Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Ajánlott hozzászólás

 

32 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ha tudták, hogy Rey ment el a hajóval akkor gondolhatták azt, hogy semlegesítette Kylo-t így minek foglalkoztak volna vele.

Nem is tudom, mert Kylo Ren az Első Rend legfőbb vezére, háborús bűnös, a Sötét Oldal követője, potenciális galaktikus veszélyforrás és tudja, hogy hol van az Exegol és Palpatine? Tetszőlegesen lehet választani az indokok közül, akár többet is. Ha csak nem találják meg a lefejezett holttestét, akkor ezek miatt nem lehet csak úgy otthagyni.

Az meg nyilvánvaló, hogy Rey nem azért ment el, mert semlegesítette Kylót. Ha semlegesítette volna Kylót, mi oka lett volna lelépni szó nélkül, hátrahagyva a barátait, a küldetést, mindent? Legyőzte az egyik legnagyobb ellenséget, és örömében elmenekült? Ez aztána a női szeszély! :lol2: Ráadásul a felsorolt okok miatt Finnék meg sem engedhették volna maguknak, hogy Rey távozásából levont értelmetlen következtetésre alapozva ne győződjenek meg arról, hogy Kylo tényleg halott.

Amúgy meg, nem HA tudták, hanem tudták. Finn végignézte az egész távozást, látta, hogy Rey repül el a TIE-jal, szóval nincs itt semmiféle "ha tudták". Sőt onnan, ahol Finn volt, még azt is láthatta, hogy Kylo Ren él.

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ráadásul Rey túlélte, így a lényeget tekintve tök mindegy volt, hogy Kylo él-e vagy hal azon a roncson, ahonnan emberi számítás szerint el se tudott volna jönni, hisz az egyetlen hajót Rey elvitte....

Még emberi számítás szerint is simán elhagyhatta Kylo a holdat, mert ki az, aki azt hiszi, hogy az Első Rend fővezére úgy ment el valahová, hogy senki nem tud a hollétéről, és, ha nem jelentkezik, akkor nem küldenek utána egy kontingenst. Mily meglepő, pár órával később az Endor-rendszerben már volt is egy Resurgent. Valószínűleg nem egy ewok bulira volt hivatalos a legénység, hanem a fővezér után jöttek.

 

Mindezt figyelembe véve tényleg csak az az egyetlen magyarázat arra, hogy otthagyták, hogy a látottak és tapasztaltak után úgy gondolták, hogy esélytelen lenne az elfogása vagy megölése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

tudja, hogy hol van az Exegol és Palpatine?

Ezt Poe és Finn nem tudhatta.

 

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy meg, nem HA tudták, hanem tudták. Finn végignézte az egész távozást, látta, hogy Rey repül el a TIE-jal, szóval nincs itt semmiféle "ha tudták". Sőt onnan, ahol Finn volt, még azt is láthatta, hogy Kylo Ren él.

Biztos, hogy Finn végignézte az egészet? Amikor Rey és Kylo elugrott előle egy vízfüggöny mögé, onnantól már nem biztos, hogy látta őket. Ahhoz, hogy tudja Rey van Kylo hajójában különben se kellett látnia, szerintem megérezte, mint a halálát is az Exegolon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ahhoz, hogy tudja Rey van Kylo hajójában különben se kellett látnia, szerintem megérezte, mint a halálát is az Exegolon.

Biztos, hogy nem a látvány számított, hanem a megérzései. Egyébként akár még azt is érezhette halványan, hogy Kylo Ren megváltozott, és hogy nem jelent már veszélyt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Dzséjt írta:

 

Nem is tudom, mert Kylo Ren az Első Rend legfőbb vezére, háborús bűnös, a Sötét Oldal követője, potenciális galaktikus veszélyforrás és tudja, hogy hol van az Exegol és Palpatine? Tetszőlegesen lehet választani az indokok közül, akár többet is. Ha csak nem találják meg a lefejezett holttestét, akkor ezek miatt nem lehet csak úgy otthagyni.

Az meg nyilvánvaló, hogy Rey nem azért ment el, mert semlegesítette Kylót. Ha semlegesítette volna Kylót, mi oka lett volna lelépni szó nélkül, hátrahagyva a barátait, a küldetést, mindent? Legyőzte az egyik legnagyobb ellenséget, és örömében elmenekült? Ez aztána a női szeszély! :lol2: Ráadásul a felsorolt okok miatt Finnék meg sem engedhették volna maguknak, hogy Rey távozásából levont értelmetlen következtetésre alapozva ne győződjenek meg arról, hogy Kylo tényleg halott.

