Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Ajánlott hozzászólás

2020. 01. 03. - 10:07, HeirToGrievous írta:

@Ody Mandrell @Frenkie:
Emberek rosszindulatú pletykákat terjesztenek az idolotokról, ti pedig, ahelyett, hogy elküldenétek őket a búsba vagy lesajnálnátok őket (ahogy mások szokták), ti inkább (hogy a jövőben elejét vehessétek az ilyeneknek), halált kívántok nekik, sőt ha tehetnétek, ti magatok lőnétek le őket elrettentés gyanánt. Ez komolyan mondom nem semmi.

Jó ok, nem tudhattad mi a helyzet... Szóval amit Donát írt az van, ez egy szófordulat az emberi férgek elleni tehetetlen dühre. Nem fogunk megölni senkit, se egyéb dzsihádista módszereket alkalmazni, szóval megnyugodhatsz. Ja és a postás kétszer csenget ne feledd. :P 

Idézet

Akkor ezek szerint ti azokat az "egészséges" Reylo rajongókat is mellszélességgel támogatnátok/játok, akik Ben/Kylo halála miatt JJ és a stáb halálát kívánják, illetve akik jelen pillanatban is életveszéllyel fenyegetik őket, és akik néhány éve Adam Driver pár hónapos gyerekét akarták kidobni az ablakon, hogy Adam és Daisey a valóságban is összejöjjenek.

Bár gondolom ti az ilyenekről nem hallottatok, olvastatok, mert valamilyen oknál fogva a média az ilyenekről nem tudósított, vagy nem tartotta említésre méltónak.

Ez is az a kategória mint a fenti. Nyilván senki nem fog megölni senkit, de az üzenet, amit ezek hordoznak néha ilyen válaszokat szülnek. De hogy egy klasszikust idézzek: Extreme Conditions Demand Extreme Responses.

Idézet

Hát, ha egy egészséges rajongó ismérve az, hogy mások halálát kívánja, hogy ő maga megnyugodjon, akkor én inkább "toxikus" leszek.

Önként ne állj be a hülyék táborába. Van úgyis elég. 

2020. 01. 03. - 12:18, Yoda József írta:

Itt van pár érdekesség a film egyik vágójától: https://www.huffingtonpost.co.uk/entry/star-wars-rise-of-skywalker_n_5e011966e4b05b08bab96b07?ri18n&guccounter=1

 

A legérdekesebb talán az, hogy arról, hogy Palpatine hogyan van megint életben, több jelenetet is leforgattak, amiben voltak magyarázatok, de ezeket kivágták...

Akkor már nem kell sokat várnunk. :D Gondolom kivágott jelenetek lesznek és extrém megoldások. :) 

 

2020. 01. 03. - 10:07, HeirToGrievous írta:

Palpatine visszatéréséről pedig annyit, hogy ha már elejétől kezdve tervezték visszahozni őt, akkor Ian McDiarmidnak miért csak 1 évvel ezelőtt szóltak a dologról, és nem évekkel ezelőtt?

Minek szóltak volna neki évekkel ezelőtt ha csak most szerepelt? Ian-nak minek kellett tudnia róla évekkel ezelőtt? Ettől jobban alszik? Vagy másként kel fel a Nap? 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Négy "Visual Effects (VFX) Society Awards" jelölést is kapott.


Outstanding Visual Effects in a Photoreal Feature
Outstanding Created Environment in a Photoreal Feature: Pasaana
Outstanding Effects Simulations in a Photoreal Feature
Outstanding Compositing in a Photoreal Feature

 

A díjkiosztó január 29-én lesz.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami azt illeti, bár nem jelentősen hosszabb, de volt. Az ep2 kicsit hosszabb volt a digitális változatban, mint a sima változatban (a digitálisban a Lars farmon hosszabb volt a garázsjelenet, a sima moziban végetért ott, hogy Anakin leült a földre). Plusz a két változat között voltak egyéb, kisebb különbségek is (Jango hátirakétája a simában nem szikrázott, Padmé nem fogta meg Anakin robot kezét).

