Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:
  Spoiler elrejtése

Vagy azt gondolta, hogy megvárja, hogy a klón gyereke milyen lesz. Ha az sem Erőérzékeny, akkor valószínűleg kinyírta volna az egész családot, Rey-jel együtt.

 

Ez esetben meg a matek nem jó, mert Rey 11 évvel Palpatine halála után született. Olyanra várt, ami már jóóóóócskááán a halála után fogant meg? Azért az durva előrelátás. :) 

Spoiler

Ha csak a klón "fia" már a halála után jött létre, mint pótlék annak a testnek, amibe kényszerült. Csak, mivel nem lett Erőhasználó, így nem költözött át, a klón meg valahogy meglépett. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Érdemes volt ezt a könyvet megírni... :para:

Eddig nagyon vártam, hogy megvegyem a plusz infók miatt,de ahogy olvasom mik a bővítések eléggé elment tőle a kedvem. 

 

https://ziro.hu/velemeny/velemeny-sotet-tudomanyok-klonozas-a-bad-batch-es-palpatine-fia/

 

Ajánlom elolvasni akit érdekel a téma. Nem kimondottan klónozásról van itt szó. 

Szerkesztve: - Kargarosz
  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 2
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

https://ziro.hu/velemeny/velemeny-sotet-tudomanyok-klonozas-a-bad-batch-es-palpatine-fia/

 

Ajánlom elolvasni akit érdekel a téma. Nem kimondottan klónozásról van itt szó. 

Ez egy nagyon jó cikk a témával kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Esetleg annyi, hogy a Kaminoiak azt hitték a jedikkel kooperálnak. Ha jól emlékszem nem tudtak a sith-ekről. 

Igen, ez tény, de Dex leírása szerint az ideológiák. amúgy sem számítottak náluk, csak az, hogy a kliensnek milyen vastag a pénztárcája. Szóval szerintem nekik mindegy, hogy Sith vagy Jedi, mindegyiket egy néven nevezik: kliens.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Iqvi írta:

A Clone Wars 6.évadában már másképp volt. Ott konkrétan holoztak Dookuval.

Dooku kábította őket, hogy a szakadár Jedik miatt kell a chip. Szóval mindvégig azt hitték a jedikkel állnak kapcsolatban. Lama Su még meg is jegyzi micsoda fura szekta ez. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na már azt hittem hirtelen, hogy Hamillt dobták a nem minden esetben pozitív megnyilvánulásai miatt, de egyszerűbb a válasz. :D

 

He was voiced by Mark Hamill, whose main role in the film was that of Luke Skywalker.For the role of Boolio, Hamill is credited under the pseudonym Patrick Williams, a combination of his brothers' names.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Sky írta:

Csak két gyors kérdés:

 

A TIE-vadászok hogy tudták követni a Falcont a hiperszökkenések során?

A másik, ami felmerült, hogy Kylo mi alapján jött rá, hogy Rey a Kef Birre tart az Uralkodó Útkeresőjéért? :hmm:

Szerintem a Supremacy hiperűr követő technológiáját valahogy sikerült TIE kompatibilissé tenni, utóbbit meg a Diádon miatt tudhatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Sky írta:

Csak két gyors kérdés:

 

A TIE-vadászok hogy tudták követni a Falcont a hiperszökkenések során?

Szerintem az a szökkenés olyan rövid távú, illetve minden előzetes számítást nélkülöző, hogy ha belépsz a hiperűrbe abba az irányba amerre a másik akkor alapból ugyanott lyukadsz ki, illetve, az ideje is meghatározott nem lehetsz benn kevesebb ideig, mert ennyi a minimum amit a hiperűrben el kell tölteni, több ideig meg azért nem lehetsz benn mert számítások nélkül belerohanhatsz egy aszteroida mezőbe vagy egy szupernóvába aztán akkor jó'ccakát :D  

2 perccel korábban, Darth Sky írta:

A másik, ami felmerült, hogy Kylo mi alapján jött rá, hogy Rey a Kef Birre tart az Uralkodó Útkeresőjéért? :hmm:

Palpi elmondhatta, hogy van még egy ilyen azon kívül amit Ő talált, méghozzá a HCS-n, Chewie cuccai között meg ott volt a tőr és ebből kikövetkeztethette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Iqvi írta:

Szerintem a Supremacy hiperűr követő technológiáját valahogy sikerült TIE kompatibilissé tenni, utóbbit meg a Diádon miatt tudhatta.

Az ep8-ban mondták is, hogy, ha a Supremacy-vel történik valami, akkor egy másik romboló átveszi a szerepét. Ezért kellett Finnéknek bessunyogni és titokban megpróbálni deaktiválni, hogy időt nyerjenek.

 

3 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Palpi elmondhatta, hogy van még egy ilyen azon kívül amit Ő talált, méghozzá a HCS-n, Chewie cuccai között meg ott volt a tőr és ebből kikövetkeztethette.

