonyúan sajnáltam. :( Számomra az egyik, ha nem a legszerethetőbb droid lett a Star Wars-ban (K2 mellett). Ahogy az előző részben bemutatták a milyen tanuláson és változáson ment át, hát minimum egy könnycseppet megért az önfeláldozása. Végre aktiválhatta a protokolt, így ment Kuiil után a másvilágra. Hiányozni fognak. 

 

Baby Yoda megint alkotott! Az a tűzmegfékezés nagyon adta. :o Mit tudhat még ez a csöppség? Szerintem van még olyat amit nem láttunk. A gyerkőc önmagában meg is határozza a folytatást. Jelképes volt a klán vezérrel a jelenet, mert ott kb. meg lett mondva mi várható a második évadban. :D Rohadt izgalmasan hangzik! Mando lett az apuka és az a küldetése, hogy megtalálja az otthonát Baby Yodának. Remélem rátalál. :) Persze az útjuk nem lesz zökkenőmentes, mert elnézve Gideont bosszúra szomjazik. A Mandalore-ok fekete szablyájától viszont letettem a hajam! :o :clap: Mocskos jól néz ki még mindig! 

 

Ami tetszett még, az az abszolút sötétben tapogatózás pl. a Jedik kapcsán, akiket csak régi varázslóknak neveznek. Jó látni, hogy a peremvidéki átlagembernek lövése sincs se az Erőről, se a régi Jedikről. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, cyrano írta:

Mando talán nem csak azért volt oda IG önfeláldozása miatt, mert annyira szerette, hanem mert tudta, hogy IG is a végsőkig védelmezte volna a kicsit.

Biztos jól jött volna neki a segítség, és én is örültem volna ha marad. :D Sajnos nem így alakult. 

 

2019. 12. 27. - 11:14, Yoda József írta:

Boba nem került elő, így továbbra sem tudjuk ki volt az 5. rész végi köpenyes... Esetleg Gideon moff lett volna? Meg kell majd jobban nézni, de szerintem nem ő.

Szerintem se Gideon volt, vagy legalábbis remélem. Vissza kell nézni majd azt a részt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek évadzáró! :clap: Nálam 10/10-es volt a rész, ahogy eddig maga sorozat is kiemelkedő. Szerintem jól dolgoznak az arányokkal: a nyolcból kaptunk három "filler" részt, bár én azokkal is remekül elvoltam. Laposnak meg aztán végképp nem éreztem egyiket se. Ahogy már említettem, a drámaibb csihi-puhik mellett nekem kimondottan bejönnek az SW hétköznapibb vonásait bemutató cselekmények is. A tempó ideális: nem toporgunk egy helyben, de nem is kapkodunk. Persze ettől még nyilván vannak mozgalmasabb és nyugisabb részek is. A képi világ, a zene, a karakterek, és az egész sorozat armoszférája újra és újra elvarázsolnak. :) 

 

Ez ebben a részben sem volt másként. A dráma, a kaland és a humor arányait ezúttal is sikerült jól eltalálni. Az elején nagy poén volt a rohamosztagosok bénázása célbalövéskor, miközben Ben Kenobi Ep4-es szavait hallottam a fejemben: "...ilyen jó lövéseik csak a birodalmi rohamosztagoknak vannak." :D Kíváncsi vagyok, Bébi Yoda miféle szerzet, honnan jött, miért ilyen erős az Erőben csecsemő létére, stb. Talán a folytatásban kitérnek rá, legalább olyan szinten, mint Din Djarin eredetére. Azt hittem, a kis fickó megint beveti az Erő-gyógyítást a sérült Mandón, de sokkal jobb volt a jelenet IG-vel és a sisaklevétellel. Plusz így nem "koptatták" el a képességet és Kis Yoda is újabb mutatvánnyal villoghatott. Tetszik egyébként, hogy ügyelnek arra, mennyire kimeríti egy-egy ilyen mutatvány. 