Mondjuk azt én sem hiszem, hogy az ep9 is kapna új változatot a moziban - Abramsre ez nagyon nem jellemző -, ugyanakkor a folyamatos változatás, bővítés nagyon közel áll a Star Warshoz, így el tudnék képzelni egy bővebb verziót BD-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ami azt illeti, bár nem jelentősen hosszabb, de volt. Az ep2 kicsit hosszabb volt a digitális változatban, mint a sima változatban (a digitálisban a Lars farmon hosszabb volt a garázsjelenet, a sima moziban végetért ott, hogy Anakin leült a földre). Plusz a két változat között voltak egyéb, kisebb különbségek is (Jango hátirakétája a simában nem szikrázott, Padmé nem fogta meg Anakin robot kezét).

Mondjuk azt én sem hiszem, hogy az ep9 is kapna új változatot a moziban - Abramsre ez nagyon nem jellemző -, ugyanakkor a folyamatos változatás, bővítés nagyon közel áll a Star Warshoz, így el tudnék képzelni egy bővebb verziót BD-re.

Ha jól emlékszem a digitális vetitéseken csak az esküvő lett variálva, a többi változás már a DVD-re kerülte fel. Ami azt illeti a DVD-n az ep.1 is hosszabb lett. Egyrészt a pod-race verseny ki lett bővítve: a versenyzők hosszabban vannak bemutatva, a második kör pedig jócskán tovább tart, illetve a Coruscanton most látjuk ahogy a légitaxi elviszi Anakint és a többieket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Dzséjt írta:

ugyanakkor a folyamatos változatás, bővítés nagyon közel áll a Star Warshoz, így el tudnék képzelni egy bővebb verziót BD-re.

Itt mondjuk most nem pár perces toldásról terjednek a "hírek", hanem egy 3 órás változatról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen pár perces bővítések ok, de nehogy nekem konkrét teljesen független, jelenetek kerüljenek be.

 

 

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Plusz a két változat között voltak egyéb, kisebb különbségek is (Jango hátirakétája a simában nem szikrázott, Padmé nem fogta meg Anakin robot kezét).

Ha jól emlékszem, mikor a coruscanti üldözéskor Obi és Anakin áthajtanak az energiakapcson, annak a jelenetnek is csereberélték a kockáit.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor így néz ki a trilógiák versenye Oscar fronton:

OT:  20 Oscar-jelölés: ebből 10 lett díjra váltva - ebből 3 speciális elismerés, ami nem számított teljes értékű díjnak

PT: 5 Oscar-jelölés, 0 díj

ST: 12 Oscar-jelölés, valószínűleg 0 díj

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Bomarr írta:

ST: 12 Oscar-jelölés, valószínűleg 0 díj

Imádom John Williamst, és szép búcsúja lenne ha az utolsó SW zenéért megint Oscart kapna, de ha próbálok objektív lenni, idén a Joker zenéje volt messze a legkülönlegesebb,

Ahogy az effektekért is Oroszlánkirály érdemelné meg a legjobban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az IMDB szerint az OT 7 (6+1) Oscart nyert. 

Mert ők csak a hagyományos dijakat számolják. Ahogy irtam a 10 díj úgy jön össze hogy 7 hagyományos díj és 3 speciális elismerés. Régen például a legjobb hangeffektért adott díj nem számított teljes értékű díjnak. Ami jó nagy maflaság persze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Brodie írta:

de ha próbálok objektív lenni, idén a Joker zenéje volt messze a legkülönlegesebb,

Nagyon meglepődnék, ha a Joker zenéje nem húzna be minden hátralévő díjat, zseniális darab. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit más, de a sequelek közül úgy érzem az ep.9 adhat táptalajt a legérdekesebb kánon műveknek. Remélem lassan elkezdik kifejteni majd mindezt amire a filmben csak futó utalásokat kaptunk. Amellett hogy Palpatine visszahozásáért nem rajongok nagyon kíváncsi vagyok hogy a kánon szerint pontosan hogy tért vissza. Ugyanigy a Ren lovagokról, a sith lojalistákról és persze az egész ST talán legjobb bolygójáról, az Exogolról is jöhetnek a kiegészítő művek. Meg persze Zoriiról aki talán a legjobb "epizódszereplő" ebben a trilógiában. Egy képregényfüzet erejéig megnézném azt is, hogy Klaud hogy csatlakozott a bandához. És egy külön antológiát is szívesen elolvasnék, amely kifejezetten olyan figurákról szól, akik a filmvégi csatában az Ellenállás segítségére siettek.

