Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Ajánlott hozzászólás

13 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Mintha Jannah mondta volna hogy a Kef  Bir-en van egy ER csillagromboló. Amivel ők megszöktek. Logikusabb hogy onnan szerzett vadászt.

 

Ha egyáltalán el tudott jutni a partra. Szerintem a roncson ragadt. Plusz nem veszem biztosra hogy képes lett volna megtalálni azt a rombolót.

Frenkie rombolóra feltelózós elmélete bejövősebb nekem. A muviról (sejtésem szerint szinte teljesen feleslegesen) megkreált értékelésem összehozása közben nekem is eszembe jutott de aztán jól el is felejtettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Rog írta:

Ben másodjára más kiindulópontból és más útvonalon keresztül utazott a bolygóra. Ezen alapon szerintem mégis kellett volna neki útkereső.

A Kef Birről csak a miazmáig más az út, a miazmától már ugyanaz. A miazmán átrepüléshez kell az útkereső egyszer - ezt Poe-éktól tudtuk, akik megtalálták az Exegol koordinátátit D-O-ban, de a miazmán akadtak fenn, hogy azon átrepülni lehetetlen. Ez olyan, mint a Kessel-futam. Ott is ugye van egy biztonságos út, csak azt nem útkeresők mutatja, hanem egy halom bója. És mindkét miazma veszélyes és hatalmas területen van szétterülve.

20 órával ezelőtt, Rog írta:

Ben is Erőhasználó képzett pilóta volt és mégis szükségeltetett neki a muvi elején útkereső hogy A-ból B-be el tudjon találni. Akkor állná meg a dolog nálam a helyét ha a srác útkereső nélkül ment volna el először Palpihoz.

És azt nagyon nehéz elképzelni, hogy ugyan az Erővel nem lehet megtalálni, de meg lehet jegyezni a végigrepült útvonalat, mert az Erővel sok mindent láthatsz, a jövőt, a múltat, távoli világokat, tovatűnt barátokat. Sőt, hát ehhez még Erő sem kell, az emberben van egy ilyen dolog, hogy memória. Ha te végigmész egy úton, utána ugyanarra az útra pár nap múlva megint térkép kell? 

17 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

@Iqvi-nek jár a sör. :D 

És nekem? Ezt már én is felvetettem. :P Amúgy nem onnan szerezte a TIE-t, mert a film végén egy TIE/ln áll, nem pedig TIE/fo, TIE/sf vagy TIE Whisper, ezt tótzher.

17 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Különben nem is tudott volna eljönni a roncsról. Engem csak zavar ebben, hogy az a TIE nagyon jó állapotban volt.

Nem biztos, hogy a roncsról van. Az Endor-rendszer teli volt birodalmi bázisokkal (a Halálcsillag II építését rengeteg létesítmény szolgálta ki), az Endoron is voltak más bázisok is a pajzsgenerátorokon kívül (láthattuk ezt az Aftermath képregényben és a Battlefront 2-ben is). A Kef Biren is maradhatott olyan bázis, ahol még álltak TIE vadászok.

De még az sem teljesen lehetetlen, hogy néhány TIE átvészelte a zuhanást. Ugye a TIE vadászok a birodalmi hangárakban nem feltétlen csak a szárnyaikon álltak, sokszor felcsatlakoztak mennyezeti karokra. Ha egy ilyenben volt a TIE és nem szabadult ki onnan, akkor kibírhatta a zuhanást. A Fallen Orderben hasonló körülmények között a lezuhant Venatorban ép ARC-170-est is lehetett látni.

Mondjuk igazából nem lett volna itt semmi gubanc, ha Abrams a film végére nem egy TIE/ln-t tesz, aminek tényleg nincs hiperhajtóműve - oké, az ep5 óta tudjuk, hogy a Star Wars Galaxisa nem olyan nagy, simán át lehet repülni hiperhajtómű nélkül is egyik rendszerből a másikba (Hoth-ról a Bespinre, majd az ep1-ben a Naboo-ról a Tatooine-ra), de azért ez szerintem rossz ötlet volt Abramstől. Nem tudom, a Story Group miért nem szólt rá - főhet is most a fejük. Ha a múltidézés volt a terve, arra használhatott volna Advanced x1-et is, ami sok szempontból jobb lett volna.

1. Megidézi az ep4 végi űrcsatát, és a két gép ugyanúgy szimbolizálja egymás mellet parkolva, hogy egy oldalra álltak az eddig ellenséges pilótáik.