 

Gondolom, a 2. évad Bébi Yoda új otthonának kereséséről fog szólni. Tippre vagy Ahsoka, vagy Ezra lehet az, akinél kiköt a kicsi. Hiszen nem sokan maradtak a Jedik fajtájából ekkorra. Luke, Ahsoka, Ezra... plusz egy-két kérdéses, kevésbé ismert személy jöhetne még képbe, de Filoni miatt jó lenne a togruta. Remek kapocs lenne a TCW-Rebels pároshoz, ezáltal az animációs vonalhoz, amikre már eddig is számos példát láttunk. A kérdés, hogy el merik-e engedni Bébi Yodát a sorozatban, vagy végig velünk (és Mandóval) marad? 

 

2019. 12. 27. - 11:25, kudar írta:

Hogy ha jól emlékszem Mando azt mondta kifogyott a robbanó töltetekből, majd a végén kettő is volt nála.

Igen, az elején nem volt nála, de később a kovács csajszi mondja neki, hogy töltse fel a készleteit. Akkor látszik, hogy Mando vesz magához robbanó töltetet is.

 

2019. 12. 27. - 18:20, Dzséjt írta:

Vajon mi történt Bo-Katannal, hogy Gideonhoz került a kard? :hmm:

Ha Bo-Katan a Mandalore-on volt a "nagy tisztogatás" során, akkor sanszos, hogy ott hagyta a fogát. A birodalmiak elvileg letaroltak minden ellenállást a bolygón. Lehet, hogy épp Gideon volt az, aki aztán trófeaként magához vette a sötétkardot. Van egy olyan érzésem, hogy Mandónál fog kikötni a fegyver. Az lesz a következő évad végi upgrade-je. :P  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azt se értettem, hogy ha a gyermek akkora érték, akkor Gideon miért küldött be oda egy lángszóróst, hogy égesse fel őket?

Szerintem ott Gideon csak kiűzni akarta őket, mert azt mondja, hogy "Burn them out."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Sky írta:

Szerintem ott Gideon csak kiűzni akarta őket, mert azt mondja, hogy "Burn them out."

Akkor a za rohamosztagos kicsit túlzásba vitte a melót. :D Ha nincs Baby Yoda akkor mind bent égnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gideonról jut eszembe neki nem biztos, hogy élve kell a gyerek. Eleve úgy indultak neki, hogy holtan is jó. Szóval így már van értelme a lángszórós akciónak. Viszont Dr. Pershing nagyon eltűnt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kitűnő évadzáró volt, bár nálam a csúcsot az előző rész jelenti. Először is örülök, hogy Kuiil tényleg meghalt, féltem, hogy csak súlyosan megsérült vagy valami. A két felderítő, akik aztán baby Yodát sem voltak restek ütlegelni, méltó módon megkapták a magukét. Az haláli volt, mikor unalomból el kezdtek lövöldözni és csak azért sem találták el a célt. :D Jó kis in-universe gag. IG aztán szinte az egész kisváros helyőrségét ledarálta, látványos volt. Gideon moff képében kaptunk egy újabb karizmatikus gonoszt; már most gyűlölöm a csávót. A lángszórós rohamosztagos nagyon félelmetes volt, de amit a kis Yoda leművelt, arra nincsenek szavak. Nagyon vele van az Erő, és ezzel a karakterrel valamit kezdeni kell majd a következő 30 évben, ha esetleg nem harap fűbe a sorozat idején.

 

Nagyon jó volt az összhang a harcok során a szereplők között, mindegyiküket megkedveltem mostanra. Lekerült a sisak egy pillanatra, Mandónk nevet is kapott és a flashback is kiegészült. Az is kiderült, hogy Gideon tevékeny részt vállalt annak idején a tisztogatásban, így innentől fogva ez már személyes elégtételt is kíván. Megható és szép jelenet volt, amikor a mandalori kovács új klánná nyilvánította Din Djarin és baby Yoda kettősét. Mandónk mostantól hivatalosan is apa lett. :D A csatornából való menekülés látványos volt: a révész droid nagyon ötletesre sikerült. IG önfeláldozása borítékolható volt. Ahhoz képest, hogy a kovács hangsúlyozta, a jetpack használatának elsajátítása időigényes feladat, főhősünk hamar beletanult és leszedte a TIE-t (itt jegyzem meg, a moff ezek szerint nem rest személyesen is részt venni az akcióban, ez mindenképp respektálandó). A robbanószereket Din-nek pedig volt módja feltölteni a kovácsnál is, így ebben nem látok logikai bakit. Kicsit furcsa volt, hogy Greef automatikusan megtisztított területnek nyilvánította Nevarrót, ebben azért nem lehet(ne) annyira biztos. Gideon moff-on lehetett volna pár sérülés is, amikor kiszállt a roncsból. A Darksaber-t valószínűleg a tisztogatáskor szerezte, mint háborús trófeát, amelynek birtoklása a Mandalore feletti hódoltatást is jelképezi. Egyúttal szerintem ezzel Bo-Katan sorsa is kitalálható, nem hiszem, hogy a halálnál alább adta volna, hogy a fegyver kikerüljön a kezéből.