Amúgy meg, nem HA tudták, hanem tudták. Finn végignézte az egész távozást, látta, hogy Rey repül el a TIE-jal, szóval nincs itt semmiféle "ha tudták". Sőt onnan, ahol Finn volt, még azt is láthatta, hogy Kylo Ren él.

És mi a f*szért kell egyből ilyen magas lóról beszélni? Leírtam egy lehetséges ötletet nem hinném, hogy egyből ilyen flegmázást érdemelne. A semlegesítést meg szépítésként írtam, igen gondolhatták azt is, hogy Rey megölte Kylot és a tette miatt kiakadt ezért húzott el, szépen megágyaz neki, Rey és Finn beszélgetése melyben Rey állítása szerint Palpit akarja megölni, ami nem vall rá.

De azt a felsorolt okok miatt megengedhették, hogy mert be vannak fosva Kylo-tól meg se próbálják teliberobbantani messziről a Falconnal (tippre messzebbre el lehet vele lőni, mint amilyen távról a komppal szórakoztak) , mert nagyságos Dzséjt abban lát rációt ebben meg nem. 

"HA" bocsánat, hogy így fogalmaztam ha nem tűnt volna fel az előző posztodat likeoltam jelezvén, hogy elfogadom amit írtál, lévén a filmben is ez van. Mindenre nem emlékezhetek, ezért írtam azt előtte, én nem láttam még 826x a filmet hanem csak 3x. 

Amúgy  meg a "HA"-t nem csak a feltételezés kifejezésére lehet használni szvsz. 
Pl.: Beütött a karantén. Ha úgyis itthon kell lennem akkor már végigviszem a Mass Effectet.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Biztos, hogy Finn végignézte az egészet?

[...]

ahogy Finn a hajó után réved, szinte biztos, hogy csak érezte Rey jelenlétét

Szerintem az a jelenet inkább azt mutatta, hogy látta, és nem csak az érzéseire hagyatkozott.

 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezt Poe és Finn nem tudhatta.

Az azért meredek lenne. Az Első Rend és a Végső Rend egymással kooperál, ebből már elég biztosra lehet venni, hogy az egyik fővezére meetingel a másik uralkodójával. Elég nehéz lenne koordinált csapást mérni, ha a vezetők nem tartanak fenn semmiféle kapcsolatot, és Kylo Ren is nehezen fogadhatna el egy olyan flottát, amiről nem tudja, hol van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 03. 30. - 21:13, Iqvi írta:

Könyves érdekességek a regényváltozatból.

 

 

 

A ziro is remek dolgokat írt a könyvről. Egyben olvasva minden a helyére kerül. 

 

https://ziro.hu/konyv/talan-a-legjobb-filmkonyv-a-sith-ek-bosszuja-ota-elolvastuk-a-skywalker-kora-regenyt/?fbclid=IwAR0zDhujIlfMlV-OoHuJhyi4X1di7iV04MTFG2bZkgNJ_fDulKs-AIMytfI

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Néhol azt pletykálják hogy anno egy tesztvetítésen Spielberg nagyon hiányolta Babu-t a Kijimi leamortizálása után mert a szaki az akkori verzióban később már nem szerepelt. Faggatózni kezdett hogy mi lett vele és azt mondták neki hogy odaveszett a bolygón. Erre Játékhegyi kilobbizta hogy a minimanó mégis kerüljön még elő és amiatt lett Zorii útitársa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Jason Ward-ot szexuális zaklatással vádolták meg - de nem is ez a lényeg most. Közzétett 2 videót, amiben személyes üzeneteket folytat egy 15 éves lánnyal, nagyrészt a filmmel kapcsolatos szivárgásokról beszélnek benne. Érdekes lehet azoknak, akik követték a szivárgásokat:

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Talán azért hagyták le mert az EPIV-ben se látszottak. 

Valóban fura lett volna betenni a sírokat, ha ott nem láttuk, plusz van rá magyarázat is, ahogy @Iqvi írta, szóval nekem nem hiányoztak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.