 

Sajnálom, hogy a képes enciklopédia megjelenésével nem vártak. Így hogy a premierre lett időzitve jó pár fontos téma ki lett kerülve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én forditva érzem. DJ nekem kisebb csalódás volt. Pedig nagyon birom a színészt (Benicio Del Torot). De az egész figura lóg a levegőben. Elvileg csak egy kódtörő van csak aki segithet Finnéknek, aztán hogy hogynem még ott Canto Bighton belefutnak egy másik kódtörőbe aki ugyanazt a munkát meg tudja csinálni. A jeleneteiben Del Toro ugyan szokás szerint remek és összességében nincs bajom vele mert a gesztikulációi eladják, de sajnos DJ maga nekem nagyon kilóg az egészből. Nem érzem hogy szerves része lenne az SW galaxisnak. Inkább egy jópofa irói segitség, aki miután elvégezte a dramaturgiai feladatát és megmutatta Finn-nek hogy milyen lenne ha csak saját magával foglalkozna, fel is szívodik a történetből. Erre rá erősített a DJ-ről szóló képregény is ami katasztrofális lett. Az egyik legrosszabb képregény a kánonban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Bomarr írta:

Meg persze Zoriiról aki talán a legjobb "epizódszereplő" ebben a trilógiában.

 

1 perccel korábban, Donát írta:

DJ szerintem köröket ver Zoriira.

 

DJ nagyon jó epizódszereplő a TLJ-ben, de ő pontosan csak annyit ad, amit kell, szépen le van kerekítve a szerepe, és én nem is vagyok kíváncsi vele kapcsolatban semmi többre. Megtette, amit kellett és saját stílusában távozott.

Zorii-val kapcsolatban viszont felmerül egy csomó kérdés, amiről lehetne írni és szívesen olvasnám: hogy ismerte meg Poe-t, milyen is a fűszercsempészek élete akkoriban, hogy működött a bandájuk, milyen volt a Kijiimi akkor, és hogyan lett olyan, amilyennek láttuk. Engem is sokkal jobban érdekel, mint potenciális alanya további történeteknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is jobban bejön DJ stílusa (maybe :D ), de Zorii sokkal de sokkal érdekesebb karakternek tűnik. Beszélgetésük Poe-val a háztetőn a film egyik leghangulatosabb jelenete. 

 

40 perccel korábban, Bomarr írta:

Kicsit más, de a sequelek közül úgy érzem az ep.9 adhat táptalajt a legérdekesebb kánon műveknek. Remélem lassan elkezdik kifejteni majd mindezt amire a filmben csak futó utalásokat kaptunk. Amellett hogy Palpatine visszahozásáért nem rajongok nagyon kíváncsi vagyok hogy a kánon szerint pontosan hogy tért vissza. Ugyanigy a Ren lovagokról, a sith lojalistákról és persze az egész ST talán legjobb bolygójáról, az Exogolról is jöhetnek a kiegészítő művek. Meg persze Zoriiról aki talán a legjobb "epizódszereplő" ebben a trilógiában. Egy képregényfüzet erejéig megnézném azt is, hogy Klaud hogy csatlakozott a bandához. És egy külön antológiát is szívesen elolvasnék, amely kifejezetten olyan figurákról szól, akik a filmvégi csatában az Ellenállás segítségére siettek.

 

Sajnálom, hogy a képes enciklopédia megjelenésével nem vártak. Így hogy a premierre lett időzitve jó pár fontos téma ki lett kerülve.

Én Palpatine családjára vagyok kíváncsi. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zorii a TROS új karaktereinek egyik legjobbja. Hogy a trilógia epizódszereplői között is a legjobb? Ez jó kérdés, én kevésnek éreztem a szereplését, szóval én egy nemet mondok. DJ szerintem a 8. epizódban betöltötte a szerepét, több nem is kell belőle. Mondjuk ő csak egy tolvaj volt, nem? Nem volt ő kódtörő, csak ahhoz is értett. Vagy hogy van ez? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.