 

Egy nagyon jó, hálaisten élőszereplős sorozat nagyon jó évadzáróját láthattuk. Innentől fogva sok felé mehetnek a készítők, de szerintem az epizodikus jelleg erősödni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Fulcrum írta:

Gideonnak szerintem arra kell a Baby Yoda hogy erő-érzékenyé tegye magát. Kard már megvan hozzá és valószínűleg azt gondolja ha a Baby Yodából kivonja a midikloriánokat akkor ő is azzá válik.  

Pont ez fogalmazódott meg bennem is. Szerintem a sorozat úgy zárulhat, hogy Mandohoz kerül a sötét kard, hogy egyesítse a mandaloriai törzseket. Mivel Filoni is benne van masszívan a sorozatban, élek a gyanúval, hogy Ahsoka is előkerül. Talán azt sem zárom ki, hogy Ahsoka és Gideon között lesz egy fénykard párbaj, aminek végén Ahsoka feláldozza magát Baby Yodáért, illetve bebizonyítandó, hogy a "varázslók" nem mind gonoszak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, cyrano írta:

Talán azt sem zárom ki, hogy Ahsoka és Gideon között lesz egy fénykard párbaj

Ahsoka szerintem 3 másodperc alatt összecsomagolná a csávót, de az is lehet, hogy rosszabb napján 4 is kéne hozzá. :) Legalábbis, ha fair a küzdelem. Azért anno, amit leművelt a 2 inkvizítorral, az igencsak beszédes volt a képességeit illetően. De azért Vadert is rendesen megkarcolta még utána.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ami tetszett még, az az abszolút sötétben tapogatózás pl. a Jedik kapcsán, akiket csak régi varázslóknak neveznek. Jó látni, hogy a peremvidéki átlagembernek lövése sincs se az Erőről, se a régi Jedikről. 

Azért az nekem furcsa hogy még Greef Carga se tudott semmit a Jedikről. Kb 40 évet leélt a régi köztársaságban, értem én hogy a peremvidéken de azért mégis csak ő a fejvadász céh feje. Azért láthatott, halhatott 1-2 dolgot a galaxisban és ha köztársaság elbukásakor még nem volt ilyen pozícióban valószínűleg akkor se volt már egy átlagos peremvidéki ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Fulcrum írta:

Gideonnak szerintem arra kell a Baby Yoda hogy erő-érzékenyé tegye magát. Kard már megvan hozzá és valószínűleg azt gondolja ha a Baby Yodából kivonja a midikloriánokat akkor ő is azzá válik.  

Remélem azért ennél többről van szó. :) Egyáltalán honnan szerezték a csöppséget? 

1 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Nagyon vele van az Erő, és ezzel a karakterrel valamit kezdeni kell majd a következő 30 évben, ha esetleg nem harap fűbe a sorozat idején.

Baby Yoda egy olyan személy aki a koránál fogva akár az egész Star Wars-t is végig követheti. Mondanám, hogy álljon össze Rey-el, csak sajnos amikor ez a gyerek felnő, Rey már régen halott lesz. :( 

2 perccel korábban, Fulcrum írta:

Azért az nekem furcsa hogy még Greef Carga se tudott semmit a Jedikről. Kb 40 évet leélt a régi köztársaságban, értem én hogy a peremvidéken de azért mégis csak ő a fejvadász céh feje. Azért láthatott, halhatott 1-2 dolgot a galaxisban és ha köztársaság elbukásakor még nem volt ilyen pozícióban valószínűleg akkor se volt már egy átlagos peremvidéki ember.