2. Ben Solo a nagyapja gépével érkezett volna Exegolra.

3. Az Advenced x1 masszívabb gép, könnyebben elhihető, hogy átvészelte a zuhanást.

4. Van hiperhajtóműve.

Ráadásul azt, hogy a TIE/ln nem rendelkezik hiperhajtóművel, Abrams-nek nagyon jól tudnia kéne, hiszen a kevdenc része az ep4, és abban elég egyértelművé tette Ben, hogy ez a TIE rövidtávú gép, nem követhette őket a Tatoone-ról (ami amúgy azt is jelzi, hogy Lucas csak jóval később találta ki azt, hogy a hipertérben nem lehet követni az űrhajókat).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

És azt nagyon nehéz elképzelni, hogy ugyan az Erővel nem lehet megtalálni, de meg lehet jegyezni a végigrepült útvonalat, mert az Erővel sok mindent láthatsz, a jövőt, a múltat, távoli világokat, tovatűnt barátokat. Sőt, hát ehhez még Erő sem kell, az emberben van egy ilyen dolog, hogy memória. Ha te végigmész egy úton, utána ugyanarra az útra pár nap múlva megint térkép kell? 

Azért ez kissé nehezebb útvonal volt, mint lemenni a sarki boltba. :D Viszont az elfogadható, hogy Kylo az Erő révén simán memorizálhatta az utat.

 

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

És nekem? Ezt már én is felvetettem. :P 

Na jó Te is kapsz, belefér. :D 

 

Majd megmagyarázzák, hogy ez nem TIE-in. :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont az elfogadható, hogy Kylo az Erő révén simán memorizálhatta az utat.

Meg szerintem Rey jelenléte is segítette. Eléggé össze voltak kattanva ahhoz, hogy az Erő megmutassa neki a lányhoz vezető utat, akárhol is legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A Kef Birről csak a miazmáig más az út

 

Akkor gondolom Ben az Erőt használva jutott el a nagy pirosságig mivel a Bir és a pirosság közti utat az Exegol-ra való második elrepülése előtt még nem ismerte.

 

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A miazmán átrepüléshez kell az útkereső egyszer

 

Ha ez így van akkor erről ezidáig nem tudtam.

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És azt nagyon nehéz elképzelni, hogy ugyan az Erővel nem lehet megtalálni, de meg lehet jegyezni a végigrepült útvonalat, mert az Erővel sok mindent láthatsz, a jövőt, a múltat, távoli világokat, tovatűnt barátokat.

 

Magamtól biztos nem jutott volna eszembe elképzelni de eme szösszenet olvasása után már megy a dolog.

 

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

az emberben van egy ilyen dolog, hogy memória

 

A Bir-től az Exegol-ra való eljutás témájában felmerült dolgok közül ez az egyetlen ami teljesen világos nekem. Már nagyon régóta az. :D

 

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ha te végigmész egy úton, utána ugyanarra az útra pár nap múlva megint térkép kell?

 

Az útvonalas dolgok nekem elég hülyén működnek. A már jól ismert útvonalakkal nincs gondom mert azokat már régóta ismerem mivel sokszor végigmentem rajtuk.

Az új útvonalak egy részét meg már több mint tíz éve nehezen tudom megjegyezni. Például ha látogatóba mennék valakihez és az illetőnek a vasútállomásról el kéne a házáig kísérni akkor megeshet hogy nem tudnék egyedül visszatalálni. Már útközben sokat felejtenék a megtett útvonalból. Jó néhányszor meg kéne tennem azt az utat hogy rendesen meg tudjam jegyezni. Szóval gyakran megesik hogy jól jönne nekem egy térkép.

Térképeket amúgy még csak történelem és földrajz órákon használtam úgyhogy ha közlekedéshez kéne használnom megeshet hogy olykor nehezen igazodnék el rajtuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kijimi a japán Black Corporation szintetizátora után kapta a nevét. Márciusban JJ is bezsebelt egyet mivel a BC egy Kijimi-vel ajándékozta meg a szintetizátorozásért is rajongó rendezőt/forgatókönyvírót/producert.

 

 

JgUcjWz.jpg

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most láttam harmadjára, néhány észrevétel:

 

- Boolio, aki leadja a kémjelentést. Észrevettétek, hogy később ott a feje az ER hadi tanács asztalán? :para:

- Junior - így szólítják a mon cala tisztet. Lehet ő Ackbar Junior?