Erre meg tényleg ez a legkézenfekvőbb válasz.

De akár az sem lehetetlen, hogy mivel tudta, hogy Rey-ék a Falconnal furikáznak, így tudott valami trükköt, amivel bemérhette, mint ahogy az apja is tette az ep7-ben. És a diádos ötlet sem rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Sky írta:

A másik, ami felmerült, hogy Kylo mi alapján jött rá, hogy Rey a Kef Birre tart az Uralkodó Útkeresőjéért? :hmm:

Továbbmenve, hogyhogy Poéknak meg a "lovas" csapatnak nem tünt fel hogy Kylo leszállt ott, átment a vízen(egyáltalán hogyan, hisz csak 2 vizijármü volt amit már addigra felhasználtak), és felmászott Rey után?

Meg hogy lephette meg Reyt? Miért nem érezte meg Kylo közelédését Rey?

Nem kötekedés, csak tényleg kiváncsi vagyok rá. Biztos van rá magyarázat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Frenkie írta:

Továbbmenve, hogyhogy Poéknak meg a "lovas" csapatnak nem tünt fel hogy Kylo leszállt ott, átment a vízen(egyáltalán hogyan, hisz csak 2 vizijármü volt amit már addigra felhasználtak), és felmászott Rey után?

A Falcont épp toldozgatták-foltozgatták szerintem nem voltak bekapcsolva az érzékelői, egy vadásszal leszállni pedig nem tart túl sokáig, ha épp nem egyfolytában álldogál valaki a parton akkor könnyedén kihagyhatták Kylo érkezését. Kylo a HCS-n szállt le, hisz Rey is onnan viszi el a TIE vadászát.

 

szerk, amúgy szerintem Kylo Finnék előtt érkezett meg a HCS romjaira.

Idézet

Meg hogy lephette meg Reyt? Miért nem érezte meg Kylo közelédését Rey?

Nem kötekedés, csak tényleg kiváncsi vagyok rá. Biztos van rá magyarázat.

Elrejtette a jelenlétét, Rey amúgy is zaklatott volt akkor, másra koncentrált így szerintem könnyedén rejtve maradhatott előle Kylo.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az sem biztos, hogy Finn-ék nem tudtak Kylo jelenlétéről. Igazából arra nem kaptunk utalást, hogy ők nem látták a TIE landolását (amíg a vízen voltak, vagy még indulás előtt láthatták is), és se Finn, se Jannah nem tűnt meglepettnek, hogy Rey párbajozik Kylóval.

Másik lehetséges magyarázat, hogy Finn és Jannah már a Halálcsillag II roncsában voltak, amikor Kylo megérkezett. A párosnak ugyanúgy fel kellett másznia a roncson a víz szintjéről indulva, mint Rey-nek (és ők képzetlenebbek lehettek ilyen téren, mint a Jedi), ellenben Kylo a felszínen landolt, könnyebben és gyorsabban bejuthatott a toronyba, mint a két ex-rohamosztagos.

 

Rey-nek meg nem is feltétlen kellett megéreznie. Azt azért már tudjuk, hogy az Erő, ha éppen nem koncentrálnak rá, nem működik detektorként (Maul jelenlétét Qui-Gon már csak akkor érezte meg, amikor az pár méterre volt tőlükj, Sidioust meg sosem érzékelték a Jedik, pedig vele szemben ültek). Ezt csak bonyolíthatja a helyzet, hogy valószínűleg a Halálcsillag II roncsán az Erő háborgott, komoly jelenléte lehetett a Sötét Oldalnak. Mégis csak ott halt meg Darth Sidious és Darth Vader, és az a páncélterem, ahol az útkeresőt őrizték, szintén eléggé misztikus helynek tűnt, hiszen megjelent ott Darth Rey. Szóval az a gyanúm, hogy ott, a trónterem roncsaiban, de talán az egész Kef Biren kicsit nehezebb érzékelni a mások jelenlétét. Háboroghat az Erő, erőteljesen jelen lehet a Sötét Oldal, ami elrejthette Kylo Ren jelenlétét. És ehhez még vegyük hozzá azt, amit Cupsy írt, hogy Rey zaklatott állapotba került.