Lehet, hogy hallott már róluk. Azt itt nem mondta, hogy nem ismeri őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Baby Yoda egy olyan személy aki a koránál fogva akár az egész Star Wars-t is végig követheti. Mondanám, hogy álljon össze Rey-el, csak sajnos amikor ez a gyerek felnő, Rey már régen halott lesz. :(

Attól még összeállhatnak. :) Főképp, amilyen szinten van a kis csibész, gyerekként is bőven hasznát veheti bárki. :) De egyébként szerintem nem fogják Rey-jel összeboronálni.

Viszont, ha a teljesen új SW vonallal nemcsak a távoli múltba repülünk vissza, hanem esetleg a kicsit távolabbi jövőbe, akkor ott egy merőben új világnak még részese is lehet B-Yoda, mint összekötő kapocs. Az jópofa lenne.

 

Kéne már amúgy adni valami rendes nevet a gyermeknek, mert nem túl jó, hogy Yoda alapján határozzuk meg szegénykét. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet ő még a Jedi tanács vezetője, csak akkor az nagyon Yoda koppintás lenne. :D Izgalmas mi lesz vele, na és persze a nevére is kíváncsi lennék. A szülei is gondolom aggódnak, és csak azt furcsállom, hogy nem keresik. Persze lehet, hogy mégis csak klón. Akkor érthető lenne a dolog. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A szülei is gondolom aggódnak, és csak azt furcsállom, hogy nem keresik.

Hát már ha élnek egyáltalán. De nekem gyanús, hogy nem. Amúgy meg, ha igen, nem tudjuk keresik-e. :) 

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Persze lehet, hogy mégis csak klón.

Hajjaj, felmerült, hogy klón lenne? :D Kié? Remélem nem Yodáé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, gafz írta:

A PT idején azért a peremvidéke is tudtak a jedi-kről, (pl. Watto még a jellegzetes kézmozdulatokat is ismerte), 1000 év "jedi uralom" mellett furcsa is lenne, ha nem.

A Tatooine az űrkikötői révén egyfajta gócpont volt az alvilág dörzsölt figurái számára. Meg nemcsak az alvilágéinak. Mivel csillió ember megfordult ott nap, mint nap, így logikus volt, hogy tudtak a jedikről, azért terjednek a pletykák. Anakin is ilyen pletykákból (ha jól rémlik, akkor pilóták történeteiből) hallott róluk. Wattonak meg mondhatjuk úgy is, hogy kötelező tananyag volt a szakmájához. :) 

Amúgy az is egy érdekes dolog, hogy ha hihetünk Wattonak, akkor a komplett fajára nem hatnak az elmetrükkök. Ami azért fura, mert elvileg minél gyengébb az adott lény, annál inkább hatni kéne rá az elmetrükknek, a toydariak meg azért nem tűnnek olyan fejben erős lényeknek. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, pb69 írta:

Amúgy az is egy érdekes dolog, hogy ha hihetünk Wattonak, akkor a komplett fajára nem hatnak az elmetrükkök. Ami azért fura, mert elvileg minél gyengébb az adott lény, annál inkább hatni kéne rá az elmetrükknek, a toydariak meg azért nem tűnnek olyan fejben erős lényeknek. :D 

Vigyázz a szemed megcsalhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, pb69 írta:

A Tatooine az űrkikötői révén egyfajta gócpont volt az alvilág dörzsölt figurái számára. Meg nemcsak az alvilágéinak. Mivel csillió ember megfordult ott nap, mint nap, így logikus volt, hogy tudtak a jedikről, azért terjednek a pletykák. Anakin is ilyen pletykákból (ha jól rémlik, akkor pilóták történeteiből) hallott róluk. Wattonak meg mondhatjuk úgy is, hogy kötelező tananyag volt a szakmájához. :) 

Amúgy az is egy érdekes dolog, hogy ha hihetünk Wattonak, akkor a komplett fajára nem hatnak az elmetrükkök. Ami azért fura, mert elvileg minél gyengébb az adott lény, annál inkább hatni kéne rá az elmetrükknek, a toydariak meg azért nem tűnnek olyan fejben erős lényeknek. :D 

A királyuk is bölcs ès intelligens volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

A királyuk is bölcs ès intelligens volt. 