- Kylo és Rey összekapcsolódása: feltűnt nektek, hogy amikor először összekapcsolódnak, besötétedik Pasanaanán? Vajon ez miért van így? Mintha csak a látomás erejéig besötétedne a bolygón

- Lando - ezúttal ő mondja, hogy I have a bad feeling about this

- Amikor Kylo vadászgépe összetörik, Kylo nagyon úgy "töri össze" magát, mint ahogy az EpI-ben láttuk az egyik fogatversenyzőnél

- Renek - amikor a Renek megérkeznek a Csillagrombolóra, két rohamosztagos összenéz és megjegyzik, hogy "Szörnyek". Nincs túl jó megítélésük a seregben

- Mikor Rey azt hiszi, hogy Chewie meghalt, a CHEWIE felkiáltás Daisy-től zseniális! :clap:

- C-3PO talán most nézett ki a legviccesebben, ahogy megpróbálták belevegyíteni a tömegbe Kijimin, egy kabátba bújtatva. :D

- Pryde tábornok már akkor gyanakvóan néz Huxra, mikor Kylo mondja, hogy van egy kém köztük. Szóval már jó ideje gyanakodhatott Huxra

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Donát írta:

Most láttam harmadjára, néhány észrevétel:

 

- Boolio, aki leadja a kémjelentést. Észrevettétek, hogy később ott a feje az ER hadi tanács asztalán? :para:

Nekem az már elsőre megvolt. :) Onnan tudta Kylo, hogy kém van a soraikban.

13 órával ezelőtt, Donát írta:

- Junior - így szólítják a mon cala tisztet. Lehet ő Ackbar Junior?

Elvileg ő az!

13 órával ezelőtt, Donát írta:

- Kylo és Rey összekapcsolódása: feltűnt nektek, hogy amikor először összekapcsolódnak, besötétedik Pasanaanán? Vajon ez miért van így? Mintha csak a látomás erejéig besötétedne a bolygón

Szerintem ez csak optikai csalódás volt Rey szemszögéből. Azért mondom ezt mert az ünneplő tömeg nem reagált rá.

13 órával ezelőtt, Donát írta:

-Pryde tábornok már akkor gyanakvóan néz Huxra, mikor Kylo mondja, hogy van egy kém köztük. Szóval már jó ideje gyanakodhatott Huxra

Ez nekem is gyanús volt, de majd jobban figyelek rá legközelebb. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Donát írta:

- Junior - így szólítják a mon cala tisztet. Lehet ő Ackbar Junior?

Igen, a neve Aftab Ackbar és mélységesen tisztelte az apját, noha annak nem örült, hogy a vén calamari egy újabb háborúba loholt bele, de még így is vele tartott. Gial halála után aztán Aftab elkezdett azért kampányolni, hogy a Mon Calák minél több cirkálót adjanak azon bolygóknak, amik behódolás ellen védekezni akarnak az Első Rend ellen - ezeket láthattuk is a végső csatában, volt ott MC75-ös (Rogue One), MC80-as (Return of the Jedi), MC85-ös (The Last Jedi), és egy teljesen új mon calamari cirkáló is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon hasonlít az MC80A-ra, mint amilyen a Home One, de ennek az orrészén van a hangár (vagy ott is van).

Rise_of_the_Resistance_Mon_Cala_cruiser.

Valójában nem az ep9-hez, hanem az élményparkhoz, a Galaxy's Edge-hez készült, de mint sok más hajót, ezt is berakták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem ez csak optikai csalódás volt Rey szemszögéből. Azért mondom ezt mert az ünneplő tömeg nem reagált rá.

Olyan volt, mintha ugrott volna az időben. Ez csak pb nexus teóriája miatt különösen érdekes. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült végre beszereznek a Képes Útmutatót és már az elején lehidaltam amikor végigvezet azokon az eseményeken amik eme film történetéhez vezettek. Akinek nem világos mi miért volt, az ebből valóban képbe kerülhet. Fantasztikus kiadványnak ígérkezik!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Sikerült végre beszereznek a Képes Útmutatót és már az elején lehidaltam amikor végigvezet azokon az eseményeken amik eme film történetéhez vezettek. Akinek nem világos mi miért volt, az ebből valóban képbe kerülhet. Fantasztikus kiadványnak ígérkezik!

Esetleg van egy hosszabb történeti előmagyarázat a filmhez, amiben leírják az eseményeket? Ha igen lefotóznád és elküldenéd privátban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyakorlatilag az egész összefoglaló ilyen. Sok mindenről a Crait-i csata és a TROS eseményei között nem ír. Említi Luke-ot, hogy reményt adott a galaxisnak, melynek nyomán Leia munkálkodik az Ellenállás megerősítésén. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.