 

De akkor én is hadd dobják fel egy kérdést: vajon Finn, Poe, Chewie, Jannah és az ex-rohamosztagosai miért hagyták ott Kylo Rent? Nem volt messze tőlük, a Falcon már önmagában sakkban tarthatta volna az ágyuival, vagyis messze túlerőben voltak. És Rennek nem volt mivel hová menekülnie. Mégis, a Falcon felszedte Finnt és eltűztek. Még Jannah-t is hátra hagyták, bár azért gondolom őt letették a szárazföldön. Miért nem fogták el az ellenség egyik legfontosabb vezetőjét, ha egyszer a markukban volt?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

De akkor én is hadd dobják fel egy kérdést: vajon Finn, Poe, Chewie, Jannah és az ex-rohamosztagosai miért hagyták ott Kylo Rent? Nem volt messze tőlük, a Falcon már önmagában sakkban tarthatta volna az ágyuival, vagyis messze túlerőben voltak. És Rennek nem volt mivel hová menekülnie. Mégis, a Falcon felszedte Finnt és eltűztek. Még Jannah-t is hátra hagyták, bár azért gondolom őt letették a szárazföldön. Miért nem fogták el az ellenség egyik legfontosabb vezetőjét, ha egyszer a markukban volt?

Finnék nem azt hitték, hogy Kylo megölte Reyt? Hisz csak azt látták, hogy Rey és Kylo küzdenek, majd Kylo hajója reppen el a helyszínről. Persze itt meg az a kérdés jön be, hogy Rey testét miért nem akarták elhozni, de hihették azt, hogy a hullámok lesodorták a platformról. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Dzséjt írta:

De akkor én is hadd dobják fel egy kérdést: vajon Finn, Poe, Chewie, Jannah és az ex-rohamosztagosai miért hagyták ott Kylo Rent? Nem volt messze tőlük, a Falcon már önmagában sakkban tarthatta volna az ágyuival, vagyis messze túlerőben voltak. És Rennek nem volt mivel hová menekülnie. Mégis, a Falcon felszedte Finnt és eltűztek. Még Jannah-t is hátra hagyták, bár azért gondolom őt letették a szárazföldön. Miért nem fogták el az ellenség egyik legfontosabb vezetőjét, ha egyszer a markukban volt?

Szerintem féltek az erejétől. Az egész ST-ben ha Ren szóba került, hogy jön, ott van, közeledik, mindig félelem lett úrrá az Erőt nem használó hösök között. Látták már párszor mire képes. A másik eshetőség hogy látták hogy le van győzve(akár még a kard eldobást is láthatták), ezért már nem tartották fenyegetésnek, ellenben a Galaxisra pár óra múlva rászabaduló Palpatine seregével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Finnék nem azt hitték, hogy Kylo megölte Reyt? Hisz csak azt látták, hogy Rey és Kylo küzdenek, majd Kylo hajója reppen el a helyszínről. Persze itt meg az a kérdés jön be, hogy Rey testét miért nem akarták elhozni, de hihették azt, hogy a hullámok lesodorták a platformról. 

Finn pontosan tudta, hogy él, hiszen még mondja is D-O-nak, hogy elment, de nem tudja, hogy hová.

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Szerintem féltek az erejétől. Az egész ST-ben ha Ren szóba került, hogy jön, ott van, közeledik, mindig félelem lett úrrá az Erőt nem használó hösök között. Látták már párszor mire képes. A másik eshetőség hogy látták hogy le van győzve(akár még a kard eldobást is láthatták), ezért már nem tartották fenyegetésnek, ellenben a Galaxisra pár óra múlva rászabaduló Palpatine seregével.

A kard eldobását biztos nem látták, hiszen akkor már a csapat az Ajan Klosson volt. Viszont az, hogy tartottak tőle, abban van ráció, ahogy így a szavaid nyomán belegondolok. Elvégre Poe első kézből tapasztalta azt meg, amikor az Erővel ledermesztette nem csak őt, de egy plazmanyalábot is röptében, illetve alig pár órával korábban látta ő és Finn, amint Kylo (és Rey) képes visszatartani az Erővel egy űrhajót. Ezután a lassan röpképtelen Falcon kisujj-gyakorlat lett volna neki. Igen, így belegondolva maximum egy csillagrombolóval az ülepem alatt mentem volna közel hozzá, ha nem tudom használni az Erőt úgy, mint Yoda. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De akkor én is hadd dobják fel egy kérdést: vajon Finn, Poe, Chewie, Jannah és az ex-rohamosztagosai miért hagyták ott Kylo Rent? Nem volt messze tőlük, a Falcon már önmagában sakkban tarthatta volna az ágyuival, vagyis messze túlerőben voltak. És Rennek nem volt mivel hová menekülnie. Mégis, a Falcon felszedte Finnt és eltűztek. Még Jannah-t is hátra hagyták, bár azért gondolom őt letették a szárazföldön. Miért nem fogták el az ellenség egyik legfontosabb vezetőjét, ha egyszer a markukban volt?

Kylo nyilván nem ücsörgött ott magában miután Rey otthagyta, szerintem gyorsan eltűnt onnan addig amíg a Falcon el nem húzott a környékről. Ráadásul Rey túlélte, így a lényeget tekintve tök mindegy volt, hogy Kylo él-e vagy hal azon a roncson, ahonnan emberi számítás szerint el se tudott volna jönni, hisz az egyetlen hajót Rey elvitte....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.