Persze, nem azt mondom, hogy suták lettek volna szellemileg, csak valahogy pont nem egy ilyen fajból nézném ki, hogy eredendően annyira kimagaslóan erősek mentálisan, hogy eleve immunisak mindenféle elmetrükkre. Vagy lehet, hogy náluk más oka volt ennek? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A huttok kiemelkedőek voltak mentálisan? :D 

Ha valakik, akkor ők mindenképp. :D

Mondjuk lehet, hogy igazából csak annyi a képlet, hogy a humanoidokra hat a dolog. Vagy legalábbis minél közelebb legyenek ahhoz. A gunganek még belefértek, de a huttok vagy a toydariak már nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zseniális lezárás volt. Megtudtuk Mando múltját és levette a sisakot. Hát ezzel elvett tőlem egy rekesz sört.:D A múltra visszatérve, az a Mandalore-n volt? Ok hogy nem ott született, de úgy vettem ki a jelenetből hogy a Szepik támadják a bolygót, aztán jön a mando felmentő sereg. Vagy ha nem Mandalore-on volt akkor viszont mit kerestek ott Mandok? Ott klónoknak kellett volna jönni felmentő seregként szerintem. Miért avatkozna bele egy Mando klán a Köztársaság és a Szepik hábórújába?

A 2 scout trooper hatalmas volt ahogy egy tök közeli dobozt sem találnak el. Mikor ráütöttek a kicsire egyből a jó öreg shoti jutott az eszembe hogy úgy mellkason őket.

Ig 11 maga volt Charles Bronson és Clint Eastwood.:D Berobogott és kiírtotta a katonák felét. Amúgy ha már klasszikus western szerintem a helyzet utalás a Butch Cassidy és a Sundance kölyök, mikor Paul Newman és Robert Redfordot ugyanígy sarokba szorították.

Baby Yoda továbbra is nagyon aranyos és kellőképpen védi hőseinket. Az nem volt semmi hogy visszaterelte a lángot a rohamosztagosra aki felrobbant.

Az E-Web tetszett, főleg hogy bemutatták a fejlődését. Az EP5-ben még egyes lövéseket lehetett leadni vele, most már sorozatot. Bravó.

Szegény mandikat kinyírták, sajnáltam őket főleg hogy alig vannak már a galaxisban. Az életben maradt hölgy viszont kemény volt a kalapáccsal.

Mando is kigyógyult robotfóbiájából, így hogy IG 11 mentette meg az életét.

Az nagyon tetszett hogy bemutatták hogy alakul meg egy mandi-klán. Meg a becsület. El kell vinni a kicsit a szülőföldjére. Imádom.

IG 11-et sajnáltam de így megmentett őket. Gideon egy állat, kár hogy életben maradt. Mando harca a TIE-vel nagyon bejött, ilyen közelről még nem láttunk TIE-t.

Egyben az is kiderült hogy Kylo az EP9-ben és Gideon miért maradt életben mikor felrobbant a gépük.

Mikor Mando rálött a pilótafülkére semmi hatása nem volt. Valószinü olyan erős a pilótafülkéje egy TIE-nek hogy egy robbanás után egyben marad. Védik a bent ülőket.

Szerintem Mando nem Jediket fog felkeresni mikor keresi baby Yoda szülőföldjét. Neki a fajt kell megtalálnia és a bolygójukat.

 

A Jediket nem ismerem téma engem is zavar. Mando élt a klónháborúk alatt ahol rengeteg Jedi mozgott. Nehogymár a Mandaloriak csak valami nagyon régi háború miatt emlékezzenek a Jedikre.

Simán kéne emlékezniük a Köztársaság Jedijeire. Az élet részei voltak akkoriban. Ez olyan mintha én nem emlékeznék a Munkásörségre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.